kcmcgi - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
ru: Пути к локальным программам CGI

en: Add...
ru: Добавить...

en: Remove
ru: Удалить

en: CGI KIO Slave Control Module
ru: Модуль настройки CGI KIO

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
ru: © Cornelius Schumacher, 2002

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
ru: <h1>Программы CGI</h1> Модуль ввода-вывода CGI KIO позволяет выполнять локальные программы CGI без необходимости запуска веб-сервера. В этом модуле настройки можно настроить пути поиска сценариев CGI.
