kcmkdnssd - en to ru translation catalogue (5 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: Additional Domains
ru: Дополнительные домены

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_DomainList)
en: List of Internet domains that will be browsed for services in addition to default domain (typically local network).
ru: Список сетевых доменов, в которых будет выполняться поиск служб в дополнение к домену по умолчанию (обычно — локальной сети).

en: ZeroConf configuration
ru: Настройка ZeroConf

en: (C) 2004-2007 Jakub Stachowski
ru: © Jakub Stachowski, 2004-2007

en: Setup services browsing with ZeroConf
ru: Параметры обнаружения служб с помощью ZeroConf
