kdebugdialog - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Debug Settings
ru: Настройка отладки

en: File
ru: Файл

en: Message Box
ru: Окно сообщения

en: Shell
ru: Оболочка

en: Syslog
ru: Журнал системных сообщений

en: None
ru: Ничего

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
ru: Сведения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
ru: Вывод в:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
ru: Имя файла:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
ru: Ошибка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
ru: Отмена при фатальных ошибках

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
ru: Отключить вывод любой отладочной информации

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
ru: Предупреждение

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
ru: Критическая ошибка

en: &Select All
ru: Выбрать в&се

en: &Deselect All
ru: Отменить весь вы&бор

en: A dialog box for setting preferences for debug output
ru: Диалог настройки свойств вывода отладки

en: Copyright 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>
ru: © Дэвид Фаур (David Faure) <email>faure@kde.org</email>, 1999-2009

en: David Faure
ru: Девид Фаур (David Faure)

en: Maintainer
ru: Сопровождающий

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
ru: Показать полнофункциональный диалог вместо диалога по умолчанию.

en: Turn area on
ru: Показывать отладочную информацию

en: Turn area off
ru: Не показывать отладочную информацию
