kreadconfig - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
ru: Поиск параметров KConfig для использования в скриптах

en: (c) 2001 Red Hat, Inc.
ru: © Red Hat, Inc., 2001

en: Use <file> instead of global config
ru: Использовать <file> вместо глобальной конфигурации

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
ru: Группа. Можно использовать несколько раз для поиска групп.

en: Key to look for
ru: Наименование параметра

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Type of variable
ru: Тип переменной
