kuiserver - en to ru translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
ru: Выполненные задания

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
ru: Перенести в другой список.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
ru: Удалить

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
ru: Внешний вид

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
ru: Показывать все задания в одном списке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
ru: Показывать все задания в иерархическом виде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
ru: Показывать в отдельных окнах

en: %1 file | %1 files
ru[0]: %1 файл
ru[1]: %1 файла
ru[2]: %1 файлов
ru[3]: %1 файл

en: %1 folder | %1 folders
ru[0]: %1 папка
ru[1]: %1 папки
ru[2]: %1 папок
ru[3]: %1 папка

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
ru: Перенести в другой список

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
ru: Удалить

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
ru: Показывать все задания в одном списке.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
ru: Показывать все задания в иерархическом виде.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
ru: Показывать в отдельных окнах.

en: Job Manager
ru: Диспетчер заданий

en: KDE Job Manager
ru: Диспетчер заданий KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
ru: © Разработчики KDE, 2000-2009

en: Maintainer
ru: Сопровождающий

en: Former Maintainer
ru: Предыдущий сопровождающий

en: Former maintainer
ru: Предыдущий сопровождающий

en: Developer
ru: Разработчик

en: %1 of %2 processed at %3/s
ru: Обработано %1 из %2 на скорости %3/с

en: %1 of %2 processed
ru: Обработано %1 из %2

en: %1 processed at %2/s
ru: Обработано %1 на скорости %2/с

en: %1 processed
ru: Обработано %1

en: Clear
ru: Очистить

en: Cancel
ru: Отменить

en: Pause
ru: Пауза

en: Resume
ru: Продолжить

en: Configure...
ru: Настроить...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
ru: Список выполняющихся заданий и операций с файлами

en: Behavior
ru: Поведение
