nepomuk - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Nepomuk Server
ru: Сервер Nepomuk

en: Nepomuk Server - Manages Nepomuk storage and services
ru: Сервер Nepomuk, управляющий службами и базами Nepomuk

en: (c) 2008-2011, Sebastian Trüg
ru: © Sebastian Trüg, 2008-2011

en: Maintainer
ru: Сопровождающий

en: Start the nepomukserver without any services
ru: Запустить nepomukserver без служб
