filetypes - en to sk translation catalogue (67 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
sk: Akcia po kliknutí ľavým tlačidlom (len pre správcu súborov Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
sk: Zobraziť súbor v integrovanom prehliadači

en: Show file in separate viewer
sk: Zobraziť súbor v samostatnom prehliadači

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
sk: Tu môžete nastaviť, čo vykoná správca súborov Konqueror, keď kliknete na súbor patriaci do tejto skupiny. Konqueror môže zobraziť súbor v integrovanom prehliadači, alebo spustiť samostatnú aplikáciu. Toto nastavenie môžete meniť pre jednotlivé typy súborov na karte 'Integrované' v nastavení pre daný typ súboru. Dolphin vždy zobrazuje súbory v samostatnom prehliadači

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
sk: Toto tlačidlo zobrazuje ikonu priradenú k zvolenému typu súboru. Kliknite na ňu, aby ste zvolili inú ikonu.

en: This is the icon associated with the selected file type. Choosing a different icon requires shared-mime-info to be at least version 0.40.
sk: Toto je ikona priradená k zvolenému typu súboru. Výber inej ikony vyžaduje shared-mime-info minimálne vo verzii 0.40.

en: Filename Patterns
sk: Vzorky názvov súborov

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
sk: Toto okno obsahuje zoznam vzoriek ktoré môžu byť použité k identifikácii súborov zvoleného typu. Napríklad, vzorka *.txt je priradená k typu súboru 'text/plain'; všetky súbory končiace príponou '.txt' sú rozoznané ako jednoduché textové súbory.

en: Add...
sk: Pridať...

en: Add a new pattern for the selected file type.
sk: Pridať novú vzorku pre zvolený typ súboru.

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove the selected filename pattern.
sk: Odstrániť zvolenú vzorku názvu súboru.

en: Description:
sk: Popis:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
sk: Tu môžete zadať krátky popis súborov zvoleného typu (napr. 'HTML stránka'). Tento popis bude použitý aplikáciami ako Konqueror pri zobrazení obsahu adresára.

en: Left Click Action in Konqueror
sk: Akcia po kliknutí ľavým tlačidlom v Konqueorore

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
sk: Pýtať sa, či uložiť súbor na disk (len pre prehliadač Konqueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
sk: Tu môžete nastaviť, čo vykoná správca súborov Konqueror, keď kliknete na súbor tohto typu. Konqueror môže zobraziť súbor buď v integrovanom prehliadači, alebo spustiť samostatnú aplikáciu. Pokiaľ je nastavené 'Použiť nastavenie pre skupinu', správca súborov sa bude riadiť podľa nastavenia skupiny, do ktorej tento súbor patrí, napríklad 'obrázok' ak je typ súboru 'image/png'. Dolphin vždy zobrazuje súbory v samostatnom prehliadači.

en: &General
sk: &Všeobecné

en: &Embedding
sk: &Integrované

en: Add New Extension
sk: Pridať novú príponu

en: Extension:
sk: Prípona:

en: File type %1
sk: Typ súboru %1

en: Use settings for '%1' group
sk: Použiť nastavenie pre skupinu '%1'

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
sk: <p><h1>Asociácia súborov</h1> Tento modul Vám umožní zvoliť, ktoré aplikácie sú priradené k vybranému typu súboru. Typy súborov sa taktiež odvolávajú na MIME typy (MIME znamená "Viacúčelové rozšírenia internetovej pošty").</p> <p> Priradenie súboru pozostáva z týchto častí: <ul><li>Pravidlá pre rozoznanie MIME typu súboru, napríklad vzorka názvu súboru *.png, ktorá znamená 'všetky súbory s názvom, ktorý končí na .png', je priradená k MIME typu "image/png";</li> <li>Krátky popis MIME typu, napríklad popis MIME typu "image/png" je jednoducho 'obrázok PNG';</li> <li>Ikona ktorá sa použije pri zobrazení súborov s týmto MIME typom, takže môžte ľahko rozpoznať typ súboru napríklad v správcovi súborov alebo v dialógu na výber súboru (aspoň pre typy súborov, s ktorými často pracujete);</li> <li>Zoznam aplikácií, ktoré môžu byť použité na otvorenie súborov s daným MIME typom. -- ak môže byť použitá viac ako jedna aplikácia, potom bude zoznam utriedený podľa priority.</li> </ul> Môže sa vám zdať zvláštne, že niektoré MIME typy nemajú priradené vzorky názvov súborov! V týchto prípadoch je Konqueror schopný rozoznať MIME typ preskúmaním priamo obsahu súboru.</p>

en: Find file type or filename pattern
sk: Nájsť typ súboru alebo vzorku názvu súboru

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
sk: Sem vložte časť vzorky názvu súboru. V zozname sa zobrazia iba typy súborov so zodpovedajúcou vzorkou. Eventuálne vložte časť názvu typu súboru tak, ako sa zobrazuje v zozname.

en: Known Types
sk: Známe typy

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
sk: Tu si môžete prezrieť hierarchickú štruktúru typov súborov, ktoré pozná váš systém. Kliknutím na znamienko '+' rozbalíte kategóriu, znamienkom '-' ju zbalíte. Vyberte typ súboru (napr. text/html pre HTML súbory) na prezeranie/úpravu informácií pre tento typ súboru použitím ovládacích prvkov napravo.

en: Click here to add a new file type.
sk: Kliknite sem, aby ste pridali nový typ súboru.

en: &Remove
sk: O&dstrániť

en: Select a file type by name or by extension
sk: Zvoľte typ súboru podľa názvu alebo prípony

en: &Revert
sk: V&rátiť

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
sk: Vráti tento typ súboru späť na štandardnú systémovú definíciu

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
sk: Kliknite sem pre vrátenie tohto typu súboru na štandardnú systémovú definíciu, čo vráti späť všetky vykonané zmeny. Uvedomte si, že systémové typy súborov nie je možné odstrániť. Môžete však vyčistiť zoznam vzoriek, čím znížite pravdepodobnosť, že budú použité (ale typ súboru získaný z jeho obsahu bude stále v systéme použitý).

en: Delete this file type definition completely
sk: Úplne odstrániť túto definíciu typu súboru

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
sk: Kliknite sem pre úplné odstránenie všetkých definícií tohto typu súboru. Toto je možné iba pre typy súborov definované užívateľom. Systémové typy súborov nie je možné odstrániť. Môžete však vyčistiť zoznam vzoriek, čím znížite pravdepodobnosť, že budú použité (ale typ súboru získaný z jeho obsahu bude stále v systéme použitý).

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
sk: KDE editor typov súborov - zjednodušená verzia pre úpravu jedného typu súboru

en: (c) 2000, KDE developers
sk: (c) 2000, vývojári KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
sk: Urobí dialóg podriadený oknu so zadaným winid

en: File type to edit (e.g. text/html)
sk: Typ súboru na editovanie (napr. text/html)

en: %1 File
sk: Súbor %1

en: Edit File Type %1
sk: Upraviť typ súboru %1

en: Create New File Type %1
sk: Vytvoriť nový typ súboru %1

en: Application Preference Order
sk: Poradie priority aplikácií

en: Services Preference Order
sk: Poradie priority služieb

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
sk: Toto je zoznam aplikácií priradených k súborom zvoleného typu. Tento zoznam je zobrazený v kontextovom menu Konquerora, keď zvolíte "Otvoriť pomocou...". Pokiaľ je k tomuto typu súboru priradená viac ako jedna aplikácia, potom je zoznam zotriedený podľa priority (položka najvyššie má najväčšiu prioritu).

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
sk: Toto je zoznam služieb priradených k súborom zvoleného typu. Tento zoznam je zobrazený v kontextovom menu Konquerora, keď zvolíte "Nahliadnuť s...". Pokiaľ je k tomuto typu súboru priradená viac ako jedna aplikácia, potom je zoznam zotriedený podľa priority (položka najvyššie má najväčšiu prioritu).

en: Move &Up
sk: Posunúť &vyššie

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
sk: Priradí vyššiu prioritu zvolenej aplikácii, 
    čím sa presunie v zozname nahor. Poznámka:
    Toto ovplyvní zvolenú aplikáciu iba ak je k
    danému typu súboru priradených viac aplikácií.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
sk: Priradí vyššiu prioritu zvolenej službe, 
    čím sa presunie v zozname nahor.

en: Move &Down
sk: Posunúť &nižšie

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
sk: Priradí nižšiu prioritu zvolenej aplikácii, 
    čím sa presunie v zozname nadol. Poznámka:
    Toto ovplyvní zvolenú aplikáciu iba ak je k 
    danému typu súboru priradených viac aplikácií.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
sk: Priradí nižšiu prioritu zvolenej službe, 
    čím sa presunie v zozname nadol.

en: Add a new application for this file type.
sk: Pridať novú aplikáciu pre tento typ súboru.

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Edit command line of the selected application.
sk: Upraviť príkazový riadok vybranej aplikácie.

en: Remove the selected application from the list.
sk: Odstrániť zvolenú aplikáciu zo zoznamu.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
sk: Žiadna

en: You are not authorized to remove this service.
sk: Nemáte právo na odstránenie tejto služby.

en: Add Service
sk: Pridať službu

en: Select service:
sk: Vyberte službu:

en: Create New File Type
sk: Vytvoriť nový typ súboru

en: Group:
sk: Skupina:

en: Select the category under which the new file type should be added.
sk: Vyberte kategóriu, kam bude nový typ súboru pridaný.

en: Type name:
sk: Názov typu:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
sk: Napíšte názov typu súborov. Napríklad, ak ste vybrali 'image' ako kategóriu a tu napíšete 'vlastný', bude vytvorený typ súborov 'image/vlastný'.
