kcmlocale - en to sk translation catalogue (142 entries)

en: Country Selector
sk: Výber krajiny

en: without name
sk: bez mena

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
sk: Nenastavené (všeobecná angličtina)

en: Localization options for KDE applications
sk: Nastavenie lokalizácie pre KDE aplikácie

en: Maintainer
sk: Správca

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
sk: V zozname jazykov sa nachádza jazyk s kódom '%1', pre ktorý sa nepodarilo nájsť lokalizačné súbory. Jazyk bol preto odstránený z nastavenia. Ak ho chcete pridať znovu, nainštalujte požadované lokalizačné súbory a potom pridajte jazyk znovu.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
sk: Zmenené nastavenie jazyka sa prejaví len u novo spustených aplikácií.
    Ku zmene jazyka u všetkých programoch je najprv potrebné sa odhlásiť.

en: Applying Language Settings
sk: Aplikuje sa nastavenie jazyka

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
sk: <h1>Krajina/región a jazyk</h1>
    <p>Tu môžete nastaviť lokalizáciu ako je jazyk, formáty čísiel, dátumu a času, atď. Výber krajiny načíta sadu štandardných formátov, ktoré potom môžete zmeniť podľa potreby. Tieto osobné nastavenia zostanú nastavené aj keď zmeníte krajinu. Tlačidlá na obnovenie umožňujú ľahko zistiť, ktoré sú vaše osobné nastavenia a obnoviť tieto položky na štandardné hodnoty krajiny.</p>

en: Reset item to its default value
sk: Obnoviť položku na štandardnú hodnotu

[ctx: No separator symbol]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
sk: Medzera

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
sk: Krajina

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
sk: Jazyky

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
sk: Čísla

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
sk: Peniaze

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
sk: Kalendár

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
sk: Dátum a čas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
sk: Iné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
sk: Čísla:

en: This is how positive numbers will be displayed.
sk: Takto budú zobrazené kladné čísla.

en: This is how negative numbers will be displayed.
sk: Takto budú zobrazené záporné čísla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
sk: Peniaze:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
sk: Takto budú zobrazené kladné peňažné hodnoty.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
sk: Takto budú zobrazené záporné peňažné hodnoty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
sk: Dátum:

en: This is how long dates will be displayed.
sk: Takto budú zobrazené dlhé dátumy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
sk: Krátky dátum:

en: This is how short dates will be displayed.
sk: Takto budú zobrazené krátke dátumy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
sk: Čas:

en: This is how time will be displayed.
sk: Takto bude zobrazený čas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
sk: Krajina:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
sk: <p>Toto je krajina, kde žijete. Pracovné prostredie KDE použije nastavenie pre túto krajinu alebo región.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
sk: Systémová krajina (%1)

en: No Country (Default Settings)
sk: Žiadna krajina (štandardné nastavenie)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
sk: Ďalšie členenie:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
sk: <p>Toto je ďalšie delenie krajiny, kde žijete, napr. štát alebo provincia. Pracovné prostredie KDE použije toto nastavenie pre lokálne informačné služby ako sú sviatky.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
sk: Dostupné jazyky:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
sk: <p>Toto je zoznam nainštalovaných jazykových prekladov pracovného prostredia KDE, ktoré sa práve nepoužívajú. Ak chcete použiť jazykový preklad, presuňte ho do zoznamu 'Preferované jazyky' v poradí podľa svojich preferencií. Ak sa v zozname nenachádza žiadny vhodný jazyk, potom možno budete musieť nainštalovať ďalšie jazykové balíčky pomocou zvyčajnej inštalačnej metódy.</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
sk: Preferované jazyky:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
sk: <p>Toto je zoznam nainštalovaných jazykových prekladov pracovného prostredia KDE, ktoré sa práve používajú, zobrazené v poradí podľa preferencií. Ak nie je dostupný preklad pre prvý jazyk v zozname, použije sa ďalší jazyk. Ak nie sú dostupné žiadne ďalšie preklady, potom sa použije Americká angličtina.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
sk: %1 (Štandardné)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
sk: Inštalovať ďalšie jazyky

en: <p>Click here to install more languages</p>
sk: <p>Kliknutím sem nainštalujete ďalšie jazyky</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
sk: Zoskupovanie číslic:

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete definovať zoskupovanie číslic používané na zobrazenie čísiel.</p><p>Uvedomte si, že oddeľovač skupín číslic používaný na zobrazenie peňažných hodnôt je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Peniaze').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
sk: Oddeľovač skupín:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete definovať oddeľovač skupín číslic používaný na zobrazenie čísiel.</p><p>Uvedomte si, že oddeľovač skupín číslic používaný na zobrazenie peňažných hodnôt je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Peniaze').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
sk: Oddeľovač desatinných miest:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete definovať oddeľovač desatinných miest používaný na zobrazenie čísiel (t.j. bodka alebo čiarka vo väčšine krajín).</p><p>Uvedomte si, že oddeľovač desatinných miest používaný na zobrazenie peňažných hodnôt je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Peniaze').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
sk: Počet desatinných miest:

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete nastaviť počet desatinných miest zobrazovaných pre číselné hodnoty, t.j. počet číslic <em>za</em> oddeľovačom desatinných miest.</p><p>Uvedomte si, že desatinné miesta používané na zobrazenie peňažných hodnôt je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Peniaze').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
sk: Kladné znamienko:

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete zadať text používaný pred kladnými číslami. Väčšina jazykov ho necháva prázdny.</p><p>Uvedomte si, že kladné znamienko používané na zobrazenie peňažných hodnôt je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Peniaze').</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
sk: Záporné znamienko:

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete zadať text zobrazovaný pred zápornými číslami. Toto políčko by nemalo byť prázdne, aby sa dali odlíšiť kladné a záporné čísla. Obyčajne je nastavené na znamienko mínus (-).</p><p>Uvedomte si, že záporné znamienko používané na zobrazenie peňažných hodnôt je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Peniaze').</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
sk: Sada číslic:

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete definovať sadu číslic používanú na zobrazenie čísiel. Ak sú vybrané iné číslice ako Arabské, tie sa zobrazia iba, ak sú použité v jazyku aplikácie, alebo v časti textu zobrazujúci čísla.</p> <p>Uvedomte si, že sadu číslic používanú na zobrazenie peňažných hodnôt je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Peniaze').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
sk: Mena:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
sk: <p>Tu môžete vybrať menu používanú na zobrazenie peňažných hodnôt, napr. Americký dolár alebo Britská libra.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
sk: Symbol meny:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
sk: <p>Tu môžete vybrať symbol používaný na zobrazenie peňažných hodnôt, napr. $, US$ alebo USD.</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete definovať zoskupovanie číslic používané na zobrazenie peňažných hodnôt.</p><p>Uvedomte si, že oddeľovač skupín číslic používaný na zobrazenie ostatných čísiel je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Čísla').</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete definovať oddeľovač skupiny číslic používaný na zobrazenie peňažných hodnôt. </p><p>Uvedomte si, že oddeľovač tisícok používaný na zobrazenie ostatných čísiel je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Čísla').</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete definovať oddeľovač desatinných miest používaný na zobrazenie peňažných hodnôt.</p><p>Uvedomte si, že oddeľovač desatinných miest používaný na zobrazenie ostatných čísiel je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Čísla').</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete nastaviť počet desatinných miest zobrazovaných pre peňažné hodnoty, t.j. počet číslic <em>za</em> oddeľovačom desatinných miest.</p><p>Uvedomte si, že desatinné miesta používané na zobrazenie ostatných čísiel je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Čísla').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
sk: Formát kladných hodnôt:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete nastaviť formát kladných peňažných hodnôt.</p><p>Uvedomte si, že kladné znamienko používané na zobrazenie ostatných čísiel je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Čísla').</p>

en: Sign position:
sk: Pozícia znamienka:

en: Parentheses Around
sk: Zátvorky okolo

en: Before Quantity Money
sk: Pred peňažnou sumou

en: After Quantity Money
sk: Za peňažnou sumou

en: Before Money
sk: Pred peniazmi

en: After Money
sk: Za peniazmi

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
sk: Tu môžete vybrať, kde bude umiestnené kladné znamienko. Toto ovplyvňuje iba peňažné hodnoty.

en: Prefix currency symbol
sk: Symbol meny pred sumou

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
sk: Ak je táto voľba zapnutá, znak meny bude naľavo od sumy pre všetky kladné hodnoty peňazí. Ak nie, bude vpravo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
sk: Formát záporných hodnôt:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete nastaviť formát záporných peňažných hodnôt.</p><p>Uvedomte si, že záporné znamienko používané na zobrazenie ostatných čísiel je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Čísla').</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
sk: Tu môžete vybrať, kde bude umiestnené záporné znamienko. Toto ovplyvňuje iba peňažné hodnoty.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
sk: Ak je táto voľba zapnutá, znak meny bude naľavo od sumy pre všetky záporné hodnoty peňazí. Ak nie, bude vpravo.

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sk: <p>Tu môžete definovať sadu číslic používanú na zobrazenie peňažných hodnôt. Ak sú vybrané iné číslice ako Arabské, tie sa zobrazia iba, ak sú použité v jazyku aplikácie, alebo v časti textu zobrazujúci čísla.</p><p>Uvedomte si, že sadu číslic používanú na zobrazenie ostatných čísiel je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Čísla').</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
sk: Kalendárny systém:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
sk: <p>Tu môžete nastaviť kalendárny systém používaný na zobrazenie dátumov.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
sk: Použiť náš letopočet

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
sk: <p>Táto voľba určuje, či sa má použiť Náš letopočet (CE/BCE) namiesto Kresťanskej éry (AD/BC).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
sk: Rozsah pre krátky rok:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
sk: do

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
sk: <p>Táto voľba určuje, v akom rozsahu rokov sa má interpretovať dvojciferný dátum. Napríklad, ak je zadaný rozsah od 1950 do 2049, hodnota 10 bude interpretovaná ako rok 2010. Tento rozsah sa používa iba pri čítaní krátkeho formátu dátumu (YY).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
sk: Systém číslovania týždňov

en: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, with all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>
sk: <p>Táto možnosť definuje ako sa počíta číslo týždňa. Sú dostupné štyri možnosti:</p> <ul><li><b>ISO týždeň</b> Použiť štandardné ISO číslo týždňa. Toto vždy použije Pondelok ako prvý deň v ISO týždni. Toto je najpoužívanejší systém.</li><li><b>Plný prvý týždeň</b> Prvý týždeň roka začína pri prvom výskyte <i>Prvého dňa týždňa</i> a trvá sedem dní. Všetky dni pred týždňom 1 sa považujú za posledný týždeň minulého roka. Tento systém sa najviac používa v USA.</li><li><b>Čiastočný prvý týždeň</b> Prvý týždeň začína prvým dňom roka. Druhý týždeň roka začína prvým výstkytom <i>prvého dňa týždňa</i> a trvá sedem dní. Prvý týždeň nemusí obsahovať sedem dní.</li><li><b>Jednoduchý týždeň</b> Prvý týždeň začína prvým dňom roka a trvá sedem dní, ostatné týždne začínajú v rovnaký deň ako prvý deň roka.</li></ul>

en: ISO Week
sk: ISO týždeň

en: Full First Week
sk: Plný prvý týždeň

en: Partial First Week
sk: Čiastočný prvý týždeň

en: Simple Week
sk: Jednoduchý týždeň

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
sk: Prvý deň v týždni:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
sk: <p>Táto voľba určuje, ktorý deň sa považuje za prvý deň v týždni. Táto hodnota môže ovplyvňovať systém číslovania týždňov</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
sk: Prvý pracovný deň v týždni:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
sk: <p>Táto voľba určuje, ktorý deň sa považuje za prvý pracovný deň v týždni.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
sk: Posledný pracovný deň v týždni:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
sk: <p>Táto voľba určuje, ktorý deň sa považuje za posledný pracovný deň v týždni.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
sk: Deň v týždni pre náboženské obrady:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
sk: <p>Táto voľba určuje, ktorý deň v týždni (ak nejaký je) sa považuje za deň pre náboženské obrady.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
sk: Žiadny / žiadny určitý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
sk: Formát času:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
sk: <p>Text v tomto políčku bude použitý na formátovanie času. Tieto znakové postupnosti budú nahradené: </p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>Hodina ako desiatkové číslo používajúce 24-hodinový cyklus (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>Hodina (24-hodinový cyklus) ako desiatkové číslo (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>Hodina ako desiatkové číslo používajúce 12-hodinový cyklus (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>Hodina (12-hodinový cyklus) ako desiatkové číslo (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Minúty ako desiatkové číslo (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>Sekundy ako desiatkové číslo (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Buď "AM" alebo "PM" podľa daného časového údaju. Odpoludnie je brané ako "PM" a s polnocou ako "AM".</td></tr></table>

[ctx: some reasonable time formats for the language]
en: HH:MM:SS
    pH:MM:SS AMPM
sk: hH:MM:SS
    HH:MM:SS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
sk: Symbol pre predpoludnie (AM):

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
sk: <p>Tu môžete nastaviť text zobrazovaný pre predpoludnie (AM).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
sk: Symbol pre popoludnie (PM):

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
sk: <p>Tu môžete nastaviť text zobrazovaný pre popoludnie (PM).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
sk: Dlhý formát dátumu:

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
sk: <p>Text v tomto políčku bude použitý na formátovanie dlhých dátumov. Tieto znakové postupnosti budú nahradené:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>Rok so storočím ako desiatkové číslo.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>Rok bez storočia ako desiatkové číslo (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Mesiac ako desiatkové číslo (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>Mesiac ako desiatkové číslo (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>Prvé tri písmená z názvu mesiaca. </td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>Celý názov mesiaca.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>Deň mesiaca ako desiatkové číslo (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>Deň mesiaca ako desiatkové číslo (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>Prvé tri písmená z názvu dňa  týždňa.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>Celý názov dňa týždňa.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>Letopočet v lokálnom formáte (napr. 2000 n. l.).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>Krátky názov letopočtu.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>Rok letopočtu ako desiatkové číslo.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>Deň v roku ako desiatkové číslo.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>Týždeň ISO ako desiatkové číslo.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>Deň v týždni ISO ako desiatkové číslo.</td></tr></table>

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
sk: WEEKDAY dD. MONTH YYYY
    SHORTWEEKDAY dD. MONTH YYYY

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
sk: Krátky formát dátumu:

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
sk: <p>Text v tomto políčku bude použitý na formátovanie krátkych dátumov. Toto je použité napr. pri výpise súborov. Tieto znakové postupnosti budú nahradené:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>Rok so storočím ako desiatkové číslo.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>Rok bez storočia ako desiatkové číslo (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Mesiac ako desiatkové číslo (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>Mesiac ako desiatkové číslo (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>Prvé tri písmená z názvu mesiaca. </td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>Celý názov mesiaca.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>Deň mesiaca ako desiatkové číslo (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>Deň mesiaca ako desiatkové číslo (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>Prvé tri písmená z názvu dňa  týždňa.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>Celý názov dňa týždňa.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>Letopočet v lokálnom formáte (napr. 2000 n. l.).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>Krátky názov letopočtu.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>Rok letopočtu ako desiatkové číslo.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>Deň v roku ako desiatkové číslo.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>Týždeň ISO ako desiatkové číslo.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>Deň v týždni ISO ako desiatkové číslo.</td></tr></table>

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
sk: dD.mM.YYYY
    dD.mM.YY
    dD. mM. YYYY
    dD. mM. YY
    DD.MM.YYYY
    DD.MM.YY
    DD. MM. YYYY
    DD. MM. YY
    YYYY.MM.DD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
sk: Skloňovanie názvu mesiaca:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
sk: <p>Táto voľba určuje, či sa má použiť v dátumoch skloňovanie názvu mesiaca.</p>

en: <p>Here you can define the set of digits used to display dates and times.  If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the date or time is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display numeric and monetary values have to be set separately (see the 'Numbers' or 'Money' tabs).</p>
sk: <p>Tu môžete určiť sadu číslic používanú na zobrazenie dátumov a časov. Ak sú vybrané iné číslice ako Arabské, tie sa zobrazia iba, ak sú použité v jazyku aplikácie, alebo v časti textu zobrazujúci dátum alebo čas.</p><p>Uvedomte si, že sadu číslic používanú na zobrazenie číselných a peňažných hodnôt je potrebné nastaviť zvlášť (pozrite kartu 'Čísla' alebo 'Peniaze').</p>

en: Page size:
sk: Veľkosť stránky:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
sk: <p>Tu môžete definovať štandardnú veľkosť stránky používanú v nových dokumentoch.</p><p>Uvedomte si, že toto nastavenie nemá vplyv na veľkosť papiera v tlačiarni.</p>

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
sk: Obálka C5

[ctx: Page size]
en: US Common 10 Envelope
sk: US bežná obálka 10

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
sk: Obálka DLE

[ctx: Page size]
en: Folio
sk: Fólio

[ctx: Page size]
en: Custom
sk: Vlastná

en: Measurement system:
sk: Systém jednotiek:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
sk: <p>Tu môžete definovať použitý systém jednotiek.</p>

en: Metric System
sk: Metrický systém

en: Imperial System
sk: Imperiálny systém

en: Byte size units:
sk: Jednotky veľkosti bajtov:

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></ul></p>
sk: <p>Tu môžete zmeniť jednotky, ktoré používa väčšina KDE programov, na zobrazenie čísel v bajtoch. Tradične "kilobajty" znamenajú väčšinou 1024 bajtov, namiesto metrických 1000 pre väčšinu (ale nie všetky) bajtové veľkosti.<ul><li>Aby sa zabránilo možnej zámene, môžete použiť nedávno štandardizované IEC jednotky, ktoré sú vždy v násobkoch 1024.</li><li>Môžete tiež vybrať metrické jednotky, ktoré sú vždy v násobkoch 1000.</li><li>Výberom JEDEC obnovíte starší štýl jednotiek používaných v KDE 3.5 a niektorých ďalších operačných systémoch.</li></ul></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
sk: IEC jednotky (KiB, MiB, atď)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
sk: JEDEC jednotky (KB, MB, atď)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
sk: Metrické jednotky (kB, MB, atď)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
sk: Príklad: 2000 bajtov sa rovná %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
sk: Veľkosť stránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
sk: Systém jednotiek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
sk: Jednotky veľkosti bajtov
