khelpcenter - en to sk translation catalogue (124 entries)

en: KDE Help Center
sk: Pomocník KDE

en: The KDE Help Center
sk: Pomocník KDE

en: (c) 1999-2011, The KHelpCenter developers
sk: (c) 1999-2011, Vývojári KHelpCenter

en: Original Author
sk: Pôvodný autor

en: Info page support
sk: Podpora info stránok

en: URL to display
sk: Zobraziť URL

en: Top-Level Documentation
sk: Všeobecná dokumentácia

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
sk: Anglicky

en: Font Configuration
sk: Nastavenie písma

en: Sizes
sk: Veľkosti

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
sk: &Minimálna veľkosť písma:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
sk: &Stredná veľkosť písma:

en: Fonts
sk: Písma

en: S&tandard font:
sk: Š&tandardné písmo:

en: F&ixed font:
sk: Písmo s &pevnou šírkou:

en: S&erif font:
sk: Písmo S&erif:

en: S&ans serif font:
sk: Písmo S&ans serif:

en: &Italic font:
sk: Ši&kmé písmo:

en: &Fantasy font:
sk: Písmo &Fantasy:

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: &Default encoding:
sk: Š&tandardné kódovanie:

en: Use Language Encoding
sk: Použiť znakovú sadu jazyka

en: &Font size adjustment:
sk: Úprava &veľkosti písma:

en: By Topic
sk: Podľa témy

en: Alphabetically
sk: Abecedne

en: Rebuilding glossary cache...
sk: Znovu vytváranie vyrovnávacej pamäte slovníka...

en: Rebuilding cache... done.
sk: Znovu vytváranie vyrovnávacej pamäte... Hotovo.

en: Error
sk: Chyba

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
sk: Nie je možné zobraziť vybranú položku slovníka: nie je možné otvoriť súbor 'glossary.html.in'!

en: See also:
sk: Príbuzné:

en: KDE Glossary
sk: Významový slovník KDE

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine.
sk: Vlastnosť fulltextového hľadania využíva vyhľadávací nástroj ht://dig.

en: Information about where to get the ht://dig package.
sk: Informácie o tom, kde získať balík ht://dig.

en: You can get ht://dig at the ht://dig home page
sk: Môžete ho získať na domovskej stránke ht://dig

en: Program Locations
sk: Umiestnenia programu

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
sk: Zadajte URL pre CGI program htsearch.

en: Indexer:
sk: Indexovací nástroj:

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
sk: Zadajte cestu pre program na vytvorenie indexu htdig.

en: htdig database:
sk: Databáza htdig:

en: Enter the path to the htdig database folder.
sk: Zadajte cestu k priečinku databáze htdig.

en: By Category
sk: Podľa kategórie

en: Change Index Folder
sk: Zmeniť priečinok indexu

en: Index folder:
sk: Priečinok indexu:

en: Build Search Indices
sk: Vytvoriť indexy hľadania

en: Index creation log:
sk: Záznam o vytváraní indexu:

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
sk: Zavrieť

en: Index creation finished.
sk: Vytváranie indexu ukončené.

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
sk: Zastaviť

en: Details &lt;&lt;
sk: Detaily &lt;&lt;

en: Details &gt;&gt;
sk: Detaily &gt;&gt;

en: Build Search Index
sk: Vytvoriť index hľadania

en: Build Index
sk: Vytvoriť index

en: To be able to search a document, a search
    index needs to exist. The status column of the list below shows whether an index
    for a document exists.
sk: Aby bolo možné hľadať dokument, musí existovať index hľadania.
    Stĺpec 'stav' v zozname zobrazuje, či už existuje index pre dokument.

en: To create an index, check the box in the list and press the
    "Build Index" button.
sk: Ak chcete vytvoriť index, začiarknite políčko v zozname a
    stlačte tlačidlo "Vytvoriť index".

en: Search Scope
sk: Rozsah hľadania

en: Status
sk: Stav

en: Change...
sk: Zmeniť...

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
sk: <qt>Priečinok <b>%1</b> neexistuje. Nie je možné vytvoriť index.</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
sk: Chýba

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
sk: Dokument '%1' (%2):

en: No document type.
sk: Žiadny typ dokumentu.

en: No search handler available for document type '%1'.
sk: Žiadny vyhľadávač nie je dostupný pre typ dokumentu '%1'.

en: No indexing command specified for document type '%1'.
sk: Žiadny indexovací príkaz nie je špecifikovaný pre typ dokumentu '%1'.

en: Failed to build index.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť index.

en: Error executing indexing build command:
    %1
sk: Chyba pri spúšťaní programu na vytváranie indexu:
    %1

en: Unable to start command '%1'.
sk: Nie je možné spustiť príkaz '%1'.

en: KHelpCenter Index Builder
sk: Vytváranie indexu pre KHelpCenter

en: (c) 2003, The KHelpCenter developers
sk: (c) 2003, vývojári KHelpCenter

en: Document to be indexed
sk: Dokument pre indexáciu

en: Index directory
sk: Priečinok pre indexáciu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
sk: Cesta k priečinku indexu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
sk: Cesta k priečinku obsahujúcemu indexy hľadania.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
sk: Aktuálne viditeľná karta navigátora

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sk: Pre&jsť

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Search Error Log
sk: Záznam o chybách počas hľadania

en: Preparing Index
sk: Pripravuje sa index

en: Ready
sk: Pripravený

en: Previous Page
sk: Predchádzajúca stránka

en: Moves to the previous page of the document
sk: Presunie sa na predchádzajúcu stránku dokumentu

en: Next Page
sk: Nasledujúca stránka

en: Moves to the next page of the document
sk: Presunie sa na nasledujúcu stránku dokumentu

en: Table of &Contents
sk: &Obsah

en: Table of contents
sk: Obsah

en: Go back to the table of contents
sk: Prejsť späť na Obsah

en: &Last Search Result
sk: Výs&ledky posledného hľadania

en: Configure Fonts...
sk: Nastaviť písma...

en: Increase Font Sizes
sk: Zväčšiť veľkosť písma

en: Decrease Font Sizes
sk: Zmenšiť veľkosť písma

en: &Search
sk: &Hľadať

en: &Contents
sk: &Obsah

en: Search Options
sk: Možnosti hľadania

en: G&lossary
sk: &Významový slovník

en: Start Page
sk: Úvodná stránka

en: Unable to run search program.
sk: Nie je možné spustiť vyhľadávací program.

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
sk: Index pre hľadanie ešte neexistuje. Chcete ho teraz vytvoriť?

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Do Not Create
sk: Nevytvárať

en: Error: No document type specified.
sk: Chyba: Nebol špecifikovaný žiadny typ dokumentu.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
sk: Chyba: Žiadny vyhľadávač pre typ dokumentu '%1'.

en: Unable to initialize SearchHandler from file '%1'.
sk: Nie je možné inicializovať vyhľadávač zo súboru '%1'.

en: No valid search handler found.
sk: Nebol nájdený žiadny platný vyhľadávač.

en: Search Results for '%1':
sk: Výsledky hľadania pre '%1':

en: Search Results
sk: Výsledky hľadania

en: Error executing search command '%1'.
sk: Chyba pri spúšťaní príkazu hľadania '%1'.

en: Error: %1
sk: Chyba: %1

en: '%1' not found, check your installation
sk: '%1' nenájdený, skontrolujte inštaláciu

en: '%1' not found, install the package containing it
sk: '%1' nenájdený, nainštalujte balíček, ktorý ho obsahuje

en: No search command or URL specified.
sk: Nebol špecifikovaný žiadny príkaz alebo URL pre hľadanie.

en: and
sk: a

en: or
sk: alebo

en: &Method:
sk: &Metóda:

en: Max. &results:
sk: Max. &výsledky:

en: &Scope selection:
sk: Výber &rozsahu:

en: Scope
sk: Rozsah

en: Build Search &Index...
sk: Vytvoriť &index hľadania...

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
sk: Vlastný

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
sk: Štandardný

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
sk: neznámy

en: Copy Link Address
sk: Kopírovať adresu odkazu
