ksirk - en to sk translation catalogue (467 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Africa
sk: Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/static/Data/world.desktop l
en: Alaska
sk: Alijaška

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Algeria
sk: Alžírsko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Arabia
sk: Arábia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Asia
sk: Ázia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Belgium
sk: Belgicko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Brazil
sk: Brazília

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Chile
sk: Čile

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: China
sk: Čína

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Colombia
sk: Kolumbia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Eastern US
sk: Východný US

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: Europe
sk: Európa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: France
sk: Francúzsko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Groenland
sk: Gónsko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Indonesia
sk: Indonézia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 182 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Iran
sk: Irán

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Italy
sk: Taliansko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 206 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 209 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Japan
sk: Japonsko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Kazakstan
sk: Kazachstan

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Madagascar
sk: Madagaskar

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Mexico
sk: Mexiko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 248 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Mongolia
sk: Mongolsko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New South Wales
sk: Nový Južný Wales

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New Zealand
sk: Nový Zéland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: North America
sk: Severná Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Occidental Australia
sk: Západná Austrália

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 303 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 315 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 315 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Ontario
sk: Ontário

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Pacific
sk: Pacifik

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Papouasie
sk: Papuánci

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 338 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Paraguay
sk: Paraguaj

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Prussia
sk: Prusko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Russia
sk: Rusko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Scandinavia
sk: Škandinávia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Siberia
sk: Sibír

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: South Africa
sk: Južná Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: South America
sk: Južná Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: United Kingdom
sk: Spojené kráľovstvo

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: United States
sk: Spojené štáty

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Western US
sk: Západný US

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
sk: %1, budete musieť dobyť %2 krajín a umiestniť %3 armád v každej z nich.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
sk: %1, budete musieť dobyť %2 krajín.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
sk: %1, budete musieť dobyť %2, %3 a ďalší kontinent vo vašom výbere.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/legacy/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
sk: %1, musíte dobyť %2 a %3.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
sk: %1, budete musieť odstrániť %2. Ak je eliminovaný iným hráčom, budete musieť dobyť %3 krajín.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
sk: Tento povrch ukazuje svet, ktorý vyzerá ako skutočný s niekoľkými národnosťami
    náhodne zvolenými a navrhnutými rôznymi zaujímavými cieľmi

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
sk: Pozemský

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575
en: England
sk: Anglicko

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
sk: Stredný východ

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
sk: Tento povrch ukazuje svet, ktorý vyzerá ako skutočný s niekoľkými národnosťami náhodne zvolenými a navrhnutými rôznymi zaujímavými cieľmi.
    Vyzerá to ako KsirK pred vektorovou grafikou.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
sk: Staršie aplikácie

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
sk: Tento povrch ukazuje svet, ktorý vyzerá ako skutočný s niekoľkými národnosťami
    náhodne zvolenými a navrhnutými rôznymi zaujímavými cieľmi.
    Je vybavený neanimovanými obrázkovými zástupcami

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
sk: Menej animovaná podoba Zeme

en: Next Player
sk: Ďalší hráč

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Goal
sk: Cieľ

en: Enable Arena
sk: Povoliť arénu

en: Attack 1
sk: Útok 1

en: Attack 2
sk: Útok 2

en: Attack 3
sk: Útok 3

en: Auto attack
sk: Automatický útok

en: Move 1
sk: Presunúť 1

en: Move 5
sk: Presunúť 5

en: Move 10
sk: Presunúť 10

en: Disable Arena
sk: Zakázať arénu

en: Invasion
sk: Invázia

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
sk: Napádate <font color="blue">%1</font> s <font color="red">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
sk: <br><i>Zvoliť počet inváznych armád.

en: Moving
sk: Presúvanie

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
sk: Presúvate armády z <font color="red">%1</font> do <font color="blue">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
sk: <br><i>Zvoliť počet armád na sa pohybovať presun.</i>

en: Nickname
sk: Prezývka

en: Skin
sk: Téma

en: Nb players
sk: Počet hráčov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
sk: Pripojenie k sieti Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sk: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, connectbutton)
en: Connect
sk: Pripojiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
sk: Štát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
sk: Pripojenie k KsirK Jabber Chatroom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
sk: JID miestnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
sk: Prezývka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
sk: Heslo miestnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
sk: Vstúpiť do miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
sk: Hry v miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
sk: Spustiť novú hru

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
sk: Pripojiť sa k vybranej hre

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadsavedgamebutton)
en: Load a Saved Game
sk: Načítať uloženú hru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
sk: <b>Poznámka:</b>Hranie po sieti Jabber je experimentálna funkcia v KsirK.<br/>Zvlášť, rozdelenie armád na začiatku hry je veľmi pomalé (očakávať niečo okolo jednej minúty).

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
sk: Nastavenie pripojenia k sieťovej hre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
sk: Nastavenie siete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel)
en: Host:
sk: Hostiteľ:

en: Name already in use. Please choose another one.
sk: Meno sa už používa. Prosím, vyberte iné.

en: Empty name. Please choose another one.
sk: Prázdne meno. Prosím, vyberte iné.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
sk: Hráč číslo %1, prosím, napíšte svoje meno a zvoľte svoj ​​národ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameDialog)
en: Ksirk - New game properties
sk: KsirK - Vlastnosti novej hry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
sk: Celkový počet hráčov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
sk: Toto rotovať pre zvolenie počtu hráčov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
sk: Číselné pole pre zvolenie počtu hráčov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
sk: Počet miestnych hráčov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
sk: TCP port, na ktorom sa ponúka spojenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Skin:
sk: Téma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
sk: Zvoliť povrch (mapa, národnosti, atď.) použitý pre túto hru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
sk: Rozbaľovací výpis všetkých dostupných povrchov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, ghnsbutton)
en: Download New Skins
sk: Stiahnuť nové povrchy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
sk: Typ cieľa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
sk: Toto zvoliť pre hráčov, ktorí musia dobiť celý svet, aby vyhrali.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
sk: V tomto režime bude musieť hráč dobiť celý svet, aby vyhral.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: World con&quest
sk: Dobytie sveta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
sk: Toto zvoliť, aby mal každý hráč priradený cieľ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
sk: V tomto režime bude každému hráčovi priradený cieľ, ktorý bude musieť dosiahnuť, aby vyhral.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Reach a goa&l
sk: Dosiahnuť cieľ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, nextButton)
en: Next >>
sk: Ďalej >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sk: Adresár povrchov nebol nájdený - Overte si vašu inštaláciu
    Program nemôže pokračovať

en: Fatal Error!
sk: Fatálna chyba!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
sk: Zhrnutie novej hry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
sk: názov povrchu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
sk: Hráči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
sk: Typ cieľa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
sk: typ cieľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
sk: Názov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
sk: Národnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
sk: Počítač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
sk: Sieť

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, previousButton)
en: << Previous
sk: << Späť

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, finishButton)
en: Start
sk: Spustiť

en: Reach a goal
sk: Dosiahnuť cieľ

en: World conquest
sk: Dobytie sveta

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
sk: Nastavenie hráča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
sk: Hráč číslo %1, prosím, zadajte svoje meno a zvoľte svoj ​​národ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
sk: Zvoľte si svoj ​​národ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
sk: Rozbaľovací zoznam, ktorý vymenúva aktuálne dostupné národy.
    Vyberte si jednu z nich. To bude váš národ v priebehu hry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
sk: Zadajte svoje heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
sk: &Hráč je počítač

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
sk: Uložený hráčsky výber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
sk: Prosím, vyberte vášho uloženého hráča:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
sk: Nová hra alebo koniec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
sk: Nová hra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
sk: Spustí novú hru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
sk: Nerobiť nič

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
sk: Nerobiť nič. Tlačidlá hry budú k dispozícii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
sk: Ukončiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
sk: Ukončiť KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
sk: %1 vyhral! Chcete hrať znovu?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
sk[0]: Chyba - Žiadna prijímajúca krajina vybraná, kým mal počítačový hráč %2 mal ešte 1 armádu na umiestnenie. To je chyba pravdepodobne #2232 na www.gna.org.
sk[1]: Chyba - Žiadna prijímajúca krajina vybraná, kým mal počítačový hráč %2 mal ešte %1 armády na umiestnenie. To je chyba pravdepodobne #2232 na www.gna.org.
sk[2]: Chyba - Žiadna prijímajúca krajina vybraná, kým mal počítačový hráč %2 mal ešte %1 armád na umiestnenie. To je chyba pravdepodobne #2232 na www.gna.org.

en: Fatal Error
sk: Fatálna chyba

en: KsirK - Network configuration
sk: KsirK - Nastavenie siete

en: Please type in the port number on which to offer connections:
sk: Prosím, zadajte číslo portu, na ktorom chcete ponúknuť spojenie:

en: New game confirmation
sk: Potvrdenie novej hry

en: Do you really want to end your current game and join another?
sk: Naozaj chcete ukončiť aktuálnu hru a pripojiť sa k inej?

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
sk: %1 (%2) pripojil hru; čakanie na %3 hráčov, ktorí sa pripoja

en: Please choose another name
sk: Prosím, zvoľte iný názov

en: KsirK - Name already used!
sk: KsirK - Meno je už použité!

en: Player number %1, what's your name?
sk: Hráč číslo %1, aké je vše meno?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
sk: Chyba - Hráč %1, musíte si vybrať meno.

en: Error
sk: Chyba

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
sk: Hráč%1

en: Please choose another nation
sk: Prosím, zvoľte si iný ​​národ

en: KsirK - Nation already used!
sk: KsirK - ​​Národ je už použitý!

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
sk: KsirK - Stratené spojenie so serverom!
    Čo chcete urobiť?

en: Starting a new game or exit.
sk: Spustenie novej hry alebo koniec.

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
sk: Stratené spojenie s klientom.
    V túto chvíľu môžete iba uložiť hru a začať novú, alebo skončiť.
    Toto bude zlepšené v budúcej verzii.

en: KsirK - Lost connection to client!
sk: KsirK - Stratené spojenie s klientom!

en: Do want to save your game?
sk: Chcete uložiť vašu hru?

en: %1: %2 armies to place
sk: %1: %2 armád na umiestnenie

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
sk: Teraz, umiestnite svoje armády vo vašich krajinách<br>kliknutím v cieľových krajinách.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
sk: %1, váš cieľ sa zobrazí. Prosím,<br>uistite sa, že žiaden iný hráč ho nemôže vidieť!

en: KsirK - Displaying Goal
sk: KsirK - Zobrazenie cieľa

en: %1 chooses its defense
sk: %1 si vyberá svoju obranu

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
sk: %1 volí ukončenie opätovného použitia; teraz sú %2 hráči, ktorí tak chcú

en: Problem : no one destroyed
sk: Problém: nikto nie je zničený

en: Ksirk - Error!
sk: Ksirk - Chyba!

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
sk: Zadali ste neplatné heslo.
    Skúste prosím znova.

en: KsirK - Invalid password!
sk: KsirK - Neplatné heslo!

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
sk: %1, nehrali ste nič v tomto kole.
    Naozaj chcete chcete prísť o vaše kolo?

en: Really Next Player?
sk: Naozaj nasledujúci hráč?

en: You must conquer the World!
sk: Musíte dobyť Svet!

en: %1 (already dead)
sk: %1 (už mŕtvy)

en: Error: no player to destroy
sk: Chyba: žiadny hráč na zničenie

en: <br>%1 is still alive...
sk: <br>%1 je stále nažive...

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
sk[0]: <br>%2, máte ešte 1 krajinu na dobytie...
sk[1]: <br>%2, máte ešte %1 krajiny na dobytie...
sk[2]: <br>%2, máte ešte %1 krajín na dobytie...

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
sk[0]: <br>Váš cieľ je dosiahnutý: %2 je mŕtvy a vy ovládate %1 krajinu.
sk[1]: <br>Váš cieľ je dosiahnutý: %2 je mŕtvy a vy ovládate %1 krajiny.
sk[2]: <br>Váš cieľ je dosiahnutý: %2 je mŕtvy a vy ovládate %1 krajín.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
sk[0]: <br>%2, máte dosť krajín, ale stále musíte poslať viac ako 1 armádu na %3 z nich...
sk[1]: <br>%2, máte dosť krajín, ale stále musíte poslať viac ako %1 armády na %3 z nich...
sk[2]: <br>%2, máte dosť krajín, ale stále musíte poslať viac ako %1 armád na %3 z nich...

en: <br>%1, you still have to conquer
sk: <br>%1, stále musíte dobiť

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
sk[0]: 1 krajina v %2
sk[1]: %1 krajiny v %2
sk[2]: %1 krajín v %2

en:  and
sk:  a

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
sk: %1 v %2

en: KsirK - Goal Display
sk: KsirK - Zobrazenie cieľa

en: No message...
sk: Žiadna správa...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
sk: Spoločný súbor nebol nájdený
    Program nemôže pokračovať

en: Error!
sk: Chyba!

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
sk: Obrázok masky mapy nebo nájdený
    Program nemôže pokračovať

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
sk: Nie je možné presunúť %1 armády z %2 do %3

en: Moving %1 armies from %2 to %3
sk: Presúvanie %1 armád z %2 do %3

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sk: Zvuk roule nebol nájdený - Overte si vašu inštaláciu<br>Program nemôže pokračovať

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sk: Zvuková cannon nebol nájdený - Overte si vašu inštaláciu<br>Program nemôže pokračovať

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sk: Zvuk crash nebol nájdený - Overte si vašu inštaláciu
    Program nemôže pokračovať

en: KsirK - Error!
sk: KsirK - Chyba!

en: Problem: no one destroyed
sk: Problém: nikto nie je zničený

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
sk: Chyba: kto má byť 0, 1 alebo 2.

en: Please connect first.
sk: Prosím, najprv sa pripojte.

en: Jabber Error
sk: Chyba Jabber

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
sk: Pre účet %1 nie je možné inicializovať podporu SSL. Pravdepodobne preto, že na vašom systému nie je nainštalovaný QCA TLS plugin.

en: Jabber SSL Error
sk: Chyba SSL Jabber

en: The host name does not match the one in the certificate.
sk: Meno hostiteľa nezodpovedá menu v certifikáte.

en: The certificate is invalid.
sk: Certifikát nie je platný.

en: No certificate was presented.
sk: Nezadaný žiadny certifikát.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
sk: Certifikačná autorita odmietla certifikát.

en: The certificate is not trusted.
sk: Certifikát je nedôveryhodný.

en: The signature is invalid.
sk: Podpis nie je platný.

en: The Certificate Authority is invalid.
sk: Certifikačná autorita je neplatná.

en: Invalid certificate purpose.
sk: Neplatný účel certifikátu.

en: The certificate is self-signed.
sk: Certifikát je podpísaný sám sebou.

en: The certificate has been revoked.
sk: Platnosť certifikátu bola zrušená.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
sk: Prekročená maximálna dĺžka reťazca certifikátov.

en: The certificate has expired.
sk: Platnosť certifikátu vypršala.

en: The Certificate Authority has expired.
sk: Certifikačná autorita je vypršala.

en: Validity is unknown.
sk: Platnosť je neznáma.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sk: <qt><p>Identita a certifikát servera %1 sa nedá overiť pre účet %2:</p> <p>%3</p><p>%4</p><p>Chcete pokračovať?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sk: <qt><p>Certifikát servera %1 sa nedá overiť pre účet %2: %3</p> <p>Chcete pokračovať?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
sk: Problém s certifikátom pripojenia Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
sk: Šifrované spojenie s Jabber serverom nebolo možné nadviazať.

en: Jabber Connection Error
sk: Chyba pripojenia k Jabberu

en: Malformed packet received.
sk: Prijatý neplatný paket.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
sk: V protokole sa vyskytla neopraviteľná chyba.

en: Generic stream error.
sk: Všeobecná chyba prúdu.

en: There was a conflict in the information received.
sk: Nastal konflikt v prijatej informácii.

en: The stream timed out.
sk: Vypršala platnosť toku dát.

en: Internal server error.
sk: Interná chyba serveru.

en: Stream packet received from an invalid address.
sk: Prijatý paket z neplatnej adresy.

en: Malformed stream packet received.
sk: Prijatý neplatný paket.

en: Policy violation in the protocol stream.
sk: Porušenie politiky v protokole.

en: Resource constraint.
sk: Obmedzenie zdrojov.

en: System shutdown.
sk: Vypnutie systému.

en: Unknown reason.
sk: Neznámy dôvod.

en: There was an error in the protocol stream: %1
sk: Nastala chyba v protokole: %1

en: Host not found.
sk: Hostiteľ nenájdený.

en: Address is already in use.
sk: Adresa sa už používa.

en: Cannot recreate the socket.
sk: Nie je možné znovu vytvoriť soket.

en: Cannot bind the socket again.
sk: Nie je možné znovu pripojiť soket.

en: Socket is already connected.
sk: Soket je už pripojený.

en: Socket is not connected.
sk: Socket nie je pripojený.

en: Socket is not bound.
sk: Soket nie je viazaný.

en: Socket has not been created.
sk: Soket nebol vytvorený.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
sk: Prevádzka soketu by sa blokovala. Nemali by ste vidieť túto chybu: prosím, použite "Nahlásiť chybu" v ponuke Pomocník.

en: Connection refused.
sk: Spojenie odmietnuté.

en: Connection timed out.
sk: Pripojenie vypršalo.

en: Connection attempt already in progress.
sk: Pokus o pripojenie už prebieha.

en: Network failure.
sk: Chyba siete.

en: Operation is not supported.
sk: Operácia nie je podporovaná.

en: Socket timed out.
sk: Platnosť soketu vypršala.

en: There was a connection error: %1
sk: Nastala chyba spojenia: %1

en: Unknown host.
sk: Neznámy hostiteľ.

en: Could not connect to a required remote resource.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k požadovanému vzdialenému zdroju.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
sk: Zdá se, že sme boli presmerovaní na iný server. Neviem, ako sa zachovať.

en: Unsupported protocol version.
sk: Nepodporovaná verzia protokolu.

en: Unknown error.
sk: Neznáma chyba.

en: There was a negotiation error: %1
sk: Nastala chyba počas dohadovania podmienok: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
sk: Server odmietol spustenie TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť zabezpečené spojenie.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
sk: Nastala chyba TLS: %1

en: Login failed with unknown reason.
sk: Prihlásenie zlyhalo z neznámeho dôvodu.

en: No appropriate authentication mechanism available.
sk: Nie je dispozícii žiadny vhodný mechanizmus prihlásenia.

en: Bad SASL authentication protocol.
sk: Neplatný protokol overenia SASL.

en: Server failed mutual authentication.
sk: Server zlyhal pri vzájomnom overení.

en: Encryption is required but not present.
sk: Nutné šifrovanie, ale nie je dostupné.

en: Invalid user ID.
sk: Neplatné ID užívateľa.

en: Invalid mechanism.
sk: Neplatný mechanizmus.

en: Invalid realm.
sk: Neplatný realm.

en: Mechanism too weak.
sk: Zabezpečenie je príliš slabé.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
sk: Zadané neplatné dáta pre prihlásenie (overte ID a heslo)

en: Temporary failure, please try again later.
sk: Dočasné zlyhanie, skúste to neskôr.

en: There was an error authenticating with the server: %1
sk: Nastala chyba pri prihlásení k serveru: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
sk: Problém TLS.

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
sk: Problém vo vrstve SASL.

en: There was an error in the security layer: %1
sk: Nastala chyba v zabezpečovacej vrstve: %1

en: No permission to bind the resource.
sk: Pre pripojenie k zdroju nedostatočné práva.

en: The resource is already in use.
sk: Zdroj sa už používa.

en: Could not bind a resource: %1
sk: Nepodarilo sa pripojiť k zdroju: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
sk: Problém pripojenia so serverom Jabber %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
sk: Jabber používateľ %1 odstránil prihlásenia %2 k nim. Tento účet už nedokáže zobraziť ich stav pripojenia. Chcete odstrániť kontakt?

en: Notification
sk: Správa

en: Keep
sk: Ponechať

en: A password is required to join the room %1.
sk: Vyžaduje sa vloženie hesla pre vstup do miestnosti %1.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
sk: Chyba pri pokuse o pripojenie %1: prezývka %2 sa už používa

en: Provide your nickname
sk: Zadajte svoju prezývku

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
sk: Nemôžete sa pripojiť do miestnosti %1, pretože ste boli vykázaný(á)

en: Jabber Group Chat
sk: Skupinový rozhovor Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
sk: Do miestnosti %1 sa nemôžete pripojiť, pretože miestnosť je momentálne plná

en: No reason given by the server
sk: Server neudal žiadny dôvod

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
sk: Nastala chyba pri spracúvaní požiadavky na skupinový rozhovor %1. (Dôvod %2, kód %3)

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
sk: Nastala chyba pri pokuse o odstránenie účtu:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
sk: Odregistrovanie účtu Jabber

en: You cannot see each others' status.
sk: Nemôžete navzájom vidieť svoj stav.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
sk: Tento kontakt nemôže vidieť váš stav, ale vy môžete vidieť jeho stav.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
sk: Tento kontakt môže vidieť váš stav, ale vy nemôžete vidieť jeho stav.

en: You can see each others' status.
sk: Môžete vidieť stav ostatných.

en: Client
sk: Klient

en: Timestamp
sk: Časové razítko

en: Message
sk: Správa

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
sk: Sťahovanie fotografie Jabber kontaktu zlyhalo.

en: Groupchat bookmark
sk: Záložka skupinového rozhovoru

en: Authorization
sk: Prihlásenie

en: (Re)send Authorization To
sk: Znovu poslať overenie pre

en: (Re)request Authorization From
sk: Znovu vyžiadať overenie od

en: Remove Authorization From
sk: Odstrániť overenie pre

en: Set Availability
sk: Nastaviť dostupnosť

en: Online
sk: Pripojený

en: Free to Chat
sk: K dispozícii pre rozhovor

en: Away
sk: Neprítomný

en: Extended Away
sk: Rozšírená neprítomnosť

en: Do Not Disturb
sk: Nevyrušovať

en: Invisible
sk: Neviditeľný

en: Select Resource
sk: Vyberte zdroj

en: Automatic (best/default resource)
sk: Automaticky (najlepší/štandardný zdroj)

en: Voice call
sk: Hlasový hovor

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
sk: Pôvodná správa je: <i>" %1 "</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
sk: <qt><i>%1</i> vás pozval/a do konferencie <b>%2</b><br />%3 <br />Ak chcete pozvanie prijať, zadajte svoju <b>prezývku</b> a stlačte OK. <br />Ak chcete odmietnuť, stlačte Zrušiť.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
sk: Pozvanie do konferencie - Jabber modul

en: Message has been displayed
sk: Správa bola zobrazená

en: Message has been delivered
sk: Správa bola doručená

en: Message stored on the server, contact offline
sk: Správa uložená na serveri, kontakt nie je pripojený

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
sk: %1 ukončil/a účasť v tejto konverzácii.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
sk: Vašu správu nebolo možné doručiť: "%1", Dôvod: "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
sk: Chcete tiež odstrániť povolenie používateľa %1, aby videl váš stav?

en: Kopete File Transfer
sk: Prenos súborov Kopete

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
sk: Prednastavili ste zdroj pre kontakt %1, ale máte s týmto kontaktom stále otvorené okná pokecu. Prednastavený zdroj sa použije iba pre novo otvorené okná.

en: Jabber Resource Selector
sk: Výber zdroja Jabber

en: Change nickname
sk: Zmeniť prezývku

en: Change nickname - Jabber Plugin
sk: Zmeniť prezývku - plugin Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
sk: Prosím zadajte prezývku, akú chcete používať v miestnosti <i>%1</i>

en: Choose Account
sk: Vybrať účet

en: Choose an account to handle the URL %1
sk: Zvoľte účet na spracovanie URL %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
sk: Chcete pridať '%1' do vášho zoznamu kontaktov?

en: Add
sk: Pridať

en: Do Not Add
sk: Nepridať

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
sk: Chcete odstrániť '%1' z vášho zoznamu kontaktov?

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Do Not Remove
sk: Neodstraňovať

en: Please enter your nickname for the room %1
sk: Prosím zadajte vašu prezývku pre miestnosť %1

en: You have been invited to %1
sk: Boli ste pozvaný do %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
sk: Nie je možné načítať ikonu<br>Program nemôže pokračovať

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
sk: Nie je možné načítať obrázok tlačidla %1<br>Program nemôže pokračovať

en: Play over Jabber
sk: Hrať cez Jabber

en: Play KsirK over the Jabber Network
sk: Hrať KsirK cez Jabber sieť

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
sk: Umožniť pripojenie ku KsirK Jabber Multi User Gaming miestnosti pre vytvorenie nových hier alebo pripojenie k aktuálnym hrám

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
sk: Nová sieťová hra štandardu TCP/IP

en: New TCP/IP
sk: Nové TCP/IP

en: Create a new standard TCP/IP network game
sk: Vytvoriť novú sieťovú hra štandardu TCP/IP sieťovú hra

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
sk: Pripojiť sa k sieťovej hre štandardu TCP/IP

en: Join TCP/IP
sk: Pripojiť TCP/IP

en: Join a standard TCP/IP network game
sk: Pripojiť sa k sieťovej hre štandardu TCP/IP

en: Display the Current Player's Goal
sk: Zobraziť aktuálny hráčov cieľ

en: Display the current player's goal
sk: Zobraziť aktuálny hráčov cieľ

en: Contextual Help
sk: Kontextová nápoveda

en: Lets the next player play
sk: Umožniť ďalšiemu hráčovi hrať

en: Finish moves
sk: Ukončiť ťahy

en: Finish moving the current sprites
sk: Dokončiť presúvanie aktuálnych obrázkových zástupcov

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sk: Definičný súbor sveta nebol nájdený - Overte si vašu inštaláciu<br>Program nemôže pokračovať

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
sk: <font color="red">%1 dobyl %2 z %3</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
sk: %1, ste porazení! Majte sa...

en: %1: it is up to you again
sk: %1:  je to znovu len na vás

en: %1 won!
sk: %1 vyhral!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
sk: <big><b>%1</b>, vyhrali ste!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
sk: <br>Víťazov cieľ  bol uvedený takto:<br><i>%1</i><br><br>Chcete hrať znovu?

en: <br>You conquered all the world!
sk: <br>Dobyli ste celý svet!

en: <br>He conquered all the world!
sk: <br>Dobyl celý svet!

en: Do you want to quit the game?
sk: Chcete ukončiť hru?

en: Before you quit, do you want to save your game?
sk: Chcete uložiť vašu hru pred ukončením?

en: KsirK - Load Game
sk: KsirK - Načítať hru

en: Waiting for the connection of %1 network players.
sk: Čakanie na pripojenie %1 sieťových hráčov.

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
sk[0]: <font color="red">%2</font> na vás útočí z <font color="red">%3</font> s 1 armádou!<br> Ako chcete brániť <font color="blue">%4</font>?
sk[1]: <font color="red">%2</font> na vás útočí z <font color="red">%3</font> s %1 armádami!<br> Ako chcete brániť <font color="blue">%4</font>?
sk[2]: <font color="red">%2</font> na vás útočí z <font color="red">%3</font> s %1 armádami!<br> Ako chcete brániť <font color="blue">%4</font>?

en: Defend 1
sk: Bránenie sa 1

en: Defend 2
sk: Bránenie sa 2

en: Defend-Auto
sk: Automatické bránenie sa

en: Waiting for %1 players to connect
sk: Čakanie na pripojenie %1 hráčov...

en: There is no country here!
sk: Nie je tu žiadna krajina!

en: You are not the owner of the first country: %1!
sk: Nie ste vlastníkom prvej krajiny: %1!

en: You are not the owner of the second country: %1!
sk: Nie ste vlastníkom druhej krajiny: %1!

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
sk: Pokúšate sa presunúť armády z %1 na seba!

en: %1 is not a neighbour of %2!
sk: %1 nie je sused %2!

en: Moving armies from %1 to %2.
sk: Presúvanie armád z %1 do %2

en: You are the owner of the second country: %1!
sk: Ste vlastníkom druhej krajiny: %1!

en: Ready to fight!
sk: Pripravený na boj!

en: <font color="orange">No country here!</font>
sk: <font color="orange">Tu nie je žiadna krajina!</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
sk: <font color="orange">Nie ste vlastníkom %1!</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
sk: <font color="orange">Iba %1 armád je v %2!</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
sk: %1, bránite sa iba s armádou, ktorú máte v %2.

en: Exchange armies again or continue?
sk: Vymeniť armády znovu alebo pokračovať?

en: You must distribute
    all your armies
sk: Musíte rozložiť
    všetky vaše armády

en: Battle ongoing.
sk: Bitka pokračuje.

en: %1, it is up to you.
sk: %1, je to na vás.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
sk: Naozaj chcete ukončiť aktuálnu hru a spustiť novú?

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
sk: <b>Rýchly úvod KsirK</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
sk: Útoky a presuny sa vydávajú cez preťahovanie medzi susednými krajinami.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
sk: Začať novú hru alebo sa pripojiť k sieťovej hre s menu alebo panelom nástrojov...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
sk: a nechajte systém previesť vás cez správy a tipy, ktoré sa objavujú, keď prechádzate nad nimi. Môžete vypnúť bublinovú pomoc v okne Možnosti.

en: Don't show messages anymore
sk: Neukazovať už správy

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
sk[0]: %2 patrí %3. 1 armáda.
sk[1]: %2 patrí %3.  %1 armády.
sk[2]: %2 patrí %3.  %1 armád.

en: Cannot save when waiting for a defense.
sk: Nie je možné uložiť pri čakaní na obranu.

en: KsirK - Save Game
sk: KsirK - Uložiť hru

en: %1 exists.
    Do you really want to overwrite it?
sk: %1 existuje.
    Naozaj ho chcete prepísať?

en: Overwrite file?
sk: Prepísať súbor?

en: Saving canceled
sk: Ukladanie bolo zrušené

en: Game saved to %1
sk: Hra uložená do %1

en: Only game master can save the game in network playing.
sk: Iba vedúci hry môže uložiť hru pri sieťovom hraní.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
sk: Útočiť pomocou preťahovania medzi krajinami<br>Presunúť armády rovnakým spôsobom (posledná akcia kola).

en: <b>Nationality:</b>
sk: <b>Národnosť:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
sk: <b>Svetadiel:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
sk: <b>Krajina:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
sk: <b>Vlastník:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
sk: <b><u>Podrobnosti krajiny</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
sk: <i>Boj prebieha...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
sk[0]: <font color="red">Útok</font> s 1 armádou.<br>
sk[1]: <font color="red">Útok</font> s %1 armádami.<br>
sk[2]: <font color="red">Útok</font> s %1 armádami.<br>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
sk[0]: <font color="blue">Bránenie sa</font> s 1 armádou.<br>
sk[1]: <font color="blue">Bránenie sa</font> s %1 armádami.<br>
sk[2]: <font color="blue">Bránenie sa</font> s %1 armádami.<br>

en: Stop Auto-Attack
sk: Zastaviť automatické útočenie

en: Stop Auto-Defense
sk: Zastaviť automatické bránenie sa

en: Valid
sk: Platný

en: Recycle
sk: Opätovne použiť

en: Done
sk: Hotovo

en: %1 army to place | %1 armies to place
sk[0]: %1 armáda na umiestnenie
sk[1]: %1 armád na umiestnenie
sk[2]: %1 armád na umiestnenie

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
sk: <u><b>Zmeniť niektoré<br>umiestnenia?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
sk[0]: 1 armáda na umiestnenie
sk[1]: %1 armád na umiestnenie
sk[2]: %1 armád na umiestnenie

en: <b>Armies:</b> %1
sk: <b>Armády:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
sk: <font color="red">stratené armády: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
sk: <font color="blue">stratené armády: %1</font>

en: Preferences
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
sk: Rýchlosť obrázkových zástupcov: pomaly, normálne, rýchle, okamžite

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
sk: Ak je pravda, zvuky sú prehrávané; inak nie sú.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
sk: Ak je pravda, zobrazí sa pomocník; inak nie.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
sk: Ak je pravda, počet armád sa zobrazí na každej krajine.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
sk: Grafická téma, ktorá bude použitá.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
sk: Naposledy použité Jabber ID.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
sk: Heslo naposledy použitého Jabber ID.

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
sk: Naposledy použitá miestnosť skupinového chatu Jabber.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
sk: Heslo pre naposledy použitú miestnosť skupinového chatu Jabber.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
sk: Prezývka použitá v naposledy použitej miestnosti skupinového chatu Jabber.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sk: &Hra

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
sk: Pre pomoc a používateľskú príručku, prosím, pozrite
    webové stránky KsirK.

en: Current maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Michal Golunski (Polish translation)
sk: Michal Golunski (poľský preklad)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
sk: Francúzski študenti 'IUP ISI 2007-2008':

en: file to open
sk: súbor na otvorenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
sk: Nová miestna hra

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
sk: Hrať KsirK cez Jabber sieť

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
sk: Pripojiť sa k sieťovej hre štandardu TCP/IP

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbLoad)
en: Load
sk: Nahrať

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbQuit)
en: Quit
sk: Koniec

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
sk: Predvoľby KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, soundEnabled)
en: Sound enabled
sk: Zvuk povolený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate)
sk: Rýchlosť obrázkových zástupcov (pomalá, normálna, vysoká, blesková)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, helpEnabled)
en: Show help
sk: Zobraziť pomocníka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, armiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
sk: Zobraziť počet armád v krajinách

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
sk: Zlý ukladací formát hry. Očakávaný %1 a získaný %2

en: KsirK - Cannot load!
sk: KsirK - Nie je možné načítať!

en: Current player is: %1
sk: Súčasný hráč je: %1

en: Skin file parsing error
sk: Chyba pri spracovaní súboru povrchu

en: KsirK - Error
sk: KsirK - Chyba

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
sk: Nie je možné nájsť max. X pre obrázkového zástupcu: žiadne pozadie!

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
sk: Nie je možné nájsť max. Y pre obrázkového zástupcu: žiadne pozadie!

en: Error - Unknown skin int data:
sk: Chyba - Neznáme int údaje povrchu:

en: Error - Unknown skin string data:
sk: Chyba - Neznáme údaje reťazca povrchu:
