ksirkskineditor - en to sk translation catalogue (252 entries)

en: Error: no player to destroy
sk: Chyba: žiadny hráč na zničenie

en: KsirK - Goal Display
sk: KsirK - Zobrazenie cieľa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkContinentDefinition)
en: Continent
sk: Kontinent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent
sk: Počet bonusových bodov pri vlastnení celého kontinentu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent.
    
    At the end of each turn a number of armies is distributed to each player. If one player owns all the countries of this continent, he/she gains this bonus.
    
    The bonus should be proportional to the continent's size and to the difficulty to conquer it or to keep it.
sk: Počet bonusových bodov pri vlastnení celého kontinentu.
    
    Na konci každého ťahu počet armád je distribuovaný každému hráčovi. Ak jeden hráč vlastní všetky krajiny tohto kontinentu, on/ona získa tento bonus.
    
    Bonus by mal byť úmerný veľkosti kontinentu a náročnosti pri jeho dobytí alebo pri jeho udržaní.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Select the countries contained in this continent
sk: Vyberať krajiny obsiahnuté v tomto kontinente

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Click here to select the countries contained in this continent.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
sk: Sem kliknite pre výber krajín, ktoré sa nachádzajú na tomto kontinente.
    
    Zobrazí sa zoznam všetkých krajín sveta a vy si budete môcť vybrať krajiny pomocou myši a kláves Ctrl a Shift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Countries:
sk: Krajiny:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist)
en: Continent's countries
sk: Krajiny kontinentu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This is the list of countries currently forming this continent.
sk: Toto je zoznam krajín, ktoré v súčasnej dobe tvoria tento kontinent.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
sk: Krajina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
sk: Vlajka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Anchor:
sk: Kotva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
sk: Stred:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Infantry:
sk: Pechota:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate
sk: Súradnica x ľavého horného bodu obrázkového zástupcu pechoty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry.
sk: Súradnica x ľavého horného bodu obrázkového zástupcu pechoty
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s pechotou.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate
sk: Súradnica y ľavého horného bodu obrázkového zástupcu pechoty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry by drag and drop.
sk: Súradnica y ľavého horného bodu obrázkového zástupcu pechoty
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s pechotou použitím pretiahnutia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Cavalry:
sk: Jazdectvo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate
sk: Súradnica x ľavého horného bodu obrázkového zástupcu jazdectva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry.
sk: Súradnica x ľavého horného bodu obrázkového zástupcu jazdectva
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s jazdectvom.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate
sk: Súradnica y ľavého horného bodu obrázkového zástupcu jazdectva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry by drag and drop.
sk: Súradnica y ľavého horného bodu obrázkového zástupcu jazdectva
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s jazdectvom použitím pretiahnutia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Cannon:
sk: Delostrelectvo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate
sk: Súradnica y ľavého horného bodu obrázkového zástupcu kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon by drag and drop.
sk: Súradnica y ľavého horného bodu obrázkového zástupcu kanóna
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s kanónom použitím pretiahnutia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate
sk: Súradnica x ľavého horného bodu obrázkového zástupcu kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon.
sk: Súradnica x ľavého horného bodu obrázkového zástupcu kanóna
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s kanónom.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate
sk: Súradnica y bodu, okolo ktorého je vykreslený názov krajiny

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
sk: Súradnica y bodu, okolo ktorého je vykreslený názov krajiny
    
    Tento bod by mal byť umiestnený v hraniciach krajiny na maskemapy​​.
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s krajinou preťahovaním jej cieľovej ikony.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate
sk: Súradnica x bodu, okolo ktorého je vykreslený názov krajiny

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
sk: Súradnica x bodu, okolo ktorého je vykreslený názov krajiny
    
    Tento bod by mal byť umiestnený v hraniciach krajiny na maskemapy​​.
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s krajinou preťahovaním jej cieľovej ikony.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate
sk: Stred zvýraznenej súradnice y

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
sk: Stred zvýraznenej súradnice x.
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe so zvýraznením preťahovaním jej krížovej ikony.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate
sk: Stred zvýraznenej súradnice x

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
sk: Stred zvýraznenej súradnice y.
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe so zvýraznením preťahovaním jej krížovej ikony.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate
sk: Súradnica y ľavého horného bodu obrázkového zástupcu vlajky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
sk: Súradnica y ľavého horného bodu obrázkového zástupcu vlajky
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s vlajkou použitím pretiahnutia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate
sk: Súradnica x ľavého horného bodu obrázkového zástupcu vlajky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
sk: Súradnica x ľavého horného bodu obrázkového zástupcu vlajky
    
    Táto je zadaná relatívne k ľavej hornej časti mapy s veľkosťou, ktorá je zadefinovaná v hlavnom ovládacom prvku definície povrchu.
    
    Táto hodnota sa bude automaticky aktualizovať pri vašom pohybe s vlajkou.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Select this country's neighbors
sk: Vybrať susedov tejto krajiny

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Click here to select this country's neighbors.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
sk: Sem kliknite pre výber susedov tejto krajiny.
    
    Zobrazí sa zoznam všetkých krajín sveta a vy si budete môcť vybrať krajiny pomocou myši a kláves Ctrl a Shift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Neighbors:
sk: Susedia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This country's neighbors
sk: Susedia tejto krajiny

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This is the list of countries currently considered as neighbors of this country.
sk: Toto je zoznam krajín, ktoré sú v súčasnej dobe považované za susedov tejto krajiny.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkGoalDefinition)
en: Goal
sk: Cieľ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Goal Type
sk: Typ cieľa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, worldtype) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, worldtype)
en: Conquer all the world
sk: Dobyť celý svet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, worldtype)
en: World conquest
sk: Dobytie sveta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, playertype)
en: Eliminate a given player
sk: Odstrániť daného hráča

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, playertype)
en: <p>Eliminate a given player. If it is eliminated by another one, you will fall back to a <emphasis>Countries</emphasis> type of goal.</p>
sk: <p>Odstrániť daného hráča. Ak je eliminovaný iným, ustúpite do typu cieľa <emphasis>Krajiny</emphasis>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
sk: Hráč

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries
sk: Dobyť daný počet krajín

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries.
    
    You can also make the player to have to put a given number of armies on each country.
sk: Dobyť daný počet krajín
    
    Môžete tiež hráčovi určiť, že musí poslať určitý počet armád na každú krajinu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, countriestype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabCountries)
en: Countries
sk: Krajiny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents
sk: Dobyť daný počet kontinentov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents. You can also let the player choose one of their target continents.
sk: Dobyť daný počet kontinentov. Môžete tiež nechať hráča vybrať si jeden z ich cieľových kontinentov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continentstype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabContinents)
en: Continents
sk: Kontinenty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Text describing the goal
sk: Text popisujúci cieľ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, description)
en: <p>Text describing the goal. It should include several placeholders for various data depending on the goal type:</p><ul><li><i>World Conquest</i>: none</li><li><i>Player</i>: one for the player name and one for the number of countries fallback</li><li><i>Countries</i>: one for the number of countries and possibly a second one for the number of armies to put on each country</li><li><i>Continents</i>: one for each continent to conquer</li></ul>
sk: <p>Text popisujúci cieľ. To by malo zahŕňať niekoľko zástupných znakov pre rôzne údaje v závislosti na type cieľa:</p><ul><li><i>Dobytie sveta</i>: žiadny</li><li><i>Hráč</i>: jeden pre meno hráča a jeden pre počet v zálohe krajín</li><li><i>Krajiny</i>: jeden pre počet krajín a druhý možno pre počet armád poslaných na každú krajinu</li><li><i>Kontinenty</i>: jeden pre každý kontinent, ktorý sa má dobyť</li></ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Countries nb:
sk: Počet krajín:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Armies by country:
sk: Armády podľa krajiny:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: Number of countries to conquer
sk: Počet krajín, ktoré sa majú dobyť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: <p>Number of countries to conquer in a <i>Countries</i> goal or as a fallback in a <i>Player</i> goal.</p>
sk: <p>Počet krajín, ktoré sa majú dobyť v cieli <i>Krajiny</i> alebo ako záloha v cieli <i>Hráč</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: Number of armies to put on each country
sk: Počet armád, ktoré sa majú poslať na každú krajinu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: <p>Number of armies to put on each country in a <i>Countries</i> goal.</p>
sk: <p>Počet armád, ktoré sa majú poslať na každú krajinu v cieli <i>Krajiny</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select the continents to conquer
sk: Vybrať kontinenty, ktoré sa majú dobyť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: <p>Click this button to select the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You will be prompted with a list of this world's continents. Select those to conquer with the mouse and the Ctrl and Shift keys.</p>
sk: <p>Kliknite na toto tlačidlo pre výber kontinenty, ktoré sa majú dobyť, v cieli <i>Kontinenty</i>.</p><p>Budete vyzvaní zoznamom kontinentov tohto sveta. Vyberte si tie, ktoré chcete dobyť, pomocou myši a kláves Ctrl a Shift.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select Continents
sk: Vybrať kontinenty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, anycontinent) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Check to let the player choose one of the continents to conquer
sk: Zaškrtnúť, aby si hráč mohol vybrať jeden z kontinentov na dobytie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
sk: Hocičo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: List of the continents to conquer
sk: Zoznam kontinentov, ktoré sa majú dobyť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: <p>List of the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You can change this list by clicking on the "Select continents" button above.</p>
sk: <p>Zoznam kontinentov, ktoré sa majú dobyť, v cieli <i>Kontinenty</i>.</p><p>Tento zoznam môžete zmeniť kliknutím vyššie na tlačidlo "Vybrať kontinenty".</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkNationalityDefinition)
en: Nationality
sk: Národnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sk: Meno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: Nationality name
sk: Názov národnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, name)
en: <p>Nationality name. The name of the player country. Can be the name of an existing country in case of a <i>realistic</i> world.</p><p>This string should be unique in the skin.</p>
sk: <p>Názov národnosti. Názov krajiny hráča. Môže to byť názov existujúcej krajiny v prípade <i>realistického</i> sveta.</p><p>Tento reťazec by mal byť jedinečný na povrchu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Leader name:
sk: Meno vodcu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leader)
en: Leader name
sk: Meno vodcu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leader)
en: <p>Name of this nationality leader. In the case of a <i>realistic</i> skin, this could be the name of a well known king, president, etc.</p>
sk: <p>Meno vodcu tejto národnosti. V prípade <i>realistického</i> povrchu, by to mohlo byť meno známeho kráľa, prezidenta, atď.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flag ID in pool:
sk: ID vlajky v zoskupení:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG
sk: ID obrázkového zástupcu vlajky v spoločnom SVG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG (pool.svg).
sk: ID obrázkového zástupcu vlajky v spoločnom SVG (pool.svg).

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, skindefinition)
en: Skin Definition
sk: Definícia povrchu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin name:
sk: Názov povrchu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: The skin's short name
sk: Krátky názov povrchu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: Type here the skin's short name. This should be an identifier-like string
sk: Sem vpísať krátky názov povrchu. Mal by to byť identifikátor, ako je reťazec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width x Height
sk: šírka x výška

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: Map's width
sk: Šírka mapy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: This is the map's width. The map SVG element will be by default drawn on an image of this width. All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
sk: Toto je šírka mapy. SVG element mapy bude v predvolenom nastavení nakreslený na obrázok tejto šírky. Všetky pozície na mape sú vyjadrené relatívne k tomuto rozmeru.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: Map's height
sk: Výška mapy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: This is the map's height. The map SVG element will be by default drawn on an image of this height All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
sk: Toto je výška mapy. SVG element mapy bude v predvolenom nastavení nakreslený na obrázok tejto výšky Všetky pozície na mape sú vyjadrené relatívne k tomuto rozmeru.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map Font
sk: Písmo mapy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: Font used to draw country names
sk: Písmo použité k vykresleniu názvov krajín

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: This font will be used to draw the country names on the map
sk: Toto písmo bude použité k vykresleniu názvov krajín na mape

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: Foreground color for country names
sk: Farba popredia pre názvy krajín

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the foreground of the country names on the map
sk: Táto farba bude použitá na nakreslenie popredia názvov krajín na mape

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: Background color for country names
sk: Farba pozadia pre názvy krajín

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the background of the country names on the map
sk: Táto farba bude použitá na nakreslenie pozadia názvov krajín na mape

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Human readable description of the skin
sk: Ľudsky čitateľný popis povrchu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Describe here the skin, its style, its story, the intent of its author(s), etc.
sk: Tu popíšte povrch, jeho štýl, jeho príbeh, zámer autora(ov), atď.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSprites) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkSpritesDefinition)
en: Sprites
sk: Obrázkoví zástupcovia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Edit the sprite definitions
    in the right dock
sk: Upraviť definície obrázkového zástupcu
    v pravom dokovaní

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNationalities)
en: Nationalities
sk: Národnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Creates a new Nationality
sk: Vytvorí novú národnosť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Click here to add a new nationality. You will be prompted for its name.
sk: Sem kliknite, aby ste pridali novú národnosť. Budete vyzvaní na zadanie jej názvu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: New Nationality
sk: Nová národnosť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Removes the currently selected nationality
sk: Odstráni aktuálne vybranú národnosť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Click here to remove the currently selected nationality. You will be asked for confirmation.
sk: Sem kliknite pre odstránenie aktuálne vybranej národnosti. Budete požiadaní o potvrdenie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: Nationality list
sk: Zoznam národností

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: This list shows the nationalities defined.
    
    Each nationality name should be unique. Select a nationality and edit its details in the right dock.
    
    During the game, each player must choose a nationality. As such, you should add at least as many nationalities as the maximum number of players for this skin.
sk: Tento zoznam ukazuje definované národnosti.
    
    Každý názov národnosti by mal byť jedinečný. Vyberte si národnosť a upravte jej podrobnosti v pravom dokovacom poli.
    
    Počas hry, si každý hráč musí zvoliť národnosť. Ako taký, by ste mali pridať aspoň toľko národností, ako maximálny počet hráčov pre tento povrch.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Creates a new country
sk: Vytvorí novú krajinu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Click here to add a new country. You will be prompted for its name.
sk: Sem kliknite, aby ste pridali novú krajinu Budete vyzvaní na zadanie jej názvu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: New Country
sk: Nová krajina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Removes the currently selected country
sk: Odstráni aktuálne vybranú krajinu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Click here to remove the currently selected country. You will be asked for confirmation.
sk: Sem kliknite pre odstránenie aktuálne vybranej krajiny. Budete požiadaní o potvrdenie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, countriesList)
en: Country list
sk: Zoznam krajín

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This list shows the countries defined.
    
    Each country name should be unique. Select a country and edit its details in the right dock.
sk: Tento zoznam ukazuje definované krajiny.
    
    Každý názov krajiny by mal byť jedinečný. Vyberte si krajinu a upravte jej podrobnosti v pravom dokovacom poli.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Creates a new continent
sk: Vytvorí nový svetadiel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Click here to add a new continent. You will be prompted for its name.
sk: Sem kliknite, aby ste pridali nový kontinent. Budete vyzvaní na zadanie jeho názvu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: New Continent
sk: Nový svetadiel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Removes the currently selected continent
sk: Odstráni aktuálne vybraný svetadiel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Click here to remove the currently selected continent. You will be asked for confirmation.
sk: Sem kliknite pre odstránenie aktuálne vybraného kontinentu. Budete požiadaní o potvrdenie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: Continent list
sk: Zoznam svetadielov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: This list shows the continents defined.
    
    Each continent name should be unique. Select a continent and edit its details in the right dock.
sk: Tento zoznam ukazuje definované kontinenty.
    
    Každý názov kontinentu by mal byť jedinečný. Vyberte si kontinent a upravte jeho podrobnosti v pravom dokovacom poli.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGoals)
en: Goals
sk: Ciele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Creates a new goal
sk: Vytvorí nový cieľ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Click here to add a new goal. It will be named automatically.
sk: Sem kliknúť pre pridanie nového cieľa. Ten bude pomenovaný automaticky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: New Goal
sk: Nový cieľ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Removes the currently selected goal
sk: Odstráni aktuálne vybraný cieľ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Click here to remove the currently selected goal. You will be asked for confirmation.
sk: Sem kliknite pre odstránenie aktuálne vybraného cieľa. Budete požiadaní o potvrdenie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, goalslist)
en: Goal list
sk: Zoznam cieľov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, goalslist)
en: This list shows the goals defined.
    
    Each goal name should be unique. Select a goal and edit its details in the right dock.
sk: Tento zoznam ukazuje definované ciele.
    
    Každý názov cieľa by mal byť jedinečný. Vyberte si cieľ a upravte jeho podrobnosti v pravom dokovacom poli.

en: Preferences
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CountriesSelectionDialog)
en: Country Selection Dialog
sk: Dialóg pre výber krajiny

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, countriesList)
en: List of all the countries defined in the world. Currently selected countries are highlighted. You can modify the selection using the mouse and Ctrl and Shift keys.
sk: Zoznam všetkých krajín definovaných vo svete. Aktuálne vybrané krajiny sú zvýraznené. Výber môžete zmeniť pomocou myši a kláves Ctrl a Shift.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sk: &Hra

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, skinEditor)
en: KsirK Skin Editor
sk: Editor tém KSirK

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Sprite placement buttons
sk: Tlačidlá umiestnenia obrázkového zástupcu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Use the buttons here to do the initial placement of the corresponding sprite for the currently selected country. The buttons are available only if the sprite is not already placed.
sk: Tu použiť tlačidlá, aby sa urobilo počiatočné rozmiestnenie príslušných obrázkových zástupcov pre aktuálne vybratú krajinu. Tlačidlá sú k dispozícii iba v prípade, že obrázkový zástupca už nie je umiestnený.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Map with sprites
sk: Mapa s obrázkovými zástupcami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Shows the map of the skin with all already placed sprites, the country names, and the highlighting anchors.
    
    Drag and drop the sprites, the country names, and the highlighting anchors to change their place.
sk: Ukazuje mapu povrchu so všetkými, už umiestnenými obrázkovými zástupcami, názvami krajín a zvýraznenými kotvami.
    
    Na zmenu umiestnenia  obrázkových zástupcov, názvov krajín a zvýraznenie kotiev sa použije preťahovanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Width between fighter
    and flag:
sk: Šírka medzi bojovníkom
    a vlajkou:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag
sk: Veľkosť prázdneho priestoru medzi bojujúcim kanónom a vlajkou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag.
    
    During a battle, firing (end exploding) cannons of each player are placed in both sides of the defender country flag. This parameter is the number of pixels between the flag and each cannon, measured relatively to the map base size as set in the main skin definition panel.
sk: Veľkosť prázdneho priestoru medzi bojujúcim kanónom a vlajkou.
    
    Počas bitky, sú strieľajúce (a vybuchujúce) kanóny každého hráča umiestnené na oboch stranách vlajky obrancu krajiny. Tento parameter je počet bodov medzi vlajkou a každým kanónom, merané relatívne k rozmeru mapového podkladu, ako je nastavený v hlavnom definičnom paneli povrchu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTabWidget, ktabwidget)
en: Data about all sprites
sk: Údaje o všetkých obrázkových zástupcoch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, flagTab)
en: Data about the flag sprite
sk: Údaje o obrázkovom zástupcovi vlajky

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
sk: Vlajka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
sk: Šírka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: Flag individual frame width
sk: Šírka individuálneho obrázka vlajky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: <p>Flag individual frame width.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * N<i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Šírka individuálneho obrázka vlajky.</p><p>Spoločný element <i>vlajky</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * N<i>počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
sk: Výška:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height
sk: Výška individuálneho obrázka vlajky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
sk: Výška individuálneho obrázka vlajky.
    
    Spoločný element vlajky bude vykreslený na pixmapu s výškou: (Výška * Počet verzií) a potom rozdelený na samostatné obrázky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Frames:
sk: Počet obrázkov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: Number of individual flag frames
sk: Počet samostatných obrázkov vlajky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: <p>Number of individual flag frames.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Počet samostatných obrázkov vlajky</p><p>Spoločný element <i>vlajky</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Versions:
sk: Počet verzií:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions
sk: Počet verzií vlajky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
    
    Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from the front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.
sk: Počet verzií vlajky
    
    Spoločný element vlajky bude vykreslený na pixmapu s výškou: (Výška * Počet verzií) a potom rozdelený na samostatné obrázky.
    
    Každá verzia ukazuje obrázkového zástupcu viditeľného z jedného smeru: Prvá z nich je orientovaná sprava, druhá zľava, tretia spredu a posledná zozadu. Avšak, nie všetci obrázkoví zástupcovia potrebujú všetky verzie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, infantryTab)
en: Data about the infantry sprite
sk: Údaje o obrázkovom zástupcovi pechoty

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, infantryTab)
en: Infantry
sk: Pechota

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: Infantry individual frame width
sk: Šírka individuálneho obrázka pechoty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: <p>Infantry individual frame width.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * <i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Šírka individuálneho obrázka pechoty.</p><p>Spoločný element <i>pechoty</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>Počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: Infantry individual frame height
sk: Výška individuálneho obrázka pechoty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: <p>Infantry individual frame height.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: <i>Height</i> * <i>Number of versions</i> and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Výška individuálneho obrázka pechoty</p><p>Spoločný element <i>pechoty</i> bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: Number of individual infantry frames
sk: Počet samostatných obrázkov pechoty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: <p>Infantry number of individual frames.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Počet samostatných obrázkov pechoty</p><p>Spoločný element <i>pechoty</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: Number of infantry versions
sk: Počet verzií pechoty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: <p>Number of infantry versions.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sk: <p>Počet verzií pechoty</p><p>Spoločný element <i>pechoty</i> bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p><p>Každá verzia ukazuje obrázkového zástupcu viditeľného z jedného smeru: Prvá z nich je orientovaná sprava, druhá zľava, tretia spredu a posledná zozadu. Avšak, nie všetci obrázkoví zástupcovia potrebujú všetky verzie.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Data about the cavalry sprite
sk: Údaje o obrázkovom zástupcovi jazdectva

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Cavalry
sk: Jazdectvo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: Individual cavalry frame width
sk: Šírka individuálneho obrázka jazdectva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: <p>Individual cavalry frame width.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Šírka individuálneho obrázka jazdectva.</p><p>Spoločný element <i>jazdectva</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>Počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: Individual cavalry frame height
sk: Výška individuálneho obrázka jazdectva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: <p>Individual cavalry frame height.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Výška individuálneho obrázka jazdectva</p><p>Spoločný element <i>jazdectva</i> bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: Number of individual cavalry frames
sk: Počet samostatných obrázkov jazdectva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: <p>Number of individual cavalry frames.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Počet samostatných obrázkov jazdectva</p><p>Spoločný element <i>jazdectva</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: Number of cavalry versions
sk: Počet verzií jazdectva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: <p>Number of cavalry versions.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sk: <p>Počet verzií jazdectva</p><p>Spoločný element <i>jazdectva</i> bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p><p>Každá verzia ukazuje obrázkového zástupcu viditeľného z jedného smeru: Prvá z nich je orientovaná sprava, druhá zľava, tretia spredu a posledná zozadu. Avšak, nie všetci obrázkoví zástupcovia potrebujú všetky verzie.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cannonTab)
en: Data about the cannon sprite
sk: Údaje o obrázkovom zástupcovi kanóna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cannonTab)
en: Cannon
sk: Delostrelectvo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: Cannon individual frame width
sk: Šírka individuálneho obrázka kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: <p>Cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Šírka individuálneho obrázka kanóna.</p><p>Spoločný element <i>kanóna</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>Počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: Individual cannon frame height
sk: Výška individuálneho obrázka kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: <p>Individual cannon frame height.</p><p>The pool <i>cannon<i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Výška individuálneho obrázka kanóna</p><p>Spoločný element <i>kanóna</i> bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: Number of individual cannon frames
sk: Počet samostatných obrázkov kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: <p>Number of individual cannon frames.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Počet samostatných obrázkov kanóna</p><p>Spoločný element <i>kanóna</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>Počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: Number of cannon versions
sk: Počet verzií kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: <p>Number of cannon versions.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sk: <p>Počet verzií kanóna</p><p>Spoločný element <i>kanóna</i> bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p><p>Každá verzia ukazuje obrázkového zástupcu viditeľného z jedného smeru: Prvá z nich je orientovaná sprava, druhá zľava, tretia spredu a posledná zozadu. Avšak, nie všetci obrázkoví zástupcovia potrebujú všetky verzie.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, firingTab)
en: Data about the firing sprite
sk: Údaje o obrázkovom zástupcovi paľby

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firingTab)
en: Firing
sk: Paľba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: Firing cannon individual frame width
sk: Šírka individuálneho obrázka strieľajúceho kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: <p>Firing cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Šírka individuálneho obrázka strieľajúceho kanóna.</p><p>Spoločný element <i>strieľajúceho kanóna</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>Počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: Firing cannon individual frame height
sk: Výška individuálneho obrázka strieľajúceho kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: <p>Firing cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Výška individuálneho obrázka strieľajúceho kanóna</p><p>Spoločný element<i>strieľajúceho kanóna</i> bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: Number of individual firing cannon frames
sk: Počet samostatných obrázkov strieľajúceho kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: <p>Number of individual firing cannon frames.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Počet samostatných obrázkov strieľajúceho kanóna</p><p>Spoločný element <i>strieľajúceho kanóna</i> bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>Počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: Number of firing cannon versions
sk: Počet verzií strieľajúceho kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: <p>Number of firing cannon versions.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sk: <p>Počet verzií strieľajúceho kanóna</p><p>Spoločný element<i>strieľajúceho kanóna</i> bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p><p>Každá verzia ukazuje obrázkového zástupcu viditeľného z jedného smeru: Prvá z nich je orientovaná sprava, druhá zľava, tretia spredu a posledná zozadu. Avšak, nie všetci obrázkoví zástupcovia potrebujú všetky verzie.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, explodingTab)
en: Data about the exploding sprite
sk: Údaje o obrázkovom zástupcovi výbuchu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, explodingTab)
en: Exploding
sk: Výbuch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: Exploding cannon individual frame width
sk: Šírka individuálneho obrázka vybuchujúceho kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: <p>Exploding cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Šírka individuálneho obrázka vybuchujúceho kanóna.</p><p>Spoločný <i>vybuchujúci</i> element bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>Počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: Exploding cannon individual frame height
sk: Výška individuálneho obrázka vybuchujúceho kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: <p>Exploding cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Výška individuálneho obrázka vybuchujúceho kanóna</p><p>Spoločný <i>vybuchujúci</i> element bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: Number of individual exploding cannon frames
sk: Počet samostatných obrázkov vybuchujúceho kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: <p>Number of individual exploding cannon frames.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sk: <p>Počet samostatných obrázkov vybuchujúceho kanóna</p><p>Spoločný <i>vybuchujúci</i> element bude vykreslený na pixmapu so šírkou (<i>Šírka</i> * <i>Počet obrázkov</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: Number of exploding cannon versions
sk: Počet verzií vybuchujúceho kanóna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: <p>Number of exploding cannon versions.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sk: <p>Počet verzií vybuchujúceho kanóna</p><p>Spoločný <i>vybuchujúci</i> element bude vykreslený na pixmapu s výškou (<i>Výška</i> * <i>Počet verzií</i>) a potom rozdelený na samostatné obrázky.</p><p>Každá verzia ukazuje obrázkového zástupcu viditeľného z jedného smeru: Prvá z nich je orientovaná sprava, druhá zľava, tretia spredu a posledná zozadu. Avšak, nie všetci obrázkoví zástupcovia potrebujú všetky verzie.</p>

en: For help and user manual, please see
    The KsirK Web site
sk: Pre pomoc a používateľskú príručku, prosím, pozrite
    webové stránky KsirK

en: file to open
sk: súbor na otvorenie

en: Cannot load anchor icon<br>Program cannot continue
sk: Nie je možné načítať ikonu kotvy<br>Program nemôže pokračovať

en: Error
sk: Chyba

en: Cannot load center icon<br>Program cannot continue
sk: Nie je možné načítať stredovú ikonu<br>Program nemôže pokračovať

en: Open a saved skin...
sk: Otvoriť uložený povrch...

en: Load &Recent
sk: Načítať n&edávnu

en: Open a recently saved skin...
sk: Otvoriť nedávno uložený povrch...

en: Save the current skin
sk: Uložiť súčasný povrch

en: Choose the root folder of the skin to open
sk: Zvoliť koreňový priečinok povrchu, ktorý sa má otvoriť

en: There are unsaved changes. What do you want to do?
sk: Existujú neuložené zmeny. Čo chcete urobiť?

en: Exit Anyway?
sk: Aj tak ukončiť?

en: Quit without saving
sk: Ukončiť bez uloženia

en: Save then quit
sk: Uložiť a ukončiť

en: Do not quit
sk: Neukončiť

en: New country name
sk: Nový názov krajiny

en: Enter the name of the new country
sk: Zadajte názov novej krajiny

en: Do you really want to delete country '%1'?
sk: Naozaj chcete vymazať krajinu '%1'?

en: Really delete country?
sk: Naozaj vymazať krajinu?

en: New continent name
sk: Nový názov svetadielu

en: Enter the name of the new continent
sk: Zadajte názov nového svetadielu

en: Do you really want to delete continent '%1'?
sk: Naozaj chcete vymazať svetadiel '%1'?

en: Really delete continent?
sk: Naozaj vymazať svetadiel?

en: Do you really want to delete goal '%1'?
sk: Naozaj chcete vymazať cieľ '%1'?

en: Really delete goal?
sk: Naozaj vymazať cieľ?

en: New nationality name
sk: Nový názov národnosti

en: Enter the name of the new nationality
sk: Zadajte názov novej národnosti

en: Do you really want to delete nationality '%1'?
sk: Naozaj chcete vymazať národnosť '%1'?

en: Really delete nationality?
sk: Naozaj vymazať národnosť?

en: Error - Invalid skin definition file format. Expected %1 and got %2
sk: Chyba - Neplatný formát súbor definície povrch. Očakávaný %1 a získaný %2

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
sk: Spoločný súbor nebol nájdený
    Program nemôže pokračovať

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
sk: Obrázok masky mapy nebo nájdený
    Program nemôže pokračovať

en: Cannot read file %1:
    %2.
sk: Nemôžem čítať súbor %1:
    %2.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkSkinEditorPreferencesWidget)
en: KsirK Skin Editor Preferences
sk: Preferencie editora povrchov KSirK

en: Error - Unknown skin int data:
sk: Chyba - Neznáme int údaje povrchu:

en: Fatal Error
sk: Fatálna chyba

en: Error - Unknown skin string data:
sk: Chyba - Neznáme údaje reťazca povrchu:
