kcm_activities - en to sk translation catalogue (19 entries)

en: Activities
sk: Aktivity

en: Available Features
sk: Dostupné funkcie

en: Plugins
sk: Moduly

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
sk[0]:  mesiac
sk[1]:  mesiace
sk[2]:  mesiacov

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: for
sk: pre

[ctx: unlimited number of months]
en: forever
sk: navždy

en: Forget the last hour
sk: Zabudnúť poslednú hodinu

en: Forget the last two hours
sk: Zabudnúť posledné dve hodiny

en: Forget a day
sk: Zabudnúť deň

en: Forget everything
sk: Zabudnúť všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableActivities)
en: Enable activities management
sk: Povoliť správu aktivít

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Privacy
sk: Súkromie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
sk: Zabudnúť otvorené dokumenty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For all applications
sk: Pre všetky aplikácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: Do not remember
sk: Nezapamätať si

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: Only for specific applications
sk: Iba pre špecifické aplikácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history
sk: Ponechať históriu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear recent history
sk: Vyčistiť nedávnu históriu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBlacklistAllNotOnList)
en: Blacklist all applications not on this list
sk: Vylúčiť všetky aplikácie, ktoré nie sú na zozname
