kopete - en to sk translation catalogue (3604 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
sk: Rýchlo sa učím

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
sk: Meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
sk: Popis

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
sk: <h2>Víta vás Kopete</h2><p>Ku ktorej komunikačnej službe sa chcete pripojiť?</p>

en: Step Two: Account Information
sk: Krok 2: Informácie o účte

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
sk: <h2>Gratulujeme</h2><p>Váš účet bol úspešne nastavený. Ďalšie účty môžete pridať v <i>Nastavenia->Nastaviť</i>. Kliknite prosím na tlačítko "Dokončit".</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
sk: Nepodarilo sa načítať modul pre protokol %1.

en: Error While Adding Account
sk: Chyba počas pridávania účtu

en: This protocol does not currently support adding accounts.
sk: Tento protokol momentálne nepodporuje pridávanie účtov.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
sk: Prvý krok: Vyberať komunikačnú službu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
sk: <h2>Vítajte v sprievodcovi Pridať kontakt</h2>
    <p>Zvoľte si IM službu zo zoznamu.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
sk: Hotovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
sk: <h2>Gratulujeme!</h2>
    <p>Dokončili ste nastavenia nového účtu. Kliknite na tlačítdlo "Dokončiť".</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
sk: Použíť vlastnú farbu pro tento účet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
sk: Účty sa rozlišujú podľa ikony protokolu. Pokiaľ ale máte viac účtov na jednom protokole, môžete na ikonu použiť farebný filter pre odlíšenie jednotlivých účtov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
sk: Použit vlastnú &farbu
    pre účet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
sk: Výber vlastnej farby pre účet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
sk: Pripojiť sa hneď po stisnutí tlačidla Dokončiť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
sk: Pokiaľ je táto voľba zaškrtnutá, bude účet pripojený ihneď po kliknutí na <i>Hotovo</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
sk: Prip&ojiť teraz

en: Copy Link Address
sk: Kopírovať adresu odkazu

en: Save Conversation
sk: Uložiť rozhovor

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
sk: <qt>Nepodarilo sa otvoriť <b>%1</b> pre zápis.</qt>

en: Error While Saving
sk: Chyba počas ukladania

en: User Has Left
sk: Užívateľ odišiel

en: Chat style could not be found, or is invalid.
sk: Nemôžem nájsť štýl rozhovoru alebo je neplatný.

en: Save File as
sk: &Uložiť súbor ako

en: Wav file (*.wav)
sk: Wav súbor (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
sk: Časť úpravy textu rozhovoru

en: A simple rich text editor part
sk: Jednoduchý editor textu

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
sk: <qt>V poslednej sekunde ste dostali správu od <b>%1</b>. Naozaj chcete rozhovor ukončiť?</qt>

en: Unread Message
sk: Neprečítaná správa

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
sk: Vyčistiť rozhovor

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
sk: <qt>Chystáte sa opustiť skupinový rozhovor <b>%1</b>.<br />Z tohto rozhovoru už nebudete dostávať budúce správy.</qt>

en: Closing Group Chat
sk: Zatváram okno s rozhovorom

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
sk: Zavrieť rozhovor

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
sk: <qt>V poslednej sekunde ste dostali správu od <b>%1</b>. Naozaj chcete rozhovor ukončiť?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
sk: Prebieha prenos správy, ktorý sa preruší, ak tento rozhovor ukončíte. Naozaj chcete rozhovor ukončiť?

en: Message in Transit
sk: Správa sa prenáša

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
sk[0]: %1 osoba v rozhovore
sk[1]: %1 osoby v rozhovore
sk[2]: %1 osôb v rozhovore

en: %1 is typing a message
sk: %1 píše správu

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
sk: %1 píšu správu

en: %1 is now known as %2
sk: %1 je odteraz známy ako %2

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
sk: %1 vymazal stavovú správu

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
sk: %1 zmenil stavovú správu: %2

en: %1 has joined the chat.
sk: %1 sa pridal k rozhovoru.

en: %1 status message is %2
sk: %1 správa o stave je %2

en: %1 has left the chat.
sk: %1 opustil rozhovor.

en: %1 has left the chat (%2).
sk: %1 opustil rozhovor (%2).

en: You are now marked as %1.
sk: Teraz ste označený ako %1.

en: %2 is now %1.
sk: %2 je teraz %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
sk: Účastníci

[ctx: @action:button]
en: Send
sk: Poslať

[ctx: @info:status]
en: Ready.
sk: Pripravený.

en: &Send Message
sk: &Poslať správu

en: Send File...
sk: Odoslať &súbor...

en: Close All Chats
sk: Zatvoriť všetky rozhovory

en: &Activate Next Active Tab
sk: &Aktivovať nasledujúcu aktívnu kartu

en: &Activate Next Tab
sk: &Aktivovať nasledujúcu kartu

en: &Activate Previous Tab
sk: &Aktivovať predchádzajúcu kartu

en: Nic&k Completion
sk: Dopĺňanie &prezývky

en: &Detach Chat
sk: &Odpojiť rozhovor

en: Close &All But This Tab
sk: Zavrieť všetky karty okrem tejto

en: &Move Tab to Window
sk: &Presunúť kartu do okna

en: &Tab Placement
sk: Umiestnenie &kariet

en: Previous History
sk: Predchádzajúca história

en: Next History
sk: Nasledujúca história

en: Automatic Spell Checking
sk: Automatická kontrola pravopisu

en: Show Participants
sk: Zobraziť účastníkov

en: Co&ntacts
sk: Ko&ntakty

en: Toolbar Animation
sk: Animácia panelu nástrojov

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
sk: Zavrieť aktuálnu kartu

en: More...
sk: Viac...

en: Top
sk: Vrch

en: Bottom
sk: Spodok

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
sk: &Rozhovor

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: &Format
sk: &Formát

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
sk: &Záložky

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
sk: Panel nástrojov rozhovoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
sk: Stav

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
sk: Panel formatovacich nastrojov

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
sk: Nastane, keď sa zmenia nastavenia písma a farieb.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
sk: Nastane, keď správa prepíše nastavenia, ktoré sa zmenili.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
sk: Nastane, keď sa zmení štýl okna rozhovoru.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
sk: Nastane, keď sa zmení variant štýlu okna rozhovoru.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
sk: Názov štýlu okna rozhovoru Adium/Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
sk: Relatívna cesta k CSS variantu pre aktuálny štýl.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
sk: Zoskupiť po sebe idúce správy od rovnakého používateľa ako jeden blok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
sk: Použiť kompaktný variant štýlu rozhovoru pre miestnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
sk: Pri zvýraznení použitá farba písma.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
sk: Pri zvýraznení použitá farba pozadia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
sk: Zakázať vlastné formátovanie nastavené používateľom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
sk: Farba písma pre rozhovor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
sk: Farba pozadia rozhovoru.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
sk: Farba pre odkaz rozhovoru.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
sk: Písmo pre rozhovor.

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Play
sk: Prehrať

en: Save as
sk: Uložiť ako

en: << Prev
sk: << Pred

en: (0) Next >>
sk: (0) Nasl >>

en: &Set Font...
sk: &Nastaviť písmo...

en: Set Text &Color...
sk: Nastaviť &farbu písma...

en: Set &Background Color...
sk: Nastaviť farbu &pozadia...

en: Spacer for Animation
sk: Medzera pre animáciu

en: (%1) Next >>
sk: (%1) Nasl >>

en: Cl&ose Chat
sk: Za&vrieť rozhovor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
sk: Poslať

en: Reply
sk: Odpoveď

en: Add Smiley
sk: Pridať smajlík

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
sk: F&ormát

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
sk: &Zarovnanie

en: Input auto-resize
sk: Automatická zmena veľkosti vstupu

en: Enable &Rich Text
sk: &Povoliť formátovaný text

en: Reset Font And Color
sk: Vynulovať písmo a farbu

en: Modify Account
sk: Zmeniť účet

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
sk: Naozaj chcete odstrániť účet "%1"?

en: Remove Account
sk: Odstrániť účet

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
sk: Naozaj chcete odstrániť identitu "%1"?

en: Remove Identity
sk: Odstrániť identitu

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
sk: Pred odstránením identity %1 musia byť nasledujúce účty priradené k inej identite:

en: Select an identity for the account:
sk: Zvoľte si identitu pre tento účet:

en: New Identity
sk: Nová identita

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
sk: Kópia %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
sk: Kópia %1 z %2

en: &Add Account...
sk: Pridať účet...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
sk: Zmeniť účet...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
sk: Odstrániť účet

en: &Switch Identity...
sk: Prepnúť identitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
sk: Nastaviť farbu...

en: Add &Identity...
sk: Pridať identitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
sk: Kopírovať identitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
sk: Zmeniť identitu...

en: R&emove Identity
sk: Odstrániť identitu

en: Set &Default
sk: Nastaviť pre&dvolené

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
sk: Správa účtov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
sk: Tento widget zobrazí vaše identity a účty v hierarchickom pohľade. Ku každej vytvorenej identite budú zobrazené k nej priradené účty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
sk: ID účtu

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
sk: <span style=" font-style:italic;">Zaškrtnúť pre zahrnutie v globálnom pripojení</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
sk: Použite drag & drop na zvýšenie alebo zníženie priority účtov, účty na vrchu zoznamu majú najvyššiu prioritu.
    
    Priorita sa používa na určenie, ktorý kontakt použiť, keď kliknete na metakontakt: Kopete použije kontakt účtu s najvyššou prioritou (ak všetky kontakty majú rovnaký online stav).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
sk: <span style=" font-style:italic;">Účty na vrchole zoznamu kontaktov majú najvyššiu prioritu</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
sk: Účty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
sk: Pridať nový účet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
sk: Pridať účet
    KAction nahradí
    tieto štítky!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
sk: Odstrániť vybraný účet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
sk: Zmeniť vybraný účet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
sk: Umožní upraviť vlastnosti účtu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
sk: Spojiť vybraný účet s inou identitou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
sk: Každý účet je priradený s presne jednou identitou. Môžete použiť toto tlačidlo na priradenie účtu k inej identite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
sk: Prepnúť &identitu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
sk: Použíť vlastnú farbu pro tento účet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
sk: Identity

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
sk: Pridať novú identitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
sk: Pridať identitu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
sk: Vytvoriť novú identitu založenú na existujúcej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
sk: Odstrániť vybranú identitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
sk: &Odstrániť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
sk: Zmeniť vybranú edentitu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
sk: Umožní upraviť vlastnosti účtu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
sk: Nastaviť vybranú identitu ako predvolenú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
sk: Na&staviť ako predvolené

en: Contact List
sk: Zoznam kontaktov

en: Colors && Fonts
sk: Farby a písma

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Layout
sk: Rozloženie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
sk: Pokročilý zoznam kontaktov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
sk: Animácie v zozname kontaktov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
sk: A&nimovať zmeny položiek zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
sk: Použiť efekt fade na kontakty pri ich prihlásení / odhlásení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
sk: Použiť efekt fold na kontakty pri ich prihlásení / odhlásení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
sk: Automatické skrývanie zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
sk: Automaticky skryť zoznam konta&ktov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
sk: Keďže zvislé posuvníky zaberajú miesto, zaviedli sme funkciu automatického skrývania. Zvislý posuvník nebude dostupný, kým neprejdete myšou cez zoznam kontaktov. <br>
    (<b>Neaktívne</b> kým je vybraná voľba "<b>Skrývať zvislý posuvník</b>" .)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
sk: Automaticky skryť zvislý po&suvník

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
sk: Hodnota časovej prestávky pred automatickým skrytím zoznamu kontakotv a posuvníka.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
sk:  sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
sk: potom, čo kurzor opustí okno

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
sk: &Automaticky zmeniť veľkosť okna zoznamu kontaktov, aby sa zmestil počet kontaktov na obrazovku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
sk: Ukotviť zmenu veľkosti na vrchu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
sk: Ukotviť zmenu veľkosti na spodku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
sk: Vlastné písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
sk: Základné písmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
sk: Malé písmo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
sk: Farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
sk:  Sfarbiť neč&inné kontakty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
sk: Mená &skupín:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
sk: Vzhľad zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
sk: Triedenie skupín:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
sk: Ručne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
sk: Triedenie kontaktov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
sk: Používať fotky kontaktov, &ak sú dostupné.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
sk: Okraje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
sk: Zaoblené rohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
sk: Usporiadať meta&kontakty podľa skupiny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
sk: Zobraziť odpojených používateľov v oddelenej &skupine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
sk: Zo&brazovať čiary v strome kontaktov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
sk: O&dsadiť kontakty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
sk: <b>Vždy</b> zakázať zvislý posuvník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
sk: &Skryť zvislý posuvník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
sk: Zobraziť v stavovom riadku identity namiesto účtov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
sk: Zmeniť obsahy &typov...

en: Show Icon
sk: Zobraziť ikonu

en: Unsaved data?
sk: Neuložené údaje?

en: Reserved Layout Name
sk: Vyhradený názov rozloženia

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
sk: Rozloženie '%1' je jedno z predvolených rozložení a nie je možné ho prepísať. Prosím vyberte iný názov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
sk: Meno rozloženia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
sk: Náhľad

en: Optimal width
sk: Optimálna šírka

en: Small
sk: Malé

en: Bold
sk: Tučné

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Center
sk: Vycentrovať

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: Width
sk: Šírka

en: Tooltip Editor
sk: Editor rád

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
sk: Použite túto šípku k usporiadaniu položiek v zozname.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
sk: Použiť tieto šípky pre pridanie alebo odobranie položiek vo vašich typoch kontaktov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
sk: Použitím tlačidiel so šípkami uložte napravo tie položky, ktoré chcete zobrazovať v typoch kontaktov. Môžete ich potom usporiadať.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
sk: <b>Tu môžete upravovať nastavenia tipov pre kontakty</b>

en: Reset sliders & options to default values
sk: Obnoviť posuvníky a voľby na predvolené hodnoty

en: Execute
sk: Spustiť

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
sk: Zariadenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
sk: Zariadenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
sk: Vstup:

[ctx: Label of a combo box containing video standards like PAL-B, NTSC-M, etc]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, standardLabel)
en: Standard:
sk: Štandardné:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
sk: Vyberte zariadenie na získanie video vstupu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
sk: Vybrať viac vstupov poskytnutých nejakými zariadeniami

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
sk: Vybrať použitý štandard videa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
sk: Posuvníky

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
sk: V&oľby

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
sk: Akcie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
sk: &Všeobecné

en: &Events
sk: &Udalosti

en: A&way Settings
sk: Nastavenie &neprítomnosti

en: Cha&t
sk: R&ozhovor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
sk: Automatická neprítomnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
sk: Po&užiť automatickú neprítomnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
sk: Nastaviť "Neprítomný" po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
sk: minuty neaktivity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
sk: Po zaznamenaní činnosti prepnúť späť na "Dostupný"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
sk: Potvrdiť pred nastavením dostupnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
sk: Automatická správa o neprítomnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
sk: Zobraziť &poslednú použitú správu o neprítomnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
sk: Zobraziť &nasledovnú správu o neprítomnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
sk: Titul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
sk: Správa:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
sk: Rozhovor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
sk: Zobraziť udalosti v &okne s rozhovorom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
sk: Zvýrazniť správy obsahujúce vašu &prezývku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
sk: Povoliť predvole&nú automatickú kontrolu pravopisu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
sk: Povoliť predvole&ný formátovaný text

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
sk: Vždy zobraziť k&arty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
sk: Nastavenie &rozhrania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
sk: &Politika zoskupovania okna s rozhovorom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
sk: Každý rozhovor bude mať vlastné okno.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
sk: Otvoriť všetky správy v novom okne s rozhovorom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
sk: Zoskupiť správy z jedného účtu do jedného okna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
sk: Zoskupiť všetky správy do jedného okna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
sk: Zoskupiť správy od užívateľov z rovnakej skupiny do jedného okna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
sk: Zoskupiť správy od rovnakého metakontaktu do jedného okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
sk: Zobraziť dátumy správ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
sk: Skrá&tiť meno kontaktu s obsahujúce viac znakov ako:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
sk: Obmedzenie maximálneho počtu riadkov viditeľných v okne s rozhovorom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
sk: Ma&ximálny počet riadkov okna rozhovoru:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
sk: Animácia nie je možná, pretože vaša verzia Qt nepodporuje formát videa MNG.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
sk: Udalosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
sk: Upozornenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
sk: Animovať ikonu v systémovej lište pri príchádzajúcej správe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
sk: Animovať ikonu v systémovej lište vždy, keď príde správa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
sk: Animovať ikonu v s&ystémovej lišty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
sk: Kliknutie ľavým tlačidlom myši na blikajúcu systémovú lištu otvorí správu namiesto obnovenia/minimalizácie zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
sk: Kliknutie ľavým tlačidlom myši na blikajúcu systémovú lištu otvorí prichádzajúcu správu namiesto obnovenia/minimalizácie zoznamu kontaktov (napr. pre zistenie kto posiela správu). Klik stredným tlačidlom vždy otvorí správu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
sk: Ľavé tlači&dlo myši otvorí správu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
sk: Animovať zoznam kontaktov alebo ikonu v systémovej lište pri prichádzajúcej správe s otvoreným rozhovorom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
sk: Animovať pri správe s otvoreným rozhovorom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
sk: Použivať jedno upozornenie pre správy od rovnakého kontaktu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
sk: Ak príde správa od používateľa, ktorý už má správu, pre ktorú je aktívne upozornenie, tak sa upozornenie aktualizuje na zobrazenie novej prijatej správy namiesto vytvorenia nového upozornenia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
sk: Tlačidlo "Ignorovať" z vyskakovacieho okna novej správy zavrie okno s rozhovorom pre odosieľateľa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
sk: Ak už je otvorené okno s rozhovorom pre odosielateľa správy zobrazenej vo vyskakovacom okne novej správy, tlačidlo "Ignorovať" zavrie toto okno s rozhovorom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
sk: Tlačidlo "I&gnorovať" ukončí rozhovor vo vyskakovacích oknách novej správy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
sk: Oznamovať iba zvýraznené správy v skupinových rozhovoroch.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
sk: Vo veľmi aktívnych skupinových rozhovorov môžu byť dôležité správy vyčlenené cez zabránenenie oznamovania nezvýraznených správ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
sk: Vylúčiť n&ezvýraznené správy v skupinových rozhovoroch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
sk: Použiť rovnaké upozornenie pre udalosti v aktívnom okne rozhovoru a iné okná rozhovoru na aktuálnej ploche (obyčajne menej rušivé)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
sk: Ak je aktivované, udalosti pre okná rozhovoru, ktoré sú na aktuálnej ploche, budú spracované ako udalosti v aktívnom okne rozhovoru: Ikona v systémovej lište a ikona odosielateľa v zozname kontaktov nie sú animované a udalosť "Prichádzajúca správa pre aktívny rozhovor" sa použije na upozornenie. Okná rozhovoru na iných plochách dostanú upozornenia.
    Ak nie je aktivované, všetky okná rozhovoru okrem aktívneho vás upozornia, že nastala udalosť, pomocou animácií (ak je aktivované) a udalosťou "Prichádzajúca správa".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
sk: Považovať všetky rozhovory na aktuálnej ploche za aktívne rozhovory

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
sk: Povoliť udalosti, pokiaľ je Váš status "Preč"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
sk: Povoliť oznamovanie udalostí ak je váš status "Preč" alebo menej dostupný, napr. "Nedostupný" alebo "Nerušiť". Poznámka: Toto nemá vplyv na blikanie ikony v systémovom paneli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
sk: Povoliť udalosti počas &neprítomnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
sk: Prepnúť sa na plochu obsahujúcu okno s rozhovorom pre odosielateľa pri otvorení jeho/jej správy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
sk: Pokiaľ už existuje okno s rozhovorom s daným odosieľateľom, otvorenie správy spôsobý prepnutie na plochu, kde je toto okno otvorené.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
sk: Skoč na &plochu obsahujúcu rozhovor pri otvorení správy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
sk: Presunúť okno/kartu s rozhovorom do popredia pri prichádzajúcej správe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
sk: Pokiaľ už existuje okno s rozhovorom s daným odosieľateľom, toto okno bude premiestnené do popredia na aktuálnej ploche.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
sk: P&resunúť okno do popredia pri príchádzajúcej správe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
sk: Systémová lišta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
sk: Zobraziť ikonu v systémovej lište

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
sk: V počiatočnom nastavení ikona v systémovej lište indikuje novú prichádzajúcu správu použitím animácie. Klik ľavým alebo prostredným tlačidlom myši na ikonu otvorí správu v novom okne rozhovoru. Stlačenie tlačidla "Ukázať" vo vyskakovacom okne má rovnaký účinok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
sk: Zobraziť ikonu v sys&témovej lište

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
sk: Spustiť s hlavným oknom &minimalizovaným do systémovej lišty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
sk: Spustiť so skrytým hlavným oknom. Viditeľná bude iba ikona v systémovej lište.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
sk: Spustiť so skrytým hlavným oknom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
sk: Správa sa prenáša

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
sk: Automaticky otvárať prichádzajúce správy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
sk: Ak nie je otvorené okno s rozhovorom, príchod novej správy spôsobí otvorenie nového okna. Ak už je otvorené okno s rozhovorom pre daného odosielateľa, správa sa okamžite zobrazí v tomto okne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
sk: Otvárať správy o&kamžite

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
sk: Použiť front k uloženiu príchodzích správ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
sk: Uložiť nové prichádzajúce správy do frontu. Nové správy sú tie, ktoré nemôžu byť zobrazené v už otvorenom okne s rozhovorom. Iba správy vo fronte spustia oznámenie cez okno s rozhovorom a animácie ikony v systémovej lište.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
sk: Použiť &front pre správy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
sk: Tiež pridať neprečítané správy do frontu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
sk: Neprečítané správy sú tie, ktoré sa zobrazia v už otvorenom, ale neaktívnom okne s rozhovorom. Iba prichádzajúce správy vo fronte spustia oznámenie cez okno s rozhovorom a animácie ikony v systémovej lište. Zakázaním tejto voľby sa do frontu uložia iba nové prichádzajúce správy, napríklad správy, ktoré nemôžu byť zobrazené v už otvorenom okne s rozhovorom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
sk: Zaradiť do frontu neprečítané správy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
sk: Počiatočný stav

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
sk: Nastaviť počiatočný stav

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
sk: Pri štarte Kopete prejdú všetky vaše účty do stavu vybrané pokiaľ  je počítač pripojený. Účty môžete vylúčiť individuálne v ich vlastnostiach.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
sk: Nepripojený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
sk: Pripojený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
sk: Neprítomný

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
sk: Zaneprázdnený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
sk: Neviditeľný

en: &Style
sk: Štýl

en: &Emoticons
sk: &Emotikony

en: (No Variant)
sk: (Žiadny variant)

en: Choose Chat Window Style to Install
sk: Vyberte štýl okna rozhovoru na inštaláciu

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
sk: Označený archív nie je možné otvoriť.
    Uistite sa, že ide o funkčný ZIP alebo TAR archív.

en: Cannot Open Archive
sk: Nemôžem otvoriť archív

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodné miesto pre inštaláciu štýlu okna rozhovoru.

en: Cannot Find Styles Directory
sk: Nemôžem nájsť adresár so štýlmi

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
sk: Určený archív neobsahuje platný Štýl pre okno s rozhovorom.

en: Invalid Style
sk: Neplatný štýl

en: The chat window style was successfully installed.
sk: Štýl pre okno s rozhovorom bol úspešne nainštalovaný.

en: Install Successful
sk: Inštalácia úspešná

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
sk: Pri inštalácii štýlu okna rozhovoru nastala neznáma chyba.

en: Unknown Error
sk: Neznáma chyba

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
sk: Štýl okna rozhovoru <resource>%1</resource> bol úspešne vymazaný.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
sk: Pri pokuse o vymazanie štýlu <resource>%1</resource> nastala chyba. Váš účet možno nemá práva, aby ho mohol odstrániť.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
sk: inštalácia štýlu okna rozhovoru <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
sk: Zadaný archív <filename>%1</filename> nie je možné otvoriť.
    Uistite sa, že ide o platný ZIP alebo TAR archív.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
sk: Nie je možné nájsť vhodné miesto na inštaláciu štýlu okna rozhovoru <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
sk: Zadaný archív <filename>%1</filename> neobsahuje platný štýl okna rozhovoru.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
sk: Nastala neznáma chyba pri pokuse o inštaláciu štýlu okna rozhovoru <resource>%1</resource>.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
sk[0]: Štýl pre okno s rozhovorom bol úspešne nainštalovaný.
sk[1]: %1 štýly pre okno s rozhovorom boli úspešne nainštalované.
sk[2]: %1 štýlov pre okno s rozhovorom bolo úspešne nainštalovaných.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
sk: môj@náhľad

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
sk: Ja

en: Jack
sk: Jano

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
sk: Jano@náhľad

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
sk: Jano

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
sk: Náhľad sedenia

en: Hello, this is an incoming message :-)
sk: Ahoj, toto je prichádzajúca správa :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
sk: Ahoj, toto je prichádzajúca správa :-)

en: Ok, this is an outgoing message
sk: OK, toto je odchádzajúca správa

en: Ok, an outgoing consecutive message.
sk: OK, toto je ďalšia odchádzajúca správa.

en: Message that is being sent.
sk: Správa, ktorá sa odosiela.

en: Delivered message.
sk: Doručená správa.

en: Message that cannot be delivered.
sk: Správa, ktorú nie je možné doručiť.

en: Here is an incoming colored message.
sk: Toto je zafarbená prichádzajúca správa.

en: This is an internal message
sk: Toto je interná správa

en: performed an action
sk: vykonaná na akcii

en: This is a highlighted message
sk: Toto je zvýraznená správa

en: Hello, this is an incoming file transfer request
sk: Ahoj, toto je prichádzajúca požiadavka na prenos súboru

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
sk: Ahoj, toto je zakázaná prichádzajúca požiadavka na prenos súboru

en: Bye
sk: Dovidenia

en: Configure Emoticon Themes
sk: Nastaviť témy emotikonov

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
sk: Písma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
sk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Predvolený font v okne rozhovoru</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
sk: Základné písmo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
sk: Použiť normálne obrazovkové písmo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
sk: Použiť systémové písmo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
sk: Použiť vlastné písmo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
sk: Farba normálneho textu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
sk: &Zvýrazniť popredie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
sk: Farba popredia pre zvýraznené správy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
sk: Farba pre pozadie okna rozhovoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
sk: Farba po&zadia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
sk: Farba pozadia pre zvýraznené správy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
sk: Zvýrazniť &pozadie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
sk: Farba použitá pre odkazy v rozhovoroch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
sk: Farba odkazu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
sk: Prepísanie formátovania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
sk: Nevšímať si farby (pozadia a popredia) a písmo (veľkosť a typ) prichádzajúcich správ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
sk: Ignorovať formátovanie klienta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
sk: Pokiaľ je zaškrtnuté, textová prezentácia emotikonov v správach bude nahradená obrázkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
sk: Použiť na&sledujúcu tému pre ekotikony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
sk: Spravovať e&motikony...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
sk: Vzhľad okna s rozhovorom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
sk: Zobraziť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
sk: Zoskupiť po sebe idúce správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
sk: Ko&mpaktný štýl v miestnostiach

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
sk: Štýly

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
sk: Variant štýlu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
sk: Získať nové štýly pre okno s rozhovorom z Internetu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
sk: Získať nov&é...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
sk: Inštalo&vať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
sk: Pre každú kartu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
sk: Zobraziť meno kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
sk: Zobraziť tlačidlo zatvorenia

en: General Plugins
sk: Všeobecné moduly

en: &Manager
sk: Správca

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
sk: Menu pripojeného stavu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
sk: Protokolové menu pripojeného stavu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
sk: Ako globálne menu stavu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
sk: Iba stavy so zodpovedajúcou kategóriou

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
sk: Všetky stavy s nadradenou kategóriou

en: Free For Chat
sk: K dispozícii pre rozhovor

en: Extended Away
sk: Rozšírená neprítomnosť

en: Idle
sk: Nečinný

en: Do Not Change
sk: Nemeniť

en: New Status
sk: Nový stav

en: New Group
sk: Nová skupina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
sk: Pridať skupinu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
sk: Kategória:

en: Title
sk: Titul

en: Placeholder
sk: Zástupný znak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
sk: Zobrazené meno

en: Status Title
sk: Stavový titulok

en: Status Message
sk: Stavová správa

en: Contact Icons
sk: Ikony kontaktu

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
sk: Rozloženie '%1' je jedným z východzých rozložení a nemôže byť zmazané.

en: Cannot Delete Default Layouts
sk: Nemôžem zmazať východzie rozloženia

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
sk: <qt>Tento kontakt už je vo  vašom zozname. Je potomkom kontaktu <b>%1</b></qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
sk: <qt>Naozaj si prajete zlúčiť kontakty?
    <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
sk: Zlúčenie meta kontaktov

en: Select Address Book
sk: Vybrať knihu adries

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
sk: Vybrať kontakt

en: No writeable address book resource found.
sk: Nebol nájdený žiadny zapisovateľný zdroj knihy adries.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
sk: Pridajte ho alebo povoľte pomocou Nastavení systému.

en:  (already in address book)
sk:  (v adresári už existuje)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
sk: Tento sprievodca vám pomôže exportovať kontakty do adresára KDE.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
sk: Vybrať knihu adr&ies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
sk: Vybrané kontakty budú pridané do adresára KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
sk: &Vybrať všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
sk: Zrušiť výbe&r

en: <Not Set>
sk: <Nenastavené>

en: Export to Address Book
sk: Export do adresára

en: Export
sk: Exportovať

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
sk: Nastaviť polia adresára pomocou vybraných dát z Kopete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
sk: Spojiť s adresárom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
sk: Meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
sk: Telefón domov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
sk: Telefón do práce:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
sk: Mobilný telefón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
sk: Priezvisko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
sk: E-mail:

en: Create New Group...
sk: Vytvoriť novú skupinu...

en: &Move To
sk: &Presunúť do

en: &Copy To
sk: &Kopírovať do

en: Merge Meta Contacts
sk: Zlúčiť meta kontakty

en: Send Email...
sk: Poslať e-mail...

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
sk: Premenovať

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
sk: &Pridať kontakt

en: Select Account
sk: Vyberte účet

en: Add to Your Contact List
sk: Pridať do zoznamu kontaktov

en: &Properties
sk: &Vlastnosti

en: Please enter the name for the new group:
sk: Prosím, zadajte meno novej skupiny:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť kontakt <b>%1</b> z vášho zoznamu kontaktov?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť skupinu <b>%1</b> a všetky kontakty, ktoré sú v nej uvedené?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto kontakty zo zoznamu kontaktov?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto skupiny a kontakty zo zoznamu kontaktov?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
sk: Účet %1 je offline. Chcete naozaj presunúť tento metakontakt?

en: Move contact
sk: Presunúť kontakt

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
sk: V adresári KDE nie je nastavená e-mailová adresa pre tento kontakt.

en: No Email Address in Address Book
sk: Žiadna e-mail adresa v adresári

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
sk: Tento kontakt sa nepodarilo v adresári KDE nájsť. Overte, že je kontakt vybraný v dialógu vlastností.

en: Not Found in Address Book
sk: Nenájdené v adresári

en: Rename Contact
sk: Premenovať kontakt

en: Remove Contact
sk: Odstrániť kontakt

en: Send Single Message...
sk: Poslať správu...

en: &Add Subcontact
sk: &Pridať podkontakt

en: Rename Group
sk: Premenovať skupinu

en: Remove Group
sk: Odstrániť skupinu

en: Send Message to Group
sk: Poslať správu skupine

en: &Add Contact to Group
sk: P&ridať kontakt do skupiny

en: Rename
sk: Premenovať

en: Make Meta Contact
sk: Vytvoriť meta kontakt

en: Add Contact
sk: Pridať kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
sk: &Meno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
sk: Ikony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
sk: Použiť vlastné &ikony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
sk: &Otvoriť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
sk: &Zatvoriť:

en: Properties of Group %1
sk: Vlastnosti skupiny %1

en: Custom &Notifications
sk: Vlastné &upozornenia

en: Properties of Meta Contact %1
sk: Vlastnosti metakontaktu %1

en: Sync KABC...
sk: Synchronizovať KABC...

en: (custom name)
sk: (vlastné meno)

en: (nick name)
sk: (prezývka)

en: (formatted name)
sk: (formátované meno)

en: (contact id)
sk: (ID kontaktu)

en: No Contacts with Photo Support
sk: Žiadne kontakty s podporou fotiek

en: No contacts were imported from the address book.
sk: Z adresára neboli importované žiadne kontakty.

en: No Change
sk: Bez zmeny

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
sk: Odkaz adresára

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
sk: Exportovať detaily kontaktu do adresára KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
sk: E&xportovať detaily...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
sk: Importovať kontakty z adresára KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
sk: Importovať konta&kty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
sk: Zdroj zobrazovaného mena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
sk: Použíť meno z adresára (je potrebný odkaz na adresár)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
sk: Od užívateľa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
sk: Kontakt, s ktorým sa má synchronizovať zobrazované meno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
sk: Vlast&né:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
sk: Zdroj fotky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
sk: Použiť fotku z adre&sára (je potrebný odkaz na adresára)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
sk: Fotka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
sk: Vlastné:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
sk: Vybrať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
sk: S&ynchronizovať fotky do adresára.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
sk: &Pokročilé

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
sk: Zaškrtnite pre nastavenie vlastných ikon pre tento kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
sk: Použiť vlastné &ikony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
sk: Pripoje&ný:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
sk: &Nepripojený:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
sk: Neprít&omný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
sk: Nezná&my:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
sk: &Skupina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
sk: Položka adresára:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
sk: Identita účtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
sk: Zvoľte identitu na použitie s týmito účtami:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
sk: <img name=foobar> Môj účet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
sk: Identita

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
sk: Podrobné informácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
sk: Súkromný telefón:

en: Identity Information
sk: Informácia o identite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
sk: Žiadna fotka

en: General Information
sk: Všeobecné informácie

en: Detailed Information
sk: Podrobné informácie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
sk: Všeobecné informácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
sk: Vybrať fotku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
sk: Vyčistiť fotku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
sk: Zobraziť ako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
sk: Prezývka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
sk: Meno identity

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
sk: Kliknite na pridanie účtu

en: View
sk: Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
sk: Lišta rýchleho hľadania

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
sk: &Iné akcie

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
sk: Sk&upiny

en: Global status message
sk: Globálna správa o neprítomnosti

en: Service messages
sk: Služobné správy

en: &Export Contacts...
sk: &Exportovať kontakty...

en: &Away
sk: &Neprítomný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
sk: &Zaneprázdnený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
sk: &Neviditeľný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
sk: &Pripojený

en: &Set Status
sk: &Nastaviť stav

en: Configure &Global Shortcuts...
sk: Nastaviť &globálne klávesy...

en: Show &All
sk: Zobraziť všetko

en: Show Offline &Users
sk: Zobraziť nepripojených &užívateľov

en: Show Empty &Groups
sk: Zobraziť prázdne &skupiny

en: Read Message
sk: Prečítať správu

en: Read the next pending message
sk: Prečítať nasledujúcu čakajúcu správu

en: Show/Hide Contact List
sk: Zobraziť/skryť zoznam kontaktov

en: Show or hide the contact list
sk: Zobraziť alebo skryť zoznam kontaktov

en: Set Away/Back
sk: Nastaviť &Neprítomný

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
sk: <qt>Po zatvorení hlavného okna zostane Kopete bežať v systémovej lište. Ak chcete celú aplikáciu ukončiť, použite 'Koniec' z menu 'Súbor'.</qt>

en: Docking in System Tray
sk: V systémovej lište

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
sk: <b>Stavový&nbsp;titulok:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
sk: <br/><b>Stavová&nbsp;správa:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
sk: Kopete, Instant Messenger pre KDE

en: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, Kopete Development Team
sk: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, Tím vývojárov Kopete

en: Developer and maintainer
sk: Vývojár a správca

en: Developer and Project founder
sk: Vývojár a spoluzakladateľ projektu

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
sk: Vývojár, správca Yahoo modulu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
sk: Vývojár

en: Developer, Connection status plugin author
sk: Vývojár, autor modulu stavu pripojenia

en: Developer, Video device support
sk: Vývojár, podpora pre video zariadenia

en: Developer, MSN
sk: Vývojár, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
sk: Vývojár, správca modulu pre Gadu

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
sk: Hlavný vývojár, správca AIM a ICQ modulov

en: IRC plugin maintainer
sk: Správca IRC modulu

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
sk: Hlavný vývojár, správca modulov Telepathy a Messenger

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
sk: Hlavný vývojár, správca MSN modulu

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
sk: Umelec / Vývojár, správca UI

en: Developer, UI maintainer
sk: Vývojár, správca UI

en: Developer, WLM plugin maintainer
sk: Vývojár, správca modulu WLM

en: Developer, Jabber plugin maintainer
sk: Vývojár, správca modulu pre Jabber

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
sk: Hlavný vývojár, správca GroupWise modulu

en: Developer, AIM and ICQ
sk: Vývojár, AIM a ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
sk: Vývojár, správca modulu Bonjour

en: Konki style author
sk: Autor štýlu Konki

en: Hacker style author
sk: Autor štýlu Hacker

en: Kopete's icon author
sk: Autor ikon pre Kopete

en: Sounds
sk: Zvuky

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
sk: Kopete dokumentácia a testovanie

en: Iris Jabber Backend Library
sk: Knižnica Iris protokolu Jabber

en: OscarSocket author
sk: Autor OscarSocket

en: Kmerlin MSN code
sk: Kód Kmerlin MSN

en: Former developer
sk: Bývalý vývojár

en: Former developer, project co-founder
sk: Bývalý vývojár, spoluzakladateľ projektu

en: Misc bugfixes and enhancements
sk: Rôzne opravy a vylepšenia

en: Former developer, original Gadu plugin author
sk: Bývalý vývojár, pôvodný autor Gadu modulu

en: Former developer, Jabber plugin author
sk: Bývalý vývojár, autor modulu pre Jabber

en: Former developer, Oscar plugin
sk: Bývalý vývojár, modul pre Oscar

en: Former developer and WinPopup maintainer
sk: Bývalý vývojár, správca WinPopup modulu

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
sk: Nenačítať moduly. Táto voľba zahodí všetky ostatné voľby.

en: Disable auto-connection
sk: Zakázať automatické pripojenie

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
sk: Automaticky pripojiť zadané účty. Viac účtov oddeľte čiarkami.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
sk: Nenačítať zadaný modul. Viac modulov oddeľte čiarkami.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
sk: Načítať iba zadané moduly. Viac modulov oddeľte čiarkami.
    Táto voľba nemá žiadny význam pri použití --noplugins a
    má prednosť pred ostatnými možnosťami týkajúcimi sa modulov.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
sk: URL predané kopete / téma pre emotikony určená k inštalácii

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
sk: Vyčis&tiť

en: Edit Message
sk: &Upraviť správu

en: Edit Message...
sk: &Upraviť správu...

en: Edit Statuses...
sk: Upraviť stavy...

en: Configure Statuses
sk: Konfigurovať stavy

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
sk: Cieľové KB

en: Flicker Reduction
sk: Zníženie blikania

en: Framerate
sk: Rýchlosť snímkov

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
sk: USB alternatívne

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
sk: Svetlá

en: Reset Camera
sk: Obnoviť fotoaparát

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
sk: luma decimačný filter

note: i18n: Whitecrush Upper (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; upper threshold)
en: whitecrush upper
sk: whitecrush horný

note: i18n: Whitecrush Lower (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; lower threshold)
en: whitecrush lower
sk: whitecrush dolný

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
sk: uv pomer

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
sk: plný rozsah svetelnosti

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
sk: segregácia

en: Invert
sk: Invertovať

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
sk: y posun párne pole

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
sk: y posun nepárne pole

note: i18n: Green Balance
en: green balance
sk: vyváženie zelenej

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
sk: DAC magnitúda

note: i18n: Band Filter
en: band filter
sk: pásmový filter

note: i18n: Reset Level
en: reset level
sk: vynulovať úroveň

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
sk: bodové predpätie

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
sk: Potlačenie šumu (vyhladenie)

en: Minimum Clock Divider
sk: Minimálny hodinový delič

en: Webcam Effects
sk: Efekty web kamery

en: Infrared
sk: Infračervené

en: Auto Luminance Control
sk: Automatické ovládanie svietivosti

en: Horizontal Edge Enhancement
sk: Vodorovné zvýraznenie hrán

en: Vertical Edge Enhancement
sk: Zvislé zvýraznenie hrán

en: Lens Shading Compensation
sk: Kompenzácia tienenia objektívu

en: Maximum Exposure Time
sk: Maximálny čas expozície

en: Red Saturation
sk: Nasýtenie červenej

en: Blue Saturation
sk: Nasýtenie modrej

en: Luminance Bandpass
sk: Pásmová priepusť svietivosti

en: Luminance Bandpass Weight
sk: Váha pásmovej priepusti svietivosti

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
sk: Coring HF jasu

en: Force Color ON
sk: Vynútenie farby zapnuté

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
sk: Ovládanie zisku farebnosti

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
sk: Časová konštanta VTR

en: Luminance Delay Compensation
sk: Kompenzácia dĺžky svietivosti

en: Vertical Noise Reduction
sk: Zvislé potlačenie šumu

en: Save User Settings
sk: Uložiť nastavenia používateľa

en: Restore User Settings
sk: Obnoviť nastavenia používateľa

en: Restore Factory Settings
sk: Obnoviť pôvodné nastavenia

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
sk: Farebný mód

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
sk: Automatické kontúry

en: Contour
sk: Kontúra

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
sk: Kompenzácia podsvetlenia

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
sk: Bez blikania

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
sk: Redukciu šumu

en: Compression Target
sk: Cieľ kompresie

en: Color Filter
sk: Farebný filter

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
sk: Čas transakcie (msec)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
sk: Pamätí na transakciu

en: Automatic
sk: Automatické

en: Quality
sk: Kvalita

en: Off
sk: Vypnuté

en: Both
sk: Oba

en: On
sk: Zapnuté

en: Brightness
sk: Jas

en: Hue
sk: Odtieň

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
sk: Farba

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Whiteness
sk: Belosť

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
sk: Automatická úprava jasu/kontrastu

en: Automatic Color Correction
sk: Automatická korekcia farieb

en: Vertical Flip
sk: Prevrátiť zvisle

en: Horizontal Flip
sk: Prevrátiť vodorovne

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Balance
sk: Vyváženie

en: Bass
sk: Basy

en: Treble
sk: Výšky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
sk: Stlmiť

en: Loudness
sk: Hlasitosť

en: Black Level
sk: Úroveň čiernej

en: Automatic White Balance
sk: Automatické vyváženie bielej

en: Do White Balance
sk: Vyvažovať bielu farbu

en: Red Balance
sk: Vyváženie červenej

en: Blue Balance
sk: Vyváženie modrej

en: Gamma
sk: Gama

en: Exposure
sk: Expozícia

en: Automatic Gain
sk: Automatické zosilnenie

en: Gain
sk: Zosilnenie

en: Horizontal Center
sk: Vodorovne na stred

en: Vertical Center
sk: Zvislo na stred

en: Power Line Frequency
sk: Frekvencia silnoprúdového vedenia

en: Automatic Hue
sk: Automatický odtieň

en: White Balance Temperature
sk: Teplota vyváženia bielej

en: Sharpness
sk: Ostrosť

en: Backlight Compensation
sk: Kompenzácie podsvietenia

en: Color Killer
sk: Zabíjač farieb

en: Color Effects
sk: Farebné efekty

en: Rotate
sk: Rotácia

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Chroma Gain
sk: Farebný zisk

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
sk: Sieťové spojenie bolo prerušené. Program je teraz v režime offline. Chcete aby program obnovil sieťové operácie akonáhle bude pripojenie opäť dostupné?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
sk: Program je momentálne v režime offline. Chcete sa pripojiť?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
sk: Program je momentálne v režime offline. Chcete sa pripojiť aby mohla byť operácia vykonaná?

en: Leave Offline Mode?
sk: Opustiť Offline režim?

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Stay Offline
sk: Zostať nepripojený

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
sk: Neviem nájsť súbor contactlist.xml v údajoch aplikácie Kopete.

en: Could not open contact list file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor zoznamu kontaktov.

en: Could not write contact list to a file.
sk: Nie je možné uložiť zoznam kontaktov do súboru.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
sk: <qt>"%1" nie je v Kopete podporované.</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
sk: Nepodarila sa synchronizácia s KDE adresárom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
sk: Nepoužívať

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
sk: <qt>K tomuto kontaktu bola inou aplikáciou pridaná adresa. <br>Prajete si ju použiť v aplikácii Kopete?<br/><b>Protokol:</b> %1</br><b>Adresa:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
sk: Importovať adresu z adresára

en: Use
sk: Použiť

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
sk: <qt>Jeden alebo viac účtov používajúcich %1 je nepripojených. Väčšina systémov musí byť pripojená, aby mohla pridať kontakt. Vyberte, prosím, účty a skúste to znovu.</qt>

en: Not Connected
sk: Nepripojený

en: Choose Account
sk: Vybrať účet

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
sk: <qt>Pre <b>%1</b> nemáte ešte nastavený účet. Prosím, vytvorte účet, pripojte sa a skúste to znovu.</qt>

en: No Account Found
sk: Nenájdený žiadny účet

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
sk: <qt>Kontakt sa nepodarilo pridať.</qt>

en: Could Not Add Contact
sk: Nepodarilo sa pridať kontakt

en: You have been disconnected
sk: Boli ste odpojený

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
sk: Pripojili ste sa k účtu '%1' z iného počítača alebo klienta.

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
sk: Vetšina proprietárnych IM služieb neumožňuje pripojenie z viacerých miest. Skontrolujte či niekto nepoužíva vaš účet bez vášho zvolenia. Pokiaľ potrebujete službu, ktorá podporuje pripojenie z viacerých miest súčasne, použite protokol Jabber.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
sk: Nie je možné pridať do zoznamu kontaktov sám seba. Pridanie "%1" do účtu "%2" neprebehne.

en: Error Creating Contact
sk: Chyba pri vytváraní kontaktu

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Edit Account
sk: Upraviť účet

en: You have been added
sk: Boli ste pridaný

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
sk: Pridať...

en: Authorize
sk: Autorizovať

en: Block
sk: Blok

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
sk: Kontakt <b>%1</b> si vás zaradil na zoznam kontaktov.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
sk: Nastane, keď sa zmení vzhľad zoznamu kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
sk: Povoliť podporu emotikon v Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
sk: Či používať systémové písmo pre okno s rozhovorom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
sk: Farba použitá pre identifikáciu nečinných kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
sk: Či použiť inú farbu pre nečinné kontakty.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
sk: Vlastnosti kontaktu, ktoré zobrazí tooltip.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
sk: Triedenie skupiny zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
sk: Režim zobrazenia ikony zoznamu kontaktov. Ikona protokolu alebo fotka kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
sk: Povoliť okraje na fotke kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
sk: Zaobliť rohy fotografie kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
sk: Zobraziť zoznam kontaktov v stromovom zobrazení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
sk: Odsadiť kontakty, ak nechcete zobraziť čiary stromu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
sk: Skryť zvislý posuvník.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
sk: Zoskupiť kontakty podľa skupiny.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
sk: Použiť vlastné písma pre zoznam kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
sk: Automaticky zmeniť veľkosť hlavného okna.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
sk: Roh, v ktorom sa ukotví hlavné okno pri automaticke zmene veľkosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
sk: Normálne písmo pre zoznam kontaktov

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
sk: Malé písmo pre zoznam kontaktov (pre hlásenie stavu)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
sk: Farba pre meno skupiny.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
sk: Animovať zoznam kontaktov pri zmenách zoznamu kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
sk: Použiť efekt fade pri zmenách stavov kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
sk: Použiť efekt fold pri zmenách stavov kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
sk: Automaticky skryť zoznam kontaktov po chvíli.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
sk: Automaticky skryť zvislý posuvník v zozname kontaktov po chvíli.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
sk: Automaticky skryť časový limit

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
sk: Zobraziť offline užívateľov v zozname kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
sk: Zobraziť prázdne skupiny v zozname kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
sk: Zobraziť v stavovom riadku identity namiesto účtov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
sk: Zobraziť odpojených používateľov v oddelenej skupine.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
sk: Spustiť Kopete dokovaný.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
sk: Zobraziť Kopeta v systémovej lište.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
sk: Použiť front pre správy

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
sk: Zaradiť do frontu neprečítané správy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
sk: Použiť len myš pre navigáciu v zozname kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
sk: Pripojiť znovu pri odpojení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
sk: Presunúť do popredia náhľad správy pri príchode novej správy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
sk: Zobraziť udalosti v okne s rozhovorom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
sk: Zaradiť do frontu iba zvýraznené správy v skupinových rozhovoroch.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
sk: Zaradiť iba správy na inú plochu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
sk: Jedno upozornenie pre správy od jedného odosielateľa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
sk: Balónové upozornenie Ignorovať zatvorenia pohľadu rozhovoru

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
sk: Upozornenie v lište Trayflash

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
sk: Blikajúce upozornenie Ľavý klik otvorí správu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
sk: Animovať pri správe s otvoreným rozhovorom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
sk: Blikajúce otvorenie Nastaviť aktuápnu plochy na pohľad rozhovoru

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
sk: Povoliť udalosti počas neprítomnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
sk: Politika zoskupovania okna s rozhovorom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
sk: Povoliť predvolenú kontrolu pravopisu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
sk: Povoliť predvolený formátovaný text

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
sk: Zobraziť tlačidlo poslať v okne s rozhovorom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
sk: Zobraziť dátumy správ.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
sk: Skrátiť meno kontaktu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
sk: Skrátiť meno kontaktu na max dĺžku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
sk: Maximálny počet zobrazovaných správ v okne s rozhovorom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
sk: Zvýrazniť správy obsahujúce vašu prezývku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
sk: Vybraný zobrazovací plugin pre okno s rozhovorom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
sk: Použiť automatickú neprítomnosť.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
sk: Automatický časový limit neprítomnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
sk: Stať sa dostupným po zaznamenaní aktivity.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
sk: Potvrdzovať návrat zo stavu Automaticky preč

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
sk: Pri nastavovaní automatickej správy o neprítomnosti použiť poslednú správu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
sk: Pri nastavovaní automatickej správy o neprítomnosti použiť vlastnú správu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
sk: Vlastná automatická správa o neprítomnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
sk: Vlastná automatická správa o neprítomnosti.

en: I am gone right now, but I will be back later
sk: Teraz nie som prítomný, ale vrátim sa

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
sk: Povoliť plynulé posúvanie v zozname kontaktov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
sk: Vždy zobraziť karty.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
sk: Zobraziť meno kontaktu na každej karte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
sk: Zobraziť tlačidlo zatvorenia na každej karte.

en: Outgoing Message Sent
sk: Odoslaná správa

en: A contact sent you a buzz/nudge.
sk: Kontakt vás "prezváňa"!

en: User <i>%1</i> is typing a message
sk: Používateľ <i>%1</i> píše správu

[ctx: @action]
en: Chat
sk: Rozhovor

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
sk: <qt>Nastala chyba počas vytvárania okna pre rozhovor. Okno nebolo vytvorené.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
sk: Chyba počas vytvárania okna pre rozhovor

en: Enter Arguments
sk: Zadajte argumenty

en: Enter the arguments to %1:
sk: Zadajte argumenty pre %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
sk: Alias "%1" expanduje sám do seba.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
sk[0]: "%2" vyžaduje aspoň %1 argument.
sk[1]: "%2" vyžaduje aspoň %1 argumenty.
sk[2]: "%2" vyžaduje aspoň %1 argumentov.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
sk[0]: "%2" má maximálne %1 argument.
sk[1]: "%2" má maximálne %1 argumenty.
sk[2]: "%2" má maximálne %1 argumentov.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
sk: Nemáte právo vykonať príkaz "%1".

en: Command Error
sk: Chyba príkazu

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
sk: POUŽITIE: /help [<príkaz>] - Zobrazí zoznam dostupných príkazov alebo pomocníka pre zadaný príkaz.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
sk: POUŽITIE: /url - Otvorí posledné URL pre aktuálny rozhovor v predvolenom prehliadači.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
sk: POUŽITIE: /close - Zatvorí aktuálny pohľad.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
sk: POUŽITIE: /part - Zatvorí aktuálny pohľad.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
sk: POUŽITIE: /clear - Vyčistí aktívny pohľad.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
sk: POUŽITIE: /away [<dôvod>] - Označí vás ako neprítomného iba pre aktálny účet.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
sk: POUŽITIE: /awayall [<dôvod>] - Označí vás ako neprítomného pre všetky účty.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
sk: POUŽITIE: /say <text> - Poslať tento texto do tohto rozhovoru. Je to rovnaké ako priame napísanie správy, ale hodí sa pre písanie skriptov.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
sk: POUŽITIE: /exec [-o] <príkaz> - Vykoná zadaný príkaz a zobrazí jeho výstup. Ak zadáte -o, výstup sa pošle všetkým účastníkom rozhovoru.

en: Available Commands:
sk: Dostupné príkazy:

en: 
    Type /help <command> for more information.
sk: 
    Pre ďalšie informácie použite /help <príkaz>

en: There is no help available for '%1'.
sk: Pre '%1' nie je k dispozícii žiadny pomocník.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
sk: CHYBA: Prístup k príkazovému riadku je na vašom systéme obmedzený. Príkaz /exec nebude fungovať.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
sk: CHYBA: Zlyhalo spustenie procesu z príkaz /exec.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
sk: Príkazy

en: &Add to Your Contact List
sk: &Pridať do zoznamu kontaktov

en: Visible when offline
sk: Viditeľný offline

en: Move Contact
sk: Presunúť kontakt

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
sk: Vyberte meta kontakt, do ktorého chcete tento kontakt presunúť:

en: Create a new metacontact for this contact
sk: Vytvoriť nový meta kontakt pre tento kontakt

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
sk: Ak vyberiete túto možnosť, vytvorí sa nový meta kontakt v skupine najvyššej úrovne. Bude mať meno podľa tohto kontaktu a kontakt sa do neho presunie.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
sk: Tento užívateľ momentálne nie je k dispozícii. Skúste protokol, ktorý podporuje posielanie bez pripojenia alebo počkajte, kým sa tento užívateľ pripojí.

en: User is Not Reachable
sk: Užívateľ nie je k dispozícii

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
sk: Naozaj chcete odstrániť kontakt '%1' z vášho zoznamu kontaktov?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
sk: <br/><b>Celé meno:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
sk: <br/><b>Nečinný:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
sk: <br/><b>Domovská stránka:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
sk: <br/><b>Stavový&nbsp;titulok:</b>&nbsp;%1

en: Full Name
sk: Celé meno

en: Idle Time
sk: Čas nečinnosti

en: Online Since
sk: Pripojený od

en: Last Seen
sk: Naposledy zaznamenaný

en: First Name
sk: Krstné meno

en: Last Name
sk: Priezvisko

en: Private Phone
sk: Súkromný telefón

en: Private Mobile Phone
sk: Súkromný mobil

en: Work Phone
sk: Telefón do práce

en: Work Mobile Phone
sk: Služobný mobilný telefón

en: Email Address
sk: E-mailová adresa

en: Nick Name
sk: Prezývka

en: Custom Name
sk: Vlastné meno

en: Shown even if offline
sk: Zobrazený aj offline

en: Top Level
sk: Najvyššia úroveň

en: Not in your contact list
sk: Nie je v zozname kontaktov

en: Offline Users
sk: Odpojení používatelia

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
sk: Štandardná identita

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
sk: Užívateľ momentálne nie je k dispozícii. Skúste protokol, ktorý podporuje posielanie bez pripojenia alebo počkajte, kým sa užívateľ pripojí.

en: Status not available
sk: Stav nie je k dispozícii

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
sk: <qt><i>%1</i> je teraz %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor %1.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
sk: <qt>Nemôžem stiahnuť požadovaný ssbor; <br />prosím uistite sa, že je adresa %1 správna.</qt>

en: Connecting
sk: Pripájam sa

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Password Required
sk: Nutné heslo

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
sk: <qt>Kopete nemôže bezpečne uložiť vaše heslo do vašej úschovne;<br/>prajete si heslo namiesto toho uložiť v <b>nezabezpečenom</b> konfiguračnom súbore?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
sk: Nepodarilo sa bezpečne uložiť heslo

en: Store &Unsafe
sk: Uložiť &nezabezpečené

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
sk: <qt><b>Heslo bolo zlé!</b> Prosím zadajte znova heslo pre %1 účet <b>%2</b></qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
sk: <qt>Prosím zadajte heslo pre %1 účet <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
sk: Účet nie je pripojený

en: Sorry, I am busy right now
sk: Ľutujem, ale momentálne nemám čas

en: Going Online - Kopete
sk: Pripájam sa - Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
sk: Chcete si zmeniť stav na dostupný?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
sk: Protokolový typ menu stavu.

en: Copying
sk: Kopírujem

en: Source
sk: Zdroj

en: Destination
sk: Cieľ

en: File transfer %1 completed.
sk: Prenos súboru %1 bol dokončený.

en: File transfer %1 failed.
sk: Prenos súboru %1 zlyhal.

en: You cancelled file transfer %1
sk: Prenos súboru %1 zrušený

en: File transfer %1 cancelled.
sk: Prenos súboru %1 zrušený.

en: Kopete File Transfer
sk: Prenos súborov Kopete

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
sk: Ľutujem, ale posielanie súborov, ktoré nie sú uložené na lokálnom disku ešte nie je týmto protokolom podporované .
    Prosím, skopírujte súbor na váš počítač a skúste to znovu.

en: File Transfer
sk: Prenos súboru

en: You must provide a valid local filename
sk: Musíte zadať platný názov lokálneho súboru

en: You do not have permission to write to selected file
sk: Nemáte oprávnenia zapisovať do vybraného súboru

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
sk: Súbor '%1' už existuje.
    Chcete ho prepísať?

en: Overwrite File
sk: Prepísať súbor

en: The directory %1 does not exist
sk: Adresár %1 neexistuje

en: You do not have permission to write to selected directory
sk: Nemáte oprávnenia zapisovať do vybraného adresára

en: You must provide a valid local directory
sk: Musíte zadať platný názov miestneho adresára

en: You have been disconnected.
sk: Boli ste odpojený.

en: Connection Lost.
sk: Spojenie stratené.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
sk: Kopete stratilo komunikačný kanál.
    Mohlo to byť spôsobené viacerými okolnosťami - prerušenie vášho pripojenia k internetu, problémy komunikačného systému alebo odpojením z dôvodu pokusu o prihlásenie pod rovnakým užívateľským menom na inom mieste. Pokúste sa pripojiť neskôr.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
sk: Nemôžem sa prihlásiť ku komunikačnému serveru alebo partnerom.

en: Cannot connect.
sk: Nedá sa pripojiť.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
sk: Toto znamená, že Kopete sa nedokáže pripojiť na server alebo k užívateľom.
    Príčinou môže byť výpadok vášho pripojenia k internetu alebo problém na strane servera. Vyskúšajte sa pripojiť neskôr.

en: More Information...
sk: Viac informácii...

en: + %1 more message | + %1 more messages
sk[0]: + %1 ďalšia správa
sk[1]: + %1 ďalšie správy
sk[2]: + %1 ďalších správ

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
sk: Prichádzajúca požiadavka na prenos súboru od <i>%1</i>

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
sk: Používateľ sa snaží poslať vám súbor <filename>%1</filename>

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
sk: Používateľ sa snaží poslať vám súbor <filename>%1</filename> so správou:<nl/>"%2"

en: Incoming message from <i>%1</i>
sk: Prichádzajúca správa od <i>%1</i>

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
sk: Prišla zvýraznená správa od <i>%1</i>

[ctx: @action]
en: View
sk: Zobraziť

[ctx: @action]
en: Close
sk: Zavrieť

en: Choose the corresponding entry for '%1'
sk: Vyberte, kto je osoba '%1'

en: Choose the corresponding entry in the address book
sk: Vyberte príslušnú osobu v adresári

en: Address Book Association
sk: Asociácia s adresárom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
sk: Záznam v KDE adresáry je spojený s týmto kontaktom programu Kopete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
sk: Vyčistiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
sk: Vyberte záznam v adresári

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
sk: &Zmeniť

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
sk: E-mail

en: New Address Book Entry
sk: Nový záznam v adresári

en: Name the new entry:
sk: Meno nového záznamu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
sk: Vytvoriť nový záznam v adresári

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
sk: Vytvoriť nový záznam...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
sk: Zvoľte užívateľa s ktorým chcete komunikovať pomocou IM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
sk: &Hľadať:

en: Select Avatar
sk: Vybrať avatar

en: No Avatar
sk: Žiadny avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
sk: Pridať avatar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
sk: Odstrániť avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
sk: Z webkamery

en: Take a photo
sk: Odfotiť

en: Someone Has Added You
sk: Niekto si vás pridal do zoznamu kontaktov

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
sk: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> Kontakt <b>%2</b> si vás pridal do svojho zoznamu (účet %3).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
sk: Kontakt XXX si vás pridal do jeho/jej zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
sk: Čítať viac informácií o tomto úžívateľovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
sk: Autorizovať tento kontakt aby videl môj status

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
sk: Pridať tento kontakt do môjho zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
sk: Zobrazované meno kontaktu. Ponechajte prázdne, ak chcete použiť prezývku kontaktu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
sk: Zadejte meno, ktoré sa bude zobrazovať v zozname kontaktov.
    Nechajte prázdne, pokiaľ chcete zobrazovať prezývku kontaktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
sk: Meno:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
sk: Zadajte prosím skupinu, do ktorej má byť užívateľ pridaný. Ponechajte voľné miesto pre pridanie do hlavnej skupiny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
sk: V skupine:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
sk: Zadajte skupinu, do ktorej má byť kontakt pridaný. Ponechajte prázdne pre pridanie do skupiny najvyššej úrovne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
sk: Odkaz adresára:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
sk: Prosím, zadajte správu o neprítomnosti, alebo si vyberte niektorú zo zoznamu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
sk: Informácia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
sk: Ak toto zapnete, heslo zadané dole sa uloží do úschovne. Kopete sa už na heslo pýtať nebude.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
sk: Zapamätať heslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
sk: Heslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
sk: Sem zadajte heslo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
sk: Sem zadajte heslo. Ak heslo nechcete ukladať, vypnite voľbu Zapamätať heslo. Potom budete musieť heslo zadať vždy, keď ho bude treba.

en: Start &Chat...
sk: Začať &rozhovor...

en: &Send Single Message...
sk: &Poslať jednu správu...

en: User &Info
sk: &Informácie o užívateľovi

en: Send &File...
sk: Poslať &súbor...

en: View &History...
sk: Zobraziť &históriu...

en: &Create Group...
sk: &Vytvoriť skupinu...

en: Cha&nge Meta Contact...
sk: &Upraviť meta kontakt...

en: &Delete Contact
sk: O&dstrániť kontakt

en: Change A&lias...
sk: Zmeniť &alias...

en: &Block Contact
sk: &Zablokovať kontakt

en: Un&block Contact
sk: O&dblokovať kontakt

en: Contacts
sk: Kontakty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
sk: Použiť podpriečinok pre každý kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
sk: Vždy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
sk: Nikdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
sk: Iba vybrané kontakty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
sk: Nevybrané kontakty

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
sk: Pridať nový alias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
sk: Príkaz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
sk: Príkaz, ktorý sa má spúšťať pod týmto aliasom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
sk: <qt>Príkaz, ktorý chcete spustiť pod týmto aliasom.
    
    V príkaze sa môžu použiť premenné <b>%1, %2 ... %9</b>, ktoré budú nahradené argumentmi aliasu. Premenná <b>%s</b> bude nahradená všetkými argumentmi. <b>%n</b> bude nahradené vašou prezývkou.
    
    V príkaze nepoužívajte '/' (ak ho použijete, bude aj tak odstránené).</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
sk: Tento alias sa chystáte pridať (text, ktorý napíšete za značku príkazu - '/").

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
sk: Tento alias sa chystáte pridať (text, ktorý napíšete za značku príkazu - '/"). Tu '/" nezadávajte lebo bude odstránené.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
sk: &Uložiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
sk: Tu vyberte protokoly pokiaľ chcete, aby tento alias bol aktívny iba pre niektoré z nich.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
sk: Protokoly

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
sk: Pre protokoly:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
sk: Toto je zoznam vlastných aliasov a príkazov, ktoré ste už pridali

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
sk: Príkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
sk: Pridať no&vý alias...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
sk: &Zmaž vybrané

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
sk: Upraviť alias...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
sk: &Pridať

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
sk: <qt>Nepodarilo sa pridať alias <b>%1</b>. Meno aliasu nemôže obsahovať znaky "_" ani "=".</qt>

en: Invalid Alias Name
sk: Neplatné meno aliasu

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
sk: <qt>Nepodarilo sa pridať alias <b>%1</b>. Tento príkaz už je spracovaný iným aliasom alebo priamo v Kopete.</qt>

en: Could Not Add Alias
sk: Nepodarilo sa pridať alias

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
sk: <qt>Nepodarilo sa pridať alias <b>%1</b>. Tento príkaz už je spracovaný iným aliasom alebo priamo v Kopete.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
sk: Odstrániť

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
sk: Naozaj chcete odstrániť označené aliasy?

en: Delete Aliases
sk: Odstrániť aliasy

en: Replacement
sk: Náhrada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
sk: Voľby pre vety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
sk: Pridať bodku na koniec každého odoslaného riadku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
sk: Každý riadok začať s veľkým písmenom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
sk: Zoznam nahradení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
sk: Nahrade&nie:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
sk: Voľby nahradzovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
sk: Automaticky nahradiť pri prijímaní správ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
sk: Automaticky nahradiť pri odosielaní správ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
sk: Poznámky ku kontaktu

en: Notes about %1:
sk: Poznámky o %1:

en: &Notes
sk: &Poznámky

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
sk: Panel nástrojov šifrovania

en: Cryptography
sk: Šifrovanie

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
sk: Šifrovať správy

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
sk: Podpísať správy

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
sk: Exportovať kľúče kontaktov do knihy adries

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
sk: Nevybrali ste si súkromný kľúč, teda podpisovanie nie je možné. Prosím vyberte súkromný kľúč v dialógu možností Šifrovania.

en: No Private Key
sk: Žiadny súkromný kľúč

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
sk: Tento protokol nemusí fungovať so správami, ktoré sú šifrované. Je to preto, lebo šifrované správy sú veľmi dlhé a server alebo klient ich môže odmietnuť kvôli ich dĺžke. Aby ste sa vyhli odhláseniu, alebo upozorneniu vášho účtu alebo dočasnému zablokovaniu, vypnite šifrovanie.

en: Cryptography Unsupported Protocol
sk: Nepodporovaný šifrovací protokol

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
sk[0]: Musíte vybrať verejný kľúč pre %2 na posielanie šifrovaných správ tomuto kontaktu.
sk[1]: Musíte vybrať verejný kľúč na posielanie šifrovaných správ nasledovným metakontaktom:
    %2
sk[2]: Musíte vybrať verejný kľúč na posielanie šifrovaných správ nasledovným metakontaktom:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
sk[0]: Chýba verejný kľúč
sk[1]: Chýbajú verejné kľúče
sk[2]: Chýbajú verejné kľúče

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
sk: Vyberte verejný kľúč...

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
sk: Exportovať verejné kľúče do knihy adries...

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
sk: Tento protokol %1 nemusí fungovať so správami, ktoré sú šifrované. Je to preto, lebo šifrované správy sú veľmi dlhé a server alebo klient ich môže odmietnuť kvôli ich dĺžke. Aby ste sa vyhli odhláseniu, alebo upozorneniu vášho účtu alebo dočasnému zablokovaniu, vypnite šifrovanie.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
sk: Nepodporovaný šifrovací protokol %1

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
sk: Plugin Šifrovanie našiel šifrovací kľúč pre %1 (%2) vo vašej knihe adries KDE. Chcete použiť kľúč %3 ako verejný kľúč tohto kontaktu?

en: Public Key Found
sk: Verejný kľúč nájdený

en: Public Keys Found
sk: Verejné kľúče nájdené

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
sk: Plugin šifrovanie našiel viac šifrovacích kľúčov pre %1 (%2) vo vašej knihe adries KDE. Na použitie jedného z týchto kľúčov, vyberte ho a zvoľte OK.

en: Private Key:
sk: Súkromný kľúč:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
sk: Vyberte kľúč, ktorý chcete použiť na podpisovanie a šifrovanie správ

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
sk: Vyberte kľúč, ktorý chcete použiť na podpisovanie a šifrovanie správ

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
sk: Súkromný kľúč použitý na dešifrovanie a podpisovanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
sk: Zobraziť a zmeniť súkromný kľúč použitý na podpisovanie a šifrovanie správ pomocou pluginu Šifrovanie.

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
sk: <para>Predtým, ako budete môcť podpisovať správy alebo prijímať šifrované, musíte vybrať súkromný kľúč pre seba.</para><para>Predtým, ako budete môcť posielať šifrované správy, musíte vybrať ich verejný kľúč pravým klikom na ich meno vo vašom zozname kontaktov a zvoliť "Vybrať verejný kľúč".</para>

en: Sign messages in clearsign mode
sk: Podpísať správy v režime clearsign

en: Select Contact's Public Key
sk: Vyberte verejný kľúč kontaktu

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
sk: Vyberte kľúč, ktorý chcete použiť na šifrovanie správ prijímateľovi

en: Select public key
sk: Vyberte verejný kľúč

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
sk: Vyberte verejný kľúč pre %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
sk: Odtlačok súkromného kľúča používateľa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
sk: Podpísať správy v režime clearsign.

en: Export Public Keys
sk: Exportovať verejné kľúče

[ctx: @action:button]
en: Export
sk: Exportovať

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
sk: Exportovať vybrané kľúče do adresára kontaktov

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
sk: &lt;Žiadne metakontakty s kľúčmi na export&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
sk: Plugin Šifrovanie exportuje kľúče pre vybrané metakontakty. Ak nie je žiadna položka z knihy adries prepojená s každým metakontaktom, vytvorí sa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
sk: Vyberte kľúče na export

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
sk: Označte pole pri mene a kľúči každého používateľa, ktoré chcete exportovať do knihy adries.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
sk: Vyberte kľúče na použitie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
sk: Vyberte kľúč, ktorý chcete použiť na zašifrovanie metakontaktu

en: -New filter-
sk: -Nový filter-

en: Rename Filter
sk: Premenovať filter

en: Please enter the new name for the filter:
sk: Prosím, zadajte nové meno pre filter:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
sk: Dostupné filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
sk: Premenovať...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
sk: Kritériá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
sk: Ak správa obsahuje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
sk: Upraviť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
sk: Akcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
sk: Nastaviť dôležitosť správy na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
sk: Nízka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
sk: Normálna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
sk: Zvýraznená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
sk: Zmeniť farbu pozadia na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
sk: Zmeniť farbu popredia na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
sk: Presunúť okno dopredu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
sk: Nastaviť upozornenia...

en: Keep
sk: Nechať

en: Would you like to remove the old history files?
sk: Chcete odstrániť staré súbory histórie?

en: History Converter
sk: Prevod histórie

en: History converter
sk: Prevod histórie

en: Parsing the old history in %1
sk: Spracúvam starú históriu v %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
sk: Spracúvam starú históriu v %1:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
sk: Zobraziť predošlé správy v nových rozhovoroch.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
sk: Počet správ ktoré sa zobrazia.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
sk: Počet správ na stránke

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
sk: Farba správ

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
sk: Štýl použitý v prehliadači histórie.

en: History for %1
sk: História pre %1

en: All
sk: Všetko

en: Loading...
sk: Načítavam....

en: Searching...
sk: Hľadám....

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
sk: &Vyľadať

en: History for All Contacts
sk: História pre všetky kontakty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
sk: Pripravený

en: Latest History
sk: Posledná história

en: View &History
sk: Zobraziť &históriu

en: Quote Last Message
sk: Citovať poslednú správu

en: Import History
sk: Importovať históriu

en: Import Listed Logs
sk: Importovať vypísané záznamy

en: Get History From &Pidgin...
sk: Získať históriu z &Pidginu...

en: Select log directory by hand
sk: Vybrať ručne adresár so záznamami

en: Parsed History
sk: Spracovaná história

en: Saving logs to disk ...
sk: Ukladá sa záznam na disk...

en: Abort Saving
sk: Prerušiť ukladanie

en: Saving
sk: Ukladá sa

en: Are You Sure?
sk: Ste si istý?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
sk: Už ste importovali záznamy z Pidgina. Ak to urobíte dvakrát, každá správa sa importuje dvakrát.
    Určite chcete pokračovať?

en: Select Log Directory
sk: Vybrať adresár so záznamami

en: Parsing history from pidgin ...
sk: Spracúvam históriu z Pidginu...

en: Abort parsing
sk: Prerušiť spracovanie

en: Parsing history
sk: Spracúva sa história

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
sk: UPOZORNENIE: Nie je žiadny ekvivalent pre protokol %1 v Kopete.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
sk: UPOZORNENIE: Nemôžem nájsť zhodný účet pre %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
sk: UPOZORNENIE: Nemôžem nájsť %1 (%2) vo vašom zozname kontaktov. Nájdené záznamy nebudú importované.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
sk: UPOZORNENIE: Nemôžem otvoriť súbor %1. Preskakujem.

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
sk: UPOZORNENIE: Nemôžem spracovať dátum "%1". Možno chcete upraviť súbor obsahujúci tento dátum ručne. (Príklad rozpoznaných reťazcov dátumu: "%2".)

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
sk: INFORMÁCIA: Odhad %1 môže byť jedna z vašich prezývok.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
sk: INFORMÁCIA: Odhad %1 môže byť jedno z mien vašich priateľov.

en: Cannot map Nickname to Account
sk: Nemôžem namapovať prezývku na účet

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
sk: Použili ste "%1" ako prezývku v histórii?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
sk: UPOZORNENIE: Chyba XML spracovača v %1 na riadku %2, znak %3: %4

en: History
sk: História

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
sk: Nájdené staré súbory histórie z Kopete 0.6.x alebo staršieho.
    Chcete ich importovať a previesť do nového formátu pre históriu?

en: History Plugin
sk: Modul pre históriu

en: Import && Convert
sk: Importovať a konvertovať

en: Do Not Import
sk: Neimportovať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
sk: Hostória rozhovoru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
sk: Počet správ, ktoré sú zobrazené pri prehliadaní histórie v okne s rozhovorom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
sk: Počet správ na stránke:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
sk: Farba historických správ v okne rozhovoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
sk: Farba správ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
sk: Počet automaticky pridaných správ pri otvorené nového rozhovorového okna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
sk: Počet správ ktoré sa zobrazia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
sk: Počet správ, ktoré sú zobrazené pri prehliadaní histórie v okne s rozhovorom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
sk: Keď je otvorené nové rozhovorové okno, automaticky pridať niekoľko posledných správ, ktoré prebehli s týmto kontaktom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
sk: Ukázať históriu rozhovoru v novom rozhovore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
sk: Kontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
sk: Importovať históriu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
sk: Filter správ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
sk: Všetky správy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
sk: Iba prichádzajúce

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
sk: Iba odchádzajúce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
sk: Dátum

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
sk: Kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
sk: Hľadať:

en: Get History From &Kopete...
sk: Získať históriu z &Kopete...

en: Parsing history from kopete ...
sk: Spracúvam históriu z Kopete...

en: History2
sk: História 2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
sk: Importovať históriu z iného pluginu histórie Kopete, Pidgin,...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
sk: Importovať históriu

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
sk: Vodorovné rozlíšenie pre rasterizáciu (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
sk: Zvislé rozlíšenie pre rasterizáciu (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
sk: Vložený súbor Latex.

en: Preview Latex Images
sk: Náhľad LaTex obrázkov

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
sk: Správa, ktorú píšete, neobsahuje žiadne LaTeX formuly (musia byť uzatvorené medzi dvoma dolármi: $$formula$$).

en: No LaTeX Formula
sk: Nie je LaTeX vzorec

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
sk: <b>Náhľad na LaTeX správu:</b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
sk: Nemôžem nájsť konverzný program Magick.
    Ten je potrebný na vykresľovanie Latexu.
    Prosím zaobstarajte si tento program zo stránok www.imagemagick.org alebo stránok vašej distribúcie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
sk: Zásuvný modul KopeteTeX umožňuje Kopete zobrazovať Latexové vzorce v okne rozhovoru. Latexové vzorce musia byť uzatvorené medzi dvojicami znakov $, napr: $$vzorec$$
    Tento modul vyžaduje k práci program Image Magick.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
sk: Vložený súbor LaTeX:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
sk: Rozlíšenie vykreslovania (DPI):

en: Unknown artist
sk: Neznámy autor

en: Unknown album
sk: Neznámy album

en: Unknown track
sk: Neznáma skladba

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
sk: Hlavička vloženej správy.

en: Now listening to:
sk: Práve počúvam:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
sk: Jadro vloženej správy.

en: %track( by %artist)( on %album)
sk: %track( od %artist)( na %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
sk: Konjunkcia keď sa prehráva viac stôp.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
sk: , a

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
sk: Zobraziť explicitne aktuálnu hudbu počúvanú cez ponuku alebo príkaz /media.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
sk: Zobraziť aktuálnu hudbu počúvanú v okne rozhovoru.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
sk: Zobraziť aktuálnu prehrávanú hudbu na mieste stavovej správy.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
sk: Zobraziť aktuálnu prehrávanú hudbu pridanú na miesto stavovej správy.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
sk: Použiť vybraný prehrávač médií.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
sk: Vybraný prehrávač médií pre zdroj počúvania reklamy.

en: Send Media Info
sk: Poslať informácie o médiu

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
sk: Žiaden z podporovaných prehrávačov (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet alebo Qmmp) nič neprehráva.

en: Nothing to Send
sk: Nie je čo poslať

en: USAGE: /media - Displays information on current song
sk: POUŽITIE: /media - Zobrazuje informácie o aktuálnej skladbe

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
sk: Teraz počúvate Kopete - dozvedeli by ste sa, čo práve počúvam, ak by som niečo prehrával pomocou podporovaného prehrávača médií.

en: Unknown player
sk: Neznámy prehrávač

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
sk: Práve počúvate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
sk: <b>Zdielajte svoj hudobný vkus</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
sk: Spr&áva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
sk: Pri oznamovaní použiť túto správu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
sk: %track, %artist, %album, %player budú nahradené, ak sú známe.
    Výrazy v zátvorke záležia na vykonaných nahradeniach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
sk: Začať s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
sk: Práve počúvate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
sk: Pre každú stopu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
sk: %track (od %artist)(na %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
sk: Spojenie (pokiaľ >1 stopa):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
sk: Mód &reklamy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
sk: Priamo pomocou "Nástroje->Odoslať informácie o médiach"
    alebo napíšte "/media" do okna s rozhovorom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
sk: Zobraziť v okne s rozhovo&rom (automaticky)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
sk: Zobraziť hudbu, ktorú počúvate
    v mieste stavovej správy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
sk: Pri&pojiť k správe o vašom stave

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
sk: Prehrávač médií

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
sk: Použiť &vybraný prehrávač médií

en: Waiting for %1...
sk: Čaká sa na %1...

en: Checking if answers match...
sk: Kontrola správnosti odpovede...

en: Incoming authentication request from %1
sk: Prichádzajúca požiadavka na overenie od %1

en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @title]
en: Select authentication method
sk: Vybrať metódu overenia

en: Question and Answer
sk: Otázka a odpoveď

en: Shared Secret
sk: Zdieľané tajomstvo

en: Manual fingerprint verification
sk: Ručné overenie odtlačku

[ctx: @title]
en: Question and Answer
sk: Otázka a odpoveď

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
sk: Zadajte otázku, na ktorú pozná odpoveď iba %1:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
sk: Zadajte odpoveď na vašu otázku:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
sk: Overenie s %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
sk: %1 by rád overil vaše overenie. Prosím odpovedzte na nasledovnú otázku v tomto poli:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
sk: Zdieľané tajomstvo

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
sk: Zadajte tajné heslo, ktoré viete iba vy a %1:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
sk: Overenie s %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
sk: Zadajte tajné heslo, ktoré poznáte iba vy a %1:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
sk: Ručné overenie

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
sk: Kontaktujte %1 cez iný zabezpečený kanál a skontrolujte, že nasledovný odtlačok je správny:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
sk: Nemám

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
sk: Mám

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
sk: overil, že toto je prakticky správny odtlačok pre %1

en: Authentication successful
sk: Overenie úspešné

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
sk: Overenie s %1 bolo ukončené úspešne. Rozhovor je teraz zabezpečený.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
sk: <b>%1</b> vás úspešne overil. Možno budete chcieť overiť aj tento kontakt položením vašej vlastnej otázky.

en: Authentication failed
sk: Overenie zlyhalo

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
sk: Overenie s %1 zlyhalo. Na ubezpečenie, že sa nerozprávate s podvodníkom, skúste znova použiť metódu ručného overenie odtlačku. Upozorňujeme, že rozhovor je teraz nezabezpečený.

en: Authentication aborted
sk: Overenie prerušené

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
sk: %1 prerušil proces overenia. Aby ste sa uistili, že sa nerozprávate s podvodníkom, skúste znova pomocou metódy ručného overenia odtlačku.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
sk: Opýtajte sa %1 otázku, ktorej odpoveď poznáte iba vy a daná osoba. Ak odpoveď nie je správna, možno sa rozprávate s podvodníkom.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
sk: Vyberte tajomstvo známe iba vám a %1. Ak sa tajomstvo nezhoduje, možno sa rozprávate s podvodníkom. Neposielajte tajomstvo cez okno rozhovoru, lebo sa táto metóda overenia dá ľahko zneužiť.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
sk: Ručne overte odtlačok %1. Napríklad cez telefonický hovor alebo podpísaný a overený e-mail.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
sk: Overujem kontakt...

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
sk: Vždy šifrovať odchádzajúce správy

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
sk: Automaticky šifrovať správy, ak druhá strana podporuje OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
sk: Šifrovať správy, ak druhá strana vyžaduje OTR pripojenie

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
sk: Nikdy nešifrovať odchádzajúce správy

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
sk: Nastavenia OTR

en: OTR Encryption
sk: OTR šifrovanie

en: Start OTR Session
sk: Spustiť sedenie OTR

en: End OTR Session
sk: Ukončiť sedenie OTR

en: Authenticate Contact
sk: Overiť kontakt

en: Refresh OTR Session
sk: Obnoviť sedenie OTR

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
sk: <b>Prijatý nový odtlačok od <a>%1</a>. Mali by ste overiť tento kontakt.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
sk: <b>Súkromné OTR sedenie spustené.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
sk: <b>Neoverené OTR sedenie spustené.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
sk: <b>OTR sedenie ukončené. Upozorňujeme, že rozhovor teraz nie je zabezpečený.</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
sk: <b>OTR pripojenie úspešne obnovené.</b>

en: Error occurred encrypting message.
sk: Nastala chyba počas šifrovania správy.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
sk: Poslali ste šifrované údaje pre %1, ktorý ich nečakal.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
sk: Poslali ste nečitateľnú zašifrovanú správu.

en: You transmitted a malformed data message.
sk: Poslali ste znetvorenú dátovú správu.

en: [resent]
sk: [preposlané]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
sk: Overenie s <b>%1</b> úspešné. Rozhovor je teraz zabezpečený.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
sk: Overenie s <b>%1</b> zlyhalo. Rozhovor teraz nie je zabezpečený.

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
sk: Pokúsili ste sa odoslať nezašifrovanú správu pre %1.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
sk: Nastala chyba počas šifrovania správy. Správa nebola odoslaná.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
sk: %1 už zatvoril svoje súkromné prepojenie s vami. Vaša správa nebola odoslaná. Buď ukončite vašu súkromnú konverzáciu, alebo ju reštartujte.

en: OTR error
sk: OTR chyba

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
sk: Prijímame vaše vlastné OTR správy. Buď sa snažíte hovoriť s vami, alebo niekto vám vracia vaše správy.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
sk: <b>Posledná správa pre %1 bola preposlaná.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
sk: <b>Šifrovaná správa prijatá od %1 je nečitateľná, pretože práve nekomunikujete súkromne.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
sk: Prijali sme nečitateľnú šifrovanú správu od %1.

en: We received a malformed data message from %1.
sk: Prijali sme znetvorenú dátovú správu od %1.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
sk: <b>Nasledovná správa prijatá od %1 bola <i>ne</i>zašifrovaná: [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
sk: %1 poslal šifrovanú správu určenú pre iné sedenie. Ak ste prihlásený niekoľkokrát, možno iné sedenie prijalo túto správu.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
sk: <b>%1</b> ukončil OTR sedenie. Mali by ste urobiť to isté.

en: An error occurred while encrypting the message.
sk: Nastala chyba počas šifrovania správy.

en: Terminating OTR session.
sk: Ukončujem OTR sedenie.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
sk: <b>Overenie prerušené. Upozorňujeme, že rozhovor teraz nie je zabezpečený.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
sk: <b>Overujem kontakt...</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
sk: Neexistuje žiadny odtlačok.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
sk: Nepoužité

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
sk: Súkromné

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
sk: Neoverený

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
sk: Dokončené

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
sk: Nesúkromný

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
sk: Nie

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
sk: Politika OTR

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
sk: Predvolené

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
sk: Vždy

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
sk: Oportunistický

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
sk: Ručne

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
sk: Nikdy

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
sk: Vaše nastavenia politiky neumožňujú šifrované sedenia s týmto kontaktom.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
sk: Pokus o obnovu OTR sedenia s <b>%1</b>...

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
sk: Pokus o spustenie súkromného OTR sedenia s <b>%1</b>...

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
sk: Vybraný účet už má kľúč. Chcete vytvoriť nový?

en: Overwrite key?
sk: Prepísať kľúč?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
sk: Prosím kontaktujte %1 cez inú zabezpečenú cestu a skontrolujte, že nasledovný odtlačok je správny:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento odtlačok?

en: Verify fingerprint
sk: Overiť odtlačok

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
sk: Nastavenia pre OTR Plugin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
sk: Súkromné kľúče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
sk: Účet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
sk: Generovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
sk: Odtlačok prsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
sk: Žiadny odtlačok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
sk: Predvolená politika OTR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
sk: Vždy šifrovať správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
sk: Vždy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
sk: Ručne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
sk: Automaticky šifrovať správy, ak druhá strana podporuje OTR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
sk: Oportunistický

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
sk: Nikdy nešifrovať správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
sk: Nikdy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
sk: Známe odtlačky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
sk: ID kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
sk: Overené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
sk: Odtlačok prsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
sk: Protokol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
sk: Overiť odtlačok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
sk: Zabudnúť odtlačok

en: Please wait
sk: Prosím čakajte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
sk: Prosím čakajte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
sk: Prosím čakajte, kým sa generuje súkromný kľúč

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
sk: Prichádzajúce

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
sk: Odchádzajúce

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
sk: Oba smery

en: HTML Message Body
sk: HTML telo správy

en: Plain Text Message Body
sk: Čistý text tela správy

en: Kopete Message XML
sk: XML Kopete správa

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
sk: Prichádzajúce

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
sk: Odchádzajúce

en: Path
sk: Cesta

en: Direction
sk: Smer

en: Pipe Contents
sk: Obsah presmerovania

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
sk: Presmerovanie %1 vrátilo neplatný XML do Pipes modulu. Chyba je:
    
    %2
    
    Umiestnené v riadku %3 a stĺpci %4

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
sk: Vyberať program alebo skript pre presmerovanie správ

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
sk: &Pridať...

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
sk: Pridať existujúci metakontakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
sk: Určiť iný kontakt:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
sk: Povoliť každému poslať vám správu.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
sk: Nepovoliť nikomu poslať vám správu, okrem kontaktov vo whiteliste.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
sk: Povoliť všetkým poslať vám správu, okrem kontaktov v blackliste.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
sk: Kontakty na whiteliste.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
sk: Kontakty na blackliste.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
sk: Zahodiť správy, ktoré obsahujú aspoň jedno z nasledovných slov.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
sk: Slová na hľadanie.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
sk: Zahodiť správy, ktoré obsahujú všetky tieto slová.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
sk: Filtrovať podľa odosielateľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
sk: Povoliť správy len od povolených kontaktov (whitelist)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
sk: Povoliť všetky správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
sk: Povoliť správy iba od používateľov z môjho zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
sk: Povoliť správy od všetkých okrem zakázaných kontaktov (blacklist)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
sk: Filter podľa obsahu (slová oddeľte čiarkami)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
sk: Zahodiť správy, ktoré obsahujú všetky tieto slová:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
sk: Zahodiť správy, ktoré obsahujú aspoň jedno z nasledovných slov:

en: Add to WhiteList
sk: Pridať do whitelistu

en: Add to BlackList
sk: Pridať do blacklistu

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
sk: Správa od %1 bola zahodená, pretože nemáte tento kontakt v povolených (whitelist).

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
sk: Správa od %1 bola zahodená, pretože máte tento kontakt zakázaný (blacklist).

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
sk: Správa od %1 bola zahodená, pretože tento kontakt nie je vo vašom zozname kontaktov.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
sk: Správa od %1 bola zahodená, pretože obsahovala zakázané slovo.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
sk: Správa od %1 bola zahodená, pretože obsahovala zakázané slová.

en: Add Contact to Whitelist
sk: Pridať kontakt do whitelistu

en: Add Contact to Blacklist
sk: Pridať kontakt do blacklistu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
sk: Súkromie

en: Statistics for %1
sk: Štatistika pre %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
sk: Kľúč:  <font color="%1">Pripojený</font>  <font color="%2">Preč</font>  <font color="%3">Odpojený</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
sk: <h1>Štatistika pre %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
sk: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="Všeobecný prehľad">Všeobecné</a></b><br><span title="Zvoľte deň a mesiac v týždni, pre ktorý chcete zobraziť štatistiku"><b>Dni: </b><a href="dayofweek:1">Pondelok</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Utorok</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Streda</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Štvrtok</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Piatok</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Sobota</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Nedeľa</a><br><b>Mesiace: </b><a href="monthofyear:1">Január</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">Február</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">Marec</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">Apríl</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">Máj</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">Jún</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">Júl</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">Október</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
sk: <div class="statgroup" title="História stavu pre dnešok"><h2>Dnes</h2><table width="100%"><tr><td>Stav</td><td>Od</td><td>Do</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
sk: <b title="Celkový čas, po ktorý som videl %1">Celkový viditeľný čas:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
sk: <b title="Celkový čas, po ktorý bol online %1">Celkový čas online:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
sk: <b title="Celkový čas, po ktorý bol %1 preč">Celkový zaneprázdnený čas:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
sk: <b title="Celkový čas, po ktorý nol %1 offline">Celkový čas offline:</b> %2

en: General information
sk: Všeobecné informácie

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
sk[0]: <b>Priemerná dĺžka správy:</b> %1 znak<br>
sk[1]: <b>Priemerná dĺžka správy:</b> %1 znaky<br>
sk[2]: <b>Priemerná dĺžka správy:</b> %1 znakov<br>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
sk[0]: <b>Čas medzi dvoma správami : </b> %1 sekunda
sk[1]: <b>Čas medzi dvoma správami : </b> %1 sekundy
sk[2]: <b>Čas medzi dvoma správami : </b> %1 sekúnd

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
sk: <b title="S %1 ste naposledy hovorili">Posledný rozhovor:</b> %2<br>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
sk: <b title="Kedy som naposledy videl %1 online alebo preč">Posledná prítomnosť kontaktu:</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
sk: Aktuálny stav

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
sk: Je <b>%1</b> od <b>%2</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
sk: Kedy bol tento kontakt viditeľný?<br />Všetky grafy sú v 24 blokoch, každý za jednu hodinu, zahrňujúce jeden deň. %1 je naľavo a %2 je napravo.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
sk: Medzi %1 a %2, %3 bol viditeľný %4% hodín.

en: Online time
sk: Čas online

en: Away time
sk: Čas preč

en: Offline time
sk: Čas offline

en: online
sk: pripojený

en: away
sk: neprítomný

en: offline
sk: nepripojený

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
sk: Medzi %1 a %2, %3 bolo %4% %5.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
sk: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Stav</td><td>Od</td><td>Pre</td></tr>

en: View &Statistics
sk: Zobraziť &štatistiku

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
sk: Pohľad kalendára

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
sk: &Farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
sk: &Pridať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
sk: Posunúť ho&re

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
sk: Posunúť do&le

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
sk: Náhodné poradie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
sk: Zmeniť globálne farbu textu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
sk: Meniť farbu každému písmenu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
sk: Meniť farbu každému slovu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
sk: Efekty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lamer)
en: L4m3r t4lk
sk: Rozhovor pre lamerov

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
sk: Predvolený základný jazyk

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
sk: Prekladateľská služba

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
sk: Neprekladať prichádzajúce správy

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
sk: Zobraziť pôvodnú prichádzajúcu správu

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
sk: Prekladať prichádzajúcu správu priamo

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
sk: Neprekladať odchádzajúce správy

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
sk: Zobraziť pôvodnú odchádzajúcu správu

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
sk: Prekladať odchádzajúce správy priamo

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
sk: Zobraziť dialóg pred odoslaním správy

en: Translator Plugin
sk: Modul pre preklad

en: Translate
sk: Preložiť

en: Detect language
sk: Detekovať jazyk

en: Afrikaans
sk: Afrikánčina

en: Albanian
sk: Albánčina

en: Arabic
sk: Arabčina

en: Armenian
sk: Arménčina

en: Azerbaijani
sk: Azerbajdžančina

en: Basque
sk: Baskičtina

en: Belarusian
sk: Bieloruština

en: Bulgarian
sk: Bulharčina

en: Catalan
sk: Katalánčina

en: Chinese (Simplified)
sk: Čí&ština (zjednodušená)

en: Chinese (Traditional)
sk: Číština (t&radičná)

en: Croatian
sk: Chorvátčina

en: Czech
sk: Čeština

en: Danish
sk: Dánčina

en: Dutch
sk: Holandčina

en: English
sk: Anglicky

en: Estonian
sk: Estónčina

en: Filipino
sk: Filipínčina

en: Finnish
sk: Fínčina

en: French
sk: Francúzsky

en: Galician
sk: Galícijčina

en: Georgian
sk: Gruzínčina

en: German
sk: Nemecky

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Haitian Creole
sk: Haitčina

en: Hebrew
sk: Hebrejčina

en: Hindi
sk: Hindčina

en: Hungarian
sk: Maďarčina

en: Icelandic
sk: Islandčina

en: Indonesian
sk: Indonézština

en: Irish
sk: Írčina

en: Italian
sk: Taliansky

en: Japanese
sk: Japonsky

en: Korean
sk: Kórejsky

en: Latvian
sk: Lotyština

en: Lithuanian
sk: Litovčina

en: Macedonian
sk: Macedónčina

en: Malay
sk: Malajčina

en: Maltese
sk: Maltčina

en: Norwegian
sk: Nórčina

en: Persian
sk: Perzština

en: Polish
sk: Poľština

en: Portuguese
sk: Portugalsky

en: Romanian
sk: Rumunčina

en: Russian
sk: Rusky

en: Serbian
sk: Srbčina

en: Slovak
sk: Slovenčina

en: Slovenian
sk: Slovinčina

en: Spanish
sk: Španielsky

en: Swahili
sk: Svahilčina

en: Swedish
sk: Švédčina

en: Thai
sk: Thajčina

en: Turkish
sk: Turečtina

en: Ukrainian
sk: Ukrajinčina

en: Urdu
sk: Urdčina

en: Vietnamese
sk: Vietnamčina

en: Welsh
sk: Waleština

en: Yiddish
sk: Jidiš

en: Set &Language
sk: Nastaviť &jazyk

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
sk: %2 
    Automatický preklad: 
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
sk: %2 <br/>Automatický preklad: <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
sk: Prekladateľská služba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
sk: Predvolený základný jazyk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
sk: Prichádzajúce správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
sk: Neprekladať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
sk: Zobraziť pôvodnú správu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
sk: Prekladať priamo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
sk: Odchádzajúce správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
sk: Zobraziť dialóg pred odoslaním

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
sk: Maximálny počet náhľadov

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
sk: Či sa má obrázok prispôsobiť

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
sk: Má byť počet náhľadov obmedzený?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
sk: Prispôsobiť obrázky na šírku

en: Preview of:
sk: Náhľad:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
sk: Nastavenia pre náhľad obrázka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
sk: Ak je zaškrtnuté, iba vybraný počet obrázkov sa stiahne a zobrazí ako náhľad.
    Ak nie je zaškrtnuté, počet náhľadov nie je obmedzený.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
sk: Ob&medziť počet náhľadov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
sk: Maximálny počet obrázkov na stiahnutie a náhľad.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
sk: Škálovanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
sk: Ak je zaškrtnuté, náhľady obrázkov sa zmenšia na požadovanú šírku.
    Ak nie je zaškrtnuté, obrázky sa zobrazia v ich pôvodnej veľkosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
sk: Š&kálovať na:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
sk: Šírka, na ktorú sa majú zmenšiť obrázky. Menšie obrázky sa nezmenšia, ale zobrazia sa vo svojej pôvodnej veľkosti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
sk: Náhľad odkazu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
sk: Vytvorí obrázok náhľadu na odkaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
sk: Povoliť náhľad odkazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
sk: Prerušiť tvorbu náhľadu po

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
sk: Po určitom počte sekúnd vytvárania náhľadu je činnosť prerušená.
    Použite 0 sekúnd, ak nechcete vytváranie prerušiť.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
sk:  sekúnd

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
sk: Zdržanie v sekundách pred aktualizáciou súboru

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
sk: URL, kam sa má súbor odoslať

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
sk: Formátovanie HTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
sk: Formátovanie XHTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
sk: Formátovanie XML

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
sk: XML transformácia s použitím XSLT štýlu

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
sk: XSLT štýl

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
sk: Nahradiť názvy protokolov v (X)HTML obrázkami

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
sk: Použiť jedno z vašich IM mien ako zobrazované meno

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
sk: Použiť iné meno ako zobrazované meno

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
sk: Požadované zobrazované meno

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
sk: Zahrnúť IM adresy

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
sk: Nastala chyba počas posielania vašej stránky o prítomnosti.
    Overte cestu a práva pre zápis pre cieľ.

en: Not yet known
sk: Ešte neznámy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
sk: Uploadovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
sk: Uplo&adovať sem:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
sk: Formátovanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
sk: HTML 4.01 Transitional s použitím znakovej sady ISO-8859-1 (tj. Latin 1).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
sk: HTML 4.01 Transitional formátovanie s využitím znakovej sady ISO-8859-1 (tj. Latin 1).
    
    Táto verzia by mala byť jednoduchšie zobraziteľná vo vetšine prehliadačov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
sk: HTML (jedno&duchý vzhľad)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
sk: Výsledná stránka bude formátovaná s použitím odporúčaní W3C typu XHTML 1.0 Strict. Použité bude kódovanie znakovej sady UTF-8.
    
    Uvedomte si, že niektoré prehliadače nepodporujú XHTML. Mali by ste si byť tiež istý, že váš webový server udáva správny mime typ, ako napr. application/xhtml+xml.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
sk: XHTML (jednoduchý vzhľad)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
sk: Uložiť výstup vo formáte XML v znakovej sade UTF-8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
sk: Uložiť výstup vo formáte XML v kódovaní UTF-8.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
sk: XML transformácia s &využitím tohto XSLT štýlu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
sk: Nahradí názvy protokolov ako MSN a IRC s obrázkami.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
sk: Nahradí názvy protokolov, ako napr. MSN a IRC obrázkami.
    
    Uvedomte si, že musíte ručne nakopírovať PNG súbory na správne miesto.
    
    Nasledujúce súbory sú použité v základnom nastavení:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
sk: Nahradiť názvy protokolov v (X)HTML &obrázkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
sk: Použiť je&dno z vašich IM mien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
sk: Zahrnúť IM adresy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
sk: Po&užiť iné meno:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
sk: Nemôžem publikovať službu Bonjour. Aktuálne plugin Bonjour funguje iba s Avahi.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
sk: Nepodarilo sa pripojiť na lokálny mDNS server. Zaistite prosím, aby bol Avahi daemon spustený.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
sk: Nastavenia účtu pre Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
sk: &Základné nastavenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
sk: Informácie o účte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
sk: Meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
sk: Emailová adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
sk: Protokol Bonjour vyžaduje zadanie aspoň mena. Meno môže byť vo forme 'Plné Meno@Hostiteľ'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Protokol Bonjour vám neumožňuje pridať kontakty. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Kontakty sa objavia, keď budú online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Ak očakávate vidieť kontakt, ale neobjavuje sa</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Prosím uistite sa, že váš miestny mDNS server (avahi-daemon) beží v poriadku.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Spustite "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> v konzole a uistite sa, že kontakt tam vidíte.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Uistite sa že porty 5353/UDP a 5298/TCP sú otvorené vo vašom firewalle</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
sk: &Pripojený

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
sk: Preč

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
sk: &Neprítomný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
sk: &Nepripojený

en: &Search for Friends
sk: Hľadať priateľov

en: Export Contacts to Server
sk: Exportovať kontakty na server

en: Import Contacts from Server
sk: Importovať kontakty zo servera

en: Delete Contacts from Server
sk: Vymazať kontakty na serveri

en: Export Contacts to File...
sk: Exportovať kontakty do súboru...

en: Import Contacts from File...
sk: Importovať kontakty zo súboru...

en: Only for Friends
sk: Iba pre priateľov

en: Go O&nline
sk: Prejsť online

en: Set &Busy
sk: Zmeniť na &Zaneprázdnený

en: Set &Invisible
sk: Zmeniť na nev&iditeľný

en: Go &Offline
sk: Prejsť offline

en: Set &Description...
sk: Nastaviť &popis...

en: Export Contacts on change
sk: Exportovať kontakty pri zmene

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
sk: spojenie použitím SSL nebolo možné, skúšam bez neho.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru Gadu-Gadu ("%1").

en: Connection Error
sk: Chyba pripojenia

en: Imported contacts list is empty.
sk: Zoznam importovaných kontaktov je prázdny.

en: Contacts imported.
sk: Kontakty importované.

en: Contacts exported.
sk: Kontakty exportované.

en: Contacts deleted from the server.
sk: Kontakty vymazané zo servera.

en: Save Contacts List for Account %1 As
sk: Uložiť zoznam kontaktov pre účet %1 ako

en: Unable to create temporary file.
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný súbor.

en: Save Contacts List Failed
sk: Uloženie zoznamu kontaktov zlyhalo

en: Load Contacts List for Account %1 As
sk: Načítať zoznam kontaktov pre účet %1 ako

en: Contacts List Load Has Failed
sk: Načítanie zoznamu kontaktov zlyhalo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
sk: Dialóg pre preč

en: Unable to retrieve token.
sk: Nemôžem získať token.

en: Registration FAILED
sk: Registrácia ZLYHALA

en: Unknown connection error while retrieving token.
sk: Neznámá chyba spojenia pri získavaní tokenu.

en: Token retrieving status: %1
sk: Stav získania tokenu: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
sk: Problém so získavaním Gadu-Gadu tokenu

en: Unknown connection error while registering.
sk: Neznáma chyba pripojenia počas registrácie.

en: Registration status: %1
sk: Stav registrácie: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
sk: Chyba registrácie Gadu-Gadu

en: Registration Finished
sk: Registrácia ukončená

en: Registration has been completed successfully.
sk: Registrácia bola úspešne ukončená.

en: Registration Error
sk: Chyba pri registrácii

en: Incorrect data sent to server.
sk: Nesprávne údaje poslané na server.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
sk: Pripomenutie hesla zlyhalo kvôli chybe spojenia.

en: Success
sk: Úspech

en: Unsuccessful. Please retry.
sk: Neúspešne. Prosím skúste znova.

en: Remind Password
sk: Pripomenúť heslo

en: Remind password finished:
sk: Pripomenutie hesla ukončené:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
sk: Zmena hesla zlyhala kvôli chybe spojenia.

en: State Error
sk: Chyba stavu

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
sk: Zmena hesla zlyhala kvôli chybe sedenia (skúste znova neskôr).

en: Changed Password
sk: Zmenené heslo

en: Your password has been changed.
sk: Vaše heslo bolo zmenené.

en: Show Profile
sk: Zobraziť profil

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
sk: <qt>Na vymazanie kontaktu musíte zmeniť stav na online.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
sk: Gadu-Gadu plugin

en: &Resume
sk: &Obnoviť

en: Over&write
sk: Prepísať

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
sk: Súbor %1 už existuje. Skutočne ho chcete prepísať?

en: File Exists: %1
sk: Súbor existuje: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
sk: Pripojenie k partnerovi zlyhalo, pravdepodobne nepočúva prichádzajúce spojenia.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
sk: Partner nesúhlasil s prenosom súboru.

en: File-transfer handshake failure.
sk: Zlyhanie handshake pri prenose súboru.

en: File transfer had problems with the file.
sk: Prenos súboru mal problémy so súborom.

en: There was network error during file transfer.
sk: Nastala chyba siete počas prenosu súboru.

en: Unknown File-Transfer error.
sk: Neznáma chyba prenosu súboru.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
sk: <p align="center">Sťahujem zo servera</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
sk: <b>Registrácia ZLYHALA.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
sk: <b>Zadajte UIN.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
sk: <b>UIN by malo byť kladné číslo.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
sk: <b>Zadajte heslo.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
sk: <b>Spustenie DCC soketu pre počúvanie zlyhalo; dcc teraz nie je funkčné.</b>

en: Edit Contact's Properties
sk: Upraviť vlastnosti kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
sk: Blokovaný

en: A&way
sk: Preč

en: B&usy
sk: Zaneprázdnený

en: I&nvisible
sk: Neviditeľný

en: Search &More...
sk: Hľadať viac...

en: Gadu-Gadu Public Directory
sk: Verejný adresár Gadu-Gadu

en: &New Search
sk: Nové hľadanie

en: S&earch
sk: &Hľadať

en: &Add User...
sk: Pridať užívateľa...

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Register New Account
sk: Registrovať nový účet

en: &Register
sk: Registrácia

en: Retrieving token
sk: Získavam token

en: Please enter a valid E-Mail Address.
sk: Prosím zadajte platnú e-mailovú adresu.

en: Please enter the same password twice.
sk: Prosím, zadajte dvakrát rovnaké heslo.

en: Password entries do not match.
sk: Zadané heslá sa nezhodujú.

en: Please enter the verification sequence.
sk: Prosím zadajte overovaciu sekvenciu.

en: Account created; your new UIN is %1.
sk: Účet vytvorený, vaše nové UIN je %1.

en: Registration failed: %1
sk: Registrácia zlyhala: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
sk: Registrácia bola neúspešná, prosím skúste znova.

en: You are not connected to the server.
sk: Nie ste pripojený na server.

en: You have to be connected to the server to change your status.
sk: Musíte byť pripojený na server na zmenu vášho stavu.

en: idle
sk: nečinný

en: resolving host
sk: preklad adresy

en: connecting
sk: pripájanie

en: reading data
sk: čítam údaje

en: error
sk: chyba

en: connecting to hub
sk: pripájanie na hub

en: connecting to server
sk: pripájanie na server

en: retrieving key
sk: získavam kľúč

en: waiting for reply
sk: čakám odpoveď

en: connected
sk: pripojený

en: sending query
sk: odosielam dotaz

en: reading header
sk: čítam hlavičku

en: parsing data
sk: spracúvam údaje

en: done
sk: hotovo

en: TLS connection negotiation
sk: Vyjednávanie TLS spojenia

en: unknown
sk: neznámy

en: Resolving error.
sk: Chyba pri preklade adresy.

en: Connecting error.
sk: Chyba pripojenia.

en: Reading error.
sk: Chyba čítania.

en: Writing error.
sk: Chyba zápisu.

en: Unknown error number %1.
sk: Neznáma chyba číslo %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
sk: Nemôžem zistiť adresu servera. Chyba DNS.

en: Unable to connect to server.
sk: Nemôžem sa pripojiť na server.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
sk: Server poslal neplatné dáta. Chyba protokolu.

en: Problem reading data from server.
sk: Problém čítania dát zo servera.

en: Problem sending data to server.
sk: Problém pri odosielaní dát na server.

en: Incorrect password.
sk: Nesprávne heslo.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
sk: Nie je možné sa pripojiť cez šifrovaný kanál.
    Pokúste sa vypnúť podporu šifrovania v nastavení Gadu účtu a pripojte sa znova.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
sk: Uživateľské ID Gadu-Gadu účtu, ktorý si prajete přidať.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
sk: Uživateľské ID Gadu-Gadu účtu, ktorý si prajete přidať. Zadajte ako číslo (bez čiarok a medzier). Tento údaj je povinný.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
sk: <i>(napríklad: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
sk: Prvé meno kontaktu, ktorý chcete pridať.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
sk: Krstné meno kontaktu, ktorý si prajete pridať. Može obsahovať aj prostredné meno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
sk: Meno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
sk: Priezvisko kontaktu, ktorý chcete pridať.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
sk: Priezvisko (posledné meno) kontaktu, ktorý chcete pridať.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
sk: Priezvis&ko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
sk: Prezývka kontaktu, ktorý chcete pridať.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
sk: Prezýv&ka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
sk: Emailová adresa tohto užívateľa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
sk: Emailová adre&sa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
sk: &Telefónne číslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
sk: Zaškrtnite, ak chcete vylúčiť tento kontakt z režimu stavu "Len pre priateľov".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
sk: Nepripojený pre kontakt, keď ste nastavení "&Len pre priateľov"

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
sk: Skupina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
sk: Vyberte stav. Implicitne je vybraný aktuálny stav.
    Takže stačí zadať popis.
    Výber "Offline" vás odpojí s udaním dôvodu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
sk: Nastaviť stav na "Online".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
sk: Nastaviť stav na "Online". Značí, že ste dostupný pre rozhovor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
sk: Nastaviť váš stav na zaneprázdnený.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
sk: Nastaviť váš stav na zaneprázdný, oznamujúci, že by ste nemali byť obťažovaný s triviálnym rozhovorom a nemusíte byť schopný odpovedať okamžite.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
sk: Nastaviť stav na neviditeľný. Tento stav vás skryje pred ostatnými používateľmi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
sk: Nastaviť stav na neviditeľný, tým sa skryjete pred ostatnými používateľmi (ktorí vás uvidia ako offline). Avšak môžete stále odosielať správy a vidieť stav ostatných používateľov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
sk: Vybrať tento stav pre odpojenie s popisom zadaným nižšie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
sk: Popis vášho stavu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
sk: Popis vášho stavu (do 70 znakov).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
sk: &Správa:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
sk: Nastavenia účtu - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
sk: Uživateľské ID vášho Gadu-Gadu účtu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
sk: Uživateľské ID vášho Gadu-Gadu účtu. Zadajte ako číslo (bez čiarok a medzier).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
sk: Zaškrtnutím zakážete automatické pripojenie. Ak je zaškrtnuté, môžete sa k tomuto účtu stále pripojiť ručne pomocí ikony dolu v hlavnom okne Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
sk: Vylúčiť z pripojenia všetkých

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
sk: Registrácia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
sk: Pre pripojenie do Gadu-Gadu siete budete potrebovať Gadu-Gadu účet.<br><br>
    Pokiaľ ešte Gadu-Gadu účet nemáte, kliknite na tlačidlo pre vytvorenie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
sk: Zaregistrovať nový účet na tejto sieti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
sk: Registrovať nový úč&et

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
sk: Nastavenia úč&tu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
sk: Vlastnosti pripojenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
sk: Pamätať si informácie o každom serveri, ku ktorému sa program pripojí, pre prípad, že server rozdeľujúci záťaž zlyhá.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
sk: Táto voľba sa používa v prípade, že hlavný Gadu-Gadu server pre rozdeľovanie záťaže zlyhá. V takom prípade sa Kopete pokúsi pripojiť priamo k serverom na základe uložených informácií. V praxi je to potrebné iba zriedkavo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
sk: Cachovať informácie o serveri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
sk: Používať priame pripojenie (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
sk: Udržať vaše miestne a serverové kontakty v synchronizácii. Každá zmena v miestnom zozname sa premietne do zoznamu na serveri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
sk: Exportovať zoznam kontaktov pri zmene

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
sk: Pri každom pripojení Kopete importuje váš zoznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
sk: Importovať zoznam kontaktov pri spustení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
sk: Ignorovať ľudí mimo vášho zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
sk: Či chcete povoliť SSL šifrovanú komunikáciu so serverom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
sk: Či chcete povoliť SSL šifrovanú komunikáciu so serverom. Toto nie je šifrovanie od konca ku koncu, ale šifrovaná komunikácia so serverom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
sk: Použiť ši&frovanie protokolu (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
sk: Ak je dostupné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
sk: Vyžadované

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
sk: Informácie o užív&ateľovi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
sk: Informácie o užívateľovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
sk: <p align="center">Aby ste mohli meniť vaše osobné informácie, musíte byť pripojený.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
sk: Meno za slobodna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
sk: Mieto narodenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
sk: Nižšie uvedené hodnoty sa použijú pri vyhľadávaní, ale nezobrazia sa vo výsledkoch.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
sk: Meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
sk: Priezvisko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
sk: Vaša prezývka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
sk: Pohlavie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
sk: Rok narodenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
sk: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
sk: Žena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
sk: Muž

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
sk: Pren&os súboru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
sk: Globálne DCC voľby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
sk: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Tieto nastavenia ovplyvnia <b>všetky</b> Gadu-Gadu účty.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
sk: Obísť predvolené nastavenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
sk: Lokálna &IP adresa /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
sk: port&y:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
sk: Registrovať účet - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
sk: Potvrdenie hesla, ktoré chcete použiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
sk: Potvrdenie hesla, ktoré chcete použiť pre tento účet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
sk: Zopakovať he&slo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
sk: Heslo, ktoré chcete použiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
sk: Heslo, ktoré chcete použiť pre tento účet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
sk: Vaša emailová adresa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
sk: Emailová adresa ktorú chcete použiť k zaregistrovaniu tohto účtu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
sk: Emailová adre&sa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
sk: Text z obrázku poniže.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
sk: Text z obrázku poniže. Slúži pre zamedzenie automatickej registracie pomocou skriptov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
sk: Overovacia sekvencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
sk: &Heslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
sk: Gadu-Gadu registračný symbol.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
sk: Toto políčko obsahuje obrázok s číslom, ktoré musíte opísať do políčka <b>Overovacia sekvencia</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
sk: <i>Prepíšte písmená a číslice z obrázku do poľa <b>Overovacej sekvencie</b>. Dôvodom je zabránenie zneužitia registrácie robotmi.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
sk: Hľadať podľa zadaných dát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
sk: Prezývka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
sk: Vek od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
sk: do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
sk: Vyžiadať informácie o užívateľovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
sk: Číslo užívateľa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
sk: Vyhľadávať iba tých, ktorí sú online

en: &Set Auto-Reply...
sk: Na&staviť automatickú odpoveď...

en: &Join Channel...
sk: Pripo&jiť sa ku kanálu...

en: &Manage Privacy...
sk: &Správa súkromia...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
sk: Pre účet %1 nie je možné inicializovať podporu SSL. Pravdepodobne preto, že na vašom systému nie je nainštalovaný QCA TLS plugin.

en: GroupWise SSL Error
sk: Groupwise SSL chyba

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
sk: Kopete nebol schopný odoslať poslednú správu poslanú na účet '%1'.
    Ak je to možné, pošlite prosím konzolový výstup z Kopete na <wstephenson@novell.com> na analýzu.

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
sk: Nepodarilo sa odoslať správu účtu '%1'

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
sk: Kopete: Konfliktné zmeny vykonané offline

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
sk: Počas doby, čo ste boli offline, došlo ku zmene zoznamu kontaktov GroupWise, ktorú nie je možné zlúčiť.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
sk: Kopete sa nebol schopný pripojiť k serveru GroupWise Messenger pre účet '%1'.
    Prosím skontrolujte nastavenie servera a portu a skúste to znova.

en: Unable to Connect '%1'
sk: Nedá sa pripojiť '%1'

en: The host name does not match the one in the certificate.
sk: Meno hostiteľa nezodpovedá menu v certifikáte.

en: The certificate is invalid.
sk: Certifikát nie je platný.

en: No certificate was presented.
sk: Nezadaný žiadny certifikát.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
sk: Certifikačná autorita odmietla certifikát.

en: The certificate is not trusted.
sk: Certifikát je nedôveryhodný.

en: The signature is invalid.
sk: Podpis nie je platný.

en: The Certificate Authority is invalid.
sk: Certifikačná autorita je neplatná.

en: Invalid certificate purpose.
sk: Neplatný účel certifikátu.

en: The certificate is self-signed.
sk: Certifikát je podpísaný sám sebou.

en: The certificate has been revoked.
sk: Platnosť certifikátu bola zrušená.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
sk: Prekročená maximálna dĺžka reťazca certifikátov.

en: The certificate has expired.
sk: Platnosť certifikátu vypršala.

en: The Certificate Authority has expired.
sk: Certifikačná autorita je vypršala.

en: Validity is unknown.
sk: Platnosť je neznáma.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sk: <qt><p>Identita a certifikát servera %1 sa nedá overiť pre účet %2:</p> <p>%3</p><p>%4</p><p>Chcete pokračovať?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sk: <qt><p>Certifikát servera %1 sa nedá overiť pre účet %2: %3</p> <p>Chcete pokračovať?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
sk: Problém s certifikátom pripojenia GroupWise

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
sk: Automatická odpoveď od %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
sk: Vysielaná správa od %1:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
sk: Systémová vysielaná správa od %1:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
sk: Kontakt %1 sa nepodarilo pridať do zoznamu kontaktov, pretože došlo k nasledujúcej chybe: %2

en: Error Adding Contact
sk: Chyba pri pridávaní kontaktu

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
sk: Kopete: Prihlásený ako %1 inde

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
sk: Boli ste odpojený od GroupWise Messengera, pretože ste sa ako %1 prihlásili inde

en: %1 has been invited to join this conversation.
sk: %1 bol pozvaný, aby sa pripojil do tejto konverzácie.

en: Enter Auto-Reply Message
sk: Zadajte správu pre automatickú odpoveď

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
sk: Prosím zadajte správu pre automatickú odpoveď, ktorá sa používa, ak ste Preč alebo Zaneprázdnený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
sk: Názov účt&u:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
sk: Názov účtu, kotrý si prajete pridať.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
sk: Typ kontaktu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
sk: Pozri sa! Len jedna voľba. Môžete z nej urobiť dropdown a pridať Null?

en: Unblock User
sk: Odblokovať používateľa

en: Block User
sk: Blokovať používateľa

en: %1|Blocked
sk: %1|Blokované

en: &Invite
sk: &Pozvať

en: Security Status
sk: Bezpečnostný stav

en: Conversation is secure
sk: Konverzácia je bezpečná

en: Archiving Status
sk: Stav archivácie

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
sk: Nastala chyba pri pokuse o spustenie rozhovoru: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
sk: Správu sa nepodarilo odoslať. Nemôžete posielať správy, pokiaľ nie ste pripojený.

en: &Other...
sk: Osta&tný...

en: Enter Invitation Message
sk: Zadať pozývaciu správu

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
sk: Vložte dôvod pozvanie alebo nechajte pole prázdne, ak nechcete udať žiadny dôvod:

en: Search for Contact to Invite
sk: Hľadať kontakt na pozvanie

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
sk: (čakajúci)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
sk: Všetci ostatní účastníci odišli, ale existujú nevyriešené pozvánky. Vaše správy nebudú doručené, kým sa k rozhovoru niekto nepripojí.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
sk: %1 odmietol pozvanie pripojiť sa do konverzácie.

en: Conversation is being administratively logged
sk: Rozhovor je administratívne zaznamenávaný.

en: Conversation is not being administratively logged
sk: Rozhovor nie je administratívne zaznamenávaný.

en: This conversation is secured with SSL security.
sk: Tento rozhovor je zabezpečený chráneným protokolom SSH.

en: This conversation is being logged administratively.
sk: Tento rozvovor je administratívne zaznamenávaný.

en: A&vailable
sk: &Dostupný

en: Appear Offline
sk: Tváriť sa ako odpojený

en: A&ppear Offline
sk: Tváriť sa ako pripojený

en: Invalid Status
sk: Neplatný stav

en: Auto Reply Message
sk: Správa pre automatickú odpoveď

en: Common Name
sk: Bežné meno

en: Access denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Not supported
sk: Nepodporované

en: Password expired
sk: Vypršané heslo

en: Invalid password
sk: Neplatné heslo

en: User not found
sk: Používateľ nenájdený

en: Attribute not found
sk: Atribút nenájdený

en: User not enabled
sk: Nepovolený používateľ

en: Directory failure
sk: Zlyhanie adresára

en: Host not found
sk: Hostiteľ nenájdený

en: Locked by admin
sk: Zamknuté správcom

en: Duplicate participant
sk: Duplicitný účastník

en: Server busy
sk: Server je zaneprázdnený

en: Object not found
sk: Objekt sa nepodarilo nájsť

en: Directory update
sk: Aktualizácia adresára

en: Duplicate folder
sk: Dulpicitný priečinok

en: Contact list entry already exists
sk: Položka v zozname kontaktov už existuje

en: User not allowed
sk: Nepovolený používateľ

en: Too many contacts
sk: Priveľa kontaktov

en: Conference not found
sk: Konferencia nenájdená

en: Too many folders
sk: Priveľa priečinkov

en: Server protocol error
sk: Chyba protokolu servera

en: Conversation invitation error
sk: Chyba pozvánky do rozhovoru

en: User is blocked
sk: Používateľ je blokovaný

en: Master archive is missing
sk: Hlavný archív chýba

en: Expired password in use
sk: Používa sa vypršané heslo

en: Credentials missing
sk: Chýbajú prihlasovacie údaje

en: Eval connection limit
sk: Obmedzenie pripojenia

en: Unsupported client version
sk: Nepodporovaná verzia klienta

en: A duplicate chat was found
sk: Bol nájdený duplicitný rozhovor

en: Chat not found
sk: Rozhovor nenájdený

en: Invalid chat name
sk: Neplatný názov rozhovoru

en: The chat is active
sk: Rozhovor je aktívny

en: Chat is busy; try again
sk: Rozhovor prebieha, skúste znova

en: Tried request too soon after another; try again
sk: Požiadavka zadaná príliš skoro po predošlej, skúste znova

en: Server's chat subsystem is not active
sk: Chat na serveri nie je aktívny

en: The chat update request is invalid
sk: Požiadavka na aktualizáciu rozhovoru je neplatná

en: Write failed due to directory mismatch
sk: Zápis zlyhal kvôli nezhode s adresárom

en: Recipient's client version is too old
sk: Verzia klienta príjemcu je príliš stará

en: Chat has been removed from server
sk: Rozhovor bol odstránený zo servera

en: Unrecognized error code: %1
sk: Neznámy chybový kód: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
sk: Nastavenia účtu - Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
sk: Názov vášho účtu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
sk: &ID užívateľa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
sk: Zaškrtnutím zakážete automatické pripojenie. Pokiaľ je zaškrtnuté, môžete sa k tomuto účtu stále pripojiť ručne pomocou ikony dolu v hlavnom okne Kopete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
sk: IP adresa alebo meno Sametime servera, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
sk: IP adresa alebo názov servera, ku ktorému se chcete pripojiť (napríklad im.yourcorp.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
sk: Číslo portu na serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
sk: Číslo portu na ICQ serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť (predvolené je 5222).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
sk: Pokr&očilé nastavenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
sk: Vždy prijať pozvánky

en: You need to be connected to be able to add contacts.
sk: Musíte byť pripojený, aby ste mohli pridávať kontakty.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
sk: Pripojte sa k sieti GroupWise a skúste to znova.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
sk: Základné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
sk: Pridať pomocou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
sk: Celé meno alebo jeho časť. Hviezdičky sú ignorované

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
sk: Napíšte časť alebo celé meno kontaktu. Nižšie budú zobrazené zodpovedajúce záznamy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
sk: ID užívate&ľa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
sk: Užívateľské meno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
sk: Správne ID užívateľa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
sk: Toto pole použije na pridanie kontaktu, ak už poznáte presné používateľské ID

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
sk: Vlastnosti rozhovoru GroupWise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
sk: Užívateľ ktorý založil miestnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
sk: Otázka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
sk: Téma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
sk: Pravidlá pre používateľov v miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
sk: Vlastník:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
sk: Aktuálna téma diskusie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
sk: NEZNÁME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
sk: Maximum používateľov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
sk: Vytvorené :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
sk: Podmienky:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
sk: Všeobecný popis miestnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
sk: Maximálny povolený počet súčasne pripojených používateľov v miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
sk: Tvorca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
sk: Dátum a čas vytvorenia miestnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
sk: Indikuje, či je miestnosť archivovaná na serveri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
sk: Archivovaný

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
sk: Používateľ, ktorý vlastní túto miestnosť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
sk: Predvolený prístup

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
sk: Všeobecné práva na čítanie správ v miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
sk: Prečítať správu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
sk: Všeobecné práva na písanie správ v miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
sk: Písanie správ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
sk: Všeobecné prístupové práva na zmenu zoznamu prístupu do miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
sk: Zmeniť prístupové práva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
sk: ACL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
sk: Prístupové práva pre určitých používateľov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
sk: Pridať nový ACL záznam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
sk: Upraviť existujúci ACL záznam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
sk: Vymazať položku ACL

en: Chatroom properties
sk: Vlastnosti miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
sk: &Obnoviť

en: Search Chatrooms
sk: Hľadať miestnosti

en: Updating chatroom list...
sk: Obnova zoznamu miestností...

en: Contact Properties
sk: Vlastnosti kontaktu

en: Telephone Number
sk: Telefónne číslo

en: Department
sk: Oddelenie:

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Personal Title
sk: Osobný titul

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
sk: Zmeniť zobrazované meno pre tento kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
sk: Stav:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
sk: &Zobrazené meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
sk: Ďalšie vlastnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
sk: Nový stĺpec

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
sk: Prehľadávať GroupWise Messenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
sk: Krstné m&eno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
sk: ID užív&ateľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
sk: &Titul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
sk: Odde&lenie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
sk: obsahuje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
sk: začína na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
sk: rovná sa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
sk: Priezv&isko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
sk: &Vyčistiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
sk: %Výsledky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
sk: &Detaily

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
sk: Nenájdený žiadni užívatelia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
sk: &Stav:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
sk: Správa o n&eprítomnosti:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
sk: Zmeny, ktoré sa urobili, sa prejavia pri budúcom prihlásení k službe GroupWise.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
sk: Nastavenie Groupwise zmenené online

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
sk: Používatelia, ktorí môžu vidieť môj online stav a posielať mi správy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
sk: Povo&lené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
sk: &Blokovať >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
sk: << Povo&liť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
sk: &Pridať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
sk: Blokov&ané

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
sk: Spravovať súkromie pre %1

en: Privacy settings have been administratively locked
sk: Nastavenia súkromia boli zamknuté správcom

en: <Everyone Else>
sk: <Všetci ostatní>

en: Search for Contact to Block
sk: Nájsť kontakt, ktorý chcete zablokovať

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
sk: Nastavenia súkromia môžete meniť iba keď ste prihlásení ku GroupWise Messenger serveru.

en: '%1' Not Logged In
sk: '%1' Nepripojený

en: Invitation to Conversation
sk: Pozvánka ku konverzácii

en: User ID
sk: ID užívateľa

en: Searching
sk: Hľadá sa

en: 1 matching user found | %1 matching users found
sk[0]: %1 vyhovujúci užívateľ nájdený
sk[1]: %1 vyhovujúci užívatelia nájdení
sk[2]: %1 vyhovujúci užívatelia nájdení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
sk: <p align="right">Od:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
sk: <p align="right">Odoslané:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
sk: Dátum pozvánky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
sk: Názov kontaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
sk: Pozývacia správa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
sk: Chcete sa pripojiť k rozhovoru?

en: Temporary Network - %1
sk: Dočasná sieť - %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
sk: Sieť importovaná zo staršej verzie Kopete alebo IRC URI

en: Join Channel...
sk: Pripojiť sa ku kanálu...

en: Search Channels...
sk: Hľadať kanály...

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
sk: <qt>Sieť spojená s týmto účtom nemá žiadnych platných hostiteľov. Zaistite prosím, aby mal účet platnú sieť.</qt>

en: Network is Empty
sk: Sieť je prázdna

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
sk: <qt>Sieť spojená s týmto účtom <b>%1</b> nemá žiadnych platných hostiteľov. Zaistite prosím, aby mal účet platnú sieť.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
sk: <qt>Kopete sa nemôže pripojiť k žiadnemu serveru spojenému v sieti spojenej s týmto účtom (<b>%1</b>). Skúste to prosím znovu neskôr.</qt>

en: Network is Unavailable
sk: Sieť je nedostupná

en: Join Channel
sk: Pripojiť kanál

en: Please enter the name of the channel you want to join:
sk: Prosím zadajte názov miestnosti, do ktorej sa chcete pripojiť:

en: Password Incorect
sk: Nesprávne heslo

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
sk[0]: Je tu 1 operátor online.
sk[1]: Sú tu %1 operátori online.
sk[2]: Je tu %1 operátorov online.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
sk[0]: %1 je neznámy typ schémy.
sk[1]: Je %1 neznámych pripojení.
sk[2]: Nastala chyba spojenia: %1

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
sk[0]: Bol vytvorený 1 kanál.
sk[1]: Boli vytvorený %1 kanály.
sk[2]: Bolo vytvorených %1 kanálov.

en: Server was too busy to execute %1.
sk: Server bol príliš zaneprázdnený na spustenie %1.

en: You have been marked as being away.
sk: Boli ste označený ako preč.

en: %1 is a registered nick.
sk: %1 je registrovaná prezývka.

en: %1 is an IRC operator.
sk: %1 je IRC operátor.

en: You cannot send messages to channel %1.
sk: Nemôžete posielať správy do kanála %1.

en: Nickname %1 is already in use.
sk: Prezývka %1 sa už používa.

en: You are not on channel %1.
sk: Nie ste v kanáli %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
sk: Nemôžem vstúpiť do %1, kanál je plný.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
sk: Nemôžem vstúpiť do %1, kanál je iba pre pozvaných.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
sk: Nie je možné sa pripojiť na chat %1, máte zákaz (ban) na tento kanál.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
sk: Nie je možné sa pripojiť na %1, bol zadaný nesprávny kľúč.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
sk[0]: Je tu pripojený jeden operátor.
sk[1]: Sú tu %1 operátori online.
sk[2]: Je tu %1 operátorov online.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
sk[0]: Je jedna podobná správa.
sk[1]: Je %1 neznámych pripojení.
sk[2]: Nastala chyba spojenia: %1

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
sk[0]: Bol vytvorený jeden kanál.
sk[1]: Boli vytvorené %1 kanály.
sk[2]: Bolo vytvorených %1 kanálov.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
sk: Potvrdená veľkosť je väčšia než očakávaná veľkosť súboru

en:  members
sk:  členovia

en: Channel
sk: Kanál

en: Users
sk: Užívatelia

en: Topic
sk: Téma

en: Search for:
sk: Hľadať:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
sk: Môžete vyhľadať kanál na IRC serveri podľa textu, ktorý tu zadáte.

en: Channels returned must have at least this many members.
sk: Vrátené kanály musia mať aspoň toľkoto členov.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
sk: Môžete vyhľadať kanál na IRC serveri podľa textu, ktorý sem zadáte. Napríklad sem zadajte "linux" a nájdete všetky kanály, ktoré sa týkajú Linuxu.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
sk: Môžete vyhľadať kanál na IRC serveri podľa textu, ktorý sem zadáte.

en: Perform a channel search.
sk: Vykonať prehľadanie kanálov.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
sk: Vykonať prehľadanie kanálov. Buďte trpezlivý, podľa počtu kanálov na serveri môže hľadanie trvať dlhšiu dobu.

en: Double click on a channel to select it.
sk: Vyberte kanál dvojitým kliknutím.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
sk: Na vypísanie kanálov musíte byť pripojený k IRC serveru.

en: You have been disconnected from the IRC server.
sk: Boli ste odpojený z IRC servera.

en: Disconnected
sk: Odpojený

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
sk: Meno IRC kontaktu alebo kanálu ktorý si prajete pridať.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
sk: Meno IRC kontaku alebo kanála, ktorý chcete pridať. Môžete napísať buď osobnú prezývku alebo názov kanála začínajúci znakom krížika ('#').

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
sk: Prezývka/kanál ktoré chcete pridať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
sk: <i>(napríklad: jozef or #nejakykanal)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
sk: &Hľadať kanály

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať kanál, ku ktorému sa pripojiť, alebo dotaz, ktorý otvoriť.</qt>

en: You Must Specify a Channel
sk: Musíte zadať kanál

en: The nickname %1 is already in use
sk: Prezývku %1 už niekto používa

en: IRC Plugin
sk: IRC modul

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
sk: Prezývku %1 už niekto používa. Prosím zadajte alternatívnu prezývku:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
sk: "%1" je neplatný kanál. Kanály musia začínať na '#', '!', '+', alebo '&'.

en: Channel List for %1
sk: zoznam kanálov pre %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
sk: IRC server je momentálne príliš zaneprázdnený, na požiadavku nemôže odpovedať.

en: Server is Busy
sk: Server je zaneprázdnený

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
sk: Toto je meno, ktoré každý uvidí zakaždým, keď niečo poviete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
sk: Prezýv&ky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
sk: &Skutočné meno:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
sk: Používateľské meno, ktoré by ste radšej použili na IRC, ak váš systém nemá podporu identd. Nechajte prázdne pre použitie vášho mena účtu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
sk: &Užívateľské meno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
sk: Používateľské meno, ktoré by ste radšej použili na IRC, ak váš systém nemá podporu identd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
sk: Alias, ktorý chcete používat na IRC. Až budete pripojení, môžete ho zmeniť pomocou príkazu /nick.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
sk: Sieť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
sk: &Upraviť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
sk: <p><b>Poznámka:</b> väčšina IRC serverov nevyžaduje heslo pre pripojenie, stačí prezývka.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
sk: Pripojenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
sk: Predvolená znaková sada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
sk: Ak zvolíte túto voľbu, nebude účet automaticky pripájaný ani pri použití tlačidla "Pripojiť všetko", ani pri štarte so zvoleným automatickým pripájaním.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
sk: Preferovať bezpečné spojenie (SSL)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
sk: Po pripojení spustiť nasledujúce príkazy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
sk: Všetky tu pridané príkazy sa vykonajú, akonáhle sa pripojíte k IRC serveru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
sk: Pridať prík&az

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
sk: Pokročilá konfigurácia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
sk: Odpovede na vlastné CTCP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
sk: Tento dialóg môžete použiť pre pridanie vlastných odpovedí, keď vám ľudia pošlú CTCP požiadavky. Tiež môžete použiť tento dialóg pre prepísanie zabudovaných odpovedí na VERSION, USERINFO a CLIENTINFO.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
sk: &Odpoveď:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
sk: Pridať odpov&eď

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
sk: Východzie správy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
sk: Správa, ktorú chcete, aby videli ľudia, keď sa odpojíte z IRC bez udania dôvodu. Nechajte toto pole prázdné pre použitie predvolenej správy Kopete.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
sk: Správa, ktorú chcete, aby videli ľudia, keď opustíte kanál bez udania dôvodu. Nechajte toto pole prázdné pre použitie predvolenej správy Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
sk: Správa pri zatvorení klie&nta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
sk: Správa pri opu&stení kanála:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
sk: Okná

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
sk: Ciele správ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
sk: Automaticky zobraziť anonymné okná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
sk: Automaticky zobraziť okno servera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
sk: Správy servera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
sk: Upozornenia servera:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
sk: Aktívne okno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
sk: Okno servera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
sk: Anonymné okno

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
sk: Ignorovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
sk: Chybové hlásenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
sk: Odpovede na informácie:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať prezývku.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
sk: Nastavenie siete

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
sk: &Nastavenie hostiteľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
sk: &Nový...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
sk: IRC servery spojené s touto sieťou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
sk: IRC servery spojené s touto sieťou. Pomocou tlačidiel hore a dole sa dá meniť poradie, v ktorom sa pokúša o pripojenie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
sk: Posuň server nižšie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
sk: Znížiť počet pokusov o pripojenie na tento server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
sk: Dolu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
sk: Presunúť server nahor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
sk: Zvýšiť počet pokusov o pripojenie na tento server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
sk: Hore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
sk: Zaškrtnite pre podporu SSL pre toto pripojenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
sk: Použiť SS&L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
sk: &Hostitel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
sk: &Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
sk: &Nový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
sk: Prem&enovať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
sk: Odst&rániť

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
sk: <qt>Určite chcete odstrániť sieť <b>%1</b>? <br>Všetky účty, ktoré ju používajú, budú musieť byť upravené.</qt>

en: Deleting Network
sk: Mažem sieť

en: &Delete Network
sk: Odstrániť sieť

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť hostiteľa <b>%1</b>?</qt>

en: Deleting Host
sk: Mažem hostiteľa

en: &Delete Host
sk: O&dstrániť hostiteľa

en: New Host
sk: Nový hostiteľ

en: Enter the hostname of the new server:
sk: Zadajte názov hostiteľa nového servera:

en: A host already exists with that name
sk: Hostiteľ s týmto názvom už existuje

en: Rename Network
sk: Premenovať sieť

en: Enter the new name for this network:
sk: Zadajte nový názov pre túto sieť:

en: A network already exists with that name
sk: Sieť s týmto názvom už existuje

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
sk: Nemôžem spojiť Jabber správcu prenosu súborov s miestnym portom, prosím skontrolujte, či nie je port na prenos súboru už obsadený alebo zvoľte iný v dialógu nastavenia účtu.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
sk: Nepodarilo sa spustiť Správcu prenosu súborov Jabber

en: Join Groupchat...
sk: Pripojiť sa k skupinovému rozhovoru...

en: Services...
sk: Služby...

en: XML Console
sk: XML konzola

en: Edit User Info...
sk: Upraviť užívateľské informácie...

en: Set Mood
sk: Nastaviť náladu

en: Jabber Error
sk: Chyba Jabber

en: Please connect first.
sk: Prosím, najprv sa pripojte.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
sk: Pre účet %1 nie je možné inicializovať podporu SSL. Pravdepodobne preto, že na vašom systému nie je dostupná QCA TLS podpora.

en: Jabber SSL Error
sk: Chyba SSL Jabber

en: Jabber Connection Certificate Problem
sk: Problém s certifikátom pripojenia Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
sk: Šifrované spojenie s Jabber serverom nebolo možné nadviazať.

en: Jabber Connection Error
sk: Chyba pripojenia k Jabberu

en: Malformed packet received.
sk: Prijatý neplatný paket.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
sk: V protokole sa vyskytla neopraviteľná chyba.

en: Generic stream error.
sk: Všeobecná chyba prúdu.

en: There was a conflict in the information received.
sk: Nastal konflikt v prijatej informácii.

en: The stream timed out.
sk: Vypršala platnosť toku dát.

en: Internal server error.
sk: Interná chyba serveru.

en: Stream packet received from an invalid address.
sk: Prijatý paket z neplatnej adresy.

en: Malformed stream packet received.
sk: Prijatý neplatný paket.

en: Policy violation in the protocol stream.
sk: Porušenie politiky v protokole.

en: Resource constraint.
sk: Obmedzenie zdrojov.

en: System shutdown.
sk: Vypnutie systému.

en: Unknown reason.
sk: Neznámy dôvod.

en: There was an error in the protocol stream: %1
sk: Nastala chyba v protokole: %1

en: Host not found.
sk: Hostiteľ nenájdený.

en: Address is already in use.
sk: Adresa sa už používa.

en: Connection refused.
sk: Spojenie odmietnuté.

en: Connection attempt already in progress.
sk: Pokus o pripojenie už prebieha.

en: Network failure.
sk: Chyba siete.

en: Socket timed out.
sk: Platnosť soketu vypršala.

en: Remote closed connection.
sk: Vzdialený hostiteľ ukončil spojenie.

en: Unexpected error condition (%1).
sk: Neznámy chybový kód (%1).

en: There was a connection error: %1
sk: Nastala chyba spojenia: %1

en: Unknown host.
sk: Neznámy hostiteľ.

en: Could not connect to a required remote resource.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k požadovanému vzdialenému zdroju.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
sk: Zdá se, že sme boli presmerovaní na iný server. Neviem, ako sa zachovať.

en: Unsupported protocol version.
sk: Nepodporovaná verzia protokolu.

en: Unknown error.
sk: Neznáma chyba.

en: There was a negotiation error: %1
sk: Nastala chyba počas dohadovania podmienok: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
sk: Server odmietol spustenie TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť zabezpečené spojenie.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
sk: Nastala chyba TLS: %1

en: Login failed with unknown reason.
sk: Prihlásenie zlyhalo z neznámeho dôvodu.

en: No appropriate authentication mechanism available.
sk: Nie je dispozícii žiadny vhodný mechanizmus prihlásenia.

en: Bad SASL authentication protocol.
sk: Neplatný protokol overenia SASL.

en: Server failed mutual authentication.
sk: Server zlyhal pri vzájomnom overení.

en: Encryption is required but not present.
sk: Nutné šifrovanie, ale nie je dostupné.

en: Invalid user ID.
sk: Neplatné ID užívateľa.

en: Invalid mechanism.
sk: Neplatný mechanizmus.

en: Invalid realm.
sk: Neplatný realm.

en: Mechanism too weak.
sk: Zabezpečenie je príliš slabé.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
sk: Zadané neplatné dáta pre prihlásenie (overte ID a heslo)

en: Temporary failure, please try again later.
sk: Dočasné zlyhanie, skúste to neskôr.

en: There was an error authenticating with the server: %1
sk: Nastala chyba pri prihlásení k serveru: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
sk: Problém TLS.

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
sk: Problém vo vrstve SASL.

en: There was an error in the security layer: %1
sk: Nastala chyba v zabezpečovacej vrstve: %1

en: No permission to bind the resource.
sk: Pre pripojenie k zdroju nedostatočné práva.

en: The resource is already in use.
sk: Zdroj sa už používa.

en: Could not bind a resource: %1
sk: Nepodarilo sa pripojiť k zdroju: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
sk: Kopete: Chyba pri pripojení k serveru Jabber %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
sk: Jabber používateľ %1 odstránil prihlásenia %2 k nim. Tento účet už nedokáže zobraziť ich stav pripojenia. Chcete odstrániť kontakt?

en: Notification
sk: Upozornenie

en: Waiting for authorization
sk: Čakám na prihlásenie

en: A password is required to join the room %1.
sk: Vyžaduje sa vloženie hesla pre vstup do miestnosti %1.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
sk: Chyba pri pokuse o pripojenie %1 : prezývka %2 sa už používa

en: Provide your nickname
sk: Zadajte svoju prezývku

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
sk: Nemôžete sa pripojiť do miestnosti %1, pretože ste boli vykázaný(á)

en: Jabber Group Chat
sk: Skupinový rozhovor Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
sk: Do miestnosti %1 sa nemôžete pripojiť, pretože miestnosť je momentálne plná

en: No reason given by the server
sk: Server neudal žiadny dôvod

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
sk: Nastala chyba pri spracúvaní požiadavky na skupinový rozhovor %1. (Dôvod %2, kód %3)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
sk: Chcete se odregistrovať z Jabber serveru "%1"?
    Ak se odregistrujete, môžu byť odstránené všetky vaše kontakty zo servera a už se nebudete môcť prihlásiť k serveru zo žiadneho klienta

en: Unregister
sk: Neregistrovaný

en: Remove and Unregister
sk: Odstrániť a zrušiť účet

en: Remove only from Kopete
sk: Odstrániť iba z Kopete

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
sk: Nastala chyba pri pokuse o odstránenie účtu:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
sk: Odregistrovanie účtu Jabber

en: You cannot see each others' status.
sk: Nemôžete navzájom vidieť svoj stav.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
sk: Tento kontakt nemôže vidieť váš stav, ale vy môžete vidieť jeho stav.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
sk: Tento kontakt môže vidieť váš stav, ale vy nemôžete vidieť jeho stav.

en: You can see each others' status.
sk: Môžete vidieť stav ostatných.

en: Client
sk: Klient

en: User Mood
sk: Nálada používateľa

en: Groupchat
sk: Skupinový rozhovor

en: Rich text messages
sk: Formátované zprávy

en: Data Forms
sk: Dátové formuláre

en: Message Events
sk: Udalosti správ

en: Message Delivery Receipts
sk: Potvrdenia o doručení správ

en: File transfers
sk: Prenosy súborov

en: Service Discovery
sk: Zisťovanie služieb

en: Supported Features
sk: Podporované vlastnosti

en: Timestamp
sk: Časové razítko

en: Message
sk: Správa

en: Failed to download Jabber contact photo.
sk: Zlyhalo stiahnutie fotky Jabber kontaktu.

en: Edit Bookmarks...
sk: Upraviť záložky...

en: Groupchat Bookmark
sk: Záložka skupinového rozhovoru

en: Show audio calls
sk: Zobraziť zvukové hovory

en: Start audio call
sk: Spustiť zvukový hovor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
sk: Prihlásenie

en: (Re)send Authorization To
sk: Znovu poslať overenie pre

en: (Re)request Authorization From
sk: Znovu vyžiadať overenie od

en: Remove Authorization From
sk: Odstrániť overenie pre

en: Call contact
sk: Volať kontakt

en: Set Availability
sk: Nastaviť dostupnosť

en: Free to Chat
sk: K dispozícii pre rozhovor

en: Do Not Disturb
sk: Nevyrušovať

en: Select Resource
sk: Vyberte zdroj

en: Automatic (best/default resource)
sk: Automaticky (najlepší/štandardný zdroj)

en: Test action
sk: Otestovať akciu

en: Jingle Audio call
sk: Zvukový hovor Jingle

en: Jingle Video call
sk: Video hovor Jingle

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
sk: Pôvodní správa je: <i>" %1 "</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
sk: <qt><i>%1</i> vás pozval/a do konferencie <b>%2</b><br />%3 <br />Ak chcete pozvanie prijať, zadajte svoju <b>prezývku</b> a stlačte OK. <br />Ak chcete odmietnuť, stlačte Zrušiť.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
sk: Pozvanie do konferencie - Jabber modul

en: Message has been displayed
sk: Správa bola zobrazená

en: Message has been delivered
sk: Správa bola doručená

en: Message stored on the server, contact offline
sk: Správa uložená na serveri, kontakt nie je pripojený

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
sk: %1 ukončil/a účasť v tejto konverzácii.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
sk: Vašu správu nebolo možné doručiť: "%1", Dôvod: "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
sk: Chcete tiež odstrániť povolenie používateľa %1, aby videl váš stav?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
sk: Prednastavili ste zdroj pre kontakt %1, ale máte s týmto kontaktom stále otvorené okná pokecu. Prednastavený zdroj sa použije iba pre novo otvorené okná.

en: Jabber Resource Selector
sk: Výber zdroja Jabber

en: You have been invited to %1
sk: Boli ste pozvaný do %1

en: Change nickname
sk: Zmeniť prezývku

en: Change nickname - Jabber Plugin
sk: Zmeniť prezývku - plugin Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
sk: Prosím zadajte prezývku, akú chcete používať v miestnosti <i>%1</i>

en: Free for Chat
sk: K &dispozícii pre rozhovor

en: Do not Disturb
sk: Nevyrušovať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
sk: Prihlásenie

en: Authorization Status
sk: Stav overenia

en: Available Resources
sk: Dostupné zdroje

en: vCard Cache Timestamp
sk: Časové razítko vyrovnávacej pamäti vCard

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
sk: Dátum narodenia

en: Timezone
sk: Časová zóna

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Company name
sk: Názov spoločnosti

en: Company Departement
sk: Oddelenie v spoločnosti

en: Company Position
sk: Pozícia v spoločnosti

en: Company Role
sk: Úloha v spoločnosti

en: Work Street
sk: Pracovná ulica

en: Work Extra Address
sk: Pracovná ďalšia adresa

en: Work PO Box
sk: Pracovný PO Box

en: Work City
sk: Pracovné mesto

en: Work Postal Code
sk: Pracovný poštový kód

en: Work Country
sk: Pracovná krajina

en: Work Email Address
sk: Pracovná e-mailová adresa

en: Home Street
sk: Domáca ulica

en: Home Extra Address
sk: Domáca ďalšia adresa

en: Home PO Box
sk: Domáci PO Box

en: Home City
sk: Domáce mesto

en: Home Postal Code
sk: Domáce poštové číslo

en: Home Country
sk: Domáca krajina

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
sk: O aplikácii

en: Choose an account to handle the URL %1
sk: Zvoľte účet na spracovanie URL %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
sk: Chcete pridať '%1' do vášho zoznamu kontaktov?

en: Do Not Add
sk: Nepridávať

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
sk: Chcete odstrániť '%1' z vášho zoznamu kontaktov?

en: Do Not Remove
sk: Neodstraňovať

en: Please enter your nickname for the room %1
sk: Prosím zadajte vašu prezývku pre miestnosť %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
sk: Hlavné okno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Audio
sk: Zvuk

en: Choose the contents you want to accept:
sk: Vyberte obsah, ktorý chcete prijať:

en: New Jingle session from %1
sk: Nové Jingle sedenie od %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
sk: Dialóg

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
sk: Nepodarilo sa spustiť proces %1. Prosím overte si inštaláciu Kopete.

en: Answer for incoming call
sk: Odpoveď pre prichádzajúci hovor

en: Accepted
sk: Akceptovaný

en: Calling...
sk: Volanie...

en: Rejected
sk: Odmietnutý

en: Call in progress
sk: Prebieha hovor

en: Other side hung up
sk: Druhá strana zavesila

en: Waiting...
sk: Čakám...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
sk: Video hovor Libjingle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
sk: Hovor s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
sk: Stav hovoru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
sk: Akceptovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
sk: Odmietnuť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
sk: Položiť

en: None
sk: Žiadne

en: Afraid
sk: Ustráchaný

en: Amazed
sk: Užasnutý

en: Angry
sk: Nahnevaný

en: Annoyed
sk: Mrzutý

en: Anxious
sk: Znepokojený

en: Aroused
sk: Vzrušený

en: Ashamed
sk: Zahanbený

en: Bored
sk: Znudený

en: Brave
sk: Odvážny

en: Calm
sk: Pokojný

en: Cold
sk: Zima

en: Confused
sk: Zmätený

en: Contented
sk: Spokojný

en: Cranky
sk: Rozmrzelý

en: Curious
sk: Zvedavý

en: Depressed
sk: Deprimovaný

en: Disappointed
sk: Sklamaný

en: Disgusted
sk: Zhnusený

en: Distracted
sk: Roztržitý

en: Embarrassed
sk: Rozpačitý

en: Excited
sk: Vzrušený

en: Flirtatious
sk: Záletný

en: Frustrated
sk: Frustrovaný

en: Grumpy
sk: Nevrlý

en: Guilty
sk: Previnilý

en: Happy
sk: Šťastný

en: Hot
sk: Horúco

en: Humbled
sk: Pokorný

en: Humiliated
sk: Pokorený

en: Hungry
sk: Hladný

en: Hurt
sk: Zranený

en: Impressed
sk: Ohromený

en: In awe
sk: Zdesený

en: In love
sk: Zaľúbený

en: Indignant
sk: Rozhorčený

en: Interested
sk: Má záujem

en: Intoxicated
sk: Pod vplyvom

en: Invincible
sk: Neprekonateľný

en: Jealous
sk: Žiarlivý

en: Lonely
sk: Osamelý

en: Mean
sk: Priemer

en: Moody
sk: Náladový

en: Nervous
sk: Nervózny

en: Neutral
sk: Neutrálny

en: Offended
sk: Urazený

en: Playful
sk: Hravý

en: Proud
sk: Hrdý

en: Relieved
sk: Uvoľnený

en: Remorseful
sk: Utrápený

en: Restless
sk: Nepokojný

en: Sad
sk: Smutný

en: Sarcastic
sk: Sakrastický

en: Serious
sk: Vážny

en: Shocked
sk: Šokovaný

en: Shy
sk: Plachý

en: Sick
sk: Chorý

en: Sleepy
sk: Ospalý

en: Stressed
sk: Vystresovaný

en: Surprised
sk: Prekvapený

en: Thirsty
sk: Smädný

en: Worried
sk: Ustarostený

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
sk: Pridať kontakty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
sk: Jabber ID pre účet, ktorý si prajete pridať.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
sk: Jabber ID pre účet, ktorý si prajete pridať. ID musí obsahovať užívateľské meno a doménu (podobne, ako napríklad emailová adresa).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
sk: <i>(napríklad: jano@jabber.sk)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
sk: Aktualizovať

en: Execute command
sk: Vykonať príkaz

en: Command executing
sk: Vykonáva sa príkaz

en: Finish
sk: Dokončiť

en: Next
sk: Nasledujúci

en: Previous
sk: Predchádzajúci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
sk: Súčasné heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
sk: Nové heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
sk: Prosím, zadajte svoje súčasné heslo
    a potom dvakrát nové heslo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
sk: Otázka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
sk: Názov miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
sk: Popis miestnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
sk: Miestnosť:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
sk: Registrovať nový účet Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
sk: Registračný formulár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
sk: Server spracúva požiadavku, prosím čakajte...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
sk: S&pustiť

en: Group Chat Name
sk: Názov skupinového rozhovoru

en: Enter a name for the group chat:
sk: Zadajte názov pre skupinový rozhovor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
sk: Prepnúť automatické pripojenie

en: Change Jabber Password
sk: Zmena Jabber hesla

en: You entered your current password incorrectly.
sk: Vaše súčasné heslo ste nezadal správne.

en: Password Incorrect
sk: Nesprávne heslo

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
sk: Vaše novo zadané heslá sa nezhodujú. Zadajte ich prosím znova.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
sk: Z bezpečnostných dôvodov nie je povolené zadať prázdne heslo.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
sk: Pred zmenou hesla je potrebné sa pod daným účtom prihlásiť. Chcete sa teraz pokúsiť prihlásiť?

en: Jabber Password Change
sk: Zmena Jabber hesla

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
sk: Vaše heslo bolo úspešne zmenené. Uvedomte si prosím, že premietnutie zmeny môže chvíľu trvať. Ak budete mať problémy sa s novým heslom prihlásiť, kontaktujte prosím správcu.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
sk: Vaše heslo nemohlo byť zmenené. Buď server nepodporuje túto vlastnosť, alebo správca zmenu hesla nepovolil.

en: Join Jabber Groupchat
sk: Zapojiť sa do skupinového rozhovoru Jabber

en: Join
sk: Pripojiť

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
sk: Nemôžem získať zoznam miestností.

en: List Chatrooms
sk: Zoznam miestností

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
sk: Vybrať server - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
sk: Nastavenia účtu - Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
sk: &Základné nastavenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
sk: Jabber ID ktoré si prajete pre tento účet použiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
sk: Jabber ID ktoré si prajete pre tento účet použiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
sk: Jabber ID pre účet, ktoré chcete použit. Treba poznamenať, že toto musí obsahovat používateľské meno a doménu (napr. joe@jabber.org), pretože existuje mnoho Jabber serverov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
sk: Zaškrtnutím zakážete automatické pripojenie. Ak je zaškrtnuté, môžete sa k tomuto účtu stále pripojiť ručne pomocou ikony dolu v hlavnom okne Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
sk: Na pripojenie k sieti Jabber budete potrebovať účet na Jabber serveri. Ak ešte nemáte účet, kliknite na toto tlačidlo na jeho vytvorenie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
sk: Zmeniť heslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
sk: Zmeniť si heslo...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
sk: Ak už máte Jabber účet a chcete zmeniť jeho heslo, môžete použiť toto tlačidlo na zadanie nového hesla.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
sk: Prip&ojenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
sk: Zaškrtnite na povolenie SSL šifrovanej komunikácie so serverom. Toto je potrebné iba pre staré servery.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
sk: Použiť staré šifrovanie SSL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
sk: Povoliť overenie čistým textovým heslom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
sk: Obísť predvolené informácie o serveri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
sk: IP adresa alebo názov servera, ku ktorému sa chcete pripojiť. (napríklad jabber.org).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseXOAuth2)
en: Use X-OAuth2 authentication
sk: Použiť autentifikáciu X-OAuth2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgXOAuth2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnXOAuth2)
en: Manage X-OAuth2 tokens
sk: Spravovať tokeny X-OAuth2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
sk: Nastavenie umiestnenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
sk: Názov zdroja, ktorý si v sieti Jabber prajete použiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
sk: Názov zdroja, ktorý si v sieti Jabber prajete použiť. Jabber vám umožňuje pripájať sa s jedným účtom z viacerých miest. Sem zadajte napríklad "Doma" alebo "V práci".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
sk: Zdro&j:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
sk: P&riorita:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
sk: <qt>Každý zdroj môže mať inú úroveň <b>priority</b>. Správy budú posielané zdroju, ktorý má najvyššiu prioritu.
    
    Ak majú zdroje rovnakú prioritu, budú správy posielanú tomu zdroju, ktorý bol pripojený ako posledný.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
sk: V neprítomnosti upraviť prioritu na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
sk: Zlúčiť všetky správy zo všetkých zdrojov do jedného okna/karty

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
sk: Prenos súbor&ov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
sk: Nastavenia pre prenos súborov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
sk: Verejná IP adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
sk: <i><ul><li>Informácie v poliach "verejná IP adresa" a "port" sa vzťahujú na všetky Jabber účty.</li>
    <li>Môžete nechať pole "verejná IP adresa" prázdné, ak je váš počítač priamo pripojený do internetu.</li>
    <li>Platná hodnota je tiež meno počítača.</li>
    <li>Zmeny v týchto poliach sa prejavia až po ďalšom spustení Kopete.</li>
    <li>"Proxy JID" sa dá nastaviť pre každý účet zvlášť.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
sk: Sieť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
sk: Automaticky detegovať externú IP adresu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
sk: Prvý port na použitie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
sk: Nastavte prvý prichádzajúci port na použitie pre sedenia Jingle.
    Jeden typ média používa 2 porty a každé nové sedenie Jingle použije ďalšie 2 dostupné porty.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
sk: Médiá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
sk: Mikrofón na použitie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
sk: Zvukový výstup:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
sk: Nastavenia Libjingle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
sk: Toto povolí hlasový hovor libjingle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
sk: Povoliť podporu libjingle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
sk: Súkro&mie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
sk: Všeobecné súkromie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
sk: Predvolene poskytuje Kopete ostatným používateľom niektoré informácie o vašom systéme a vašom klientovi. Po zaškrtnutí budú tieto informácie skryté.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
sk: Skryť inf&ormácie o systéme a klientovi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
sk: Zaškrtnite toto políčko, ak chcete vždy posielať oznámenia svojim kontaktom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
sk: Vždy poslať upozornenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
sk: <qt>Zaškrtnite tento prepínač pre posielanie <b>Oznámení o doručení</b> vašim kontaktom. Len čo správa dorazí k programu Kopete, Kopete môže oznámiť odosielateľovi, že správa bola prijatá.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
sk: Vžd&y posielať oznámenia o doručení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
sk: <qt>Zaškrtnite pre posielanie <b>Oznámenia o zobrazení</b> vašim kontaktom. Potom, čo Kopete zobrazí správu, o tom môže podať informáciu odosielateľovi.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
sk: Vždy posielať oznámenie o &zobrazení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
sk: <qt>Zaškrtnite pre posielanie <b>Oznámenia o písaní</b> vašim kontaktom. Mohlo by se hodiť, aby vaše kontakty videli, že im práve píšete správu - napr. aby videli, že im píšete odpoveď.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
sk: Vždy poslať oznámenie o písaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
sk: Vždy poslať oznámenie o opustení (zatvorenie okna)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
sk: Zoznamy súkromia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
sk: Ak prijímateľ nepodporuje  OpenPGP XEP-0027, zabaliť PGP blok do tela správy

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
sk: Nepodarilo sa získať registračný formulár.
    Dôvod: "%1"

en: Registration sent successfully.
sk: Registrácia úspešne poslaná.

en: Jabber Registration
sk: Registrácia Jabber

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
sk: Server odmietol registračný formulár.
    Dôvod: "%1"

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
sk: Registrovať účet - Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
sk: &Zvoliť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
sk: Požadované Ja&bber ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
sk: &Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
sk: &Zopakovať heslo:

en: Services
sk: Služby

en: Register...
sk: Registrácia...

en: Search...
sk: Hľadať...

en: Execute...
sk: Spustiť...

en: &Save User Info
sk: &Uložiť informácie o užívateľovi

en: Fetch vCard
sk: Stiahnuť vCard

en: Saving vCard to server...
sk: Ukladá sa vCard na server...

en: vCard successfully saved.
sk: Vizitka bola úspešne uložená.

en: Error: Unable to save vCard.
sk: Chyba: Nemožno uložiť vizitku.

en: Fetching contact vCard...
sk: Získavam vCard kontaktu...

en: vCard successfully retrieved.
sk: Vizitka bola úspešne prijatá.

en: No vCard available.
sk: Nedostupná vizitka.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
sk: Chyba: vCard nie je možné stiahnuť správne.
    Prekontrolujte pripojenie k Jabber serveru.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
sk: <qt>Pri pokuse o zmenu fotky došlo k chybe.<br />Uistite sa, že ste zvolili správny súbor s obrázkom.</qt>

en: Register
sk: Registrovať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
sk: Hľadať

en: Please wait while retrieving search form...
sk: Prosím čakajte, prebieha získavanie vyhľadávacieho formulára...

en: Unable to retrieve search form.
sk: Nepodarilo sa získať formulár pre hľadanie.

en: The Jabber server rejected the search.
sk: Server Jabber odmietol hľadanie.

en: Jabber Search
sk: Hľadanie Jabber

en: Nickname
sk: Prezývka:

[ctx: First name]
en: First
sk: Prvý

[ctx: Last name]
en: Last
sk: Posledný

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
sk: Hľadať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
sk: Uzol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
sk: &Hladať server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
sk: Uzol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
sk: Celé meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
sk: Domáca stránka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
sk: Dátum narodenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
sk: Časová zóna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
sk: Vybr&ať fotku...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
sk: Vyčistiť fotku

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
sk: Adresa domov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
sk: Ulica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
sk: PSČ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
sk: Krajina:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
sk: Adresa do zamestnania

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
sk: Pracovné informácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
sk: Firma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
sk: Oddelenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
sk: Pozícia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
sk: Funkcia:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
sk: Telef&ónne čísla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
sk: Domov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
sk: Práca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
sk: Mobilný telefón:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
sk: O &programe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseAccessToken)
en: Authenticate directly with Access Token
sk: Autentifikovať priamo s access tokenom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRequetUrl)
en: Request URL
sk: Vyžiadať URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientId)
en: Client ID
sk: ID klienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientSecretKey)
en: Client Secret Key
sk: Tajný kľúč klienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRefreshToken)
en: Refresh Token
sk: Obnoviť token

en: Loading instructions from gateway...
sk: Načítavam inštrukcie z brány...

en: Connect to the Jabber network and try again.
sk: Pripojte sa k sieti Jabber a skúste to znovu.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
sk: Nastala chyba počas načítavania inštrukcií z brány.

en: Choose Jabber Server
sk: Vyberte server Jabber

en: Retrieving server list...
sk: Získavam zoznam serverov...

en: Could not retrieve server list.
sk: Nepodarilo sa získať zoznam serverov.

en: Could not parse the server list.
sk: Nepodarilo sa spracovať zoznam serverov.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
sk: Zmeny, ktoré sa urobili, sa prejavia pri budúcom prihlásení k službe Jabber.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
sk: Zmeny Jabber počas sedenia Jabber

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
sk: ID pre Jabber, ktoré ste vybrali, je neplatné. Overte, že je vo formáte užívateľ@jabber.org.

en: Invalid Jabber ID
sk: Neplatné ID pre Jabber

en: Register New Jabber Account
sk: Registrovať nový účet Jabber

en: Please enter a server name.
sk: Prosím zadajte názov servera.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
sk: Prosím, zadajte platné Jabber ID alebo kliknite na Vybrať.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
sk: Ak si nie ste istý čo robíte, malo by vaše JID byť v tvare "meno@server.sk". Vo vašom prípade napríklad "meno@%1".

en: Connecting to server...
sk: Pripájam sa k serveru...

en: Protocol error.
sk: Chyba protokolu.

en: Connected successfully, registering new account...
sk: Prihlásenie úspešné, registrujem nový účet...

en: Registration successful.
sk: Registrácia úspešná.

en: Registration failed.
sk: Registrácia zlyhala.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť účet na serveri. ID už sa asi používa.

en: Jabber Account Registration
sk: Registrácia účtu Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
sk: Nastavenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
sk: Predvolený zoznam (všetky sedenia):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
sk: Aktívny zoznam (aktuálne sedenie):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
sk: Editor zoznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
sk: Zoznam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
sk: Nový zoznam...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
sk: Vymazať zoznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
sk: Automaticky aktivovať tento zoznam pri pripojení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
sk: Pravidlá

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
sk: Použiť

en: %1: Privacy Lists
sk: %1: Zoznamy súkromia

en: <None>
sk: <nič>

en: There was an error changing the list.
sk: Nastala chyba pri zmene zoznamu.

en: Error
sk: Chyba

en: There was an error processing your request.
sk: Nastala chyba pri spracúvaní vašej požiadavky.

en: New List
sk: Nový zoznam

en: Enter the name of the new list:
sk: Zadajte názov nového zoznamu:

en: A list with this name already exists.
sk: Zoznam s týmto názvom už existuje.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
sk: Upraviť pravidlo súkromia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
sk: Potom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
sk: Správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
sk: Otázky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
sk: Odchádzajúca prítomnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
sk: Prichádzajúca prítomnosť

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
sk: Zakázať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
sk: Povoliť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
sk: Ak:

en: Edit Privacy List Rule
sk: Upraviť pravidlo zoznamu súkromia

en: From
sk: Od

en: To
sk: Do

en: &Change Status Message
sk: Zmeniť stavovú správu

en: Meanwhile Plugin: Message from server
sk: Meanwhile Plugin: Správa zo servera

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať platné meno na zobrazenie.</qt>

en: Meanwhile Plugin
sk: 'Meanwhile' moduly

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
sk: <qt>Musíte odznačiť zapamätanie hesla alebo zadať platné heslo.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať adresu servera/IP adresu.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
sk: <qt>0 nie je platné číslo portu.</qt>

en: Could not connect to server
sk: Nedá sa spojiť zo serverom

en: Could not connect to redirected server
sk: Nemôžem sa pripojiť na presmerovaný server

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
sk: Meanwhile modul: Pozvanie ku konferencii

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
sk: Pridať Sametime kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
sk: ID požívateľa kontaktu, ktorý chcete pridať.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
sk: Nájsť ID používateľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
sk: &Nájsť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
sk: <i>(napríklad: katusik)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
sk: Upraviť Meanwhile účet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
sk: Vaše Sametime poživateľské ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
sk: Meanwhile po&užívateľské meno

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
sk: Pripojenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
sk: IP adresa alebo meno Sametime servera, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
sk: Číslo portu na Sametime serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
sk: Číslo portu na Sametime serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť. Zvyčajne to je 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
sk: Identifikátor klienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
sk: Použiť vlastný identifikátor klienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
sk: Identifikátor klienta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
sk: Verzia klienta (major.minor):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
sk: Obnoviť hodnoty pre server a port na predvolené.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
sk: Obnoviť pre&dvolené

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
sk: Navštívte web Kopete na adrese <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
sk: Pripojiť sa k...

en: In&visible
sk: Neviditeľný

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
sk: Úprava používateľských informácií nie je možná, pretože nie ste pripojený/á.

en: Unable to edit user info
sk: Nemôžem upraviť informácie o používateľovi

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
sk: Nie je možné vstúpiť do AIM miestnosti, pretože nie ste pripojený/á.

en: Unable to Join AIM Chat Room
sk: Nemôžem vstúpiť do chatovacej miestnosti AIM

en: &Warn User
sk: Upozorniť používateľa

en: Always &Visible To
sk: Vždy &viditeľný pre

en: Always &Invisible To
sk: Vždy nev&iditeľný pre

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
sk: <qt>Chcete varovať používateľa %1 anonymne alebo pod vašim menom?<br> (Varovanie používateľa v sieti AIM má za následok zvýšenie jeho  "Úrovne varovania". Len čo táto úroveň dosiahne určitú hodnotu, používateľ se nebude môcť prihlásiť. Prosím, nezneužívajte túto funkciu.)</qt>

en: Warn User %1?
sk: Upozorniť používateľa %1?

en: Warn Anonymously
sk: Upozorniť anonymne

en: Warn
sk: Upozornenie

en: Join AIM Chat Room
sk: Vstúpiť do chatovacej miestnosti AIM

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
sk: Nie je možné vstúpiť do miestnosti %1, pretože účet %2 nie je pripojený.

en: User Profile
sk: Používateľský profil

en: Connecting...
sk: Pripájam...

en: Waiting for Authorization
sk: Čakanie na overenie

en: &Do Not Disturb
sk: &Nevyrušovať

en: O&ccupied
sk: Zane&prázdnený

en: Occupied
sk: Zaneprázdnený

en: Not Available
sk: Nedostupný

en: Not A&vailable
sk: Nedostupný

en: &Free for Chat
sk: K &dispozícii pre rozhovor

en: Mobile
sk: Mobil

en: User Information on %1
sk: Informácie o používateľovi na %1

en: &Save Profile
sk: Uložiť profil

en: Requesting User Profile, please wait...
sk: Vyžadujem používateľský profil, prosím čakajte...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
sk: <html><body><I>Neboli poskytnuté informácie o používateľovi</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
sk: Na pridávanie kontaktov musíte byť pripojený.
    Pripojte sa k sieti AIM a skúste znova.

en: ICQ Plugin
sk: ICQ Modul

en: You must enter a valid ICQ number.
sk: Musíte zadať platné ICQ číslo.

en: You must enter a valid AOL screen name.
sk: Musíte zadať platné AOL meno.

en: No Screen Name
sk: Žiadne meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
sk: AOL prezývka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
sk: ICQ číslo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
sk: Nastavenia účtu pre AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
sk: Aby ste sa pripojili do siete AOL, budete musieť použiť účet z AIM, AOL alebo .Mac. <br><br>Ak momentálne nemáte AIM účet, kliknite na tlačidlo na jeho vytvorenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
sk: Zobrazené meno vášho AIM účtu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
sk: Zobrazované meno vášho AIM účtu. V tvare alfanumerického reťazca (medzery sú povolené, na veľkosti nezáleží).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
sk: AIM &meno:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
sk: Nastavenia účtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
sk: IP adresa alebo maska AIM servera, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
sk: IP adresa nebo maska AIM servera, ku ktorému se chcete pripojiť. Väčšinou budete chcieť ponechať predvolenú hodnotu (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
sk: Číslo portu na AIM serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
sk: Číslo portu na AIM serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť. Zvyčajne to je 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
sk: Voľby priameho spojenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
sk: Port na použitie pre priame pripojenia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
sk: Porty určené na počúvanie priamych spojení. Tieto porty nesmú byť blokované firewallom alebo routerom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
sk: Rozsah portov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
sk: Začiatok rozsahu portov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
sk: Začiatok rozsahu portov. Obyčajne je to 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
sk: Koniec rozsahu portov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
sk: Koniec rozsahu portov. Štandardne 5199.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
sk: Použiť AOL proxy server namiesto priamych spojení. Ak ste za routerom, ktorý nie je pod vašou správou, je toto vhodná voľba.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
sk: Použiť AOL proxy server pre veci, ktoré vyžadujú priame spojenie - napríklad prenos súborov. Ak firewall alebo router blokuje spojenie k vášmu počítaču a nemôžete ho prenastaviť, použite túto voľbu. Ak priame spojenie zlyhá, pripojenie cez proxy bude použitú bez ohľadu na toto nastavenie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
sk: Použiť namiesto toho proxy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
sk: Časový limit pre priame spojenia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
sk: Počet sekúnd, ktoré má program na spojenie, kým skúsi inú metódu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
sk: Čas vypršania (sek):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
sk: Nastaviť na predvolené kódovanie pre správy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
sk: Nastavenia viditeľnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
sk: Povoliť len zo zoznamu viditeľných

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
sk: Povoliť iba používateľov zo zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
sk: Povoliť všetkých používateľov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
sk: Blokovať všetkých užívateľov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
sk: Blokovať užívateľov AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
sk: Blokovať iba zo zoznamu neviditeľných

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
sk: Viditeľný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
sk: Vždy viditeľný:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
sk: Kontakt na pridanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
sk: Vždy neviditeľný:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
sk: Zobrazené meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
sk: Úroveň varovania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
sk: Minúty nečinnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
sk: Pripojený od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
sk: Správa o neprítomnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
sk: Profil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
sk: Prosím zadajte názov miestnosti, do ktorej sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
sk: Názov mies&tnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
sk: Vymeniť:

en: &Ignore
sk: &Ignorovať

en: Select Encoding...
sk: Vybrať kódovanie...

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
sk: Nastaviť Xtraz stav

en: Set Status...
sk: Nastaviť stav...

en: User %1 is reading your status message
sk: Používateľ %1 číta vašu stavovú správu

en: Request Authorization
sk: Požadovať overenie

en: Reason for requesting authorization:
sk: Dôvod pre požadovanie overenia:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
sk: Prosím, autorizujte ma, aby som si vás mohol pridať do svojho zoznamu priateľov

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
sk: Používateľ %1 vyhovel vašej požiadavke na povolenie.
    Dôvod: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
sk: Používateľ %1 odmietol požiadavku na povolenie.
    Dôvod: %2

en: RTF-Messages
sk: RTF-zprávy

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
sk: <qt>Aby ste mohli posielať správy, musíte byť pripojený k ICQ sieti.</qt>

en: Not Signed On
sk: Neprihlásený

en: &Request Authorization
sk: Požadovať ove&renie

en: &Grant Authorization
sk: &Poskytnúť overenie

en: You must be online to add a contact.
sk: Musíte byť pripojený na pridanie kontaktu.

en: Do you want to add %1 to your contact list?
sk: Chcete pridať '%1' do vášho zoznamu kontaktov?

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Ascension Island
sk: Ostrov Ascension

en: British Virgin Islands
sk: Britské Panenské ostrovy

en: Canary Islands
sk: Kanárske ostrovy

en: Cocos-Keeling Islands
sk: Kokosové Ostrovy

en: Cocos (Keeling) Islands
sk: Kokosové Ostrovy

en: French Antilles
sk: Francúzske Antily

en: Antilles
sk: Antily

en: French Guiana
sk: Francúzska Guyana

en: Mayotte Island
sk: Ostrov Mayotte

en: Reunion Island
sk: Reunion

en: Rota Island
sk: Rota

en: Saipan Island
sk: Ostrov Saipan

en: St. Kitts
sk: Svätý Krištof

en: Tinian Island
sk: Tinian

en: Scotland
sk: Škótsko

en: Yugoslavia - Serbia
sk: Juhoslávia - Srbsko

en: Yugoslavia - Montenegro
sk: Juhoslávia - Čierna Hora

en: Yugoslavia
sk: Juhoslávia

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
sk: Kongo, demokratická republika (Zair)

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
sk: Kantonský

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
sk: Farsí

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
sk: Pandžábčina

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
sk: Mandarínčina

en: Taiwanese
sk: Taiwanský

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
sk: Bieloruština

en: euc-JP Japanese
sk: euc-JP japonské

en: euc-KR Korean
sk: euc-KR kórejské

en: GB-2312 Chinese
sk: GB-2312 čínske

en: GBK Chinese
sk: GBK čínske

en: GB18030 Chinese
sk: GB18030 čínske

en: JIS Japanese
sk: JIS japonské

en: Shift-JIS Japanese
sk: Shift-JIS japonské

en: KOI8-R Russian
sk: KOI8-R ruské

en: KOI8-U Ukrainian
sk: KOI8-U ukrajinské

en: ISO-8859-1 Western
sk: ISO-8859-1 západné

en: ISO-8859-2 Central European
sk: ISO-8859-2 stredoeurópske

en: ISO-8859-3 Central European
sk: ISO-8859-3 stredoeurópske

en: ISO-8859-4 Baltic
sk: ISO-8859-4 pobaltské

en: ISO-8859-5 Cyrillic
sk: ISO-8859-5 azbuka

en: ISO-8859-6 Arabic
sk: ISO-8859-6 arabské

en: ISO-8859-7 Greek
sk: ISO-8859-7 grécke

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
sk: ISO-8859-8 hebrejské, triedené podľa vzhľadu

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
sk: ISO-8859-8-I hebrejské, triedené logicky

en: ISO-8859-9 Turkish
sk: ISO-8859-9 turecké

en: ISO-8859-15 Western
sk: ISO-8859-15 západné

en: Windows-1250 Central European
sk: Windows-1250 stredoeurópske

en: Windows-1251 Cyrillic
sk: Windows-1251 azbuka

en: Windows-1252 Western
sk: Windows-1252 západné

en: Windows-1253 Greek
sk: Windows-1253 grécke

en: Windows-1254 Turkish
sk: Windows-1254 turecké

en: Windows-1255 Hebrew
sk: Windows-1255 hebrejské

en: Windows-1256 Arabic
sk: Windows-1256 arabské

en: Windows-1257 Baltic
sk: Windows-1257 pobaltské

en: Windows-1258 Viet Nam
sk: Windows-1258 vietnamské

en: TIS-620 Thai
sk: TIS-620 thajské

en: Single
sk: Slobodný

en: Long term relationship
sk: Dlhodobý vzťah

en: Engaged
sk: Zasnúbený/á

en: Married
sk: Ženatý/vydatá

en: Divorced
sk: Rozvedený/á

en: Separated
sk: Oddelený

en: Widowed
sk: Vdova/vdovec

en: Art
sk: Umenie

en: Cars
sk: Autá

en: Celebrity Fans
sk: Celebrity

en: Collections
sk: Kolekcie

en: Computers
sk: Počítače

en: Culture
sk: Kultúra

en: Games
sk: Hry

en: Hobbies
sk: Hobby

en: ICQ - Help
sk: ICQ - pomoc

en: Lifestyle
sk: Životný štýl

en: Movies and TV
sk: Filmy a TV

en: Music
sk: Hudba

en: Outdoors
sk: Vonkajšie činnosti

en: Parenting
sk: Rodičovstvo

en: Pets and Animals
sk: Zvieratá

en: Religion
sk: Náboženstvo

en: Science
sk: Veda

en: Skills
sk: Schopnosti

en: Sports
sk: Šport

en: Web Design
sk: Návrh webov

en: Ecology
sk: Ekológia

en: News and Media
sk: Novinky a médiá

en: Government
sk: Vláda

en: Mystics
sk: Mystika

en: Travel
sk: Cestovanie

en: Astronomy
sk: Astronómia

en: Space
sk: Vesmír

en: Clothing
sk: Móda

en: Parties
sk: Párty

en: Women
sk: Ženy

en: Social science
sk: Spoločenské vedy

en: 60's
sk: 60-te roky

en: 70's
sk: 70-te roky

en: 50's
sk: 50-te roky

en: Finance and Corporate
sk: Financie a firmy

en: Entertainment
sk: Zábava

en: Consumer Electronics
sk: Spotrebná elektronika

en: Retail Stores
sk: Nákupné centrá

en: Health and Beauty
sk: Zdravie a krása

en: Household Products
sk: Domáce produkty

en: Mail Order Catalog
sk: Zásielkový katalóg

en: Business Services
sk: Obchodné služby

en: Audio and Visual
sk: Audio a video

en: Sporting and Athletic
sk: Šport a atletika

en: Publishing
sk: Publikovanie

en: Home Automation
sk: Automatizácia domova

en: Academic
sk: Akademický

en: Administrative
sk: Administratíva

en: Art/Entertainment
sk: Umenie/Zábava

en: College Student
sk: Študent vysokej školy

en: Community & Social
sk: Komunita & spoločnosť

en: Education
sk: Vzdelávanie

en: Engineering
sk: Inžinierske

en: Financial Services
sk: Finančné služby

en: High School Student
sk: Študent strednej školy

en: Home
sk: Domov

en: ICQ - Providing Help
sk: ICQ - pomoc

en: Law
sk: Právo

en: Managerial
sk: Riaditeľský

en: Manufacturing
sk: Výrobný

en: Medical/Health
sk: Zdravotníctvo/zdravie

en: Military
sk: Vojenské

en: Non-Government Organization
sk: Neštátna organizácia

en: Other Services
sk: Iné služby

en: Professional
sk: Profesionál

en: Retail
sk: Dôchodca

en: Retired
sk: Skrytý

en: Science & Research
sk: Veda a výskum

en: Technical
sk: Technické

en: University Student
sk: Študent vysokej školy

en: Web Building
sk: Tvorba webov

en: Alumni Org.
sk: Absolventská organizácia

en: Charity Org.
sk: Charitatívna organizácia

en: Club/Social Org.
sk: Klub/Spoločenská organizácia

en: Community Org.
sk: Komunitná organizácia

en: Cultural Org.
sk: Kultúrna organizácia

en: Fan Clubs
sk: Fan kluby

en: Fraternity/Sorority
sk: Bratstvo/spolok žien

en: Hobbyists Org.
sk: Organizácia koníčkarov

en: International Org.
sk: Medzinárodná organizácia

en: Nature and Environment Org.
sk: Organizácia prírody/životného prostredia

en: Other
sk: Ostatné

en: Professional Org.
sk: Profesionálna organizácia

en: Scientific/Technical Org.
sk: Vedecká/technická organizácia

en: Self Improvement Group
sk: Skupina zlepšujúca kvalifikáciu

en: Spiritual/Religious Org.
sk: Duchovná/Náboženská organizácia

en: Sports Org.
sk: Športová organizácia

en: Support Org.
sk: Podporná organizácia

en: Trade and Business Org.
sk: Obchodná organizácia

en: Union
sk: Spolok

en: Voluntary Org.
sk: Slobodná organizácia

en: Elementary School
sk: Základná škola

en: High School
sk: Stredná škola

en: College
sk: Vysoká škola

en: University
sk: Univerzita

en: Past Work Place
sk: Predošlé zamestnanie

en: Past Organization
sk: Predošlá organizácia

en: &Fetch Again
sk: &Získať znova

en: '%2' Message for %1
sk: '%2' Správa pre %1

en: Fetching '%2' Message for %1...
sk: Získavam '%2' správu pre %1...

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
sk: nahnevaný

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
sk: kúpeľ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
sk: unavený

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
sk: párty

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
sk: pivo

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
sk: mysliaci

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
sk: jediaci

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
sk: pozeranie tv

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
sk: stretnutie

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
sk: káva

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
sk: hudba

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
sk: firemné

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
sk: streľba

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
sk: zábava

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
sk: telefón

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
sk: hry

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
sk: štúdium

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
sk: nakupovanie

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
sk: chorý

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
sk: spiaci

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
sk: surfovanie

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
sk: prehliadanie

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
sk: pracuje

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
sk: píše

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
sk: piknik

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
sk: varenie

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
sk: fajčí

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
sk: som vysoký

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
sk: byť či nebyť

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
sk: láska

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
sk: Alternatívne môžete hľadať v zozname ICQ:

en: Authorization Reply
sk: Overovacia odpoveď

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
sk: <b>%1</b> vyžadované povolenie pre vaše pridanie jeho/jej zoznamu kontaktov.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
sk: Overovacia odpoveď na <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
sk: ICQ overovacia odpoveď

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
sk: %1 vyžadované povolenie pre vaše pridanie jeho/jej zoznamu kontaktov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
sk: Dôvod požiadavky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
sk: Nejaký dôvod...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
sk: &Poskytnúť overenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
sk: O&dmietnuť overenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
sk: Dôvod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
sk: Prosím, zadajte svoje súčasné heslo raz
    a potom dvakrát nové heslo.
    Heslo má byť dlhé medzi 6-8 znakov.

en: Change ICQ Password
sk: Zmeniť heslo ICQ

en: ICQ Password Change
sk: Zmena hesla ICQ

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
sk: Vaše nové heslo musí mať dĺžku 6-8 znakov.

en: Your password could not be changed.
sk: Vaše heslo nebolo možné zmeniť.

en: Your password has been changed successfully.
sk: Vaše heslo bolo úspešne zmenené.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
sk: Nastavenia účtu - ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
sk: &Základné nastavenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
sk: Nastavenia účtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
sk: Používateľské ID vášho ICQ účtu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
sk: Používateľské ID vášho ICQ účtu. Zadajte ako číslo (bez čiarok a medzier).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
sk: Pre pripojenie do ICQ siete budete potrebovať ICQ účet.<br><br>
    Pokiaľ ešte ICQ účet nemáte, kliknite na tlačidlo pre jeho vytvorenie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
sk: Zmena hesla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
sk: Ak už máte ICQ účet a chcete zmeniť jeho heslo, môžete použiť toto tlačidlo na zadanie nového hesla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
sk: Zmeniť si heslo...

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
sk: Nastave&nia účtu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
sk: Možnosti súkromia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
sk: Zapnúť vyžadovanie povolenia, ktoré nedovolí používateľom pridať vás na ich zoznam kontaktov bez toho, aby ste im to povolili.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
sk: Zapnúť vyžadovanie povolenia, ktoré nedovolí používateľom pridať vás na ich zoznam kontaktov bez toho, aby ste im to povolili. Zaškrtnite tento box a budete musieť potvrdzovať všetkých používateľov, ktorí si vás pridajú do svojho zoznamu skôr, ako budú môcť vidieť váš online ​​stav.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
sk: Požadovať povolenie p&redtým, ako vás niekto môže pridať do svojho zoznamu kontaktov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
sk: Zaškrtnite toto pre skrytie vašej IP adresy pred ľuďmi, keď si zobrazia vaše informácie o používateľovi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
sk: Zaškrtnutím tohto boxu zabránite ľuďom, aby videli vašu IP adresu, ak si zobrazia vaše ICQ používateľské detaily ako meno, adresu alebo vek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
sk: Skryť IP adr&esu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
sk: Zaškrtnúť tento box pre povolenie funkčie Web Aware.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
sk: Zaškrtnite tento box pre povolenie funkcie ICQ's Web Aware, ktorá ľuďom dovoľuje vidieť váš online stav na webovej stránke ICQ a posielať správy bez nutnosti mať samotné ICQ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
sk: Sprístupniť môj stav cez komunikačne centrum &ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
sk: Použiť SSL šifrovanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
sk: IP adresa alebo maska ICQ servera, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
sk: IP adresa alebo maska ICQ servera, ku ktorému sa chcete pripojiť. Zvyčajne budete chcieť predvolené (slogin.icq.com alebo login.icq.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
sk: Číslo portu na ICQ serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
sk: Číslo portu na ICQ serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť. Zvyčajne to je 443 alebo 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
sk: Potlačiť systémové nastavenia proxy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
sk: Proxy server je SOCKS5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
sk: IP adresa alebo maska proxy servera, ktorý chcete použiť pre pripojenie k ICQ serveru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
sk: IP adresa alebo maska hostiteľa proxy servera, ktoré si želáte použiť pre pripojenie na ICQ server. Proxy server musí podporovať príkaz CONNECT a povoliť pripojenia na port ICQ servera (obyčajne 443 alebo 5190).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
sk: Port, na ktorom proxy server počúva.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
sk: Číslo portu, na ktorom proxy server načúva. Zvyčajne to bude 3128 alebo 8080.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
sk: Port, na ktorom proxy server počúva. Obyčajne je to 3128, 8080 alebo 443 (https).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
sk: Možnosti peer pripojenia

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
sk: Viditeľný

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
sk: Neviditeľný

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
sk: Ignorovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
sk: Ignorovať:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať platné číslo ICQ.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
sk: Osobné informácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
sk: Pre&zývka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
sk: Krstné m&eno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
sk: Pri&ezvisko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
sk: Pohlavi&e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
sk: Rodinný sta&v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
sk: Ča&sová zóna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
sk: Deň:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
sk: Mesiac:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
sk: Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
sk: Ve&k:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
sk: Ovládané jazyky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
sk: Prvý:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
sk: Druhý:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
sk: Tretí:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
sk: Informácie o umiestnení  && kontakte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
sk: Ad&resa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
sk: Me&sto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
sk: Št&át:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
sk: P&SČ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
sk: Kraji&na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
sk: Telef&ón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
sk: &Mobilný telefón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
sk: &Domáca stránka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
sk: Pôvod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
sk: Štát:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
sk: Záujmy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
sk: Typ organizácie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
sk: Minulé zamestnanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
sk: Emailové adresy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
sk: Posielať informácie o aktualizáciách a reklamy ICQ na môj hlavný e-mail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
sk: Neverejný e-mail sa použije na preposlanie hesla, ak ho zabudnete.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
sk: Hľadanie v zozname ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
sk: E-m&ail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
sk: &Pohlavie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
sk: Ja&zyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
sk: Kra&jina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
sk: Hľadať len pre pripojené kontakty

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
sk: Hľadať podľa UIN

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
sk: Tu sa zobrazujú výsledky hľadania. Ak na výsledok dvakrát kliknete, zavrie sa vyhľadávacie okno a predá UIN vybraného kontaktu sprievodcovi pridaním kontaktu. Naraz môžete pridať len jeden kontakt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
sk: Hľadať v zozname ICQ podľa zadaných kritérií

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
sk: Vyčistí pole hľadania a výsledkov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
sk: Zastaví hľadanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
sk: Zastaviť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
sk: Zobraziť informácie o vybranom užívateľovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
sk: Informácie o užívateľovi

en: ICQ User Search
sk: Hľadanie ICQ používateľov

en: Add the selected user to your contact list
sk: Pridať vybraného užívateľa do zoznamu kontaktov

en: Requires Authorization
sk: Požaduje overenie

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
sk: Na hľadanie na ICQ zozname musíte byť prihlásený.

en: You must enter a valid UIN.
sk: Musíte zadať platný UIN.

en: You must enter search criteria.
sk: Musíte zadať kritériá hľadania.

en: You must be online to display user info.
sk: Musíte byť pripojení pre zobrazenie informácií o používateľovi.

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: ICQ User Information
sk: Informácie o ICQ používateľovi

en: General ICQ Information
sk: Všeobecné ICQ informácie

en: Home Info
sk: Domáce informácie

en: Home Information
sk: Domáce informácie

en: Work Info
sk: Pracovné info

en: Work Information
sk: Pracovné informácie

en: Other Info
sk: Iné info

en: Other ICQ Information
sk: Ostatné ICQ informácie

en: Interest Info
sk: Informácie o záujmoch

en: Interest Information
sk: Informácie o záujmoch

en: Org & Aff Info
sk: Informácie o organizácii

en: Organization & Affiliation Information
sk: Organizácia & pridružené informácie

en: Type
sk: Typ

en: Publish Email/Email
sk: Publikovať e-mail/e-mail

[ctx: Primary email address]
en: Primary
sk: Primárny

[ctx: Other email address]
en: More
sk: Viac

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
sk: Informácie o umiestnení firmy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
sk: Adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
sk: PSČ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
sk: Informácie o osobnej práci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
sk: Zamestnanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
sk: Telefón:

en: Xtraz Status Editor
sk: Editor Xtraz stavu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
sk: Ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
sk: Pridať do ponuky

en: file is empty:
sk: súbor je prázdny:

en: Bad Request
sk: Neplatná požiadavka

en: Request Timed Out
sk: Vypršal čas požiadavky

en: Acceptance Period Timed Out
sk: Doba na prijatie vypršala

en: Unknown Error:
sk: Neznáma chyba:

en: missing IP or port
sk: Chýbajúca IP, alebo port

en: Timeout
sk: Časový limit

en: Adding contacts
sk: Pridávam kontakty

en: Adding contacts to ICQ server list.
sk: Pridávam kontakty na zoznam serverov ICQ.

en: Adding contacts to AIM server list.
sk: Pridanie kontaktov do zoznamu serverov AIM.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
sk: Pridaných %1 z %2 kontaktov.

en: Chat Room Invitation
sk: Pozvánka do miestnosti

en: ICQ Email Express
sk: ICQ E-mail Express

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
sk: Kopete: %1 odpojený

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
sk: Nastala chyba v spracovaní protokolu; nebola kritická, teda nebudete odpojený.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
sk: Nastala chyba v spracovaní protokolu; nastáva automatické znovupripojenie.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
sk: Kopete: Chyba protokolu OSCAR

[ctx: AIM user id]
en: screen name
sk: zobrazené meno

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
sk: Prihlásili ste sa viac ako raz s rovnakým %1, účet %2 bude teraz odpojený.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
sk: Prihlásenie zlyhalo, pretože buď váš %1 alebo heslo sú neplatné. Prosím skontrolujte nastavenie účtu %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
sk: Služba %1 je dočasne neprístupná. Prosím, skúste to neskôr.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k %1 s účtom %2, pretože heslo je nesprávne.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k %1 s neexistujúcim účtom %2.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
sk: Prihlásenie na %1 zlyhalo, pretože váš účet %2 vypršal.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
sk: Prihlásenie na %1 zlyhalo, pretože váš účet %2 je momentálne pozastavený.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k %1, pretože je z jedného počítača príliš veľa klientov.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sk: Účet %1 bol zablokovaný serverom %2, pretože posielal správy príliš rýchlo. Počkajte 10 minút a skúste to znovu. Ak sa budete ďalej snažiť posielať, budete musieť čakať ešte dlhšie.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sk: Účet %1 bol zablokovaný serverom %2, pretože sa pripájal príliš rýchlo. Počkajte 10 minút a skúste to znovu. Ak sa budete ďalej snažiť posielať, budete musieť čakať ešte dlhšie.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k %1 pomocou účtu %2.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
sk: Server %1 si myslí, že klient, ktorý používate, je príliš starý. Prosím oznámte to ako chybu na http://bugs.kde.org

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
sk: Účet %1 bol na %2 serveru zakázaný kvôli vášmu veku (menej než 13 rokov).

en: Buddy icons
sk: Ikony kamošov

en: Group chat
sk: Skupinový rozhovor

en: Voice chat
sk: Hlasový rozhovor

en: Send buddy list
sk: Poslať zoznam kamošov

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
sk: Používateľ %1 vyžaduje povolenie pred pridaním na zoznam kontaktov. Chcete odoslať požiadavku na povolenie?
    
    Dôvod na požadovanie povolenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
sk: Použiť toto šifrovanie pri komunikácii s týmto kontaktom:

en: Select Encoding
sk: Vybrať kódovanie

en: Default
sk: Predvolené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
sk: Následujúce kontakty nie sú na vašom zozname kontaktov. Chcete ich pridať?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
sk: Znovu sa už &nepýtať

en: Add Contacts to Server List
sk: Pridať kontakty do zoznamu na serveri

en: Do &Not Add
sk: &Nepridať

en: Client Features
sk: Vlastnosti klienta

en: Buddy Icon MD5 Hash
sk: MD5 Hash ikony priateľa

en: Contact Encoding
sk: Kódovanie kontaktu

en: Member Since
sk: Členom od

en: Protocol Version
sk: Verzia protokolu

en: Show my own video...
sk: Zobraziť moje vlastné video...

en: View Contact's Webcam
sk: Zobraziť webkameru kontaktu

en: Send Webcam
sk: Poslať vysielanie web kamery

en: Country
sk: Krajina

en: State
sk: Štát

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
sk: Adresa domov

en: Zipcode
sk: PSČ

en: Age
sk: Vek

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
sk: Došlo k chybe pri pripájaní ku QQ serveru.
    Chybová správa:

en: Unable to lookup %1
sk: Nepodarilo sa nájsť %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
sk: Neošetrená QQ chyba s kódom %1
    Prosím napíšte hlásenie o chybe s podrobným popisom chyby, ak je to možné, pridajte aj ladiaci výpis z konzoly.

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
sk: UPOZORNENIE: Táto vizitka (vCard) môže obsahovať staré údaje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
sk: Meno &kontaktu:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
sk: Nastavenia účtu pre QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
sk: Používateľské ID QQ kontaktu, ktoré si prajete používať.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
sk: Používateľské ID QQ kontaktu, ktoré si prajete používať. Malo by byť v tvare platnej e-mailovej adresy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
sk: Ak zvolíte túto voľbu, nebude účet automaticky pripojený ani pri použití tlačidla "Pripojiť všetko", ani pri štarte so zvoleným automatickým pripojením.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
sk: Zobraziť && aktualizovať moju vCard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
sk: Aby ste sa pripojili do siete QQ, potrebujete QQ ID.
    
    Ak ho ešte nemáte, vytvorte si ho.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
sk: Tieto voľby zmeňte iba v prípade, ak chcete použiť špeciálny IM proxy server, napr. SIMP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
sk: Globálne voľby QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
sk: <qt><b>Poznámka:</b> Tieto nastavenia sú použiteľné pre všetky QQ účty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
sk: Táto voľba vás upozorní, keď kontakt začína písať svoju správu, skôr ako je správa odoslaná alebo dokončená.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
sk: Auto&maticky otvoriť okno s rozhovorom, keď niekto začne rozhovor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
sk: <qt><p>Zadajte, kedy má Kopete sťahovať obrázky kontaktov</p>
    <dl><dt>Iba ručne</dt><dd>Obrázok sa nestiahne automaticky. Ku stiahnutiu dôjde iba na žiadosť používateľa</dd>
    <dt>Pri otvorení rozhovoru</dt><dd>Obrázok sa stiahne pri otvorení okna rozhovoru (respektíve otvorení socketu)</dd>
    <dt>Automaticky</dt><dd>Ak je v kontakte obrázok, program sa ho pokúsi stiahnuť automaticky. <b>Poznámka:</b> toto zapríčiní otvorenie komunikačného kanálu a používateľ tak bude vedieť, že si sťahujete príslušný obrázok.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
sk: Stiahnuť QQ obrázok:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
sk: <qt><p>Zadajte, kedy má Kopete sťahovať obrázky kontaktov</p>
    <dl><dt>Iba ručne</dt><dd>Obrázok sa nestiahne automaticky. Ku stiahnutiu dôjde iba na žiadosť používateľa</dd>
    <dt>Pri otvorení rozhovoru</dt><dd>Obrázok sa stiahne pri otvorení okna rozhovoru (respektíve otvorení socketu)</dd>
    <dt>Automaticky</dt><dd>Ak je v kontakte obrázok, program sa ho pokúsi stiahnuť automaticky. <b>Poznámka:</b> toto zapríčiní otvorenie komunikačného kanálu a používateľ tak bude vedieť, že si sťahujete príslušný obrázok.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
sk: Len manuálne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
sk: Keď je rozhovor otvorený (predvolené)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
sk: Automaticky (prečítajte si pomocníka)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
sk: QQ Messenger dovoľuje používateľom stiahnuť a používať vlastné emotikony. Ak je táto voľba povolená, Kopete stiahne a zobrazí takéto emotikony.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
sk: &Stiahnuť a ukázať voliteľné ikony pocitov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
sk: Exportovať všetky sady emotikonov ako vlastné emotikony (funguje len pre emotikonov vo formáte PNG).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
sk: E&xportovať súčasnú sadu emotikonov iným používateľom

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať platnú e-mailovú adresu.</qt>

en: QQ Plugin
sk: QQ Modul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
sk: Obrázok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
sk: Vek:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
sk: Nie je k dispozícii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
sk: Podpis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
sk: PSČ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
sk: Telef&ónne čísla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
sk: Krysa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
sk: Vôl

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
sk: Zajac

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
sk: Drak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
sk: Had

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
sk: Kôň

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
sk: Opica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
sk: Kohút

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
sk: Pes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
sk: Prasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
sk: Absolvent školy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
sk: Znamenie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
sk: Baran

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
sk: Býk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
sk: Blíženci

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
sk: Rak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
sk: Lev

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
sk: Panna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
sk: Váhy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
sk: Škoprión

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
sk: Strelec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
sk: Kozorožec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
sk: Vodnár

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
sk: Ryby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
sk: Horoskop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
sk: Úvod:

en: Webcam for %1
sk: Web kamera pre '%1'

en: No webcam image received
sk: Žiadny obraz z web kamery

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
sk: Táto verzia Skype je príliš stará, zvážte aktualizáciu

en: Skype protocol
sk: Protokol Skype

en: Does not have multi-user chat capability
sk: Nemá schopnosť rozhovoru viac užívateľov

en: Chat denied
sk: Rozhovor zamietnutý

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Misc error
sk: Rôzna chyba

en: User or phone number does not exist
sk: Používateľ alebo číslo telefónu neexistuje

en: User is offline
sk: Používateľ je nepripojený

en: No proxy found
sk: Nenašlo sa žiadne proxy

en: Session terminated
sk: Sedenie ukončené

en: No common codec found
sk: Nebol nájdený žiadny bežný kodek

en: Sound I/O error
sk: I/O chyba zvuku

en: Problem with remote sound device
sk: Problém s vzdialeným zvukovým zariadením

en: Call blocked by recipient
sk: Volanie blokované príjemcom

en: Recipient not a friend
sk: Príjemca nie je priateľ

en: User not authorized by recipient
sk: Používateľ nie je oprávnený príjemcom

en: Sound recording error
sk: Chyba záznamu zvuku

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
sk: Táto verzia Skype nepodporuje pridanie používateľov do rozhovoru.

en: Skype Protocol
sk: Protokol Skype

en: Could not ping Skype
sk: Nepodaril sa Skype ping

en: Skype did not accept this application
sk: Skype neakceptoval túto aplikáciu

en: Skype API syntax error
sk: Chyba syntaxe Skype API

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
sk: Skype API ešte nie je pripravené, počkajte ešte

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
sk: Nemôžem registrovať Skype komunikáciu pre Kopete na D-Bus

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
sk: Nepodarilo sa spustiť Skype.
    Potrebujete nainštalovať originálne dynamicky zostavenú binárnu verziu Skype 2.0 z http://www.skype.com

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
sk: Nemôžem nájsť Skype.
    Musíte nainštalovať pôvodnú dynamickú knižnicu Skype verziu 2.0 z http://www.skype.com

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
sk: Nemôžem pingnúť Skype.
    Možno Skype nebeží.
    Chyba počas posielania správy do Skype (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
sk: Chyba počas posielania správy do Skype (%1).

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
sk: Nepodaril sa Skype ping.
    Ste odhlásení zo Skype, prihláste sa prosím.

en: Please login to Skype first
sk: Prosím, najprv sa prihláste do Skype

en: Make Test Call
sk: Urobiť testovací hovor

en: Cannot open info about user %1
sk: Nemôžem otvoriť informácie o používateľovi %1

en: Unknown action from SkypeActionHandler
sk: Neznáma akcia z SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
sk: Pridanie kontaktu z SkypeActionHandler ešte nie je podporované

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
sk: Poslanie hlasovej pošty z SkypeActionHandler ešte nie je podporované

en: You must connect to Skype first.
sk: Najprv sa musíte pripojiť na Skype.

en: Wrong Information
sk: Zlá informácia

en: You must write the contact's name.
sk: Musíte napísať meno kontaktu.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
sk: Kontakt echo123 nie je potrebný. Testovací hovor môžete urobiť v akciách protokolu Skype.

en: This contact already exists in this account.
sk: Tento kontakt už existuje v tomto účte.

en: You cannot add yourself as a contact.
sk: Nemôžete si pridať seba ako kontakt.

en: Call with %1
sk: Volať pomocou %1

en: Canceled
sk: Zrušené

en: Other person is busy
sk: Ďalšia osoba je zaneprázdnená

en: Refused
sk: Odmietnuté

en: Call Back
sk: Volať späť

en: Missed
sk: Zmeškané

en: Resume
sk: Obnoviť

en: On hold (local)
sk: Podržané (lokálne)

en: On hold (remote)
sk: Podržané (vzdialene)

en: On hold
sk: Pozdržané

en: Hold
sk: Pozdržať

en: In progress
sk: Prebieha

en: Ringing
sk: Zvoní

en: Failed
sk: Zlyhalo

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
sk: Skoré médium (čaká sa na operátora...)

en: Failed (%1)
sk: Zlyhalo (%1)

en: %1 active
    %2 total
sk: %1 aktívne
    %2 celkom

en: Skypeout inactive
sk: Skypeout neaktívne

en: Call
sk: Volanie

en: Conference Call
sk: Konferenčný hovor

en: Block contact
sk: Zablokovať kontakt

en: Details for User %1
sk: Podrobnosti používateľa %1

en: You can have only one skype account
sk: Môžete mať iba jeden skype účet

en: Configure Skype client
sk: Nastaviť klienta Skype

en: Please enter your skype user name
sk: Prosím zadajte vaše používateľské meno skype

en: You must enter your skype user name
sk: Musíte zadať vaše používateľské meno skype

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
sk: Nedá sa vytvoriť/otvoriť súbor %1 pre nastavenie Skype klienta.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
sk: Proces je dokončený.
    Skype je teraz nastavený pre Kopete.
    Musíte reštartovať Skype klienta, aby sa zmeny prejavili.

en: Not in Skype list
sk: Nie je v zozname Skype

en: Not authorized
sk: Nemá oprávnenie

en: SkypeOut contact
sk: Kontakt SkypeOut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
sk: Pridať Skype kontakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
sk: Skype meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
sk: Ľutujem, ale hľadaná funkcia ešte nie je implementovaná.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
sk: Hľadať

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
sk: Skype Volanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
sk: Meno(á) účastníka(ov)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
sk: Meno ďalšieho účastníka hovoru (alebo zoznam mien, ak ide o konferenčný hovor)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
sk: Celkový uplynutý čas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
sk: Čas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
sk: Zostávajúce kredity SkypeOut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
sk: Celková dĺžka hovoru<br />(t.j. čas hovorenia aj čas podržania)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
sk: Kredity SkypeOut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
sk: Akceptovať volanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
sk: Akceptovať prichádzajúce volanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
sk: Dokončiť volanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
sk: Ukončiť volanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
sk: Z&avesiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
sk: Podržať volanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
sk: Prerušiť na chvíľu hovor a potom pokračovať alebo zavesiť.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
sk: P&održať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
sk: Otvoriť rozhovor pre osobu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
sk: Začať rozhovor s osobou, s ktorou hovoríte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
sk: Spustiť/Zastaviť video

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
sk: Detaily o používateľovi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
sk: Má oprávnenie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
sk: Nemá oprávnenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
sk: Má oprávnenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
sk: Zobrazené meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
sk: Pohlavie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
sk: Zaškrtnite toto pole, ak si neprajete pripájať sa inými protokolmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
sk: &Vylúčiť zo spojenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
sk: Dôležité upozornenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
sk: Skype plugin slúži ako most k externej bežiacej kópii Skype. Toto spôsobuje isté dôsledky, ako to funguje: potrebujete bežiacu inštanciu Skype, a dá sa použiť iba jeden Skype účet.<br /><br /> Upozorňujeme, že musíte nainštalovať pôvodný dynamicky zlinkovaný Skype verzie 2.0 alebo 2.1 zo <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br /> Tento plugin funguje iba vtedy, ak jazyk nastavený v Skype klientovi je nastavený na angličtinu. Kopete zobrazuje upozornenia (prichádzajúci hovor, správa, ...), teda môžete vypnúť upozornenia v Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
sk: Zakázať upozornenia Skype a nastaviť anglický jazyk v klientovi Skype

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
sk: Obed

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
sk: Môžete si nastaviť, či a kedy by Kopete spustil Skype.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
sk: Spustiť Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
sk: Ak &nie je spustený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
sk: Nikdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
sk: Príkaz pre spustenie Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
sk: Spustiť časový limit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
sk: Čakať pred pokusom o pripojenie ku Skype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
sk: skúšanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
sk: Ak nastane chyba, že Skype nebolo nájdené, ale fakticky beží, skontrolujte inštrukcie na <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br /> Upozorňujeme, že podporované je iba dynamicky linkované Skype.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
sk: Každá aplikácia, ktoré chce používať Skype, mu musí poskytnúť svoj názov a opýta sa používateľa, či povolí danej aplikácii pristupovať ku Skype.<br> Predvolene Kopete poskytne Skype ako názov, ale ak máte podozrenie, že iný program pristupuje ku Skype pod týmto názvom, môžete zmeniť názov, pod ktorým Kopete pristupuje, a potom v Skype zakázať aplikáciám, ktoré sa tvária ako Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
sk: &Neštandardné overenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
sk: Ktorú zbernicu chcete použiť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
sk: Ktoré D-Bus chcete použiť na pripojenie ku Skype?<br>Sedenie: Vaše vlastné, iní ľudia to nemôžu použiť (použite --use-session-dbus na spustenie Skype na tomto bus-e.)<br>Systém: Zdieľané všetkými ľuďmi na jednom počítači. Toto Skype používa predvolene.  <br>Rovnaký D-Bus musíte určiť v Skype.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
sk: Zbernica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
sk: Sedenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
sk: S&ystém

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
sk: Upozorňujeme, že Kopete zamrzne počas toho, ako sa Skype pýta, či môže povoliť Kopete pristupovať k nemu. Toto je normálne, a ak to povolíte navždy (označte "Zapamätať" s dialógu Skype), už sa to viackrát nestane.<br /><br />Voľba 'System Bus' ešte nie je podporovaná zo strany Skype

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
sk: Aktivita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
sk: Zobraziť všetky prichádzajúce správy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
sk: Toto zobrazí všetky prichádzajúce správy Skype. Ak je to vypnuté, zobrazia sa iba ak správa patrí do rozhovoru, ktorý bol spustený cez Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
sk: &Zobraziť všetky prichádzajúce správy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
sk: Toto označí prichádzajúce správy ako prečítané, takže ak máte Skype nastavené automaticky nezobrazovať popupy, nebude blikať oznamovacia ikona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
sk: Označiť a&ko prečítané:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
sk: Ak je toto zaškrtnuté, Kopete požiada Skype pri prihlásení, či má nejaké správy, ktoré neboli zobrazené, a ak má, zobrazí ich. Toto je užitočné ak spustíte Kopete neskôr ako Skype a Skype je nastavené nezobrazovať prichádzajúce správy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
sk: &Vyhľadávať neprečítané

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
sk: Zobraziť pre všetky volania ovládacie okno volania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
sk: Toto zobrazí okno ovládania hovoru pre každý hovor (prichádzajúci aj odchádzajúci). Ak je to vypnuté, môžete volať z Kopete, ale musíte ovládať hovor zo Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
sk: Zobraziť ovládanie hovoru (toto tiež skryje dialóg hovoru klienta Skype)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
sk: Automaticky zatvoriť ovládacie okno volania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
sk: Toto zatvorí okno ovládania hovoru automaticky po ukončení hovoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
sk: &Zatvoriť automaticky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
sk: Čas vypršania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
sk: Ak je toto povolené, Kopete uchováva stopu, či Skype beží alebo nie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
sk: Toto ponechá stopu, či Skype beží. Vypnutie má zmysel iba vtedy, ak chcete získať nezaplnený ladiaci výstup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
sk: Skype Pi&ng

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
sk: Neopustiť rozhovor pri zatvorení okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
sk: Neopustiť rozhovor, keď sa zatvorí okno s rozhovorom. Rozdiel je len s viacužívateľskými rozhovormi: ak je to zaškrtnuté, budete aj naďalej dostávať správy z tohto rozhovoru aj po zatvorení okna.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
sk: Volania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
sk: &Spustiť pred volaním

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
sk: Toto počká pred vytvorením/prijatím hovoru pre príkaz na ukončenie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
sk: Toto počká na príkaz na ukončenie pred prijatím/vytvorením hovoru.<br>
    Upozorňujeme, že Kopete zamrzne počas čakania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
sk: Počkať na doko&nčenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
sk: Spustiť po volaní

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
sk: Obyčajne na tom nezáleží, ale ak sú podržané aj nejaké iné hovory, spustí sa iba pre posledný ukončený.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
sk: &Len pre posledné volanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
sk: Spustiť pri prichádzajúco&m volaní

en: Could not load service %1.
sk: Nemôžem načítať službu %1.

en: Error Loading Service
sk: Chyba načítania služby

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
sk: <qt>GSMLib je knižnica (a nástroje) na posielanie SMS správ pomocou GSM zariadenia. Program sa dá nájsť na stránke <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
sk: Nastavenie GSMLib

en: Could Not Send Message
sk: Nepodarilo sa odoslať správu

en: No provider configured
sk: Nie je nastavený žiadny poskytovateľ

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
sk: <qt>SMSClient je program pre posielanie SMS správ modemom. Program sa dá nájsť na stránke <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
sk: Nastavenie SMS klienta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
sk: &Program SMS klienta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
sk: Poskyto&vateľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
sk: Cesta k &nastaveniu SMS klienta:

en: No provider configured.
sk: Nie je nastavený žiadny poskytovateľ.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
sk: Pre SMSSend nie je nastavené predčíslie, zmeňte to prosím v konfiguračnom dialógu.

en: No Prefix
sk: Žiadne predčíslie

en: %1 Settings
sk: %1 nastavenia

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
sk: <qt>SMSSend je program na posielanie SMS správ cez webové brány. Dá sa nájsť na stránke <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
sk: SMSSend voľby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
sk: Predpona SMSSend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
sk: Voľby poskytovateľa

en: Could not determine which argument should contain the message.
sk: Nie je možné zistiť, ktorý argument má obsahovať správu.

en: Could not determine which argument should contain the number.
sk: Nie je možné zistiť, ktorý argument má obsahovať číslo.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
sk: Správa je dlhšia než maximálna dĺžka (%1). Mám ju rozdeliť do %2 správ?

en: Message Too Long
sk: Správa príliš dlhá

en: Divide
sk: Deliť

en: Do Not Divide
sk: Nedeliť

en: Message too long.
sk: Správa príliš dlhá.

en: Something went wrong while sending the message.
sk: Niečo sa nepodarilo počas posielania správy.

en: &Contact Settings
sk: Nastavenia kontaktov

en: User Preferences
sk: Používateľské nastavenia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
sk: Nastavenia účtu - SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
sk: Jedinečný názov pre tento SMS účet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
sk: Služba doručovania &SMS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
sk: Doručovacia služba, ktorú chcete použiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
sk: Doručovacia služba, ktorú chcete použít. Treba poznamenať, že budete musieť mať tento softvér nainštalovaný pred použitím tohto účtu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
sk: Popi&s:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
sk: Popis služby doručovania SMS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
sk: Popis služby doručovania SMS, vrátane miest na stiahnutie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
sk: Na použitie SMS potrebujete účet s doručovacou službou.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
sk: Nastavenie správ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
sk: Ak je správ&a príliš dlhá:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
sk: Čo sa má stať, ak je správa príliš dlhá na jednu SMS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
sk: Čo sa má stať, ak je napísaná správa príliš dlhá na jednu SMS. Môžete zvoliť rozdelenie na menšie správy, zrušiť odeslanie alebo nechať Kopete, aby se pýtal při každej takejto správe.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
sk: Pýtať sa (odporúčané)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
sk: Rozdeliť na viac

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
sk: Zrušiť odoslanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
sk: Povoliť internacionalizáciu telefónneho čísla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
sk: Zaškrtnite, ak chcete povoliť prevod na medzinárodný tvar telefónnych čísel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
sk: Zaškrtnite, ak chcete povoliť prevod na medzinárodný tvar telefónnych čísel. Bez tejto voľby budete moci posielať SMS iba v rámci vašej krajiny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
sk: Nahradiť počiatočnú &nulu kódom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
sk: Čím si prajete nahradzovať počiatočnú nulu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
sk: Telefónne číslo kontaktu ktorého si prajete pridať.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
sk: The telephone number of the contact you would like to add. Malo by to byť číslo na ktoré sa dá poslať SMS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
sk: Meno kon&taktu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
sk: Niekto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
sk: Telefónne číslo kontaktu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
sk: Telefónne číslo kontaktu. Malo by to byť číslo, na ktoré je možné poslať SMS.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
sk: Pracovný adresár %1 neexistuje.
    Ak ste zatiaľ nič nenastavovali pre Sambu, môže byť lepšie volať
    Inštalovať do Samby (Nastavenie... -> Účet -> Upraviť)
    Má sa adresár vytvoriť? (môže vyžadovať administrátorské heslo)

en: Create Directory
sk: Vytvoriť adresár

en: Do Not Create
sk: Nevytvoriť

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
sk: Prístupové práva k pracovnému adresáru %1 sú nesprávne.
    Ak odpoviete nie, nebudete môcť získavať správy.
    Opravu môžete vykonať aj ručne (chmod 0777 %1) a reštartovať Kopete.
    Opraviť (môže byť potrebné heslo administrátora)?

en: Fix
sk: Opraviť

en: Do Not Fix
sk: Neopravovať

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
sk: Spojenie s localhost zlyhalo!
    Beží váš samba server?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
sk: Súbor správy nebolo možné vymazať - možno nie sú správne nastavené práva.
    Opraviť (môže vyžadovať administrátorské heslo)?

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
sk: Stále sa nepodarilo odobrať; opravte to manuálne.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
sk: Pridať WinPopup kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
sk: Meno hostiteľa, pod ktorým by ste chceli posielať WinPopup správy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
sk: Názov počít&ača:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
sk: Pracovná skupina alebo doména počítača, ktorému chcete posielať WinPopup správy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
sk: Skupina/doména:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
sk: Pracovná skupina alebo doména počítača, ktorému chcete posielať WinPopup správy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
sk: Nastavenia účtu - WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
sk: Základné nasta&venie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
sk: Meno hostiteľa, pod ktorým by ste chceli posielať WinPopup správy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
sk: Meno hostiteľa, pod ktorým chcete posielať WinPopup správy. Treba poznamenať, že pre posielanie správ nemusíte zadať skutočné meno počítača, ale urobte tak, ak ich chcete dostávať.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
sk: Meno hos&titeľa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
sk: Inštalujte podporu do Samby, aby ste mohli povoliť túto službu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
sk: Nainštalovať do Samby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
sk: Pre príjem WinPopup správ z iných strojov je nutné nastaviť meno počítača na skutočné meno tohto počítača.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
sk: Musí byť nastavený a spustený samba server.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
sk: "Inštalovať do Samby" je užitočná metóda na vytvorenie adresára pre dočasné súbory správ a nastavenie vášho Samba servera.<br>
    V každom prípade odporúčame požiadať vášho správcu o vytvorenie tohto adresára ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup'), aby ste si ho mohli pridať
    'message command = _CESTA_K_/winpopup-send.sh %s %m %t &' (nahraďte _CESTA_K_ skutočnou cestou) v sekcii [global] vo vašom smb.conf.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
sk: Nastavenia protokolu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
sk: sekúnd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
sk: Frekvencia kontroly hostiteľa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
sk: Cesta k programu 'smbclient':

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
sk: <i>Tieto voľby budú platné pre všetky WinPopup účty.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
sk: Meno hostiteľa tohto kontaktného počítača.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
sk: Názov počíta&ča:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
sk: Názov počítača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
sk: Komentár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
sk: Hľadá sa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
sk: Pracovná skupina alebo doména, v ktorej sa nachádza počítač kontaktu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
sk: Operačný systém bežiaci na tomto počítači kontaktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
sk: Operačný syst&ém:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
sk: Softvér bežiaci na tomto počítači kontaktu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
sk: Softvér servera:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať platný hostname.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
sk: <qt>LOCALHOST nie je povolené pridať ako kontakt.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať platnú cestu smbclient.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
sk: Súbor konfigurácie Samby bol zmenený.

en: Configuration Successful
sk: Nastavenie úspešné

en: Updating the Samba configuration file failed.
sk: Aktualizácia konfiguračného súboru Samba zlyhala.

en: Configuration Failed
sk: Nastavenie zlyhalo

en: User Info for %1
sk: Informácie o užívateľovi %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
sk: Nastavenia účtu pre Wlm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
sk: WLM heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
sk: Pre pripojenie do siete Microsoftu potrebujete Microsoft Passport.<br><br>Pokiaľ Passport nemáte, môžete si ho vytvoriť kliknutím na tlačidlo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
sk: Zablokované kontakty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
sk: Povolené kontakty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> kontakty nie sú vo vašom zozname kontaktov.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
sk: UPOZORNENIE: Musíte byť pripojený, aby ste mohli meniť túto stránku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
sk: Nastavenie spojenia (pre pokročilých užívateľov)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
sk: Povoliť proxy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
sk: Užívateľské meno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
sk: Všeobecné možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
sk: Neposielať vlastné emotikony iným kontaktom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
sk: Nezobrazovať vlastné emotikony od iných kontaktov

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať platné heslo WLM.</qt>

en: MSN Plugin
sk: Modul MSN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
sk: &WLM heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
sk: <i>(napríklad: joe@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
sk: WLM Modul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
sk: Osobná správa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
sk: Telefóny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
sk: Mobil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
sk: Zobraziť, či ste na zozname kontaktov tohoto užívateľa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
sk: Ak je táto voľba zaškrtnutá, tento užívateľ vás má vo svojom adresári.
    Ak nie, tak si vás užívateľ zatiaľ nepridal alebo vás z adresára odobral.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
sk: Som na zozname kontaktov tohto užívateľa

en: Open Inbo&x...
sk: Otvoriť inbox...

en: &Change Display Name...
sk: &Zmeniť zobrazované meno...

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
sk: Otvoriť schránku stavu služby MSN...

en: Buddies
sk: Kamoši

en: Change Display Name - MSN Plugin
sk: Zmeniť zobrazované meno - MSN Plugin

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
sk: Zadajte nové zobrazované meno, pod ktorým budete viditeľní pre vašich priateľov na MSN:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
sk: <qt>Meno, ktoré ste zadali, je príliš dlhé. Použite prosím kratšie meno.
    Vaše meno <b>nebolo</b> zmenené.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
sk[0]: Máte jednu neprečítanú správu vo vašom Hotmail inboxe.
sk[1]: Ve své schránce máte %1 nepřečtené zprávy.
sk[2]: Ve své schránce máte %1 nepřečtených zpráv.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
sk: Otvoriť inbox

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
sk: Nová správa %1 vo vašom inboxe Hotmail.<p>Predmet: %2

en: Send Nudge
sk: Prebzučanie

en: Send &Voice
sk: Poslať hlasom

en: Sound card not detected
sk: Nezistená zvuková karta

en: Stop &recording
sk: Zastaviť nahrávanie

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
sk: Druhý kontakt musí byť pripojený na prijatie hlasového klipu.

en: You cannot send voice clips in invisible status
sk: Nemôžete posielať hlasové klipy v stave neviditeľný

en: The maximum recording time is 15 seconds
sk: Maximálny čas nahrávky je 15 sekúnd

en: The voice clip must be longer
sk: Hlasový klip musí byť dlhší

en: has sent a nudge
sk: poslal štuchanec

en: has sent you a nudge
sk: vám poslal štuchanec

en: Send Ink
sk: Poslať odkaz

en: Select the pen's color
sk: Vybrať farbu pera

en: Block Contact
sk: Zablokovať kontakt

en: Update Photo
sk: Aktualizovať foto

en: &Block custom emoticons
sk: Za&blokovať vlastné emotikony

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
sk: <qt>Na vymazanie kontaktu zo zoznamu kontaktov musíte byť online. Tento kontakt sa znovu objaví keď sa pripojíte</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
sk: Tento kontakt vás nemá v zozname kontaktov

en: This contact is blocked
sk: Tento kontakt je zablokovaný

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
sk: Tento kontakt vás nemá vo svojom zozname a je blokovaný

en: Be Right Back
sk: Hneď budem späť

en: Be &Right Back
sk: Hneď budem späť

en: On the Phone
sk: Na telefóne

en: On The &Phone
sk: Na telefóne

en: Out to Lunch
sk: Na obede

en: Out To &Lunch
sk: Na obede

en: &Idle
sk: Nečinný

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
sk: Počúvam

en: File transfer cancelled.
sk: Prenos súboru zrušený.

en: An error occurred while saving the address book entry.
sk: Nastala chyba počas ukladania položky adresára kontaktov.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
sk: Položku adresára kontaktov Yahoo nie je možné uložiť:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
sk: Položku adresára kontaktov Yahoo nie je možné vytvoriť:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
sk: Položku adresára kontaktov Yahoo nie je možné vymazať:
    %1 - %2

en: The picture was not successfully uploaded
sk: Obrázok nebol úspešne nahraný

en: Could not open file for writing.
sk: Nepodarilo sa otvoriť pre zápis.

en: An error occurred while downloading the file.
sk: Pri sťahovaní súboru nastala chyba.

en: Unable to connect to file transfer server
sk: Nemôžem sa pripojiť na server prenosu súborov

en: An error occurred while sending the file.
sk: Pri odosielaní súboru nastala chyba.

en: An error occurred while sending the message
sk: Pri odosielaní správy nastala chyba

en: The message is empty.
sk: Správa je prázdna.

en: Error opening file: %1
sk: Chyba otvárania súboru: %1

en: An unknown error has occurred.
sk: Nastala neznáma chyba.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
sk: Spojenie s kamerou používateľa %1 nie je možné nadviazať.
    
    Prihláste sa znova a zopakujte to.

en: An error occurred closing the webcam session.
sk: Nastala chyba počas zatvárania sedenia s webkamerou.

en: You tried to close a connection that did not exist.
sk: Snažili ste sa zatvoriť pripojenie, ktoré neexistuje.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
sk: Nepodarilo sa získať serverový adresár kontaktov pre informácie o používateľoch.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
sk: Nastala chyba počas sťahovania ikony priateľa (%1)

en: Could not join chat
sk: Nie je možné pripojiť sa do rozhovoru

en: The room is full. Please choose another one.
sk: Miestnosť je plná. Prosím, vyberte si inú.

en: Invalid user.
sk: Neplatný používateľ.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
sk: Nastala neznáma chyba počas vstupovania do miestnosti.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
sk: Pridať Yahoo kontakt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
sk: Názov Yahoo účtu, ktorý si prajete pridať.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
sk: Názov Yahoo účtu, ktorý si prajete pridať. Očakáva sa text bez medzier.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
sk: &Yahoo meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
sk: <i>(napríklad: joe8752)</i>

en: Choose a chat room...
sk: Vyberte si miestnosť...

en: Yahoo Chat rooms
sk: Yahoo chaty

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
sk: Používatelia: %1 Web kamery %2 Hlasy: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
sk: Vybrať miestnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
sk: Miestnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
sk: Kategórie:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
sk: Nastavenia účtu pre Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
sk: Názov vášho Yahoo účtu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
sk: Názov vášho Yahoo účtu. Očakáva sa text bez medzier.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
sk: <i>Aby ste sa pripojili do siete Yahoo, potrebujete Yahoo účet.<br><br>Ak ho ešte nemáte, môžete si ho vytvorť pomocou odkazu dole.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
sk: Registrovať nový úč&et

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
sk: Nastave&nia účtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
sk: Obísť predvolené informácie o serveri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
sk: IP adresa alebo maska Yahoo serveru, ku ktorému sa chcete připojiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
sk: IP adresa alebo maska Yahoo serveru, ku ktorému sa chcete připojiť. Väčšinou budete chcieť ponechať východzí (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
sk: Číslo portu na Yahoo serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
sk: Číslo portu na Yahoo serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť. Väčšinou je to 5050, ale Yahoo umožňuje použiť aj 80, pokiaľ ste za firewallom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
sk: &Port:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
sk: Číslo portu na Yahoo serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
sk: Ikona priateľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
sk: Poslať kamošovu ikonu iným používateľom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
sk: Vybrať obrázok...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
sk: Informácie o kontakte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
sk: Ďalšie vlastnosti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
sk: Informácia umiestnenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
sk: Výročie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
sk: Priezvisko:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
sk: Pozvať priateľov na konferenčný hovor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
sk: Účastníci konferenčného hovoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
sk: Pridať >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
sk: << Odobrať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
sk: Zoznam pozvaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
sk: Zoznam priateľov

en: Invite
sk: Pozvať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
sk: Poznámka 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
sk: Poznámka 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
sk: Poznámka 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
sk: Poznámka 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
sk: Komentáre ku kontaktu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
sk: Zobraz ma ako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
sk: Nepripo&jený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
sk: Trvalo nepr&ipojený

en: Yahoo User Information
sk: Informácie o Yahoo používateľovi

en: Save and Close
sk: Uložiť a zatvoriť

en: Merge with existing entry
sk: Zlúčiť s existujúcou položkou

en: General Yahoo Information
sk: Všeobecné Yahoo informácie

en: Other Yahoo Information
sk: Ostatné Yahoo informácie

en: Replace existing entry
sk: Nahradiť existujúcu položku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
sk: Váš účet musí byť overený, pretože došlo k priveľa zlyhaným pokusom o prihlásenie.<br>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
sk: Prosím, zadajte znaky z obrázku:

en: %1 has stopped broadcasting
sk: %1 zastavil vysielanie

en: %1 has cancelled viewing permission
sk: %1 zrušil(a) povolenie na prehliadanie

en: %1 has declined permission to view webcam
sk: %1 zamietol(a) zobrazenie web kamery

en: %1 does not have his/her webcam online
sk: %1 nemá svoju web kameru zapnutú

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
sk: Nebolo možné zobraziť webkameru %1 z neznámeho dôvodu

en: 1 viewer | %1 viewers
sk[0]: 1 prezerajúci
sk[1]: %1 prezerajúci
sk[2]: %1 prezerajúcich

en: Open &Address book...
sk: Otvoriť adresár kontaktov...

en: &Edit my contact details...
sk: &Upravit podrobnosti o kontakte...

en: &Join chat room...
sk: Vstúpiť do miestnosti...

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k službe Yahoo: váš účet je zamknutý.
    Navštívte %1 a znovu ho aktivujte.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k službe Yahoo. zadané meno je neplatné.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
sk: Odhlásili vás zo služby Yahoo, možno kvôli dvojitému prihláseniu.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k službe Yahoo. Chybový kód: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
sk: %1 bol odpojený/á.
    Chybové hlásenie:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
sk: Došlo k chybe pri pripájaní %1 k Yahoo serveru.
    Chybová správa:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
sk: %1.
    
    Dôvod: %2

en: Yahoo Plugin
sk: Yahoo modul

en: User %1 has granted your authorization request.
sk: Používateľ %1 vyhovel vašej požiadavke na povolenie.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
sk: Používateľ %1 odmietol vašu požiadavku na povolenie.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
sk: Štuchanec

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
sk: %1 vás pozval(a) na sledovanie konferencie s %2.
    
    Správa: %3
    
    Prijať?

[ctx: @action]
en: Accept
sk: Akceptovať

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
sk: %1 odmietol/a pozvanie na konferenciu: "%2"

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
sk[0]: Máte jednu neprečítanú správu vo svojej Yahoo schránke.
sk[1]: Máte %1 neprečítané správy vo svojej Yahoo schránke.
sk[2]: Máte %1 neprečítaných správ vo svojej Yahoo schránke.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
sk: %1 má nový e-mail od %2 vo svojej Yahoo schránke.<br> <br> Predmet: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
sk: %1 vás pozval(a) na sledovanie svojej webkamery. Prijať?

en: Webcam for %1 is not available.
sk: Kamera pre užívateľa %1 nie je dostupná.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
sk: <qt>Vybraná kamošova ikona sa nedá otvoriť.<br />Prosím vyberte novú ikonu.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
sk: Nastala chyba pri pokuse o zmenu zobrazovaného obrázka.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
sk: %1 má záujem vidieť obraz z vašej webkamery. Povoliť?

en: You are now in %1 (%2)
sk: Teraz ste v %1 (%2)

en: Buzz Contact
sk: Prebzučať kontakt

en: Show User Info
sk: Zobraziť informácie o užívateľovi

en: Request Webcam
sk: Požiadať o obraz z web kamery

en: Invite to view your Webcam
sk: Pozvať na sledovanie vašej kamery

en: Yahoo Display Picture
sk: Zobrazovaný obrázok Yahoo

en: &Invite others
sk: &Pozvať ostatných

en: %1|Stealthed
sk: %1|Utajený

en: View &Webcam
sk: Zobraziť web kameru

en: &Buzz Contact
sk: Prebzučať kontakt

en: &Stealth Setting
sk: &Nastavenie neviditeľnosti

en: &Invite to Conference
sk: Pozvať na konferenciu

en: &View Yahoo Profile
sk: Zobraziť Yahoo &profil

en: Stealth Setting
sk: Nastavenie neviditeľnosti

en: Buzz
sk: Štuchanec

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
sk: <qt>Musíte zadať platné heslo.</qt>

en: Be right back
sk: Hneď budem späť

en: Not at home
sk: Mimo domov

en: Not at my desk
sk: Mimo pracovné miesto

en: Not in the office
sk: Mimo kanceláriu

en: On the phone
sk: Na telefóne

en: On vacation
sk: Na dovolenke

en: Out to lunch
sk: Na obede

en: Stepped out
sk: Vonku

en: I'm On SMS
sk: Som na SMS

en: Custom
sk: Vlastné

en: Buddy Icon Checksum
sk: Kontrolný súčet kamošovej ikony

en: Buddy Icon Expires
sk: Vypršanie kamošovej ikony

en: Buddy Icon Remote URL
sk: Vzdialená URL kamošovej ikony

en: Pager number
sk: Číslo pagera

en: Fax number
sk: Číslo faxu

en: Additional number
sk: Ďalšie číslo

en: Alternative email 1
sk: Alternatívny e-mail 1

en: Private Address
sk: Súkromná adresa

en: Private City
sk: Súkromné mesto

en: Private State
sk: Súkromný štát

en: Private ZIP
sk: Súkromné PSČ

en: Private Country
sk: Súkromná krajina

en: Private URL
sk: Súkromné URL

en: Corporation
sk: Firma

en: Work Address
sk: Adresa do zamestnania

en: Work State
sk: Pracovný štát

en: Work ZIP
sk: Pracovné PSČ

en: Work URL
sk: URL

en: Anniversary
sk: Výročie

en: Notes
sk: Poznámky

en: Additional 1
sk: Ďalšie 1

en: Additional 2
sk: Ďalšie 2

en: Additional 3
sk: Ďalšie 3

en: Additional 4
sk: Ďalšie 4

en: Account Verification - Yahoo
sk: Overenie účtu - Yahoo
