kppp - en to sk translation catalogue (400 entries)

en: &Edit...
sk: &Upraviť...

en: Allows you to modify the selected account
sk: Dovoľuje vám zmeniť zvolený účet

en: &New...
sk: &Nový...

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
sk: Vytvorí nové dialup pripojenie
    do internetu

en: Co&py
sk: &Kopírovať

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
sk: Urobí kópiu zvoleného účtu. Všetky voľby
    zvoleného účtu sú skopírované do nového
    účtu. Potom ho môžete zmeniť, aby vám vyhovoval.

en: De&lete
sk: &Odstrániť

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
sk: <p>Zmaže zvolený účet
    
    <font color="red"><b>Používajte opatrne!</b></font>

en: Phone costs:
sk: Telefónne náklady:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
sk: <p>Toto Vám ukáže vypočítané náklady za spojenie
    pre zvolený účet.
    
    <b>Dôležité</b>: Ak máte viac ako jeden účet 
    nezabudnite, že toto <b>NIE JE</b> súčet
    nákladov za všetky účty!

en: Volume:
sk: Objem dát:

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
sk: Toto Vám ukáže počet prenesených bajtov
    pre zvolený účet (nie pre všetky Vaše účty).
    Môžete si zvoliť čo zobraziť v dialógu účtovanie.
    
    <a href="#volaccounting">Viac o účtovaní podľa objemu dát</a>

en: &View Logs
sk: Zobraziť &záznamy

en: Maximum number of accounts reached.
sk: Dosiahnutý maximálny počet účtov.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
sk: Chcete použiť sprievodcu vytváraním nového konta alebo štandardné dialógové nastavovanie?
    Sprievodca je jednoduchší a vo väčšine prípadov postačujúci. Ak potrebujete nejaké špeciálne nastavenia, skúste použiť štandardné dialógové nastavovanie.

en: Create New Account
sk: Vytvoriť nové konto

en: &Wizard
sk: &Sprievodca

en: &Manual Setup
sk: &Ručné nastavenie

en: No account selected.
sk: Nie je vybrané žiadne konto.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
sk: Ste si istý, že si prajete
    zmazať konto "%1"?

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: New Account
sk: Nové konto

en: Edit Account:
sk: Úprava konta:

en: Dial
sk: Vytáčanie

en: Dial Setup
sk: Nastavenie vytáčania

en: IP Setup
sk: Nastavenie IP

en: Gateway
sk: Brána

en: Gateway Setup
sk: Nastavenie brány

en: DNS Servers
sk: DNS servery

en: Login Script
sk: Prihlasovací skript

en: Edit Login Script
sk: Upraviť prihlasovací skript

en: Execute
sk: Vykonať

en: Execute Programs
sk: Vykonať príkazy

en: Accounting
sk: Účtovanie

en: You must enter a unique
    account name
sk: Musíte zadať jedinečný
    názov konta

en: Login script has unbalanced loop Start/End
sk: Prihlasovací skript má nevyvážené skoky začiatok/koniec

en: Byte
sk: Prijatých bajtov

en: Reset Accounting
sk: Vymazať účtovanie

en: What to Reset
sk: Čo vymazať

en: Reset the accumulated p&hone costs
sk: &Vymazať telefónne náklady

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
sk: Označte toto pre vymazanie telefónnych.
    nákladov. Typicky to budete chcieť robiť
    raz za mesiac.

en: Reset &volume accounting
sk: Vyma&zať účtovanie objemu

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
sk: Označte toto pre vymazanie účtovania objemu.
    Typicky to budete chcieť robiť raz za mesiac.

en: &Enable accounting
sk: Povoliť účtovani&e

en: Check for rule updates
sk: Kontrovať aktualizácie pravidiel

en: Selected:
sk: Vybraných:

en: Volume accounting:
sk: Účtovanie objemu:

en: No Accounting
sk: Žiadne účtovanie

en: Bytes In
sk: Prijatých bajtov

en: Bytes Out
sk: Odoslaných bajtov

en: Bytes In & Out
sk: Prijatých a odoslaných bajtov

en: Available Rules
sk: Dostupné pravidlá

en: (none)
sk: (žiadne)

en: Connecting to:
sk: Pripájanie k:

en: Unable to create modem lock file.
sk: Nemôžem vytvoriť súbor pre zamknutie modemu.

en: Looking for modem...
sk: Hľadám modem...

en: &Log
sk: &Záznam

en: Connecting to: %1
sk: Pripájanie k: %1

en: Running pre-startup command...
sk: Vykonávam štartovací príkaz ...

en: Modem device is locked.
sk: Modemové zariadenie je uzamknuté.

en: Initializing modem...
sk: Inicializácia modemu...

en: Setting
sk: Nastavujem

en: Setting speaker volume...
sk: Nastavujem hlasitosť sluchátka...

en: Turning off dial tone waiting...
sk: Vypínam čakanie na oznamovací tón...

en: Waiting for callback...
sk: Čakám na spätné zavolanie...

en: Dialing %1
sk: Vytáčam číslo %1

en: Line busy. Hanging up...
sk: Linka obsadená, skladám...

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
sk: Linka obsadená, čakám: %1 sekúnd

en: No Dial Tone
sk: Neprítomný oznamovací tón (na Slovensku treba zmeniť nastavenie modemu)

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
sk: Žiadny tón, čakám %1 sekúnd

en: No Carrier
sk: Neprítomná nosná vlna

en: Digital Line Protection Detected.
sk: Zistená digitálna ochrana linky

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
sk: Bola zistená chybová správa digitálnej ochrany linky (DLP).
    Prosím odpojte telefónnu linku.
    
    Nepripájajte tento modem k digitálnej linke, inač môže dojsť k trvalému poškodeniu

en: Scanning %1
sk: Zisťujem %1

en: Saving %1
sk: Ukladám %1

en: Sending %1
sk: Posielam %1

en: Expecting %1
sk: Očakávam %1

en: Pause %1 seconds
sk: Prestávka %1 sekúnd

en: Timeout %1 seconds
sk: Timeout %1 sekúnd

en: Hangup
sk: Zavesenie

en: Answer
sk: Odpoveď

en: Password %1
sk: Heslo %1

en: Prompting %1
sk: Pýtam sa na %1

en: Loop Start %1
sk: Štart slučky %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
sk: CHYBA: Slučka vnorená príliš hlboko, ignorujem.

en: Loops nested too deeply.
sk: Slučky vnorená príliš hlboko.

en: Loop End %1
sk: Koniec slučky %1

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
sk: Koniec slučky bez zodpovedajúceho riadku Start. Riadok : %1

en: Starting pppd...
sk: Štartujem pppd...

en: Scan Var: %1
sk: Zisťujem Var: %1

en: Found: %1
sk: Nájdené: %1

en: Looping: %1
sk: Cyklus: %1

en: One moment please...
sk: Moment, prosím...

en: Script timed out.
sk: Čas skriptu vypršal.

en: Scanning: %1
sk: Zisťujem: %1

en: Expecting: %1
sk: Očakávam: %1

en: Logging on to network...
sk: Prihlásenie sa do siete...

en: Running startup command...
sk: Vykonávam štartovací príkaz...

en: Done
sk: Hotovo

en: None
sk: Žiadne

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
sk: pppd príkaz + argumenty v príkazovom riadku presiahli dĺžku 2024 znakov.

en: Connected at:
sk: Spojené rýchlosťou:

en: Time connected:
sk: Čas pripojenia:

en: Session bill:
sk: Účet za pripojenie:

en: Total bill:
sk: Celkový účet:

en: &Disconnect
sk: O&dpojiť

en: De&tails
sk: De&taily

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
sk: Spojenie: %1
    Spojený na: %2
    Čas spojenia: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
sk: 
    Účet za sedenie: %1
    Celkový účet: %2

en: Login Script Debug Window
sk: Ladiace okno pre prihlasovací skript

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Details
sk: Detaily

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Connection &name:
sk: Me&no spojenia:

en: Type in a unique name for this connection
sk: Vložte unikátny názov pre toto spojenie

en: P&hone number:
sk: &Telefónne číslo:

en: &Add...
sk: &Pridať...

en: &Remove
sk: O&dstrániť

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
sk: <p>Špecifikuje, ktoré telefónne číslo sa má
    vytočiť. Môžete vložiť viacero čísel stlačením
    "Pridať". Poradie môžete meniť pomocou
    šipiek.

en: A&uthentication:
sk: O&verenie:

en: Script-based
sk: Skriptom

en: Terminal-based
sk: Terminálom

en: <p>Specifies the method used to identify yourself to
    the PPP server. Most universities still use
    <b>Terminal</b>- or <b>Script</b>-based authentication,
    while most ISP use <b>PAP</b> and/or <b>CHAP</b>. If
    unsure, contact your ISP.
    
    If you can choose between PAP and CHAP,
    choose CHAP, because it is much safer. If you do not know
    whether PAP or CHAP is right, choose PAP/CHAP.
sk: <p>Špecifikuje metódu použitú na identifikáciu na 
    PPP serveri. Mnoho univerzít stále používa
    <b>terminálové</b> alebo <b>skriptové</b> overovanie,
    zatiaľčo väčšina ISP používa <b>PAP</b> a/alebo <b>CHAP</b>.
    Ak si nie ste istý, kontaktujte Vášho ISP.
    
    Ak môžete, vyberte si CHAP, ktorý je bezpečnejší
    než PAP. Ak neviete, ktorý je správne, použite PAP/CHAP.

en: Store &password
sk: &Ukladať heslo

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
sk: <p>Ak je toto zapnuté, heslo k vašemu ISP
    bude uložené v konfiguračnom súbore <i>kppp</i>,
    takže ho nemusíte stále písať.
    
    <b><font color="red">Varovanie:</font> Vaše heslo bude uložené
    ako čistý text v konfiguračnom súbore, ktorý môžete
    čítať len vy. Overte, že nikto nezíska prístup k tomuto súboru!

en: &Callback type:
sk: Typ &spätného volania:

en: Administrator-defined
sk: Definované administrátorom

en: User-defined
sk: Definované používateľom

en: Callback type
sk: Typ spätného volania

en: Call&back number:
sk: Čís&lo pre spätné volanie:

en: Callback phone number
sk: Telefónne číslo pre spätné volanie

en: Customize &pppd Arguments...
sk: Úprava parametrov &pppd...

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
sk: Tu môžete vybrať príkazy, ktoré sa budú spúšťať v určitých krokoch nadväzovania spojenia. Príkazy sa spúšťajú s vaším
    skutočným id, teda nemôžete tu spúšťať príkazy, ktoré vyžadujú
    práva root-a (samozrejme s výnimkou, ak vy ste root).
    
    Overte, že je uvedená úplná cesta k programom, pretože inak ich
    kppp nemusí nájsť!

en: &Before connect:
sk: &Pred pripojením:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
sk: Dovoľuje vám spustiť program <b>predtým</b> tom, ako sa
    nadviaže spojenie. Keď sa program spustí tesne predtým,
    než sa začne vytáčať číslo.
    
    Užitočné napr. pre donútenie programu HylaFax prestať
    blokovať modem.

en: &Upon connect:
sk: P&o pripojení:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
sk: Dovoľuje vám spustiť program <b>potom</b>, ako sa
    nadviaže spojenie. Keď sa program spustí, všetky
    prípravy pre internetové pripojenie budú dokončené.
    
    Veľmi užitočné pre sťahovanie pošty
    a diskusných skupín.

en: Before &disconnect:
sk: P&red odpojením:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
sk: Dovoľuje Vám spustiť program <b>predtým</b> ako sa ukončí
    spojenie. Spojenie zostane otvorené až pokým program
    neskončí.

en: U&pon disconnect:
sk: Po odpo&jení:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
sk: Dovoľuje Vám spustiť program <b>po</b> ukončení spojenia.

en: C&onfiguration
sk: &Nastavenie

en: Dynamic IP address
sk: Dynamická IP adresa

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
sk: Zvoľte túto voľbu, ak váš počítač dostane IP adresu
    vždy keď sa pripojí.
    
    Takmer každý poskytovateľ služieb Internetu
    používa túto metódu, takže by mala byť zapnutá.

en: Static IP address
sk: Statická IP adresa

en: Select this option when your computer has a
    fixed internet address (IP). Most computers
    do not have one, so you should probably select
    dynamic IP addressing unless you know what you
    are doing.
sk: Zvoľte túto možnosť, ak váš počítač má pevnú
    IP adresu. Väčšina počítačov to nemá, takže by ste
    mali zvoliť dynamickú IP adresu, iba ak by ste
    vedeli, čo robíte.

en: &IP address:
sk: &IP adresa:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
sk: Ak váš počítač má pevnú internetovú
    adresu, musíte sem zadať IP adresu.

en: &Subnet mask:
sk: &Maska podsiete:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
sk: <p>Ak váš počítač má statickú Internetovú adresu,
    musíte sem zadať sieťovú masku. Vo väčšine prípadov
    to bude maska <b>255.255.255.0</b>, ale Váš
    prípad môže byť odlišný.
    
    Ak si nie ste istý, kontaktujte svojho poskytovateľa
    služieb Internetu.

en: &Auto-configure hostname from this IP
sk: &Automatická konfigurácia mena hostiteľa z tejto IP adresy

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
sk: <p>Vždy, keď sa pripojíte, toto zmení
    meno hostiteľa, aby sa zhodoval s IP adresou,
    ktorú ste dostali od PPP servera. Toto môže byť
    užitočné, ak potrebujete použiť protokol, ktorý
    závisí na tejto informácii, ale môže to spôsobiť
    <a href="kppp-7.html#autohostname">rôzne problémy</a>.
    
    Nepovoľujte túto voľbu ak ju naozaj nepotrebujete.

en: Selecting this option might cause some weird problems with the X-server and applications while kppp is connected. Do not use it unless you know what you are doing.
    For more information take a look at the handbook (or help) in the "Frequently asked questions" section.
sk: Táto voľba môže spôsobiť divné problémy s X-serverom a aplikáciami počas spojenia kppp. Ak neviete, čo robíte, túto voľbu nepoužívajte.
    Ďalšie informácie sú v príručke alebo pomocníkovi v časti "Frequently asked questions".

en: Warning
sk: Varovanie

en: Domain &name:
sk: Me&no domény:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
sk: Ak tu zadáte meno domény, táto doména bude
    použitá pre váš počítač kým ste pripojený.
    Keď sa spojenie ukončí, vráti sa späť originálna
    doména.
    
    Ak necháte toto miesto prázdne, nebudú sa
    v nastavení domény robiť žiadne zmeny.

en: C&onfiguration:
sk: &Nastavenie:

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Manual
sk: Ručne

en: DNS &IP address:
sk: &IP adresa DNS:

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
sk: <p>Dovolí vám špecifikovať nový DNS server, ktorý
    sa bude používať počas pripojenia. Keď sa spojenie
    skončí, táto DNS položka bude zase zmazaná.
    
    Ak chcete pridať DNS server, zadajte IP adresu
    DNS serveru a kliknite na <b>Pridať</b>

en: &Add
sk: Prid&ať

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
sk: Stlačte toto tlačidlo na pridanie DNS serveru
    uvedeného v poli nad tlačidlom.
    Položka sa potom pridá dole do zoznamu.

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
sk: Kliknite na toto tlačidlo pre zmazanie DNS
    serveru zo zoznamu dole.

en: DNS address &list:
sk: &Zoznam adries DNS:

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
sk: Toto vám ukáže všetky definované DNS servery,
    ktoré sa majú použiť počas spojenia. Použite
    tlačidlo <b>Pridať</b> a <b>Zmazať</b>
    na zmenu zoznamu.

en: &Disable existing DNS servers during connection
sk: Vyra&diť existujúce DNS servery behom spojenia

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
sk: <p>Ak je táto voľba zapnutá, všetky DNS
    servery uvedené v <tt>/etc/resolv.conf</tt>
    budú automaticky zakázané keď sa vytvorí dialup
    spojenie. Potom ako bude spojenie ukončené,
    servery budú znovu povolené.
    
    Väčšinou nie je dôvod používať túto voľbu, ale môže
    byť užitočná za určitých podmienok.

en: Default gateway
sk: Štandardná brána

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
sk: Toto spôsobí, že počítač, na ktorý sa pripojíte
    sa bude považovať za bránu. Váš počítač bude posielať
    všetky dáta nesmerujúce do vašej lokálnej siete na tento
    počítač, ktorý bude smerovať vaše dáta ďalej.
    
    Toto je štandardná vlastnosť väčšiny ISP, takže by
    ste mali asi túto voľbu ponechať zapnutú.

en: Static gateway
sk: Statická brána

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
sk: <p>Dovoľuje vám špecifikovať, ktorý počítač chcete
    používať ako bránu (pozrite <i>Štandardnú brána</i> hore)

en: Gateway &IP address:
sk: &IP adresa brány:

en: &Assign the default route to this gateway
sk: Prir&adiť štandardné smerovanie k tejto bráne

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
sk: Ak je táto voľba zapnutá, všetky dáta nesmerujúce
    do lokálnej siete budú smerované cez PPP spojenie.
    
    Normálne by ste to mali nechať zapnuté.

en: &Insert
sk: Vlož&iť

en: Add Phone Number
sk: Pridať telefónne číslo

en: Enter a phone number:
sk: Zadajte telefónne číslo:

en: pppd version:
sk: Verzia pppd:

en:  sec
sk:  sek

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
sk: <i>kppp</i> bude čakať toľkoto sekúnd, aby zistil,
    či bude PPP spojenie uskutočnené. Ak sa nepodarí
    žiadne spojenie, <i>kppp</i> sa vzdá a zabije pppd.

en: Doc&k into panel on connect
sk: Vsadiť do &panelu pri pripojení

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
sk: <p>Po vytvorení spojenia, okno bude minimalizované
    a malá ikona v KDE paneli bude reprezentovať
    toto okno.
    
    Kliknutím na túto ikonu vrátite okienko na pôvodné
    miesto a s pôvodnou veľkosťou.

en: A&utomatic redial on disconnect
sk: &Automaticky znovu vytáčať po strate spojenia

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
sk: Keď sa uskutoční­ spojenie a nejakým
    spôsobom sa spojenie stratí, <i>kppp</i>
    sa ho bude snažiť znovu nadviazať.
    
    Pozrite <a href="#redial">sem</a> pre ďalšie informácie.

en: Automatic redial on NO &CARRIER
sk: &Automaticky znovu vytáčať pri nenájdenom tóne

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
sk: <p>Ak modem vráti správu, že nenašiel tón,
    program sa pokúsi o nové vytáčanie namiesto
    čakania, kým používateľ stlačí <ZRUŠIŤ>.

en: &Show clock on caption
sk: &Zobrazovať hodiny v titulku

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
sk: Keď je táto možnosť zaškrnutá, titulok
    ukazuje čas od nadviazania spojenia. Veľmi užitočné,
    takže by ste asi mali zapnúť.

en: Disco&nnect on X server shutdown
sk: &Odpojiť pri ukončení X-serveru

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby zavrie všetky
    otvorené spojenia, keď bude ukončený X-server.
    Mali by ste povoliť túto voľbu, ak neviete,
    čo robíte.
    
    Pozrite <a href="#disxserver">sem</a> pre ďalšie informácie.

en: &Quit on disconnect
sk: &Ukončiť pri odpojení

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
sk: Keď je táto voľba zapnutá, <i>kppp</i>
    bude ukončený pri odpojení.

en: Minimi&ze window on connect
sk: &Minimalizovať okno po pripojení

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
sk: Ikonifikuje okno <i>kppp</i> keď sa
    nadviaže spojenie.

en: Modem &name:
sk: &Meno modemu:

en: Type in a unique name for this modem
sk: Vložte unikátny názov pre tento modem

en: Modem de&vice:
sk: Modemové &zariadenie:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
sk: Toto špecifikuje sériový port, na ktorý je pripojený
    modem. Na Linux/x86 je to väčšinou /dev/ttyS0 
    (COM1 pod DOSom) alebo /dev/ttyS1 (COM2 pod DOSom).
    
    Ak máte internú ISDN kartu s emuláciou AT príkazov
    (väčšina kariet pod Linuxom to podporuje), mali by ste
    zvoliť jedno zo zariadení /dev/ttyIx.

en: &Flow control:
sk: Riadenie &toku:

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
sk: Špecifikuje, ako komunikuje sériový port s modemom.
    Nemali by ste to meniť, ak neviete, čo to znamená.
    
    <b>Štandardné</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
sk: &Položenie linky:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
sk: <p>Špecifikuje, ako sa AT príkazy posielajú do Vášho
    modemu. Väčšina modemov bude pracovať bezproblémovo
    so štandardným <i>CR/LF</i>. Ak Váš modem nereaguje
    na inicializačný reťazec, mali by ste tu vyskúšať
    nastaviť niečo iné.
    
    <b>Štandardné</b>: CR/LF

en: Co&nnection speed:
sk: &Rýchlosť spojenia:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
sk: Špecifikuje, akou rýchlosťou komunikuje Váš modem
    so sériovým portom počítača. Mali by ste začať na
     rýchlosti 115200 bitov/s (alebo viac ak ste si istý, že
    Váš sériový port podporuje vyššie rýchlosti).
    Ak máte problémy s spojením, znížte túto hodnotu.

en: &Use lock file
sk: Použiť &lock súbor

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
sk: Aby sme zabránili iným programom pristupovať
    k modemu, zatiaľčo sa spájame, vytvorí sa súbor, ktorý
    znamená, že modem sa používa. Napríklad na Linuxe
    je to <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    
    Tu si môžete zvoliť, či sa skutočne bude zamykať.
    
    <b>Štandardné</b>: Zapnuté

en: Modem &timeout:
sk: &Timeout modemu:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
sk: Špecifikuje ako dlho <i>kppp</i> čaká na
    <i>CONNECT</i> odpoveď od Vášho modemu. Doporučovaná
    hodnota je 30 sekúnd.

en: &Wait for dial tone before dialing
sk: Ča&kať na oznamovací tón pred vytáčaním

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
sk: <p>Normálne modem čaká na oznamovací tón
    predtým, než začne vytáčať číslo. Ak váš modem
    nevie rozoznať príslušný tón alebo lokálna
    telefonická sieť nevysiela tento tón, odškrtnite
    túto voľbu.
    
    <b>Štandardné</b>: zapnuté

en: B&usy wait:
sk: Čakať pri o&bsadení:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
sk: Špecifikuje počet sekúnd pred znovu-vytočením,
    ak sú všetky vytáčané čísla obsadené. Toto je
    niekedy potrebné, pretože niektoré modemy robia hlúposti
    ak je rovnaké číslo príliš často obsadené.
    
    Štandardné nastavenie je 0 sekúnd, ale nemali by ste
    to meniť, ak nepotrebujete.

en: Modem &volume:
sk: &Hlasitosť modemu:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
sk: Väčšina modemov má reproduktor, ktorý je
    pri vytáčaní hlučný. Tu môžete vypnúť
    alebo znížiť hlasitosť reproduktoru.
    
    Ak to nefunguje pre Váš modem, musíte zmeniť
    príkaz modemu pre zmenu hlasitosti.

en: Modem asserts CD line
sk: Modem kontroluje signál CD

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
sk: Toto kontroluje, ako <i>kppp</i> detekuje, že modem
    neodpovedá. Ak nemáte s týmto problémy, nemodifikujte
    toto nastavenie.
    
    <b>Štandardné</b>: vypnuté

en: Mod&em Commands...
sk: Modemové &príkazy...

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
sk: Dovoľuje zmeniť AT príkaz pre Váš modem.

en: &Query Modem...
sk: &Automatické nastavenie...

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
sk: Väčšina modemov podporuje sadu príkazov ATI
    na nájdenie výrobcu a verzie Vášho modemu.
    
    Stlačte toto tlačidlo na zistenie týchto informácií
    z modemu. Môže to byť užitočné pri nastavovaní

en: &Terminal...
sk: &Terminál...

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
sk: Otvorí vstavaný terminálový program. Môžete
    ho použiť, ak sa chcete pohrať s AT príkazmi
    Vášho modemu.

en: &Enable throughput graph
sk: &Povoliť graf priepustnosti

en: Graph Colors
sk: Farby grafu

en: Bac&kground:
sk: &Pozadie:

en: I&nput bytes:
sk: Bajty &vstupu:

en: O&utput bytes:
sk: Bajty vý&stupu:

en: C&onnect to:
sk: &Pripojiť k:

en: Use &modem:
sk: Použiť &modem:

en: &Login ID:
sk: &Používateľské ID:

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
sk: <p>Sem zadajte meno používateľa, ktoré ste získali
    od vášho ISP. Toto je hlavne dôležité pre PAP
    a CHAP. Nemusíte ho zadávať, ak používate terminálové
    alebo skriptové overovanie.
    
    <b>Dôležité</b>: veľkosť písmen je dôležitá:
    <i>mojemeno</i> nie je to isté ako <i>MojeMeno</i>.

en: &Password:
sk: &Heslo:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
sk: <p>Sem zadajte Vaše heslo, ktoré ste pravdepodobne získali
    od vášho ISP. Toto je hlavne dôležité pre PAP
    a CHAP. Nemusíte ho zadávať, ak používate terminálové
    alebo skriptové overovanie.
    
    <b>Dôležité</b>: veľkosť písmen je dôležitá:
    <i>mojeheslo</i> nie je to isté ako <i>MojeHeslo</i>.

en: Show lo&g window
sk: Zobrazovať okno so &záznamom

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
sk: Toto kontroluje, či sa ukáže okno so záznamom.
    Okno so záznamom ukazuje komunikáciu medzi
    <i>kppp</i> a Vaším modemom. Toto vám pomôže
    pri hľadaní problémov.
    
    Vypnite to ak sa <i>kppp</i> pripája bez akýchkoľvek
    problémov.

en: Co&nfigure...
sk: Nast&aviť...

en: &Connect
sk: &Pripojiť

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
sk: Takýto modem neexistuje:
    %1
    Návrat na štandardný

en: No such Account:
    %1
sk: Toto konto neexistuje:
    %1

en: KPPP Configuration
sk: Nastavenie KPPP

en: &Accounts
sk: &Kontá

en: Account Setup
sk: Nastavenie účtu

en: &Modems
sk: &Modemy

en: Modems Setup
sk: Nastavenie modemov

en: &Graph
sk: &Graf

en: Throughput Graph
sk: Graf priepustnosti

en: M&isc
sk: &Rôzne

en: Miscellaneous Settings
sk: Rôzne nastavenia

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
sk: Časový limit vypršal pri čakaní na aktiváciu PPP rozhrania.

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
sk: <p>PPP démon neočakávane spadol!</p>

en: <p>Exit status: %1
sk: <p>Návratový stav: %1

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
sk: </p><p>Pozrite sa do 'man pppd' pre vysvetlenie chybových kódov alebo konzultujte kppp FAQ na <a href="%1">%1</a></p>

en: Error
sk: Chyba

en: &Details
sk: &Detaily

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
sk: Pomocný proces kppp práve spadol.
    Vzhľadom na to, že ďalší beh by bol nezmyselný, kppp sa teraz ukončí.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
sk: Nie je možné nájsť pppd démon!
    Overte, že pppd je nainštalovaný a že ste zadali správnu cestu.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
sk: kppp nemôže vykonať:
     %1
    Prosím, overte, že ste nastavili setuid právo pre kppp a že je pppd vykonávateľný.

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
sk: kppp nemôže nájsť:
     %1
    Prosím, overte, že ste správne nastavili modemové zariadenie alebo upravte umiestnenie modemového zariadenia v konfiguračnom dialógu.

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
sk: Vybrali ste overovanie pomocou CHAP alebo PAP. Toto vyžaduje, aby ste poskytli používateľské meno a heslo.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
sk: Nemôžem vytvoriť overovací súbor
    pre PAP/CHAP "%1"

en: You must specify a telephone number.
sk: Musíte zadať telefónne číslo.

en: Disconnecting...
sk: Odpojujem...

en: Executing command before disconnection.
sk: Vykonávam program pred odpojením.

en: Announcing disconnection.
sk: Oznamujem odpojenie.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
sk: Ukončenie kPPP uzavrie Vaše PPP spojenie.

en: Quit kPPP?
sk: Ukončiť kPPP?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
sk: Nemôžem načítať pravidlá pre účtovanie "%1".

en: Recent Changes in KPPP
sk: Posledné zmeny v KPPP

en: From version 1.4.8 on, kppp has a new feature
    called "Quickhelp". It is similar to a tooltip,
    but you can activate it whenever you want.
    
    To activate it, simply click on a control (like
    a button or a label) with the right mouse button.
    If the item supports Quickhelp, a popup menu
    will appear leading to Quickhelp.
    
    To test it, right-click somewhere in this text.
sk: Od verzie 1.4.8, kppp má novú vlastnosť nazvanú
    "Quickhelp". Je to podobné ako rady, ale
    môžete si túto možnosť aktivovať kedy chcete.
    
    Pre aktiváciu kliknite na kontrolku (napr.
    tlačidlo alebo nápis) pravým tlačidlom myši.
    Ak položka podporuje Quickhelp, zobrazí sa
    menu, ktoré vás nasmeruje ku Quickhelpu.
    
    Ak to chcete otestovať, kliknite pravým tlačidlom
    niekde v tomto texte.

en: Do not show this hint again
sk: Túto správu už znovu nezobrazovať

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
sk: Toto je príklad <b>Rýchlej pomoci</b>.
    Toto okno zostane otvorené, pokiaľ
    nekliknete myšou alebo nestlačíte kláves.

en: Login Terminal Window
sk: Okno terminálového prihlásenia

en: A dialer and front-end to pppd
sk: Vytáčacie rozhranie pre pppd

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
sk: (c) 1999-2002, Vývojári KPPP

en: Current maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Original author
sk: Pôvodný autor

en: Connect using 'account_name'
sk: Spojenie použitím 'meno_konta'

en: Connect using 'modem_name'
sk: Spojenie použitím 'meno_modemu'

en: Terminate an existing connection
sk: Vložte unikátny názov pre toto spojenie

en: Quit after end of connection
sk: Ukončiť pri odpojení

en: Check syntax of rule_file
sk: Skontrolujte syntax súboru

en: Enable test-mode
sk: Povoliť testovací mód

en: Use the specified device
sk: Použiť zadané zariadenie

en: kppp can not create or read from
    %1.
sk: kppp nemôže vytvoriť alebo čítať
    %1.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
sk: kppp detekoval súbor %1.
    Iná inštancia kppp pravdepodobne beží s číslom procesu %2.
    Prosím, ukončite KPPP, overte, že nebeží iný kppp, zmažte pid súbor a reštartujte kppp..
    Alebo ak ste zistili, že žiadne iné kppp nebeží, stlačte Pokračovať.

en: Exit
sk: Ukončiť

en: &Reset Modem
sk: &Resetovať modem

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
sk: MiniTerm - Emulátor terminálu pre KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Tento program je publikovaný pod GNU GPL
    (GNU General Public License)

en: &File
sk: &Súbor

en: Close MiniTerm
sk: Ukončiť MiniTerm

en: Reset Modem
sk: Resetovať modem

en: Help
sk: Pomocník

en: Initializing Modem
sk: Inicializácia modemu

en: Modem Ready
sk: Modem pripravený

en: Hanging up...
sk: Skladám...

en: Resetting Modem
sk: Resetujem modem

en: Unable to open modem.
sk: Nepodarilo sa otvoriť modem.

en: Unable to detect state of CD line.
sk: Nemôžem zistiť stav CD na linke.

en: The modem is not ready.
sk: Modem nie je pripravený.

en: The modem is busy.
sk: Modem je zaneprázdnený.

en: Modem Ready.
sk: Modem pripravený.

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
sk: Nemôžem obnoviť nastavenie tty: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
sk: Modem neodpovedá.

en: Unknown speed
sk: Neznáma rýchlosť

en: Edit Modem Commands
sk: Úprava príkazov modemu

en: Pre-init delay (sec/100):
sk: Počiatočné čakanie (sek/100):

en: Initialization string %1:
sk: Inicializačný reťazec %1:

en: Post-init delay (sec/100):
sk: Poinicializačné čakanie (sek/100):

en: Dialing speed (sec/100):
sk: Rýchlosť vytáčania (sek/100):

en: Init &response:
sk: &Počiatočná odozva:

en: No di&al tone detection:
sk: Bez detekcie neprítomnosti ozn&amovacieho tónu:

en: Dial &string:
sk: &Vytáčací reťazec:

en: Co&nnect response:
sk: Odozva pri pripoje&ní:

en: Busy response:
sk: Odozva pri obsadenej linke:

en: No carr&ier response:
sk: Odozva pr&i neprítomnosti nosnej vlny:

en: No dial tone response:
sk: Odozva pri neprítomnosti oznamovacieho tónu:

en: &Hangup string:
sk: Reťazec pre &zavesenie:

en: Hangup response:
sk: Odozva pri zavesení:

en: Answ&er string:
sk: Reťazec pri o&dpovedi:

en: Ring response:
sk: Odozva pri vyzváňaní:

en: Ans&wer response:
sk: Odo&zva pri odpovedi:

en: DLP response:
sk: DLP odozva:

en: Escape strin&g:
sk: Es&cape reťazec:

en: Escape response:
sk: Escape odozva:

en: Guard time (sec/50):
sk: Čas stráženia (sek/50):

en: Volume off/low/high:
sk: Hlasitosť vypnutá/nízka/vysoká:

en: Select Modem Type
sk: Zvoľte typ modemu

en: To set up your modem, first choose its vendor in the list to the left, and then select the model from the right list. If you do not know which modem you have, you can try out one of the "Generic" modems.
sk: Aby ste nastavili váš modem, najprv vyberte jeho výrobcu v zozname vľavo a potom zvoľte model vpravo. Ak neviete, aký máte modem, vyskúšajte jeden zo "Všeobecných" modemov.

en: <Generic>
sk: <Všeobecný>

en: Hayes(tm) compatible modem
sk: Hayes(tm) kompatibilný modem

en: ATI Query
sk: Zisťujem nastavenie modemu

en: Modem query timed out.
sk: Vypršal čas pre komunikáciu s modemom.

en: Modem Query Results
sk: Výsledky vyhľadávania modemu

en: Maximum number of modems reached.
sk: Dosiahnutý maximálny počet modemov.

en: No modem selected.
sk: Nie je vybraný žiadny modem.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
sk: Ste si istý, že si prajete
    zmazať modem "%1"?

en: New Modem
sk: Nový modem

en: Edit Modem:
sk: Upraviť modem:

en: &Device
sk: &Zariadenie

en: Serial Device
sk: Sériové zariadenie

en: Modem Settings
sk: Nastavenie modemu

en: You must enter a unique
    modem name
sk: Musíte zadať jedinečný
    názov modemu

en: Customize pppd Arguments
sk: Úprava parametrov pppd

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
sk: Konfiguračný súbor aplikácie nemôže byť otvorený ani
    na čítanie ani na čítanie a zápis.
    Superužívateľ pravdepodobne bude musieť zmeniť jeho vlastníka spustením nasledujúceho príkazu vo vašom domovskom priečinku:
    chown {VašeMenoPoužívateľa} .kde/share/config/kppprc

en: %1_copy
sk: %1_kópia

en: Cannot open any of the following logfiles:
sk: Nie je možné otvoriť žiadny z týchto súborov so záznamom:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
sk: Spustili ste pppd predtým, ako bol vzdialený server schopný nadviazať PPP spojenie.
    Prosím použite terminálové prihlásenie, aby ste to mohli overiť.

en: You have not started the PPP software on the peer system.
sk: Nespustili ste PPP softvér na druhej strane.

en: Check that you supplied the correct username and password.
sk: Skontrolujte, či ste poskytli správne meno a heslo.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
sk: Nemali by ste ako argument programu pppd dávať 'lock'. Skontrolujte /etc/ppp/options a ~/.ppprc

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
sk: Vzdialený systém asi neodpovedá na konfiguračnú
    požiadavku. Kontaktujte svojho poskytovateľa.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
sk: Zadali ste nesprávnu voľbu pre pppd. Pozrite `man pppd' pre podrobný popis platných parametrov.

en: Notice that the remote system has sent the following message:
    "%1"
    This may give you a hint why the connection has failed.
sk: Vzdialený systém poslal nasledujúcu odpoveď:
    "%1"
    Toto vám možno pomôže zistiť, prečo zlyhalo spojenie.

en: Unable to provide help.
sk: Nepodarilo sa nájsť text pomocníka.

en: KPPP could not prepare a PPP log. It is very likely that pppd was started without the "debug" option.
    Without this option it is difficult to find out PPP problems, so in general the debug option should be used.
    Enable debug now, and restart pppd?
sk: KPPP nemôže pripraviť PPP záznam. Je veľmi pravdepodobné, že pppd bol spustený bez "debug" parametra.
    Bez tejto možnosti je veľmi ťažké zistiť problémy PPP, takže by ste túto voľbu mali zapnúť.
    Mám ju teraz zapnúť a reštartovať pppd?

en: Restart pppd
sk: Reštartovať pppd

en: Do Not Restart
sk: Nereštartovať

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
sk: "debug" voľba bola pridaná. Mali by ste sa teraz pokúsiť pripojiť znova. Ak to zlyhá znova, dostanete PPP záznam, ktorý by Vám mohol pomôcť vystopovať problém spojenia.

en: PPP Log
sk: PPP záznam

en: Write to File
sk: Zapísať do súboru

en: kppp's diagnosis (just guessing):
sk: kppp diagnostika (len hádam):

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
sk: PPP záznam bol uložený ako
    "%1".
    
    Ak chcete poslať správu o chybe alebo
    problémoch s prístupom na internet, prosím
    priložte tento súbor. Pomôže autorom
    nájsť chybu a vylepšiť KPPP

en: kppp Statistics
sk: Štatistiky kppp

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Local Addr:
sk: Lokálna adresa:

en: Remote Addr:
sk: Vzdialená adresa:

en: bytes in
sk: prijatých bajtov

en: bytes out
sk: odoslaných bajtov

en: packets in
sk: prijatých paketov

en: packets out
sk: odoslaných paketov

en: vjcomp in
sk: prijatých vjcomp

en: vjcomp out
sk: odoslaných vjcomp

en: vjunc in
sk: prijatých vjunc

en: vjunc out
sk: odoslaných vjunc

en: %1 (max. %2) kb/sec
sk: %1 (max. %2) kb/sek

en: unavailable
sk: neprístupné

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
sk: Dostanete niekoľko otázok, ktoré 
    sú potrebné pre nadviazanie spojenia
    s vaším poskytovateľom Internetového spojenia(ISP).
    
    Pripravte si svoju registráciu u ISP.
    V prípade problémov, skúste on-line pomoc.
    Ak vám niektorá informácia chýba, kontaktujte ISP.

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
sk: Vyberte si z dole uvedeného zoznamu lokalitu, kde
    plánujete použiť konto. Ak vaša krajina, alebo
    lokalita nie je v zozname, vytvorte konto použitím
    normálneho dialógového nastavovania.
    
    Stlačením tlačidla "Zrušiť" sa spustí dialógové
    nastavovanie.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
sk: Vyberte z dole uvedeného zoznamu Vášho poskytovateľa
    internetových služieb (ISP). Ak váš ISP nie je v zozname,
    kliknite na "Zrušiť" a vytvorte konto použitím normálneho
    dialógového nastavovania.
    
    Kliknite na "Ďalší", ak ste ukončili Váš výber.

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
sk: Na prihlásenie u Vášho ISP, kppp potrebuje poznať
    používateľské meno a heslo, ktoré ste dostali od vášho ISP.
    Napíšte tieto informácie do dole zobrazených políčok.
    
    Je dôležité dbať na veľké a malé písmená.

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: Password:
sk: Heslo:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
sk: Ak potrebujete špeciálnu volaciu predvoľbu (napr.
    ak používate telefónnu ústredňu) môžete ju na tomto
    mieste špecifikovať. Táto predvoľba je vytáčaná pred
    telefónnym číslom.
    
    Ak máte telef. ústredňu, pravdepodobne tu potrebujete
    napísať "0" alebo "0,".

en: Dial prefix:
sk: Vytáčací reťazec:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
sk: Hotovo!
    
    Bolo vytvorené nové konto. Stlačte "Ukončiť" pre
    návrat do nastavovacieho dialógu. Ak chcete skontrolovať
    nastavenia novovytvoreného konta, použite "Upraviť" v
    nastavovacom dialógu.

en: kppp: no rulefile specified
sk: kppp: neuvedený žiadny súbor pravidiel

en: kppp: rulefile "%s" not found
sk: kppp: nenašiel som súbor s pravidlami - "%s"

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
sk: kppp: súbory s pravidlami musia mať príponu ".rst"

en: kppp: error parsing the ruleset
sk: kppp: chyba pri analýze pravidiel

en: kppp: parse error in line %d
sk: kppp: chyba pri analýze na riadku %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
sk: kppp: súbor s pravidlami neobsahuje implicitné pravidlo

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
sk: kppp: súbor s pravidlami neobsahuje riadok "name=..."

en: kppp: rulefile is ok
sk: kppp: súbor s pravidlami je v poriadku

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
sk: Nemáte právo pre vytáčanie z pppd.
    Kontaktujte svojho systémového administrátora.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
sk: Nie je možné nájsť PPP démon.
    Overte, že pppd je nainštalovaný.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
sk: Nemáte práva pre spustenie pppd.
    Kontaktujte svojho systémového administrátora, aby vám umožnil prístup k pppd.

en: You do not have sufficient permission to run:
    %1
    Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
sk: Nemáte dostatočné práva pre spustenie:
    %1
    Overte, že vlastníkom kppp je root a kppp má nastavený SUID bit.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
sk: %1 nenájdený alebo nie je čitateľný.
    Požiadajte Vášho administrátora, aby vytvoril tento súbor (môže byť prázdny) so správnymi hodnotami a prístupovými právami na čítanie a zápis.
