kcm_remotecontrol - en to sk translation catalogue (86 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAction) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditDBusAction)
en: Dialog
sk: Dialóg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: How do you wish to create the action?
sk: Ako si želáte vytvoriť akciu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTemplate)
en: Create an action using a template
sk: Vytvoriť akciu použitím šablóny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Use this if you cannot find a template for the desired action. Here you can browse the whole D-Bus session bus and execute any function using common data types.<br>
    <i>Note that an application must be running in order to be shown here.</i>
sk: Toto použite, ak neviete nájsť šablónu pre zvolenú akciu. Tu môžete prehľadávať celé sedenie D-Bus a spúšťať ľubovoľné funkcie pomocou bežných dátových typov.<br>
    <i>Pozor, aplikácia musí bežať na to, aby sa tu zobrazila.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This is the recommended way if you would like to control the most common applications. It is the easiest way for adding actions, but also limited to the available templates.
sk: Toto je odporúčaná cesta, ak si želáte ovládať najbežnejšie aplikácie. Je to najjednoduchšia cesta na pridávanie akcií, ale tiež obmedzená na dostupné šablóny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDBus)
en: Create an action browsing D-Bus
sk: Vytvoriť akciu prehliadaním D-Bus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbKeypressAction)
en: Create a keypress action
sk: Vytvoriť akciu stlačenia klávesu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: This type of action offers to generate keypress events. You can execute keyboard shortcuts or type whole sentences with just one button press.
sk: Tento typ akcie ponúka generovanie udalostí stlačenia kláves. Môžete spúšťať klávesové skratky alebo písať celé vety jedným stlačením tlačidla.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigurationWidget)
en: Linux Infrared Remote Control
sk: Linuxové infračervené diaľkové ovládanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lNoRemotesWarning)
en: There are no remote controls available. Please make sure lircd is configured correctly.
sk: Nie je dostupné žiadne diaľkové ovládanie. Uistite sa, že lirc je nastavený správne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lRemotes)
en: Available remotes:
sk: Dostupné diaľkové:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddMode)
en: Add mode
sk: Pridať režim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddAction)
en: Add action
sk: Pridať akciu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveMode)
en: Remove mode
sk: Odstrániť režim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveAction)
en: Remove action
sk: Odstrániť akciu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditMode)
en: Edit mode
sk: Upraviť režim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditAction)
en: Edit action
sk: Upraviť akciu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeUp)
en: Move mode up
sk: Presunúť režim nahor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbCopyAction)
en: Duplicate action
sk: Duplikovať akciu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeDown)
en: Move mode down
sk: Presunúť režim nadol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAutoPopulate)
en: Automatically create actions using a profile
sk: Automaticky vytvoriť akcie pomocou profilu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionUp)
en: Move action up
sk: Posun akcie hore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionDown)
en: Move action down
sk: Posun akcie dolu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrayIcon)
en: Show tray icon
sk: Zobraziť tray ikonu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionContainer)
en: Edit Action
sk: Upraviť akciu

[ctx: Button on the remote control]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Button:
sk: Tlačidlo:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Application and function
sk: Aplikácia a funkcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lDBusServices)
en: D-Bus Services:
sk: Služby D-Bus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lFunctions)
en: Functions:
sk: Funkcie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Parameters:
sk: Parametre:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRepeat)
en: Repeat action if button is held down
sk: Opakovať akciu počas držania tlačidla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutostart)
en: Start the application if not running
sk: Spustiť aplikáciu, ak nebeží

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If multiple instances of this application are running...
sk: Ak beží viac inštancií tejto aplikácie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTop)
en: send the action to the top-level instance
sk: poslať akciu najvyššej inštancii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBottom)
en: send the action to the lowest instance
sk: poslať akciu najnižšej inštancii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAll)
en: send the action to all instances
sk: poslať akciu všetkým inštanciám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbNone)
en: do not send the action
sk: neposielať akciu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Keypresses to be generated
sk: Stlačenia kláves na generovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: &Add
sk: &Pridať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove)
en: &Remove
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbUp)
en: Move Up
sk: Posunúť hore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDown)
en: Move Down
sk: Posunúť dole

en: Profiles:
sk: Profily:

en: Action templates:
sk: Šablóny akcií:

en: The KDE Remote Control System
sk: KDE systém diaľkového ovládania

en: Use this to configure KDE's remote control system in order to control any KDE application with your remote control.
sk: Toto použite na nastavenie KDE systému diaľkového ovládanie na ovládanie KDE aplikácií vašim diaľkovým ovládačom.

en: <h1>Remote Controls</h1><p>This module allows you to configure bindings between your remote controls and KDE applications. Simply select your remote control and click Add next to the Actions/Buttons list to create new action for button presses.</p>
sk: <h1>Diaľkové ovládače</h1><p>Tento modul vám umožní nastaviť previazania medzi vašim diaľkovým ovládačom a KDE aplikáciami. Jednoducho vyberte vaše diaľkové ovládanie a kliknite na Pridať ďalšie na zoznam akcií/tlačidiel na vytvorenie novej akcie pre stlačenie klávesy.</p>

en: Are you sure you want to remove this remote and all of its modes and actions?
sk: Určite chcete odstrániť toto diaľkové a všetky jeho režimy a akcie?

en: Remove remote
sk: Odstrániť diaľkové

en: Are you sure you want to remove this mode and all contained actions?
sk: Určite chcete odstrániť tento režim a všetky jeho akcie?

en: Configured actions for %1:
sk: Nastavené akcie pre %1:

en: Configured actions for %1 in mode %2:
sk: Nastavené akcie pre %1 v režime %2:

en: The remote control daemon failed to load. Your remote controls will not work.
sk: Zlyhalo načítanie démona diaľkového ovládania. Vaše diaľkové ovládače nebudú fungovať.

en: Failed to load daemon
sk: Zlyhalo načítanie démona

en: No button
sk: Žiadne tlačidlo

en: Using the cycle function will remove all duplicate button assignments from your modes. Are you sure that you would like to proceed?
sk: Použitie funkcie cyklu odstráni všetky duplicitné priradenia tlačidiel z vašich režimov. Určite chcete pokračovať?

en: Change mode switch behavior
sk: Zmeniť chovanie prepínača režimov

en: No Button
sk: Žiadne tlačidlo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ModeDialog)
en: New Mode
sk: Nový režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSetDefault)
en: Set mode as default
sk: Nastaviť režim ako predvolený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lButton)
en: Button:
sk: Tlačidlo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbModeCycle)
en: Enable mode cycling (disables mode grouping)
sk: Povoliť cyklovanie režimov (zakáže zoskupovanie režimov)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleForward)
en: Forward button
sk: Tlačidlo vpred

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleBackward)
en: Backward button
sk: Tlačidlo späť

[ctx: Header in a table holding DBus functions]
en: Application / Node
sk: Aplikácia / uzol

en: Function
sk: Funkcia

en: Parameters
sk: Parametre

en: Description
sk: Popis

en: Value
sk: Hodnota

[ctx: Value is true]
en: True
sk: Pravda

[ctx: Value is false]
en: False
sk: Nepravda

en: A comma-separated list of Strings
sk: Čiarkou oddelený zoznam reťazcov

en: Profile Name
sk: Názov profilu

en: Author: %1 (Version: %2)
sk: Autor: %1 (Verzia: %2)

[ctx: Profile name]
en: Name
sk: Názov

en: Remotes and modes
sk: Diaľkové a režimy

en: Button
sk: Tlačidlo

en: This remote control is currently not available.
sk: Toto diaľkové ovládanie momentálne nie je dostupné.

en: Application
sk: Aplikácia

en: Select a profile to automatically generate actions for your remote control:
sk: Vyberte profil na automatické generovanie akcií pre vaše diaľkové ovládanie:

en: Available profiles
sk: Dostupné profily

en: Auto-Populate
sk: Automaticky naplniť

en: Remote supports all defined buttons in selected profile
sk: Diaľkové podporuje všetky definované tlačidlá vo vybranom profile

en: Remote does not support all defined buttons in selected profile
sk: Diaľkové nepodporuje všetky definované tlačidlá vo vybranom profile

en: Remote supports none of the defined buttons in selected profile
sk: Diaľkové nepodporuje žiadne definované tlačidlá vo vybranom profile
