kfilereplace - en to sk translation catalogue (214 entries)

note: i18n(" captured text \"%1\" replaced with \"%2\" at line: %3, column: %4 ", capturedText, data, x, y);
en:  Line:%3,Col:%4 - "%1" -> "%2"
sk:  Riadok:%3,Stĺ:%4 - "%1" -> "%2"

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Insert Searching/Replacing Strings
sk: Vložiť hľadané/nahrádzajúce reťazce

note: i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Choose String Adding Mode
sk: Vyberte režim pridávania reťazcov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search and replace mode
sk: Režim hľadať a nahradiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search only mode
sk: Režim iba hľadať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search for:
sk: Hľadať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace with:
sk: Nahradiť s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Search For
sk: Hľadať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replace With
sk: Nahradiť s

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Could not load the KFileReplace part.
sk: Nemôžem načítať časť KFileReplace.

en: Could not find the KFileReplace part.
sk: Nenašla sa časť z KFileReplace.

en: 1 byte | %1 bytes
sk[0]: 1 bajt
sk[1]: %1 bajty
sk[2]: %1 bajtov

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list. This file seems not to be a valid old kfr file or it is broken.</qt>
sk: <qt>Súbor <b>%1</b> sa nedá otvoriť a nedá sa načítať zoznam reťazcov. Tento súbor asi nie je platný starý kfr súbor alebo je poškodený.</qt>

en: Cannot read data.
sk: Nedajú sa čítať dáta.

en: Out of memory.
sk: Nedostatok pamäte.

en: Ready.
sk: Pripravený.

en: Search completed.
sk: Hľadanie dokončené.

en: <qt>You have selected <b>%1</b> as the encoding of the files.<br />Selecting the correct encoding is very important as if you have files that have some other encoding than the selected one, after a replace you may damage those files.<br /><br />In case you do not know the encoding of your files, select <i>utf8</i> and <b>enable</b> the creation of backup files. This setting will autodetect <i>utf8</i> and <i>utf16</i> files, but the changed files will be converted to <i>utf8</i>.</qt>
sk: <qt>Vybrali ste <b>%1</b> ako kódovanie súborov.<br />Výber správneho kódovania je veľmi dôležitý, pretože ak máte súbory, ktoré majú iné kódovanie ako to vybrané, po nahradení si tie súbory môžete poškodiť.<br /><br />V prípade, že nepoznáte kódovanie svojich súborov, vyberte <i>utf8</i> a <b>povoľte</b> tvortu záložných súborov. Toto nastavenie automaticky deteguje súbory <i>utf8</i> a <i>utf16</i>, ale zmenené súbory budú prevedené do <i>utf8</i>.</qt>

en: File Encoding Warning
sk: Upozornenie na kódovanie súboru

en: Replacing files (simulation)...
sk: Nahrádzam súbory (simulácia)...

en: Replaced strings (simulation)
sk: Nahradené reťazce (simulácia)

en: Replacing files...
sk: Nahrádzam súbory...

en: Replaced strings
sk: Nahradené reťazce

en: Stopping...
sk: Zastavujem...

en: There are no results to save: the result list is empty.
sk: Žiadne výsledky na uloženie: zoznam výsledkov je prázdny.

en: Files
sk: Súbory

en: Save Report
sk: Správa o uložení

en: <qt>A folder or a file named <b>%1</b> already exists.</qt>
sk: <qt>Priečinok alebo súbor s názvom <b>%1</b> už existuje.</qt>

en: <qt>Cannot create the <b>%1</b> folder.</qt>
sk: <qt>Priečinok <b>%1</b> sa nedá vytvoriť.</qt>

en: KFileReplace strings
sk: Reťazce KFileReplace

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Load Strings From File
sk: Načítať reťazce zo súboru

en: Cannot open folders.
sk: Nedajú sa otvoriť priečinky.

en: Batch search and replace tool.
sk: Nástroj dávkového hľadania a nahrádzania.

en: Part of the KDEWebDev module.
sk: Časť modulu KDEWebDev

en: Original author of the KFileReplace tool
sk: Pôvodný autor nástroja KFileReplace

en: Current maintainer, code cleaner and rewriter
sk: Momentálny správca, čistič kódu a prepisovateľ

en: Co-maintainer, KPart creator
sk: Spolusprávca, tvorca KPart

en: Original german translator
sk: Pôvodný prekladateľ do Nemčiny

en: Sorry, currently the KFileReplace part works only for local files.
sk: Ľutujem, momentálne časť KFileReplace funguje iba pre miestne súbory.

en: Non Local File
sk: Nelokálny súbor

en: Customize Search/Replace Session...
sk: Prispôsobiť sedenie Hľadať/Nahradiť...

en: &Search
sk: &Hľadať

en: S&imulate
sk: S&imulovať

en: &Replace
sk: Nah&radiť

en: Sto&p
sk: Zas&taviť

en: Cre&ate Report File...
sk: &Vytvoriť súbor správy...

en: &Add String...
sk: &Pridať reťazec...

en: &Delete String
sk: &Zmazať reťazec

en: &Empty Strings List
sk: &Vyprázdniť zoznam reťazcov

en: Edit Selected String...
sk: Upraviť vybraný reťazec...

en: &Save Strings List to File...
sk: &Uložiť zoznam reťazcov do súboru...

en: &Load Strings List From File...
sk: &Načítať zoznam reťazcov zo súboru...

en: &Load Recent Strings Files
sk: &Načítať nedávne súbory reťazcov

en: &Invert Current String (search <--> replace)
sk: &Obrátiť súčasný reťazec (hľadať <--> nahradiť)

en: &Invert All Strings (search <--> replace)
sk: &Obrátiť všetky reťazce (hľadať <--> nahradiť)

en: &Include Sub-Folders
sk: &Zahrnúť podpriečinky

en: Create &Backup Files
sk: Vytvoriť &záložné súbory

en: Case &Sensitive
sk: Rozlišovať &veľkosť písmen

en: Enable Commands &in Replace String: [$command:option$]
sk: Povoliť príkazy &v Nahradiť reťazec: [$command:option$]

en: Enable &Regular Expressions
sk: Povoliť &regulérne výrazy

en: Configure &KFileReplace...
sk: Nastaviť &KFileReplace...

en: &Properties
sk: &Vlastnosti

en: &Open
sk: &Otvoriť

en: &Edit in Quanta
sk: Up&raviť v Quante

en: Open Parent &Folder
sk: Otvoriť rodičovský &priečinok

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: E&xpand Tree
sk: &Rozbaliť strom

en: &Reduce Tree
sk: &Zbaliť strom

en: &About KFileReplace
sk: &O KFileReplace

en: KFileReplace &Handbook
sk: Príručka k KFileReplace

en: &Report Bug
sk: &Hlásiť chybu

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for reading.</qt>
sk: <qt>Nemôžem otvoriť súbor <b>%1</b> na čítanie.</qt>

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for writing.</qt>
sk: <qt>Nemôžem otvoriť súbor <b>%1</b> na zápis.</qt>

en: <qt>Do you want to replace the string <b>%1</b> with the string <b>%2</b>?</qt>
sk: <qt>Chcete nahradiť reťazec <b>%1</b> reťazcom <b>%2</b>?</qt>

en: Confirm Replace
sk: Potvrdiť nahradenie

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Do Not Replace
sk: Nenahrádzať

en:  Line:%2, Col:%3 - "%1"
sk:  Riadok:%2, Stĺ:%3 - "%1"

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list.</qt>
sk: <qt>Nemôžem otvoriť súbor <b>%1</b> a načítať zoznam reťazcov.</qt>

en: <qt>File <b>%1</b> seems not to be written in new kfr format. Remember that the old kfr format will be soon abandoned. You can convert your old rules files by simply saving them with kfilereplace.</qt>
sk: <qt>Súbor <b>%1</b> pravdepodobne nie je zapísaný v novom kfr formáte. Pamätajte na to, že od starého kfr formátu sa čoskoro upustí. Svoje staré súbory s pravidlami môžete jednoducho previesť tak, že ich uložíte pomocou kfilereplace.</qt>

en: Warning
sk: Varovanie

en: <qt>The format of kfr files has been changed; attempting to load <b>%1</b>. Please see the KFilereplace manual for details. Do you want to load a search-and-replace list of strings?</qt>
sk: <qt>Formtá súborov kfr bol zmenený; pokúšam sa načítať <b>%1</b>. Prosím, pozrite si manuál ku KFilereplace pre podrobnosti. Chcete načítať zoznam reťazcov nájdi-a-nahraď?</qt>

en: Load
sk: Načítať

en: Do Not Load
sk: Nenačítať

en: There are no strings to search and replace.
sk: Neexistujú žiadne reťazce pre nájdenie a nahradenie.

en: <qt>The main folder of the project <b>%1</b> does not exist.</qt>
sk: <qt>Hlavný priečinok projektu <b>%1</b> neexistuje.</qt>

en: <qt>Access denied in the main folder of the project:<br /><b>%1</b></qt>
sk: <qt>Prístup k súboru v hlavnom priečinku projektu bol zamietnutý:<br /><b>%1</b></qt>

note: i18n: ectx: Menu (kfilerepace)
en: Search/&Replace
sk: Hľadať/Nah&radiť

note: i18n: ectx: Menu (strings)
en: &Strings
sk: Reťaz&ce

note: i18n: ectx: Menu (results)
en: &Results
sk: %Výsledky

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
sk: &Možnosti

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KFileReplace Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov KFileReplace

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

en: <qt>Cannot invert string <b>%1</b>, because the search string would be empty.</qt>
sk: <qt>Reťazec <b>%1</b> sa nedá obrátiť, pretože by bol hľadaný reťazec prázdny.</qt>

en: Do you really want to delete %1?
sk: Naozaj chcete vymazať %1?

en: No strings to save as the list is empty.
sk: Žiadne reťazce na uloženie, pretože je zoznam prázdny.

en: KFileReplace Strings
sk: Reťazce KFileReplace

en: Save Strings to File
sk: Uložiť reťazce do súboru

en: File %1 cannot be saved.
sk: Súbor %1 sa nedá uložiť.

en: Open &With...
sk: Otvoriť &pomocou...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Name
sk: Názov

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Folder
sk: Priečinok

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Old Size
sk: Stará veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: New Size
sk: Nová veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replaced Strings
sk: Nahradené reťazce

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner User
sk: Užívateľ vlastníka

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner Group
sk: Skupina vlastníka

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Size
sk: Veľkosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Found Strings
sk: Nájdené reťazce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Green means ready
sk: Zelená znamená pripravený

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Ready
sk: Pripravený

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Yellow means wait while sorting list
sk: Žltá znamená čakajte, kým sa zotriedi zoznam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Please wait while sorting list
sk: Prosím čakajte, kým sa zotriedi zoznam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Red means scanning files
sk: Červená znamená prehľadanie súborov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Scanned files:
sk: Prehľadané súbory:

en: Project Directory
sk: Priečinok projektu

en: You must fill the combo boxes (location and filter) before continuing.
sk: Musíte vyplniť vyskakovacie rámčeky (umiestnenie a filter), aby ste mohli pokračovať.

en: Some edit boxes are empty in the <b>Owner</b> page.
sk: Niektoré rámčeky sú prázdne na stránke <b>Vlastník</b>.

en: The minimum size is greater than the maximum size.
sk: Minimálna veľkosť je väčšia než maximálna.

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Search & Replace in Files
sk: Hľadať a nahradiť v súboroch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Now
sk: Hľadať teraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Later
sk: Hľadať neskôr

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &General
sk: &Všeobecné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Startup Folder Options
sk: Voľby štartovacieho priečinka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Location:
sk: Umiestnenie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox)
en: Insert a search path here. You can use the search path button.
sk: Sem vložte cestu hľadania. Môžete použiť tlačidlo cesty hľadania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Include subfolders
sk: &Zahrnúť podpriečinky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Search/Replace Strings
sk: Hľadať/nahradiť reťazce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search:
sk: Hľadať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace:
sk: Nahradiť:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: General Options
sk: Všeobecné voľby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable &regular expressions
sk: Povoliť &regulérne výrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy instead of overwrite
sk: Urobiť &záložnú kópiu miesto prepísania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Case sensitive
sk: Rozlišovať &veľkosť písmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable co&mmands in the replace string
sk: Povoliť prí&kazy v reťazci nahradenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Backup copy suffix:
sk: Prípona záložnej kópie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Encoding of the files:
sk: Kódovanie súborov:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &Advanced
sk: &Pokročilé

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Ownership Filtering
sk: Filtrovanie vlastníctva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: User:
sk: Užívateľ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: ID (Number)
sk: ID (Číslo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Equals To
sk: Sa rovná

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Is Not
sk: Nie je

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Group:
sk: Skupina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Access Date Filtering
sk: Filtrovanie dátumu prístupu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Dates valid for:
sk: Dátumy platné:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed after:
sk: Prístup po:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed before:
sk: Prístup pred:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Writing Access
sk: Posledný prístup zápisu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Reading Access
sk: Posledný prístup čítania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Size Filtering
sk: Filtrovanie veľkosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Minimum si&ze:
sk: Mi&nimálna veľkosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Maximum size:
sk: Maximálna veľkosť:

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable commands in replace strings
sk: Povoliť reaťace v reťazcoch nahradenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Notif&y on errors
sk: Upo&zorniť na chyby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Recursive (search/replace in all sub folders)
sk: Rekurzívne (hľadať/nahradiť vo všetkých podpriečinkoch)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable regular e&xpressions
sk: Povoliť re&gulérne výrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy
sk: Urobiť &záložnú kópiu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Advanced Options
sk: Pokročilé voľby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Ignore hidden files and folders
sk: Ignorovať skryté súbory a priečinky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Follow s&ymbolic links
sk: Sledovať s&ymbolické odkazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: When searching, stop on first string found (faster but no details)
sk: Pri hľadaní zastaviť pri prvom nájdenom reťazci (rýchlejšie, ale bez detailov)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do not show file if no strings are found or replaced
sk: Nezobrazovať súbor, ak sa nenájdu alebo nenahradia žiadne reťazce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Show confirmation dialog
sk: Zobraziť potvrdzovací dialog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Confirm before replace each string
sk: Potvrdiť pred nahradením každého reťazca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Default Values
sk: Východzie &hodnoty

en: Batch search and replace tool
sk: Nástroj dávkového hľadania a nahrádzania

en: Shell author, KPart creator, co-maintainer
sk: Autor Shellu, tvorca KPart, spolu-správca

en: Starting folder
sk: Štartovací priečinok

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b>.</qt>
sk: <qt>Nemôžem otvoriť súbor <b>%1</b>.</qt>

en: Replace with
sk: Nahradiť s

en: Total number occurrences
sk: Celkový počet výskytov

en: KFileReplace Report
sk: Správa KFileReport

en: Searching/Replacing Strings Table
sk: Tabuľka reťazcov Hľadania/nahrádzania

en: Search for
sk: Hľadať

en: Results Table
sk: Tabuľka výsledkov

en: Created by
sk: Vytvoril

en: date
sk: dátum

en: Total occurrences
sk: Celkové výskyty

en: Shows the statistics of your operations. Note that the columns content changes depending on what kind of operation you are performing.
sk: Zobrazí štatistiku vašich operácií. Všimnite si, že obsah stĺpcov sa mení v závislosti od druhu operácie, ktorú vykonávate.

en: Shows a list of strings to search for (and if you specified it, a list of strings to replace with). Use the "add strings" dialog to edit your string list or double click on a string.
sk: Zobrazí zoznam hľadaných reťazcov (a ak ste ho určili, tak aj zoznam nahradzovacích reťazcov). Použite dialóg "pridať reťazec" pre úpravu vašeho zoznamu reťazcov alebo dva krát kliknite na reťazec.

en: Base folder for operations of search/replace. Insert path string here by hand or use the search button.
sk: Základný priečinok pre operácie hľadania/nahrádzania. Sem vložte reťazec cesty ručne alebo použite tlačidlo prehľadávania.

en: Shell-like wildcards. Example: "*.html;*.txt;*.xml".
sk: Symboly wildcard podobné shellu. Príklad: "*.html; *.txt;*.xml".

en: Insert the minimum file size you want to search, or leave it unchecked if you do not want a minimum size limit.
sk: Vložte minimálnu veľkosť súboru, ktorý sa má hľadať, alebo ju ponechajte nezaškrtnutú, ak nechcete limit minimálnej veľkosti.

en: Insert the maximum file size you want to search, or leave it unchecked if you do not want a maximum size limit.
sk: Vložte maximálnu veľkosť súboru, ktorý sa má hľadať, alebo ju ponechajte nezaškrtnutú, ak nechcete limit maximálnej veľkosti.

en: Insert the minimum value for file access date that you want to search, or leave it unchecked if you do not want a minimum limit.
sk: Vložte minimálnu hodnotu pre dátum prístupu k súboru, ktorý chcete hľadať, alebo ju ponechajte nezaškrtnutú, ak nechcete limit minima.

en: Insert the maximum value for file access date that you want to search, or leave it unchecked if you do not want a maximum limit.
sk: Vložte maximálnu hodnotu pre dátum prístupu k súboru, ktorý chcete hľadať, alebo ju ponechajte nezaškrtnutú, ak nechcete limit maxima.

en: Select  "writing" if you want to use the date of the last modification, or  "reading" to use the date of the last access.
sk: Vyberte "zápis" ak chcete použiť dátum poslednej modifikácie, alebo "čítanie" pre použitie dátumu posledného prístupu.

en: Minimum value for access date.
sk: Minimálna hodnota pre dátum prístupu.

en: Maximum value for access date.
sk: Maximálna hodnota pre dátum prístupu.

en: Insert here the string to search for.
sk: Sem vložte reťazec, ktorý sa má hľadať.

en: Insert here the string to replace with.
sk: Sem vložte reťazec, ktorým sa má nahrádzať.

en: Enable this option if your search is case sensitive.
sk: Zapnite túto voľbu ak vaše hľadanie je citlivé na veľkosť písmen.

en: Enable this option to search in sub folders too.
sk: Zapnite túto voľbu pre prehľadávanie podpriečinkov.

en: Enable this option when you are searching for a string and you are only interested to know if the string is present or not in the current file.
sk: Zapnite túto voľbu, ak hľadáte reťazec a vy chcete iba vedieť, či sa daný reťazec nachádza v aktuálnom súbore alebo nie.

en: If set, then if kfilereplace encounters a symbolic link it treats it like a normal folder or file.
sk: Ak je nastavené, ak kfilereplace narazí na symbolický odkaz, spracuje ho ako bežný priečinok či súbor.

en: Enable this option to ignore hidden files or folders.
sk: Zapnite túto voľbu pre ignorovanie skrytých súborov alebo priečinkov.

en: If this option is enabled, KFR will show even the names of the files in which no string has been found or replaced.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, KFR zobrazí aj názvy súborov, v ktorých sa nenašiel alebo nenahradil žiadny reťazec.

en: Allows you to apply Qt-like regular expressions on the search string. Note that a complex regular expression could affect speed performance.
sk: Umožňuje vám aplikovať QT regulárne výrazy na reťazec hľadania. Uvedomte si, že komplexný regulárny výraz môže ovplyvniť rýchlosť výkonu.

en: Enable "commands". For example: if search string is "user" and replace string is the command "[$user:uid$]", KFR will substitute "user" with the uid of the user.
sk: Zapnúť "príkazy". Napríklad: ak je reťazec hľadania "user" a reťazec nahradenia je príkaz "[$user:uid$]", KFR nahradí "user" s uid používateľa.

en: Enable this option if you want leave original files untouched.
sk: Zapnite túto voľbu, ak chcete ponechať pôvodné súbory nezmenené.

en: Enable this option if you want to be asked for single string replacement confirmation.
sk: Zapnite túto voľbu, ak chcete potvrdzovať každé jedno nahradenie reťazca.

en: Enable this option to perform replacing as a simulation, i.e. without making any changes to files.
sk: Zapnite túto voľbu na vykonanie nahrádzania ako simulácie, t.j. bez akýchkoľvek zmien v súboroch.

en: Select search-only mode.
sk: Vyberte režim iba hľadať.

en: Select search-and-replace mode.
sk: Vyberte režim hľadať a nahradiť.

en: Insert here a string you want search for.
sk: Sem vložte reťazec, ktorý chcete hľadať.

en: Insert here the string that KFR will use to replace the search string.
sk: Sem vložte reťazec, ktorý KFR použije na nahradenie hľadaného reťazca.
