imagerename_plugin - en to sl translation catalogue (5 entries)

en: You want to overwrite the left picture with the one on the right.
sl: Levo sliko želite prepisati s sliko na desni.

en: This picture is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
sl: Ta slika ni shranjena
    na krajevnem gostitelju.
    Če želite sliko naložiti,
    kliknite na to oznako.

en: Unable to load image
sl: Slike ni mogoče naložiti

[ctx: The color depth of an image]
en: Depth: %1
sl: Barvna globina: %1

[ctx: The dimensions of an image]
en: Dimensions: %1x%2
sl: Mere: %1 × %2
