nepomukserver - en to sl translation catalogue (79 entries)

en: Desktop Search Details
sl: Podrobnosti namiznega iskanja

en: Refresh
sl: Osveži

en: Files
sl: Datoteke

en: Emails
sl: E-pošta

en: Calculating
sl: Preračunavanje

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Advanced File Filtering
sl: Napredno filtriranje datotek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Exclude Mime Type
sl: Izloči vrste MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the mimetypes that should be excluded from indexing
sl: Izberite vrste MIME, ki bodo izločene iz izgradnje kazala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Exclude Filters
sl: Filtri za izločitev iz kazala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select expressions to exclude files from indexing by matching their filenames
sl: Določite vzorce za izločitev datotek iz izgradnje kazala glede na njihova imena

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (symbolic links are <emphasis>not</emphasis> indexed for desktop search)
sl: <filename>%1</filename><nl/>(simbolne povezave <emphasis>niso</emphasis> dodane v kazalo za namizno iskanje)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
sl: <filename>%1</filename><nl/>(bo dodana v kazalo za namizno iskanje)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
sl: <filename>%1</filename><nl/>(<emphasis>ne</emphasis> bo dodana v kazalo za namizno iskanje)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
sl: Prilagajanje map za kazalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
sl: Izberite krajevne mape z datotekami, ki bodo v kazalu za hitro namizno iskanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
sl: Omogočite, da lahko izberete skrite mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
sl: Pokaži skrite mape

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
sl: Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
sl: Semantično namizje Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
sl: Semantično namizje Nepomuk omogoča označevanje in ocenjevanje datotek in je vključeno v namizno iskanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
sl: Omogoči semantično namizje Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
sl: Podrobnosti ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Nepomuk Desktop File Indexer
sl: Namizni izgrajevalnik kazala datotek Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Nepomuk desktop search allows searching for files by content instead of just by name.
sl: Namizno iskanje z Nepomukom omogoča iskanje po vsebini datotek in ne samo po imenu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableFileIndexer)
en: Enable Nepomuk File Indexer
sl: Omogoči izgrajevalnik kazala datotek Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fileIndexerSuspendResumeButtom) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_emailIndexerSuspendResumeButtom)
en: Suspend
sl: V pripravljenost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_emailIndexingBox)
en: PIM Data Indexing
sl: Izgradnja kazala za podatke PIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PIM data indexing allows full text search in events, contacts, email and their attachments.
sl: Izgradnja kazala za podatke PIM omogoča polno iskanje besedila v dogodkih, stikih, sporočilih in njihovih prilogah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableEmailIndexer)
en: Enable PIM Data Indexer
sl: Omogoči izgrajevalnik kazala za podatke PIM

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Indexing
sl: Izgradnja kazala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
sl: Izgrajevanje kazala datotek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Customize the files and folders to be indexed
sl: Prilagodite datoteke in mape, ki bodo dodane v kazalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxDocuments)
en: Index Documents
sl: Izgradi kazalo dokumentov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxAudio)
en: Index Audio
sl: Izgradi kazalo zvočnih posnetkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxImage)
en: Index Images
sl: Izgradi kazalo slik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxVideo)
en: Index Videos
sl: Izgradi kazalo videov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxSourceCode)
en: Index Source Code
sl: Izgradi kazalo izvorne kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdvancedFileIndexing)
en: Advanced
sl: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize Folders
sl: Prilagodi mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Removable media handling:
sl: Rokovanje z odstranljivimi nosilci:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Indexing of files on removable media
sl: Izgradnja kazala za datoteke na odstranljivih nosilcih

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: <para>Nepomuk can index files on removable devices like USB keys or external hard-disks for fast desktop searches.</para>
    <para>By default no files are indexed. Here this behaviour can be changed to one of two options:</para>
    <para><list><item><interface>Index files on all removable devices</interface> - Files on removable media are indexed as soon as the medium is mounted. Caution: this does not include media which have been rejected via the second option.</item>
    <item><interface>Ask individually when newly mounted</interface> - The user will be asked to decide if files on the newly mounted medium should be indexed or not. Once decided Nepomuk will not ask again.</item></list></para>
sl: <para>Nepomuk lahko zgradi kazalo za datoteke na odstranljivih nosilcih, kot so ključki USB ali zunanji trdi diski, in tako omogoči hitro iskanje.</para>
    <para>Privzeto datoteke niso v kazalu. Tu lahko to spremenite na eno izmed dveh možnosti:</para>
    <para><list><item><interface>Kazalo za datoteke na vseh odstranljivih nosilcih</interface> – Datoteke na odstranljivem nosilcu se dodane v kazalo takoj, ko je nosilec priklopljen. Pozor: to ne vključuje nosilcev, ki so bili izvzeti zaradi druge možnosti.</item>
    <item><interface>Vprašaj ob priklopu vsake nove naprave</interface> – Ob priklopu novega nosilca se uporabnika vpraša, ali naj se datoteke na njem doda v kazalo. Kasneje Nepomuk za ta nosilec ne bo več vprašal.</item></list></para>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ignore all removable media
sl: Prezri vse odstranljive nosilce

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Index files on all removable devices
sl: Kazalo za datoteke na vseh odstranljivih nosilcih

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ask individually when newly mounted
sl: Vprašaj ob priklopu vsake nove naprave

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
sl: Varnostno kopiraj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
sl: Samodejne varnostne kopije

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Nepomuk can perform regular automatic backups of all data that could not be restored otherwise. This includes manually created tags, ratings, but also statistical data.
sl: Nepomuk lahko redno opravlja varnostno kopiranje vseh podatkov, ki jih drugače ni mogoče obnoviti. Sem spadajo ročno ustvarjene oznake, ocene in tudi statistični podatki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
sl: Pogostost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
sl: Kako pogosto naj se ustvari varnostna kopija Nepomukove podatkovne zbirke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
sl: Čas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
sl: Kdaj naj se ustvari varnostna kopija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
sl: Največje število kopij:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
sl: Koliko varnostnih kopij naj se ohrani

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
sl: Ročno varnostno kopiranje ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
sl: Obnovi iz varnostne kopije ...

en: Desktop Search Configuration Module
sl: Nastavitveni modul za namizno iskanje

en: Copyright 2007-2010 Sebastian Trüg
sl: Avtorske pravice © 2007-2010 Sebastian Trüg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
sl: Onemogoči samodejno varnostno kopiranje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
sl: Dnevno varnostno kopiranje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
sl: Tedensko varnostno kopiranje

en: The Nepomuk installation is not complete. No desktop search settings can be provided.
sl: Namestitev Nepomuka ni popolna. Nastavitve za namizno iskanje niso na voljo.

en: Failed to start the desktop search service (Nepomuk). The settings have been saved and will be used the next time the server is started.
sl: Storitve namiznega iskanja (Nepomuk) ni bilo mogoče zagnati. Nastavitve so se shranile in se bodo uporabile ob naslednjem zagonu strežnika.

en: Desktop search service not running
sl: Storitev namiznega iskanja ne teče

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are active
sl: Storitve namiznega iskanja so dejavne

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are disabled
sl: Storitve namiznega iskanja so onemogočene

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact File Indexer service (%1)
sl: Ni bilo mogoče vzpostaviti stika s storitvijo izgrajevalnika kazala datotek (%1)

[ctx: @info:status]
en: File indexing service failed to initialize, most likely due to an installation problem.
sl: Začenjanje storitve izgrajevanja kazala datotek ni uspelo, najverjetneje zaradi težave v namestitvi.

[ctx: @info:status]
en: File indexing service not running.
sl: Storitev izgrajevanja kazala datotek ne teče.

[ctx: Resumes the Nepomuk file indexing service.]
en: Resume
sl: Nadaljuj

[ctx: Suspends the Nepomuk file indexing service.]
en: Suspend
sl: V pripravljenost

[ctx: <status string> (<percentage>%)]
en: %1 (%2%)
sl: %1 (%2 %)

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact PIM Data Indexer service (%1)
sl: Ni bilo mogoče vzpostaviti stika s storitvijo izgrajevalnika kazala podatkov PIM (%1)

[ctx: @info:status]
en: PIM Data Indexing service is suspended
sl: Storitev izgrajevalnika kazala za podatke PIM je v pripravljenosti

[ctx: @info:status]
en: PIM Data indexing service not running.
sl: Storitev izgrajevanja kazala podatkov PIM ne teče.

en: Resume
sl: Nadaljuj

en: 1 existing backup | %1 existing backups
sl[0]: %1 obstoječih varnostnih kopij
sl[1]: %1 obstoječa varnostna kopija
sl[2]: %1 obstoječi varnostni kopiji
sl[3]: %1 obstoječe varnostne kopije

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
sl: Najstarejša: %1
