kcmcgi - en to sl translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
sl: Poti do krajevnih programov CGI

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Remove
sl: Odstrani

en: CGI KIO Slave Control Module
sl: Nadzorni modul podrejenega CGI KIO

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
sl: <h1>Skripte CGI</h1> Podrejeni CGI KIO vam dovoljuje izvajanje krajevnih programov CGI brez potrebe zaganjanja spletnega strežnika. V tem nadzornem modulu lahko nastavite poti, ki so preiskane za skripte CGI.
