kcmkded - en to sl translation catalogue (20 entries)

en: KDE Service Manager
sl: Upravljalnik storitev KDE

en: (c) 2002 Daniel Molkentin
sl: © 2002 Daniel Molkentin

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
sl: <h1>Upravljalnik storitev</h1><p>Ta modul vam omogoča pregled nad vsemi vstavki ozadnjega programa KDE, imenovanih tudi kot storitve KDE. V splošnem sta dve vrsti storitev:</p><ul><li>Storitve, ki se zaženejo ob zagonu</li><li>Storitve, ki se zaženejo na zahtevo</li></ul><p>Slednje so navedene le zaradi lažjega ravnanja. Storitve ob zagonu so lahko zagnane ali zaustavljene. V skrbniškem načinu lahko tudi določite, ali naj se storitve naložijo ob zagonu.</p><p><b> To uporabljajte previdno. Nekatere storitve so ključnega pomena za KDE. Ne onemogočajte storitev, če ne veste, kaj počnete.</b></p>

en: Running
sl: Teče

en: Not running
sl: Ne teče

en: Load-on-Demand Services
sl: Storitve na zahtevo

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
sl: To je seznam razpoložljivih storitev KDE, ki se zaženejo na zahtevo. Navedene so samo zaradi lažjega ravnanja, ker ne morete vplivati nanje.

en: Service
sl: Storitev

en: Status
sl: Stanje

en: Description
sl: Opis

en: Startup Services
sl: Storitve zagona

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
sl: To prikazuje vse storitve KDE, ki se zaženejo ob zagonu KDE. Označene storitve bodo zagnane ob naslednjem zagonu. Bodite previdni pri onemogočanju neznanih storitev.

en: Use
sl: Uporaba

en: Start
sl: Zaženi

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Unable to contact KDED.
sl: Ni bilo mogoče navezati stika s KDED.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
sl: Ni bilo mogoče zagnati strežnika <em>%1</em>.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
sl: Ni bilo mogoče zagnati storitve <em>%1</em>.<br /><br /><i>Napaka: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
sl: Ni bilo mogoče zaustaviti strežnika <em>%1</em>.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
sl: Ni bilo mogoče zaustaviti storitve <em>%1</em>.<br /><br /><i>Napaka: %2</i>
