kcmlocale - en to sl translation catalogue (158 entries)

en: Country Selector
sl: Izbor države

en: without name
sl: brez imena

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
sl: Ni nastavljena (splošna angleščina)

en: Localization options for KDE applications
sl: Območne možnosti za KDE-jeve programe

en: Copyright 2010 John Layt
sl: Avtorske pravice © 2010 John Layt

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: You have the language with code '%1' in your list of languages to use for translation but the localization files for it could not be found. The language has been removed from your configuration. If you want to add it again please install the localization files for it and add the language again.
sl: Na seznamu jezikov za prevode imate jezik s kodo »%1«, vendar datotek s prevodi ni bilo mogoče najti. Jezik je bil odstranjen iz nastavitev. Če ga želite dodati, boste morali namestiti ustrezen paket s prevodi in jezik znova dodati.

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
sl: Spremenjene jezikovne nastavitve bodo uporabili le na novo zagnani programi.
    Če želite spremeniti jezik vseh programov, se morate najprej odjaviti.

en: Applying Language Settings
sl: Uveljavljanje jezikovnih nastavitev

en: <h1>Country/Region & Language</h1>
    <p>Here you can set your localization settings such as language, numeric formats, date and time formats, etc.  Choosing a country will load a set of default formats which you can then change to your personal preferences.  These personal preferences will remain set even if you change the country.  The reset buttons allow you to easily see where you have personal settings and to restore those items to the country's default value.</p>
sl: <h1>Država/območje in jezik</h>
    <p>Tu lahko nastavite svoje območne nastavitve kot so jezik, oblike števil, oblike datuma in časa itd. Ko izberete državo, se bodo naložile privzete oblike, ki jih nato lahko prilagodite glede na lastne potrebe. Te prilagoditve se bodo ohranile tudi če spremenite državo. Gumbi za ponastavljanje vam omogočajo preprost pregled nad prilagojenimi nastavitvami in ponastavitev le teh na privzete vrednosti za izbrano državo.</p>

en: Reset item to its default value
sl: Ponastavi predmet na privzeto vrednost

[ctx: No separator symbol]
en: None
sl: Brez

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
sl: Enojen presledek

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
sl: Država

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
sl: Jeziki

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
sl: Števila

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
sl: Valuta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
sl: Koledar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
sl: Datum in čas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
sl: Drugo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
sl: Števila:

en: This is how positive numbers will be displayed.
sl: Tako bodo prikazana pozitivna števila.

en: This is how negative numbers will be displayed.
sl: Tako bodo prikazana negativna števila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
sl: Valuta:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
sl: Tako bodo prikazane pozitivne denarne vrednosti.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
sl: Tako bodo prikazane negativne denarne vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
sl: Datum:

en: This is how long dates will be displayed.
sl: Tako bodo prikazani dolgi datumi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
sl: Kratek datum:

en: This is how short dates will be displayed.
sl: Tako bodo prikazani kratki datumi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
sl: Čas:

en: This is how time will be displayed.
sl: Tako bo prikazan čas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
sl: Država:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
sl: <p>To je država, v kateri živite. KDE-jev delovni prostor bo uporabil nastavitve za to državo ali območje.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
sl: Območne nastavitve sistema (%1)

en: No Country (Default Settings)
sl: Brez države (privzete nastavitve)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
sl: Del države:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
sl: <p>To je del države, v katerem živite, npr. zvezna država ali provinca. KDE-jev delovni prostor bo uporabil to nastavitev za storitve s krajevnimi podatki kot so prazniki.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
sl: Razpoložljivi jeziki:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations not currently being used.  To use a language translation move it to the 'Preferred Languages' list in the order of preference.  If no suitable languages are listed, then you may need to install more language packages using your usual installation method.</p>
sl: <p>To je seznam nameščenih prevodov za KDE-jev delovni prostor, ki trenutno niso uporabljeni. Da prevod uporabite, ga premaknite na seznam »Prednostni jeziki«. Če ustreznega jezika ni na seznamu, bo morda potrebno namestiti dodatne jezikovne pakete.</p>

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
sl: Prednostni jeziki:

en: <p>This is the list of installed KDE Workspace language translations currently being used, listed in order of preference.  If a translation is not available for the first language in the list, the next language will be used.  If no other translations are available then US English will be used.</p>
sl: <p>To je seznam nameščenih prevodov za KDE-jev delovni prostor, ki so trenutno v uporabi. Prevodi na vrhu imajo prednost. Če prevod za prvi jezik na seznamu ni na voljo, bo uporabljen naslednji. Če ni na voljo nobenega drugega prevoda, bo uporabljena ameriška angleščina.</p>

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
sl: %1 (privzeti)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
sl: Namesti dodatne jezike

en: <p>Click here to install more languages</p>
sl: <p>Kliknite za namestitev dodatnih jezikov</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumericDigitGrouping) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitGrouping)
en: Digit grouping:
sl: Združevanje števk:

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display numbers.</p><p>Note that the digit grouping used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko določite združevanje števk, ki se uporabi za prikaz števil.</p><p>Zapomnite si, da morate združevanje števk za prikaz denarnih vrednosti nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Valuta«).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
sl: Ločilnik skupin:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite ločilnik skupin števk, ki bo uporabljen za prikaz števil.</p><p>Zapomnite si, da morate ločilnik skupin števk za prikaz denarnih vrednosti nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Valuta«).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
sl: Decimalni ločilnik:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko določite decimalni ločilnik pri prikazu števil (v večini dežel pika ali vejica).</p><p>Zapomnite si, da morate decimalni ločilnik pri prikazovanju denarnih vrednosti nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Valuta«). V slovenščini uporabljamo le decimalno vejico.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
sl: Decimalna mesta:

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for numeric values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite število decimalnih mest, ki bodo prikazana za številske vrednosti, t.j. število števk <em>za</em> decimalnim ločilnikom. </p><p>Zapomnite si, da morate decimalna mesta za prikaz denarnih vrednosti nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Valuta«).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
sl: Oznaka za pozitivno:

en: <p>Here you can specify text used to prefix positive numbers. Most locales leave this blank.</p><p>Note that the positive sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko določite besedilo, ki bo dodano pred pozitivna števila. Večina jezikovnih oznak to pusti prazno.</p><p>Zapomnite si, da morate oznako za prikaz pozitivnih denarnih vrednosti nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Valuta«).</p>

[ctx: No positive symbol]
en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
sl: Oznaka za negativno:

en: <p>Here you can specify text used to prefix negative numbers. This should not be empty, so you can distinguish positive and negative numbers. It is normally set to minus (-).</p><p>Note that the negative sign used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko določite besedilo, ki bo dodano pred negativna števila. To ne bi smelo biti prazno, da lahko ločite med pozitivnimi in negativnimi števili. Običajno je to nastavljeno na znak minus (–).</p><p>Zapomnite si, da morate oznako za prikaz negativnih denarnih vrednosti nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Valuta«).</p>

[ctx: No negative symbol]
en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
sl: Nabor števk:

en: <p>Here you can define the set of digits used to display numbers. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p> <p>Note that the set of digits used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite nabor števk za prikaz števil. Če so izbrane števke, ki niso arabske, bodo prikazane samo, če bodo uporabljene v jeziku programa, ali v delu besedila, kjer je prikazano število.</p><p>Zapomnite si, da morate nabor števk za prikaz denarnih vrednosti izbrati ločeno (oglejte si zavihek »Valuta«).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
sl: Valuta:

en: <p>Here you can choose the currency to be used when displaying monetary values, e.g. United States Dollar or Pound Sterling.</p>
sl: <p>Tu lahko izberete valuto, ki bo uporabljena za prikaz denarnih vrednosti, npr. evro ali hrvaška kuna.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
sl: Oznaka valute:

en: <p>Here you can choose the symbol to be used when displaying monetary values, e.g. $, US$ or USD.</p>
sl: <p>Tu lahko izberete simbol, ki bo uporabljen za prikaz denarnih vrednosti, npr. € ali EUR.</p>

en: <p>Here you can define the digit grouping used to display monetary values.</p><p>Note that the digit grouping used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite združevanje števk, ki se uporabi za prikaz denarnih vrednosti.</p><p>Zapomnite si, da morate združevanje za prikaz drugih števil nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Števila«).</p>

en: <p>Here you can define the group separator used to display monetary values.</p><p>Note that the thousands separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite ločilnik skupin števk, ki se uporabi za prikaz denarnih vrednosti.</p><p>Zapomnite si, da morate ločilnik skupin števk za prikaz drugih števil nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Števila«).</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display monetary values.</p><p>Note that the decimal separator used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sl: <p>Tu določite decimalni ločilnik pri prikazu denarnih vrednosti.</p><p>Zapomnite si, da morate decimalni ločilnik pri prikazovanju drugih števil nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Števila«).</p>

en: <p>Here you can set the number of decimal places displayed for monetary values, i.e. the number of digits <em>after</em> the decimal separator.</p><p>Note that the decimal places used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite število decimalnih mest, ki bodo prikazana za denarne vrednosti, t.j. število števk <em>za</em> decimalnim ločilnikom.</p><p>Zapomnite si, da morate decimalna mesta za prikaz drugih števil nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Števila«).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
sl: Oblika za pozitivno:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite obliko pozitivnih denarnih vrednosti.</p><p> Zapomnite si, da morate oznako za pozitivno pri prikazu drugih števil nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Števila«).</p>

en: Sign position:
sl: Položaj predznaka:

en: Parentheses Around
sl: Oklepaji okrog

en: Before Quantity Money
sl: Pred količino

en: After Quantity Money
sl: Za količino

en: Before Money
sl: Pred valuto

en: After Money
sl: Za valuto

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
sl: Tu izberete, kje naj stoji oznaka za pozitivno. Nastavitev bo veljala le za denarne vrednosti.

en: Prefix currency symbol
sl: Oznaka pred valuto

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
sl: Če je vključena ta možnost, je oznaka za valuto pred vrednostjo za pozitivne zneske, drugače pa na desni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
sl: Oblika za negativno:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite obliko negativnih denarnih vrednosti.</p> <p> Zapomnite si, da morate oznako za negativno pri prikazu drugih števil nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Števila«).</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
sl: Tu lahko izberete, kje naj stoji oznaka za negativno. Nastavitev bo veljala le za denarne vrednosti.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
sl: Če je vključena ta možnost, je oznaka za valuto pred vrednostjo za negativne zneske, drugače pa na desni.

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite nabor števk za prikaz denarnih vrednosti. Če so izbrane števke, ki niso arabske, bodo prikazane samo, če bodo uporabljene v jeziku programa, ali v delu besedila, kjer je prikazano število.</p><p>Zapomnite si, da morate nabor števk za prikaz ostalih števil nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Števila«).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
sl: Koledarski sistem:

en: <p>Here you can set the Calendar System to use to display dates.</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite koledarski sistem za prikaz datumov.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
sl: Uporabni splošno obdobje

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
sl: <p>Ta možnost določa, ali naj se namesto krščanskega obdobja uporablja splošno obdobje.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindow)
en: Short year window:
sl: Obdobje kratkega leta:

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
sl: do

en: <p>This option determines what year range a two digit date is interpreted as, for example with a range of 1950 to 2049 the value 10 is interpreted as 2010.  This range is only applied when reading the Short Year (YY) date format.</p>
sl: <p>Ta nastavitev določa obdobje, v katerega se pretolmači leto iz dveh števk. Na primer: za obdobje 1950 do 2049 se vrednost 10 tolmači kot 2010. To obdobje se uporabi le pri branju oblike datuma s kratkim letom (LL).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
sl: Sistem številčenja tednov:

en: <p>This option determines how the Week Number will be calculated. There are four options available:</p> <ul><li><b>ISO Week</b> Use the ISO standard Week Number. This will always use Monday as the first day of the ISO week. This is the most commonly used system.</li><li><b>Full First Week</b> The first week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days.  Any days before Week 1 are considered part of the last week of the previous year. This system is most commonly used in the USA.</li><li><b>Partial First Week</b> The first week starts on the first day of the year. The second week of the year starts on the first occurrence of the <i>First day of the week</i>, and lasts for seven days. The first week may not contain seven days.</li><li><b>Simple Week</b> The first week starts on the first day of the year and lasts seven days, with all new weeks starting on the same weekday as the first day of the year.</li></ul>
sl: <p>Ta možnost določa način izračuna številke tedna. Na voljo so štiri izbire:</p><ul><li><b>Standard ISO:</b> uporabi številko tedna po standardu ISO. Ta za prvi dan v tednu vedno uporabi ponedeljek in je najpogosteje uporabljeni sistem.</li><li><b>Celoten prvi teden:</b> prvi teden v letu se začne na dan, ki je določen z možnostjo <i>Prvi dan v tednu</i>, in traja sedem dni. Vsi predhodni dnevi so del zadnjega tedna predhodnega leta. Ta sistem se najpogosteje uporablja v ZDA.</li><li><b>Delni prvi teden:</b> prvi teden se začne na prvi dan leta. Drugi teden v letu se začne na dan, ki je določen z možnostjo <i>Prvi dan v tednu</i>, in traja sedem dni. Prvi teden morda ni dolg sedem dni.</li><li><b>Preprost teden:</b> prvi teden se začne na prvi dan leta in traja sedem dni. Novi tedni se začnejo na isti dan tedna kot prvi dan leta.</li></ul>

en: ISO Week
sl: Standard ISO

en: Full First Week
sl: Celoten prvi teden

en: Partial First Week
sl: Delni prvi teden

en: Simple Week
sl: Preprost teden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
sl: Prvi dan v tednu:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
sl: <p>Ta možnost določa, kateri dan v tednu naj se smatra za prvega v tednu. Izbor lahko vpliva na sistem številčenja tednov.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
sl: Prvi delovni dan v tednu:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
sl: <p>Ta možnost določa, kateri dan v tednu naj se smatra za prvi delovni dan v tednu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
sl: Zadnji delovni dan v tednu:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
sl: <p>Ta možnost določa, kateri dan v tednu naj se smatra za zadnji delovni dan v tednu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
sl: Dan v tednu, posvečen veri:

en: <p>This option determines which day if any will be considered as the day of the week for special religious observance.</p>
sl: <p>Ta možnost določa, kateri dan v tednu se bo štel kot dan, ki je posvečen veri.</p>

[ctx: Day name list, option for no special day of religious observance]
en: None / None in particular
sl: Brez / noben poseben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
sl: Oblika časa:

en: <p>The text in this textbox will be used to format time strings. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>HH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 24-hour clock (00-23).</td></tr><tr><td><b>hH</b></td><td>The hour (24-hour clock) as a decimal number (0-23).</td></tr><tr><td><b>PH</b></td><td>The hour as a decimal number using a 12-hour clock (01-12).</td></tr><tr><td><b>pH</b></td><td>The hour (12-hour clock) as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The minutes as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>The seconds as a decimal number (00-59).</td></tr><tr><td><b>AMPM</b></td><td>Either 'AM' or 'PM' according to the given time value. Noon is treated as 'PM' and midnight as 'AM'.</td></tr></table>
sl: <p>Besedilo v tem vnosnem polju bo uporabljeno za oblikovanje časovnih nizov. Spodnji nizi bodo zamenjani:</p><table><tr><td><b>UU</b></td><td>Ure v 24-urnem načinu (00-23).</td></tr><tr><td><b>uU</b></td><td>Ure v 24-urnem načinu (0-23).</td></tr><tr><td><b>PU</b></td><td>Ure v 12-urnem načinu (01-12).</td></tr><tr><td><b>pU</b></td><td>Ure v 12-urnem načinu (1-12).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Minute (00-59).</td></tr><tr><td><b>SS</b></td><td>Sekunde (00-59).</td></tr><tr><td><b>doppop</b></td><td>Bodisi »dop.« bodisi »pop.«, odvisno od dela dneva. Poldne šteje k »pop.«, polnoč pa k »dop.«.</td></tr></table>

en: HH
sl: UU

en: hH
sl: uU

en: PH
sl: PU

en: pH
sl: pU

en: AMPM
sl: popdop

[ctx: some reasonable time formats for the language]
en: HH:MM:SS
    pH:MM:SS AMPM
sl: UU:MM:SS
    pU:MM:SS popdop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
sl: Oznaka za dopoldne:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite besedilo, ki bo prikazano za dopoldne.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
sl: Oznaka za popoldne:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite besedilo, ki bo prikazano za popoldne.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
sl: Dolga oblika datuma:

en: <p>The text in this textbox will be used to format long dates. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
sl: <p>Besedilo v tem polju bo uporabljeno za dolgo obliko datumov. Zamenjani bodo spodnji nizi:</p><table><tr><td><b>LLLL</b></td><td>Leto s stoletjem.</td></tr><tr><td><b>LL</b></td><td>Leto brez stoletja  (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Mesec kot številka (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>Mesec kot številka (1-12).</td></tr><tr><td><b>KRATKOMESEC</b></td><td>Prve tri črke meseca.</td></tr><tr><td><b>MESEC</b></td><td>Polno ime meseca.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>Dan meseca kot številka (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>Dan meseca kot številka (1-31).</td></tr><tr><td><b>KRATKODAN</b></td><td>Prve tri črke dneva v tednu.</td></tr><tr><td><b>DAN</b></td><td>Polno ime dneva v tednu.</td></tr><tr><td><b>OBDOBJELETO</b></td><td>Leto obdobja v krajevni obliki (npr. 2000).</td></tr><tr><td><b>KRATKOIMEOBDOBJA</b></td><td>Kratko ime obdobja.</td></tr><tr><td><b>LETOVOBDOBJU</b></td><td>Leto v obdobju v desetiški obliki.</td></tr><tr><td><b>DANVLETU</b></td><td>Dan v letu v desetiški obliki.</td></tr><tr><td><b>TEDENISO</b></td><td>Teden ISO v desetiški obliki.</td></tr><tr><td><b>DANVTEDNUISO</b></td><td>Dan v tednu ISO v desetiški obliki.</td></tr></table>

en: YYYY
sl: LLLL

en: YY
sl: LL

en: SHORTMONTH
sl: KRATKOMESEC

en: MONTH
sl: MESEC

en: SHORTWEEKDAY
sl: KRATKODAN

en: WEEKDAY
sl: DAN

en: ERAYEAR
sl: OBDOBJELETO

en: YEARINERA
sl: LETOVOBDOBJU

en: SHORTERANAME
sl: KRATKOIMEOBDOBJA

en: DAYOFYEAR
sl: DANVLETU

en: ISOWEEK
sl: TEDENISO

en: DAYOFISOWEEK
sl: DANVTEDNUISO

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
sl: DAN MESEC dD LLLL
    KRATKODAN MESEC dD LLLL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
sl: Kratka oblika datuma:

en: <p>The text in this textbox will be used to format short dates. For instance, this is used when listing files. The sequences below will be replaced:</p><table><tr><td><b>YYYY</b></td><td>The year with century as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>YY</b></td><td>The year without century as a decimal number (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>The month as a decimal number (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>The month as a decimal number (1-12).</td></tr><tr><td><b>SHORTMONTH</b></td><td>The first three characters of the month name.</td></tr><tr><td><b>MONTH</b></td><td>The full month name.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>The day of month as a decimal number (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>The day of month as a decimal number (1-31).</td></tr><tr><td><b>SHORTWEEKDAY</b></td><td>The first three characters of the weekday name.</td></tr><tr><td><b>WEEKDAY</b></td><td>The full weekday name.</td></tr><tr><td><b>ERAYEAR</b></td><td>The Era Year in local format (e.g. 2000 AD).</td></tr><tr><td><b>SHORTERANAME</b></td><td>The short Era Name.</td></tr><tr><td><b>YEARINERA</b></td><td>The Year in Era as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFYEAR</b></td><td>The Day of Year as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>ISOWEEK</b></td><td>The ISO Week as a decimal number.</td></tr><tr><td><b>DAYOFISOWEEK</b></td><td>The Day of the ISO Week as a decimal number.</td></tr></table>
sl: <p>Besedilo v tem polju bo uporabljeno za kratko obliko datumov. To je na primer uporabljeno pri izpisu seznama datotek. Zamenjani bodo spodnji nizi:</p><table><tr><td><b>LLLL</b></td><td>Leto s stoletjem.</td></tr><tr><td><b>LL</b></td><td>Leto brez stoletja  (00-99).</td></tr><tr><td><b>MM</b></td><td>Mesec kot številka (01-12).</td></tr><tr><td><b>mM</b></td><td>Mesec kot številka (1-12).</td></tr><tr><td><b>KRATKOMESEC</b></td><td>Prve tri črke meseca.</td></tr><tr><td><b>MESEC</b></td><td>Polno ime meseca.</td></tr><tr><td><b>DD</b></td><td>Dan meseca kot številka (01-31).</td></tr><tr><td><b>dD</b></td><td>Dan meseca kot številka (1-31).</td></tr><tr><td><b>KRATKODAN</b></td><td>Prve tri črke dneva v tednu.</td></tr><tr><td><b>DAN</b></td><td>Polno ime dneva v tednu.</td></tr><tr><td><b>OBDOBJELETO</b></td><td>Leto obdobja v krajevni obliki (npr. 2000).</td></tr><tr><td><b>KRATKOIMEOBDOBJA</b></td><td>Kratko ime obdobja.</td></tr><tr><td><b>LETOVOBDOBJU</b></td><td>Leto v obdobju v desetiški obliki.</td></tr><tr><td><b>DANVLETU</b></td><td>Dan v letu v desetiški obliki.</td></tr><tr><td><b>TEDENISO</b></td><td>Teden ISO v desetiški obliki.</td></tr><tr><td><b>DANVTEDNUISO</b></td><td>Dan v tednu ISO v desetiški obliki.</td></tr></table>

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
sl: LLLL-MM-DD
    dD.mM.LLLL
    DD.MM.LLLL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonthNamePossessive)
en: Possessive month names:
sl: Imena mesecev v rodilniku:

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
sl: <p>Ta možnost določa, ali naj se v datumih za imena mesecev uporablja rodilnik.</p>

en: <p>Here you can define the set of digits used to display dates and times.  If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the date or time is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display numeric and monetary values have to be set separately (see the 'Numbers' or 'Money' tabs).</p>
sl: <p>Tu lahko nastavite nabor števk za prikaz datuma in časa. Če so izbrane števke, ki niso arabske, bodo prikazane samo, če bodo uporabljene v jeziku programa, ali v delu besedila, kjer je prikazan datum ali čas.</p><p>Zapomnite si, da morate nabor števk za prikaz denarnih vrednosti in drugih števil nastaviti ločeno (oglejte si zavihek »Valuta« ali »Števila«).</p>

en: Page size:
sl: Velikost strani:

en: <p>Here you can define the default page size to be used in new documents.</p><p>Note that this setting has no effect on printer paper size.</p>
sl: <p>Tu lahko določite privzeto velikost strani za nove dokumente.</p><p>Zapomnite si, da ta nastavitev ne vpliva na velikost papirja za tiskalnik.</p>

[ctx: Page size]
en: C5 Envelope
sl: Ovojnica C5

[ctx: Page size]
en: DLE Envelope
sl: Ovojnica DLE

[ctx: Page size]
en: Custom
sl: Po meri

en: Measurement system:
sl: Merski sistem:

en: <p>Here you can define the measurement system to use.</p>
sl: <p>Tu lahko določite uporabljeni merski sistem.</p>

en: Metric System
sl: Metrični sistem

en: Imperial System
sl: Imperialni sistem

en: Byte size units:
sl: Enote za bajte:

en: <p>This changes the units used by most KDE programs to display numbers counted in bytes. Traditionally "kilobytes" meant units of 1024, instead of the metric 1000, for most (but not all) byte sizes.<ul><li>To reduce confusion you can use the recently standardized IEC units which are always in multiples of 1024.</li><li>You can also select metric, which is always in units of 1000.</li><li>Selecting JEDEC restores the older-style units used in KDE 3.5 and some other operating systems.</li></ul></p>
sl: <p>To spremeni enote, ki se v večini KDE-jevih programov uporabljajo za prikaz števila bajtov. Nekoč je »kilobajt« za večino (ne za vse) velikosti pomenil enoto 1024, namesto pravilne metrične enote 1000.<ul><li>Da zmanjšate zmedo, lahko uporabite standardizirane enote IEC, ki so vedno večkratniki števila 1024.</li><li>Izberete lahko tudi metrične enote, ki so vedno večkratniki števila 1000.</li><li>Z izborom možnosti JEDEC povrnete stari način pojmovanja enot, ki je bil uporabljen v KDE 3.5 in ga še vedno uporabljajo nekateri operacijski sistemi.</li></ul></p>

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
sl: Enote IEC (KiB, MiB, itd.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
sl: Enote JEDEC (KB, MB, itd.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
sl: Metrične enote (kB, MB, itd.)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
sl: Primer: 2000 bajtov je enako %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
sl: Velikost strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
sl: Merski sistem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelBinaryUnitDialect)
en: Byte size units
sl: Enote za bajte
