kurifilter - en to sl translation catalogue (46 entries)

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
sl: Bližnjice

[ctx: @title:column]
en: Preferred
sl: Prednostna

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
sl: Označite to polje, da izbrano spletno bližnjico izberete kot prednostno.<nl/>Prednostne spletne bližnjice se uporabijo na mestih kjer je mogoče prikazati le nekaj izbranih bližnjic.

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
sl: Brez

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
sl: <para>V tem modulu lahko nastavite spletne bližnjice. Spletne bližnjice vam omogočajo hitro iskanje po internetu. Na primer, da bi s pomočjo iskalnika Google poiskali podatke o projektu KDE, lahko preprosto vnesete <emphasis>gg:KDE</emphasis> ali <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Če izberete privzeti iskalnik, lahko stvari poiščete tako, da v programe, ki to podpirajo (npr. Konqueror), vnesete samo iskano besedo ali frazo.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogočite ali onemogočite spletne bližnjice.</p><p>Spletne bližnjice vam omogočajo, da hitro dostopate do ali poiščete podatke, ki se nahajajo na spletu ali na vašem trdem disku.</p><p>Precej spletnih bližnjic je določenih že vnaprej. Ena izmed njih je bližnjica za Google. Da jo uporabite preprosto vnesite ključno besedo »gg«, razmejilnik ključnih besed in iskani izraz. Primer: <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
sl: &Omogoči spletne bližnjice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred shortcuts only
sl: &Uporabi samo prednostne bližnjice

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for shortcut
sl: Išči bližnjice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web shortcut
sl: Dodaj novo spletno bližnjico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
sl: &Nova ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web shortcut
sl: Spremeni označeno spletno bližnjico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
sl: Spr&emeni ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web shortcut
sl: Izbriši označeno spletno bližnjico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
sl: I&zbriši

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
sl: <qt>
    Izberite iskalnik, ki se uporabi, ko v vnosna polja namesto URL-ja vnesete običajne besede ali fraze. Da to deluje, mora vnosno polje podpirati samodejno iskanje. Če želite tako iskanje onemogočiti, s seznama izberite <b>Brez</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &shortcut:
sl: Privzeta &spletna bližnjica:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite privzeto spletno bližnjico.</p><p>To programom omogoča, da samodejno pretvorijo vneseno besedo ali frazo v poizvedbo spletne bližnjice, če vnesenega ni mogoče pretvoriti v naslov URL pravilne oblike.</p><p>Da to funkcijo onemogočite, s seznama izberite <span style=" font-weight:600;">Brez</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
sl: Izberite razmejilnik, ki loči ključno besedo od fraze ali besede, ki naj se poišče.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
sl: Razmejilnik &ključnih besed:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
sl: Izberite razmejilnik za označevanje ključne besede spletne bližnjica.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
sl: Dvopičje

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
sl: Presledek

en: No preferred search providers were found.
sl: Najdenega ni bilo nobenega prednostnega ponudnika iskanja.

en: No search providers were found.
sl: Najdenega ni bilo nobenega ponudnika iskanja.

en: Search F&ilters
sl: Iskalni f&iltri

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
sl: Privzet

en: Modify Web Shortcut
sl: Spremeni spletno bližnjico

en: New Web Shortcut
sl: Nova spletna bližnjica

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
sl: Bližnjica »%1« je že dodeljena »%2«. Izberite drugo.

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
sl: – %1: »%2«

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
sl: Naslednje bližnjice so že dodeljene. Izberite druge.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
sl: Naslov URL spletne bližnjice ne vsebuje vsebnika \{...} za vnos uporabniške poizvedbe.
    To pomeni, da bo ne glede na besedilo vneseno z bližnjico, vedno obiskana ista stran.

en: Keep It
sl: Ohrani ga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
sl: Sem vnesite človeško berljivo ime ponudnika iskanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
sl: &Ime bližnjice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
sl: <qt>
    Sem vnesite URI, ki se uporabi za iskanje s pomočjo iskalnika.<br/>Celotno iskano besedilo je podano z \{@} ali \{0}.<br/>
    Priporočamo \{@}, ker se tako iz poizvedbe odstranijo vse spremenljivke (ime=vrednost). Če uporabite \{0}, bo iskalni niz ostal nespremenjen.<br/>Da bi določili posamezne besede iz poizvedbe, lahko uporabite \{1} ... \{n}. Za določitev vrednosti za neko ime iz »ime=vrednost« pa uporabite \{name}.<br/>Mogoče je določiti več referenc (imen, števil in nizov) naenkrat (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>Prva ujemajoča vrednost (gledano z leve) se bo uporabila kot nadomestna vrednost v končnem URI-ju.<br/>Niz v narekovajih lahko uporabite kot privzeto vrednost, če se ne ujema nič z leve strani seznama referenc.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
sl: Naslov &URL bližnjice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
sl: Izberite nabor znakov v katerem bo kodirana iskalna poizvedba.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
sl: <qt>
    Bližnjice, ki jih vnesete sem, lahko uporabite kot predpono v naslovni vrstici. Na primer, bližnjico <b>av</b> lahko uporabite kot <b>av</b>:<b>moje iskanje</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Sem vnesite človeško berljivo ime spletne bližnjice.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
sl: &Bližnjice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
sl: Izberite nabor znakov v katerem bo kodirana iskalna poizvedba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
sl: &Nabor znakov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
sl: Vstavite vsebnik poizvedbe
