kttsd - en to sl translation catalogue (189 entries)

en: testfilter
sl: preizkusni_filter

en: A utility for testing Jovie filter plugins.
sl: Pripomoček za preizkušanje filtrirnih vstavkov za Jovie

en: Copyright 2005, Gary Cramblitt &lt;garycramblitt@comcast.net&gt;
sl: Avtorske pravice 2005, Gary Cramblitt &lt;garycramblitt@comcast.net&gt;

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Name of a Jovie filter plugin (required)
sl: Ime filtrirnega vstavka za Jovie (zahtevano)

en: Talker code passed to filter
sl: Koda govornika poslana filtru

en: D-Bus application ID passed to filter
sl: D-Bus-ov ID programa poslan filtru

en: Config file group name passed to filter
sl: Ime skupine nastavitvene datoteke poslano filtru

en: Display list of available Filter PlugIns and exit
sl: Prikaži seznam razpoložljivih filtrirnih vstavkov in končaj

en: Display tabs as \t, otherwise they are removed
sl: Prikaži tabulatorje kot \t, v nasprotnem primeru so odstranjeni

en: Display list of available filter plugins and exit
sl: Prikaži seznam razpoložljivih filtrirnih vstavkov in končaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, typeGroupBox)
en: &Type
sl: &Vrsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordRadioButton)
en: &Word
sl: &Beseda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, regexpRadioButton)
en: Regular &expression
sl: Regularni &izraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, matchLabel)
en: &Match:
sl: &Ujemanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, substLabel)
en: &Replace with:
sl: &Zamenjaj z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCaseCheckBox)
en: Match &case
sl: Ujemanje &velikosti črk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Language
sl: Jezik

en: Code
sl: Koda

en: Select Language
sl: Izberite jezik

en: Unable to open file.
sl: Datoteke ni mogoče odpreti.

en: File not in proper XML format.
sl: Datoteka ni v pravilni obliki XML.

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expression']
en: RegExp
sl: Reg. izraz

en: Word
sl: Beseda

[ctx: Yes or no]
en: Yes
sl: Da

[ctx: Yes or no]
en: No
sl: Ne

en: Unable to open file
sl: Ni mogoče odpreti datoteke

en: String Replacer
sl: Zamenjevalnik nizov

en: Multiple Languages
sl: Več jezikov

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expresion']
en: RegExp
sl: Reg. izraz

en: Error
sl: Napaka

en: Select Languages
sl: Izberite jezike

en: Edit String Replacement
sl: Uredi zamenjavo niza

en: String Replacer Word List (*.xml)
sl: Seznam besed zamenjevalnika nizov (*.xml)

en: Error Opening File
sl: Napaka med odpiranjem datoteke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StringReplacerConfWidget)
en: Configure String Replacer
sl: Nastavi zamenjevalnik nizov

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any name you like for this filter.
sl: Vnesite poljubno ime za ta filter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
sl: &Ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any name you like for this filter.
sl: Vnesite poljubno ime za ta filter.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: These settings determines when the filter is applied to text.
sl: Te nastavitve določajo kdaj je filter uveljavljen na besedilu.

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
sl: Ta filter je uveljavljen za besedilna opravila podanega jezika. Izberete lahko več kot en jezik, tako da kliknete na gumb Prebrskaj in predmete izberete s Ctrl+klik. Če je prazno, bo besedilni filter uveljavljen za vsa besedilna opravila kateregakoli jezika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Lan&guage is:
sl: Jezi&k je:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"
sl: Vnesite D-Bus-ov ID programa.  Ta filter bo uveljavljen le za besedilna opravila, ki so v čakalni vrsti tega programa. Vnesete lahko več ID-jev ločenih z vejicami.  Če je prazno, bo ta filter uveljavljen za besedilna opravila, ki so v čakalni vrsti kateregakoli programa. Namig: uporabite kdcop iz ukazne vrstice, da dobite ID-je zagnanih programov.  Na primer: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Application &ID contains:
sl: &ID programa vsebuje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, languageLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
sl: Ta filter je uveljavljen za besedilna opravila podanega jezika. Izberete lahko več kot en jezik, tako da kliknete na gumb Prebrskaj in predmete izberete s Ctrl+klik. Če je prazno, bo besedilni filter uveljavljen za vsa besedilna opravila kateregakoli jezika.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, reEditorButton)
en: Click to select one or more languages.  This filter will be applied to text jobs of those languages.
sl: Kliknite, da izberete enega ali več jezikov. Ta filter bo uveljavljen za besedilna opravila teh jezikov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
sl: <qt>Vnesite D-Bus-ov ID programa.  Ta filter bo uveljavljen le za besedilna opravila, ki so v čakalni vrsti tega programa. Vnesete lahko več ID-jev ločenih z vejicami.  Uporabite <b>knotify</b> za ujemanje z vsemi sporočili, ki so poslana kot obvestila za KDE.  Če je prazno, bo ta filter uveljavljen za besedilna opravila, ki so v čakalni vrsti kateregakoli programa. Namig: uporabite kdcop iz ukazne vrstice, da dobite ID-je zagnanih programov.  Na primer: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a word list from a file.
sl: Kliknite, da naložite seznam besed iz datoteke.

[ctx: Load a word list from a file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: Load
sl: Naloži

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save word list to a file.
sl: Kliknite, da boste shranili seznam besed v datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save
sl: &Shrani

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to empty the word list.
sl: Kliknite, da počistite seznam besed.

[ctx: Clear the word list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clear
sl: Počisti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: Click to add another word or regular expression to the list.
sl: Kliknite, da dodate novo besedo ali regularni izraz na seznam.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add
sl: Dod&aj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Click to move selected word up in the list.  Words higher in the list are applied first.
sl: Kliknite, da premaknete izbrano besedo navzgor v seznamu. Besede, ki so višje v seznamu so prej uveljavljene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: &Up
sl: &Gor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Click to move a word down in the list.  Words lower in the list are applied last.
sl: Kliknite, da premaknete izbrano besedo navzdol v seznamu. Besede, ki so nižje v seznamu so uveljavljene kasneje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Do&wn
sl: Do&l

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, editButton)
en: Click to modify an existing word or regular expression in the list.
sl: Kliknite, da spremenite obstoječo besedo ali regularni izraz na seznamu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeButton)
en: Click to remove a word or regular expression from the list.
sl: Kliknite, da odstranite besedo ali regularni izraz iz seznama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeFilterButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
sl: Odst&rani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Type
sl: Vrsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match Case
sl: Ujemanje velikosti črk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match
sl: Ujemanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Replace With
sl: Zamenjaj z

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectTalkerWidget)
en: Select Talker
sl: Izberite govornika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: When checked, will use the default Talker, which is the topmost Talker listed in the Talkers tab.
sl: Ko je označeno, bo uporabljen privzeti govornik. Ta je najvišji govornik v zavihku Govorniki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: &Use default Talker
sl: &Uporabi privzeti govornik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: When checked, will use the specific Talker (if it is still configured), otherwise the Talker most closely matching.
sl: Ko je označeno, bo uporabljen določen govornik (če je še nastavljen), v nasprotnem primeru pa tisti, ki je najbližje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: Use specific &Talker
sl: Uporabi določenega govornika

en: Talker Chooser
sl: Izbirnik govornika

en: Talker Chooser Config (*rc)
sl: Nastavitve za Izbirnik govornika (*rc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TalkerChooserConfWidget)
en: Configure Talker Chooser
sl: Nastavi Izbirnik govornika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: &Apply This Filter When
sl: Uvelj&avi ta filter ko

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, reLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
sl: Ta filter je uveljavljen za besedilna opravila podanega jezika. Izberete lahko več kot en jezik, tako da kliknete na gumb Prebrskaj in predmete izberete s Ctrl+klik. Če je prazno, bo besedilni filter uveljavljen za vsa besedilna opravila kateregakoli jezika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reLabel)
en: Te&xt contains:
sl: &Besedilo vsebuje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, reLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
sl: Ta filter je uveljavljen za besedilna opravila podanega jezika. Izberete lahko več kot en jezik, tako da kliknete na gumb Prebrskaj in predmete izberete s Ctrl+klik. Če je prazno, bo besedilni filter uveljavljen za vsa besedilna opravila kateregakoli jezika.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, talkerLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, talkerLineEdit)
en: The new Talker that will be used when the conditions above are met.  The default Talker is the topmost in the Talkers tab.  Click the button to choose a Talker.
sl: Nov govornik, ki bo uporabljen, ko bodo izpolnjeni zgornji pogoji. Privzeti govornik je najvišje v zavihku Govorniki. Kliknite na gumb, da izberete govornika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, talkerLabel)
en: &Talker:
sl: &Govornik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, talkerButton)
en: Click to select a Talker.
sl: Kliknite za izbor govornika.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a Talker Chooser configuration from a file.
sl: Kliknite, da naložite nastavitev Izbirnika govornika iz datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: &Load...
sl: Na&loži ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save this Talker Chooser to a file.
sl: Kliknite, da shranite ta Izbirnik govornika v datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save...
sl: &Shrani ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to clear everything.
sl: Kliknite, da počistite vse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Cl&ear
sl: Po&čisti

en: XML Transformer
sl: Preoblikovalnik XML

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XmlTransformerConfWidget)
en: Configure XML Transformer
sl: Nastavi preoblikovalnik XML

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
sl: Vnesite poljubno opisno ime za ta filter.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltLabel)
en: Enter the full path to an XML Style Language - Transforms (XSLT) stylesheet file.  XSLT files usually end with extension .xsl.
sl: Vnesite polno pot do datoteke slogovne predloge XML Style Language - Transforms (XSLT). Te datoteke se običajno končajo s pripono .xsl.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltprocPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: Enter the path to the xsltproc executable program.  If it is in the PATH environment variable, just enter "xsltproc".
sl: Vnesite pot do izvedljive datoteke xsltproc. Če je v okoljski spremenljivki PATH, potem vnesite "xsltproc".

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
sl: Vnesite poljubno opisno ime za ta filter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltLabel)
en: &XSLT file:
sl: Datoteka &XSLT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: xsltproc &executable:
sl: Izv&edljiva datoteka xsltproc:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: Apply This &Filter When
sl: Uveljavi ta &filter ko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, rootElementLineEdit)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
sl: Ta filter bo uveljavljen le za besedilo, ki ima podan korenski predmet XML. Če je prazno, potem bo uveljavljen za vso besedilo. Vnesete lahko več korenskih predmetov, ločenih z vejicami. Na primer: "html".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, doctypeLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified DOCTYPE specification.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one DOCTYPE separated by commas.  Example: "xhtml".
sl: Ta filter bo uveljavljen le za besedilo, ki ima podano določilo DOCTYPE. Če je prazno, potem bo uveljavljen za vso besedilo. Vnesete lahko več določil DOCTYPE, ločenih z vejicami. Na primer: "xhtml".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
sl: <qt>Vnesite D-Bus-ov ID programa.  Ta filter bo uveljavljen le za besedilo, ki je v čakalni vrsti tega programa. Vnesete lahko več ID-jev ločenih z vejicami.  Uporabite <b>knotify</b> za ujemanje z vsemi sporočili, ki so poslana kot obvestila za KDE.  Če je prazno, bo ta filter uveljavljen za besedilo, ki je v čakalni vrsti kateregakoli programa. Namig: uporabite kdcop iz ukazne vrstice, da dobite ID-je zagnanih programov.  Na primer: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
sl: Ta filter bo uveljavljen le za besedilo, ki ima podan korenski predmet XML. Če je prazno, potem bo uveljavljen za vso besedilo. Vnesete lahko več korenskih predmetov, ločenih z vejicami. Na primer: "html".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: &Root element is:
sl: Ko&renski predmet je:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: or DOC&TYPE is:
sl: ali DOC&TYPE je:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: and Application &ID contains:
sl: in &ID programa vsebuje:

en: KDE Text-to-Speech
sl: Besedilo-v-govor za KDE

en: KDE Text-to-Speech Manager
sl: Upravljalnik besedila-v-govor za KDE

en: &Stop/Delete
sl: Zau&stavi/izbriši

en: &Pause
sl: Naredi &premor

en: &Resume
sl: &Nadaljuj

en: R&epeat
sl: P&onovi

en: Spea&k Clipboard Contents
sl: Iz&govori vsebino odložišča

en: Text-to-speech synthesis daemon
sl: Ozadnji program sinteze besedila v govor

en: Current Maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Original Author
sl: Prvotni avtor

en: Previous Maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Contributor
sl: Prispevkar

en: Testing
sl: Preizkušanje

en: Add Talker
sl: Dodaj govornika

en: You have made changes to the configuration but have not saved them yet.  Click Apply to save the changes or Cancel to abandon the changes.
sl: Opravili ste spremembe nastavitev, ki še niso bile shranjene. Kliknite na Uveljavi, da jih shranite ali Prekliči, da jih zavržete.

en: <h1>Text-to-Speech</h1><p>This is the configuration for the text-to-speech D-Bus service</p><p>This allows other applications to access text-to-speech resources</p><p>Be sure to configure a default language for the language you are using as this will be the language used by most of the applications</p>
sl: <h1>Besedilo-v-govor</h1><p>To je nastavitev za storitev D-Bus besedilo-v-govor</p><p>To omogoča drugim programom, da dostopajo do virov besedilo-v-govor</p><p>Prepričajte se, da boste nastavili privzet jezik za jezik, ki ga uporabljate, saj bo to jezik, ki ga bo uporabljajo večina programov</p>

en: Author
sl: Avtor

en: Select Filter
sl: Izberite filter

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, kttsjobmgr)
en: Jobs
sl: Opravila

en: Jovie Version: %1
sl: Različica Jovie: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kttsdVersion)
en: Jovie not running
sl: Jovie ne teče

en: Filter Configuration
sl: Nastavitve filtra

[ctx: General, as title of window]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: Check to start the Jovie Daemon and enable Text-to-Speech.
sl: Označite, da zaženete ozadnji program Jovie in omogočite besedilo-v-govor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: &Enable Text-to-Speech System (Jovie)
sl: Omogoči sistem besedilo-v-govor (Jovie)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Talkers
sl: Govorniki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addTalkerButton)
en: Click to add and configure a new Talker (speech synthesizer).
sl: Kliknite, da dodate novega govornika (sintetizatorja govora).

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Add...
sl: Dodaj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: U&p
sl: &Gor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureTalkerButton)
en: Click to configure options for the highlighted Talker.
sl: Kliknite, da nastavite možnosti za poudarjenega govornika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: &Edit...
sl: Ur&edi ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeTalkerButton)
en: Click to remove the highlighted Talker.
sl: Kliknite, da odstranite poudarjenega govornika.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Filters
sl: Filtri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Click to add and configure a new Filter.
sl: Kliknite, da dodate dodate in nastavite nov filter.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: Click to move selected filter up in the list.  Filters higher in the list are applied first.
sl: Kliknite, da premaknete izbran filter navzgor v seznamu. Filtri, ki so višje v seznamu so prej uveljavljeni.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton)
en: Click to move a filter down in the list.  Filters lower in the list are applied last.
sl: Kliknite, da premaknete izbran filter navzdol v seznamu. Filtri, ki so nižje v seznamu so uveljavljeni kasneje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: Click to configure options for the highlighted Filter.
sl: Kliknite, da nastavite možnosti za poudarjen filter.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeFilterButton)
en: Click to remove the highlighted Filter.
sl: Kliknite, da odstranite poudarjen filter.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Speech Control
sl: Nadzor govora

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
sl: Zaustavi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cancelButton)
en: <p>Deletes the job.  If it is currently speaking, it stops speaking.  The next speakable job in the list begins speaking.</p>
sl: <p>Izbriše opravilo. Če trenutno govori, zaustavi govor. Začne se naslednje opravilo govora na seznamu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton)
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, pauseButton)
en: <p>Changes a job to Paused state.  If currently speaking, the job stops speaking. Paused jobs prevent jobs that follow them from speaking, so either click <b>Resume</b> to make the job speakable, or click <b>Later</b> to move it down in the list.</p>
sl: <p>Spremeni opravilo v stanje premora. Če trenutno govori, zaustavi govor. Opravila v premoru preprečujejo zagon sledečih opravil, zato kliknite <b>Nadaljuj</b> da napravite opravilo izgovorljivo ali pa kliknite na <b>Kasneje</b>, da jo premaknete po seznamu navzdol.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pauseButton)
en: Pause
sl: Naredi premor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, resumeButton)
en: <p>Resumes a paused job or changes a Queued job to Waiting.  If the job is the top speakable job in the list, it begins speaking.</p>
sl: <p>Nadaljuje opravilo v premoru ali spremeni opravilo čakalne vrste v čakajoče. Če je opravilo na vrhu seznama opravil, potem ga začne izgovarjati.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, resumeButton)
en: Resume
sl: Nadaljuj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: <p>Queues the current contents of the clipboard for speaking and sets its state to Waiting.  If the job is the topmost in the list, it begins speaking.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
sl: <p>Postavi izgovor trenutne vsebine odložišča v čakalno vrsto in nastavi stanje na Čakanje. Če je opravilo na vrhu seznama se začne izgovarjanje. Opravilo bo izgovoril najvišji govornik v zavihku <b>Govorniki</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: &Speak Clipboard
sl: Izgovori v&sebino odložišča

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_file)
en: <p>Prompts you for a file name and queues the contents of the file for speaking.  You must click the <b>Resume</b> button before the job will be speakable.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
sl: <p>Vpraša za ime datoteke in postavi vsebino datoteke v vrsto za izgovorjavo. Preden bo izgovorjena, morate klikniti na gumb <b>Nadaljuj</b>. Opravilo bo izgovoril najvišji govornik v zavihku <b>Govorniki</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_file)
en: Spea&k File
sl: Izgovori datote&ko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name
sl: &Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Synthesizer
sl: Sintetizator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Voice Name
sl: Ime glasu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Voice &Type
sl: Vrs&ta glasu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 1
sl: Moški 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 2
sl: Moški 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 3
sl: Moški 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 1
sl: Ženska 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 2
sl: Ženska 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 3
sl: Ženska 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male Child
sl: Deček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female Child
sl: Dekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Punctuation
sl: Postavljanje ločil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">All</span> means speak all punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">None</span> means speak no punctuation characters.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Some</span> means speak only punctuation characters given in the speech-dispatcher configuration.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Vse</span> pomeni, da bodo izgovorjena vsa ločila.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Nič</span> pomeni, da ločila ne bodo izgovorjena.</p><p><span style=" font-weight:600; font-style:italic; text-decoration: underline;">Nekaj</span> pomeni, da bodo ločila izgovorjena v skladu z nastavitvami v speech-dispatcher.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: All
sl: Vse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: None
sl: Nič

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: Some
sl: Nekaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Speed
sl: Hitro&st:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Pitch
sl: V&išina tona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Volume
sl: &Glasnost

[ctx: Default language code]
en: default
sl: privzeta

[ctx: The name of the first Male voice]
en: Male 1
sl: Moški 1

[ctx: The name of the first Female voice]
en: Female 1
sl: Ženska 1

[ctx: The name of the male child voice]
en: Boy
sl: Deček

[ctx: The name of the female child voice]
en: Girl
sl: Dekle

[ctx: Somehow user has gotten a voice type that is not valid, i.e. not Male1, Male2, etc.]
en: Invalid voice type
sl: Neveljavna vrsta glasu

[ctx: Other language]
en: Other
sl: Drugi

[ctx: full country name]
en: United States of America
sl: Združene države Amerike

[ctx: abbreviated country name]
en: USA
sl: ZDA

[ctx: full country name]
en: United Kingdom
sl: Velika Britanija

en: Name
sl: Ime

en: Voice Type
sl: Vrsta glasu

[ctx: Volume of noise]
en: Volume
sl: Glasnost

en: Speed
sl: Hitrost

en: Pitch
sl: Višina tona
