kdelibs4 - en to sl translation catalogue (2297 entries)

en: Name
sl: Ime

en: Host
sl: Gostitelj

en: Port
sl: Vrata

en: i18n() takes at least one argument
sl: i18n() potrebuje vsaj en argument

en: i18nc() takes at least two arguments
sl: i18nc() potrebuje vsaj dva argumenta

en: i18np() takes at least two arguments
sl: i18np() potrebuje vsaj dva argumenta

en: i18ncp() takes at least three arguments
sl: i18ncp() potrebuje vsaj tri argumente

en: System Default (currently: %1)
sl: Sistemsko privzeto (trenutno: %1)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditorChooser)
en: Editor Chooser
sl: Izbirnik urejevalnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
sl: Izberite privzet sestavni del urejevalnika besedil, ki bi ga radi uporabili v tem programu. Če izberete <b>Sistemsko privzeto</b>, bo program upošteval vaše spremembe v Sistemskih nastavitvah. Vse druge možnosti bodo prepisale to nastavitev.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
sl: Predloga potrebuje vaše podatke, ki so shranjeni v imeniku.
    Zahtevanega vstavka ni bilo mogoče naložiti.
    
    Namestite paket KDEPIM/Kontact.

en: Only local files are supported.
sl: Podprte so le krajevne datoteke.

en: Keep output results from scripts
sl: Ohrani rezultate izpisa skriptov

en: Check whether config file itself requires updating
sl: Preveri, če nastavitvena datoteka potrebuje posodobitev

en: File to read update instructions from
sl: Datoteka iz katere bodo prebrana navodila za posodobitev

en: KConf Update
sl: Posodobitev KConf

en: KDE Tool for updating user configuration files
sl: Orodje KDE za posodabljanje uporabniških nastavitvenih datotek

en: (c) 2001, Waldo Bastian
sl: © 2001, Waldo Bastian

en: &About
sl: &O programu

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
sl: Podatek žal ni na voljo.
    Danega predmeta KAboutData ni.

en: A&uthor
sl: &Avtor

en: A&uthors
sl: &Avtorji

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
sl: Za poročanje o hroščih uporabite <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org</a>.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
sl: Za poročanje o hroščih uporabite <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: &Thanks To
sl: &Zahvale

en: T&ranslation
sl: &Prevod

en: &License Agreement
sl: &Licenčni sporazum

en: Author
sl: Avtor

en: Email
sl: E-pošta

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Task
sl: Opravilo

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
sl: <html><font size="5">%1</font><br/><b>različica %2</b><br/>uporablja KDE %3</html>

en: Other Contributors:
sl: Drugi prispevkarji:

en: (No logo available)
sl: (brez logotipa)

en: About %1
sl: O %1

en: Undo: %1
sl: Razveljavi: %1

en: Redo: %1
sl: Uveljavi: %1

en: &Undo
sl: &Razveljavi

en: &Redo
sl: &Uveljavi

en: &Undo: %1
sl: &Razveljavi: %1

en: &Redo: %1
sl: &Uveljavi: %1

en: Close
sl: Zapri

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
sl: Zamrzni

[ctx: Dock this window]
en: Dock
sl: Zasidraj

en: Detach
sl: Odpni

en: Hide %1
sl: Skrij %1

en: Show %1
sl: Prikaži %1

en: Search Columns
sl: Išči v stolpcih

en: All Visible Columns
sl: Vseh vidnih stolpcih

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
sl: Stolpec št. %1

en: S&earch:
sl: Po&išči:

en: &Password:
sl: &Geslo:

en: &Keep password
sl: &Ohrani geslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Verify:
sl: &Preveri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStrengthMeter)
en: Password strength meter:
sl: Moč gesla:

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
sl: Moč gesla je pokazatelj varnosti vnesenega gesla. Da bi izboljšali moč gesla, poskusite:
    - uporabiti daljše geslo,
    - uporabiti mešanico velikih in malih črk,
    - uporabiti številke in simbole, kot je #, ter tudi črke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, labelMatch)
en: Passwords do not match
sl: Gesli se ne ujemata

en: You entered two different passwords. Please try again.
sl: Vnesli ste dve različni gesli. Poskusite znova.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
sl: Vneseno geslo ima šibko moč. Da izboljšate moč gesla, poskusite:
    - uporabiti daljše geslo;
    - uporabiti mešanico velikih in malih črk; 
    - uporabiti poleg črk tudi številke ali simbole.
    
    Ali vseeno želite uporabiti to geslo?

en: Low Password Strength
sl: Šibka moč gesla

en: Password Input
sl: Vnos gesla

en: Password is empty
sl: Geslo je prazno

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
sl[0]: Geslo mora biti dolgo vsaj %1 znakov
sl[1]: Geslo mora biti dolgo vsaj %1 znak
sl[2]: Geslo mora biti dolgo vsaj %1 znaka
sl[3]: Geslo mora biti dolgo vsaj %1 znake

en: Passwords match
sl: Gesli se ujemata

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
sl: Izvedi preverjanje črkovanja

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
sl: Ustvari &kombinacije korena/pripone, ki še niso v slovarju

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
sl: Obravnavaj s&kupaj pisane besede kot napake črkovanje

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
sl: &Slovar:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
sl: &Kodiranje:

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
sl: Mednarodni <application>Ispell</application>

[ctx: @label:listbox]
en: &Client:
sl: Od&jemalec:

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
sl: Hebrejščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
sl: Turščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
sl: Angleščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
sl: Španščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
sl: Danščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
sl: Nemščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
sl: Nemščina (nova pravila)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
sl: Brazilska portugalščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
sl: Portugalščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
sl: Norveščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
sl: Poljščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
sl: Ruščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
sl: Slovenščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
sl: Slovaščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
sl: Češčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
sl: Švedščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
sl: Švicarska nemščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
sl: Ukrajinščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
sl: Litvanščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
sl: Francoščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
sl: Beloruščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
sl: Madžarščina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
sl: Privzet <application>ISpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
sl: Privzet - %1 [%2]

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
sl: Privzet <application>ASpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
sl: Privzet - %1

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
sl: Privzet <application>Hunspell</application>

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
sl: Znova morate odpreti pogovorno okno, da se spremembe uveljavijo

en: Spell Checker
sl: Preverjanje črkovanja

en: Check Spelling
sl: Preveri črkovanje

en: &Finished
sl: &Končano

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
sl: <qt> <p>Ta beseda se smatra za »neznano besedo«, ker ne ustreza nobenemu vnosu v trenutno uporabljenih slovarjih. Lahko je tudi beseda v tujem jeziku.</p>
    <p>Če beseda ni napačno črkovana, potem jo lahko dodate v slovar s klikom na <b>Dodaj v slovar</b>. Če nočete dodati besede v slovar, bi jo pa radi pustili nespremenjeno, kliknite <b>Prezri</b> ali <b>Prezri vse</b>.</p>
    <p>Če pa je beseda napačno črkovana, potem lahko poskusite najti zamenjavo v spodnjem seznamu. Če tukaj ne najdete zamenjave, jo lahko natipkate v spodnje besedilno polje in kliknete <b>Zamenjaj</b> ali <b>Zamenjaj vse</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Unknown word:
sl: Neznana beseda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: Unknown word
sl: Neznana beseda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <b>misspelled</b>
sl: <b>napačno črkovano</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_language)
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Izberite jezik dokumenta, ki bi ga radi preverili.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Language:
sl: &Jezik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
sl: Izsek besedila, ki prikazuje neznano besedo v kontekstu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Tu lahko vidite izsek iz besedila, ki prikazuje neznano besedo v svojem kontekstu. Če ta podatek ni zadosten za izbor najboljše zamenjave za neznano besedo, potem kliknite na dokument, ki ga preverjate, preberite večji del besedila in se nato vrnite sem za nadaljevanje preverjanja.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
sl: ... <b>napačno črkovana</b> beseda, prikazana v kontekstu ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Zaznana je bila neznana beseda; neznana zato, ker ni v slovarju.<br>
    Kliknite tukaj, če mislite, da neznana beseda ni nepravilno črkovana in bi se je radi znebili kot napačno zaznane v prihodnosti. Če bi radi pustili tako kot je, vendar je ne bi radi dodali v slovar, potem kliknite <b>Prezri</b> ali <b>Prezri vse</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: << Add to Dictionary
sl: << Dodaj v slovar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Kliknite tukaj za zamenjavo vseh pojavitev neznanega besedila z besedilom v urejevalnem polju zgoraj (na levi).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: R&eplace All
sl: Zamenjaj vs&e

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_suggestions)
en: Suggestion List
sl: Seznam predlogov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, m_suggestions)
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p> Če je neznana beseda nepravilno črkovana, potem bi morali preveriti, če zanjo obstaja popravek, in če, potem kliknite na njega. Če nobena od besed v tem seznamu ni dobra zamenjava, potem lahko natipkate pravilno besedo v urejevalnem polju zgoraj.</p>
    <p>Da bi popravili besedo, kliknite <b>Zamenjaj</b>, če bi radi popravili samo to pojavitev, sicer kliknite <b>Zamenjaj vse</b>, da bi popravili vse pojavitve.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (text), widget (QListView, m_suggestions)
en: Suggested Words
sl: Predlagane besede

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Kliknite tukaj, da bi zamenjali to pojavitev neznanega besedila z besedilom v zgornjem urejevalnem polju (na levi).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
sl: &Zamenjaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_replacement)
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Če je neznana beseda napačno črkovana, potem tukaj natipkajte popravek za nepravilno črkovano besedo  ali pa jo izberite iz spodnjega seznama.</p>
    <p>Nato lahko kliknete <b>Zamenjaj</b>, če bi radi popravili samo to pojavitev besede ali pa <b>Zamenjaj vse</b>, če bi radi popravili vse pojavitve.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Replace &with:
sl: Zamenjaj &z:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Kliknite tukaj, če bi radi pustili to pojavitev besede na miru.</p>
    <p> To dejanje je uporabno, če je beseda ime, okrajšava, tuja beseda ali kakšna druga beseda, ki bi jo radi uporabili, vendar ne dodali v slovar.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
sl: &Prezri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipAllBtn) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Kliknite tukaj, če bi radi pustili vse pojavitve besede na miru.</p>
    <p> To dejanje je uporabno, če je beseda ime, okrajšava, tuja beseda ali kakšna druga beseda, ki bi jo radi uporabili, vendar ne dodali v slovar.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: I&gnore All
sl: P&rezri vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_suggestBtn)
en: S&uggest
sl: Predla&gaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_language)
en: Language Selection
sl: Izbor jezika

en: As-you-type spell checking enabled.
sl: Omogočeno preverjanje črkovanja med tipkanjem.

en: As-you-type spell checking disabled.
sl: Onemogočeno preverjanje črkovanja med tipkanjem.

en: Incremental Spellcheck
sl: Postopno preverjanje črkovanja

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
sl: Preveč nepravilno črkovanih besed. Preverjanje črkovanja med tipkanjem onemogočeno.

en: Check Spelling...
sl: Preveri črkovanje ...

en: Auto Spell Check
sl: Samodejno preverjanje črkovanja

en: Allow Tabulations
sl: Dovoli tabulacije

en: Spell Checking
sl: Preverjanje črkovanja

en: &Back
sl: Na&zaj

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
sl: &Naprej

en: Unknown View
sl: Neznan prikaz

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
sl: Program za ukazno vrstico, ki se lahko uporablja za zaganjanje modulov KUnitTest,

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
sl: Zažene samo module, katerih imena datotek ustrezajo regularnemu izrazu.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
sl: Zažene samo preizkusne module, ki jih je mogoče najti v mapi. Za izbiro modulov uporabite možnost za poizvedbo.

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
sl: Onemogoči zajemanje razhroščevanja. To možnost običajno uporabite, ko uporabljate grafični vmesnik

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
sl: Napaka zaledja za D-Bus: povezava s pomagalnikom ni uspela: %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
sl: Napaka zaledja za D-Bus: ni bilo mogoče stopiti v stik s pomagalnikom. Napaka povezave: %1. Napaka sporočila: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
sl: Napaka zaledja za D-Bus: prejeti pokvarjeni podatki od pomagalnika %1 %2

en: Please contact your system administrator.
sl: Obvestite vašega sistemskega skrbnika.

en: Configuration file "%1" not writable.
sl: Nastavitvena datoteka »%1« ni zapisljiva.

en: am
sl: dop.

en: pm
sl: pop.

en: No target filename has been given.
sl: Ime ciljne datoteke ni bilo podano.

en: Already opened.
sl: Že odprta.

en: Insufficient permissions in target directory.
sl: Nimate ustreznih dovoljenj za ciljno mapo.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
sl: Ni bilo mogoče odpreti začasne datoteke. Napaka je bila: %1.

en: Synchronization to disk failed
sl: Usklajevanje na disk ni uspelo

en: Error during rename.
sl: Napaka med preimenovanjem.

en: A little program to output installation paths
sl: Programček za izpis namestitvenih poti

en: (C) 2000 Stephan Kulow
sl: © 2000 Stephan Kulow

en: Left for legacy support
sl: Ostalo kot podpora za stare programe

en: Compiled in prefix for KDE libraries
sl: Predpona, »prefix«, nastavljena pri prevajanju knjižnic KDE

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
sl: Predpona, »exec_prefix«, nastavljena pri prevajanju knjižnic KDE

en: Compiled in library path suffix
sl: Pripona poti do knjižnic, nastavljena pri prevajanju

en: Prefix in $HOME used to write files
sl: Predpona v $HOME, ki se uporablja pri zapisovanju datotek

en: Compiled in version string for KDE libraries
sl: Niz z različico za knjižnice KDE, nastavljen pri prevajanju

en: Available KDE resource types
sl: Razpoložljive vrste virov KDE

en: Search path for resource type
sl: Pot za iskanje vrst virov

en: Find filename inside the resource type given to --path
sl: Najdi ime datoteke znotraj vrste vira podanega v možnosti --path

en: User path: desktop|autostart|document
sl: Uporabniška pot: desktop|autostart|document (namizje|samodejni zagon|dokumenti)

en: Prefix to install resource files to
sl: Predpona za nameščanje datotek z viri

en: Installation prefix for Qt
sl: Predpona za namestitev Qt

en: Location of installed Qt binaries
sl: Mesto nameščenih programskih datotek Qt

en: Location of installed Qt libraries
sl: Mesto nameščenih knjižnic Qt

en: Location of installed Qt plugins
sl: Mesto nameščenih vstavkov Qt

en: Applications menu (.desktop files)
sl: Meni s programi (datoteke .desktop)

en: Autostart directories
sl: Mape za samodejni zagon

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
sl: Predpomnjeni podatki (npr. ikone spletnih strani, spletne strani)

en: CGIs to run from kdehelp
sl: CGI-ji za zagon iz kdehelp

en: Configuration files
sl: Nastavitvene datoteke

en: Where applications store data
sl: Kje programi shranjujejo svoje podatke

en: Emoticons
sl: Izrazne ikone

en: Executables in $prefix/bin
sl: izvedljive datoteke v $prefix/bin

en: HTML documentation
sl: Dokumentacija HTML

en: Icons
sl: Ikone

en: Configuration description files
sl: Datoteke z opisi nastavitev

en: Libraries
sl: Knjižnice

en: Includes/Headers
sl: Vključitve/glave

en: Translation files for KLocale
sl: Prevajalske datoteke za KLocale

en: Mime types
sl: Vrste MIME

en: Loadable modules
sl: Moduli za nalaganje

en: Legacy pixmaps
sl: Stare slike

en: Qt plugins
sl: Vstavki Qt

en: Services
sl: Storitve

en: Service types
sl: Vrste storitev

en: Application sounds
sl: Zvoki za programe

en: Templates
sl: Predloge

en: Wallpapers
sl: Slike ozadja

en: XDG Application menu (.desktop files)
sl: Programski meni XDG (datoteke .desktop)

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
sl: Opisi menija XDG (datoteke .directory)

en: XDG Icons
sl: Ikone po XDG

en: XDG Mime Types
sl: Vrste MIME po XDG

en: XDG Menu layout (.menu files)
sl: Razpored menija XDG (datoteke .menu)

en: XDG autostart directory
sl: Mapa za samodejni zagon XDG

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
sl: Začasne datoteke (določene za trenutnega gostitelja in trenutnega uporabnika)

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
sl: Vtiči UNIX (določeni za trenutnega gostitelja in trenutnega uporabnika)

en: %1 - unknown type
sl: %1 - neznana vrsta

en: %1 - unknown type of userpath
sl: %1 - neznana vrsta uporabniške poti

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
sl: Za ta program ni določenih pogojev licenciranja. Oglejte
    si dokumentacijo ali izvorno kodo za morebitne
    licenčne pogoje.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
sl: Ta program se razširja pod pogoji %1.

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
sl: Splošno dovoljenje GNU različica 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
sl: Manj splošno dovoljenje GNU različica 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
sl: Licenca BSD

[ctx: @item license]
en: BSD License
sl: Licenca BSD

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
sl: Umetniška licenca

[ctx: @item license]
en: Artistic License
sl: Umetniška licenca

[ctx: @item license]
en: Q Public License
sl: Javna licenca Q

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
sl: Splošno dovoljenje GNU različica 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
sl: Manj splošno dovoljenje GNU različica 3

[ctx: @item license]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @item license]
en: Not specified
sl: Ni navedena

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
sl: <p>KDE je v slovenščino prevedla skupina za slovenjenje Linuxa pri Društvu uporabnikov Linuxa Slovenije - Lugos.</p><p>Več podrobnosti poiščite na straneh <a href="http://www.lugos.si/">www.lugos.si</a> in <a href="http://l10n.kde.org/">l10n.kde.org</a>.</p><p>Napake v prevodih in predloge za izboljšave nam sporočite na dopisni seznam <a href="http://liste2.lugos.si/cgi-bin/mailman/listinfo/lugos-slo">lugos-slo</a>. Na istem dopisnem seznamu se lahko tudi pridružite skupnosti prevajalcev KDE-ja.</p>

en: Use the X-server display 'displayname'
sl: Uporabi zaslon strežnika X »displayname«

en: Use the QWS display 'displayname'
sl: Uporabi zaslon QWS »displayname«

en: Restore the application for the given 'sessionId'
sl: Obnovi program za podan »sessionId«

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
sl: Povzroči, da programi namestijo zasebno paleto
    na 8-bitnem zaslonu

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
sl: Omeji število dodeljenih barv v barvni kocki
    na 8-bitni zaslon, če program uporablja barvna
    določila QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
sl: naroči Qt, da naj nikoli ne zgrabi miške ali tipkovnice

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
sl: tek v razhroščevalniku lahko povzroči impliciten -nograb;
    uporabite -dograb za prepis

en: switches to synchronous mode for debugging
sl: preklopi v sinhroni način za razhroščevanje

en: defines the application font
sl: določi pisavo programa

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
sl: nastavi privzeto barvo ozadja
    in barvno paleto programa
    (svetli in temi toni so izračunani)

en: sets the default foreground color
sl: nastavi privzeto barvo ospredja

en: sets the default button color
sl: nastavi privzeto barvo gumba

en: sets the application name
sl: nastavi ime programa

en: sets the application title (caption)
sl: nastavi naslov programa (napis)

en: load the testability framework
sl: naloži preizkusno ogrodje

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
sl: vsili, da program uporabi paleto TrueColor
    na 8-bitnem zaslonu

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
sl: nastavi vnosni slog XIM (Vnosna metoda X).
    Mogoče vrednosti so onthespot, overthespot,
    offthespot in root

en: set XIM server
sl: nastavi strežnik XIM

en: disable XIM
sl: onemogoči XIM

en: forces the application to run as QWS Server
sl: vsili, da program teče kot strežnik QWS

en: mirrors the whole layout of widgets
sl: prezrcali ves razpored gradnikov

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
sl: uveljavi slog Qt na programskih gradnikih

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
sl: uporabi grafični sistem, ki se razlikuje od privzetega; možnosti sta raster in opengl (poskusno)

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
sl: Podrobnosti razhroščevalnika QML JS. Program mora biti
    izgrajen z -DQT_DECLARATIVE_DEBUG, da bo razhroščevalnik
     omogočen

en: Use 'caption' as name in the titlebar
sl: Uporabi »caption« kot ime naslovne vrstice

en: Use 'icon' as the application icon
sl: Uporabi »icon« kot ikono programa

en: Use alternative configuration file
sl: Uporabi alternativno nastavitveno datoteko

en: Disable crash handler, to get core dumps
sl: Izklopite ročnik sesutja, da dobite izpise jedra

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
sl: Čaka na okenskega upravljalnika, združljivega z WM_NET

en: sets the application GUI style
sl: nastavi slog grafičnega vmesnika programa

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
sl: nastavi geometrijo odjemalca glavnega gradnika - oglejte si stran man o X za obliko argumentov (običajno VišinaxŠirina+XPoložaj+YPoložaj)

en: KDE Application
sl: Program KDE

en: Unknown option '%1'.
sl: Neznana možnost »%1«.

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
sl: Manjka »%1«.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
sl: Qt: %1
    Razvojno okolje KDE: %2
    %3: %4

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
sl: %1 je napisal(a)
    %2

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
sl: Ta program je napisal nekdo, ki želi ostati anonimen.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
sl: Za poročanje o hroščih uporabite http://bugs.kde.org.

en: Please report bugs to %1.
sl: Za poročanje o hroščih uporabite %1.

en: Unexpected argument '%1'.
sl: Nepričakovan argument »%1«.

en: Use --help to get a list of available command line options.
sl: Uporabite --help, da dobite seznam razpoložljivih možnosti ukazne vrstice.

en: [options]
sl: [možnosti]

en: [%1-options]
sl: [%1-možnosti]

en: Usage: %1 %2
sl: Uporaba: %1 %2

en: 
    Generic options:
sl: 
    Splošne možnosti:

en: Show help about options
sl: Pokaži pomoč za možnosti

en: Show %1 specific options
sl: Pokaži vse možnosti, določene za %1

en: Show all options
sl: Pokaži vse možnosti

en: Show author information
sl: Pokaži podrobnosti o avtorju

en: Show version information
sl: Pokaži podrobnosti o različici

en: Show license information
sl: Pokaži podrobnosti o licenci

en: End of options
sl: Konec možnosti

en: 
    %1 options:
sl: 
    Možnosti %1:

en: 
    Options:
sl: 
    Možnosti:

en: 
    Arguments:
sl: 
    Argumenti:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sl: Datoteke in URL-ji, ki jih odpre program, bodo izbrisani po uporabi

en: KDE-tempfile
sl: Začasna datoteka KDE

en: Function must be called from the main thread.
sl: Funkcijo je potrebno klicati iz glavne niti.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
sl: Napaka med zaganjanjem %1. KLauncher ne teče več, ali pa ni uspel zagnati programa.

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
sl: Do KLauncherja ni mogoče dostopati prek D-Bus. Napaka med klicanjem %1:
    %2

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
sl: Ni bilo mogoče zagnati Središča za pomoč v KDE:
    
    %1

en: Could not Launch Help Center
sl: Ni bilo mogoče zagnati Središča za pomoč

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
sl: Ni bilo mogoče zagnati odjemalca e-pošte:
    
    %1

en: Could not launch Mail Client
sl: Ni bilo mogoče zagnati odjemalca e-pošte

note: i18n("Could not launch %1:\n\n%2", exe, error), i18n("Could not launch %1:\n\n%2", htmlApp->exec(), error),
en: Could not launch the browser:
    
    %1
sl: Ni bilo mogoče zagnati brskalnika:
    
    %1

en: Could not launch Browser
sl: Ni bilo mogoče zagnati brskalnika

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
sl: Ni bilo mogoče zagnati terminalskega odjemalca:
    
    %1

en: Could not launch Terminal Client
sl: Ni bilo mogoče zagnati terminalskega odjemalca

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
sl: Zahodnoevropski

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
sl: Srednjeevropski

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
sl: Baltski

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
sl: Jugovzhodnoevropski

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
sl: Turški

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
sl: Cirilica

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
sl: Tradicionalni kitajski

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
sl: Poenostavljeni kitajski

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
sl: Korejski

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
sl: Japonski

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
sl: Grški

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
sl: Arabski

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
sl: Hebrejski

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
sl: Tajski

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
sl: Severni saami

[ctx: @item Text character set]
en: Other
sl: Drugi

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
sl: Drugo kodiranje (%1)

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
sl: Onemogočen

[ctx: @item Text character set]
en: Universal
sl: Univerzalni

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
sl: Arabsko-indijski

[ctx: digit set]
en: Bengali
sl: Bengalski

[ctx: digit set]
en: Devanagari
sl: Devanagarski

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
sl: Vzhodno arabski -indijski

[ctx: digit set]
en: Gujarati
sl: Gujaratski

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
sl: Gurmukijski

[ctx: digit set]
en: Kannada
sl: Kannadski

[ctx: digit set]
en: Khmer
sl: Kmerski

[ctx: digit set]
en: Malayalam
sl: Malajalamski

[ctx: digit set]
en: Oriya
sl: Orijski

[ctx: digit set]
en: Tamil
sl: Tamilski

[ctx: digit set]
en: Telugu
sl: Teluški

[ctx: digit set]
en: Thai
sl: Tajski

[ctx: digit set]
en: Arabic
sl: Arabski

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
sl: %1 dni

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
sl: %1 ur

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
sl: %1 minut

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
sl: %1 sekund

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
sl[0]: %1 milisekund
sl[1]: %1 milisekunda
sl[2]: %1 milisekundi
sl[3]: %1 milisekunde

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
sl[0]: %1 dni
sl[1]: %1 dan
sl[2]: %1 dneva
sl[3]: %1 dni

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
sl[0]: %1 ur
sl[1]: %1 ura
sl[2]: %1 uri
sl[3]: %1 ure

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
sl[0]: %1 minut
sl[1]: %1 minuta
sl[2]: %1 minuti
sl[3]: %1 minute

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
sl[0]: %1 sekund
sl[1]: %1 sekunda
sl[2]: %1 sekundi
sl[3]: %1 sekunde

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sl: %1 in %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sl: %1 in %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
sl: %1 in %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
sl: Dopoldne

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
sl: dop.

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
sl: d.

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
sl: Popoldne

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
sl: pop.

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
sl: p.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_rangesButton)
en: Today
sl: Danes

en: Yesterday
sl: Včeraj

[ctx: @note/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: Note: %1
sl: Opomba: %1

[ctx: @note/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: <i>Note</i>: %1
sl: <i>Opomba</i>: %1

[ctx: @warning/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: WARNING: %1
sl: OPOZORILO: %1

[ctx: @warning/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: <b>Warning</b>: %1
sl: <b>Opozorilo</b>: %1

[ctx: @filename/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: ‘%1’
sl: »%1«

[ctx: @resource/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
sl: »%1«

[ctx: @resource/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
sl: »%1«

[ctx: @icode/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
sl: »%1«

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
sl: Vračalka

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
sl: Dol

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
sl: Levo

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
sl: Meni

[ctx: keyboard-key-name]
en: Meta
sl: Alt

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
sl: Desno

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
sl: Preslednica

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
sl: Tabulator

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
sl: Gor

en: no error
sl: brez napake

en: requested family not supported for this host name
sl: zahtevana družina ni podprta za to ime gostitelja

en: temporary failure in name resolution
sl: začasna težava med razreševanjem imena

en: non-recoverable failure in name resolution
sl: usodna napaka med razreševanjem imena

en: invalid flags
sl: neveljavne zastavice

en: memory allocation failure
sl: napaka med dodeljevanjem pomnilnika

en: name or service not known
sl: ime storitve ni znano

en: requested family not supported
sl: zahtevana družina ni podprta

en: requested service not supported for this socket type
sl: zahtevana storitev ni podprta za to vrsto vtiča

en: requested socket type not supported
sl: zahtevana vrsta vtiča ni podprta

en: unknown error
sl: neznana napaka

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
sl: sistemska napaka: %1

en: request was canceled
sl: zahteva je bila preklicana

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
sl: Neznana družina %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
sl: brez napake

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
sl: iskanje imena je spodletelo

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
sl: naslov je že v uporabi

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
sl: vtič je že vezan

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
sl: vtič je že ustvarjen

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
sl: vtič ni vezan

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
sl: vtič ni bila ustvarjen

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
sl: opravilo bi blokiralo

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
sl: povezava je dejavno zavrnjena

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
sl: povezava je potekla

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
sl: opravilo že poteka

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
sl: prišlo je do omrežne napake

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
sl: opravilo ni podprto

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
sl: časovno opravilo je poteklo

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
sl: prišlo je do neznane/nepričakovane napake

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
sl: oddaljen gostitelj je zaprl povezavo

en: NEC SOCKS client
sl: Odjemalec NEC SOCKS

en: Dante SOCKS client
sl: Odjemalec Dante SOCKS

en: Specified socket path is invalid
sl: Podana pot vtiča ni veljavna

en: The socket operation is not supported
sl: Dejanje na vtiču ni podprto

en: Connection refused
sl: Povezava zavrnjena

en: Permission denied
sl: Nimate dovoljenja

en: Connection timed out
sl: Povezava je potekla

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Could not set non-blocking mode
sl: Ni bilo mogoče nastaviti načina brez blokiranja

en: Address is already in use
sl: Naslov je že v uporabi

en: Path cannot be used
sl: Poti ni mogoče uporabiti

en: No such file or directory
sl: Ta datoteka ali mapa ne obstaja

en: Not a directory
sl: Ni mapa

en: Read-only filesystem
sl: Datotečni sistem samo za branje

en: Unknown socket error
sl: Neznana napaka vtiča

en: Operation not supported
sl: Opravilo ni podprto

en: Timed out trying to connect to remote host
sl: Čas za povezovanje z oddaljenim gostiteljem je potekel

[ctx: SSL error]
en: No error
sl: Brez napake

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
sl: Potrdilo overitelja potrdil ni veljavno

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
sl: Potrdilo je preteklo

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
sl: Potrdilo ni veljavno

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
sl: Potrdilo ni podpisano s strani nobenega zaupanja vrednega overitelja potrdil

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
sl: Potrdilo je bilo preklicano

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
sl: Potrdilo ni primerno za ta namen

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
sl: Potrdilo overitelja potrdil ni zaupanja vredno za ta namen

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
sl: Potrdilo overitelja potrdil je označeno za zavrnitev namena tega potrdila

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
sl: Soležnik ni predložil nobenega potrdila

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
sl: Potrdilo se ne nanaša na danega gostitelja

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
sl: Potrdila zaradi notranjih razlogov ni mogoče preveriti

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
sl: Veriga potrdil je predolga

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: address family for nodename not supported
sl: naslov družine za ime vozlišča ni podprt

en: invalid value for 'ai_flags'
sl: neveljavna vrednost za »ai_flags«

en: 'ai_family' not supported
sl: »ai_family« ni podprta

en: no address associated with nodename
sl: ni naslova, povezanega z imenom vozlišča

en: servname not supported for ai_socktype
sl: servname ni podprto za ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
sl: »ai_socktype« ni podprt

en: system error
sl: sistemska napaka

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
sl[0]: Ni bilo mogoče najti vrst MIME:
    <resource>%2</resource>
sl[1]: Ni bilo mogoče najti vrste MIME <resource>%2</resource>
sl[2]: Ni bilo mogoče najti vrst MIME:
    <resource>%2</resource>
sl[3]: Ni bilo mogoče najti vrst MIME:
    <resource>%2</resource>

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
sl: Ni nameščenih vrst MIME. Preverite, ali je nameščen »shared-mime-info« in da XDG_DATA_DIRS ni nastavljen ali pa da ne vsebuje poti /usr/share.

en: No service matching the requirements was found
sl: Ni mogoče najti storitve, ki bi ustrezala zahtevam

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
sl: Storitev »%1« ne ponuja vmesnika »%2« s ključno besedo »%3«

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
sl: pripone -ise

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
sl: pripone -ize

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
sl: pripone -ise in naglasi

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
sl: pripone -ise in brez naglasov

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
sl: pripone -ize in naglasi

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
sl: pripone -ize in brez naglasov

[ctx: dictionary variant]
en: large
sl: velik

[ctx: dictionary variant]
en: medium
sl: srednji

[ctx: dictionary variant]
en: small
sl: majhen

[ctx: dictionary variant]
en: variant 0
sl: različica 0

[ctx: dictionary variant]
en: variant 1
sl: različica 1

[ctx: dictionary variant]
en: variant 2
sl: različica 2

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
sl: brez naglasov

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
sl: z naglasi

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
sl: z ye

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
sl: z yeyo

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
sl: z yo

[ctx: dictionary variant]
en: extended
sl: razširjen

en: File %1 does not exist
sl: Datoteka »%1« ne obstaja

en: Cannot open %1 for reading
sl: %1 ni mogoče odpreti za branje

en: Cannot create memory segment for file %1
sl: Ni mogoče ustvariti odseka pomnilnika za datoteko %1

en: Could not read data from %1 into shm
sl: Podatkov iz »%1« ni bilo mogoče prebrati v deljeni pomnilnik (shm)

en: Only 'ReadOnly' allowed
sl: Dovoljeno le »Samo za branje«

en: Cannot seek past eof
sl: Ni mogoče iskati mimo konca datoteke (eof)

en: Library "%1" not found
sl: Knjižnica »%1« ni bila najdena

en: No service matching the requirements was found.
sl: Ni mogoče najti storitve, ki bi ustrezala zahtevam.

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
sl: Storitev ne ponuja knjižnice, v datoteki .desktop manjka ključ »Library«.

en: The library does not export a factory for creating components.
sl: Knjižnica ne izvaža tovarne za ustvarjanje sestavnih delov.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
sl: Tovarna ne podpira ustvarjanja sestavnih delov navedene vrste.

en: KLibLoader: Unknown error
sl: KLibLoader: neznana napaka

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
sl: Ni bilo mogoče najti vstavka »%1« za program »%2«

en: The provided service is not valid
sl: Podana storitev ni veljavna

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
sl: Storitev »%1« ne ponuja knjižnice, ali pa manjka ključ »Library«

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
sl: Knjižnica %1 ne ponuja tovarne združljive s KDE 4.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
sl: Vstavek »%1« uporablja nezdružljivo knjižnico KDE. (%2).

en: KDE Test Program
sl: KDE-jev preizkusni program

en: Rebuilds the system configuration cache.
sl: Znova izgradi sistemski nastavitveni predpomnilnik.

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
sl: © 1999-2002 Razvijalci KDE

en: Do not signal applications to update
sl: Ne pošiljaj znakov za posodobitev programom

en: Disable incremental update, re-read everything
sl: Onemogoči postopno posodabljanje, znova preberi vse

en: Check file timestamps
sl: Preveri časovne oznake datoteke

en: Disable checking files (dangerous)
sl: Onemogoči preverjanje datotek (nevarno)

en: Create global database
sl: Ustvari splošno podatkovno zbirko

en: Perform menu generation test run only
sl: Naredi le preizkus ustvaritve menija

en: Track menu id for debug purposes
sl: Sledi ID-ju menija za namene razhroščevanja

en: KDE Daemon
sl: Ozadnji program KDE

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
sl: Ozadnji program KDE - po potrebi kliče posodobitve podatkovne zbirke Sycoca

en: Check Sycoca database only once
sl: Le enkrat preveri podatkovno zbirko Sycoca

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
sl: Zaporedje tipk »%1« je dvoumno. Da to razrešite, uporabite »Nastavi
    bližnjice« iz menija »Nastavitve«.
    Dejanje ne bo izvedeno.

en: Ambiguous shortcut detected
sl: Zaznana je bila dvoumna bližnjica

[ctx: Encodings menu]
en: Default
sl: Privzet

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
sl: Samodejna zaznava

en: No Entries
sl: Brez vnosov

en: Clear List
sl: Počisti seznam

[ctx: go back]
en: &Back
sl: Na&zaj

[ctx: go forward]
en: &Forward
sl: &Naprej

[ctx: home page]
en: &Home
sl: &Domov

[ctx: show help]
en: &Help
sl: &Pomoč

en: Show &Menubar
sl: Pokaži &menijsko vrstico

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
sl: Pokaži menijsko vrstico<p>Pokaže menijsko vrstico po tem, ko je bila skrita</p>

en: Show St&atusbar
sl: Pokaži vrstico &stanja

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
sl: Pokaži vrstico stanja<p>Pokaže vrstico stanja; t.j. vrstica na dnu okna, ki se uporablja za podatke o stanju,</p>

en: &New
sl: &Nov

en: Create new document
sl: Ustvari nov dokument

en: &Open...
sl: &Odpri ...

en: Open an existing document
sl: Odpri obstoječ dokument

en: Open &Recent
sl: Odpri ne&davno

en: Open a document which was recently opened
sl: Odpri nedavno odprt dokument

en: &Save
sl: &Shrani

en: Save document
sl: Shrani dokument

en: Save &As...
sl: Shrani &kot ...

en: Save document under a new name
sl: Shrani dokument z novim imenom

en: Re&vert
sl: Po&vrni

en: Revert unsaved changes made to document
sl: Povrni neshranjene spremembe dokumenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _close)
en: &Close
sl: &Zapri

en: Close document
sl: Zapri dokument

en: &Print...
sl: Na&tisni ...

en: Print document
sl: Natisni dokument

en: Print Previe&w
sl: Predogled &tiskanja

en: Show a print preview of document
sl: Pokaži predogled tiskanja dokumenta

en: &Mail...
sl: E-&pošta ...

en: Send document by mail
sl: Pošlji dokument po e-pošti

en: &Quit
sl: Konča&j

en: Quit application
sl: Končaj program

en: Undo last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Re&do
sl: &Uveljavi

en: Redo last undone action
sl: Uveljavi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Cu&t
sl: &Izreži

en: Cut selection to clipboard
sl: Izreži izbor v odložišče

en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: Copy selection to clipboard
sl: Kopiraj izbor v odložišče

en: &Paste
sl: Pri&lepi

en: Paste clipboard content
sl: Prilepi vsebino odložišča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _clear)
en: C&lear
sl: &Počisti

en: Select &All
sl: Izberi &vse

en: Dese&lect
sl: O&dstrani izbiro

en: &Find...
sl: &Najdi ...

en: Find &Next
sl: Najdi na&slednje

en: Find Pre&vious
sl: &Najdi predhodno

en: &Replace...
sl: &Zamenjaj ...

en: &Actual Size
sl: De&janska velikost

en: View document at its actual size
sl: Pokaži dokument v njegovi dejanski velikosti

en: &Fit to Page
sl: &Prilagodi strani

en: Zoom to fit page in window
sl: Prilagodi približanje, da se bo stran prilegala oknu

en: Fit to Page &Width
sl: Prilagodi š&irini strani

en: Zoom to fit page width in window
sl: Prilagodi približanje, da se bo širina strani prilegala oknu

en: Fit to Page &Height
sl: Prilagodi &višini strani

en: Zoom to fit page height in window
sl: Prilagodi približanje, da se bo višina strani prilegala oknu

en: Zoom &In
sl: Pribl&ižaj

en: Zoom &Out
sl: &Oddalji

en: &Zoom...
sl: &Približanje...

en: Select zoom level
sl: Izberite stopnjo približanja

en: &Redisplay
sl: Z&nova prikaži

en: Redisplay document
sl: Znova prikaži dokument

en: &Up
sl: &Gor

en: Go up
sl: Pojdi gor

en: &Previous Page
sl: &Predhodna stran

en: Go to previous page
sl: Pojdi na predhodno stran

en: &Next Page
sl: &Naslednja stran

en: Go to next page
sl: Pojdi na naslednjo stran

en: &Go To...
sl: Pojd&i na ...

en: &Go to Page...
sl: Pojdi na &stran ...

en: &Go to Line...
sl: Pojdi v &vrstico ...

en: &First Page
sl: &Prva stran

en: Go to first page
sl: Pojdi na prvo stran

en: &Last Page
sl: &Zadnja stran

en: Go to last page
sl: Pojdi na zadnjo stran

en: Go back in document
sl: Pojdi nazaj po dokumentu

en: &Forward
sl: &Naprej

en: Go forward in document
sl: Pojdi naprej po dokumentu

en: &Add Bookmark
sl: &Dodaj zaznamek

en: &Edit Bookmarks...
sl: &Uredi zaznamke ...

en: &Spelling...
sl: &Črkovanje ...

en: Check spelling in document
sl: Preveri črkovanje v dokumentu

en: Show or hide menubar
sl: Pokaži ali skrij menijsko vrstico

en: Show &Toolbar
sl: Pokaži &orodno vrstico

en: Show or hide toolbar
sl: Pokaži ali skrij orodno vrstico

en: Show or hide statusbar
sl: Pokaži ali skrij vrstico stanja

en: F&ull Screen Mode
sl: &Celozaslonski način

en: &Save Settings
sl: &Shrani nastavitve

en: Configure S&hortcuts...
sl: Nastavi &bližnjice ...

en: &Configure %1...
sl: &Nastavi %1 ...

en: Configure Tool&bars...
sl: Nastavi &orodne vrstice ...

en: Configure &Notifications...
sl: Nastavi obv&estila ...

en: %1 &Handbook
sl: P&riročnik za %1

en: What's &This?
sl: Kaj je &to?

en: Tip of the &Day
sl: Nasvet &dneva

en: &Report Bug...
sl: Poročaj o h&rošču ...

en: Switch Application &Language...
sl: Preklopi &jezik programa

en: &About %1
sl: &O %1

en: About &KDE
sl: O &KDE

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
sl: Zapusti &celozaslonski način

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
sl: Zapusti cel zaslon

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
sl: Zapusti celozaslonski način

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
sl: &Celozaslonski način

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
sl: Cel zaslon

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
sl: Pokaži okno v celozaslonskem načinu

[ctx: Custom color]
en: Custom...
sl: Po meri ...

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
sl: * Nedavne barve *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
sl: * Barve po meri *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
sl: Štirideset barv

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
sl: Barve teme Kisik

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
sl: Mavrične barve

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
sl: Kraljeve barve

[ctx: palette name]
en: Web Colors
sl: Spletne barve

en: Named Colors
sl: Poimenovane barve

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
sl[0]: Ni bilo mogoče prebrati barvnih nizov RGB za X11. Preiskana so bila naslednja mesta datotek:
    %2
sl[1]: Ni bilo mogoče prebrati barvnih nizov RGB za X11. Preiskano je bilo naslednje mesto datotek:
    %2
sl[2]: Ni bilo mogoče prebrati barvnih nizov RGB za X11. Preiskani sta bili naslednji mesti datotek:
    %2
sl[3]: Ni bilo mogoče prebrati barvnih nizov RGB za X11. Preiskana so bila naslednja mesta datotek:
    %2

en: Select Color
sl: Izberite barvo

en: Hue:
sl: Odtenek:

en: Saturation:
sl: Nasičenost:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
sl: Vrednost:

en: Red:
sl: Rdeča:

en: Green:
sl: Zelena:

en: Blue:
sl: Modra:

en: Alpha:
sl: Alfa:

en: &Add to Custom Colors
sl: &Dodaj barvam po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Name:
sl: Ime:

en: Default color
sl: Privzeta barva

en: -default-
sl: -privzeta-

en: -unnamed-
sl: -neimenovana-

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
sl: <qt>Podatek žal ni na voljo.<br />Danega predmeta KAboutData ni.</qt>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
sl: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Različica %2</b><br />&nbsp;</html>

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
sl: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Različica %2</b><br />Uporablja Razvojno okolje KDE %3</html>

en: License: %1
sl: Licenca: %1

en: License Agreement
sl: Licenčni sporazum

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
sl: Pošlji e-pošto prispevkarju

en: Visit contributor's homepage
sl: Obišči domačo stran prispevkarja

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
sl: Pošlji e-pošto prispevkarju
    %1

en: Visit contributor's homepage
    %1
sl: Obišči domačo stran prispevkarja
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
sl: Obišči profil prispevkarja na %1
    %2

en: Visit contributor's page
    %1
sl: Obišči stran prispevkarja
    %1

en: Visit contributor's blog
    %1
sl: Obišči prispevkarjev blog
    %1

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
sl: Domača stran

en: About KDE
sl: O KDE

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
sl: <html><font size="5">KDE – bodite svobodni!</font><br /><b>Različica okolja %1</b></html>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
sl: <html><b>KDE</b> je po vsem svetu razširjeno omrežje programerjev, umetnikov, piscev, prevajalcev in izvajalcev, ki so predani razvoju <a href="%1">prostih programov</a>. Ta skupnost je ustvarila na stotine prostih programov, kot del Razvojnega okolja KDE in KDE-jeve distribucije programske opreme.<br /><br />KDE je skupinski podvig, v katerem nobena posamezna enota ne nadzira vložka ali produkta na račun ostalih. Vsakdo je vabljen, da se pridruži in prispeva h KDE, tudi vi.<br /><br />Za več podrobnosti o projektu KDE obiščite stran <a href="%2">%2</a>.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
sl: <html>Programsko opremo je vedno mogoče izboljšati in skupnost KDE je to pripravljena storiti. Vendar nam morate vi – uporabniki – povedati, če kaj ne dela kot je pričakovano ali pa bi lahko bilo narejeno bolje.<br /><br />KDE ima sistem sledenja hroščev. Obiščite <a href="%1">%1</a> ali uporabite pogovorno okno »Poročaj o hrošču ...« iz menija »Pomoč« za poročanje o hroščih.<br /><br />Če imate predloge za izboljšanje, ste vabljeni, da v sistem sledenja hroščev vnesete svojo željo. Pazite le, da boste uporabili raven resnosti »Želja«.</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
sl: <html>Za pridružitev skupnosti KDE vam ni treba biti programski razvijalec. Priključite se lahko narodnim skupinam, ki prevajajo uporabniške vmesnike. Ustvarjate lahko grafiko, teme, zvoke in izboljšano dokumentacijo. Odločitev je vaša!<br /><br />Obiščite <a href="%1">%1</a> za podrobnosti o nekaterih projektih, pri katerih lahko sodelujete.<br /><br />Če potrebujete več podrobnosti ali dokumentacije, obiščite <a href="%2">%2</a>.</html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
sl: <html>KDE-jeva programska oprema je in bo vedno dostopna brezplačno, vendar pa njeno ustvarjanje ni brezplačno<br /><br />Za podporo pri razvoju je skupnost KDE oblikovala Zvezo KDE (KDE e.V.), neprofitno organizacijo, pravno ustanovljeno v Nemčiji. KDE e.V. predstavlja skupnost KDE v pravnih in finančnih zadevah. Za več podrobnosti o KDE e.V. obiščite <a href="%1">%1</a>.<br /><br />Skupnosti KDE koristijo različne vrste prispevkov, vključno s finančnimi. Sredstva porabimo za povrnitev stroškov ki jih imajo člani in ostali, ko prispevajo na različne načine. Dodatna sredstva porabimo za pravno podporo in organiziranje konferenc in sestankov.<br /><br />Vabimo vas, da naša prizadevanja podprete z denarno donacijo na enega od načinov, ki so opisani na <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Najlepša hvala vnaprej za vašo podporo.</html>

[ctx: About KDE]
en: &About
sl: &O

en: &Report Bugs or Wishes
sl: Poročajte o &hroščih in željah

en: &Join KDE
sl: Pridružite se &ekipi KDE

en: &Support KDE
sl: &Podpiranje KDE

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
sl: Naprej

en: Finish
sl: Končaj

en: Submit Bug Report
sl: Pošlji poročilo o hrošču

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
sl: Vaš e-poštni naslov. Če ni pravilen, ga spremenite z gumbom »Nastavi e-poštni naslov«.

[ctx: Email sender address]
en: From:
sl: Od:

en: Configure Email...
sl: Nastavi e-poštni naslov ...

en: The email address this bug report is sent to.
sl: E-poštni naslov, kamor naj se pošlje to poročilo o hrošču.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
sl: Za:

en: &Send
sl: &Pošlji

en: Send bug report.
sl: Pošlji poročilo o hrošču.

en: Send this bug report to %1.
sl: Pošlji to poročilo o hrošču na %1.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
sl: Program, za katerega želite poslati poročilo o hrošču. Če ni pravi, uporabite predmet menija »Poročaj o hrošču« v pravilnem programu.

en: Application:
sl: Program:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
sl: Različica tega programa - prepričajte se, da v času poročanja o hrošču ni na voljo že novejša različica.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Version:
sl: Različica:

en: no version set (programmer error)
sl: ni podane različice (napaka programerja)

en: Compiler:
sl: Prevajalnik:

en: Se&verity
sl: Re&snost

en: Critical
sl: Kritična

en: Grave
sl: Resna

[ctx: normal severity]
en: Normal
sl: Običajna

en: Wishlist
sl: Seznam želja

en: Translation
sl: Prevod

en: S&ubject:
sl: &Zadeva:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
sl: Vnesite besedilo (po možnosti v angleščini), ki ga želite poslati kot poročilo o hrošču.
    Če pritisnete »Pošlji«, boste poslali sporočilo vzdrževalcu tega programa.

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
sl: <qt>Kliknite spodnjo povezavo za pošiljanje poročila o hrošču. To bo odprlo okno spletnega brskalnika na <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>, kjer boste našli obrazec, ki ga izpolnite. Podatki, prikazani zgoraj, bodo preneseni na ta strežnik.</qt>

en: &Launch Bug Report Wizard
sl: Zaženi čarovnika za poročanje o &hrošču

[ctx: unknown program name]
en: unknown
sl: neznan

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
sl: Preden pošljete poročilo, morate navesti tako zadevo kot tudi opis.

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
sl: <p>Izbrali ste <b>kritično</b> raven resnosti.  Vedite, da je ta raven namenjena le za hrošče, ki:</p><ul><li>povzročijo, da nek tretji program v sistemu (ali celotni sistem) ne deluje več</li><li>povzročijo resne izgube podatkov</li><li>v sistemu, kjer je nameščen ta paket, napravijo varnostno luknjo</li></ul>
    <p>Ali hrošč, o katerem poročate, povzroči karkoli od zgoraj naštetega? Če ne, izberite nižjo raven resnosti. Hvala.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
sl: <p>Izbrali ste <b>resno</b> raven resnosti.  Vedite, da je ta raven namenjena le za hrošče, ki:</p><ul><li>povzročijo, da program postane skoraj ali popolnoma neuporaben</li><li>povzročijo izgubo podatkov</li><li>napravijo varnostno luknjo v uporabniških računih uporabnikov, ki uporabljajo ta paket</li></ul>
    <p>Ali hrošč, o katerem poročate, povzroči karkoli od zgoraj naštetega? Če ne, izberite nižjo raven resnosti. Hvala.</p>

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
sl: Poročila o hrošču ni bilo mogoče poslati.
    Žal ga boste morali poslati ročno ...
    Za navodila si oglejte http://bugs.kde.org/.

en: Bug report sent, thank you for your input.
sl: Poročilo o hrošču je bilo poslano, hvala za vaš prispevek.

en: Close and discard
    edited message?
sl: Zaprem in zavržem
    urejevano sporočilo?

en: Close Message
sl: Zapri sporočilo

en: Configure
sl: Nastavi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsJobWidget)
en: Job
sl: Opravilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobControlGroupBox)
en: Job Control
sl: Nadzor opravil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobHoldLabel)
en: Scheduled printing:
sl: Razporejanje tiskanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobBillingLabel)
en: Billing information:
sl: Podatki o zaračunavanju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobPriorityLabel)
en: Job priority:
sl: Prednost posla:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobOptionsGroupBox)
en: Job Options
sl: Možnosti posla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable)
en: Option
sl: Možnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
sl: Vrednost

en: Print Immediately
sl: Natisni takoj

en: Hold Indefinitely
sl: Zadrži za nedoločen čas

en: Day (06:00 to 17:59)
sl: Dan (06:00 to 17:59)

en: Night (18:00 to 05:59)
sl: Noč (18:00 to 05:59)

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
sl: Druga izmena (16:00 to 23:59)

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
sl: Tretja izmena (00:00 to 07:59)

en: Weekend (Saturday to Sunday)
sl: Konec tedna (sobota in nedelja)

en: Specific Time
sl: Določen čas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsPagesWidget)
en: Pages
sl: Strani

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, pagesPerSheetButtonGroup)
en: Pages Per Sheet
sl: Strani na list

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bannerPagesGroupBox)
en: Banner Pages
sl: Strani z napisom

[ctx: Banner page at start]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startBannerLabel)
en: Start
sl: Začetek

[ctx: Banner page at end]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endBannerLabel)
en: End
sl: Konec

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pageLabelGroupBox)
en: Page Label
sl: Oznaka strani

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Page Border
sl: Obroba strani

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mirrorPagesGroupBox)
en: Mirror Pages
sl: Zrcali strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mirrorPagesCheckBox)
en: Mirror pages along vertical axis
sl: Zrcali strani preko navpične osi

en: Left to Right, Top to Bottom
sl: Od leve proti desni, od zgoraj navzdol

en: Left to Right, Bottom to Top
sl: Od leve proti desni, od spodaj navzgor

en: Right to Left, Bottom to Top
sl: Od desne proti levi, od spodaj navzgor

en: Right to Left, Top to Bottom
sl: Od desne proti levi, od zgoraj navzdol

en: Bottom to Top, Left to Right
sl: Od spodaj navzgor, od leve proti desni

en: Bottom to Top, Right to Left
sl: Od spodaj navzgor, od desne proti levi

en: Top to Bottom, Left to Right
sl: Od zgoraj navzdol, od leve proti desni

en: Top to Bottom, Right to Left
sl: Od zgoraj navzdol, od desne proti levi

[ctx: No border line]
en: None
sl: Brez

en: Single Line
sl: Enojna črta

en: Single Thick Line
sl: Enojna debela črta

en: Double Line
sl: Dvojna črta

en: Double Thick Line
sl: Dvojna debela črta

[ctx: Banner page]
en: None
sl: Brez

[ctx: Banner page]
en: Standard
sl: Običajna

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
sl: Neuvrščena

[ctx: Banner page]
en: Confidential
sl: Zaupno

[ctx: Banner page]
en: Classified
sl: Zaupno

[ctx: Banner page]
en: Secret
sl: Tajno

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
sl: Najvišja tajnost

en: All Pages
sl: Vse strani

en: Odd Pages
sl: Lihe strani

en: Even Pages
sl: Sode strani

en: Page Set
sl: Nabor strani

[ctx: @title:window]
en: Print
sl: Natisni

en: &Try
sl: &Poskusi

en: modified
sl: spremenjena

en: &Details
sl: &Podrobnosti

en: Get help...
sl: Dobi pomoč ...

en: --- separator ---
sl: --- ločilnik ---

en: Change Text
sl: Spremeni besedilo

en: Icon te&xt:
sl: Besedilo i&kone:

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
sl: &Skrij besedilo, ko orodna vrstica prikazuje besedilo poleg ikon

en: Configure Toolbars
sl: Nastavi orodne vrstice

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
sl: Ali ste prepričani, da želite ponastaviti vse orodne vrstice tega programa na njihove privzete vrednosti? Spremembe bodo takoj stopile v veljavo.

en: Reset Toolbars
sl: Ponastavi orodne vrstice

en: Reset
sl: Ponastavi

en: &Toolbar:
sl: &Orodna vrstica:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
sl: &Razpoložljiva dejanja:

en: Curr&ent actions:
sl: &Trenutna dejanja:

en: Change &Icon...
sl: Spremeni &ikono ...

en: Change Te&xt...
sl: Spremeni &besedilo ...

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
sl: Ta predmet bo zamenjan z vsemi predmeti vgrajenega sestavnega dela.

en: <Merge>
sl: <Združi>

en: <Merge %1>
sl: <Združi %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
sl: To je dinamičen seznam dejanj. Lahko ga premikate, če pa ga odstranite, ga ne boste mogli znova dodati.

en: ActionList: %1
sl: Seznam dejanj: %1

en: Change Icon
sl: Spremeni ikono

en: Manage Link
sl: Upravljaj povezavo

en: Link Text:
sl: Besedilo povezave:

en: Link URL:
sl: Povezava URL:

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Question
sl: Vprašanje

en: Do not ask again
sl: Ne vprašaj več

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Error
sl: Napaka

en: Sorry
sl: Oprostite

en: Information
sl: Podrobnosti

en: Do not show this message again
sl: Tega sporočila ne prikaži več

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: Password:
sl: Geslo:

en: Password
sl: Geslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a username and password below.
sl: Spodaj vnesite uporabniško ime in geslo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, anonymousRadioButton)
en: No password, use anonymous (or guest) login
sl: Brez gesla, uporabi anonimno prijavo (gost)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, usePasswordButton)
en: Use this password:
sl: Uporabi to geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
sl: Domena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCheckBox)
en: Remember password
sl: Zapomni si geslo

en: Select Region of Image
sl: Izberite območje na sliki

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
sl: Kliknite in povlecite po sliki, da izberete območje zanimanja:

en: Default:
sl: Privzeto:

[ctx: No shortcut defined]
en: None
sl: Brez

en: Custom:
sl: Po meri:

en: Shortcut Schemes
sl: Sheme bližnjic

en: Current scheme:
sl: Trenutna shema:

en: New...
sl: Nova ...

en: Delete
sl: Izbriši

en: More Actions
sl: Več dejanj

en: Save as Scheme Defaults
sl: Shrani kot privzete vrednosti sheme

en: Export Scheme...
sl: Izvozi shemo ...

en: Name for New Scheme
sl: Ime za novo shemo

en: Name for new scheme:
sl: Ime za novo shemo:

en: New Scheme
sl: Nova shema

en: A scheme with this name already exists.
sl: Shema s tem imenom že obstaja.

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
sl: Ali res želite izbrisati shemo %1?
    Zapomnite si, da s tem ne bo odstranjena nobena shema bližnjic, ki velja za ves sistem.

en: Export to Location
sl: Izvozi na mesto

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
sl: Ni bilo mogoče izvoziti sheme bližnjic, ker mesto ni veljavno.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
sl: Trenutna shema bližnjic je spremenjena. Ali naj jo pred preklopom na drugo shranim?

en: Configure Shortcuts
sl: Nastavi bližnjice

en: Print
sl: Natisni

en: Reset to Defaults
sl: Ponastavi na privzete vrednosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
sl: Iščite interaktivno za imeni bližnjic (npr. Kopiranje) ali kombinacijami tipk (npr. Ctrl+C) tako da jih vnesete sem.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
sl: Tu lahko vidite seznam tipkovnih bližnjic, t.j. povezav med dejanji (npr. »Kpiraj«), prikazanimi v levem stolpcu, in tipkami ali kombinacijami tipk (npr. CTRL-C), prikazanimi v desnem stolpcu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
sl: Dejanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
sl: Bližnjica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
sl: Drugotna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
sl: Splošna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
sl: Splošna drugotna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
sl: Kretnja z miškinim gumbom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
sl: Kretnja z miškino potezo

en: Unknown
sl: Neznan

en: Key Conflict
sl: Spor tipk

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sl: Kretnja s potezo »%1« je že dodeljena dejanju »%2«.
    Ali želite dodelitev prestaviti na trenutno dejanje?

en: Reassign
sl: Prestavi

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sl: Kretnja z gumbom »%1« je že dodeljena dejanju »%2«.
    Ali želite dodelitev prestaviti na trenutno dejanje?

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
sl: Bližnjice za %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
sl: Glavna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
sl: Drugotna:

en: Global:
sl: Splošno:

en: Action Name
sl: Ime dejanja

en: Shortcuts
sl: Bližnjice

en: Description
sl: Opis

en: Switch Application Language
sl: Preklopi jezik programa

en: Please choose the language which should be used for this application:
sl: Izberite jezik ki naj se uporabi za ta program:

en: Add Fallback Language
sl: Dodaj zasilni jezik

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
sl: Doda še en jezik več, ki bo uporabljen, če ostali prevodi ne vsebujejo ustreznega prevoda.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
sl: Jezik za ta program je bil spremenjen. Sprememba bo uveljavljena ob naslednjem zagonu programa.

en: Application Language Changed
sl: Spremenil se je jezik programa

en: Primary language:
sl: Prvotni jezik:

en: Fallback language:
sl: Zasilni jezik:

en: Remove
sl: Odstrani

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
sl: To je glavni jezik programa, ki se bo uporabil pred katerimkoli drugim jezikom.

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
sl: Ta jezik bo uporabljen, če nobeden izmed prejšnjih jezikov ne vsebuje ustreznega prevoda.

en: Tip of the Day
sl: Namig dneva

en: Did you know...?
sl: Ali ste vedeli ...?

en: &Show tips on startup
sl: &Pokaži namige ob zagonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
sl: &Prejšnji

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
sl: &Naslednji

en: Find Next
sl: Najdi naslednje

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
sl: <qt>Najdem naslednjo pojavitev »<b>%1</b>«?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
sl[0]: Najdenih %1 zadetkov.
sl[1]: Najden %1 zadetek.
sl[2]: Najdena %1 zadetka.
sl[3]: Najdeni %1 zadetki.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
sl: <qt>Ni zadetkov za »<b>%1</b>«.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
sl: Ni zadetkov za »<b>%1</b>«.

en: Beginning of document reached.
sl: Dosežen je bil začetek dokumenta.

en: End of document reached.
sl: Dosežen je bil konec dokumenta.

en: Continue from the end?
sl: Ali naj nadaljujem s konca?

en: Continue from the beginning?
sl: Ali naj nadaljujem od začetka?

en: Find Text
sl: Najdi besedilo

[ctx: @title:group]
en: Find
sl: Najdi

en: &Text to find:
sl: &Besedilo, ki naj se najde:

en: Regular e&xpression
sl: Re&gularni izraz

en: &Edit...
sl: &Uredi ...

en: Replace With
sl: Zamenjaj z

en: Replace&ment text:
sl: Besedilo &za zamenjavo:

en: Use p&laceholders
sl: &Uporabi vsebnike

en: Insert Place&holder
sl: Vstavi vseb&nik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Options
sl: Možnosti

en: C&ase sensitive
sl: &Ločevanje velikosti črk

en: &Whole words only
sl: Samo &cele besede

en: From c&ursor
sl: Od &kazalke

en: Find &backwards
sl: Najdi &vzvratno

en: &Selected text
sl: I&zbrano besedilo

en: &Prompt on replace
sl: &Vprašaj ob zamenjavi

en: Start replace
sl: Začni zamenjavo

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
sl: <qt>Če kliknete gumb <b>Zamenjaj</b>, bo zgoraj vneseno besedilo poiskano znotraj dokumenta, vsaka pojavitev pa se bo zamenjala z zamenjalnim besedilom.</qt>

en: &Find
sl: &Najdi

en: Start searching
sl: Začni iskanje

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
sl: <qt>Če kliknete gumb <b>Najdi</b>, bo zgoraj vneseno besedilo poiskano znotraj dokumenta.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
sl: Vnesite vzorec za iskanje ali pa izberite prejšnjega s seznama.

en: If enabled, search for a regular expression.
sl: Če je omogočeno, se išče po regularnih izrazih.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
sl: Kliknite tukaj za urejanje regularnega izraza z grafičnim urejevalnikom.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
sl: Vnesite niz za zamenjavo ali pa izberite prejšnjega s seznama.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
sl: <qt>Če je omogočeno, bo vsaka pojavitev <code><b>\N</b></code>, kjer je <code><b>N</b></code> celo število, zamenjana z ustreznim ujemanjem (»oklepajni podniz«) iz vzorca.<p>Da bi vključili (dobesedno <code><b>\N</b></code> v zamenjavi, dodajte dodatno nasprotno poševnico pred znak, kot <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
sl: Kliknite za meni razpoložljivih ujemanj.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
sl: Zahteva omejitve besed na obeh koncih, da ujemanje uspe.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
sl: Začne iskanje na trenutnem mestu kazalke namesto na vrhu.

en: Only search within the current selection.
sl: Išči samo znotraj trenutne izbire.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
sl: Opravi iskanje občutljivo na velikost črk: vzorec »Janez« se ne bo ujemal z »janez« ali »JANEZ«, samo z »Janez«

en: Search backwards.
sl: Poišči vzvratno.

en: Ask before replacing each match found.
sl: Vprašaj pred zamenjavo vsakega najdenega ujemanja.

en: Any Character
sl: Katerikoli znak

en: Start of Line
sl: Začetek vrstice

en: End of Line
sl: Konec vrstice

en: Set of Characters
sl: Nabor znakov

en: Repeats, Zero or More Times
sl: Ponovitve, nikoli ali večkrat

en: Repeats, One or More Times
sl: Ponovitve, enkrat ali večkrat

en: Optional
sl: Izbirno

en: Newline
sl: Nova vrstica

en: Carriage Return
sl: Znak za novo vrstico

en: White Space
sl: Presledni znak

en: Digit
sl: Števka

en: Complete Match
sl: Popolno ujemanje

en: Captured Text (%1)
sl: Zajeto besedilo (%1)

en: You must enter some text to search for.
sl: Vnesti morate nekaj besedila za iskanje.

en: Invalid regular expression.
sl: Neveljaven regularni izraz.

en: Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
sl: &Vse

en: &Skip
sl: &Preskoči

en: Replace '%1' with '%2'?
sl: Zamenjam '%1' z '%2'?

en: No text was replaced.
sl: Ni bilo zamenjanega besedila.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
sl[0]: Opravljenih %1 zamenjav.
sl[1]: Opravljena %1 zamenjava.
sl[2]: Opravljeni %1 zamenjavi.
sl[3]: Opravljene %1 zamenjave.

en: Do you want to restart search from the end?
sl: Ali želite znova začeti iskanje od konca?

en: Do you want to restart search at the beginning?
sl: Ali želite znova začeti iskanje na začetku?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
sl: Znova zaženi

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
sl: Zaustavi

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
sl: Niz za zamenjavo kaže na ujemanje, večje od »\%1«,

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
sl[0]: vaš vzorec pa določa samo %1 ujemanj.
sl[1]: vaš vzorec pa določa samo %1 ujemanje.
sl[2]: vaš vzorec pa določa samo %1 ujemanji.
sl[3]: vaš vzorec pa določa samo %1 ujemanja.

en: but your pattern defines no captures.
sl: vaš vzorec pa ne določa ujemanj.

en: 
    Please correct.
sl: 
    Popravite.

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic sans serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Sans Serif
sl: Brez nastavkov

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Serif
sl: Z nastavki

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
sl: Enoširinska

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
sl: Tu lahko izberete pisavo, ki bo uporabljena.

en: Requested Font
sl: Zahtevana pisava

[ctx: @option:check]
en: Font
sl: Pisava

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
sl: Označite to polje, če želite spremeniti nastavitve družine pisave.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
sl: Spremenim družino pisave?

[ctx: @label]
en: Font:
sl: Pisava:

[ctx: @option:check]
en: Font style
sl: Slog pisave

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
sl: Označite to polje, če želite spremeniti nastavitve sloga pisave.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
sl: Spremenim slog pisave?

en: Font style:
sl: Slog pisave:

[ctx: @option:check]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
sl: Označite to polje, če želite spremeniti nastavitve velikosti pisave.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
sl: Spremenim velikost pisave?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
sl: Velikost:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
sl: Tu lahko izberete družino pisav, ki bo uporabljena.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
sl: Tu lahko izberete slog pisav, ki bo uporabljen.

[ctx: @item font]
en: Italic
sl: Ležeče

[ctx: @item font]
en: Oblique
sl: Nagnjeno

[ctx: @item font]
en: Bold
sl: Krepko

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
sl: Krepko ležeče

[ctx: @item font size]
en: Relative
sl: Relativna

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
sl: Velikost pisave<br /><i>fiksna</i> ali <i>relativna</i><br />glede na okolje

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
sl: Tu lahko preklopite med stalno velikostjo pisave in velikostjo, ki se izračunava dinamično in prilagaja spreminjajočemu se okolju (npr. velikosti gradnikov ali papirja).

en: Here you can choose the font size to be used.
sl: Tu lahko izberete velikost pisave, ki bo uporabljena.

note: i18n: A classical test phrase, with all letters of the English alphabet. Replace it with a sample text in your language, such that it is representative of language's writing system. If you wish, you can input several lines of text separated by \n.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
sl: Šerif bo za vajo spet skuhal domače žgance

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
sl: To preprosto besedilo prikazuje trenutne nastavitve. Lahko ga spremenite, če želite preizkusiti posebne znake.

en: Actual Font
sl: Dejanska pisava

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
sl: Šerif bo za vajo spet skuhal domače žgance

en: Select Font
sl: Izberite pisavo

en: Choose...
sl: Izberite ...

en: Click to select a font
sl: Kliknite za izbor pisave

en: Preview of the selected font
sl: Predogled izbrane pisave

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
sl: To je predogled izbrane pisave. Spremenite jo lahko s klikom na gumb »Izberite ...«.

en: Preview of the "%1" font
sl: Predogled pisave »%1«

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
sl: To je predogled pisave »%1«. Spremenite jo lahko s klikom na gumb »Izberite ...«.

en: Search
sl: Poišči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbStop) i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Stop
sl: Zaustavi

en:  Stalled
sl:  V zastoju

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
sl[0]: %2 od %3 je zaključeno
sl[1]: %2 od %3 je zaključeno
sl[2]: %2 od %3 je zaključeno
sl[3]: %2 od %3 je zaključeno

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
sl[0]: %2 / %1 map
sl[1]: %2 / %1 mapa
sl[2]: %2 / %1 mapi
sl[3]: %2 / %1 mape

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
sl[0]: %2 / %1 datotek
sl[1]: %2 / %1 datoteka
sl[2]: %2 / %1 datoteki
sl[3]: %2 / %1 datoteke

en: %1% of %2
sl: %1% od %2

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
sl[0]: %2 % od %1 datotek
sl[1]: %2 % od %1 datoteke
sl[2]: %2 % od %1 datotek
sl[3]: %2 % od %1 datotek

en: %1%
sl: %1 %

en: Stalled
sl: V zastoju

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
sl[0]: %2/s (preostaja še %3)
sl[1]: %2/s (preostaja še %3)
sl[2]: %2/s (preostaja še %3)
sl[3]: %2/s (preostaja še %3)

en: %1/s (done)
sl: %1 (končano)

en: &Resume
sl: &Nadaljuj

en: &Pause
sl: Naredi &premor

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
sl: Vir:

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
sl: Cilj:

en: Click this to expand the dialog, to show details
sl: Kliknite, da razširite pogovorno okno in prikažete podrobnosti

en: &Keep this window open after transfer is complete
sl: O&hrani okno odprto, ko se prenos konča

en: Open &File
sl: Odpri &datoteko

en: Open &Destination
sl: Odpri &cilj

en: Progress Dialog
sl: Pogovorno okno napredka

en: %1 folder | %1 folders
sl[0]: %1 map
sl[1]: %1 mapa
sl[2]: %1 mapi
sl[3]: %1 mape

en: %1 file | %1 files
sl[0]: %1 datotek
sl[1]: %1 datoteka
sl[2]: %1 datoteki
sl[3]: %1 datoteke

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
sl: Kliknite, da zložite okno in skrijete podrobnosti

en: The style '%1' was not found
sl: Sloga %1 ni bilo mogoče najti

en: Do not run in the background.
sl: Ne teci v ozadju.

en: Internally added if launched from Finder
sl: Dodano, če je zagnan iz Finderja

en: Unknown Application
sl: Neznan program

en: &Minimize
sl: S&krči

en: &Restore
sl: &Obnovi

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali zares želite končati <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
sl: Potrdite izhod iz sistemske vrstice

en: Minimize
sl: Skrči

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
sl: Diagnoza pospeševalnikov Dr. Klasha

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
sl: Onemogoči samodejno preverjanje

[ctx: @action:button]
en: Close
sl: Zapri

en: <h2>Accelerators changed</h2>
sl: <h2>Pospeševalniki spremenjeni</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
sl: <h2>Pospeševalniki odstranjeni</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
sl: <h2>Pospeševalniki dodani (samo v vednost)</h2>

[ctx: left mouse button]
en: left button
sl: levi gumb

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
sl: srednji gumb

[ctx: right mouse button]
en: right button
sl: desni gumb

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
sl: neveljaven gumb

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
sl: Zadržite %1, nato pritisnite %2

en: Conflict with Global Shortcut
sl: Spor s splošnimi bližnjicami

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sl: Zaporedje tipk »%1« je že dodeljeno splošnemu dejanju »%2«, v »%3«.
    Ali želite dodelitev prestaviti iz tega dejanja k trenutnemu?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
sl: Kombinacijo tipk »%1« je program %2 registriral za dejanje %3:

en: In context '%1' for action '%2'
sl: V kontekstu »%1« za dejanje »%2«

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
sl: Kombinacijo tipk »%1« je registriral program %2.
    %3

en: Conflict With Registered Global Shortcut
sl: Spor z registriranimi splošnimi bližnjicami

[ctx: @action]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: @action]
en: New
sl: Novo

[ctx: @action]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @action]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: @action]
en: Print
sl: Natisni

[ctx: @action]
en: Quit
sl: Končaj

[ctx: @action]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: @action]
en: Redo
sl: Uveljavi

[ctx: @action]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: @action]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @action]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: @action]
en: Paste Selection
sl: Prilepi izbiro

[ctx: @action]
en: Select All
sl: Izberi vse

[ctx: @action]
en: Deselect
sl: Odstrani izbiro

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
sl: Izbriši besedo vzvratno

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
sl: Izbriši besedo naprej

[ctx: @action]
en: Find
sl: Najdi

[ctx: @action]
en: Find Next
sl: Najdi naslednje

[ctx: @action]
en: Find Prev
sl: Najdi prejšnje

[ctx: @action]
en: Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
sl: Domov

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
sl: Začetek

[ctx: @action End of document]
en: End
sl: Konec

[ctx: @action]
en: Prior
sl: Prejšnji

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: @action]
en: Up
sl: Gor

[ctx: @action]
en: Back
sl: Nazaj

[ctx: @action]
en: Forward
sl: Naprej

[ctx: @action]
en: Reload
sl: Znova naloži

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
sl: Začetek vrstice

[ctx: @action]
en: End of Line
sl: Konec vrstice

[ctx: @action]
en: Go to Line
sl: Pojdi v vrstico

[ctx: @action]
en: Backward Word
sl: Eno besedo nazaj

[ctx: @action]
en: Forward Word
sl: Eno besedo naprej

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: @action]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: @action]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
sl: Celozaslonski način

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
sl: Prikaži menijsko vrstico

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
sl: Omogoči naslednji zavihek

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
sl: Omogoči predhodni zavihek

[ctx: @action]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @action]
en: What's This
sl: Kaj je to

[ctx: @action]
en: Text Completion
sl: Dopolnjevanje besedila

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
sl: Prejšnji zadetek pri dopolnjevanju

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
sl: Naslednji zadetek pri dopolnjevanju

[ctx: @action]
en: Substring Completion
sl: Dopolnjevanje podniza

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
sl: Prejšnji predmet seznama

[ctx: @action]
en: Next Item in List
sl: Naslednji predmet seznama

[ctx: @action]
en: Open Recent
sl: Odpri nedavne

[ctx: @action]
en: Save As
sl: Shrani kot

[ctx: @action]
en: Revert
sl: Povrni

[ctx: @action]
en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

[ctx: @action]
en: Mail
sl: E-Pošta

[ctx: @action]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: @action]
en: Actual Size
sl: Dejanska velikost

[ctx: @action]
en: Fit To Page
sl: Prilagodi strani

[ctx: @action]
en: Fit To Width
sl: Prilagodi širini

[ctx: @action]
en: Fit To Height
sl: Prilagodi višini

[ctx: @action]
en: Zoom
sl: Približanje

[ctx: @action]
en: Goto
sl: Pojdi na

[ctx: @action]
en: Goto Page
sl: Pojdi na stran

[ctx: @action]
en: Document Back
sl: En dokument nazaj

[ctx: @action]
en: Document Forward
sl: En dokument naprej

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
sl: Uredi zaznamke

[ctx: @action]
en: Spelling
sl: Črkovanje

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
sl: Pokaži vrstico stanja

[ctx: @action]
en: Save Options
sl: Shrani možnosti

[ctx: @action]
en: Key Bindings
sl: Tipkovne bližnjice

[ctx: @action]
en: Preferences
sl: Možnosti

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
sl: Nastavi orodne vrstice

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
sl: Nastavi obvestila

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
sl: Namig dneva

[ctx: @action]
en: Report Bug
sl: Poročaj o hrošču

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
sl: Preklopi jezik programa

[ctx: @action]
en: About Application
sl: O programu

[ctx: @action]
en: About KDE
sl: O KDE

en: Spell Checking Configuration
sl: Nastavitev preverjanja črkovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bgSpellCB)
en: Enable &background spellchecking
sl: Omogoči preverjanje &črkovanja v ozadju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkerEnabledByDefaultCB)
en: &Automatic spell checking enabled by default
sl: S&amodejno preverjanje črkovanja je privzeto omogočeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipUpperCB)
en: Skip all &uppercase words
sl: Preskoči vse besede v &VELIKIH črkah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipRunTogetherCB)
en: S&kip run-together words
sl: Preskoči &besede, ki-se-držijo-skupaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
sl: Privzet jezik:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, m_ignoreListBox)
en: Ignored Words
sl: Prezrte besede

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
sl: Preveri črkovanje

[ctx: @action:button]
en: &Finished
sl: &Končano

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
sl: Preverjanje črkovanja poteka ...

en: Spell check stopped.
sl: Preverjanje črkovanja zaustavljeno.

en: Spell check canceled.
sl: Preverjanje črkovanja preklicano.

en: Spell check complete.
sl: Preverjanje črkovanja končano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: Autocorrect
sl: Samodejno popravi

en: You reached the end of the list
    of matching items.
sl: Dosegli ste konec seznama
    ujemajočih se predmetov.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
sl: Ujemanje je dvoumno, na voljo je več kot
    en zadetek.

en: There is no matching item available.
sl: Ni dostopnega ujemajočega se predmeta.

en: Backspace
sl: Vračalka

en: Again
sl: Znova

en: Props
sl: Predlogi

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Front
sl: Spredaj

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Open
sl: Odpri

en: Paste
sl: Prilepi

en: Find
sl: Najdi

en: Cut
sl: Izreži

en: &OK
sl: &V redu

en: &Cancel
sl: &Prekliči

en: &Yes
sl: &Da

en: Yes
sl: Da

en: &No
sl: &Ne

en: No
sl: Ne

en: &Discard
sl: &Zavrzi

en: Discard changes
sl: Zavrzi spremembe

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
sl: Klik na ta gumb bo zavrgel vse nedavne spremembe v tem pogovornem oknu.

en: Save data
sl: Shrani podatke

en: &Do Not Save
sl: &Ne shrani

en: Do not save data
sl: Ne shrani podatkov

en: Save file with another name
sl: Shrani datoteko pod drugim imenom

en: &Apply
sl: &Uveljavi

en: Apply changes
sl: Uveljavi spremembe

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
sl: Ko kliknete <b>Uveljavi</b>, program uporabi nove nastavitve, pogovorno okno pa ostane odprto.
    Tako lahko preizkušate različne nastavitve.

en: Administrator &Mode...
sl: Skr&bniški način ...

en: Enter Administrator Mode
sl: Vstop v skrbniški način

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
sl: Ko boste kliknili na <b>Skrbniški način</b>, boste pozvani za vnos skrbniškega (root) gesla, da lahko opravite spremembe, ki zahtevajo dovoljenja skrbnika.

en: Clear input
sl: Počisti vnos

en: Clear the input in the edit field
sl: Počisti vnos v polju za urejanje

en: Show help
sl: Pokaži pomoč

en: Close the current window or document
sl: Zapri trenutno okno ali dokument

en: &Close Window
sl: &Zapri okno

en: Close the current window.
sl: Zapre trenutno okno.

en: &Close Document
sl: &Zapri dokument

en: Close the current document.
sl: Zapre trenutni dokument.

en: &Defaults
sl: &Privzete vrednosti

en: Reset all items to their default values
sl: Povrni vse predmete na njihove privzete vrednosti

en: Go back one step
sl: Vrni se en korak

en: Go forward one step
sl: Pojdi naprej za en korak

en: Opens the print dialog to print the current document
sl: Odpre pogovorno okno za tiskanje trenutnega dokumenta

en: C&ontinue
sl: &Nadaljuj

en: Continue operation
sl: Nadaljuj opravilo

en: &Delete
sl: &Izbriši

en: Delete item(s)
sl: Izbriši predmet(e)

en: Open file
sl: Odpri datoteko

en: &Reset
sl: &Ponastavi

en: Reset configuration
sl: Ponastavi nastavitve

[ctx: Verb]
en: &Insert
sl: &Vstavi

en: Confi&gure...
sl: Nas&tavi ...

en: Add
sl: Dodaj

en: Test
sl: Preizkus

en: Properties
sl: Lastnosti

en: &Overwrite
sl: &Prepiši

en: Redo
sl: Uveljavi

en: &Available:
sl: &Na voljo:

en: &Selected:
sl: &Izbrano:

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
sl: Evropske abecede

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
sl: Afriške pisave

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
sl: Bližnjevzhodne pisave

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
sl: Južnoazijske pisave

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
sl: Filipinske pisave

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
sl: Jugovzhodno-azijske pisave

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
sl: Vzhodnoazijske pisave

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
sl: Osrednjeazijske pisave

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
sl: Druge pisave

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
sl: Simboli

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
sl: Matematični simboli

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
sl: Fonetični simboli

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
sl: Združene diakritične oznake

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
sl: Osnovni latinski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
sl: Dopolnjen latinski-1

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
sl: Razširjen latinski-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
sl: Razširjen latinski-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
sl: Razširitve IPA

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
sl: Črke spremenilnika razmika

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
sl: Združene diakritične oznake

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
sl: Grški in koptski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
sl: Cirilični

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
sl: Dopolnjen cirilični

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
sl: Armenski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
sl: Hebrejski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
sl: Arabski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
sl: Sirski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
sl: Dopolnjen arabski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thaana
sl: Thaanski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: NKo
sl: NKojski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
sl: Samaritanski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mandaic
sl: Mandajski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari
sl: Devanagarski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
sl: Bengalski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gurmukhi
sl: Gurmukijski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Gujarati
sl: Gudžaratski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Oriya
sl: Orijski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
sl: Tamilski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Telugu
sl: Teluški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kannada
sl: Kannadski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
sl: Malajalamski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
sl: Sinhalski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
sl: Tajski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
sl: Laoški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
sl: Tibetanski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar
sl: Mjanmarski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
sl: Gruzijski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo
sl: Jamski Hangul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
sl: Etiopski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
sl: Dopolnjen etiopski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cherokee
sl: Cherokejski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
sl: Poenoteni zlogi kanadskih domorodcev

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ogham
sl: Ogamski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
sl: Runski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
sl: Tagaloški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hanunoo
sl: Hanunojski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buhid
sl: Buhidski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagbanwa
sl: Tagbanvaški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer
sl: Kmerski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
sl: Mongolski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
sl: Poenoteni razširjeni zlogi kanadskih domorodcev

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Limbu
sl: Limbujški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Le
sl: Tajlejški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
sl: Novi Tajlujški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
sl: Kmerski simboli

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
sl: Buginski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Tham
sl: Tajtamski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
sl: Bališki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
sl: Sundanski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lepcha
sl: Lepški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ol Chiki
sl: Olčiški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
sl: Vedanske razširitve

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
sl: Fonetične razširitve

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
sl: Dopolnjene fonetične razširitve

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
sl: Dopolnjene združene diakritične oznake

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
sl: Dodatno razširjen latinski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
sl: Razširjen grški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
sl: Splošna ločila

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
sl: Nadpisani in podpisani

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
sl: Simboli valut

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
sl: Združene diakritične oznake simbolov

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
sl: Simboli, podobni črkam

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
sl: Oblike številk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
sl: Puščice

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
sl: Matematični operatorji

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
sl: Razni tehnični znaki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
sl: Nadzorne slike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
sl: Optično prepoznavanje znakov

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
sl: Vključeni številsko-črkovni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
sl: Risanje polj

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
sl: Bločni predmeti

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
sl: Geometrične oblike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
sl: Razni simboli

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Dingbats
sl: Okrasni znaki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sl: Razni matematični simboli-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
sl: Dopolnjene puščice-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
sl: Braillovi vzorci

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
sl: Dopolnjene puščice-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
sl: Razni matematični simboli-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
sl: Dopolnjeni matematični operatorji

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
sl: Razni simboli in puščice

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
sl: Glagolski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
sl: Razširjen latinski-C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
sl: Koptski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
sl: Dopolnjen gruzijski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tifinagh
sl: Tifinaški

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
sl: Razširjen etiopski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
sl: Razširjen cirilski-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
sl: Dopolnjena ločila

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
sl: Dopolnjeni radikali CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
sl: Radikali Kangši

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
sl: Ideografski opisni znaki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
sl: Simboli in ločila CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
sl: Združljivo z Jamskim Hangul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
sl: Razširjen Bopomofo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
sl: Poteze CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
sl: Fonetične razširitve katakane

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
sl: Vključene črke in mesec CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
sl: Združljivost s CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
sl: Razširitev poenotenih ideografov CJK A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
sl: Simboli hekagramov Yijing

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
sl: Poenoteni ideografi CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
sl: Zlogi Ji

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
sl: Radikali Ji

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
sl: Razširjen cirilski-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
sl: Črke spremenilnikov tonov

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
sl: Razširjen latinski-D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syloti Nagri
sl: Siloti Nagri

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
sl: Običajne indijske oblike številk

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phags-pa
sl: Fags-pa

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Saurashtra
sl: Savraštrski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
sl: Devanagrski razširjeni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kayah Li
sl: Kajah Li

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Rejang
sl: Rejanski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
sl: Hangul jamo razširjeni-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
sl: Javanski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cham
sl: Čamski

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
sl: Mjanmarski razširjeni A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tai Viet
sl: Tajvjet

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
sl: Razširjen etiopski A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Meetei Mayek
sl: Metejmajek

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
sl: Hangulski zlogi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
sl: Hangul Jamo razširjeni-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
sl: Visoki nadomestki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
sl: Visoki nadomestki zasebne rabe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
sl: Nizki nadomestki

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
sl: Območje zasebne rabe

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
sl: Ideografi, združljivi s CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
sl: Abecedne predstavitvene oblike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
sl: Arabske predstavitvene oblike-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
sl: Izbirniki različic

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
sl: Navpične oblike

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
sl: Združene pol-oznake

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
sl: Oblike, združljive s CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
sl: Izpeljanke majhnih oblik

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
sl: Arabske predstavitvene oblike-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
sl: Oblike polovične in polne širine

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
sl: Posebni znaki

en: Enter a search term or character here
sl: Sem vnesite iskani pojem ali znak

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
sl: Predhodni v zgodovini

en: Previous Character in History
sl: Predhodni znak v zgodovini

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
sl: Naslednji v zgodovini

en: Next Character in History
sl: Naslednji znak v zgodovini

en: Select a category
sl: Izberite kategorijo

en: Select a block to be displayed
sl: Izberite blok, ki naj se prikaže

en: Set font
sl: Nastavi pisavo

en: Set font size
sl: Nastavi velikost pisave

en: Character:
sl: Znak:

en: Name:
sl: Ime:

en: Annotations and Cross References
sl: Zabeležke in navzkrižne povezave

en: Alias names:
sl: Vzdevki:

en: Notes:
sl: Opombe:

en: See also:
sl: Glejte tudi:

en: Equivalents:
sl: Enakovredno:

en: Approximate equivalents:
sl: Približno enakovredno:

en: CJK Ideograph Information
sl: CJK Ideogram podrobnosti

en: Definition in English:
sl: Angleška opredelitev:

en: Mandarin Pronunciation:
sl: Mandarinska izgovarjava

en: Cantonese Pronunciation:
sl: Kantonska izgovorjava:

en: Japanese On Pronunciation:
sl: Japonska On izgovarjava:

en: Japanese Kun Pronunciation:
sl: Japonska Kun izgovarjava:

en: Tang Pronunciation:
sl: Tang izgovarjava:

en: Korean Pronunciation:
sl: Korejska izgovarjava:

en: General Character Properties
sl: Splošne lastnosti znaka

en: Block:
sl: Blok:

en: Unicode category:
sl: Kategorija Unicode:

en: Various Useful Representations
sl: Razne uporabne predstavitve

en: C octal escaped UTF-8:
sl: Osmiški ubežni UTF-8 jezika C:

en: XML decimal entity:
sl: Desetiški predmet XML:

en: Unicode code point:
sl: Kodna točka Unicode:

[ctx: Character]
en: In decimal:
sl: Desetiško:

en: <Non Private Use High Surrogate>
sl: <Visoki nadomestki javne rabe>

en: <Private Use High Surrogate>
sl: <Visoki nadomestki zasebne rabe>

en: <Low Surrogate>
sl: <Nizki nadomestki>

en: <Private Use>
sl: <Zasebna uporaba>

en: <not assigned>
sl: <ni dodeljeno>

en: Non-printable
sl: Ni natisljiv

en: Other, Control
sl: Drugo, nadzor

en: Other, Format
sl: Drugo, oblika

en: Other, Not Assigned
sl: Drugo, ni dodeljeno

en: Other, Private Use
sl: Drugo, zasebna uporaba

en: Other, Surrogate
sl: Drugo, nadomestki

en: Letter, Lowercase
sl: Črka, mala

en: Letter, Modifier
sl: Črka, spremenilnik

en: Letter, Other
sl: Črka, drugo

en: Letter, Titlecase
sl: Črka, naslovna

en: Letter, Uppercase
sl: Črka, velika

en: Mark, Spacing Combining
sl: Oznaka, združevanje preslednic

en: Mark, Enclosing
sl: Oznaka, ograjevanje

en: Mark, Non-Spacing
sl: Oznaka, brez preslednic

en: Number, Decimal Digit
sl: Številka, decimalna

en: Number, Letter
sl: Številka, črka

en: Number, Other
sl: Številka, drugo

en: Punctuation, Connector
sl: Postavljanje ločil, spojnik

en: Punctuation, Dash
sl: Ločila, pomišljaj

en: Punctuation, Close
sl: Ločila, zapri

en: Punctuation, Final Quote
sl: Ločila, končni navedek

en: Punctuation, Initial Quote
sl: Ločila, začetni navedek

en: Punctuation, Other
sl: Ločila, drugo

en: Punctuation, Open
sl: Ločila, odpri

en: Symbol, Currency
sl: Simbol, denarna enota

en: Symbol, Modifier
sl: Simbol, spremenilnik

en: Symbol, Math
sl: Simbol, matematični

en: Symbol, Other
sl: Simbol, drugo

en: Separator, Line
sl: Ločilnik, črta

en: Separator, Paragraph
sl: Ločilnik, odstavek

en: Separator, Space
sl: Ločilnik, presledek

en: You will be asked to authenticate before saving
sl: Preden shranite, se boste morali overiti

en: You are not allowed to save the configuration
sl: Nimate dovoljenja za shranjevanje nastavitev

[ctx: @option next year]
en: Next Year
sl: Naslednje leto

[ctx: @option next month]
en: Next Month
sl: Naslednji mesec

[ctx: @option next week]
en: Next Week
sl: Naslednji teden

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
sl: Jutri

[ctx: @option today]
en: Today
sl: Danes

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
sl: Včeraj

[ctx: @option last week]
en: Last Week
sl: Prejšnji teden

[ctx: @option last month]
en: Last Month
sl: Prejšnji mesec

[ctx: @option last year]
en: Last Year
sl: Prejšnje leto

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
sl: Brez datuma

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
sl: Datum, ki ste ga vnesli, je neveljaven

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
sl: Datum ne more biti zgodnejši kot %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
sl: atum ne more biti kasnejši kot %1

en: Week %1
sl: %1. teden

en: Next year
sl: Naslednje leto

en: Previous year
sl: Prejšnje leto

en: Next month
sl: Naslednji mesec

en: Previous month
sl: Prejšnji mesec

en: Select a week
sl: Izberite teden

en: Select a month
sl: Izberite mesec

en: Select a year
sl: Izberite leto

en: Select the current day
sl: Izberite trenuten dan

[ctx: UTC time zone]
en: UTC
sl: Univerzalni koordinirani čas (UTC)

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
sl: Plavajoče

[ctx: @info]
note: i18nc("@info", "Date and time cannot be earlier than %1", formatDate(m_minDate));
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
sl: Vnesena datum in čas sta zgodnejša kot najzgodnejša dovoljena datum in čas.

[ctx: @info]
note: i18nc("@info", "Date cannot be later than %1", formatDate(m_maxDate));
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
sl: Vnesena datum in čas sta kasnejša kot najkasnejša dovoljena datum in čas.

en: &Add
sl: &Dodaj

en: &Remove
sl: &Odstrani

en: Move &Up
sl: Premakni navz&gor

en: Move &Down
sl: Premakni navz&dol

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: &Pomoč

en: Clear &History
sl: &Počisti zgodovino

en: No further items in the history.
sl: V zgodovini ni nadaljnjih predmetov.

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
sl: Bližnjica »%1« v programu %2 za dejanje %3

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
sl[0]: Bližnjica »%2« je v sporu z naslednjimi kombinacijami tipk:
sl[1]: Bližnjica »%2« je v sporu z naslednjo kombinacijo tipk:
sl[2]: Bližnjica »%2« je v sporu z naslednjima kombinacijama tipk:
sl[3]: Bližnjica »%2« je v sporu z naslednjimi kombinacijami tipk:

en: Shortcut '%1' for action '%2'
sl: Bližnjica »%1« za dejanje »%2«

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
sl[0]: Bližnjica »%2« se prekriva z naslednjimi bližnjicami.
    Ali želite tem dejanjem dodeliti prazne bližnjice?
    %3
sl[1]: Bližnjica »%2« se prekriva z naslednjo bližnjico.
    Ali želite temu dejanju dodeliti prazno bližnjico?
    %3
sl[2]: Bližnjica »%2« se prekriva z naslednjima bližnjicama.
    Ali želite tema dejanjema dodeliti prazni bližnjici?
    %3
sl[3]: Bližnjica »%2« se prekriva z naslednjimi bližnjicami.
    Ali želite tem dejanjem dodeliti prazne bližnjice?
    %3

en: Shortcut conflict
sl: Spor med bližnjicami

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
sl: <qt>Zaporedje tipk »%1« se že uporablja za dejanje <b>%2</b>.<br>Izberite drugačno.</qt>

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
sl: Kliknite gumb in nato vnesite bližnjico, kot bi jo v programu.
    Primer za Ctrl+A: držite pritisnjeno tipko Ctrl in pritisnite tipko A.

en: Reserved Shortcut
sl: Rezervirana bližnjica

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
sl: Tipka F12 je rezervirana v Windows, zato ne more biti uporabljena za splošno bližnjico.
    Izberite drugo.

en: Conflict with Standard Application Shortcut
sl: Spor z običajnimi bližnjicami programov

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
sl: Zaporedje tipk »%1« se uporablja tudi pri standardnemu dejanju »%2«, ki 
    ga uporabljajo nekateri programi.
    Ali ga res želite uporabiti tudi za splošno bližnjico?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
sl: Vhod

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
sl: Qt ne podpira tipke, ki ste jo ravnokar pritisnili.

en: Unsupported Key
sl: Nepodprta tipka

en: without name
sl: brez imena

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
sl: Počisti besedilo

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
sl: Dopolnjevanje besedila

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
sl: Brez

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Manual
sl: Ročno

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
sl: Spustni seznam

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
sl: Kratko samodejno

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
sl: Spustni seznam in samodejno

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
sl: Privzeto

en: Image Operations
sl: Dejanja slike

en: &Rotate Clockwise
sl: Zavrti v smeri &urinega kazalca

en: Rotate &Counterclockwise
sl: Zavrti v nasp&rotni smeri urinega kazalca

[ctx: @action]
en: Text &Color...
sl: &Barva besedila ...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
sl: Barva

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
sl: &Poudarjanje besedila ...

[ctx: @action]
en: &Font
sl: &Pisava

[ctx: @action]
en: Font &Size
sl: &Velikost pisave

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
sl: &Krepko

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
sl: &Ležeče

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
sl: Po&dčrtaj

[ctx: @action]
en: &Strike Out
sl: Prečr&taj

[ctx: @action]
en: Align &Left
sl: Poravnaj l&evo

[ctx: @label left justify]
en: Left
sl: Levo

[ctx: @action]
en: Align &Center
sl: Na &sredino

[ctx: @label center justify]
en: Center
sl: Sredinsko

[ctx: @action]
en: Align &Right
sl: Poravnaj de&sno

[ctx: @label right justify]
en: Right
sl: Desno

[ctx: @action]
en: &Justify
sl: Poravnaj o&bojestransko

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
sl: Obojestransko

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
sl: Z leve na desno

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
sl: Z leve na desno

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
sl: Z desne na levo

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
sl: Z desne na levo

[ctx: @title:menu]
en: List Style
sl: Slog seznama

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
sl: Brez

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
sl: Zapolnjen krog

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
sl: Krog

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
sl: Kvadrat

[ctx: @action]
en: Increase Indent
sl: Povečaj zamik

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
sl: Zmanjšaj zamik

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
sl: Vstavi črto

[ctx: @action]
en: Link
sl: Povezava

[ctx: @action]
en: Format Painter
sl: Preslikovalec oblike

[ctx: @action]
en: To Plain Text
sl: V navadno besedilo

[ctx: @action]
en: Subscript
sl: Podpisano

[ctx: @action]
en: Superscript
sl: Nadpisano

en: &Copy Full Text
sl: &Kopiraj celotno besedilo

en: Nothing to spell check.
sl: Za preverjanje črkovanja ni ničesar.

en: Speak Text
sl: Izgovori besedilo

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
sl: Zagon storitve besedilo-v-govor Jovie ni uspel

en: No suggestions for %1
sl: Za %1 ni predlogov

en: Ignore
sl: Prezri

en: Add to Dictionary
sl: Dodaj v slovar

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
sl: Čas, ki ste ga vnesli, ni veljaven

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
sl: Čas ne more biti zgodnejši kot %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
sl: Čas ne more biti kasnejši kot %1

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
sl: Območje

[ctx: Time zone]
en: Region
sl: Območje

en: Comment
sl: Opomba

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
sl: Pokaži besedilo

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
sl: Nastavitve orodne vrstice

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
sl: Usmerjenost

[ctx: toolbar position string]
en: Top
sl: Na vrhu

[ctx: toolbar position string]
en: Left
sl: Levo

[ctx: toolbar position string]
en: Right
sl: Desno

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
sl: Na dnu

en: Text Position
sl: Položaj besedila

en: Icons Only
sl: Samo ikone

en: Text Only
sl: Samo besedilo

en: Text Alongside Icons
sl: Besedilo poleg ikon

en: Text Under Icons
sl: Besedilo pod ikonami

en: Icon Size
sl: Velikost ikon

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
sl: Privzeta

en: Small (%1x%2)
sl: Majhna (%1×%2)

en: Medium (%1x%2)
sl: Srednja (%1×%2)

en: Large (%1x%2)
sl: Velika (%1×%2)

en: Huge (%1x%2)
sl: Ogromna (%1×%2)

en: Lock Toolbar Positions
sl: Zakleni položaje orodnih vrstic

en: Desktop %1
sl: Namizje %1

en: Add to Toolbar
sl: Dodaj v orodno vrstico

en: Configure Shortcut...
sl: Nastavi bližnjico ...

en: Toolbars Shown
sl: Prikazane orodne vrstice

en: No text
sl: Brez besedila

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sl: &Igra

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: &Uredi

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
sl: &Premakni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Po&gled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: Pojd&i

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
sl: &Zaznamki

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: O&rodja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: &Nastavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
sl: Izgradi gradnike Qt iz opisne datoteke v slogu ini.

en: Input file
sl: Vhodna datoteka

en: Output file
sl: Izhodna datoteka

en: Name of the plugin class to generate
sl: Ime razreda vstavkov za ustvaritev

en: Default widget group name to display in designer
sl: Privzeto ime skupine gradnikov, ki se prikaže v snovalniku

en: Call Stack
sl: Sklad klicev

en: Call
sl: Klic

en: Line
sl: Vrstica

en: Console
sl: Konzola

en: Enter
sl: Vstop

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
sl: Sestavnega dela za urejanje besedila »Kate« ni bilo mogoče najti;
    Preverite vašo namestitev KDE.

en: Breakpoint
sl: Prekinitvena točka

en: JavaScript Debugger
sl: Razhroščevalnik javascripta

en: &Break at Next Statement
sl: &Prekini pri naslednji izjavi

en: Break at Next
sl: Prekini pri naslednji

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Step Over
sl: Prestopi

en: Step Into
sl: Vstopi

en: Step Out
sl: Izstopi

en: Reindent Sources
sl: Ponovno zamakni izvorno kodo

en: Report Exceptions
sl: Poročaj o izjemah

en: &Debug
sl: &Razhrošči

en: Close source
sl: Zapri izvorno kodo

en: Ready
sl: Pripravljen

en: Parse error at %1 line %2
sl: Napaka med razčlenjevanjem pri %1, vrstica %2

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
sl: Prišlo je do napake med poskušanjem zaganjanja skripta na tej strani.
    
    %1, vrstica %2:
    %3

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
sl: Ne vem, kje naj vrednotim izraz. Naredite premor skripta, ali pa odprite izvorno datoteko.

en: Evaluation threw an exception %1
sl: Vrednotenje je vrglo izjemo %1

en: JavaScript Error
sl: Napaka JavaScripta

en: &Do not show this message again
sl: &Tega sporočila ne prikaži več

en: Local Variables
sl: Krajevne spremenljivke

en: Reference
sl: Referenca

en: Loaded Scripts
sl: Naloženi skripti

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
sl: Skript na tej strani povzroča zmrzovanje KHTML. Če bo tekel še naprej, se bodo drugi programi morda slabše odzivali.
    Ali želite zaustaviti skript?

en: &Stop Script
sl: Zau&stavi skript

en: Confirmation: JavaScript Popup
sl: Potrditev: pojavno okno JavaScripta

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
sl: Ta stran pošilja obrazec, ki bo odprl novo okno brskalnika z uporabo JavaScripta.
    Ali želite dovoliti pošiljanje tega obrazca?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
sl: <qt>Ta stran pošilja obrazec, ki bo odprl <p>%1</p> v novem oknu brskalnika z uporabo JavaScripta.<br />Ali želite dovoliti pošiljanje tega obrazca?</qt>

en: Allow
sl: Dovoli

en: Do Not Allow
sl: Ne dovoli

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
sl: Ta stran poskuša odpreti novo okno brskalnika z uporabo JavaScripta.
    Ali želite to dovoliti?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
sl: <qt>Ta stran poskuša odpreti  <p>%1</p> v novem oknu brskalnika z uporabo JavaScripta.<br />Ali želite to dovoliti?</qt>

en: Close window?
sl: Zaprem okno?

en: Confirmation Required
sl: Zahtevana je potrditev

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
sl: Ali želite zaznamek, ki kaže na mesto »%1«, dodati v vašo zbirko?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
sl: Ali želite zaznamek, ki kaže na mesto »%1« in je poimenovan "%2", dodati v vašo zbirko?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
sl: JavaScript je poskusil vstaviti zaznamek

en: Insert
sl: Vstavi

en: Disallow
sl: Ne dovoli

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
sl: Naslednje datoteke ne bodo poslane, ker niso bile najdene.
    Ali želite nadaljevati?

en: Submit Confirmation
sl: Potrditev pošiljanja

en: &Submit Anyway
sl: Pošlji v&seeno

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
sl: Naslednje datoteke nameravate prenesti z vašega krajevnega računalnika v internet.
    Ali resnično želite nadaljevati?

en: Send Confirmation
sl: Potrditev pošiljanja

en: &Send File | &Send Files
sl[0]: &Pošlji datoteke
sl[1]: &Pošlji datoteko
sl[2]: &Pošlji datoteki
sl[3]: &Pošlji datoteke

en: Submit
sl: Pošlji

en: Key Generator
sl: Ustvarjalnik ključev

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
sl: Vstavek za »%1« ni bil najden.
    Ali ga želite prejeti iz %2?

en: Missing Plugin
sl: Manjka vstavek

en: Download
sl: Prejmi

en: Do Not Download
sl: Ne prejmi

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
sl: To je stvarno kazalo z iskanjem. Vnesite iskane besede:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
sl: Podatki o dokumentu

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
sl: Nazadnje spremenjeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
sl: Kodiranje dokumenta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _modeLabel)
en: Rendering mode:
sl: Način izrisovanja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
sl: Glave HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
sl: Lastnost

en: Initializing Applet "%1"...
sl: Začenjanje apleta »%1« ...

en: Starting Applet "%1"...
sl: Zaganjanje apleta »%1« ...

en: Applet "%1" started
sl: Aplet »%1« je zagnan

en: Applet "%1" stopped
sl: Aplet »%1« je zaustavljen

en: Loading Applet
sl: Nalaganje apleta

en: Error: java executable not found
sl: Napaka: izvedljive datoteke java ni mogoče najti

en: Signed by (validation: %1)
sl: Podpisal/a (veljavnost: %1)

en: Certificate (validation: %1)
sl: Potrdilo (veljavnost: %1)

en: Security Alert
sl: Varnostno opozorilo

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
sl: Ali dovolite vstavku jave s potrdili:

en: the following permission
sl: naslednje

en: &Reject All
sl: &Zavrni vse

en: &Grant All
sl: &Dovoli vse

en: Applet Parameters
sl: Parametri apleta

en: Class
sl: Razred

en: Base URL
sl: Osnovni URL

en: Archives
sl: Arhivi

en: KDE Java Applet Plugin
sl: Vstavek KDE za aplete Java

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
sl: Orodna vrstica za HTML

en: &Copy Text
sl: &Kopiraj besedilo

en: Open '%1'
sl: Odpri »%1«

en: &Copy Email Address
sl: &Kopiraj e-poštni naslov

en: &Save Link As...
sl: &Shrani povezavo kot ...

en: &Copy Link Address
sl: &Kopiraj naslov povezave

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
sl: Okvir

en: Open in New &Window
sl: Odpri v &novem oknu

en: Open in &This Window
sl: Odpri v t&em oknu

en: Open in &New Tab
sl: Odpri v novem &zavihku

en: Reload Frame
sl: Znova naloži okvir

en: Print Frame...
sl: Natisni okvir ...

en: Save &Frame As...
sl: Shrani ok&vir kot ...

en: View Frame Source
sl: Prikaži izvorno kodo okvirja

en: View Frame Information
sl: Prikaži podatke o okvirju

en: Block IFrame...
sl: Blokiraj IFrame ...

en: Save Image As...
sl: Shrani sliko kot ...

en: Send Image...
sl: Pošlji sliko ...

en: Copy Image
sl: Kopiraj sliko

en: Copy Image Location
sl: Kopiraj mesto slike

en: View Image (%1)
sl: Prikaži sliko (%1)

en: Block Image...
sl: Blokiraj sliko ...

en: Block Images From %1
sl: Blokiraj slike iz %1

en: Stop Animations
sl: Zaustavi animacije

en: Search for '%1' with %2
sl: Poišči »%1« z »%2«

en: Search for '%1' with
sl: Poišči »%1« z

en: Save Link As
sl: Shrani povezavo kot

en: Save Image As
sl: Shrani sliko kot

en: Add URL to Filter
sl: Dodaj URL k filtru

en: Enter the URL:
sl: Vnesite URL:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sl: Datoteka z imenom »%1« že obstaja. Ali ste prepričani, da jo želite prepisati?

en: Overwrite File?
sl: Prepišem datoteko?

en: Overwrite
sl: Prepiši

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
sl: Upravljalnik prejemov (%1) ni bil najden v vaši poti $PATH

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
sl: Poskusite ga znova namestiti  
    
    Vključitev v Konqueror bo onemogočena!

en: Default Font Size (100%)
sl: Privzeta velikost pisave (100 %)

en: Embeddable HTML component
sl: Vgradljiv sestavni del HTML

en: View Do&cument Source
sl: Prikaži izvorno kodo &dokumenta

en: View Document Information
sl: Prikaži podrobnosti o dokumentu

en: Save &Background Image As...
sl: Shrani sliko o&zadja kot ...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
sl: Izpiši drevo izrisovanja na standardni izhod

en: Print DOM Tree to STDOUT
sl: Izpiši drevo DOM na standardni izhod

en: Print frame tree to STDOUT
sl: Izpiši drevo okvirja na standardni izhod

en: Stop Animated Images
sl: Zaustavi animacijo slik

en: Set &Encoding
sl: Nastavi &kodiranje

en: Use S&tylesheet
sl: &Uporabi slogovno predlogo

en: Enlarge Font
sl: Povečaj velikost pisave

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
sl: <qt>Povečaj velikost pisave<br /><br />Naredi pisave v tem oknu večje. Kliknite in držite miškin gumb za meni z vsemi razpoložljivimi velikostmi pisav.</qt>

en: Shrink Font
sl: Pomanjšaj velikost pisave

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
sl: <qt>Pomanjšaj velikosti pisave<br /><br />Naredi pisave v tem oknu manjše. Kliknite in držite miškin gumb za meni z vsemi razpoložljivimi velikostmi pisav.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
sl: <qt>Najdi besedilo<br /><br />Prikaže pogovorno okno, ki vam omogoča iskanje besedila na prikazani strani.</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
sl: <qt>Najdi naslednje<br /><br />Najde naslednjo pojavitev besedila, ki ste ga našli z uporabo funkcije <b>Najdi besedilo</b>.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
sl: <qt>Najdi predhodno<br /><br />Najde predhodno pojavitev besedila, ki ste ga našli z uporabo funkcije <b>Najdi besedilo</b>.</qt>

en: Find Text as You Type
sl: Iskanje besedila med tipkanjem

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
sl: Ta bližnjica prikaže iskalno vrstico za iskanje besedila na prikazani strani. Prekliče učinek »Iskanja povezav med tipkanjem«, ki nastavi možnost »Najdi samo povezave«.

en: Find Links as You Type
sl: Iskanje povezav med tipkanjem

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
sl: Ta bližnjica prikaže iskalno vrstico in nastavi možnost »Najdi samo povezave«.

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
sl: <qt>Natisni okvir<br /><br /> Nekatere strani imajo več okvirjev. Da bi natisnili samo en okvir, kliknite nanj in uporabite to funkcijo.</qt>

en: Toggle Caret Mode
sl: Preklopi korektorski način

en: The fake user-agent '%1' is in use.
sl: V uporabi je lažni uporabniški posrednik »%1«.

en: This web page contains coding errors.
sl: Ta spletna stran vsebuje kodne napake.

en: &Hide Errors
sl: &Skrij napake

en: &Disable Error Reporting
sl: &Onemogoči poročanje o napakah

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
sl: <qt><b>Napaka</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
sl: <qt><b>Napaka</b>: vozlišče %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
sl: Prikaži slike na strani

en: Error: %1 - %2
sl: Napaka: %1 - %2

en: The requested operation could not be completed
sl: Zahtevanega dejanja ni bilo mogoče zaključiti

en: Technical Reason:
sl: Tehnični vzrok:

en: Details of the Request:
sl: Podrobnosti zahteve:

en: Protocol: %1
sl: Protokol: %1

en: Date and Time: %1
sl: Datum in čas: %1

en: Additional Information: %1
sl: Dodatne podrobnosti: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Description:
sl: Opis:

en: Possible Causes:
sl: Mogoči vzroki:

en: Possible Solutions:
sl: Mogoče rešitve:

en: Page loaded.
sl: Stran je naložena.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
sl[0]: Naloženih je %1 od %2 slik.
sl[1]: Naložena je %1 od %2 slik.
sl[2]: Naloženi sta %1 od %2 slik.
sl[3]: Naložene so %1 od %2 slik.

en: Automatic Detection
sl: Samodejna zaznava

en:  (In new window)
sl:  (v novem oknu)

en: Symbolic Link
sl: Simbolna povezava

en: %1 (Link)
sl: %1 (povezava)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
sl[0]: %2 (%1 bajtov)
sl[1]: %2 (%1 bajt)
sl[2]: %2 (%1 bajta)
sl[3]: %2 (%1 bajti)

en:  (In other frame)
sl:  (v drugem okvirju)

en: Email to:
sl: E-pošta za:

en:  - Subject:
sl:  - Zadeva:

en:  - CC:
sl:  - Kp:

en:  - BCC:
sl:  - Skp:

en: Save As
sl: Shrani kot

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
sl: <qt>Ta stran, ki ni zaupanja vredna, vsebuje povezavo na<br/><b>%1</b>.<br/>Ali želite slediti povezavi?</qt>

en: Follow
sl: Sledi

en: Frame Information
sl: Podatki o okvirju

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
sl:    <a href="%1">[Lastnosti]</a>

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
sl: Prizanesljivo do napak

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
sl: Skoraj po standardih

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
sl: Strogo

en: Save Background Image As
sl: Shrani sliko ozadja kot

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
sl: Veriga potrdil soležnikov SSL je videti pokvarjena.

en: Save Frame As
sl: Shrani okvir kot

en: &Find in Frame...
sl: &Najdi v okvirju ...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
sl: Opozorilo: To je varen obrazec, vendar poskuša poslati vaše podatke nešifrirane.
    Nekdo tretji bi lahko prestregel te podatke in jih videl.
    Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Network Transmission
sl: Omrežni prenos

en: &Send Unencrypted
sl: &Pošlji nešifrirano

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
sl: Opozorilo: Vaši podatki bodo poslani po omrežju nešifrirani.
    Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
sl: Ta stran poskuša poslati podatke obrazca preko e-pošte.
    Ali želite nadaljevati?

en: &Send Email
sl: &Pošlji e-pošto

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
sl: <qt>Obrazec bo poslan kot<br /><b>%1</b><br />v vašem krajevnem datotečnem sistemu.<br />Ali želite poslati ta obrazec?</qt>

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
sl: Ta stran je ob pošiljanju obrazca poskušala priložiti datoteke iz vašega računalnika. Zaradi vaše varnosti, je bila priloga odstranjena.

en: Security Warning
sl: Varnostno opozorilo

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
sl: <qt>Dostop iz strani, ki ni zaupanja vredna,<br/><b>%1</b><br/>, je bil zavrnjen.</qt>

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
sl: Listnica »%1« je odprta in se uporablja za izpolnjevanje obrazcev in gesel.

en: &Close Wallet
sl: &Zapri listnico

en: &Allow storing passwords for this site
sl: &Dovoli shranjevanje gesel za to stran

en: Remove password for form %1
sl: Odstrani geslo za obrazec %1

en: JavaScript &Debugger
sl: Razhroščevalnik &Javascripta

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
sl: Konqueror je tej strani onemogočil, da prek JavaScript-a odpre novo okno.

en: Popup Window Blocked
sl: Blokirano pojavno okno

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
sl: Ta stran je poskušala odpreti pojavno okno, vendar je Konqueror to preprečil.
    Za nadzor nad tem obnašanjem ali za prikaz blokiranega okna lahko kliknete to
    ikono v vrstici stanja.

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
sl[0]: Po&kaži %1 blokiranih oken
sl[1]: Po&kaži %1 blokirano okno
sl[2]: Po&kaži %1 blokirani okni
sl[3]: Po&kaži %1 blokirana okna

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
sl: Prikaži pasivno pojavno &obvestilo o blokiranem oknu

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
sl: &Nastavi pravilnike prikaza novih oken z JavaScript ...

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
sl: <qt><p><strong>Natisni slike</strong></p><p>Če je ta možnost izbrana, bodo natisnjene tudi slike, ki so vsebovane na strani v HTML. Tiskanje lahko traja dlje in porabi več črnila ali tonerja.</p><p>Če ta možnost ni izbrana, bo natisnjeno samo besedilo strani v HTML, brez vključenih slik. Tiskanje bo hitrejše in bo porabilo manj črnila ali tonerja.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
sl: <qt><p><strong>Natisni glavo</strong></p><p>Če je ta možnost izbrana, bo natisnjen dokument HTML vseboval vrstico z glavo na vrhu vsake strani. Ta glava vsebuje trenuten datum, naslov URL natisnjene strani in številko strani.</p><p>Če ta možnost ni izbrana, natisnjena stran dokumenta HTML ne bo vsebovala take vrstice z glavo.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
sl: <qt><p><strong>Prijazen način do tiskalnika</strong></p><p>Če je ta možnost izbrana, bo izpis dokumenta HTML samo v črnobelem načinu. Vsa barvna ozadja bodo natisnjena belo. Izpis iz tiskalnika bo hitrejši in bo porabil manj črnila ali tonerja.</p><p>Če ta možnost ni izbrana, bo izpis dokumenta HTML narejen s prvotnimi barvnimi nastavitvami, tako kot jih vidite v programu. To lahko povzroči, da bodo nekatere strani polne barv (ali pa sivin, če uporabljate črnobeli tiskalnik). Izpis na tiskalniku bo verjetno počasnejši in bo verjetno porabil več črnila ali tonerja.</p> </qt>

en: HTML Settings
sl: Nastavitve HTML

en: Printer friendly mode (black text, no background)
sl: Prijazen način do tiskalnika (črno besedilo, brez ozadja)

en: Print images
sl: Natisni slike

en: Print header
sl: Natisni glavo

en: Filter error
sl: Napaka filtra

en: Inactive
sl: Nedejavno

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
sl: %1 (%2 - %3×%4 slik. točk)

en: %1 - %2x%3 Pixels
sl: %1 - %2×%3 slik. točk

en: %1 (%2x%3 Pixels)
sl: %1 (%2×%3 slik. točk)

en: Image - %1x%2 Pixels
sl: Slika - %1×%2 slik. točk

en: Done.
sl: Končano.

en: Access Keys activated
sl: Dostopne tipke so omogočene

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
sl: Napake JavaScripta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
sl: To pogovorno okno vam kaže obvestila in podrobnosti o skriptnih napakah, ki se pojavljajo na spletnih straneh. V precej primerih gre za napake na spletni strani, ki jih je ustvaril avtor. V drugih primerih je to rezultat programske napake v Konquerorju. Če sumite na prvo možnost, obvestite upravnika spletne strani. Če pa sumite na napako v Konquerorju, izpolnite poročilo o hrošču na http://bugs.kde.org/. Dobro bi bilo, da podate poleg poročila še preizkusni primer.

en: Embeddable component for multipart/mixed
sl: Vgradljiv sestavni del za multipart/mixed

en: Copyright 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>
sl: Avtorske pravice 2001-2011, David Faure <email>faure@kde.org</email>

en: No handler found for %1.
sl: Ni najdenega ročnika za %1.

en: Play
sl: Predvajaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en: Pause
sl: Naredi premor

en: New Web Shortcut
sl: Nova spletna bližnjica

en: %1 is already assigned to %2
sl: %1 je že dodeljen %2

en: Search &provider name:
sl: I&me ponudnika iskanja:

en: New search provider
sl: Nov ponudnik iskanja

en: UR&I shortcuts:
sl: &Bližnjice URI:

en: Create Web Shortcut
sl: Ustvari spletno bližnjico

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
sl: Mapa, ki vsebuje preizkuse, osnovne in izhodne mape.

en: Do not suppress debug output
sl: Ne prepreči razhroščevalnega izhoda

en: Regenerate baseline (instead of checking)
sl: Znova ustvari osnovo (namesto preverjanja)

en: Do not show the window while running tests
sl: Med zaganjanjem preizkusov naj bo okno skrito

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
sl: Zaženi samo en preizkus. Dovoljenih je več možnosti.

en: Only run .js tests
sl: Zaženi le preizkuse .js

en: Only run .html tests
sl: Zaženi le preizkuse .html

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Do not use Xvfb
sl: Ne uporabljaj Xvfb

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
sl: Shrani izhod v &lt;mapa&gt; namesto v &lt;osnovna_mapa&gt;/output

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
sl: Za referenco uporabi &lt;mapa&gt; namesto &lt;osnovna_mapa&gt;/baseline

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
sl: Mapa, ki vsebuje preizkuse, osnovno mapo in izhodne mape. Upošteva se le, če ni podana možnost -b .

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
sl: Relativna pot do preizkusa, ali pa mapa s preizkusi (enako kot -t).

en: Regression tester for khtml
sl: Iskalnik nazadovanj za KHTML

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: KHTML Regression Testing Utility
sl: Pripomoček za odkrivanje nazadovanj v KHTML

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firstTab)
en: Regression testing output
sl: Izhod odkrivanja nazadovanj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseContinueButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en: Pause/Continue regression testing process
sl: Naredi premor/nadaljuj odkrivanje nazadovanj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveLogButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, saveLogButton)
en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
sl: Pred začetkom odkrivanja nazadovanj lahko izberete datoteko, v katero se shranjuje dnevnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveLogButton)
en: Output to File...
sl: Izhod v datoteko ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Regression Testing Status
sl: Stanje odkrivanja nazadovanj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, secondTab)
en: View HTML Output
sl: Prikaži izhod HTML

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSettings)
en: Settings
sl: Nastavitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuMain)
en: Tests
sl: Preizkusi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Only Run JS Tests
sl: Zaženi le preizkuse JS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Only Run HTML Tests
sl: Zaženi le preizkuse HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Do Not Suppress Debug Output
sl: Ne prepreči razhroščevalnega izhoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Run Tests...
sl: Zaženi preizkuse ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Run Single Test...
sl: Zaženi le en preizkus ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify tests Directory...
sl: Podajte mapo s preizkusi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify khtml Directory...
sl: Podajte mapo s KHTML ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify Output Directory...
sl: Podajte mapo za izhod ...

en: GUI for the khtml regression tester
sl: Grafični uporabniški vmesnik za odkrivanje nazadovanj kthml

en: Available Tests: 0
sl: Razpoložljivi preizkusi: 0

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
sl: Izberite veljavno mapo »khtmltests/regression/«.

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
sl: Izberite veljavno mapo »khtml« za izgradnjo.

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
sl: Razpoložljivi preizkusi: %1 (prezrti: %2)

en: Cannot find testregression executable.
sl: Ni mogoče najti izvedljive datoteke testregression.

en: Run test...
sl: Zaženi preizkus ...

en: Add to ignores...
sl: Dodaj med prezrte ...

en: Remove from ignores...
sl: Odstrani iz prezrtih ...

en: URL to open
sl: Naslov URL za odpiranje

en: a basic web browser using the KHTML library
sl: osnoven brskalnik z uporabo knjižnice KHTML

en: Find &links only
sl: Najdi samo &povezave

en: Not found
sl: Ni zadetkov

en: No more matches for this search direction.
sl: V tej smeri iskanja ni več zadetkov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
sl: &Najdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
sl: &Naslednji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
sl: &Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: Do you want to store this password?
sl: Ali želite shraniti to geslo?

en: Do you want to store this password for %1?
sl: Ali želite shraniti to geslo za %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en: &Store
sl: &Shrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en: Ne&ver store for this site
sl: Ni&koli ne shrani za to stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en: Do &not store this time
sl: Tokrat &ne shrani

en: Basic Page Style
sl: Osnovni slog strani

en: the document is not in the correct file format
sl: dokument nima pravilne datotečne oblike

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
sl: usodna napaka med razčlenjevanjem: %1 v vrstici %2, stolpec %3

en: XML parsing error
sl: Napaka med razčlenjevanjem XML

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
sl: Ni mogoče zagnati novega opravila.
    Mogoče je sistem dosegel gornjo omejitev sočasno odprtih datotek ali pa je bilo doseženo najvišje število datotek, ki jih še lahko imate odprte za uporabo.

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
sl: Ni mogoče ustvariti novega opravila.
    Mogoče je sistem dosegel največje število mogočih opravil ali pa je bilo doseženo najvišje število opravil, ki jih še lahko uporabljate.

en: Could not find '%1' executable.
sl: Izvedljive datoteke '%1' ni bilo mogoče najti.

en: Could not open library '%1'.
    %2
sl: Ni bilo mogoče odpreti knjižnice »%1«.
    %2

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
sl: Ni bilo mogoče najti »kdemain« v »%1«.
    %2

en: KDEInit could not launch '%1'
sl: KDEInit ni mogel zagnati »%1«

en: Could not find service '%1'.
sl: Ni bilo mogoče najti storitve »%1«.

en: Service '%1' must be executable to run.
sl: Za zagon mora biti storitev »%1« izvedljiva.

en: Service '%1' is malformatted.
sl: Storitev »%1« je napačno oblikovana.

en: Launching %1
sl: Zaganjanje %1

en: Unknown protocol '%1'.
sl: Neznan protokol »%1«.

en: Error loading '%1'.
sl: Napaka med nalaganjem »%1«.

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
sl: klauncher: ta program ni namenjen ročnemu zagonu.
    klauncher: samodejno ga zažene kdeinit4.

en: Evaluation error
sl: Napaka med ovrednotenjem

en: Range error
sl: Napaka obsega

en: Reference error
sl: Napaka sklica

en: Syntax error
sl: Skladenjska napaka

en: Type error
sl: Napaka vrste

en: URI error
sl: Napačen URI

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, calc)
en: JS Calculator
sl: Računalo JS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear)
en: CL
sl: C

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, KJSConsole) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, jsConsole)
en: MainWindow
sl: GlavnoOkno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
sl: <h1>Pregledovalnik dokumentacije KJSEmbed</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mExecute)
en: Execute
sl: Izvedi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Open Script
sl: Odpri skript

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Open a script...
sl: Odpri skript ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Close Script
sl: Zapri skript

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Close script...
sl: Zapri skript ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Quit
sl: Končaj

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Quit application...
sl: Končaj program ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run
sl: Zaženi

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run script...
sl: Zaženi skript ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run To...
sl: Zaženi do ...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run to breakpoint...
sl: Zaženi do prekinitvene točke ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step
sl: Korak

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step to next line...
sl: Pojdi v naslednjo vrstico ...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step execution...
sl: Zaustavi izvajanje ...

en: Utility for running KJSEmbed scripts
sl: Pripomoček za zaganjanje skriptov KJSEmbed

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
sl: (C) 2005-2006 Avtorji KJSEmbed

en: Execute script without gui support
sl: Izvedi skript brez podpore grafičnega uporabniškega vmesnika

en: start interactive kjs interpreter
sl: zaženi interaktiven tolmač kjs

en: start without KDE KApplication support.
sl: zaženi brez podpore KDE KApplication.

en: Script to execute
sl: Skript za izvedbo

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
sl: Napaka med obdelovanjem vključitve »%1« v vrstici %2: %3

en: include only takes 1 argument, not %1.
sl: vključitev sprejme samo en argument in ne %1.

en: File %1 not found.
sl: Datoteka %1 ni bila najdena.

en: library only takes 1 argument, not %1.
sl: knjižnica sprejme le en argument, ne %1.

en: Alert
sl: Opozorilo

en: Confirm
sl: Potrdi

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
sl: Slab ročnik dogodka. Predmet %1, določilo %2, metoda %3, vrsta %4.

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
sl: Izjema ob klicu funkcije »%1« iz %2:%3:%4

en: Could not open file '%1'
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke '%1'

en: Could not create temporary file.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti začasne datoteke.

en: %1 is not a function and cannot be called.
sl: %1 ni funkcija in je ni mogoče klicati.

en: %1 is not an Object type
sl: %1 ni vrste Object

en: Action takes 2 args.
sl: Dejanje potrebuje 2 argumenta.

en: ActionGroup takes 2 args.
sl: Skupina dejanj potrebuje 2 argumenta.

en: Must supply a valid parent.
sl: Vnesti morate veljavnega nadrejenega.

en: There was an error reading the file '%1'
sl: Prišlo je do napake med branjem datoteke »%1«.

en: Could not read file '%1'
sl: Ni bilo mogoče prebrati datoteke »%1«

en: Must supply a filename.
sl: Podati morate ime datoteke.

en: '%1' is not a valid QLayout.
sl: »%1« ni veljaven QLayout.

en: Must supply a layout name.
sl: Podati morate ime razporeda.

en: Wrong object type.
sl: Napačna vrsta predmeta.

en: First argument must be a QObject.
sl: Prvi argument mora biti QObject.

en: Incorrect number of arguments.
sl: Nepravilno število argumentov.

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
sl[0]: Reža je zahtevala %1 argumentov,
sl[1]: Reža je zahtevala %1 argument
sl[2]: Reža je zahtevala %1 argumenta
sl[3]: Reža je zahtevala %1 argumente

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
sl[0]: a jih je na voljo samo %1
sl[1]: a je na voljo samo %1
sl[2]: a sta na voljo samo %1
sl[3]: a so na voljo samo %1

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
sl: Neuspeh pretvorbe vrednosti iz vrste %2 (%3) v %1

en: No such method '%1'.
sl: Ni metode »%1«.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
sl: Klic metode »%1« ni uspel, ni mogoče pridobiti argumenta %2: %3

en: Call to '%1' failed.
sl: Klic do »%1« ni uspel.

en: Could not construct value
sl: Ni mogoče sestaviti vrednosti

en: Not enough arguments.
sl: Ni dovolj argumentov.

en: Failed to create Action.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti dejanja.

en: Failed to create ActionGroup.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti skupine dejanj.

en: No classname specified
sl: Ime razreda ni navedeno

en: Failed to create Layout.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti razporeda.

en: No classname specified.
sl: Ime razreda ni navedeno.

en: Failed to create Widget.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti gradnika.

en: Could not open file '%1': %2
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke »%1«: %2

en: Failed to load file '%1'
sl: Nalaganje datoteke »%1« ni uspelo

en: '%1' is not a valid QWidget.
sl: »%1« ni veljaven QWidget.

en: Must supply a widget name.
sl: Podati morate ime gradnika.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
sl: Slab ročnik reže: predmet %1, določilo %2, metoda %3, podpis %4.

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
sl: Izjema ob klicu reže »%1« iz %2:%3:%4

en: loading %1
sl: nalaganje %1

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
note: i18n("Unsorted")); Currently this is used for latest
en: Latest
sl: Najnovejše

en: Highest Rated
sl: Najbolje ocenjeno

en: Most Downloads
sl: Največ prejemov

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
sl: <qt>Ni mogoče zagnati <i>gpg</i> in pridobiti razpoložljivih ključev. Prepričajte se, da je <i>gpg</i> nameščen, sicer ne bo mogoče preveriti prejetih virov.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
sl: <qt>Vnesite šifrirno frazo za ključ <b>0x%1</b>, ki pripada <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
sl: <qt>Ni mogoče zagnati <i>gpg</i> in preveriti veljavnosti datoteke. Prepričajte se, da je <i>gpg</i> nameščen, sicer ne bo mogoče preveriti prejetih virov..</qt>

en: Select Signing Key
sl: Izberite ključ za podpisovanje

en: Key used for signing:
sl: Uporabljen ključ za podpisovanje:

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
sl: <qt>Ni mogoče zagnati <i>gpg</i> in podpisati datoteke. Prepričajte se, da je <i>gpg</i> nameščen, sicer ne bo mogoče podpisati virov..</qt>

en: Get Hot New Stuff
sl: Dobi vroče novosti

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
sl: Namestilnik dodatkov %1

en: Add Rating
sl: Dodaj oceno

en: Add Comment
sl: Dodaj opombo

en: View Comments
sl: Pokaži opombe

en: Re: %1
sl: Odg: %1

en: Timeout. Check Internet connection.
sl: Čas je potekel. Preverite internetno povezavo.

en: Entries failed to load
sl: Nalaganje vnosov je spodletelo

en: Server: %1
sl: Strežnik: %1

en: <br />Provider: %1
sl: <br />Ponudnik: %1

en: <br />Version: %1
sl: <br />Različica: %1

en: Provider information
sl: Podatki o ponudniku

en: Could not install %1
sl: Ni bilo mogoče namestiti »%1«

en: Get Hot New Stuff!
sl: Dobi vroče novosti!

en: There was an error loading data providers.
sl: Prišlo je do napake med nalaganjem ponudnikov podatkov.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
sl: Prišlo je do napake v protokolu. Zahteva ni uspela.

en: Desktop Exchange Service
sl: Storitev za izmenjavo namizij

en: A network error has occurred. The request has failed.
sl: Prišlo je do napake omrežja. Zahteva ni uspela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Source:
sl: &Vir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Order by:
sl: &Razvrsti po:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, m_searchEdit)
en: Enter search phrase here
sl: Tu vnesite iskani niz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_collaborationButton)
en: Collaborate
sl: Sodeluj

en: Rating:
sl: Ocena:

en: Downloads:
sl: Prejemi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: Install
sl: Namesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall
sl: Odstrani

en: <p>No Downloads</p>
sl: <p>Brez prejemov</p>

en: <p>Downloads: %1</p>
sl: <p>Prejemi: %1</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUpdate)
en: Update
sl: Posodobi

en: Rating: %1
sl: Ocena: %1

en: No Preview
sl: Brez predogleda

en: Loading Preview
sl: Nalaganje predogleda

en: Comments
sl: Opombe

en: Changelog
sl: Dnevnik sprememb

en: Switch version
sl: Preklopi različico

en: Contact author
sl: Kontaktiraj avtorja

en: Collaboration
sl: Sodelovanje

en: Translate
sl: Prevedi

en: Subscribe
sl: Naroči se

en: Report bad entry
sl: Poročaj o napačnem vnosu

en: Send Mail
sl: Pošlji pošto

en: Contact on Jabber
sl: Stik na Jabberju

en: Provider: %1
sl: Ponudnik: %1

en: Version: %1
sl: Različica: %1

en: The removal request was successfully registered.
sl: Zahteva po odstranitvi je bila uspešno zavedena.

en: Removal of entry
sl: Odstranitev vnosa

en: The removal request failed.
sl: Zahteva po odstranitvi ni uspela.

en: The subscription was successfully completed.
sl: Naročnina je bila uspešno zaključena.

en: Subscription to entry
sl: Naročnina na vnos

en: The subscription request failed.
sl: Zahteva po naročnini ni uspela.

en: The rating was submitted successfully.
sl: Ocena je bila uspešno posredovana.

en: Rating for entry
sl: Ocena za vnos

en: The rating could not be submitted.
sl: Ocene ni bilo mogoče poslati.

en: The comment was submitted successfully.
sl: Opomba je bila uspešno poslana.

en: Comment on entry
sl: Opomba na vnos

en: The comment could not be submitted.
sl: Opombe ni bilo mogoče poslati.

en: KNewStuff contributions
sl: Prispevki h KNewStuff

en: This operation requires authentication.
sl: Ta operacija zahteva overovitev.

en: Version %1
sl: Različica %1

en: Leave a comment
sl: Pusti opombo

en: User comments
sl: Uporabniške opombe

en: Rate this entry
sl: Oceni ta vnos

en: Translate this entry
sl: Prevedi ta vnos

en: Payload
sl: Tovor

en: Download New Stuff...
sl: Prejmi vroče novosti ...

en: Hot New Stuff Providers
sl: Ponudniki vročih novosti

en: Please select one of the providers listed below:
sl: Izberite enega od spodnjih ponudnikov:

en: No provider selected.
sl: Ni izbranega ponudnika.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UploadDialog)
en: Share Hot New Stuff
sl: Deli vroče novosti

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
sl: Pošiljalnik dodatkov za %1

en: Please put in a name.
sl: Vstavite ime.

en: Old upload information found, fill out fields?
sl: Najdeni stari podatki o pošiljanju. Izpolnim polja?

en: Fill Out
sl: Izpolni

en: Do Not Fill Out
sl: Ne izpolnjuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
sl: Avtor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Email address:
sl: E-poštni naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: License:
sl: Licenca:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mLicenseCombo)
en: LGPL
sl: LPGL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview URL:
sl: URL za predogled:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Language:
sl: Jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: In which language did you describe the above?
sl: V katerem jeziku je gornji opis?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Please describe your upload.
sl: Opišite kar ste poslali.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Summary:
sl: Povzetek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Please give some information about yourself.
sl: Podajte nekaj podatkov o sebi.

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
sl: Ta predmet stane %1 %2.
    Ali ga želite kupiti?

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
sl: Na računu imate premalo denarja:
    Stanje: %1
    Cena: %2

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
sl: Vaš glas je bil zabeležen.

en: You are now a fan.
sl: Sedaj ste postali oboževalec.

en: Network error. (%1)
sl: Napaka omrežja. (%1)

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
sl: Strežnik je prejel preveč zahtev. Poskusite znova čez nekaj minut.

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
sl: Neznana napaka programskega vmesnika Open Collaboration Service: (%1)

en: Initializing
sl: Začenjanje

en: Configuration file not found: "%1"
sl: Nastavitvena datoteka ni bila najdena: »%1«

en: Configuration file is invalid: "%1"
sl: Nastavitvena datoteka ni veljavna: »%1«

en: Loading provider information
sl: Nalaganje podatkov o ponudniku

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
sl: Iz datoteke ni bilo mogoče naložiti ponudnikov vročih novosti: %1

en: Error initializing provider.
sl: Napaka pri inicializaciji ponudnika.

en: Loading data
sl: Nalaganje podatkov

en: Loading data from provider
sl: Nalaganje podatkov od ponudnika

en: Loading of providers from file: %1 failed
sl: Nalaganje ponudnikov iz datoteke: %1 ni uspel

en: Loading one preview | Loading %1 previews
sl[0]: Nalaganje %1 ogledov
sl[1]: Nalaganje %1 ogleda
sl[2]: Nalaganje %1 ogledov
sl[3]: Nalaganje %1 ogledov

en: Installing
sl: Nameščanje

en: Invalid item.
sl: Neveljaven predmet.

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
sl: Prejemanje predmeta ni uspelo: za »%1« ni povezave za prejem.

en: Download of "%1" failed, error: %2
sl: Prejemanje »%1« ni uspelo, napaka: %2

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
sl: Prejeta datoteka je v obliki HTML. To nakazuje povezavo na spletno stran namesto na dejansko datoteko za prenos. Ali želite odpreti sletno stran v brskalniku?

en: Possibly bad download link
sl: Morebitna slaba povezava za prejem

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
sl: Prejeta datoteka je v obliki HTML. Odprta v brskalniku.

en: Could not install "%1": file not found.
sl: Ni bilo mogoče namestiti »%1«: datoteka ni bila najdena.

en: Overwrite existing file?
sl: Prepišem obstoječo datoteko?

en: Download File
sl: Prejmi datoteko

en: Icons view mode
sl: Način prikaza ikon

en: Details view mode
sl: Način prikaza podrobnosti

en: All Providers
sl: Vis ponudniki

en: All Categories
sl: Vse kategorije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_providerLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Provider:
sl: Ponudnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_categoryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCategoryLabel)
en: Category:
sl: Kategorija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newestRadio)
en: Newest
sl: Najnovejše

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ratingRadio)
en: Rating
sl: Ocena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mostDownloadsRadio)
en: Most downloads
sl: Največ prejemov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, installedRadio)
en: Installed
sl: Nameščeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderLabel)
en: Order by:
sl: Razvrsti po:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Search:
sl: Išči:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, homepageLabel)
en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
sl: <a href="http://opendesktop.org">Domača stran</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, becomeFanButton)
en: Become a Fan
sl: Postani oboževalec

en: Details for %1
sl: Podrobnosti za %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel_2)
en: Changelog:
sl: Zapisnik sprememb:

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
sl: Domača stran

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
sl: Doniraj

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
sl[0]: Zbirka znanja (%1 vnosov)
sl[1]: Zbirka znanja (%1 vnos)
sl[2]: Zbirka znanja (%1 vnosa)
sl[3]: Zbirka znanja (%1 vnosi)

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
sl: Odpre v oknu brskalnika

en: Rating: %1%
sl: Ocena: %1 %

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
sl: Avtor <i>%1</i>

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
sl[0]: %1 privržencev
sl[1]: %1 privrženec
sl[2]: %1 privrženca
sl[3]: %1 privrženci

en: 1 download | %1 downloads
sl[0]: %1 prejemov
sl[1]: %1 prejem
sl[2]: %1 prejema
sl[3]: %1 prejemi

en: Updating
sl: Posodabljanje

en: Install Again
sl: Znova namesti

en: Fetching license data from server...
sl: Pridobivanje podatkov licence s strežnika ...

en: Fetching content data from server...
sl: Pridobivanje podatkov vsebine s strežnika ...

en: Register a new account
sl: Registriraj nov račun

en: Checking login...
sl: Preverjanje prijave ...

en: Fetching your previously updated content...
sl: Pridobivanje vaše predhodno posodobljene vsebine ...

en: Could not verify login, please try again.
sl: Prijave ni bilo mogoče preveriti. Poskusite znova.

en: Fetching your previously updated content finished.
sl: Pridobivanje vaše predhodno posodobljene vsebine je zaključeno.

en: Fetching content data from server finished.
sl: Pridobivanje podatkov vsebine s strežnika je zaključeno.

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
sl: Obišči spletišče

en: File not found: %1
sl: Datoteka ni bila najdena: %1

en: Upload Failed
sl: Pošiljanje ni uspelo

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
sl[0]: Strežnik ne prepozna kategorij %2 v katere želite uvrstiti prispevek.
sl[1]: Strežnik ne prepozna kategorije %2 v katero želite uvrstiti prispevek.
sl[2]: Strežnik ne prepozna kategorij %2 v kateri želite uvrstiti prispevek.
sl[3]: Strežnik ne prepozna kategorij %2 v katere želite uvrstiti prispevek.

en: The selected category "%1" is invalid.
sl: Izbrana kategorija »%1« ni veljavna.

en: Select preview image
sl: Izberite predogledno sliko

en: There was a network error.
sl: Prišlo je do omrežne napake.

en: Uploading Failed
sl: Pošiljanje ni uspelo

en: Authentication error.
sl: Napaka med overitvijo.

en: Upload failed: %1
sl: Pošiljanje ni uspelo: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadFileLabel)
en: File to upload:
sl: Datoteka za poslati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNewUpload)
en: New Upload
sl: Novo pošiljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Please fill out the information about your upload in English.
sl: Vnesite podatke o svojem prispevku, v angleščini.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en: Name of the file as it will appear on the website
sl: Ime datoteke, kakor bo prikazano na spletišču

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
sl: To naj jasno opisuje vsebino datoteke. Besedilo je lahko enako naslovu datoteke kvtml.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview Images
sl: Predogledne slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview3Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview2Button)
en: Select Preview...
sl: Izberite predogled ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, priceCheckBox)
en: Set a price for this item
sl: Nastavite ceno tega predmeta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, priceGroupBox)
en: Price
sl: Cena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel)
en: Price:
sl: Cena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceReasonLabel)
en: Reason for price:
sl: Razlog za ceno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentWebsiteLinkLabel)
en: Fetch content link from server
sl: Pridobi povezavo do vsebine s strežnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel)
en: Create content on server
sl: Ustvari vsebino na strežniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel_2)
en: Upload content
sl: Pošlji vsebino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview1Label)
en: Upload first preview
sl: Pošlji prvi predogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
sl: Opomba: svojo vsebino lahko urejate, posodabljate in izbrišete s spletišča.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview2Label)
en: Upload second preview
sl: Pošlji drugi predogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview3Label)
en: Upload third preview
sl: Pošlji tretji predogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
sl: Zagotavljam, da ta vsebina ne krši nobenega obstoječega zakona glede avtorskih pravic ali zaščitenih znamk. Strinjam se z zapisom mojega naslova IP v dnevnik. (Razširjanje vsebin brez dovoljenja imetnika avtorskih pravic ni zakonito.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uploadButton)
en: Start Upload
sl: Začni pošiljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
sl: Predvajaj &zvok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
sl: Izberite zvok za predvajanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
sl: Prikaži sporočilo v &pojavnem oknu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
sl: Beleži v datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
sl: Označi &vnos v opravilni vrstici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
sl: Zaženi &ukaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
sl: Izberite ukaz, ki naj se zažene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, KTTS_check)
en: Sp&eech
sl: &Govor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KTTS_combo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, KTTS_select)
en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
sl: <qt>Določa, kako Jovie izgovori dogodke, ko jih sprejme. Če izberete »Izgovori besedilo po meri«, vnesite besedilo v polje. V besedilu lahko uporabite naslednje vsebnike:<dl><dt>%e</dt><dd>Ime dogodka</dd><dt>%a</dt><dd>Program, ki je poslal dogodek</dd><dt>%m</dt><dd>Sporočilo, ki ga je program poslal</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Event Message
sl: Izgovori sporočilo dogodka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Event Name
sl: Izgovori ime dogodka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Custom Text
sl: Izgovori besedilo po meri

en: Configure Notifications
sl: Nastavi obvestila

[ctx: State of the notified event]
en: State
sl: Stanje

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
sl: Opis

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali bi radi poiskali <b>%1</b> na internetu?</qt>

en: Internet Search
sl: Internetno iskanje

en: &Search
sl: Po&išči

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
sl: Vrsta: %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
sl: Za to vrsto datoteke si zapomni dejanje

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
sl: &Odpri z %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
sl: Odpri &z %1

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
sl: Odprem »%1«?

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
sl: &Odpri z ...

[ctx: @label:button]
en: &Open with
sl: &Odpri z

[ctx: @label:button]
en: &Open
sl: &Odpri

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
sl: Ime: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
sl: To je ime datoteke, ki ga je predlagal strežnik

en: Do you really want to execute '%1'?
sl: Ali res želite izvesti »%1«?

en: Execute File?
sl: Izvedem datoteko?

en: Accept
sl: Sprejmi

en: Reject
sl: Zavrni

en: Untitled
sl: Brez naslova

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
sl: Dokument »%1« je bil spremenjen.
    Ali želite shraniti spremembe ali jih zavreči?

en: Close Document
sl: Zapri dokument

en: Error reading from PTY
sl: Napaka med branjem z navideznega terminala (PTY)

en: Error writing to PTY
sl: Napaka med pisanjem na navidezni terminal (PTY)

en: PTY operation timed out
sl: Časovni pretek opravila na navideznem terminalu (PTY)

en: Error opening PTY
sl: Napaka med odpiranjem navideznega terminala (PTY)

en: KDE application to run Kross scripts.
sl: KDE-jev program za zaganjanje skriptov Kross.

en: Run Kross scripts.
sl: Zaženi skripte Kross.

en: Scriptfile
sl: Skriptna datoteka

en: Scriptfile "%1" does not exist.
sl: Skriptna datoteka »%1« ne obstaja.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
sl: Določitev tolmača za skriptno datoteko »%1« ni uspela.

en: Failed to open scriptfile "%1"
sl: Ni bilo mogoče odpreti skriptne datoteke »%1«.

en: Failed to load interpreter "%1"
sl: Nalaganje tolmača »%1« ni uspelo.

en: No such interpreter "%1"
sl: Tolmač »%1« ne obstaja

en: Failed to create script for interpreter "%1"
sl: Ni bilo mogoče ustvariti skripta za tolmač »%1«.

en: Level of safety of the Ruby interpreter
sl: Nivo varnosti za tolmač za Ruby

en: Cancel?
sl: Prekličem?

en: No such function "%1"
sl: Funkcija »%1« ne obstaja

en: Text:
sl: Besedilo:

en: Comment:
sl: Opomba:

en: Icon:
sl: Ikona:

en: Interpreter:
sl: Tolmač:

en: File:
sl: Datoteka:

en: Execute the selected script.
sl: Izvedi izbrani skript.

en: Stop execution of the selected script.
sl: Zaustavi izvajanje izbranega skripta.

en: Edit...
sl: Uredi ...

en: Edit selected script.
sl: Uredi izbrani skript.

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Add a new script.
sl: Dodaj nov skript.

en: Remove selected script.
sl: Odstrani izbrani skript.

en: Edit
sl: Uredi

[ctx: @title:group Script properties]
en: General
sl: Splošno

en: The module %1 could not be found.
sl: Modula %1 ni bilo mogoče najti.

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
sl: <qt><p>Diagnoza je:<br />Namizne datoteke %1 ni bilo mogoče najti.</p></qt>

en: The module %1 is disabled.
sl: Modul %1 je onemogočen.

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
sl: <qt><p>Strojna ali programska oprema ki jo ta modul nastavlja, ni na voljo, ali pa jo je skrbnik onesposobil.</p></qt>

en: The module %1 is not a valid configuration module.
sl: Modul %1 ni veljaven nastavitveni modul.

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
sl: <qt>Diagnoza je:<br />Namizna datoteka %1 ne navaja knjižnice.</qt>

en: There was an error loading the module.
sl: Prišlo je do napake med nalaganjem modula.

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
sl: <qt>Diagnoza je:<br />%1<p>Mogoči razlogi:</p><ul><li>Napaka se je pojavila med vašo zadnjo nadgradnjo KDE in pustila zavržen nadzorni modul.</li><li>Imate stare module tretjih razvijalcev.</li></ul><p>Ti točki pazljivo preučite in poskusite odstraniti modul, ki je omenjen v sporočilu o napaki. Če to ne uspe, poskusite obvestiti vašega distributerja ali izdelovalca paketov.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
sl: <qt><p>Mogoči razlogi:<ul><li>Napaka se je pojavila med vašo zadnjo nadgradnjo KDE in pustila zavržen nadzorni modul.</li><li>Imate stare module tretjih razvijalcev.</li></ul></p><p>Ti točki pazljivo preučite in poskusite odstraniti modul, ki je omenjen v sporočilu o napaki. Če to ne uspe, poskusite obvestiti vašega distributerja ali izdelovalca paketov.</p></qt>

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
sl: Ta nastavitveni odsek je že odprt v programu %1

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
sl: Nastavitve trenutnega modula so se spremenile.
    Ali želite spremembe uveljaviti ali jih zavreči?

en: Apply Settings
sl: Uveljavi nastavitve

note: i18n: ectx: label, entry, group (DesktopIcons)
en: Distance between desktop icons
sl: Razdalja med ikonami na namizju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (DesktopIcons)
en: The distance between icons specified in pixels.
sl: Razdalja med ikonami, v slikovnih točkah.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Widget style to use
sl: Uporabljen slog gradnikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
sl: Ime sloga gradnikov, na primer »oxygen« ali »plastik«. Brez narekovajev.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use the PC speaker
sl: Uporabi zvočnik računalnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
sl: Ali naj se namesto KDE-jevega sistema za obvestila uporabi navaden zvočnik računalnika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: What terminal application to use
sl: Kateri terminalski program naj se uporabi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
sl: Vsakič, ko se zažene terminalski program, se bo uporabil ta program, ki posnema terminal.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fixed width font
sl: Pisava stalne širine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
sl: Ta pisava se uporabi, ko je potrebna pisava stalne širine. Vsi znaki v taki pisavi imajo isto širino.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: System wide font
sl: Sistemska pisava

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for menus
sl: Pisava za menije

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for menus in applications.
sl: Pisava, ki naj se uporabi za menije v programih.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for links
sl: Barva povezav

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What color links should be that have not yet been clicked on
sl: Kakšne barve naj bodo povezave, ki še niso bile kliknjene

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for visited links
sl: Barva obiskanih povezav

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for the taskbar
sl: Pisava za opravilno vrstico

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
sl: Pisava, ki naj se uporabi za pult na robu zaslona, kjer je seznam odprtih programov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fonts for toolbars
sl: Pisava za orodne vrstice

note: i18n: ectx: label, entry (Desktop Screenshot), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for taking screenshot
sl: Bližnjica za zajem zaslonske slike

note: i18n: ectx: label, entry (Enable/Disable Clipboard Actions), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
sl: Bližnjica za preklop dejanj povezanih z odložiščem

note: i18n: ectx: label, entry (Halt without Confirmation), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
sl: Bližnjica za izklop računalnika brez predhodne potrditve

note: i18n: ectx: label, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Show directories first
sl: Najprej pokaži mape

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
sl: Ali naj bodo mape pri prikazu pred datotekami

note: i18n: ectx: label, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: The URLs recently visited
sl: Nedavno obiskani naslovi URL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
sl: Uporabi se za samodejno dopolnjevanje, na primer v pogovornih oknih za izbiro datotek

note: i18n: ectx: label, entry (Show Preview), group (KFileDialog Settings)
en: Show file preview in file dialog
sl: Prikaži predogled v pogovornih oknih za izbiro datotek

note: i18n: ectx: label, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Show hidden files
sl: Pokaži skrite datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
sl: Določa, ali naj bodo prikazane datoteke, ki se začnejo s piko (dogovor za skrite datoteke)

note: i18n: ectx: label, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en: Show speedbar
sl: Pokaži ikone krmarjenja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
sl: Ali naj bodo prikazane ikone na levi strani pogovornega okna za odpiranje in shranjevanje datotek

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What country
sl: Katera država

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
sl: Določa, kako so prikazana števila, valuta, datum, čas in podobno

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What language to use to display text
sl: Kateri jezik naj se uporabi za prikaz besedila

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: Character used for indicating positive numbers
sl: Znak za prikaz pozitivnih števil

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Most countries have no character for this
sl: V večini držav za to ne uporabljajo nobenega znaka

note: i18n: ectx: label, entry, group (Paths)
en: Path to the autostart directory
sl: Pot do mape za samodejni zagon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Paths)
en: Path to the directory containing executables to be run on session login
sl: Pot do mape, ki vsebuje programe, ki se zaženejo ob prijavi

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Enable SOCKS support
sl: Omogoči podporo za SOCKS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Socks)
en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
sl: Ali naj bo v KDE-jevih podsistemih omogočen SOCKS različic 4 in 5

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Path to custom SOCKS library
sl: Pot do knjižnice SOCKS po meri

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en: Highlight toolbar buttons on mouse over
sl: Poudari gumbe v orodni vrstici ob prehodu miške

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en: Show text on toolbar icons
sl: Na gumbih v orodni vrstici pokaži besedilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Toolbar style)
en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
sl: Ali naj bo na gumbih v orodni vrstici poleg ikone prikazano tudi besedilo

note: i18n: ectx: label, entry (EchoMode), group (Passwords)
en: Password echo type
sl: Vrsta odmeva gesla

note: i18n: ectx: label, entry (Dialog Size), group (KKeyDialog Settings)
en: The size of the dialog
sl: Velikost pogovornega okna

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
sl: Opravljene so bile samodejne spremembe zaradi odvisnosti vstavkov. Za več podrobnosti kliknite tukaj.

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
sl: Opravljene so bile samodejne spremembe, zato da zadostijo odvisnostim vstavkov:

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
sl: 
       vstavek %1 je bil samodejno omogočen, saj je vstavek %2 odvisen od njega

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
sl: 
       vstavek %1 je bil samodejno onemogočen, saj je odvisen od vstavka %2

en: Dependency Check
sl: Preverjanje odvisnosti

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
sl[0]: %1 vstavkov je bilo samodejno dodano zaradi odvisnosti vstavkov
sl[1]: %1 vstavek je bil samodejno dodan zaradi odvisnosti vstavkov
sl[2]: %1 vstavka sta bila samodejno dodana zaradi odvisnosti vstavkov
sl[3]: %1 vstavki so bili samodejno dodani zaradi odvisnosti vstavkov

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
sl[0]: %1 vstavkov je bilo samodejno odstranjenih zaradi odvisnosti vstavkov
sl[1]: %1 vstavek je bil samodejno odstranjen zaradi odvisnosti vstavkov
sl[2]: %1 vstavka sta bila samodejno odstranjena zaradi odvisnosti vstavkov
sl[3]: %1 vstavki so bili samodejno odstranjeni zaradi odvisnosti vstavkov

en: Search Plugins
sl: Poišči vstavke

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
sl: O %1

en: Could not load print preview part
sl: Ni bilo mogoče naložiti sestavnega dela za predogled tiskanja

en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

en: Select Components
sl: Izberite sestavne dele

en: Enable component
sl: Omogoči sestavni del

en: Success
sl: Uspeh

en: Communication error
sl: Napaka sporazumevanja

en: Invalid type in Database
sl: Neveljavna vrsta v podatkovni zbirki

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
sl: Rezultati poizvedbe »%1«

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
sl: Rezultati poizvedbe

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
sl: in and

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
sl: ali or

en: Nepomuk Resource Class Generator
sl: Ustvarjalnik razreda virov za Nepomuk

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
sl: Veliko čiščenje - vzdrževalčev osebni junak

en: Verbose output debugging mode.
sl: Način podrobnega izpisa razhroščevanja.

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
sl: Ustvarite preproste in hitre ovojne razrede, ki ne temeljijo na Nepomuk::Resource in ne ponujajo preverjanja celovitosti podatkov

en: Actually generate the code.
sl: Dejansko ustvari to kodo.

en: List all includes (deprecated).
sl: Izpiše seznam vseh vključitev (opuščeno)

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
sl: Izpiše seznam vseh datotek z glavo, ki bodo ustvarjene z možnostjo --writeall.

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
sl: Prikaže seznam vseh datotek z izvorno kodo, ki bodo ustvarjene z ukazom -writeall.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
sl: Datoteke z ontologijami, ki naj bodo ustvarjene, ločene s presledki (opuščeno: namesto tega uporabite argumente)

en: Include path prefix (deprecated)
sl: Predpona poti do vključitev (opuščeno)

en: Specify the target folder to store generated files into.
sl: Podajte ciljno mapo, kamor naj se shranijo ustvarjene datoteke.

en: Templates to be used (deprecated).
sl: Predloge, ki bodo uporabljene (opuščeno).

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
sl: Če želite, lahko podate razrede, ki bodo ustvarjeni. Možnost lahko uporabite večkrat (privzeto so ustvarjeni vsi razredi)

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
sl: Serializacija, uporabljena v datotekah z ontologijami. Privzeto bo uporabljeno preprosto zaznavanje glede na pripono datoteke.

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
sl: Nastavite vidnost za primer uporabe razredov v javnem programskem vmesniku. <ime-vidnosti> bo uporabljeno za sestavo imena izvoznega makra in izvozne glave. Privzeto razredi ne bodo izvoženi.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
sl: Datoteke z ontologijami, ki naj bodo ustvarjene.

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
sl: Spremeni oznake

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
sl: Dodaj oznake

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
sl: Nastavite, katere oznake naj bodo uveljavljene.

[ctx: @label]
en: Create new tag:
sl: Ustvari novo oznako:

[ctx: @info]
en: Delete tag
sl: Izbriši oznako

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
sl: Ali naj bo oznaka <resource>%1</resource> res izbrisana za vse datoteke?

[ctx: @title]
en: Delete tag
sl: Izbriši oznako

[ctx: @action:button]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sl: Prekliči

en: Changing annotations
sl: Spreminjanje zabeležk

[ctx: @label]
en: Show all tags...
sl: Pokaži vse oznake ...

[ctx: @label]
en: Add Tags...
sl: Dodaj oznake ...

[ctx: @label]
en: Change...
sl: Spremeni ...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
sl: Kadarkoli

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
sl: Danes

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
sl: Včeraj

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
sl: Ta teden

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
sl: Prejšnji teden

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
sl: Ta mesec

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
sl: Prejšnji mesec

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
sl: To leto

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
sl: Prejšnje leto

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
sl: Po meri ...

en: This Week
sl: Ta teden

en: This Month
sl: Ta mesec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_anytimeButton)
en: Anytime
sl: Kadarkoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_beforeButton)
en: Before
sl: Prej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_afterButton)
en: After
sl: Kasneje

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
sl: Več ...

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Documents
sl: Dokumenti

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
sl: Zvok

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
sl: Slike

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
sl: Brez prednosti

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
sl: Nazadnje spremenjeno

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
sl: Najpomembnejše

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
sl: Nikoli odprto

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
sl: Katerakoli ocena

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
sl: 1 ali več

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
sl: 2 ali več

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
sl: 3 ali več

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
sl: 4 ali več

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
sl: Najvišja ocena

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
sl: Razno

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
sl: Vir

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
sl: Vrsta vira

en: Enter Search Terms...
sl: Vnesite iskalne pojme ...

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
sl: Stiki

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
sl: E-pošta

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
sl: Opravila

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
sl: Oznake

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
sl: Datoteke

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
sl: Drugo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobsBase)
en: ThreadWeaver Jobs Examples
sl: Primeri opravil za ThreadWeaver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, JobsBase)
en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
sl: Program izvede 100 opravil v 4 nitih. Vsako opravilo počaka naključno število milisekund, med 1 in 1000.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbLog)
en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
sl: Omogočite, če želite videti podatke o dejavnosti niti. Podatke lahko vidite kot izhod v konzoli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbLog)
en: Log thread activity
sl: Beleži dejavnosti niti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ThreadWeaver::WeaverThreadGrid, threadGrid)
en: Displays Thread Activity
sl: Prikaži dejavnosti niti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbStart)
en: Start
sl: Zaženi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
sl: Primer grafičnega uporabniškega vmesnika za upravljalnik niti ThreadWeaver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remaining number of jobs:
sl: Število preostalih opravil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonStart)
en: What time is it? Click to update.
sl: Koliko kaže ura? Kliknite za posodobitev.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(še ni znano)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSelectFiles)
en: Select Files...
sl: Izberite datoteke ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbCancel)
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSuspend)
en: Suspend
sl: V pripravljenost
