juk - en to sl translation catalogue (338 entries)

en: Create Search Playlist
sl: Ustvari iskalni seznam predvajanja

en: Playlist name:
sl: Ime seznama predvajanja:

en: Search Criteria
sl: Pogoji iskanja

en: Match any of the following
sl: Naj se ujema karkoli od naslednjega

en: Match all of the following
sl: Naj se ujema vse od naslednjega

[ctx: additional search options]
en: More
sl: Več

en: Fewer
sl: Manj

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
sl: Predpomnilnik glasbenih podatkov je poškodovan. JuK ga mora znova preiskati. To lahko traja nekaj časa.

en: Collection List
sl: Seznam zbirk

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
sl: Odstranjevanje predmeta iz zbirke ga tudi odstrani iz vseh seznamov predvajanja. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?
    
    Zapomnite si, da če je mapa, v kateri je ta datoteka, navedena v seznamu preišči ob zagonu«, se bo znova dodala ob zagonu.

en: Show Playing
sl: Prikaži predvajanje

en: &lt;All Artists&gt;
sl: &lt;Vsi izvajalci&gt;

en: Remove Cover
sl: Odstrani ovitek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
sl: Upravljalnik ovitkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (KListWidget, m_artists) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Artist
sl: Izvajalec

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
sl[0]: <b>%1</b> izbranih datotek.
sl[1]: <b>%1</b> izbrana datoteka.
sl[2]: <b>%1</b> izbrani datoteki.
sl[3]: <b>%1</b> izbrane datoteke.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
sl: <qt>Ti predmeti bodo <b>trajno izbrisani</b> s trdega diska.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
sl: <qt>Ti predmeti bodo prestavljeni v Smeti.</qt>

en: &Send to Trash
sl: Po&šlji v Smeti

en: About to delete selected files
sl: Izbrane datoteke bodo izbrisane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti te vnose?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
sl: Če je označeno, bodo datoteke trajno izbrisane, namesto da bi bile premaknjene v Smeti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
sl: <qt><p>Če je označeno, bodo datoteke <b>trajno izbrisane</b>, namesto da bi bile premaknjene v Smeti</p>
    
    <p><em>Bodite previdni pri uporabi te možnosti</em>: večina datotečnih sistemov ne zmore zanesljivo povrniti izbrisanih datotek.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
sl: I&zbriši datoteke, namesto premikanja v Smeti

en: Folder List
sl: Seznam map

en: Music
sl: Glasba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
sl: Izberite mape, v katerih shranjujete glasbo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
sl: Te mape bodo ob zagonu preiskane za novimi datotekami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
sl: Dodaj mapo ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
sl: Odstrani mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
sl: Izberite mape, ki bi jih radi izločili iz iskanja za glasbo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
sl: Uvozi sezname predvajanja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
sl: Primer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
sl: Izbira primerov oznak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
sl: Dobi primere oznak iz te datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
sl: Ročno vnesite primere oznak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
sl: Primeri oznak

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
sl: Izvajalec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
sl: Zvrst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
sl: Številka skladbe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
sl: Leto:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
sl: Naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
sl: Zvrst

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
sl: Opozorilo

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
sl: Preimenovali boste naslednje datoteke. Ali zares želite nadaljevati?

en: Original Name
sl: Prvotno ime

en: New Name
sl: Novo ime

en: No Change
sl: Brez sprememb

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
sl: Možnosti

en: Insert folder separator
sl: Vstavi ločilnik map

en: No file selected, or selected file has no tags.
sl: Ni izbranih datotek ali pa izbrane datoteke nimajo oznak.

en: Hide Renamer Test Dialog
sl: Skrij preizkusno okno preimenovalnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
sl: Prikaži poskusno okno preimenovalnika

en: %1 to %2
sl: %1 v %2

en: The following rename operations failed:
sl: Naslednja dejanja preimenovanja niso uspela:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
sl: Nastavitve preimenovalnika datotek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
sl: Mapa za glasbo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
sl: Oznaka Album

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
sl: Oznaka Izvajalec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
sl: Oznaka Zvrst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
sl: Oznaka Naslov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
sl: Oznaka Ime skladbe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
sl: Oznaka Leto

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
sl: Vstavi kategorijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add category:
sl: Dodaj kategorijo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
sl: Ločilnik:

en: File Renamer Options
sl: Možnosti preimenovalnika datotek

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
sl: Možnosti za %1

en: %1 Format
sl: Oblika za %1

en: When the Track's %1 is Empty
sl: Ko je %1 skladbe prazno

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
sl: Ko uporabljate preimenovalnik datotek, bodo vaše datoteke preimenovane v vrednosti, ki so v oznaki skladbe %1, dodano pa bo še besedilo, ki ga navedete spodaj.

en: File Renamer
sl: Preimenovalnik datotek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
sl: Primer zamenjave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
sl: Vseeno vključi v imenu &datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
sl: Med preimenovanjem datoteke pre&zri to oznako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
sl: Uporabi &to vrednost

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
sl: Prazno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
sl: Številčenje skladb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
sl: JuK lahko prisili, da ima številka skladbe v imenu datoteke najmanjšo število števk. Mogoče boste to želeli za boljšo razporejanje v datotečnih upravljalnikih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
sl: Najmanjše število števk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_singleDigit)
en: 3 ->
sl: 3 →

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_doubleDigit)
en: 14 ->
sl: 14 →

en: Time
sl: Čas

en: Your album art failed to download.
sl: Ovitka albuma ni bilo mogoče prejeti.

en: Your album art has finished downloading.
sl: Prejemanje ovitka albuma se je zaključilo.

en: &Random Play
sl: Na&ključno predvajaj

en: &Disable Random Play
sl: Onemogoči nak&ljučno predvajanje

en: Use &Random Play
sl: Uporabi na&ključno predvajanje

en: Use &Album Random Play
sl: Uporabi naključno predvajanje &albumov

en: Remove From Playlist
sl: Odstrani s seznama predvajanja

en: Crossfade Between Tracks
sl: Prehod med skladbama

en: &Play
sl: Pred&vajaj

en: P&ause
sl: P&remor

en: &Stop
sl: Zau&stavi

[ctx: previous track]
en: Previous
sl: Predhodna

[ctx: next track]
en: &Next
sl: &Naslednja

en: &Loop Playlist
sl: Ponav&ljaj seznam predvajanja

en: &Resize Playlist Columns Manually
sl: Ročno &spremeni velikost stolpcev seznama predvajanja

[ctx: silence playback]
en: Mute
sl: Utišaj

en: Volume Up
sl: Povečaj glasnost

en: Volume Down
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Play / Pause
sl: Predvajaj / Premor

en: Seek Forward
sl: Previj naprej

en: Seek Back
sl: Previj nazaj

en: Show / Hide
sl: Pokaži / Skrij

en: Show Splash Screen on Startup
sl: Ob zagonu prikaži pozdravno okno

en: &Dock in System Tray
sl: Zasi&draj v sistemsko vrstico

en: &Stay in System Tray on Close
sl: Os&tani v sistemski vrstici ob zaprtju

en: Popup &Track Announcement
sl: Pojavitev &napovedi skladbe

en: Save &Play Queue on Exit
sl: Shrani &predvajalno vrsto ob izhodu

en: &Tag Guesser...
sl: Uganjevalnik &oznak ...

en: &File Renamer...
sl: Preimenovalnik &datotek ...

en: &Configure scrobbling...
sl: &Nastavi pošiljanje podatkov o skladbah ...

en: Track Position
sl: Položaj skladbe

en: Volume
sl: Glasnost

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
sl: <qt>Po zaprtju glavnega okna bo JuK še vedno tekel v sistemski vrstici. Uporabite ukaz »Končaj« iz menija »Datoteka«, če želite končati program.</qt>

en: Docking in System Tray
sl: Zasidranje v sistemsko vrstico

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Po&gled

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
sl: &Predvajalnik

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
sl: &Označevalnik

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: &Nastavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
sl: Orodna vrstica predvajanja

en: Add Selected Items to Audio or Data CD
sl: Dodaj izbrane predmete na glasbeni ali podatkovni CD

en: Unable to start K3b.
sl: Ni bilo mogoče zagnati K3b.

en: Create an audio mode CD suitable for CD players, or a data mode CD suitable for computers and other digital music players?
sl: Ali želite ustvariti glasbeni CD, primeren za predvajalnike CD-jev; ali podatkovni CD, primeren za računalnike in ostale digitalne glasbene predvajalnike?

en: Create K3b Project
sl: Ustvari projekt K3b

en: Audio Mode
sl: Glasbeni način

en: Data Mode
sl: Podatkovni način

en: Add Playlist to Audio or Data CD
sl: Dodaj seznam predvajanja na glasbeni ali podatkovni CD

en: Configure Shortcuts
sl: Nastavi bližnjice

en: Global Shortcuts
sl: Splošne bližnjice

en: &No keys
sl: &Ni tipk

en: &Standard keys
sl: &Standardne tipke

en: &Multimedia keys
sl: &Predstavnostne tipke

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
sl: Tu lahko izberete tipke za splošne bližnjice za nadzor predvajalnika

en: Show &Lyrics
sl: Pokaži &besedilo

en: <i>No file playing.</i>
sl: <i>Nobena datoteka se ne predvaja.</i>

en: <i>Loading...</i>
sl: <i>Nalaganje ...</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
sl: <span style='color:red'>Napaka med pridobivanjem besedil!</span>

en: No lyrics available.
sl: Besedilo ni na voljo.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>
sl: <br /><br /><i>Besedila ponuja <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>

en: Jukebox and music manager by KDE
sl: KDE-jeva glasbena skrinja in upravljalnik glasbe

en: Author, chief dork and keeper of the funk
sl: Avtor, glavni butec in varuh funka

en: Assistant super-hero, fixer of many things
sl: Pomočnik superheroj, popravljalec mnogih stvari

en: More KDE Platform 4 porting efforts
sl: Dodatno delo pri predelavi za okolje KDE 4

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
sl: Sidranje v sistemski vrstici, »znotrajvrstično« urejanje oznak,
    popravki hroščev, evangelizem, moralna podpora

en: GStreamer port
sl: Predelava za GStreamer

en: Global keybindings support
sl: Podpora splošnim tipkovnim bližnjicam

en: Track announcement popups
sl: Pojavitve napovedi skladb

en: Automagic track data guessing, bugfixes
sl: Samočarovno ugibanje podatkov o skladbah, popravki

en: More automagical things, now using MusicBrainz
sl: Še več samočarovnih stvari, sedaj z uporabo MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
sl: So-zarotnik in čarodej MusicBrainza

en: Friendly, neighborhood aRts guru
sl: Prijazen guru aRts-a v soseščini

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
sl: Naredil je JuK prijaznejši ljudem s terabajti glasbe

en: DCOP interface
sl: Vmesnik DCOP

en: FLAC and MPC support
sl: Podpora FLAC in MPC

en: Album cover manager
sl: Upravljalnik ovitkov albumov

en: Gimper of splash screen
sl: Z GIMP-om ustvaril pozdravno okno

en: Porting to KDE 4 when no one else was around
sl: Predelava za KDE 4, ko ni bilo blizu nikogar drugega

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
sl: Zelo potrebni popravki urejevalnika oznak.

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks.
sl: Podpora za pošiljanje na Last.fm, besedila, priprave na ogrodje KDE.

en: MPRIS2 Interface implementation.
sl: Izvedba vmesnika MPRIS2.

en: © 2002–2016, Scott Wheeler, Michael Pyne, and others
sl: © 2002—2016, Scott Wheeler, Michael Pyne in drugi

en: File(s) to open
sl: Datoteka(e) za odprtje

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
sl: JuK je v zasidranem načinu.
    Uporabite vsebinski meni v sistemski vrstici za obnovitev.

en: JuK Docked
sl: JuK zasidran

[ctx: open audio file]
en: Open
sl: Odpri

en: Playlists
sl: Seznami predvajanja

en: Querying MusicBrainz server...
sl: Poizvedovanje strežnika MusicBrainz ...

en: No matches found.
sl: Ni najdenih zadetkov.

en: Error connecting to MusicBrainz server.
sl: Napaka med povezovanjem s strežnikom MusicBrainz.

en: back to playlist
sl: nazaj v seznam predvajanja

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
sl: JuK ne more predvajati zvočne datoteke <nl/><filename>%1</filename><nl/>zaradi naslednjega vzroka:<nl/><message>%2</message>

[ctx: %1 is the artist and %2 is the title of the currently playing track.]
en: %1 - %2 :: JuK
sl: %1 – %2 :: JuK

en: Could not save to file %1.
sl: Ni bilo mogoče shraniti v datoteko %1.

en: Are you sure you want to delete these covers?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati te ovitke?

en: &Delete Covers
sl: Iz&briši ovitke

en: Select Cover Image File
sl: Izberite sliko za ovitek

en: Could not delete these files
sl: Ni bilo mogoče izbrisati teh datotek

en: Could not move these files to the Trash
sl: Ni bilo mogoče premakniti teh datotek v Smeti

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track Name
sl: Ime skladbe

en: Cover
sl: Ovitek

[ctx: cd track number]
note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track
sl: Skladba

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Year
sl: Leto

en: Length
sl: Dolžina

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Comment
sl: Opomba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileInfoGroup)
en: File Name
sl: Ime datoteke

en: File Name (full path)
sl: Ime datoteke (polna pot)

en: &Show Columns
sl: Pokaži s&tolpce

en: Add to Play Queue
sl: Dodaj v predvajalno vrsto

en: Edit
sl: Uredi

en: Create Playlist From Selected Items...
sl: Ustvari seznam predvajanja iz izbranih vnosov ...

en: Edit '%1'
sl: Uredi »%1«

en: This will edit multiple files. Are you sure?
sl: To bo uredilo več datotek. Ali ste prepričani?

en: Create New Playlist
sl: Ustvari nov seznam predvajanja

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
sl: Ročne širine stolpcev so bile omogočene. Na samodejno spreminjanje velikosti lahko preklopite v meniju Pogled.

en: Manual Column Widths Enabled
sl: Ročne širine stolpcev omogočene

en: View Modes
sl: Načini prikaza

en: Show &History
sl: Pokaži &zgodovino

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
sl: Podvoji

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
sl: Ali želite izbrisati te datoteke tudi z diska?

en: Keep
sl: Ohrani

en: Could not delete these files.
sl: Ni bilo mogoče izbrisati teh datotek.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
sl: Ali zares želite odstraniti te sezname predvajanja iz vaše zbirke?

en: Remove Items?
sl: Odstranim predmete?

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bRemove)
en: &Remove
sl: &Odstrani

en: Hid&e
sl: Skri&j

en: R&emove
sl: &Odstrani

en: Dynamic List
sl: Dinamičen seznam

en: Now Playing
sl: Trenutno se predvaja

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
sl: Ali želite dodati te predmete na trenuten seznam ali na seznam zbirk?

[ctx: current playlist]
en: Current
sl: Trenutni

en: Collection
sl: Zbirka

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Search Playlist
sl: Iskalni seznam predvajanja

en: Create Folder Playlist
sl: Ustvari seznam predvajanja mape

en: History
sl: Zgodovina

en: Please enter a name for this playlist:
sl: Vnesite ime za ta seznam predvajanja:

[ctx: new playlist]
en: &New
sl: &Nov

en: &Empty Playlist...
sl: &Prazen seznam predvajanja ...

en: &Search Playlist...
sl: I&skalni seznam predvajanja ...

en: Playlist From &Folder...
sl: Seznam predvajanja iz &mape ...

en: &Guess Tag Information
sl: &Ugani podatke za oznake

en: From &File Name
sl: Iz imena &datoteke

en: From &Internet
sl: Z &interneta

en: Guess Tag Information From &File Name
sl: Ugani oznake iz imena &datoteke

en: Play First Track
sl: Predvajaj prvo skladbo

en: Play Next Album
sl: Predvajaj naslednji album

en: Manage &Folders...
sl: Upravljanje &map ...

en: &Rename...
sl: P&reimenuj ...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
sl: Po&dvoji ...

en: Reload
sl: Znova naloži

en: Edit Search...
sl: Uredi iskanje ...

en: &Delete
sl: I&zbriši

en: Refresh
sl: Osveži

en: &Rename File
sl: Pre&imenuj datoteko

en: &View Cover
sl: Pri&kaži ovitek

en: Get Cover From &File...
sl: Dobi ovitek iz &datoteke ...

en: Get Cover From &Internet...
sl: Dobi ovitek z &interneta ...

en: &Delete Cover
sl: Iz&briši ovitek

en: Show Cover &Manager
sl: Prikaži &upravljalnik ovitkov

en: Show &Play Queue
sl: Prikaži &predvajalno vrsto

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Show &Search Bar
sl: Pokaži &iskalno vrstico

en: Edit Track Search
sl: Uredi iskanje skladb

en: Configure scrobbling...
sl: Nastavi pošiljanje podatkov o skladbah ...

en: Test login...
sl: Preizkusna prijava ...

en: Please enter your <a href="http://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
sl: Vnesite svoje prijavne podatke za <a href="http://last.fm/">last.fm</a>:

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password:
sl: Geslo:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
sl: Listnica za KDE ni na voljo. Vaša poverila za Last.fm bodo shranjena brez šifriranja.

en: KWallet is unavailable
sl: Listnica za KDE ni na voljo.

en: Validating login...
sl: Potrjevanje prijave ...

en: Login invalid.
sl: Prijava je neveljavna.

en: Login valid.
sl: Prijava je veljavna.

en: Normal Matching
sl: Običajno ujemanje

en: Case Sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

en: Pattern Matching
sl: Ujemanje vzorcev

en: All Visible
sl: Vse vidno

en: Search:
sl: Poišči:

en: 100%
sl: 100 %

en: 80%
sl: 80 %

en: 60%
sl: 60 %

en: 40%
sl: 40 %

en: 20%
sl: 20 %

en: 0%
sl: 0 %

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
sl: Nastavitve vašega zvočnega sistema ne podpirajo previjanja.

[ctx: %1 is a count of loaded music tracks]
en: Loading: %1
sl: Nalaganje: %1

en: Jump to the currently playing item
sl: Preskoči na trenutno predvajan predmet

en: 1 day | %1 days
sl[0]: %1 dni
sl[1]: %1 dan
sl[2]: %1 dneva
sl[3]: %1 dnevi

en: 1 item | %1 items
sl[0]: %1 predmetov
sl[1]: %1 predmet
sl[2]: %1 predmeta
sl[3]: %1 predmeti

en: Redisplay Popup
sl: Znova prikaži pojavitev

[ctx: a playing track, %1 is artist, %2 is song title]
en: %1 - <i>%2</i>
sl: %1 – <i>%2</i>

en: Show &Tag Editor
sl: Prikaži &urejevalnik oznak

en: &Save
sl: &Shrani

en: Do you want to save your changes to:
sl: Ali želite shraniti spremembe v:

en: Save Changes
sl: Shrani spremembe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
sl: Ime &datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
sl: &Skladba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
sl: Ime &izvajalca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
sl: Ime &albuma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
sl: &Zvrst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
sl: &Leto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
sl: D&olžina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
sl: &Bitna hitrost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
sl: O&pomba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
sl: I&me skladbe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
sl: Omogoči

en: Tag Guesser Configuration
sl: Nastavitve uganjevalnika oznak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
sl: Trenutno uporabljene sheme imen datotek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
sl: Tu lahko vidite trenutno nastavljene sheme imen datotek, ki jih vnos »Ugani oznake iz imena datoteke« iz vsebinskega menija skladbe uporablja za ugotovitev podatkov o oznakah iz imena datoteke. Vsak niz lahko vsebuje enega od teh vsebnikov:<ul>
    <li>%t: naslov</li>
    <li>%a: izvajalec</li>
    <li>%A: album</li>
    <li>%T: skladba</li>
    <li>%c: opomba</li>
    </ul>
    Na primer: shema imen datotek »[%T] %a - %t« se ujema z »[01] Deep Purple - Smoke on the water«, ne pa z »(Deep Purple) Smoke on the water«. Za to drugo ime bi uporabili shemo »(%a) %t«.<p/>
    Zapomnite si, da je vrstni red, v katerem se pojavljajo sheme v seznamu, pomemben, ker bo šel uganjevalnik oznak skozi seznam z vrha proti dnu in uporabil prvo ujemajočo shemo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
sl: Premakni shemo gor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
sl: Kliknite ta gumb, da bi trenutno izbrano shemo premaknili za korak navzgor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
sl: Premakni shemo dol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
sl: Kliknite ta gumb, da bi trenutno izbrano shemo premaknili za korak navzdol.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
sl: Dodaj novo shemo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
sl: Kliknite ta gumb, da bi dodali novo shemo imen datotek na konec seznama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bAdd)
en: &Add
sl: &Dodaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bModify)
en: Modify scheme
sl: Spremeni shemo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
sl: Kliknite ta gumb, da bi spremenili trenutno izbrano shemo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bModify)
en: &Modify
sl: &Spremeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
sl: Odstrani shemo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
sl: Kliknite ta gumb, da bi odstranili trenutno izbrano shemo iz seznama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
sl: Uporabite lahko naslednje vsebnike:
    %t: naslov
    %A: album
    %a: izvajalec
    %T: skladba
    %c: opomba

[ctx: song title]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
sl: Neznano

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
sl: Ta datoteka že obstaja.
    Ali jo želite zamenjati?

en: File Exists
sl: Datoteka obstaja

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: The following files were unable to be changed.
sl: Naslednjih datotek ni bilo mogoče spremeniti.

en: Error
sl: Napaka

en: Internet Tag Guesser
sl: Internetni uganjevalnik oznak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackInfoGroup)
en: Select Best Possible Match
sl: Izberite najboljše mogoče ujemanje

en: artist
sl: izvajalec

en: genre
sl: zvrst

en: You are about to change the %1 on these files.
sl: Pravkar boste spremenili %1 od teh datotek.

en: Changing Track Tags
sl: Spreminjanje oznak skladb

en: Play Queue
sl: Predvajalna vrsta

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
sl: Privzet

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
sl: Strnjen

en: Tree
sl: Drevesen

en: Artists
sl: Izvajalci

en: Albums
sl: Albumi

en: Genres
sl: Zvrsti

en: Mute/Unmute
sl: Preklopi tišino

en: %1%
sl: %1 %

en: Volume: %1% (muted)
sl: Glasnost: %1 % (utišano)

en: Volume: %1%
sl: Glasnost: %1 %

en: Searching for cover. Please Wait...
sl: Iskanje ovitka. Počakajte ...

en: Downloading cover. Please Wait...
sl: Prejemanje ovitka. Počakajte ...

en: Cover found
sl: Ovitek najden

en: Store
sl: Shrani

en: Cover fetched from <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
sl: Ovitek je bil pridobljen z <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
