kmix - en to sl translation catalogue (187 entries)

en: Audio Setup
sl: Nastavitev zvočnega sistema

en: Hardware &Information
sl: &Podatki o strojni opremi

en: Hide Mixer Window
sl: Skrij okno mešalnika

en: Configure &Channels...
sl: Nastavi &kanale ...

en: Select Master Channel...
sl: Izberite glavni kanal ...

en: Save volume profile 1
sl: Shrani profil glasnosti 1

en: Save volume profile 2
sl: Shrani profil glasnosti 2

en: Save volume profile 3
sl: Shrani profil glasnosti 3

en: Save volume profile 4
sl: Shrani profil glasnosti 4

en: Load volume profile 1
sl: Naloži profil glasnosti 1

en: Load volume profile 2
sl: Naloži profil glasnosti 2

en: Load volume profile 3
sl: Naloži profil glasnosti 3

en: Load volume profile 4
sl: Naloži profil glasnosti 4

en: Increase Volume
sl: Povečaj glasnost

en: Decrease Volume
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Mute
sl: Tiho

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
sl: Prikaza ni moč dodati – GUIProfile ni veljaven.

en: View already exists. Cannot add View.
sl: Prikaz že obstaja, zato ga ni mogoče dodati.

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
sl: Zvočna kartica, ki je bila glavna naprava, je bila odklopljena. Preklop na nadzor %1 na zvočni kartici %2.

en: The last soundcard was unplugged.
sl: Odklopljena je bila zadnja zvočna kartica.

en: Mixer Hardware Information
sl: Podatki o strojni opremi mešalnika

en: The helper application is either not installed or not working.
sl: Pomožni program ni nameščen ali pa ne deluje.

en: Error
sl: Napaka

en: No sound card is installed or currently plugged in.
sl: Trenutno ni nameščene ali priklopljene nobene zvočne kartice.

en: KDE Mixer
sl: KDE-jev mešalnik

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
sl: kmixctrl - pripomoček za shranjevanje/obnavljanje glasnosti kmix

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
sl: © 2000 by Stefan Schimanski

en: Save current volumes as default
sl: Shrani trenutne glasnosti kot privzete

en: Restore default volumes
sl: Obnovi privzete glasnosti

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
sl: KMix - KDE-jev polno-zmogljiv mini mešalnik

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
sl: © 1996–2013 Avtorji KMix

en: Original author and current maintainer
sl: Prvotni avtor in trenutni vzdrževalec

en: PulseAudio support
sl: Podpora za PulseAudio

en: ALSA 0.9x port
sl: Prenos na ALSA 0.9x

en: Solaris support
sl: Podpora za Solaris

en: Plasma Dataengine
sl: Podatkovni pogon Plasma

en: Temporary maintainer
sl: Začasni vzdrževalec

en: *BSD fixes
sl: Popravki za *BSD

en: Mute and volume preview, other fixes
sl: Tišina in predogled glasnosti, drugi popravki

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
sl: Izboljšanje podpore za zvočne kartice temelječe na emu10k1

en: TerraTec DMX6Fire support
sl: Podpora za TerraTec DMX6Fire

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
sl: Prepreči prikazovanje glavnega okna KMix, če je KMix že zagnan.

en: Starts KMix in failsafe mode.
sl: Zažene KMix v zasilnem načinu

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
sl: Nimate dovoljenj, da bi dostopali do naprave za mešanje.
    Preverite, če so vse naprave alsa pravilno ustvarjene.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
sl: Mešalka alsa ni bila najdena.
    Preverite, da imate nameščeno zvočno kartico in da
    je  naložen gonilnik za zvočno kartico.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
sl: kmix: Nimate dovoljenj, da bi dostopali do naprave za mešanje.
    Preglejte navodila operacijskega sistema in omogočite dostop.

en: kmix: Could not write to mixer.
sl: kmix: Ni bilo mogoče pisati v mešalnik.

en: kmix: Could not read from mixer.
sl: kmix: Ni bilo mogoče brati iz mešalnika.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
sl: kmix: Ni bilo mogoče najti mešalnika.
    Preverite, da imate nameščeno zvočno kartico in da
    je gonilnik za zvočno kartico naložen.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
sl: kmix: Neznana napaka. Sporočite nam, kako jo poustvariti.

en: Recording level of the microphone input.
sl: Nivo snemanja z mikrofonom.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
sl: Nadzoruje glasnost prednjih zvočnikov ali vseh zvočnikov (odvisno od modela zvočne kartice). Če uporabljate digitalni izhod, boste morda morali uporabiti tudi druge nadzornike kot sta ADC ali DAC. Zvočne kartice za slušalke pogosto ponujajo ločen nadzornik Headphone.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
sl: Večina predstavnostnih datotek kot so MP3-ji ali videi je predvajanih prek kanala PCM. Zato lahko glasnost za take datoteke nadzorujete prek kanalov PCM ter Master ali Headphone.

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
sl: Nadzira glasnost slušalk. Nekatere zvočne kartice imajo stikalo, ki ga je za omogočanje izhoda na slušalke potrebno vključiti ročno.

en: Playback Streams
sl: Tokovi predvajanja

en: Volume
sl: Glasnost

en: Bass
sl: Nizki toni

en: Treble
sl: Visoki toni

en: Synth
sl: Sintetizator

en: Speaker
sl: Zvočnik

en: Microphone
sl: Mikrofon

en: Line
sl: Linija

en: Line1
sl: Linija1

en: Line2
sl: Linija2

en: Line3
sl: Linija3

en: Digital1
sl: Digitalno1

en: Digital2
sl: Digitalno2

en: Digital3
sl: Digitalno3

en: PhoneIn
sl: SlušalkeVhod

en: PhoneOut
sl: SlušalkeIzhod

en: 3D-depth
sl: 3D globina

en: 3D-center
sl: 3D središčno

en: unknown
sl: neznano

en: unused
sl: neuporabljeno

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
sl: kmix: Nimate dovoljenj, da bi dostopali do naprave mešalnika.
    Prijavite se kot skrbnik in omogočite dostop z ukazom »chmod a+rw /dev/mixer*«.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
sl: kmix: Ni bilo mogoče najti mešalnika.
    Preverite, da imate nameščeno zvočno kartico in da
    so gonilniki naloženi.
    Pod Linuxom morate morda uporabiti »insmod«, da naložite gonilnik.
    Za komercialni OSS uporabite »soundon«.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
sl: kmix: Ni bilo mogoče najti mešalnika.
    Preverite, da imate nameščeno zvočno kartico in da
    so gonilniki naloženi.
    Pod Linuxom morate morda uporabiti »insmod«, da naložite gonilnik.
    Za OSS4 od 4front uporabite »soundon«.

en: Unknown Application
sl: Neznan program

en: Event Sounds
sl: Zvoki dogodkov

en: Playback Devices
sl: Naprave za predvajanje

en: Capture Devices
sl: Naprave za zajem

en: Capture Streams
sl: Tokovi za zajem

en: Volume Control Feedback Sound
sl: Zvok odziva nadzora glasnosti

en: Master Volume
sl: Glavna glasnost

en: Internal Speaker
sl: Notranji zvočnik

en: Headphone
sl: Slušalke

en: Line Out
sl: Izhodna linija

en: Record Monitor
sl: Nadzor snemanja

en: Line In
sl: Vhodna linija

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
sl: kmix: Nimate dovoljenj, da bi dostopali do naprave mešalnika.
    Vašega skrbnika sistema prosite za dostop do /dev/audioctl.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
sl: &Uporabi barve po meri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
sl: Dejavno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
sl: &Tiho:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
sl: &Glasno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
sl: &Ozadje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
sl: Utišan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
sl: G&lasno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
sl: O&zadje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
sl: Ti&ho:

en: Sound drivers supported:
sl: Podprti zvočni gonilniki:

en: Sound drivers used:
sl: Uporabljeni zvočni gonilniki:

en: Experimental multiple-Driver mode activated
sl: Vklopljen eksperimentalni način z več gonilniki

[ctx: Channel name]
en: Left
sl: Levo

[ctx: Channel name]
en: Right
sl: Desno

[ctx: Channel name]
en: Center
sl: Sredina

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
sl: Nizkotonec

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
sl: Prostorski kanal: levo

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
sl: Prostorski kanal: desno

[ctx: Channel name]
en: Side Left
sl: Ob strani levo

[ctx: Channel name]
en: Side Right
sl: Ob strani desno

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
sl: Zadaj v sredini

en: All controls
sl: Vsi nadzorni elementi

en: Only playback controls
sl: Samo elementi za nadzor predvajanja

en: Only capture controls
sl: Samo elementi za nadzor zajema

en: Add View
sl: Dodaj prikaz

en: Select mixer:
sl: Izberite mešalnik:

en: Current mixer
sl: Trenutni mešalnik

en: Select the design for the new view:
sl: Izberite zasnovo za novi prikaz:

en: Select the Mixers to display in the sound menu
sl: Izberite mešalnike za prikaz v zvočnem meniju

en: Select Mixers
sl: Izberite mešalnike

en: Select Master Channel
sl: Izberite glavni kanal

en: Current mixer:
sl: Trenutni mešalnik:

en: Select the channel representing the master volume:
sl: Izberite kanal, ki predstavlja glavno nastavitev glasnosti:

en: Automatic (%1 recommendation)
sl: Samodejno (priporoča %1)

en: Configure Channels
sl: Nastavite kanale

en: Configuration of the channels. Drag icon to update.
sl: Nastavitev kanalov. Za posodobitev povlecite ikono.

en: Visible channels
sl: Vidni kanali

en: Available channels
sl: Razpoložljivi kanali

en: Show the selected channel
sl: Pokaži izbrani kanal

en: Hide the selected channel
sl: Skrij izbrani kanal

en: Volume Control
sl: Nadzor glasnosti

en: M&ute
sl: &Tiho

en: Mixer cannot be found
sl: Mešalnika ni bilo mogoče najti

en: Volume at %1%
sl: Glasnost na %1%

en:  (Muted)
sl:  (Utišan)

en: Configure
sl: Nastavi

en: General
sl: Splošno

en: Start
sl: Zaženi

en: Sound Menu
sl: Meni zvoka

en: Startup
sl: Zagon

en: Restore volumes on login
sl: Obnovi privzete glasnosti ob prijavi

en: Restore all volume levels and switches.
sl: Obnovi vse stopnje glasnosti in stikala.

en: Dynamic controls from Pulseaudio and MPRIS2 will not be restored.
sl: Dinamični nadzorniki iz PulseAudio in MPRIS2 ne bodo obnovljeni.

en: Autostart
sl: Samodejni zagon

en: Enables the KMix autostart service (kmix_autostart.desktop)
sl: Omogoči storitev samodejnega zagona KMix (kmix_autostart.desktop)

en: &Horizontal
sl: &Vodoravno

en: &Vertical
sl: &Navpično

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Volume Feedback
sl: Povratne informacije o glasnosti

en: Volume feedback is only available for Pulseaudio.
sl: Odziv glasnosti je na voljo samo za

en: Volume Overdrive
sl: Dodatna glasnost

[ctx: @info:tooltip]
en: Raise volume maximum to 150% (PulseAudio only)
sl: Poveča največjo stopnjo glasnosti na 150 % (samo PulseAudio)

en: You must restart KMix for this setting to take effect.
sl: Za uveljavitev teh nastavitev morate znova zagnati KMix.

en: Visual
sl: Videz

en: Show &tickmarks
sl: Pokaži &skalo

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
sl: Omogoči/onemogoči povečave oznak na drsnikih

en: Show &labels
sl: &Pokaži oznake

en: Enables/disables description labels above the sliders
sl: Omogoči/onemogoči oznake z opisi nad drsniki

en: Show On Screen Display (&OSD)
sl: Prikaži &zaslonski prikaz

en: Slider orientation:
sl: Usmerjenost drsnikov:

en: Slider orientation (System tray volume control):
sl: Usmerjenost drsnikov (nadzor glasnosti v sistemski vrstici):

en: &Dock in system tray
sl: &Zasidraj v sistemsko vrstico

en: Docks the mixer into the KDE system tray
sl: Zasidra mešalnik v sistemsko vrstico KDE

en: Autostart can not be enabled, as the autostart file kmix_autostart.desktop is not installed.
sl: Samodejnega zagona ni moč omogočiti, ker datoteka kmix_autostart.desktop ni nameščena.

en: &Hide
sl: &Skrij

en: C&onfigure Shortcuts...
sl: Nastavi &bližnjice ...

en: &Split Channels
sl: &Loči kanale

en: &Muted
sl: &Utišan

en: Set &Record Source
sl: &Nastavi vir zajema

en: Mo&ve
sl: &Premakni

en: Toggle Mute
sl: Preklopi tišino

en: capture
sl: zajem

en: Capture/Uncapture %1
sl: Preklopi zajem na kanalu %1

en: Mute/Unmute %1
sl: Preklopi tišino na kanalu %1

en: Capture
sl: Zajem

en: %1 (capture)
sl: %1 (zajem)

en: Automatic According to Category
sl: Samodejno glede na kategorijo

en: &Channels
sl: &Kanali

en: Device Settings
sl: Nastavitve naprave

en: Mixer
sl: Mešalnik

en: Load volume profile %1
sl: Naloži profil glasnosti %1

en: Nothing is capturing audio.
sl: Nič ne snema zvoka.

en: Nothing is playing audio.
sl: Nič ne predvaja zvoka.

en: No capture devices.
sl: Ni naprav za snemanje.

en: No playback devices.
sl: Ni naprav za predvajanje.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: &Pomoč
