kopete - en to sl translation catalogue (3669 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
sl: Hitro se učim

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
sl: Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
sl: Opis

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
sl: <h2>Dobrodošli v Kopete</h2> <p>S katero storitvijo za hipno sporočanje se želite povezati?</p>

en: Step Two: Account Information
sl: Korak dva: podatki o računu

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
sl: <h2>Čestitke</h2> <p>Zaključili ste z nastavljanjem računa. Dodatne račune lahko dodate z <i>Nastavitve → Nastavi</i>. Kliknite gumb »Končaj«.</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
sl: Ni mogoče naložiti vstavka za protokol »%1«.

en: Error While Adding Account
sl: Napaka med dodajanjem računa

en: This protocol does not currently support adding accounts.
sl: Ta protokol trenutno ne podpira dodajanja računov.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
sl: Prvi korak: izberite storitev za sporočanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
sl: <h2>Dobrodošli v Čarovniku za dodajanje računa!</h2>
    <p>S spodnjega seznama izberite storitev za sporočanje.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
sl: Končano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
sl: <h2>Čestitke</h2> 
    <p>Zaključili ste z nastavljanjem računa. Kliknite gumb »Končaj«.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
sl: Uporabi barvo po meri za ta račun

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
sl: Računi se pogosto razlikujejo po ikoni za protokol. Če pa imate več računov za isti protokol, lahko ikono obarvate, da bo račune za isti protokol mogoče ločiti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
sl: Uporabi barvo po
    &meri za račun:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
sl: Izbirnik barve po meri za račun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
sl: Poveži takoj po kliku gumba Končaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
sl: Če je to označeno, bo povezava za ta račun vzpostavljena takoj po kliku na gumb <i>Končaj</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
sl: &Takoj poveži

en: Copy Link Address
sl: Kopiraj naslov povezave

en: Save Conversation
sl: Shrani pogovor

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
sl: <qt>Ni mogoče odpreti <b>%1</b> za pisanje.</qt>

en: Error While Saving
sl: Napaka med shranjevanjem

en: User Has Left
sl: Uporabnik je odšel

en: Chat style could not be found, or is invalid.
sl: Sloga za klepet ni bilo mogoče najti, ali pa ni veljaven.

en: Save File as
sl: Shrani datoteko kot

en: Wav file (*.wav)
sl: Datoteka WAV (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
sl: Del urejevalnik besedila za klepet

en: A simple rich text editor part
sl: Preprost urejevalnik bogatega besedila

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
sl: <qt>V zadnji sekundi ste prejeli sporočilo od <b>%1</b>. Ali ste prepričani, da želite počistiti ta klepet?</qt>

en: Unread Message
sl: Neprebrano sporočilo

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
sl: Počisti klepet

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
sl: <qt>Zapustili boste sejo skupinskega klepeta <b>%1</b>.<br />Nadaljnjih sporočil iz tega pogovora ne boste prejemali.</qt>

en: Closing Group Chat
sl: Zapiranje skupinskega klepeta

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
sl: Zapri klepet

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
sl: <qt>V zadnji sekundi ste prejeli sporočilo od <b>%1</b>. Ali ste prepričani, da želite zapreti ta klepet?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
sl: Poteka pošiljanje vašega sporočila, ki bo prekinjeno, če zaprete ta klepet. Ali ste prepričani, da želite zapreti ta klepet?

en: Message in Transit
sl: Pošiljanje sporočila

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
sl[0]: %1 drugih oseb v klepetu
sl[1]: %1 druga oseba v klepetu
sl[2]: %1 drugi osebi v klepetu
sl[3]: %1 druge osebe v klepetu

en: %1 is typing a message
sl: %1 piše sporočilo

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
sl: %1 pišejo sporočilo

en: %1 is now known as %2
sl: %1 je sedaj znan kot %2

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
sl: %1 je izbrisal sporočilo stanja

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
sl: %1 je spremenil sporočilo stanja: %2

en: %1 has joined the chat.
sl: %1 se je pridružil klepetu.

en: %1 status message is %2
sl: Sporočilo stanja stika %1 je %2

en: %1 has left the chat.
sl: %1 je zapustil klepet.

en: %1 has left the chat (%2).
sl: %1 je zapustil klepet (%2).

en: You are now marked as %1.
sl: Sedaj ste označeni kot %1.

en: %2 is now %1.
sl: %2 je sedaj %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
sl: Sodelujoči

[ctx: @action:button]
en: Send
sl: Pošlji

[ctx: @info:status]
en: Ready.
sl: Pripravljen.

en: &Send Message
sl: Pošlji &sporočilo

en: Send File...
sl: Pošlji datoteko ...

en: Close All Chats
sl: Zapri vse klepete

en: &Activate Next Active Tab
sl: &Omogoči naslednji dejaven zavihek

en: &Activate Next Tab
sl: &Omogoči naslednji zavihek

en: &Activate Previous Tab
sl: &Omogoči predhodni zavihek

en: Nic&k Completion
sl: Dopolnjevanje vzdev&kov

en: &Detach Chat
sl: O&dpni klepet

en: Close &All But This Tab
sl: Zapri &vse zavihke, razen tega

en: &Move Tab to Window
sl: Pre&makni zavihek v okno

en: &Tab Placement
sl: Postavitev &zavihka

en: Previous History
sl: Prejšnja zgodovina

en: Next History
sl: Naslednja zgodovina

en: Automatic Spell Checking
sl: Samodejno preverjanje črkovanja

en: Show Participants
sl: Pokaži sodelujoče

en: Co&ntacts
sl: Sti&ki

en: Toolbar Animation
sl: Animacija orodne vrstice

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: More...
sl: Več ...

en: Top
sl: Vrh

en: Bottom
sl: Dno

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
sl: &Klepet

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: &Format
sl: &Oblika

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
sl: &Zavihki

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
sl: &Nastavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
sl: Orodna vrstica klepeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
sl: Stanje

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
sl: Orodna vrstica oblikovanja

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
sl: Oddano, ko se spremenijo nastavitve pisav in barv.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
sl: Oddano, ko se spremenijo nastavitve glede sporočil.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
sl: Oddano, ko se spremeni slog okna za klepet.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
sl: Oddano, ko se spremeni različica sloga okna za klepet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
sl: Ime sloga okna Adium/Kopete za klepet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
sl: Relativna pot do različice CSS za trenutni slog.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
sl: Združi zaporedna sporočila od istega stika v en blok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
sl: Za klepetalnice uporabi strnjeno različico sloga za klepet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
sl: Barva besedila za poudarjanje

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
sl: Barva ozadja za poudarjanje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
sl: Onemogoči oblikovanje po meri, ki ga nastavijo uporabniki.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
sl: Barva besedila v klepetu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
sl: Barva ozadja v klepetu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
sl: Barva povezave v klepetu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
sl: Pisava v klepetu.

en: Download
sl: Prejmi

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Play
sl: Predvajaj

en: Save as
sl: Shrani kot

en: << Prev
sl: « Prejšnji

en: (0) Next >>
sl: (0) Naslednji »

en: &Set Font...
sl: &Nastavi pisavo ...

en: Set Text &Color...
sl: Nastavi &barvo pisave ...

en: Set &Background Color...
sl: Nastavi barvo oz&adja ...

en: Spacer for Animation
sl: Praznina za animacijo

en: (%1) Next >>
sl: (%1) Naslednji »

en: Cl&ose Chat
sl: Z&apri klepet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
sl: Pošlji

en: Reply
sl: Odgovori

en: Add Smiley
sl: Dodaj smeška

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
sl: &Oblika

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
sl: Por&avnava

en: Input auto-resize
sl: Samodejno spremeni velikost vhoda

en: Enable &Rich Text
sl: Omogoči &bogato besedilo

en: Reset Font And Color
sl: Ponastavi pisavo in barvo

en: Modify Account
sl: Spremeni račun

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti račun "%1"?

en: Remove Account
sl: Odstrani račun

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti istovetnost »%1«?

en: Remove Identity
sl: Odstrani istovetnost

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
sl: Pred odstranitvijo istovetnosti %1, je potrebno naslednje račune dodeliti drugi istovetnosti:

en: Select an identity for the account:
sl: Izberite istovetnost za račun:

en: New Identity
sl: Nova istovetnost

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
sl: Kopija od %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
sl: Kopija %1 od %2

en: &Add Account...
sl: &Dodaj račun ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
sl: Spre&meni račun...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
sl: &Odstrani račun

en: &Switch Identity...
sl: Pr&eklopi istovetnost ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
sl: Nastavi &barvo ...

en: Add &Identity...
sl: Dodaj &istovetnost ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
sl: &Kopiraj istovetnost ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
sl: Sp&remeni istovetnost ...

en: R&emove Identity
sl: Od&strani istovetnost

en: Set &Default
sl: &Nastavi za privzeto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
sl: Upravljanje z računi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
sl: Ta gradnik hierarhično prikazuje istovetnosti in račune. Vsaka nastavljena istovetnost prikazuje račune, ki so povezani z njo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
sl: ID računa

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
sl: <span style=" font-style:italic;">Označite za vključitev v splošno povezovanje</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
sl: Povlecite in spustite za zvišanje ali znižanje prednosti računa. Računi na vrhu seznama imajo najvišjo prednost.
    
    Prednost določa, kateri stik se uporabi, ko kliknete na meta-stik. Kopete uporabi stik računa z višjo prednostjo (če imajo vsi stiki enako stanje povezanosti).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
sl: <span style=" font-style:italic;">Računi na vrhu seznama imajo najvišjo prednost</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
sl: Računi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
sl: Dodaj nov račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
sl: Dodaj račun
    KAction zamenja
    te oznake!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
sl: Odstrani izbrani račun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
sl: Spremeni izbrani račun

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
sl: Vam omogoča urejanje lastnosti računa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
sl: Poveži izbrani račun z drugo istovetnostjo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
sl: Vsak račun je povezan z natanko eno istovetnostjo. Ta gumb lahko uporabite, da spremenite to povezavo in dodelite račun drugi istovetnosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
sl: Preklopi &istovetnost ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
sl: Nastavi barvo po meri za ta račun

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
sl: Istovetnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
sl: Dodaj novo istovetnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
sl: &Dodaj istovetnost ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
sl: Ustvari novo identiteto, ki temelji na že obstoječi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
sl: Odstrani izbrano istovetnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
sl: &Odstrani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
sl: Uredi izbrano istovetnost

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
sl: Vam omogoča urejanje lastnosti računa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
sl: Nastavi izbrano istovetnost kot privzeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
sl: &Nastavi za privzeto

en: Contact List
sl: Seznam stikov

en: Colors && Fonts
sl: Barve in pisave

en: Advanced
sl: Napredno

en: Layout
sl: Razporeditev

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
sl: Seznam stikov - napredno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
sl: Animacije na seznamu stikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
sl: A&nimiraj spremembe predmetov na seznamu stikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
sl: Pojavljanje/pojemanje s&tikov ob spremembi vidnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
sl: &Odvij/zvij stike, ko se pojavijo/zginejo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
sl: Samodejno skrivanje seznama stikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
sl: &Samodejno skrij seznam stikov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
sl: Navpični drsnik porabi nekaj prostora. Če omogočite to možnost, bo drsnik viden le, ko je kazalka miške nad seznamom stikov.<br>
    (<b>Onemogočeno</b>, če je zgoraj omogočena možnost <b>Skrij navpični drsnik</b>.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
sl: Samodejno skrij navpični &drsnik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
sl: Časovna omejitev za samodejno skrivanje seznama stikov in drsnika.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
sl:  sek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
sl: po odhodu kazalke iz okna

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
sl: S&amodejno spremeni velikost okna s stiki glede na število stikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
sl: Sidro je ob spremembi velikosti &zgoraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
sl: Sidro je ob spremembi velikosti &spodaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
sl: P&isave po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
sl: Osnovna pisava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
sl: Majhna pisava:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
sl: Barve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
sl: Obarvaj &nedejavne stike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
sl: Imena &skupin:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
sl: Videz seznama stikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
sl: Razvrščanje skupin:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
sl: Ročno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
sl: Razvrščanje stikov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
sl: Uporabi fotografije stikov, &če so na voljo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
sl: Obrobe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
sl: Zaobljeni koti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
sl: Razvrsti meta-stike po &skupini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
sl: Nepovezane stike pokaži v &ločeni skupini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
sl: Pokaži &črte vej drevesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
sl: &Zamakni stike

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
sl: Navpični drsnik je <b>vedno</b> onemogočen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
sl: Skrij navpi&čni drsnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
sl: V vrstici stanja namesto računov pokaži istovetnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
sl: Spremeni &vsebino namigov ...

en: Show Icon
sl: Pokaži ikono

en: Unsaved data?
sl: Neshranjeni podatki?

en: Reserved Layout Name
sl: Rezervirano ime razporeditve

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
sl: Razporeditev »%1« je ena izmed privzetih in je zato ni mogoče prepisati. Izberite drugo ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
sl: Ime razporeditve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
sl: Predogled

en: Optimal width
sl: Optimalna širina

en: Small
sl: Majhna

en: Bold
sl: Krepko

en: Italic
sl: Ležeče

en: Center
sl: Sredinska

en: Alignment
sl: Poravnava

en: Width
sl: Širina

en: Tooltip Editor
sl: Urejevalnik namigov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
sl: Uporabite to puščico za razvrščanje predmetov na seznamu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
sl: Uporabite to puščico za dodajanje in odstranjevanje vnosov v namige za stike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
sl: Z uporabo puščic na desno stran dodajte predmete, ki jih želite videti v namigu za stik. Lahko jih tudi razvrstite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
sl: <b>Tu lahko prilagodite namige za stike</b>

en: Reset sliders & options to default values
sl: Drsnike in možnosti ponastavi na privzete vrednosti

en: Execute
sl: Izvedi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
sl: Naprava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
sl: Naprava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
sl: Vhod:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
sl: Izberite napravo za zajem videa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
sl: Izberite izmed več vhodov, ki so na voljo na nekaterih napravah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
sl: Izberite video standard za uporabo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
sl: Drsniki

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
sl: &Možnosti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
sl: Dejanja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
sl: &Splošno

en: &Events
sl: &Dogodki

en: A&way Settings
sl: Nastavitve &odsotnosti

en: Cha&t
sl: &Klepet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
sl: Samodejna odsotnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
sl: &Uporabi samodejno odsotnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
sl: Bodi odsoten po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
sl: minutah nedejavnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
sl: Postani na voljo, ko se spet zazna dejavnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
sl: Preden sem na voljo je potrebna potrditev

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
sl: Sporočilo samodejne odsotnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
sl: Pokaži &nazadnje uporabljeno sporočilo odsotnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
sl: Pokaži na&slednje sporočilo odsotnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
sl: Sporočilo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
sl: Klepet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
sl: Pokaži &dogodke v oknu za klepet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
sl: Poudari sporočila, ki vsebujejo moj &vzdevek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
sl: Privzeto o&mogoči preverjanje črkovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
sl: Privzeto omogoči &bogato besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
sl: &Vedno pokaži zavihke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
sl: Možnost&i vmesnika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
sl: &Pravilnik za združevanje oken za klepet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
sl: Vsak klepet bo v svojem oknu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
sl: Odpri vsa sporočila v novem oknu za klepet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
sl: Združi sporočila istega računa v istem oknu za klepet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
sl: Združi vsa sporočila v istem oknu za klepet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
sl: Združi sporočila stikov iz iste skupine v istem oknu za klepet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
sl: Združi sporočila istega meta-stika v istem oknu za klepet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
sl: Pokaži datume sporočil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
sl: Skraj&šaj imena stikov, ki imajo več znakov kot:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
sl: Omeji največje število vidnih vrstic v oknu za klepet, da povečaš hitrost za zapletene razporeditve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
sl: Največje š&tevilo vrstic v oknu za klepet:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
sl: Animacija ni mogoča, ker vaša različica Qt ne podpira videa v obliki MNG.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
sl: Dogodki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
sl: Obvestila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
sl: Animiraj ikono v sistemski vrstici ob dohodnem sporočilu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
sl: Vsakič, ko prejmete sporočilo, se prične animacija ikone v sistemski vrstici.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
sl: &Animiraj ikono v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
sl: Klik z levim gumbom miške na animirano ikono v sistemski vrstici odpre sporočilo, namesto da bi obnovil/skrčil seznam stikov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
sl: Klik z levim gumbom miške na animirano ikono v sistemski vrstici odpre dohodno sporočilo, namesto da bi obnovil/skrčil seznam stikov. Klik s srednjim gumbom vedno odpre sporočilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
sl: &Klik levega gumba miške odpre sporočilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
sl: Animiraj seznam stikov ali ikono v sistemski vrstici ob dohodnem sporočilu z odprtim klepetom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
sl: Animacija za sporočilo z odprtim klepetom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
sl: Za sporočila od istega pošiljatelja uporabi enojno obvestilo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
sl: Ko prispe sporočilo od stika, za katerega je še vedno dejavno obvestilo o predhodnem sporočilu, bo to obvestilo posodobljeno, da bo prikazovalo prejetje novega sporočila, namesto da bi bilo ustvarjeno novo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
sl: Gumb »Prezri« v obvestilu o novem sporočilu zapre okno za klepet s pošiljateljem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
sl: Če je za pošiljatelja sporočila, ki je prikazan v obvestilu o novem sporočilu, že odprto okno za klepet, ga klik na gumb »Prezri« zapre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
sl: Gumb »P&rezri« v obvestilu o novem sporočilu zapre klepet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
sl: V skupinskih klepetih obvesti le o poudarjenih sporočilih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
sl: V zelo dejavnih skupinskih klepetih je mogoče izpostaviti pomembna sporočila tako, da onemogočite obvestila o nepoudarjenih sporočilih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
sl: V sk&upinskih klepetih izloči nepoudarjena sporočila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
sl: Za dogodke v dejavnem oknu za klepet in ostalih oknih za klepet, ki so na trenutnem namizju, uporabi ista obvestila (običajno manj moteče)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
sl: Če je omogočeno, bodo dogodki v oknih za klepet na trenutnem namizju obravnavani enako kot dogodki v dejavnem oknu za klepet. Ikoni v sistemski vrstici in na seznamu stikov ne bosta animirani. Prav tako se za obvestilo uporabi dogodek »Dohodno sporočilo v dejavnem klepetu«. Okna za klepet, ki so na ostalih namizjih, bodo sprožila običajna obvestila.
    Če ni omogočeno, vas bodo vsa okna za klepet, razen dejavnega, obvestila o dogodku s pomočjo animacij (če so vklopljene) in dogodkom »Dohodno sporočilo«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
sl: O&bravnavaj vse klepete na trenutnem namizju kot dejavne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
sl: Omogoči dogodke, ko je vaše stanje računa »Odsoten«

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
sl: Omogoči obvestila četudi je vaše stanje računa »Odsoten«, »Ni me« ali »Ne moti«. Opomba: ta nastavitev ne vpliva na animacijo ikone v sistemski vrstici.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
sl: Omogoči dogodke &med odsotnostjo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
sl: Ob odprtju sporočila od pošiljatelja, preklopi na namizje, ki vsebuje okno za klepet z njim

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
sl: Če je okno za klepet s pošiljateljem sporočila že odprto, potem odprtje sporočila povzroči preklop na namizje, ki vsebuje to okno za klepet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
sl: O&b odprtju sporočila preklopi na namizje s klepetom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
sl: Ob dohodnem sporočilu dvigni okno za klepet oziroma zavihek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
sl: Če je okno za klepet s pošiljateljem dohodnega sporočila že odprto, bo okno prestavljeno na trenutno namizje v ospredje vseh ostalih oken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
sl: Ob dohodnem sporočilu &dvigni okno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
sl: Sistemska vrstica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
sl: Privzeto ikona v sistemski vrstici nakazuje nova dohodna sporočila s pomočjo animacije. Klik na ikono z levim ali srednjim gumbom miške odpre sporočilo v novem oknu za klepet. Klik na gumb »Pokaži« v pojavnem obvestilu ima enak učinek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
sl: Pokaži &ikono v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
sl: Zaženi z glavnim oknom skrčenim v sistemsko vrstico

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
sl: Zažene se s skritim glavnim oknom. Vidna je samo ikona v sistemski vrstici.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
sl: Zaženi s skritim &glavnim oknom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
sl: Ravnanje s sporočili

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
sl: Dohodna sporočila odpri takoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
sl: Ko prejmete novo sporočilo in še ni odprtega nobenega okna za klepet, se bo odprlo novo okno. Če je okno za pošiljatelja novega sporočila že odprto, bo sporočilo takoj prikazano v tem oknu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
sl: Sporočila odpri &takoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
sl: Za hranjenje dohodnih sporočil uporabi čakalno vrsto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
sl: Shrani nova dohodna sporočila v čakalno vrsto. Nova sporočila so tista, ki jih ni mogoče prikazati v že odprtih oknih za klepet. Le sporočila v vrsti sprožijo obvestilo s pomočjo animacije ikon v oknu za klepet in sistemski vrstici.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
sl: Za sporočila uporabi &vrsto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
sl: V vrsto dodaj tudi neprebrana sporočila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
sl: Neprebrana sporočila so tista, ki se prikažejo v že odprtem, a nedejavnem oknu za klepet. Le dohodna sporočila v vrsti sprožijo obvestilo s pomočjo animacije ikon v oknu za klepet in sistemski vrstici. Če to možnost onemogočite, se vrsta uporabi le za nova dohodna sporočila, to so tista, ki jih ni mogoče prikazati v že odprtih oknih za klepet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
sl: &Neprebrana sporočila dodaj v vrsto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
sl: Začetno stanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
sl: Nastavi začetno stanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
sl: Ko se Kopete zažene in ko je omrežje na voljo, se bo za vse račune nastavilo tu izbrano stanje. Posamezne račune lahko izločite iz samodejnega nastavljanja stanja v njihovih lastnostih.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
sl: Nepovezan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
sl: Povezan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
sl: Odsoten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
sl: Zaposlen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
sl: Neviden

en: &Style
sl: &Slog

en: &Emoticons
sl: &Izrazne ikone

en: (No Variant)
sl: (brez različice)

en: Choose Chat Window Style to Install
sl: Izberite slog za okno za klepet, ki ga želite namestiti

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
sl: Navedenega arhiva ni mogoče odpreti.
    Prepričajte se, da je arhiv veljaven arhiv ZIP ali TAR.

en: Cannot Open Archive
sl: Ni mogoče odpreti arhiva

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
sl: Ni mogoče najti ustreznega prostora za namestitev sloga za okno za klepet.

en: Cannot Find Styles Directory
sl: Ni mogoče najti mape s slogi

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
sl: Navedeni arhiv ne vsebuje veljavnega sloga za okno za klepet.

en: Invalid Style
sl: Neveljaven slog

en: The chat window style was successfully installed.
sl: Slog za okno za klepet je bil uspešno nameščen.

en: Install Successful
sl: Namestitev uspešna

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
sl: Med nameščanjem sloga za okno za klepet je prišlo do neznane napake.

en: Unknown Error
sl: Neznana napaka

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
sl: Slog <resource>%1</resource> za okno za klepet je bil uspešno izbrisan.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
sl: Med brisanjem sloga <resource>%1</resource> za okno za klepet je prišlo do napake. Vaš račun morda nima zadostnih dovoljenj.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
sl: Nameščanje sloga <resource>%1</resource> za okno za klepet

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
sl: Navedenega arhiva <filename>%1</filename> ni mogoče odpreti.
    Prepričajte se, da je arhiv veljaven arhiv ZIP ali TAR.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
sl: Ni bilo mogoče najti ustreznega mesta za namestitev sloga <resource>%1</resource> za okno za klepet.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
sl: Navedeni arhiv <filename>%1</filename> ne vsebuje veljavnega sloga za okno za klepet.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
sl: Med nameščanjem sloga <resource>%1</resource> za okno za klepet je prišlo do neznane napake.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
sl[0]: %1 slogov za okno za klepet je bilo uspešno nameščenih.
sl[1]: %1 slog za okno za klepet je bil uspešno nameščen.
sl[2]: %1 sloga za okno za klepet sta bila uspešno nameščena.
sl[3]: %1 slogi za okno za klepet so bili uspešno nameščeni.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
sl: jaz@predogled

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
sl: Jaz

en: Jack
sl: Janez

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
sl: janez@predogled

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
sl: Janez

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
sl: Predogled seje

en: Hello, this is an incoming message :-)
sl: Živijo, to je dohodno sporočilo :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
sl: Živijo, to je zaporedno dohodno sporočilo.

en: Ok, this is an outgoing message
sl: Dobro, to je odhodno sporočilo

en: Ok, an outgoing consecutive message.
sl: Dobro, to je zaporedno odhodno sporočilo.

en: Message that is being sent.
sl: Sporočilo, ki se pošilja.

en: Delivered message.
sl: Dostavljeno sporočilo.

en: Message that cannot be delivered.
sl: Sporočilo, ki ga ni mogoče dostaviti.

en: Here is an incoming colored message.
sl: To je dohodno obarvano sporočilo.

en: This is an internal message
sl: To je notranje sporočilo

en: performed an action
sl: izvedel dejanje

en: This is a highlighted message
sl: To je poudarjeno sporočilo

en: Hello, this is an incoming file transfer request
sl: Živijo, to je dohodna zahteva za prenos datoteke

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
sl: Živijo, to je onemogočena dohodna zahteva za prenos datoteke

en: Bye
sl: Na svidenje

en: Configure Emoticon Themes
sl: Nastavi teme izraznih ikon

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
sl: Pisave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Osnovna pisava v oknu za klepet</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
sl: &Osnovna pisava:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
sl: Uporabi običajno pisavo zaslona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
sl: Uporabi pisavo sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
sl: Uporabi pisavo po meri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
sl: Barva običajnega besedila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
sl: Ospredje po&udarka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
sl: Barva ospredja za poudarjena sporočila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
sl: Barva ozadja okna za klepet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
sl: Barva o&zadja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
sl: Barva ozadja za poudarjena sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
sl: Ozadje pou&darka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
sl: Barva za povezave v klepetih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
sl: Barva &povezave:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
sl: Onemogoči oblikovanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
sl: Prezri barve (ozadja in ospredja) in pisavo (velikost in tipografijo) dohodnih sporočil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
sl: Prezri oblikovanje soležnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
sl: Če je to označeno, se besedilna upodobitev izraznih ikon v sporočilu zamenja z ustrezno sliko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
sl: Uporabi naslednjo &temo izraznih ikon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
sl: &Upravljanje z izraznimi ikonami ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
sl: Videz okna za klepet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
sl: Prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
sl: &Združi zaporedna sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
sl: Str&njen slog v klepetalnicah

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
sl: Slogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
sl: Različica sloga:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
sl: Dobi nove sloge za okno za klepet z interneta

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
sl: Dobi &nove ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
sl: &Namesti ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
sl: &Izbriši

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
sl: Za vsak zavihek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
sl: Pokaži ime stika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
sl: Pokaži gumb za zapiranje

en: General Plugins
sl: Splošni vstavki

en: &Manager
sl: &Upravljalnik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
sl: Meni stanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
sl: Meni stanja za protokol:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
sl: Kot splošni meni stanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
sl: Samo stanja z ujemajočo kategorijo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
sl: Vsa stanja z nadrejeno kategorijo

en: Free For Chat
sl: Prost za klepet

en: Extended Away
sl: Odsoten z razlogom

en: Idle
sl: Nedejaven

en: Do Not Change
sl: Ne spremeni

en: New Status
sl: Novo stanje

en: New Group
sl: Nova skupina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
sl: Dodaj skupino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
sl: Kategorija:

en: Title
sl: Naslov

en: Placeholder
sl: Vsebnik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
sl: Ime za prikaz

en: Status Title
sl: Ime stanja

en: Status Message
sl: Sporočilo stanja

en: Contact Icons
sl: Ikone stika

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
sl: Razpored »%1« je en izmed privzetih in ga zato ni mogoče zbrisati.

en: Cannot Delete Default Layouts
sl: Ni mogoče izbrisati privzetih razporedov

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
sl: <qt>Ta stik je že na vašem seznamu stikov. Je podrejeni stik od <b>%1</b></qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite združiti meta-stika?
    <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
sl: Združitev meta-stikov

en: Select Address Book
sl: Izberite imenik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
sl: Izberite stik

en: No writeable address book resource found.
sl: Ni najdenega zapisljivega vira imenika.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
sl: Dodaj ali omogoči enega z uporabo KDE-jevih sistemskih nastavitev.

en:  (already in address book)
sl:  (že v imeniku)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
sl: Ta čarovnik vam pomaga izvoziti stike hipnega sporočanja v imenik za KDE.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
sl: &Izberite imenik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
sl: Izbrani stiki bodo dodani v imenik za KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
sl: Izberi &vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
sl: O&dstrani izbiro

en: <Not Set>
sl: <Ni nastavljeno>

en: Export to Address Book
sl: Izvozi v imenik

en: Export
sl: Izvozi

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
sl: Nastavi polja v imeniku z uporabo izbranih podatkov iz Kopete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
sl: Združi z imenikom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
sl: Domači telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
sl: Službeni telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
sl: Prenosni telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
sl: Priimek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
sl: E-pošta:

en: Create New Group...
sl: Ustvari novo skupino ...

en: &Move To
sl: Pre&makni v

en: &Copy To
sl: &Kopiraj v

en: Merge Meta Contacts
sl: Združi meta-stika

en: Send Email...
sl: Pošlji e-pošto ...

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
sl: Preimenuj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
sl: &Dodaj stik

en: Select Account
sl: Izberite račun

en: Add to Your Contact List
sl: Dodaj na seznam stikov

en: &Properties
sl: &Lastnosti

en: Please enter the name for the new group:
sl: Vnesite ime nove skupine

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite odstraniti stik <b>%1</b> s svojega seznama stikov?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite odstraniti skupino <b>%1</b> in vse stike, ki so v tej skupini?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti te stike s svojega seznama stikov?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti te skupine in stike s svojega seznama stikov?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
sl: Račun »%1« ni povezan. Ali resnično želite premakniti ta meta-stik?

en: Move contact
sl: Premakni stik

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
sl: Za ta stik v imeniku za KDE ni nastavljenega e-poštnega naslova.

en: No Email Address in Address Book
sl: Ni e-poštnega naslova v imeniku

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
sl: Tega stika ni bilo mogoče najti v imeniku za KDE. Preverite, da je izbran ustrezen vnos v lastnostih stika.

en: Not Found in Address Book
sl: Ni mogoče najti v imeniku

en: Rename Contact
sl: Preimenuj stik

en: Remove Contact
sl: Odstrani stik

en: Send Single Message...
sl: Pošlji enojno sporočilo ...

en: &Add Subcontact
sl: &Dodaj pod-stik

en: Rename Group
sl: Preimenuj skupino

en: Remove Group
sl: Odstrani skupino

en: Send Message to Group
sl: Pošlji sporočilo skupini

en: &Add Contact to Group
sl: &Dodaj stik v skupino

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Make Meta Contact
sl: Ustvari meta-stik

en: Add Contact
sl: Dodaj stik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
sl: &Ime:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
sl: Ikone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
sl: Uporabi &ikone po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
sl: Odp&rte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
sl: Z&aprte:

en: Properties of Group %1
sl: Lastnosti za skupino %1

en: Custom &Notifications
sl: &Obvestila po meri

en: Properties of Meta Contact %1
sl: Lastnosti za meta-stik %1

en: Sync KABC...
sl: Uskladi imenik ...

en: (custom name)
sl: (ime po meri)

en: (nick name)
sl: (vzdevek)

en: (formatted name)
sl: (oblikovano ime)

en: (contact id)
sl: (ID stika)

en: No Contacts with Photo Support
sl: Ni stikov s podporo za fotografije

en: No contacts were imported from the address book.
sl: Iz imenika ni bilo uvoženih stikov.

en: No Change
sl: Brez sprememb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
sl: Povezava z imenikom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
sl: Izvozi podrobnosti o stiku v imenik za KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
sl: I&zvozi podrobnosti ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
sl: Uvozi stike iz imenika za KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
sl: &Uvozi stike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
sl: Vir imena za prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
sl: Uporabi i&me iz imenika (zahteva povezavo z njim)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
sl: Stik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
sl: Stik, s katerim naj bo usklajeno ime za prikaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
sl: Po mer&i:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
sl: Vir fotografije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
sl: &Uporabi fotografijo iz imenika (zahteva povezavo z njim)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
sl: Fotografija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
sl: Po meri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
sl: Izberi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
sl: &Uskladi fotografijo z imenikom

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
sl: &Napredno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
sl: Označite, da nastavite ikone po meri za ta stik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
sl: Z&a stanje uporabi ikone po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
sl: P&ovezan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
sl: &Nepovezan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
sl: &Odsoten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
sl: N&eznano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
sl: &Skupina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
sl: Vnos v imeniku:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
sl: Istovetnost računov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
sl: Izberite istovetnost, ki bo uporabljena za račune:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
sl: <img name=foobar> Moj račun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
sl: Istovetnost

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
sl: Podrobnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
sl: E-pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
sl: Zasebni telefon:

en: Identity Information
sl: Podatki o istovetnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
sl: Brez
    fotografije

en: General Information
sl: Splošni podatki

en: Detailed Information
sl: Podrobni podatki

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
sl: Izberite fotografijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
sl: Počisti fotografijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
sl: Pokaži kot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
sl: Vzdevek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
sl: Ime istovetnosti

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
sl: Kliknite za dodajanje računa

en: View
sl: Prikaži

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
sl: &Uredi

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
sl: Vrstica za hitro iskanje

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
sl: Ost&ala dejanja

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
sl: &Skupine

en: Global status message
sl: Splošno sporočilo stanja

en: Service messages
sl: Sporočila storitev

en: &Export Contacts...
sl: &Izvozi stike ...

en: &Away
sl: &Odsoten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
sl: &Zaposlen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
sl: N&eviden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
sl: Pove&zan

en: &Set Status
sl: &Nastavi stanje

en: Configure &Global Shortcuts...
sl: Nastavi &splošne bližnjice ...

en: Show &All
sl: Pokaži &vse

en: Show Offline &Users
sl: Pokaži nepovezane &uporabnike

en: Show Empty &Groups
sl: Pokaži prazne &skupine

en: Read Message
sl: Preberi sporočilo

en: Read the next pending message
sl: Preberi naslednje čakajoče sporočilo

en: Show/Hide Contact List
sl: Pokaži/skrij seznam stikov

en: Show or hide the contact list
sl: Pokaži ali skrij seznam stikov

en: Set Away/Back
sl: Preklopi Odsoten/sem nazaj

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
sl: <qt>Po zaprtju glavnega okna bo Kopete še vedno tekel v sistemski vrstici. Uporabite ukaz »Končaj« iz menija »Datoteka«, če želite končati program.</qt>

en: Docking in System Tray
sl: Zasidranje v sistemsko vrstico

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
sl: <b>Ime&nbsp;stanja:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
sl: <br /><b>Spor.&nbsp;stanja:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
sl: Kopete, hipni sporočilnik za KDE

en: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, Kopete Development Team
sl: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, razvojna skupina Kopete

en: Developer and maintainer
sl: Razvijalec in vzdrževalec

en: Developer and Project founder
sl: Razvijalec in ustanovitelj projekta

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
sl: Razvijalec, vzdrževalec vstavka za Yahoo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
sl: Razvijalec

en: Developer, Connection status plugin author
sl: Razvijalec, avtor vstavka Stanje povezave

en: Developer, Video device support
sl: Razvijalec, podpora za video narave

en: Developer, MSN
sl: Razvijalec, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
sl: Razvijalec, vzdrževalec vstavka za Gadu

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
sl: Vodilni razvijalec, vzdrževalec vstavkov za AIM in ICQ

en: IRC plugin maintainer
sl: Vzdrževalec vstavka za IRC

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
sl: Vodilni razvijalec, vzdrževalec vstavkov za Telepathy in Messenger

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
sl: Vodilni razvijalec, vzdrževalec vstavka za MSN

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
sl: Umetnik / razvijalec, vzdrževalec grafične podobe

en: Developer, UI maintainer
sl: Razvijalec, vzdrževalec uporabniškega vmesnika

en: Developer, WLM plugin maintainer
sl: Razvijalec, vzdrževalec vstavka za WLM

en: Developer, Jabber plugin maintainer
sl: Razvijalec, vzdrževalec vstavka za Jabber

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
sl: Vodilni razvijalec, vzdrževalec za GroupWIse

en: Developer, AIM and ICQ
sl: Razvijalec, AIM in ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
sl: Razvijalec, vzdrževalec vstavka za Bonjour

en: Konki style author
sl: Avtor sloga Konki

en: Hacker style author
sl: Avtor sloga Heker

en: Kopete's icon author
sl: Avtor ikon za Kopete

en: Sounds
sl: Zvoki

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
sl: Boginja dokumentacije za Kopete, poročanje o hroščih in preizkušanje popravkov

en: Iris Jabber Backend Library
sl: Knjižnica zaledja Iris za XMPP/Jabber

en: OscarSocket author
sl: Avtor OscarSocket-a

en: Kmerlin MSN code
sl: Koda za Kmerlin MSN

en: Former developer
sl: Prejšnji razvijalec

en: Former developer, project co-founder
sl: Prejšnji razvijalec, soustanovitelj projekta

en: Misc bugfixes and enhancements
sl: Razni popravki in izboljšave

en: Former developer, original Gadu plugin author
sl: Prejšnji razvijalec, prvotni avtor vstavka za Gadu

en: Former developer, Jabber plugin author
sl: Prejšnji razvijalec, avtor vstavka za Jabber

en: Former developer, Oscar plugin
sl: Prejšnji razvijalec, vstavek Oscar

en: Former developer and WinPopup maintainer
sl: Prejšnji razvijalec in vzdrževalec vstavka WinPopup

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
sl: Ne naloži vstavkov. Ta možnost prepiše vse druge.

en: Disable auto-connection
sl: Onemogoči samo-povezovanje

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
sl: Samodejno poveži določene račune. Če želite samodejno
    povezati več računov, uporabite seznam, ločen z vejico.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
sl: Ne naloži določenega vstavka. Če želite onemogočiti
    več vstavkov, uporabite seznam, ločen z vejico.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
sl: Naloži samo določene vstavke. Če želite naložiti več vstavkov,
    uporabite seznam, ločen z vejico. Ta možnost nima učinka,
    če uporabite --noplugins, ki prepiše vse ostale možnosti
    ukazne vrstice, povezane z vstavki.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
sl: URL za Kopete ali teme z izraznimi ikonami za namestitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
sl: P&očisti

en: Edit Message
sl: Uredi sporočilo

en: Edit Message...
sl: Uredi sporočilo ...

en: Edit Statuses...
sl: Uredi stanja ...

en: Configure Statuses
sl: Nastavi stanja

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
sl: Ciljna velikost (KiB)

en: Flicker Reduction
sl: Zmanjšanje utripanja

en: Framerate
sl: Hitrost sličic

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
sl: Drugotni USB

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
sl: Luči

en: Reset Camera
sl: Ponastavi kamero

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
sl: barvnost agc

note: i18n: Combfilter
en: combfilter
sl: filter glavnika

note: i18n: Automute
en: automute
sl: samodejno utišaj

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
sl: filter podvzorčenja svetilnosti

note: i18n: Analog/Digital Conversion Crush (!!! aGc is a typo !!! => aDc)
en: agc crush
sl: razpad adc

note: i18n: Whitecrush Upper (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; upper threshold)
en: whitecrush upper
sl: zgornja meja prilagodljivega samodejnega ojačanja svetilnosti

note: i18n: Whitecrush Lower (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; lower threshold)
en: whitecrush lower
sl: spodnja meja prilagodljivega samodejnega ojačanja svetilnosti

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
sl: razmerje ojačanja uv

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
sl: polno območje svetilnosti

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
sl: coring (visokofrekvenčno filtriranje)

en: Invert
sl: Obrni

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
sl: zamik y lihega polja

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
sl: zamik y sodega polja

note: i18n: Green Balance
en: green balance
sl: ravnovesje zelene

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
sl: jakost DAC

note: i18n: Band Filter
en: band filter
sl: pasovni filter

note: i18n: RGB Gamma
en: rgb gamma
sl: gama rgb

note: i18n: Reset Level
en: reset level
sl: ponastavi stopnjo

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
sl: prednapetost slikovne točke

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
sl: Omejevanje šuma (glajenje)

en: Minimum Clock Divider
sl: Najmanjši delilnik ure

en: Webcam Effects
sl: Učinki spletne kamere

en: Infrared
sl: Infrardeče

note: i18n: Black/White
en: B/W
sl: Črno-belo

en: Auto Luminance Control
sl: Samodejni nadzor svetilnosti

en: Horizontal Edge Enhancement
sl: Vodoravno izboljšanje robov

en: Vertical Edge Enhancement
sl: Navpično izboljšanje robov

en: Lens Shading Compensation
sl: Popravek zaradi obarvanosti leče

en: Maximum Exposure Time
sl: Najdaljši čas osvetlitve

en: Red Saturation
sl: Nasičenost rdeče

en: Blue Saturation
sl: Nasičenost modre

en: Luminance Bandpass
sl: Prehod pasu svetilnosti

en: Luminance Bandpass Weight
sl: Utež prehoda pasu svetilnosti

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
sl: Visokofrekvenčno filtriranje svetilnosti

en: Force Color ON
sl: Vklopljeno vsiljevanje barv

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
sl: Nadzor jakosti barvnosti

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
sl: Časovna konstanta VTR

en: Luminance Delay Compensation
sl: Popravljanje zakasnitve svetilnosti

en: Vertical Noise Reduction
sl: Zmanjšanje navpičnega šuma

en: Save User Settings
sl: Shrani uporabniške nastavitve

en: Restore User Settings
sl: Obnovi uporabniške nastavitve

en: Restore Factory Settings
sl: Obnovi tovarniške nastavitve

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
sl: Barvni način

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
sl: Samodejni obris

en: Contour
sl: Obris

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
sl: Popravljanje zaradi svetlobe v ozadju

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
sl: Brez utripanja

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
sl: Zmanjšanje šuma

en: Compression Target
sl: Cilj stiskanja

en: Color Filter
sl: Barvni filter

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
sl: Čas prenosa (ms)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
sl: Medpomnilnikov na prenos

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Quality
sl: Kakovost

en: Off
sl: Izključeno

en: Both
sl: Obojesmerna

en: On
sl: Vključeno

en: Brightness
sl: Svetlost

en: Hue
sl: Odtenek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
sl: Barva

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Whiteness
sl: Belina

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
sl: Samodejno uravnavanje svetlosti/kontrasta

en: Automatic Color Correction
sl: Samodejno popravljanje barv

en: Vertical Flip
sl: Navpično zrcaljenje

en: Horizontal Flip
sl: Vodoravno zrcaljenje

en: Saturation
sl: Nasičenost

en: Volume
sl: Glasnost

en: Balance
sl: Ravnovesje

en: Bass
sl: Nizki toni

en: Treble
sl: Visoki toni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
sl: Utišaj

en: Loudness
sl: Glasnost

en: Black Level
sl: Raven črne

en: Automatic White Balance
sl: Samodejno ravnovesje beline

en: Do White Balance
sl: Uravnavaj belino

en: Red Balance
sl: Ravnovesje rdeče

en: Blue Balance
sl: Ravnovesje modre

en: Gamma
sl: Gama

en: Exposure
sl: Osvetlitev

en: Automatic Gain
sl: Samodejna jakost

en: Gain
sl: Jakost

en: Horizontal Center
sl: Vodoravna sredina

en: Vertical Center
sl: Navpična sredina

en: Power Line Frequency
sl: Frekvenca električnega omrežja

en: Automatic Hue
sl: Samodejni odtenek

en: White Balance Temperature
sl: Temperatura ravnovesja beline

en: Sharpness
sl: Ostrina

en: Backlight Compensation
sl: Popravljanje zaradi svetlobe v ozadju

en: Chroma AGC
sl: Barvnost agc

en: Color Killer
sl: Uničevalec barve

en: Color Effects
sl: Barvni učinki

en: Rotate
sl: Zavrti

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Chroma Gain
sl: Jakost barvnosti

en: Illuminator 1
sl: 1. osvetljevalnik

en: Illuminator 2
sl: 2. osvetljevalnik

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
sl: Omrežna povezava je bila prekinjena. Program je sedaj v načinu brez povezave. Ali želite, da program nadaljuje omrežna opravila, ko bo omrežje spet na voljo?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
sl: Ta program je trenutno v načinu brez povezave. Ali se želite povezati?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
sl: Ta program je trenutno v načinu brez povezave. Ali se želite povezati, da lahko nadaljujete s tem opravilom?

en: Leave Offline Mode?
sl: Zapustim način brez povezave?

en: Connect
sl: Poveži se

en: Stay Offline
sl: Ostani brez povezave

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
sl: Med programskimi podatki za Kopete ni bilo mogoče najti contactlist.xml.

en: Could not open contact list file.
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke s seznamom stikov.

en: Could not write contact list to a file.
sl: Seznama stikov ni bilo mogoče zapisati v datoteko.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
sl: <qt>»%1« ni podprt s strani Kopete.</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
sl: Ni bilo mogoče uskladiti z imenikom za KDE

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
sl: Ne uporabi

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
sl: <qt>Temu stiku je drug program dodal naslov.<br />Ali ga želite uporabljati v Kopete?<br /><b>Protokol:</b> %1<br /><b>Naslov:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
sl: Uvozi naslov iz imenika

en: Use
sl: Uporabi

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
sl: <qt>En ali več izmed vaših računov, ki uporabljajo %1, ni povezanih. Večina sistemov mora biti povezanih za dodajanje stikov. Vzpostavite povezavo za te račune in poskusite znova.</qt>

en: Not Connected
sl: Brez povezave

en: Choose Account
sl: Izberite račun

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
sl: <qt>Za <b>%1</b> še nimate nastavljenega računa. Ustvarite račun, ga povežite in poskusite znova.</qt>

en: No Account Found
sl: Ni mogoče najti računa

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
sl: <qt>Ni bilo mogoče dodati stika.</qt>

en: Could Not Add Contact
sl: Ni bilo mogoče dodati stika

en: You have been disconnected
sl: Povezava je bila prekinjena

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
sl: Z računom »%1« ste se povezali z drugim odjemalcem ali z drugega računalnika.

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
sl: Večina lastniških storitev za hipno sporočanje ne dovoljuje povezav z več kot enega mesta. Prepričajte se, da nihče ne uporablja vašega računa brez dovoljenja. Če potrebujete storitev, ki omogoča povezave z večih mest naenkrat, uporabite protokol Jabber.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
sl: Sebe ne morete dodati na seznam stikov. Dodajanje »%1« računu »%2« se ne bo izvedlo.

en: Error Creating Contact
sl: Napaka med ustvarjanjem stika

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Edit Account
sl: Uredi račun

en: You have been added
sl: Bili ste dodani

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Authorize
sl: Odobri

en: Block
sl: Blokiraj

en: Info...
sl: Podatki ...

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
sl: Stik <b>%1</b> vas je dodal na svoj seznam stikov.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
sl: Oddano, ko se spremenijo nastavitve videza seznama stikov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
sl: Omogoči podporo za izrazne ikone v Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
sl: Ali naj okno za klepet uporablja sistemsko pisavo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
sl: Barva za prikaz nedejavnih stikov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
sl: Ali naj se za nedejavne stike uporabi drugo barvo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
sl: Lastnosti stika, ki bodo prikazane v namigu za stik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
sl: Razvrščanje skupin na seznamu stikov

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
sl: Način prikaza ikon na seznamu stikov. Bodisi ikona protokola bodisi fotografija stika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
sl: Omogoči obrobe na fotografiji stika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
sl: Zaobljeni koti fotografije stika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
sl: Seznam stikov pokaži kot drevo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
sl: Če črte drevesa niso prikazane, zamakni stike.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
sl: Skrij navpični drsnik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
sl: Združi stike po skupinah.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
sl: Za seznam stikov uporabi pisavo po meri.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
sl: Samodejno spremeni velikost glavnega okna.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
sl: Kot, ki bo zasidran med samodejnim spreminjanjem velikosti glavnega okna.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
sl: Običajna pisava za seznam stikov

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
sl: Majhna pisava za seznam stikov (za sporočila stanja)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
sl: Barva za ime skupine.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
sl: Animiraj spremembe na seznamu stikov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
sl: Postopno pojavljanje/pojemanje ob spremembi stanja stika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
sl: Zvijanje/razvijanje ob spremembi stanja stika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
sl: Čez čas samodejno skrij seznam stikov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
sl: Čez čas samodejno skrij navpični drsnik na seznamu stikov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
sl: Čas do samodejnega skrivanja

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
sl: Na seznamu stikov pokaži nepovezane uporabnike.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
sl: Na seznamu stikov pokaži prazne skupine.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
sl: V vrstici stanja namesto računov pokaži istovetnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
sl: Nepovezane uporabnike pokaži v ločeni skupini.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
sl: Zaženi Kopete zasidran.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
sl: Pokaži ikono Kopete v sistemski vrstici.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
sl: Za sporočila uporabi vrsto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
sl: Neprebrana sporočila dodaj v vrsto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
sl: Za krmarjenje po seznamu stikov uporabi samo miško.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
sl: Po prekinitvi povezave jo znova vzpostavi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
sl: Ob novem sporočilu dvigni okno s prikazom sporočila.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
sl: Pokaži dogodke v oknu za klepet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
sl: V skupinskih klepetih dodaj v vrsto le poudarjena sporočila

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
sl: V vrsto dodaj le sporočila z drugih namizij

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
sl: Enojno obvestilo za sporočila od istega pošiljatelja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
sl: Gumb prezri v pojavnih obvestilih zapre prikaz klepeta

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
sl: Obvestilo z utripanjem ikone v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
sl: Levi klik na utripajočo ikono v sistemski vrstici odpre sporočilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
sl: Animacija za sporočilo z odprtim klepetom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
sl: Utripajoča ikona v sistemski vrstici preklopi na namizje s prikazanim klepetom

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
sl: Omogoči dogodke med odsotnostjo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
sl: Pravilnik za združevanje oken za klepet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
sl: Privzeto omogoči preverjanje črkovanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
sl: Privzeto omogoči bogato besedilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
sl: Pokaži gumb za pošiljanje v oknu za klepet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
sl: Pokaži datume sporočil.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
sl: Skrajšaj imena stikov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
sl: Skrajšaj imena stikov, ki imajo več znakov kot je navedeno tu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
sl: Največje število sporočil, prikazanih v oknu za klepet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
sl: Poudari sporočila, ki vsebujejo vaš vzdevek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
sl: Izbran vstavek za prikaz okna za klepet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
sl: Uporabi samodejno odsotnost.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
sl: Čas nedejavnosti za samodejno odsotnost.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
sl: Na voljo, ko se spet zazna dejavnost.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
sl: Potrditev pred vrnitvijo iz samodejne odsotnosti

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
sl: Pri nastavljanju sporočila za samodejno odsotnost, uporabi zadnje sporočilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
sl: Pri nastavljanju sporočila za samodejno odsotnost, uporabi sporočilo po meri.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
sl: Naslov sporočila samo-odsotnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
sl: Sporočilo samo-odsotnosti.

en: I am gone right now, but I will be back later
sl: Trenutno me ni, a se bom vrnil kasneje

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
sl: Omogoči gladko drsenje seznama stikov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
sl: Vedno pokaži zavihke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
sl: Za vsak zavihek pokaži ime stika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
sl: Na vsakem zavihku pokaži gumb za zaprtje.

en: Outgoing Message Sent
sl: Odhodno sporočilo poslano

en: A contact sent you a buzz/nudge.
sl: Stik vam je poslal brnenje/dregnenje.

en: User <i>%1</i> is typing a message
sl: Uporabnik <i>%1</i> piše sporočilo

[ctx: @action]
en: Chat
sl: Klepet

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
sl: <qt>Med ustvarjanjem novega okna za klepet je prišlo do napake. Okno za klepet ni bilo ustvarjeno.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
sl: Napaka med ustvarjanjem okna za klepet

en: Enter Arguments
sl: Vnesite argumente

en: Enter the arguments to %1:
sl: Vnesite argumente za %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
sl: Vzdevek »%1« se razširi v samega sebe.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
sl[0]: »%2« zahteva vsaj %1 argumentov.
sl[1]: »%2« zahteva vsaj %1 argument.
sl[2]: »%2« zahteva vsaj %1 argumenta.
sl[3]: »%2« zahteva vsaj %1 argumente.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
sl[0]: »%2« ima lahko največ %1 argumentov.
sl[1]: »%2« ima lahko največ %1 argument.
sl[2]: »%2« ima lahko največ %1 argumenta.
sl[3]: »%2« ima lahko največ %1 argumente.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
sl: Nimate dovoljenja za izvedbo ukaza »%1«.

en: Command Error
sl: Napaka ukaza

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
sl: UPORABA: /help [<ukaz>] - izpiše seznam ukazov, ki so na voljo, ali prikaže pomoč za določen ukaz.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
sl: UPORABA: /url - v privzetem brskalniku odpre zadnji URL za trenutni klepet.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
sl: UPORABA: /close - zapre trenutni prikaz.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
sl: UPORABA: /part - zapre trenutni prikaz.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
sl: UPORABA: /clear - počisti medpomnilnik klepeta v dejavnem prikazu.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
sl: UPORABA: /away [<razlog>] - označi vas kot odsotnega/nazaj samo za trenutni račun.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
sl: UPORABA: /awayall [<razlog>] - označi vas kot odsotnega/nazaj za vse račune.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
sl: UPORABA: /say <besedilo> - povejte besedilo v tem klepetu. To je isto kot samo vnos sporočila, a je zelo uporabno v skriptih.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
sl: UPORABA: /exec [-o] <ukaz> - izvede določen ukaz in prikaže izhod v medpomnilniku klepeta. Če uporabite -o, se izhod pošlje vsem sodelujočim v klepetu.

en: Available Commands:
sl: Razpoložljivi ukazi:

en: 
    Type /help <command> for more information.
sl: 
    Natipkajte /help <ukaz> za več podrobnosti.

en: There is no help available for '%1'.
sl: Ni razpoložljive pomoči za »%1«.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
sl: NAPAKA: na vašem računalniku je lupinski dostop omejen. Ukaz /exec ne bo deloval.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
sl: NAPAKA: ni bilo mogoče začeti opravila iz ukaza /exec.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
sl: Ukazi

en: &Add to Your Contact List
sl: &Dodaj na seznam stikov

en: Visible when offline
sl: Viden, ko je nepovezan

en: Move Contact
sl: Premakni stik

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
sl: Izberite meta-stik, h kateremu želite premakniti izbrani stik:

en: Create a new metacontact for this contact
sl: Ustvari nov meta-stik za izbrani stik

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
sl: Če izberete to možnost, bo v vrhnji skupini ustvarjen nov meta-stik z imenom izbranega stika. Izbrani stik bo premaknjen k novemu meta-stiku.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
sl: Uporabnik trenutno ni dosegljiv. Uporabite protokol, ki podpira pošiljanje brez zveze, ali pa počakajte, dokler se uporabnik ne poveže.

en: User is Not Reachable
sl: Uporabnik ni dosegljiv

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti stik »%1« s svojega seznama stikov?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
sl: <br /><b>Polno ime:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
sl: <br /><b>Nedejaven:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
sl: <br /><b>Domača stran:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
sl: <br /><b>Ime&nbsp;stanja:</b>&nbsp;%1

en: Full Name
sl: Polno ime

en: Idle Time
sl: Čas nedejavnosti

en: Online Since
sl: Povezan od

en: Last Seen
sl: Zadnjič viden

en: First Name
sl: Ime

en: Last Name
sl: Priimek

en: Private Phone
sl: Zasebni telefon

en: Private Mobile Phone
sl: Zasebni prenosni telefon

en: Work Phone
sl: Službeni telefon

en: Work Mobile Phone
sl: Službeni prenosni telefon

en: Email Address
sl: E-poštni naslov

en: Nick Name
sl: Vzdevek

en: Custom Name
sl: Ime po meri

en: Shown even if offline
sl: Prikazan, četudi je nepovezan

en: Top Level
sl: Vrhnja skupina

en: Not in your contact list
sl: Ni na vašem seznamu stikov

en: Offline Users
sl: Nepovezani uporabniki

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
sl: Privzeta istovetnost

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
sl: Uporabnik trenutno ni dosegljiv. Prepričajte se, da ste povezani in uporabljate protokol, ki podpira pošiljanje brez povezave; ali pa počakajte, dokler se uporabnik ne poveže.

en: Status not available
sl: Stanje ni na voljo

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
sl: <qt><i>%1</i> je sedaj %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
sl: Ni mogoče najti datoteke %1.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
sl: <qt>Ni mogoče prejeti zahtevane datoteke.<br />Preverite pravilnost naslova %1.</qt>

en: Connecting
sl: Povezovanje

en: Unknown
sl: Neznano

en: Password Required
sl: Zahtevano je geslo

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
sl: <qt>Kopete ne more varno shraniti vašega gesla v vašo listnico!<br />Ali želite shraniti geslo v nastavitveni datoteki, kar <b>ni varno</b>?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
sl: Ni mogoče shraniti varnega gesla

en: Store &Unsafe
sl: Vseeno &shrani

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
sl: <qt><b>Geslo je bilo napačno.</b> Znova vnesite geslo za %1 račun <b>%2</b></qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
sl: <qt>Vnesite svoje geslo za %1 račun <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
sl: Račun ni povezan

en: Sorry, I am busy right now
sl: Oprostite, trenutno sem zaposlen

en: Going Online - Kopete
sl: Povezovanje - Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
sl: Ali želite spremeniti stanje v Na voljo?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
sl: Vrsta menija stanja za protokol.

en: Copying
sl: Kopiranje

en: Source
sl: Vir

en: Destination
sl: Cilj

en: File transfer %1 completed.
sl: Prenos datoteke %1 je zaključen.

en: File transfer %1 failed.
sl: Prenos datoteke %1 ni uspel.

en: You cancelled file transfer %1
sl: Preklicali ste prenos datoteke %1

en: File transfer %1 cancelled.
sl: Prenos datoteke %1 je preklican.

en: Kopete File Transfer
sl: Kopete - prenos datoteke

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
sl: Pošiljanje datotek, ki niso shranjene krajevno, za ta protokol trenutno še ni podprto.
    Kopirajte to datoteko na svoj računalnik in poskusite znova.

en: File Transfer
sl: Prenos datoteke

en: You must provide a valid local filename
sl: Vnesti morate veljavno krajevno ime datoteke.

en: You do not have permission to write to selected file
sl: Nimate dovoljenja za pisanje v izbrano datoteko

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
sl: Datoteka '%1' že obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

en: Overwrite File
sl: Prepiši datoteko

en: The directory %1 does not exist
sl: Mapa %1 ne obstaja

en: You do not have permission to write to selected directory
sl: Nimate dovoljenja za pisanje v izbrano mapo

en: You must provide a valid local directory
sl: Vnesti morate veljavno krajevno mapo

en: You have been disconnected.
sl: Povezava je bila prekinjena.

en: Connection Lost.
sl: Povezava prekinjena.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
sl: Kopete je izgubil povezavo s sistemom za hipno sporočanje.
    Mogoče ste izgubili povezavo z internetom, mogoče ima storitev za sporočanje težave, ali pa je prekinila povezavo, ker ste se z istim računom poskušali povezati z drugega mesta. S povezavo poskusite kasneje.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
sl: Ni se mogoče povezati s strežnikom za hipno sporočanje ali s soležniki.

en: Cannot connect.
sl: Povezava ni mogoča.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
sl: To pomeni, da Kopete ne doseže strežnika za hipno sporočanje ali soležnikov.
    Mogoče ste izgubili povezavo z internetom, ali pa ima strežnik težave. S povezavo poskusite kasneje.

en: More Information...
sl: Več podrobnosti ...

en: + %1 more message | + %1 more messages
sl[0]: in še %1 sporočil
sl[1]: in še %1 sporočilo
sl[2]: in še %1 sporočili
sl[3]: in še %1 sporočila

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
sl: Dohodna zahteva za prenos datoteke od <i>%1</i>

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
sl: Uporabnik vam poskuša poslati datoteko <filename>%1</filename>

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
sl: Uporabnik vam poskuša poslati datoteko <filename>%1</filename> s sporočilom:<nl/>»%2«

en: Incoming message from <i>%1</i>
sl: Dohodno sporočilo od <i>%1</i>

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
sl: Prispelo je poudarjeno sporočilo od <i>%1</i>

[ctx: @action]
en: View
sl: Prikaži

[ctx: @action]
en: Close
sl: Zapri

en: Choose the corresponding entry for '%1'
sl: Izberite ustrezni vnos za »%1«

en: Choose the corresponding entry in the address book
sl: Izberite ustrezni vnos v imeniku

en: Address Book Association
sl: Povezava z imenikom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
sl: Vnos v imeniku za KDE, ki je povezan s tem stikom v Kopete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
sl: Počisti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
sl: Izberite vnos imenika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
sl: &Spremeni ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
sl: E-pošta

en: New Address Book Entry
sl: Nov vnos imenika

en: Name the new entry:
sl: Ime novega vnosa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
sl: Ustvari nov vnos v vašem imeniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
sl: Ustvari nov &vnos ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
sl: Izberite stik, s katerim se želite sporazumevati prek hipnega sporočanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
sl: Po&išči:

en: Select Avatar
sl: Izberite podobo

en: No Avatar
sl: Brez podobe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
sl: Dodaj podobo ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
sl: Odstrani podobo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
sl: S spletno kamero

en: Take a photo
sl: Zajemi fotografijo

en: Someone Has Added You
sl: Nekdo vas je dodal

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
sl: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> Stik <b>%2</b> vas je dodal na svoj seznam stikov. (račun %3)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
sl: Stik XXX vas je dodal na svoj seznam stikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
sl: Podrobni podatki o tem stiku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
sl: Odobri temu stiku, da vidi moje stanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
sl: Dodaj ta stik na moj seznam stikov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
sl: Ime za prikaz za ta stik. Pustite prazno, če želite uporabiti vzdevek stika.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
sl: Vnesite ime za prikaz za stik. Ta določa, kako bo stik prikazan na seznamu stikov.
    Pustite prazno, če želite videti vzdevek stika kot njegovo ime za prikaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
sl: Ime za prikaz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
sl: Vnesite skupino, v katero želite dodati stik. Pustite prazno, če ga želite dodati v vrhnjo skupino.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
sl: V skupino:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
sl: Vnesite skupino, v katero želite dodati stik. Pustite prazno, če ga želite dodati v vrhnjo skupino.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
sl: Povezava z imenikom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
sl: Podajte sporočilo o odsotnosti ali pa izberite enega izmed vnaprej določenih.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
sl: Podrobnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
sl: Označite to in spodaj vnesite geslo, če želite, da je vaše geslo shranjeno v vaši listnici. Kopete vas tako ne bo spraševal po geslu vedno, ko ga bo potreboval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
sl: Zapomni si geslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
sl: Sem vnesite svoje geslo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
sl: Sem vnesite svoje geslo. Če ne želite shraniti gesla, odstranite zgornjo oznako »Zapomni si geslo«. Tako vas bo Kopete vedno vprašal po geslu, ko bo to potrebno.

en: Start &Chat...
sl: Začni &klepet ...

en: &Send Single Message...
sl: &Pošlji enojno sporočilo ...

en: User &Info
sl: O uporabn&iku

en: Send &File...
sl: Pošlji &datoteko ...

en: View &History...
sl: Prikaži &zgodovino ...

en: &Create Group...
sl: &Ustvari skupino ...

en: Cha&nge Meta Contact...
sl: Spreme&ni meta-stik ...

en: &Delete Contact
sl: &Izbriši stik ...

en: Change A&lias...
sl: Spremeni &vzdevek ...

en: &Block Contact
sl: &Blokiraj stik

en: Un&block Contact
sl: Odblo&kiraj stik

en: Contacts
sl: Stiki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
sl: Za vsak stik uporabi podmapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
sl: Vedno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
sl: Samo za izbrane stike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
sl: Razen za izbrane stike

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
sl: Dodaj nov vzdevek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
sl: Ukaz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
sl: To je ukaz, ki ga želite zagnati, ko izvedete ta vzdevek.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
sl: <qt>To je ukaz, ki ga želite pognati, ko izvedete ta vzdevek.
    
    V vašem ukazu lahko uporabite spremenljivke <b>%1, %2 ... %9</b>, ki bodo zamenjane z argumenti vzdevka. Spremenljivka <b>%s</b> bo zamenjana z vsemi argumenti. <b>%n</b> predstavlja vaš vzdevek.
    
    Ukaz naj ne vsebuje znaka »/« (ki bo tako ali tako odstranjen).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Alias:
sl: Vzdevek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
sl: To je vzdevek, ki ga dodajate (kar boste napisali za določilnikom za ukaze: »/«).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
sl: To je vzdevek, ki ga dodajate (kar boste napisali za določilnikom za ukaze: »/«). Vzdevek naj ne vsebuje znaka »/«, ki bo tako ali tako odstranjen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
sl: &Shrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
sl: &Prekliči

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
sl: Če želite, da je ta vzdevek dejaven samo za določene protokole, jih lahko izberete tukaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
sl: Protokoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
sl: Za protokole:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
sl: To je seznam vzdevkov po meri in ukazov, ki ste jih že dodali

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Alias
sl: Vzdevek

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
sl: Ukaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
sl: &Dodaj nov vzdevek ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
sl: &Izbriši izbrano

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
sl: Uredi vzdevek ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
sl: &Dodaj

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
sl: <qt>Ni bilo mogoče dodati vzdevka <b>%1</b>. Ime vzdevka ne sme vsebovati znakov »_« ali »=«.</qt>

en: Invalid Alias Name
sl: Neveljavno ime vzdevka

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
sl: <qt>Ni bilo mogoče dodati vzdevka <b>%1</b>. Vzdevek s tem ukazom že obstaja ali pa je ukaz že del Kopete.</qt>

en: Could Not Add Alias
sl: Ni bilo mogoče dodati vzdevka

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
sl: <qt>Ni bilo mogoče dodati vzdevka <b>%1</b>. Vzdevek s tem ukazom že obstaja ali pa je ukaz že del Kopete.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
sl: Izbriši

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati izbrane vzdevke?

en: Delete Aliases
sl: Izbriši vzdevke

[ctx: list_of_words_to_replace]
en: ur,your,r,are,u,you,theres,there is,arent,are not,dont,do not
sl: lp,lep pozdrav,živ,živijo

en: Text
sl: Besedilo

en: Replacement
sl: Zamenjava

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
sl: Možnosti za stavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
sl: Dodaj piko na konec vsake poslane vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
sl: Začni vsako poslano vrstico z veliko začetnico

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
sl: Seznam zamenjav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
sl: &Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
sl: &Besedilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
sl: &Zamenjava:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
sl: Možnosti za zamenjave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
sl: Samodejno zamenjaj v dohodnih sporočilih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
sl: Samodejno zamenjaj v odhodnih sporočilih

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
sl: Opombe o stiku

en: Notes about %1:
sl: Opombe o %1:

en: &Notes
sl: &Opombe

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: O&rodja

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
sl: Orodna vrstica šifriranja

en: Cryptography
sl: Šifriranje

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
sl: Šifriraj sporočila

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
sl: Podpiši sporočila

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
sl: Izvozi ključe stikov v imenik

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
sl: Zase niste izbrali zasebnega ključa, zato podpisovanje ni mogoče. Izberite zaseben ključ v pogovornem oknu možnosti šifriranja.

en: No Private Key
sl: Ni zasebnega ključa

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
sl: Ta protokol morda ne bo deloval s šifriranimi sporočili. Vzrok leži v veliki dolžini šifriranih sporočil, zaradi katere jih bo morda strežnik ali soležnik zavrnil. Da preprečite odjavo, opozorila ali morebitne začasne izključitve računa, izklopite šifriranje.

en: Cryptography Unsupported Protocol
sl: Nepodprt protokol šifriranja

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
sl[0]: Za naslednje meta-stike morate izbrati javni ključ, da bi jim lahko poslali šifrirana sporočila:
    %2
sl[1]: Za naslednji meta-stik morate izbrati javni ključ, da bi mu lahko poslali šifrirana sporočila:
    %2
sl[2]: Za naslednja meta-stika morate izbrati javni ključ, da bi jima lahko poslali šifrirana sporočila:
    %2
sl[3]: Za naslednje meta-stike morate izbrati javni ključ, da bi jim lahko poslali šifrirana sporočila:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
sl[0]: Manjkajoči javni ključi
sl[1]: Manjkajoč javni ključ
sl[2]: Manjkajoča javna ključa
sl[3]: Manjkajoči javni ključi

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
sl: &Izberite javni ključ

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
sl: I&zvozi javne ključe v imenik ...

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
sl: Ta protokol %1 morda ne bo deloval s šifriranimi sporočili. Vzrok leži v veliki dolžini šifriranih sporočil, zaradi katere jih bo morda strežnik ali soležnik zavrnil. Da preprečite odjavo, opozorila ali morebitne začasne izključitve računa, izklopite šifriranje.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
sl: Nepodprt protokol šifriranja %1

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
sl: Vstavek za šifriranje je našel šifrirni ključ za %1 (%2) v vašem imeniku zaKDE. Ali želite ključ %3 uporabiti kot javni ključ tega stika?

en: Public Key Found
sl: Najden javni ključ

en: Public Keys Found
sl: Najdeni javni ključi

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
sl: Vstavek za šifriranje je našel več šifrirnih ključev za %1 (%2) v vašem imeniku za KDE. Da uporabite enega izmed njih, ga izberite in kliknite V redu.

en: Private Key:
sl: Zasebni ključ:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
sl: Izberite ključ, ki ga želite uporabiti za podpisovanje in šifriranje sporočil

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
sl: Izberite ključ, ki ga želite uporabiti za podpisovanje in šifriranje sporočil

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
sl: Zasebni ključ uporabljen za odšifriranje in podpisovanje

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
sl: Oglejte si in spremenite zasebni ključ uporabljen za podpisovanje in šifriranje sporočil z uporabo vstavka za šifriranje

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
sl: <para>Preden lahko podpisujete sporočila ali prejemate šifrirana, morate izbrati zaseben ključ zase.</para><para>Preden lahko pošljete šifrirana sporočila do nekoga, morate izbrati njegov javni ključ tako da kliknete z desno na njegovo ime v seznamu stikov in izberete "Izberi javni ključ".</para>

en: Sign messages in clearsign mode
sl: Podpiši sporočila v načinu clearsign

en: Select Contact's Public Key
sl: Izberi stikov javni ključ

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
sl: Izberite ključ, ki ga želite uporabiti za šifriranje sporočil do prejemnika

en: Select public key
sl: Izberi javni ključ

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
sl: Izberite javni ključ za %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
sl: Prstni odtis uporabnikovega zasebnega ključa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
sl: Podpiši sporočila v načinu clearsign.

en: Export Public Keys
sl: Izvozi javne ključe

[ctx: @action:button]
en: Export
sl: Izvozi

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
sl: Izvozi v označene ključe v imenik

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
sl: &lt;ni meta-stikov s ključi za izvoz&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
sl: Vstavek za šifriranje bo izvozil ključe za izbrane meta-stike. Če ni bil z meta-stikom povezan noben vnos imenika, bo ustvarjen nov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
sl: Izberite ključe za izvoz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
sl: Označite polje poleg imena in ključa vsakega uporabnika, ki bi ga radi izvozili v imenik.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
sl: Izberi ključe za uporabo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
sl: Izberite ključ, ki ga želite uporabiti za šifriranje sporočil do meta-stika

en: -New filter-
sl: -Nov filter-

en: Rename Filter
sl: Preimenuj filter

en: Please enter the new name for the filter:
sl: Vnesite novo ime filtra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
sl: Razpoložljivi filtri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
sl: Preimenuj ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
sl: Pogoji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
sl: Če sporočilo vsebuje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
sl: Regularni izraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
sl: Uredi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
sl: Dejanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
sl: Nastavi pomembnost sporočila na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
sl: Nizka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
sl: Običajna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
sl: Poudari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
sl: Spremeni barvo ozadja v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
sl: Spremeni barvo ospredja v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
sl: Dvigni okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
sl: Nastavi obvestila ...

en: Keep
sl: Ohrani

en: Would you like to remove the old history files?
sl: Ali želite odstraniti stare datoteke z zgodovino?

en: History Converter
sl: Pretvornik za zgodovino

en: History converter
sl: Pretvornik za zgodovino

en: Parsing the old history in %1
sl: Razčlenjevanje stare zgodovine v %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
sl: Razčlenjevanje stare zgodovine v %1:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
sl: V novih klepetih pokaži prejšnja sporočila.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
sl: Število prikazanih sporočil.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
sl: Število sporočil na stran.

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
sl: Barva sporočil

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
sl: Slog za brskalnik po zgodovini.

en: History for %1
sl: Zgodovina za %1

en: All
sl: Vse

en: Loading...
sl: Nalaganje ...

en: Searching...
sl: Iskanje ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
sl: Po&išči

en: History for All Contacts
sl: Zgodovina za vse stike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
sl: Pripravljen

en: Latest History
sl: Najnovejša zgodovina

en: View &History
sl: Prikaži &Zgodovino

en: Quote Last Message
sl: Citiraj zadnje sporočilo

en: Import History
sl: Uvozi zgodovino

en: Import Listed Logs
sl: Uvozi naštete dnevnike

en: Get History From &Pidgin...
sl: Dobi zgodovino iz &Pidgina ...

en: Select log directory by hand
sl: Ročno izberite mapo z dnevniki

en: Parsed History
sl: Razčlenjena zgodovina

en: Saving logs to disk ...
sl: Shranjevanje dnevnikov na disk ...

en: Abort Saving
sl: Prekini shranjevanje

en: Saving
sl: Shranjevanje

en: Are You Sure?
sl: Ali ste prepričani?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
sl: Dnevnike iz Pidgina ste že uvozili. Če to storite dvakrat, bodo sporočila uvožena dvakrat.
    Ali res želite nadaljevati?

en: Select Log Directory
sl: Izberite mapo z dnevniki

en: Parsing history from pidgin ...
sl: Razčlenjevanje zgodovine iz Pidgina ...

en: Abort parsing
sl: Prekini razčlenjevanje

en: Parsing history
sl: Razčlenjevanje zgodovine

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
sl: OPOZORILO: v programu kopete ni enakovrednega protokola za protokol %1.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
sl: OPOZORILO: ni mogoče najti ujemajočega računa za %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
sl: OPOZORILO: na vašem seznamu stikov ni mogoče najti %1 (%2). Najdeni dnevniki ne bodo uvoženi.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
sl: OPOZORILO: ni mogoče odpreti datoteke %1. Preskakujem.

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
sl: OPOZORILO: ni mogoče razčleniti datuma »%1«. Morda lahko poskusite ročno urediti datoteko z datumom. (Primer prepoznanega datuma: "%2")

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
sl: PODATEK: %1 je bil uganjen kot eden izmed vaših vzdevkov.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
sl: PODATEK: %1 je bil uganjen kot eden izmed vzdevkov vaših prijateljev.

en: Cannot map Nickname to Account
sl: Ni mogoče povezati vzdevka z računom

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
sl: Ali ste kadarkoli v zgodovini uporabljali vzdevek »%1«?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
sl: OPOZORILO: napaka med razčlenjevanjem XML v %1 v vrstici %2, znak %3: %4

en: History
sl: Zgodovina

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
sl: Zaznane so bile stare datoteke z zgodovino iz Kopete 0.6 ali starejše.
    Ali jih želite uvoziti in jih pretvoriti v novo obliko?

en: History Plugin
sl: Vstavek Zgodovina

en: Import && Convert
sl: Uvozi in pretvori

en: Do Not Import
sl: Ne uvozi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
sl: Zgodovina klepeta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
sl: Število sporočil, ki so prikazana med brskanjem po zgodovini v oknu za klepet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
sl: Število sporočil na stran:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
sl: Barva sporočil iz zgodovine v oknu za klepet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
sl: Barva sporočil:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
sl: To je število sporočil, ki bodo samodejno dodana v okno za klepet ob odprtju novega klepeta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
sl: Število prikazanih sporočil:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
sl: Število sporočil, ki so prikazana med brskanjem po zgodovini v oknu za klepet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
sl: Ob odprtju novega klepeta samodejno doda zadnjih nekaj sporočil, ki ste jih izmenjali s stikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
sl: V novih klepetih prikaži zgodovino klepeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
sl: Stik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
sl: Uvozi zgodovino ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
sl: Filter za sporočila:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
sl: Vsa sporočila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
sl: Samo dohodna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
sl: Samo odhodna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
sl: Datum

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
sl: Stik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
sl: Poišči:

en: Get History From &Kopete...
sl: Dobi zgodovino iz programa &Kopete ...

en: Parsing history from kopete ...
sl: Razčlenjevanje zgodovine iz programa Kopete ...

en: History2
sl: Zgodovina2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
sl: Uvozi zgodovino in drugih vstavkov zgodovine za Kopete, Pidgina ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
sl: Uvozi zgodovino

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
sl: Vodoravna ločljivost izrisa (točk/palec).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
sl: Navpična ločljivost izrisa (točk/palec).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
sl: Datoteka z LaTeX vstavki.

en: Preview Latex Images
sl: Predogled slik LaTeXa

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
sl: Sporočilo, ki ga pišete, ne vsebuje LaTeX-a. Enačba mora biti obdana v LaTeX-u z dvema paroma dolarskih znakov: $$enačba$$

en: No LaTeX Formula
sl: Ni enačbe v LaTeX-u

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
sl: <b>Predogled sporočila v LaTeX-u:</b><br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
sl: Ni mogoče najti programa »convert«.
    Program je zahtevan za izris enačb v LaTeX-u.
    Obiščite stran www.imagemagick.org ali pa ustrezen paket poiščite v upravljalniku paketov vaše distribucije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
sl: Vstavek KopeteTeX omogoča Kopete, da izriše enačbe v LaTeX-u v oknu za klepet. Pošiljatelj mora obdati formulo med dva para »$«. Npr.: $$enačba$$
    Ta vstavek za delovanje potrebuje nameščen program ImageMagick.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
sl: Datoteka z LaTeX vstavki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
sl: Ločljivost izrisa (točk/palec):

en: Unknown artist
sl: Neznan izvajalec

en: Unknown album
sl: Neznan album

en: Unknown track
sl: Neznana skladba

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
sl: Glava sporočila za oglaševanje.

en: Now listening to:
sl: Zdaj poslušam:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
sl: Jedro sporočila za oglaševanje.

en: %track( by %artist)( on %album)
sl: %track( od %artist)( na %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
sl: Veznik pri predvajanju več skladb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
sl:  in

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
sl: Izrecno pokaži trenutno predvajano skladbo s pomočjo menija ali ukaza /media.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
sl: Prikaži trenutno predvajano skladbo v oknu za klepet.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
sl: Pokaži trenutno predvajano skladbo namesto sporočila stanja.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
sl: Pokaži trenutno predvajano skladbo pripeto k sporočilu stanja.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
sl: Uporabi izbrani predstavnostni predvajalnik.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
sl: Izbrani predstavnostni predvajalnik za oglaševanje predvajanja.

en: Send Media Info
sl: Pošlji podatke o glasbi

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
sl: Noben podprt predvajalnik (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet ali Qmmp) ne predvaja ničesar.

en: Nothing to Send
sl: Ničesar za pošiljanje

en: USAGE: /media - Displays information on current song
sl: UPORABA: /media - prikaže podatke o trenutni glasbi

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
sl: Zdaj poslušam za Kopete. Povedal vam bi, kaj poslušam. če bi le kaj poslušal s podprtim predstavnostnim predvajalnikom.

en: Unknown player
sl: Neznan predvajalnik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
sl: Zdaj poslušam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
sl: <b>Delite vaš glasbeni okus</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
sl: &Sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
sl: Za oglaševanje uporabi to sporočilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
sl: %track, %artist, %album in %player se zamenjajo s pravimi podatki, če so znani.
    Izrazi v oklepajih so odvisni od opravljene zamenjave.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
sl: Začni z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
sl: Zdaj poslušam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
sl: Za vsako skladbo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
sl: %track (od %artist)(na %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
sl: Veznik (za več kot eno skladbo):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
sl: &Način oglaševanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
sl: Izr&ecno z »Orodja → Pošlji podatke o glasbi«
    ali vpišite »/media« v okno za klepet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
sl: Prikaži v &oknu za klepet (samodejno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
sl: Pokaži &glasbo, ki jo poslušam 
    namesto mojega sporočila stanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
sl: Prip&ni mojemu sporočilu stanja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
sl: Predstavnostni p&redvajalnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
sl: &Uporabi izbrani predvajalnik

en: Waiting for %1...
sl: Čakanje na %1 ...

en: Checking if answers match...
sl: Preverjanje ujemanja odgovorov ...

en: Incoming authentication request from %1
sl: Dohodna zahteva za overitev od %1

en: Close
sl: Zapri

[ctx: @title]
en: Select authentication method
sl: Izberite način overitve

en: Question and Answer
sl: Vprašanje in odgovor

en: Shared Secret
sl: Deljena skrivnost

en: Manual fingerprint verification
sl: Ročna potrditev prstnih odtisov

[ctx: @title]
en: Question and Answer
sl: Vprašanje in odgovor

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
sl: Vnesite vprašanje, na katerega lahko odgovori le %1:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
sl: Vnesite odgovor na svoje vprašanje:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
sl: Overjanje z %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
sl: %1 bi rad potrdil vašo pristnost. Odgovorite na naslednje vprašanje v spodnje polje:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
sl: Deljena skrivnost

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
sl: Vnesite skrivno šifrirno frazo, ki jo poznate le vi in %1:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
sl: Overjanje z %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
sl: Vnesite skrivno šifrirno frazo, ki jo poznate le vi in %1:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
sl: Ročna potrditev

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
sl: Na drug varen način stopite v stik z %1 in potrdite pravilnost naslednjega prstnega odtisa:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
sl: Ne morem potrditi

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
sl: Lahko potrdim

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
sl: , da je ta prstni odtis za %1 dejansko pravilen

en: Authentication successful
sl: Overitev je uspela

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
sl: Overitev %1 je bila uspešno zaključena. Pogovor je sedaj varen.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
sl: <b>%1</b> vas je uspešno overil. Mogoče bi radi tudi vi overili ta stik, tako da mu zastavite svoje vprašanje.

en: Authentication failed
sl: Overitev ni uspela

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
sl: Overitev %1 ni bila uspešna. Da bi se prepričali, da ne govorite s sleparjem, poskusite znova z uporabo načina overjanja s potrjevanjem prstnih odtisov. Pogovor sedaj ni varen.

en: Authentication aborted
sl: Overjanje prekinjeno

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
sl: %1 je prekinil opravilo overjanja. Da bi se prepričali, da ne govorite s sleparjem, poskusite znova z uporabo načina overjanja s potrjevanjem prstnih odtisov.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
sl: Stiku %1 postavite vprašanje, na katerega veste odgovor le vi in stik. Če se odgovora ne ujemata, obstaja možnost, da govorite s sleparjem.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
sl: Izberite skrivnost, ki je znana le vam in stiku %1. Če se skrivnost ne ujema, obstaja možnost, da govorite s sleparjem. Skrivnosti ne pošiljajte prek okna za klepet. V tem primeru bi bila overitev lahko zlahka ogrožena.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
sl: Ročno potrdite prstni odtis stika %1. Na primer prek telefona ali podpisanega (in potrjenega) e-poštnega sporočila.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
sl: Overjanje stika ...

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
sl: Vedno šifriraj odhodna sporočila

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
sl: Sporočila šifriraj samodejno, če druga stran podpira OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
sl: Sporočila šifriraj, če druga stran zahteva povezavo OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
sl: Nikoli ne šifriraj odhodnih sporočil

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
sl: Nastavitve za OTR

en: OTR Encryption
sl: Šifriranje OTR

en: Start OTR Session
sl: Začni sejo OTR

en: End OTR Session
sl: Končaj sejo OTR

en: Authenticate Contact
sl: Overi stik

en: Refresh OTR Session
sl: Osveži sejo OTR

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
sl: <b>Od <a>%1</a> je bil prejet nov prstni odtis. Priporočamo, da overite ta stik.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
sl: <b>Začela se je zasebna seja OTR.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
sl: <b>Začela se je nepotrjena seja OTR.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
sl: <b>Seja OTR se je zaključila. Vedite, da pogovor sedaj ni več varen.</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
sl: <b>Povezava OTR se je uspešno osvežila.</b>

en: Error occurred encrypting message.
sl: Med šifriranjem sporočila je prišlo do napake.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
sl: %1 ste poslali šifrirane podatke, a jih ta ni pričakoval.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
sl: Poslali ste neberljivo šifrirano sporočilo.

en: You transmitted a malformed data message.
sl: Poslali ste napačno oblikovano podatkovno sporočilo.

en: [resent]
sl: [ponovno poslano]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
sl: Overitev z <b>%1</b> je bila uspešna. Pogovor je sedaj varen.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
sl: Overitev z <b>%1</b> ni bila uspešna. Pogovor sedaj ni varen.

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
sl: Poskušali ste poslati nešifrirano sporočilo k %1.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
sl: Med šifriranjem sporočila je prišlo do napake. Sporočilo ni bilo poslano.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
sl: %1 je že zaprl zaseben pogovor z vami. Vaše sporočilo ni bilo poslano. Končajte vaš zaseben pogovor ali pa ga znova začnite.

en: OTR error
sl: Napaka OTR

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
sl: Dobivate lastna sporočila OTR. Ali poskušate klepetati s sabo ali pa nekdo odbija vaša sporočila nazaj do vas.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
sl: <b>Zadnje sporočilo za %1 je bilo ponovno poslano.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
sl: <b>Šifrirano sporočilo prejeto od %1 ni berljivo, saj trenutno ne klepetate zasebno.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
sl: %1 vam je poslal neberljivo šifrirano sporočilo.

en: We received a malformed data message from %1.
sl: %1 vam je poslal napačno oblikovano podatkovno sporočilo.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
sl: <b>Naslednje sporočilo od %1 <i>ni bilo</i> šifrirano: [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
sl: %1 vam je poslal šifrirano sporočilo namenjeno drugi seji. Če ste prijavljeni večkrat, je to sporočilo morda dobila druga seja.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
sl: <b>%1</b> je zaključil sejo OTR. Priporočamo, da storite isto.

en: An error occurred while encrypting the message.
sl: Med šifriranjem sporočila je prišlo do napake.

en: Terminating OTR session.
sl: Zaključevanje seje OTR.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
sl: <b>Overitev prekinjena. Zapomnite si, da pogovor sedaj ni varen.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
sl: <b>Overjanje stika ...</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
sl: Prstni odtis ni prisoten.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
sl: Neuporabljen

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
sl: Zaseben

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
sl: Nepotrjen

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
sl: Zaključen

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
sl: Ni zaseben

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
sl: Ne

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
sl: Pravilnik &OTR

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
sl: &Privzeto

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
sl: &Vedno

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
sl: P&riložnostno

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
sl: Ro&čno

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
sl: &Nikoli

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
sl: Vaše nastavitve pravilnikov ne omogočajo šifriranih sej za ta stik.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
sl: Poskušanje osvežitve seje OTR z <b>%1</b> ...

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
sl: Poskušanje začetka zasebne seje OTR z <b>%1</b> ...

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
sl: Izbrani račun že ima ključ. Ali želite ustvariti novega?

en: Overwrite key?
sl: Prepišem ključ?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
sl: Na drug varen način stopite v stik z %1 in preverite pravilnost naslednjega prstnega odtisa:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
sl: Ali ste prepričani, da želite zaupati temu prstnemu odtisu?

en: Verify fingerprint
sl: Preveri prstni odtis

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
sl: Možnosti vstavka OTR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
sl: Zasebni ključi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
sl: Račun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
sl: &Ustvari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
sl: Prstni odtis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
sl: Brez prstnega odtisa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
sl: Privzet pravilnik OTR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
sl: Vedno šifriraj sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
sl: &Vedno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
sl: &Ročno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
sl: Sporočila šifriraj samodejno, če druga stran podpira OTR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
sl: &Priložnostno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
sl: Nikoli ne šifriraj sporočil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
sl: &Nikoli

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
sl: &Znani prstni odtisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
sl: ID stika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
sl: Preverjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
sl: Prstni odtis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
sl: Protokol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
sl: &Preveri prstni odtis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
sl: P&ozabi prstni odtis

en: Please wait
sl: Počakajte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
sl: Počakajte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
sl: Počakajte med ustvarjanjem zasebnega ključa

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
sl: Dohodno

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
sl: Odhodno

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
sl: Obojesmerno

en: HTML Message Body
sl: Telo sporočila v HTML

en: Plain Text Message Body
sl: Telo sporočila v navadnem besedilu

en: Kopete Message XML
sl: Kopete XML za sporočila

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
sl: Dohodno

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
sl: Odhodno

en: Path
sl: Pot

en: Direction
sl: Smer

en: Pipe Contents
sl: Vsebina preusmeritve

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
sl: Preusmeritev %1 je vrnila napačno oblikovan XML. Napaka je:
    
    %2
    
    Nahaja se v vrstici %3 in stolpcu %4

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
sl: Izberite program ali skript skozi katerega naj se preusmerijo sporočila

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
sl: &Dodaj ...

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
sl: &Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
sl: Dodaj obstoječ meta-stik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
sl: Podaj drug stik:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
sl: Dovoli vsem, da mi pošiljajo sporočila.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
sl: Ne dovoli nikomur, da mi pošilja sporočila, razen stikom na belem seznamu.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
sl: Dovoli vsem, da mi pošiljajo sporočila, razen stikom na črnem seznamu.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
sl: Stiki na belem seznamu.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
sl: Stiki na črnem seznamu.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
sl: Prezri sporočila, ki vsebujejo vsaj eno izmed naslednjih besed.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
sl: Iskane besede.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
sl: Prezri sporočila, ki vsebujejo vse naslednje besede.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
sl: Filtriraj po pošiljatelju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
sl: Dovoli samo sporočila od stikov na belem seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
sl: Črni seznam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
sl: Dovoli vsa sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
sl: Dovoli samo sporočila od stikov na mojem seznamu stikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
sl: Dovoli vsa sporočila, razen tistih od stikov na črnem seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
sl: Beli seznam:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
sl: Filtriraj po vsebini (ločite besede z vejicami)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
sl: Prezri sporočila, ki vsebujejo vse naslednje besede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
sl: Prezri sporočila, ki vsebujejo vsaj eno izmed naslednjih besed:

en: Add to WhiteList
sl: Dodaj na beli seznam

en: Add to BlackList
sl: Dodaj na črni seznam

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
sl: Sporočilo, ki ga je poslal %1, je bilo prezrto, ker ta stik ni na vašem belem seznamu.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
sl: Sporočilo, ki ga je poslal %1, je bilo prezrto, ker je ta stik na vašem črnem seznamu.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
sl: Sporočilo, ki ga je poslal %1, je bilo prezrto, ker ta stik ni na vašem seznamu stikov.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
sl: Sporočilo, ki ga je poslal %1, je bilo prezrto, ker vsebuje besedo iz črnega seznama.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
sl: Sporočilo, ki ga je poslal %1, je bilo prezrto, ker vsebuje besede iz črnega seznama.

en: Add Contact to Whitelist
sl: Dodaj stik na beli seznam

en: Add Contact to Blacklist
sl: Dodaj stik na črni seznam

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
sl: Zasebnost

en: Statistics for %1
sl: Statistika za %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
sl: Ključ:  <font color="%1">Povezan</font>  <font color="%2">Odsoten</font>  <font color="%3">Nepovezan</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
sl: <h1>Statistika za %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
sl: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="Splošen povzetek">Splošno</a></b><br><span title="Izberite dan ali mesec, da vidite statistiko zanj"><b>Dnevi: </b><a href="dayofweek:1">ponedeljek</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">torek</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">sreda</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">četrtek</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">petek</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">sobota</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">nedelja</a><br><b>Meseci: </b><a href="monthofyear:1">januar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">februar</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">marec</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">april</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">maj</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">junij</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">julij</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">avgust</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">september</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">oktober</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">november</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">december</a>&nbsp;</span></div><br>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
sl: <div class="statgroup" title="Zgodovina stanja stika za danes"><h2>Danes</h2><table width="100%"><tr><td>Stanje</td><td>Od</td><td>Do</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
sl: <b title="Skupni čas, ko je bil %1 viden">Skupno viden:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
sl: <b title="Skupni čas, ko je bil %1 povezan">Skupno povezan:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
sl: <b title="Skupni čas, ko je bil %1 odsoten">Skupno odsoten:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
sl: <b title="Skupni čas, ko je bil %1 nepovezan">Skupno nepovezan:</b> %2

en: General information
sl: Splošni podatki

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
sl[0]: <b>Povprečna dolžina sporočila:</b> %1 znakov<br>
sl[1]: <b>Povprečna dolžina sporočila:</b> %1 znak<br>
sl[2]: <b>Povprečna dolžina sporočila:</b> %1 znaka<br>
sl[3]: <b>Povprečna dolžina sporočila:</b> %1 znaki<br>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
sl[0]: <b>Čas med sporočiloma: </b> %1 sekund
sl[1]: <b>Čas med sporočiloma: </b> %1 sekunda
sl[2]: <b>Čas med sporočiloma: </b> %1 sekundi
sl[3]: <b>Čas med sporočiloma: </b> %1 sekunde

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
sl: <b title="Čas zadnjega pogovora z %1">Zadnji pogovor:</b> %2<br>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
sl: <b title="Zadnji čas, ko je bil %1 povezan ali odsoten">Zadnji čas prisotnosti:</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
sl: Trenutno stanje

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
sl: Je <b>%1</b> od <b>%2</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
sl: Kdaj je bil ta stik viden?<br />Vsi grafi imajo 24 stolpcev, vsak za vsako uro, kar skupaj znese en dan. %1 je na levi in %2 na desni.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
sl: Med %1 in %2 je bil stik %3 viden %4 % ure.

en: Online time
sl: Čas povezanosti

en: Away time
sl: Čas odsotnosti

en: Offline time
sl: Čas nepovezanosti

en: online
sl: povezan

en: away
sl: odsoten

en: offline
sl: nepovezan

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
sl: Med %1 in %2 je imel stik %3 stanje %5 %4 % časa.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
sl: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Stanje</td><td>Od</td><td>Do</td></tr>

en: View &Statistics
sl: Prikaži s&tatistiko

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
sl: &Koledarski prikaz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
sl: &Barve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
sl: &Dodaj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
sl: Premakni &gor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
sl: Premakni &dol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
sl: Naključni vrstni red

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
sl: Spremeni splošno barvo ospredja besedila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
sl: Spremeni barvo vsake črke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
sl: Spremeni barvo vsake besede

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
sl: Učinki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lamer)
en: L4m3r t4lk
sl: L4m3rsk1 g0v0r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
sl: VAlovanJE veLIKOsti

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
sl: Privzet materin jezik

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
sl: Storitev za prevajanje

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
sl: Ne prevajaj dohodnih sporočil

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
sl: Prikaži izvorno dohodno sporočilo

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
sl: Dohodna sporočila prevedi neposredno

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
sl: Ne prevajaj odhodnih sporočil

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
sl: Prikaži izvorno odhodno sporočilo

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
sl: Odhodna sporočila prevedi neposredno

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
sl: Pred pošiljanjem sporočila prikaži pogovorno okno

en: Translator Plugin
sl: Vstavek Prevajalec

en: Translate
sl: Prevedi

en: Detect language
sl: Zaznaj jezik

en: Afrikaans
sl: Afrikanščina

en: Albanian
sl: Albanščina

en: Arabic
sl: Arabščina

en: Armenian
sl: Armenščina

en: Azerbaijani
sl: Azerbajdžanščina

en: Basque
sl: Baskovščina

en: Belarusian
sl: Beloruščina

en: Bulgarian
sl: Bolgarščina

en: Catalan
sl: Katalonščina

en: Chinese (Simplified)
sl: Kitajsko (poenostavljeno)

en: Chinese (Traditional)
sl: Kitajsko (tradicionalno)

en: Croatian
sl: Hrvaščina

en: Czech
sl: Češčina

en: Danish
sl: Danščina

en: Dutch
sl: Nizozemščina

en: English
sl: Angleščina

en: Estonian
sl: Estonščina

en: Filipino
sl: Filipinščina

en: Finnish
sl: Finščina

en: French
sl: Francoščina

en: Galician
sl: Galicijščina

en: Georgian
sl: Gruzinščina

en: German
sl: Nemščina

en: Greek
sl: Grščina

en: Haitian Creole
sl: Haitijska kreolščina

en: Hebrew
sl: Hebrejščina

en: Hindi
sl: Hindujščina

en: Hungarian
sl: Madžarščina

en: Icelandic
sl: Islandščina

en: Indonesian
sl: Indonezijščina

en: Irish
sl: Irščina

en: Italian
sl: Italijanščina

en: Japanese
sl: Japonščina

en: Korean
sl: Korejščina

en: Latvian
sl: Latvijščina

en: Lithuanian
sl: Litvanščina

en: Macedonian
sl: Makedonščina

en: Malay
sl: Malajščina

en: Maltese
sl: Malteščina

en: Norwegian
sl: Norveščina

en: Persian
sl: Perzijščina

en: Polish
sl: Poljščina

en: Portuguese
sl: Portugalščina

en: Romanian
sl: Romunščina

en: Russian
sl: Ruščina

en: Serbian
sl: Srbščina

en: Slovak
sl: Slovaščina

en: Slovenian
sl: Slovenščina

en: Spanish
sl: Španščina

en: Swahili
sl: Svahilščina

en: Swedish
sl: Švedščina

en: Thai
sl: Tajščina

en: Turkish
sl: Turščina

en: Ukrainian
sl: Ukrajinščina

en: Urdu
sl: Urdujščina

en: Vietnamese
sl: Vietnamščina

en: Welsh
sl: Valižanščina

en: Yiddish
sl: Jidiščina

en: Set &Language
sl: Nastavi &jezik

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
sl: %2
    Samodejno prevedeno:
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
sl: %2<br/>Samodejno prevedeno:<br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
sl: Storitev za prevajanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
sl: Privzet materin jezik:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
sl: Dohodna sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
sl: Ne prevajaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
sl: Prikaži izvorno sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
sl: Neposredno prevedi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
sl: Odhodna sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
sl: Pred pošiljanjem prikaži pogovorno okno

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
sl: Največje število predogledov

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
sl: Ali naj bo slika umerjena

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
sl: Ali naj bo število predogledov omejeno?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
sl: Umeri slike na širino

en: Preview of:
sl: Predogled:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
sl: Možnosti predogleda slik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
sl: Če je označeno, se prejem in prikaže le določeno število slik.
    V nasprotnem primeru se ustvari neomejeno število predogledov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
sl: &Omeji število predogledov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
sl: Največje število slik za prejem in predogled.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
sl: Umerjanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
sl: Če je označeno, bodo predogledi slik pomanjšani na podano širino.
    V nasprotnem primeru slike niso umerjena in so prikazane v izvorni velikosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
sl: Umeri &na:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
sl: Širina, na katero naj bodo pomanjšane slike. Manjše slike bodo prikazane v izvorni velikosti.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
sl:  slikovnih točk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
sl: Predogled povezave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
sl: Ustvari sliko za predogled povezave.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
sl: Omogoči predo&gled povezav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
sl: Prekini ustvarjanje predogl&eda po

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
sl: Po navedenem številu sekund se ustvarjanje predogleda samodejno prekine.
    Če želite, da se ustvarjanje nikoli ne prekine, vnesite vrednost 0.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
sl:  sekundah

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
sl: Zakasnitev, v sekundah, pred posodobitvijo datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
sl: URL, na katerega naj bo poslana datoteka

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
sl: Oblikovanje HTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
sl: Oblikovanje XHTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
sl: Oblikovanje XML

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
sl: Preoblikovanje XML s predlogo XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
sl: Predloga XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
sl: V (X)HTML zamenjaj besedila protokolov s slikami

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
sl: Uporabi enega izmed mojih imen za ime za prikaz

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
sl: Za ime za prikaz uporabi drugo ime

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
sl: Želeno ime za prikaz

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
sl: Vključi naslove hipnega sporočanja

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
sl: Med pošiljanjem vaše strani s prisotnostjo  je prišlo do napake.
    Preverite pot do cilja in dovoljenja za pisanje.

en: Not yet known
sl: Še ni znano

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
sl: Pošiljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
sl: Pošlji &na:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
sl: Oblikovanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
sl: HTML 4.01 Transitional s kodiranjem znakov ISO-8859-1 (Latin 1).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
sl: HTML 4.01 Transitional s kodiranjem znakov ISO-8859-1 (Latin 1).
    To različico bi morala pravilno prikazati večina spletnih brskalnikov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
sl: &HTML (preprost izgled)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
sl: Stran bo v obliki XHTML 1.0 Strict, ki je priporočilo W3C. Kodiranje znakov je UTF-8.
    
    Zapomnite si, da nekateri starejši brskalniki ne podpirajo XHTML. Prav tako se prepričajte, da vaš spletni strežnik streže pravilno vrsto MIME, na primer application/xhtml+xml.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
sl: XHTML (preprost izgled)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
sl: Shrani izhod v obliki XML z naborom znakov UTF-8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
sl: Shrani izhod v obliki XML s kodiranjem UTF-8.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
sl: Preoblikovanje XML z &uporabo predloge XSLT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
sl: Zamenja imena protokolov, kot sta Jabber in IRC, s slikami.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
sl: Imena protokolov, kot sta Jabber in IRC, zamenja s slikami.
    
    Zapomnite si, da morate ustrezne slike PNG, ročno kopirati v pravo mapo.
    
    Privzeto se uporabijo naslednje datoteke:
    
    images/jabber_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
    images/msn_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
sl: &V (X)HTML zamenjaj besedila protokolov s slikami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
sl: Uporabi enega izmed &mojih imen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
sl: Vključi &naslove hipnega sporočanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
sl: Uporabi &drugačno ime:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
sl: Ni mogoče objaviti storitve Bonjour. Trenutno vstavek Bonjour deluje le z Avahi.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
sl: Ni se mogoče povezati na krajevni strežnik mDNS. Preverite delovanje ozadnjega programa Avahi.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
sl: Možnosti računa - Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
sl: &Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
sl: Podatki o računu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
sl: E-poštni naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_emailAddress)
en: kde@example.com
sl: kde@primer.si

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
sl: Za protokol Bonjour morate podati vsaj ime. Ime je lahko oblike »Polno Ime@Gostitelj«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Protokol Bonjour ne omogoča dodajanja stikov. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Stiki se bodo pojavili, ko postanejo povezani.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Če pričakujete stik, a ga ne vidite</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) se prepričajte, da krajevni strežnik mDNS (avahi-daemon) deluje pravilno</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) v programu Konsole zaženite "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in preverite, ali stike vidite tu</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) se prepričajte, da so na požarnem zidu vrata 5353/UDP in 5298/TCP odprta</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
sl: Poveza&n

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
sl: Odsoten

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
sl: &Odsoten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
sl: Nepo&vezan

en: &Search for Friends
sl: &Poišči prijatelje

en: Export Contacts to Server
sl: Izvozi seznam stikov na strežnik

en: Import Contacts from Server
sl: Uvozi stike s strežnika

en: Delete Contacts from Server
sl: Izbriši stike s strežnika

en: Export Contacts to File...
sl: Izvozi seznam stikov v datoteko ...

en: Import Contacts from File...
sl: Uvozi seznam stikov iz datoteke ...

en: Only for Friends
sl: Samo za prijatelje

en: Go O&nline
sl: Postani pove&zan

en: Set &Busy
sl: Postani za&poslen

en: Set &Invisible
sl: Postani n&eviden

en: Go &Offline
sl: Postani nepo&vezan

en: Set &Description...
sl: Nastavi &opis ...

en: Export Contacts on change
sl: Ob spremembi izvozi stike

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
sl: povezava z uporabo SSL ni mogoča, poskušam brez SSL.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
sl: ni se bilo mogoče povezati s strežnikom za Gadu-Gadu (»%1«).

en: Connection Error
sl: Napaka povezave

en: Imported contacts list is empty.
sl: Uvoženi seznam stikov je prazen.

en: Contacts imported.
sl: Stiki so bili uvoženi.

en: Contacts exported.
sl: Stiki so bili izvoženi.

en: Contacts deleted from the server.
sl: Stiki so bili izbrisani s strežnika.

en: Save Contacts List for Account %1 As
sl: Shrani seznam stikov za račun %1 kot

en: Unable to create temporary file.
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke.

en: Save Contacts List Failed
sl: Shranjevanje seznama stikov ni uspelo

en: Load Contacts List for Account %1 As
sl: Naloži seznam stikov za račun %1 kot

en: Contacts List Load Has Failed
sl: Nalaganje seznama stikov ni uspelo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
sl: Okno odsotnosti

en: Unable to retrieve token.
sl: Ni mogoče pridobiti žetona.

en: Registration FAILED
sl: Registracija NI USPELA

en: Unknown connection error while retrieving token.
sl: Neznana napaka povezave med pridobivanjem žetona.

en: Token retrieving status: %1
sl: Stanje pridobivanja žetona: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
sl: Težava med pridobivanjem žetona Gadu-Gadu

en: Unknown connection error while registering.
sl: Neznana napaka povezave med registriranjem.

en: Registration status: %1
sl: Stanje registracije: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
sl: Napaka med registracijo Gadu-Gadu

en: Registration Finished
sl: Registracija končana

en: Registration has been completed successfully.
sl: Registracija je bila uspešno zaključena.

en: Registration Error
sl: Napaka med registracijo

en: Incorrect data sent to server.
sl: Strežniku poslani napačni podatki.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
sl: Spominjanje na geslo se je predčasno zaključilo zaradi napake povezave.

en: Success
sl: Uspeh

en: Unsuccessful. Please retry.
sl: Neuspešno. Poskusite znova.

en: Remind Password
sl: Spomni na geslo

en: Remind password finished:
sl: Spominjanje na geslo zaključeno:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
sl: Spreminjanje gesla se je končalo predčasno zaradi napake povezave.

en: State Error
sl: Napaka stanja

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
sl: Spreminjanje gesla se je končalo predčasno zaradi težave povezane s sejo. Poskusite znova kasneje.

en: Changed Password
sl: Geslo spremenjeno

en: Your password has been changed.
sl: Vaše geslo je bilo spremenjeno.

en: Show Profile
sl: Prikaži profil

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
sl: <qt>Če želite odstraniti stik s seznama, morate biti povezan.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
sl: Vstavek Gadu-Gadu

en: &Resume
sl: Na&daljuj

en: Over&write
sl: Pr&epiši

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
sl: Datoteka %1 že obstaja Ali jo želite nadaljevati ali prepisati?

en: File Exists: %1
sl: Datoteka obstaja: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
sl: Povezava s soležnikom je bila zavrnjena. Računalnik verjetno ne posluša za dohodnimi povezavami.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
sl: Soležnik ni odobril prenosa datoteke.

en: File-transfer handshake failure.
sl: Rokovanje za prenos datoteke ni uspelo.

en: File transfer had problems with the file.
sl: Med prenosom te datoteke je prišlo do težav.

en: There was network error during file transfer.
sl: Med prenosom datoteke je prišlo do omrežne napake.

en: Unknown File-Transfer error.
sl: Neznana napaka med prenosom datoteke.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
sl: <p align="center">Pridobivanje s strežnika</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
sl: <b>Registracija NI USPELA.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
sl: <b>Vnesite UIN.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
sl: <b>UIN mora biti pozitivno število.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
sl: <b>Vnesite geslo.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
sl: <b>Zaganjanje vtiča za poslušanje DCC ni uspelo. DCC ne bo deloval.</b>

en: Edit Contact's Properties
sl: Uredi lastnosti stika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
sl: Blokiran

en: A&way
sl: &Odsoten

en: B&usy
sl: &Zaposlen

en: I&nvisible
sl: &Neviden

en: Search &More...
sl: Poišči &več ...

en: Gadu-Gadu Public Directory
sl: Javni imenik za Gadu-Gadu

en: &New Search
sl: &Novo iskanje

en: S&earch
sl: Po&išči

en: &Add User...
sl: &Dodaj uporabnika ...

en: &Close
sl: &Zapri

en: Register New Account
sl: Registriraj nov račun

en: &Register
sl: &Registriraj

en: Retrieving token
sl: Pridobivanje žetona

en: Please enter a valid E-Mail Address.
sl: Vnesite veljaven e-poštni naslov.

en: Please enter the same password twice.
sl: Dvakrat vnesite enako geslo.

en: Password entries do not match.
sl: Gesli se ne ujemata.

en: Please enter the verification sequence.
sl: Vnesite zaporedje za preverjanje.

en: Account created; your new UIN is %1.
sl: Račun je ustvarjen. Vaš nov UIN je %1.

en: Registration failed: %1
sl: Registracija ni uspela: %1.

en: Registration was unsucessful, please try again.
sl: Registracija ni uspela. Poskusite znova.

en: You are not connected to the server.
sl: Niste povezani s strežnikom.

en: You have to be connected to the server to change your status.
sl: Da lahko spremenite stanje, morate biti povezani s strežnikom.

en: idle
sl: nedejaven

en: resolving host
sl: razreševanje gostitelja

en: connecting
sl: povezovanje

en: reading data
sl: branje podatkov

en: error
sl: napaka

en: connecting to hub
sl: povezovanje z razdelilnikom

en: connecting to server
sl: povezovanje s strežnikom

en: retrieving key
sl: pridobivanje ključa

en: waiting for reply
sl: čakanje na odgovor

en: connected
sl: povezan

en: sending query
sl: pošiljanje poizvedbe

en: reading header
sl: branje glave

en: parsing data
sl: razčlenjevanje podatkov

en: done
sl: končano

en: TLS connection negotiation
sl: pogajanje o povezavi TLS

en: unknown
sl: neznano

en: Resolving error.
sl: Napaka razreševanja.

en: Connecting error.
sl: Napaka povezovanja.

en: Reading error.
sl: Napaka med branjem.

en: Writing error.
sl: Napaka med pisanjem.

en: Unknown error number %1.
sl: Neznana številka napake %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
sl: Ni mogoče razrešiti naslova strežnika. Napaka DNS.

en: Unable to connect to server.
sl: Ni se mogoče povezati s strežnikom.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
sl: Strežnik je poslal napačne podatke. Napaka protokola.

en: Problem reading data from server.
sl: Težava med branjem podatkov s strežnika.

en: Problem sending data to server.
sl: Težava med pošiljanjem podatkov na strežnik.

en: Incorrect password.
sl: Napačno geslo.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
sl: Ni se mogoče povezati preko šifriranega kanala.
    Poskusite onemogočiti podporo za šifriranje v nastavitvah za račun Gadu in seposkusite znova povezati.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
sl: Uporabniški ID računa Gadu-Gadu, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
sl: Uporabniški ID računa Gadu-Gadu, ki ga želite dodati. Bil naj bi v obliki števila (brez decimalk, presledkov). To polje je obvezno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Gadu-Gadu &UIN:
sl: &UIN za Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
sl: <i>(na primer: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
sl: Osebno ime stika, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
sl: Osebno (dano) ime stika, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
sl: &Osebno Ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
sl: Priimek stika, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
sl: Priimek (družinsko ime) stika, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
sl: &Priimek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
sl: Vzdevek stika, ki ga želite dodati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
sl: &Vzdevek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
sl: E-poštni naslov tega stika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
sl: &E-poštni naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
sl: &Telefonska številka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
sl: Označite, če želite ta stik izločiti iz načina stanja »Samo za prijatelje«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
sl: Nepove&zan za ta stik, ko nastavim »Samo za prijatelje«

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
sl: Skupina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
sl: Izberite stanje. Privzeto je izbrano stanje »Povezan«. 
    Vse kar morate storiti je vpisati opis stanja. 
    Če izberete »Nepovezan« bo povezava prekinjena, z danim opisom.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
sl: Nastavi vaše stanje na »Povezan«.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
sl: Nastavi vaše stanje na »Nepovezan«. To nakazuje, da ste pripravljeni na klepet s komerkoli.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
sl: Nastavi vaše stanje na zaposlen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
sl: Nastavi vaše stanje na »Zaposlen«. To nakazuje, da vas ne smejo motiti z nepomembnim klepetom in da mogoče ne boste uspeli takoj odgovoriti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
sl: Nastavi vaše stanje na »Neviden«. S tem skrijete svojo prisotnost pred drugimi uporabniki.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
sl: Nastavi vaše stanje na »Neviden«. S tem skrijete svojo prisotnost pred drugimi uporabniki (videli vas bodo kot »Nepovezan«). Še vedno pa lahko klepetate in vidite prisotnost drugih.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
sl: Izberite to stanje za prekinitev povezave z opisom vnesenim spodaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
sl: Opis vašega stanja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
sl: Opis vašega stanja (do 70 znakov).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
sl: &Sporočilo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
sl: Možnosti računa - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
sl: Uporabniški ID vašega računa Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
sl: Uporabniški ID vašega računa Gadu-Gadu. Ta naj bi bil v obliki številke (brez decimalk, presledkov).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
sl: Označite, da onemogočite samodejno povezavo. Če je označeno, boste morali povezavo za ta račun vzpostaviti ročno z uporabo ikone na dnu glavnega okna Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
sl: Iz&loči iz »Poveži vse«

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
sl: Registracija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
sl: Za povezavo z omrežjem Gadu-Gadu potrebujete račun Gadu-Gadu.<br><br>
    Če trenutno še nimate računa, ga lahko ustvarite s klikom na gumb.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
sl: Registrirajte nov račun na tem omrežju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
sl: Re&gistriraj nov račun

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
sl: &Možnosti računa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
sl: Možnosti povezave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
sl: Predpomni podatke o povezavi za vsak povezan strežnik. Uporabno za primer, če glavni strežnik za uravnavanje obremenitev odpove.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
sl: Ta možnost se uporabi, ko glavni strežnik Gadu-Gadu za uravnavanje obremenitve odpove. Če je to označeno, se Kopete poskuša povezati neposredno s strežniki, ki so v predpomnilniku. To pomaga pri odpravi težav s povezavo v redkih primerih, ko odpove glavni strežnik za uravnavanje obremenitve. Praktično to pomaga zelo redko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
sl: Pred&pomni podatke o strežniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
sl: &Uporabi neposredne povezave (DCC).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
sl: Usklajuj krajevni in strežniški seznam stikov. Vsaka sprememba krajevnega seznama bo pomenila izvoz seznama na strežnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
sl: Ob spremembi &izvozi seznam stikov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
sl: Ob vsaki povezavi bo Kopete uvozil vaš seznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
sl: Ob zagonu &uvozi seznam stikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
sl: P&rezri ljudi, ki niso na mojem seznamu stikov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
sl: Ali želite omogočiti šifrirano povezavo s strežnikom z uporabo SSL?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
sl: Ali želite omogočiti šifrirano povezavo s strežnikom z uporabo SSL? Zapomnite si, da šifriranja ni med posameznimi odjemalci, ampak je šifrirana samo povezava do strežnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
sl: Uporabi &šifriranje protokola (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
sl: Če je na voljo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
sl: Zahtevano

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
sl: Pod&atki o uporabniku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
sl: Podatki o uporabniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
sl: <p align="center">Za spreminjanje svojih osebnih podatkov morate biti povezani.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
sl: Dekliški priimek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
sl: Mesto rojstva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
sl: Spodnje vrednosti bodo uporabljene v iskanju, a se ne bodo pojavile med rezultati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
sl: Osebno Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
sl: Priimek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
sl: Vaš vzdevek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
sl: Spol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
sl: Leto rojstva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
sl: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
sl: Ženski

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
sl: Moški

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
sl: Prenos &datotek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
sl: Splošne možnosti za DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
sl: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Te možnosti vplivajo <b>na vse</b> račune Gadu-Gadu.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
sl: &Prepiši privzete nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
sl: Krajevni &naslov IP /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
sl: &vrata:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
sl: Registriraj račun - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
sl: Potrditev gesla, ki ga želite uporabiti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
sl: Potrditev gesla, ki ga želite uporabiti za ta račun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
sl: Ponovite g&eslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
sl: Geslo, ki ga želite uporabiti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
sl: Geslo, ki ga želite uporabiti za ta račun.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
sl: Vaš e-poštni naslov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
sl: E-poštni naslov, ki ga želite uporabiti za registracijo tega računa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
sl: &E-poštni naslov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
sl: Besedilo iz spodnje slike.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
sl: Besedilo iz spodnje slike. To je uporabljeno, da se prepreči zlorabo s strani samodejnih registracijskih skript.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
sl: &Zaporedje za preverjanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
sl: &Geslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
sl: Žeton za registracijo na Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
sl: To polje vsebuje sliko s številko, ki jo morate vtipkati v zgornje polje <b>Zaporedje za preverjanje</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
sl: <i>V polje <b>Zaporedje za preverjanje</b> vtipkajte črke in številko, ki so prikazane na gornji sliki. To je uporabljeno, da se prepreči zlorabo s strani samodejnih registracijskih skript.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
sl: Išči po določenih podatkih:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
sl: Vzdevek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
sl: Starost od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
sl: do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
sl: Zahtevaj podatke o uporabniku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
sl: Uporabniška številka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
sl: Poišči samo tiste, ki so trenutno povezani

en: &Set Auto-Reply...
sl: &Nastavi samo-odgovor ...

en: &Join Channel...
sl: &Pridruži se kanalu ...

en: &Manage Privacy...
sl: &Upravljaj zasebnost ...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
sl: Podpore za SSL za račun %1 ni mogoče nastaviti. To je verjetno zato, ker vstavek QCA TLS ni nameščen na vašem sistemu.

en: GroupWise SSL Error
sl: Napaka SSL za GroupWise

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
sl: Ni bilo mogoče poslati zadnjega sporočila prek računa »%1«.
    Če je možno, pošljite Kopete-jeva konzolna sporočila na naslov <wstephenson@novell.com>, da jih preučimo.

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
sl: Ni mogoče poslati sporočila prek računa »%1«

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
sl: Kopete: opravljene sporne spremembe v nepovezanem načinu

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
sl: Med tem, ko ste bili brez povezave, je prišlo do spremembe na seznamu stikov za GroupWise, ki jih ni bilo mogoče uskladiti.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
sl: Povezava s strežnikom za GroupWise ni uspela za račun »%1«.
    Preverite nastavitve strežnika in vrat in poskusite znova.

en: Unable to Connect '%1'
sl: »%1« se ne more povezati

en: The host name does not match the one in the certificate.
sl: Ime gostitelja se ne ujema s tistim v potrdilu.

en: The certificate is invalid.
sl: Potrdilo ni veljavno.

en: No certificate was presented.
sl: Predloženega ni bilo nobenega potrdila.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
sl: Overitelj potrdil je zavrnil potrdilo.

en: The certificate is not trusted.
sl: Potrdilo ni zaupanja vredno.

en: The signature is invalid.
sl: Podpis je neveljaven.

en: The Certificate Authority is invalid.
sl: Overitelj potrdil ni veljaven.

en: Invalid certificate purpose.
sl: Neveljaven namen potrdila.

en: The certificate is self-signed.
sl: Potrdilo je samo-podpisano.

en: The certificate has been revoked.
sl: Potrdilo je bilo preklicano.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
sl: Presežena je bila največja dolžina verige potrdil.

en: The certificate has expired.
sl: Potrdilo je preteklo.

en: The Certificate Authority has expired.
sl: Overitelj potrdil je pretekel.

en: Validity is unknown.
sl: Veljavnost ni znana.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sl: <qt><p>Veljavnosti istovetnosti in potrdila za strežnik %1 (račun %2) ni bilo mogoče potrditi:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Ali želite nadaljevati?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sl: <qt><p>Veljavnosti potrdila za strežnik %1 ni bilo mogoče potrditi za račun %2: %3</p> <p>Ali želite nadaljevati?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
sl: Težava s potrdilom za povezavo za GroupWise

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
sl: Samodejni odgovor od %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
sl: Vsesmerno sporočilo od %1:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
sl: Sistemsko vsesmerno sporočilo od %1:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
sl: Stika %1 ni bilo mogoče dodati na seznam stikov. Sporočilo napake: %2

en: Error Adding Contact
sl: Napaka med dodajanjem stika

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
sl: Kopete: prijavljeni nekje drugje kot %1

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
sl: Povezava s strežnikom za GroupWise je bila prekinjena, ker ste se nekje drugje prijavili kot %1

en: %1 has been invited to join this conversation.
sl: %1 je bil povabljen, da se pridruži temu pogovoru.

en: Enter Auto-Reply Message
sl: Vnesite sporočilo samo-odgovora

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
sl: Vnesite sporočilo samodejnega odgovora, ki bo prikazano stikom, ki vam pišejo, ko je vaše stanje Odsoten ali Zaposlen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
sl: Ime &računa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
sl: Ime računa, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
sl: Vrsta stika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
sl: &Odmev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
sl: Poglej! Samo ena možnost. Lahko to spremeniš v spustni seznam in dodaš Null?

en: Unblock User
sl: Odblokiraj uporabnika

en: Block User
sl: Blokiraj uporabnika

en: %1|Blocked
sl: %1|Blokiran

en: &Invite
sl: &Povabi

en: Security Status
sl: Varnostno stanje

en: Conversation is secure
sl: Pogovor je varen

en: Archiving Status
sl: Stanje arhiviranja

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
sl: Med začenjanjem klepeta je prišlo do napake: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
sl: Ni bilo mogoče poslati vašega sporočila. Če je vaše stanje »Nepovezan«, ne morete pošiljati sporočil.

en: &Other...
sl: &Drugo ...

en: Enter Invitation Message
sl: Vnesite sporočilo povabila

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
sl: Vnesite razlog za povabilo, ali pa pustite prazno:

en: Search for Contact to Invite
sl: Najdi stik za povabilo

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
sl: (čaka)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
sl: Vsi ostali udeleženci so odšli, nekateri pa se še niso odzvali na povabilo. Vaša sporočila ne bodo dostavljena, dokler se nekdo drug ne pridruži klepetu.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
sl: %1 je zavrnil povabilo k temu pogovoru.

en: Conversation is being administratively logged
sl: Skrbnik je omogočil zapisovanje dnevnika za pogovor

en: Conversation is not being administratively logged
sl: Skrbnik ni omogočil zapisovanja dnevnika za pogovor

en: This conversation is secured with SSL security.
sl: Ta pogovor je zavarovan s SSL.

en: This conversation is being logged administratively.
sl: Skrbnik je omogočil zapisovanje dnevnika za ta pogovor.

en: A&vailable
sl: Na &voljo

en: Appear Offline
sl: Navidezno nepovezan

en: A&ppear Offline
sl: Navidezno nepo&vezan

en: Invalid Status
sl: Neveljavno stanje

en: Auto Reply Message
sl: Sporočilo samodejnega odgovora

en: Common Name
sl: Splošno ime

en: Access denied
sl: Dostop zavrnjen

en: Not supported
sl: Ni podprto

en: Password expired
sl: Geslo je preteklo

en: Invalid password
sl: Neveljavno geslo

en: User not found
sl: Ni mogoče najti uporabnika

en: Attribute not found
sl: Ni mogoče najti atributa

en: User not enabled
sl: Uporabnik ni omogočen

en: Directory failure
sl: Napaka glede imenika

en: Host not found
sl: Gostitelja ni mogoče najti

en: Locked by admin
sl: Zaklenjeno s strani skrbnika

en: Duplicate participant
sl: Podvojen sodelujoči

en: Server busy
sl: Strežnik je zaposlen

en: Object not found
sl: Ni mogoče najti predmeta

en: Directory update
sl: Posodobitev imenika

en: Duplicate folder
sl: Podvojena mapa

en: Contact list entry already exists
sl: Vnos na seznamu stikov že obstaja

en: User not allowed
sl: Uporabnik ni dovoljen

en: Too many contacts
sl: Preveč stikov

en: Conference not found
sl: Ni mogoče najti konference

en: Too many folders
sl: Preveč map

en: Server protocol error
sl: Napaka v protokolu strežnika

en: Conversation invitation error
sl: Napaka pri povabilu na pogovor

en: User is blocked
sl: Uporabnik je blokiran

en: Master archive is missing
sl: Manjka glavni arhiv

en: Expired password in use
sl: V uporabi je geslo, ki je preteklo

en: Credentials missing
sl: Manjkajo poverila

en: Eval connection limit
sl: Omejitev pri povezavi

en: Unsupported client version
sl: Nepodprta različica odjemalca

en: A duplicate chat was found
sl: Najden je bil podvojen klepet

en: Chat not found
sl: Ni mogoče najti klepeta

en: Invalid chat name
sl: Neveljavno ime za klepet

en: The chat is active
sl: Klepet je dejaven

en: Chat is busy; try again
sl: Klepet je zaposlen, poskusite kasneje

en: Tried request too soon after another; try again
sl: Zahteva je prejšnji sledila prehitro, poskusite znova

en: Server's chat subsystem is not active
sl: Strežnikov podsistem za klepet ni dejaven

en: The chat update request is invalid
sl: Zahteva za posodobitev klepeta ni veljavna

en: Write failed due to directory mismatch
sl: Pisanje ni uspelo zaradi neujemanja v imenikih

en: Recipient's client version is too old
sl: Različica prejemnikovega odjemalca je prestara

en: Chat has been removed from server
sl: Klepet je bil odstranjen s strežnika

en: Unrecognized error code: %1
sl: Neprepoznavna koda napake: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
sl: Možnosti računa - GroupWise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
sl: Ime vašega računa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
sl: &Uporabniški ID:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
sl: Označite, da onemogočite samodejno povezavo. Če je označeno, boste morali povezavo za ta račun vzpostaviti ročno z uporabo ikone na dnu glavnega okna Kopete.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
sl: Naslov IP ali gostiteljsko ime strežnika, s katerim se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
sl: Naslov IP ali gostiteljsko ime strežnika, s katerim se želite povezati (na primer: im.podjetje.si).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
sl: S&trežnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
sl: Vrata na strežniku, s katerim se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
sl: Vrata na strežniku, s katerim se želite povezati. Privzeto je to 5222.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: Po&rt:
sl: V&rata:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
sl: &Napredne možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
sl: &Vedno sprejmi povabila

en: You need to be connected to be able to add contacts.
sl: Da bi dodali stike, morate biti povezani.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
sl: Povežite se s strežnikom za GroupWise in poskusite znova.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
sl: &Osnovno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
sl: Dodaj z uporabo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
sl: Celotno ime ali del njega. Zvezdice so prezrte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
sl: Vnesite celotno ime ali le del imena stika. Rezultati se bodo prikazali spodaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
sl: &Upor. ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
sl: U&por. ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
sl: Točen uporabniški ID

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
sl: Uporabite to polje za dodajanje stika, če že poznate njegov točen uporabniški ID.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
sl: Lastnosti klepeta GroupWise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
sl: IME ZA PRIKAZ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
sl: Uporabnik, ki je ustvaril klepetalnico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
sl: Poizvedba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
sl: Tema:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
sl: Izjava za uporabnike, ki vstopajo v klepetalnico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
sl: Lastnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
sl: Trenutna tema razprave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
sl: NEZNANO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
sl: Največ uporabnikov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
sl: Ustvarjena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
sl: Izjava:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
sl: Splošen opis klepetalnice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
sl: Največje dovoljeno število uporabnikov, ki so sočasno v klepetalnici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
sl: Ustvarjalec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
sl: Opis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
sl: Datum in čas ob ustvaritvi klepetalnice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
sl: Nakazuje ali se klepetalnica arhivira na strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
sl: Se arhivira

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
sl: Uporabnik, ki je lastnik klepetalnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
sl: Privzet dostop

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
sl: Splošno dovoljenje za branje sporočil v klepetalnici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
sl: Branje sporočil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
sl: Splošno dovoljenje za pisanje sporočil v klepetalnici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
sl: Pisanje sporočil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
sl: Splošno dovoljenje za spreminjanje seznama za nadzor dostopa do klepetalnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
sl: Spreminjanje dostopa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
sl: Seznam za nadzor dostopa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
sl: Dovoljenja za dostop za določene uporabnike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
sl: Dodaj nov vnos na seznam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
sl: Uredi obstoječ vnos seznama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
sl: Izbriši obstoječ vnos s seznama

en: Chatroom properties
sl: Lastnosti klepetalnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
sl: &Osveži

en: Search Chatrooms
sl: Išči klepetalnice

en: Updating chatroom list...
sl: Posodabljanje seznama klepetalnic ...

en: Contact Properties
sl: Lastnosti stika

en: Telephone Number
sl: Telefonska številka

en: Department
sl: Oddelek

en: Location
sl: Mesto

en: Mailstop
sl: Pošta

en: Personal Title
sl: Osebni naziv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userId)
en: USER_ID
sl: UPORABNIŠKI_ID

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
sl: Spremeni ime za prikaz za ta stik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
sl: Stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, status)
en: USER_STATUS
sl: STANJE_UPORABNIKA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
sl: I&me za prikaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
sl: &Dodatne lastnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
sl: Nov stolpec

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
sl: Išči GroupWise Messenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
sl: &Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
sl: &Upor. ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
sl: &Naziv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
sl: &Oddelek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
sl: vsebuje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
sl: se začne z

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
sl: je enako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
sl: &Priimek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
sl: Po&čisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
sl: &Rezultati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
sl: Po&drobnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
sl: Ni najdenih uporabnikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
sl: &Stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
sl: Sporočilo &odsotnosti:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
sl: Opravljene spremembe bodo začele veljati naslednjič, ko se prijavite z GroupWise.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
sl: Nastavitve za GroupWise spremenjene med vpisom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
sl: Stiki, ki lahko vidijo moje stanje in mi pošiljajo sporočila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
sl: D&ovoljeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
sl: &Blokiraj »

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
sl: « &Dovoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
sl: Dod&aj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
sl: Blo&kiran

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
sl: Upravljaj zasebnost za %1

en: Privacy settings have been administratively locked
sl: Skrbnik je onemogočil dostop do nastavitev zasebnosti

en: <Everyone Else>
sl: <Vsi ostali>

en: Search for Contact to Block
sl: Išči stik za blokiranje

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
sl: Nastavitve zasebnosti lahko spreminjate le, ko ste prijavljeni na strežnik za GroupWise.

en: '%1' Not Logged In
sl: »%1« ni prijavljen

en: Invitation to Conversation
sl: Povabilo k pogovoru

en: User ID
sl: Upor. ID

en: Searching
sl: Iskanje

en: 1 matching user found | %1 matching users found
sl[0]: Najdenih %1 ustreznih uporabnikov
sl[1]: Najden %1 ustrezni uporabnik
sl[2]: Najdena %1 ustrezna uporabnika
sl[3]: Najdeni %1 ustrezni uporabniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
sl: <p align="right">Od:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
sl: <p align="right">Poslano:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
sl: Datum povabila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
sl: Ime stika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
sl: Sporočilo povabila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
sl: Ali se želite pridružiti pogovoru?

en: Temporary Network - %1
sl: Začasno omrežje - %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
sl: Omrežje uvoženo iz prejšnje različice Kopete ali IRC URI

en: Join Channel...
sl: Pridruži se kanalu ...

en: Search Channels...
sl: Poišči kanale ...

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
sl: <qt>Omrežje povezano s tem računom nima veljavnih gostiteljev. Prepričajte se, da ima račun veljavno omrežje.</qt>

en: Network is Empty
sl: Omrežje je prazno

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
sl: <qt>Omrežje povezano s tem računom, <b>%1</b>, nima veljavnih gostiteljev. Prepričajte se, da ima račun veljavno omrežje.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
sl: <qt>Ni se bilo mogoče povezati z nobenim od strežnikov v omrežju, ki je povezan s tem računom (<b>%1</b>). Poskusite znova kasneje.</qt>

en: Network is Unavailable
sl: Omrežje ni na voljo

en: Join Channel
sl: Pridruži se kanalu

en: Please enter the name of the channel you want to join:
sl: Vnesite ime kanala, ki se mu želite pridružiti:

en: Password Incorect
sl: Napačno geslo

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
sl[0]: Povezanih je %1 operaterjev.
sl[1]: Povezan je %1 operater.
sl[2]: Povezana sta %1 operaterja.
sl[3]: Povezani so %1 operaterji.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
sl[0]: Obstaja %1 neznanih povezav.
sl[1]: Obstaja %1 neznana povezava.
sl[2]: Obstajata %1 neznani povezavi.
sl[3]: Obstajajo %1 neznane povezave.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
sl[0]: Ustvarjenih je bilo %1 kanalov.
sl[1]: Ustvarjen je bil %1 kanal.
sl[2]: Ustvarjena sta bila %1 kanala.
sl[3]: Ustvarjeni so bili %1 kanali.

en: Server was too busy to execute %1.
sl: Strežnik je bil preveč obremenjen, da bi izvedel %1.

en: You have been marked as being away.
sl: Sedaj ste označeni kot odsotni.

en: %1 is a registered nick.
sl: %1 je registriran vzdevek.

en: %1 is an IRC operator.
sl: %1 je operater na IRC-u.

en: You cannot send messages to channel %1.
sl: Na kanal %1 ne morete pošiljati sporočil.

en: Nickname %1 is already in use.
sl: Vzdevek %1 je že v uporabi.

en: You are not on channel %1.
sl: Niste na kanalu %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
sl: Ne morete se pridružiti kanalu %1, ker je poln.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
sl: Ne morete se pridružiti kanalu %1, ker je samo za povabljene.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
sl: Ne morete se pridružiti kanalu %1, ker ste bili iz njega izobčeni.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
sl: Ne morete se pridružiti kanalu %1, ker ste podali napačen ključ.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
sl[0]: Povezanih je %1 operaterjev.
sl[1]: Povezan je %1 operater.
sl[2]: Povezana sta %1 operaterja.
sl[3]: Povezani so %1 operaterji.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
sl[0]: Obstaja %1 neznanih povezav.
sl[1]: Obstaja %1 neznana povezava.
sl[2]: Obstajata %1 neznani povezavi.
sl[3]: Obstajajo %1 neznane povezave.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
sl[0]: Ustvarjenih je bilo %1 kanalov.
sl[1]: Ustvarjen je bil %1 kanal.
sl[2]: Ustvarjena sta bila %1 kanala.
sl[3]: Ustvarjeni so bili %1 kanali.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
sl: Potrjena velikost je večja od pričakovane velikosti datoteke

en:  members
sl:  članov

en: Channel
sl: Kanal

en: Users
sl: Uporabniki

en: Topic
sl: Tema

en: Search for:
sl: Poišči:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
sl: Tukaj vpisano besedilo lahko uporabite za iskanje kanalov na strežniku za IRC.

en: Channels returned must have at least this many members.
sl: Vrnjeni kanali naj imajo vsaj toliko članov.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
sl: Tukaj vpisano besedilo lahko uporabite za iskanje kanalov na strežniku za IRC. Na primer: če želite poiskati kanale, ki so povezani z operacijskim sistemom Linux, lahko vpišete »linux«,.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
sl: Iščete lahko kanale na strežniku za IRC, ki vsebujejo tukaj vpisano besedilo.

en: Perform a channel search.
sl: Izvedi iskanje kanalov.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
sl: Izvede iskanje kanalov. Bodite potrpežljivi, saj je lahko iskanje zelo počasno. Hitrost je odvisna od števila vseh kanalov na strežniku.

en: Double click on a channel to select it.
sl: Dvokliknite kanal, da ga izberete.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
sl: Za izpis seznama kanalov morate biti povezani s strežnikom za IRC.

en: You have been disconnected from the IRC server.
sl: Povezava s strežnikom za IRC je bila prekinjena.

en: Disconnected
sl: Povezava prekinjena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
sl: Ime stika na IRC-u ali kanala, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
sl: Ime stika na IRC-u ali kanala, ki ga želite dodati. Vnesete lahko vzdevek osebe ali pa ime kanala z znakom »#« pred imenom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
sl: V&zdevek/Kanal za dodajanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
sl: <i>(na primer: janez_doma ali #nekkanal)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
sl: Po&išči kanale

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
sl: <qt>Podati morate kanal, ki bi se mi radi pridružili, ali poizvedbo za odprtje.</qt>

en: You Must Specify a Channel
sl: Podati morate kanal

en: The nickname %1 is already in use
sl: Vzdevek %1 je že v uporabi

en: IRC Plugin
sl: Vstavek za IRC

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
sl: Vzdevek %1 je že v uporabi. Vnesite drug vzdevek:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
sl: »%1« je neveljavno ime kanala. Kanali se morajo začeti z »#«, »!«, »+« ali »&«.

en: Channel List for %1
sl: Seznam kanalov za %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
sl: Strežnik za IRC je trenutno prezaposlen, da bi odgovoril na to zahtevo.

en: Server is Busy
sl: Strežnik je zaposlen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
sl: To je ime, ki ga bodo videli drugi, vsakič, ko boste kaj napisali.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
sl: &Vzdevki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
sl: P&ravo ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
sl: Uporabniško ime, ki bi ga radi uporabljali na IRC-u, če vaš sistem nima podpore za identd. Pustite prazno za uporabo imena iz vašega računa na sistemu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
sl: &Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
sl: Uporabniško ime, ki bi ga radi uporabljali na IRC-u, če vaš sistem nima podpore za identd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
sl: Vzdevek, ki bi ga radi uporabljali na IRC-u. Ko ste povezani, ga lahko spremenite z ukazom /nick.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
sl: Omrežje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
sl: &Uredi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
sl: <p><b>Opomba:</b> Večina strežnikov za IRC ne potrebuje gesla. Za povezavo je potreben le vaš vzdevek.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
sl: &Povezava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
sl: Privzet &nabor znakov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
sl: Če omogočite to možnost, ta račun ne bo povezan, ko kliknete gumb »Poveži vse račune« niti ne bo povezan, če ste omogočili samodejno povezovanje ob zagonu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
sl: &Daj prednost povezavam SSL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
sl: Po povezavi zaženi naslednje ukaze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
sl: Vsi ukazi, ki ste jih dodali na ta seznam, se bodo zagnali takoj po povezavi s strežnikom za IRC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
sl: Dodaj &ukaz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
sl: N&apredne nastavitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
sl: Odgovori CTCP po meri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
sl: To pogovorno okno lahko uporabite za dodajanje odgovorov po meri na zahtevke CTCP. Uporabite ga lahko tudi za spreminjanje vgrajenih odgovorov na VERSION, USERINFO in CLIENTINFO.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
sl: Od&govori:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
sl: Dodaj od&govor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
sl: Privzeta sporočila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
sl: Sporočilo, ki ga vidijo ljudje na kanalu, ko prekinete povezavo s strežnikom za IRC, ne da bi podali razlog. Pustite prazno za privzeto sporočilo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
sl: Sporočilo, ki ga vidijo ljudje na kanalu, ko ga zapustite, ne da bi podali razlog. Pustite prazno za privzeto sporočilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
sl: Sporočilo ob &končanju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
sl: &Zapuščanje kanala:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
sl: Okna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
sl: Cilji sporočil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
sl: Samodejno pokaži neimenovana okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
sl: Samodejno pokaži okno strežnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
sl: Sporočila strežnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
sl: Obvestila strežnika:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
sl: Dejavno okno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
sl: Okno strežnika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
sl: Neimenovano okno

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
sl: Prezri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
sl: Sporočila o napakah:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
sl: Odgovori s podatki:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate vzdevek.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
sl: Omrežne nastavitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
sl: N&astavitve gostiteljev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
sl: &Novo ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
sl: Strežniki za IRC povezani s tem omrežjem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
sl: Strežniki za IRC povezani s tem omrežjem. Uporabite gumba gor in dol za nastavljanje vrstnega reda za poskus povezave.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
sl: Premakni ta strežnik dol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
sl: Znižaj prednost za povezovanje na ta strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
sl: Dol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
sl: Premakni ta strežnik gor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
sl: Povečaj prednost za povezovanje na ta strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
sl: Gor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
sl: Označite, da omogočite SSL za to povezavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
sl: Uporabi SS&L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
sl: &Gostitelj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
sl: V&rata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
sl: &Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
sl: &Nov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
sl: &Preimenuj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
sl: &Odstrani

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati omrežje <b>%1</b>? Spremeniti boste morali vse račune, ki uporabljajo to omrežje.</qt>

en: Deleting Network
sl: Brisanje omrežja

en: &Delete Network
sl: &Izbriši omrežje

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati gostitelja <b>%1</b>?</qt>

en: Deleting Host
sl: Brisanje gostitelja

en: &Delete Host
sl: &Izbriši gostitelja

en: New Host
sl: Nov gostitelj

en: Enter the hostname of the new server:
sl: Vnesite gostiteljsko ime novega strežnika:

en: A host already exists with that name
sl: Gostitelj s tem imenom že obstaja

en: Rename Network
sl: Preimenuj omrežje

en: Enter the new name for this network:
sl: Vnesite novo ime za to omrežje:

en: A network already exists with that name
sl: Omrežje s tem imenom že obstaja

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
sl: Ni bilo mogoče povezati upravljalnika datotečnih prenosov za Jabber na krajevna vrata. Preverite ali so vrata za datotečne prenose, že v uporabi ali pa izberite druga vrata v nastavitvah računa.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
sl: Ni mogoče zagnati upravljalnika datotečnih prenosov

en: Join Groupchat...
sl: Pridruži se skupinskemu klepetu ...

en: Services...
sl: Storitve ...

en: XML Console
sl: Konzola XML

en: Edit User Info...
sl: Uredi uporabniške podatke ...

en: Set Mood
sl: Nastavi razpoloženje

en: Jabber Error
sl: Napaka Jabber-ja

en: Please connect first.
sl: Najprej se povežite.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
sl: Podpore za SSL za račun %1 ni mogoče začeti. To je verjetno zato, ker podpora za TLS za QCA ni na voljo.

en: Jabber SSL Error
sl: Napaka SSL za Jabber

en: Jabber Connection Certificate Problem
sl: Težava s potrdilom za povezavo za Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
sl: Šifrirane povezave s strežnikom za Jabber ni bilo mogoče vzpostaviti.

en: Jabber Connection Error
sl: Napaka v povezavi za Jabber

en: Malformed packet received.
sl: Prejet napačno oblikovan paket.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
sl: Prišlo je do nepopravljive napake v protokolu.

en: Generic stream error.
sl: Splošna napaka pretoka.

en: There was a conflict in the information received.
sl: V prejetih podatkih je prišlo do spora.

en: The stream timed out.
sl: Potekla je časovna omejitev za pretok.

en: Internal server error.
sl: Notranja napaka strežnika.

en: Stream packet received from an invalid address.
sl: Paket v pretoku je bil sprejet z neveljavnega naslova.

en: Malformed stream packet received.
sl: Iz pretoka je bil prejet napačno oblikovan paket.

en: Policy violation in the protocol stream.
sl: V protokolu pretoka je prišlo do kršenja pravilnika.

en: Resource constraint.
sl: Omejevanje virov.

en: System shutdown.
sl: Zaustavitev sistema.

en: Unknown reason.
sl: Neznan razlog.

en: There was an error in the protocol stream: %1
sl: Prišlo je do napake v protokolu pretoka: %1

en: Host not found.
sl: Gostitelja ni mogoče najti.

en: Address is already in use.
sl: Naslov je že v uporabi.

en: Connection refused.
sl: Povezava zavrnjena.

en: Connection attempt already in progress.
sl: Poskus povezave je že v teku.

en: Network failure.
sl: Napaka omrežja.

en: Socket timed out.
sl: Za vtič je potekla časovna omejitev.

en: Remote closed connection.
sl: Oddaljeni je zaprl povezavo.

en: Unexpected error condition (%1).
sl: Nepričakovano stanje napake (%1).

en: There was a connection error: %1
sl: Prišlo je do napake v povezavi: %1

en: Unknown host.
sl: Neznan gostitelj.

en: Could not connect to a required remote resource.
sl: Ni se bilo mogoče povezati z zahtevanim oddaljenim virom.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
sl: Izgleda, da je prišlo do preusmeritve na drug strežnik. To še ni podprto.

en: Unsupported protocol version.
sl: Nepodprta različica protokola.

en: Unknown error.
sl: Neznana napaka.

en: There was a negotiation error: %1
sl: Napaka med pogajanjem: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
sl: Strežnik je zavrnil zahtevo za rokovanje TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
sl: Ni bilo mogoče vzpostaviti varne povezave.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
sl: Prišlo je do napake v TLS (Transport Layer Security): %1

en: Login failed with unknown reason.
sl: Prijava ni uspela iz neznanega razloga.

en: No appropriate authentication mechanism available.
sl: Na voljo ni ustreznega mehanizma za overitev.

en: Bad SASL authentication protocol.
sl: Slab protokol za overitev SASL.

en: Server failed mutual authentication.
sl: Medsebojna overitev s strežnikom ni uspela.

en: Encryption is required but not present.
sl: Zahteva se šifriranje, ki pa ni prisotno.

en: Invalid user ID.
sl: Neveljaven uporabniški ID.

en: Invalid mechanism.
sl: Neveljaven mehanizem.

en: Invalid realm.
sl: Neveljavno področje.

en: Mechanism too weak.
sl: Mehanizem je prešibek.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
sl: Podana so bila napačna poverila. Preverite uporabniški ID in geslo.

en: Temporary failure, please try again later.
sl: Začasna napaka. Poskusite znova kasneje.

en: There was an error authenticating with the server: %1
sl: Med overjanjem s strežnikom je prišlo do napake: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
sl: Težava s Transport Layer Security (TLS).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
sl: Težava s Simple Authentication and Security Layer (SASL).

en: There was an error in the security layer: %1
sl: Prišlo je do napake v varnostnem sloju: %1

en: No permission to bind the resource.
sl: Ni dovoljenj za povezavo z virom.

en: The resource is already in use.
sl: Vir je že v uporabi.

en: Could not bind a resource: %1
sl: Ni se bilo mogoče povezati z virom: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
sl: Kopete: napaka med povezavo s strežnikom za Jabber %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
sl: Uporabnik Jabber-ja %1 je odstranil naročnino za stik %2. S tem računom ne bo več mogoče videti njegovega stanja. Ali želite izbrisati stik?

en: Notification
sl: Obvestilo

en: Waiting for authorization
sl: Čakanje na odobritev

en: A password is required to join the room %1.
sl: Za vstop v klepetalnico %1 potrebujete geslo.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
sl: Napaka med vstopom v %1: vzdevek %2 je že v uporabi

en: Provide your nickname
sl: Vnesite svoj vzdevek

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
sl: Ne morete vstopiti v klepetalnico %1, saj ste bili izobčeni

en: Jabber Group Chat
sl: Skupinski klepet za Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
sl: Ne morete se pridružiti klepetalnici %1, ker je bila dosežena omejitev števila uporabnikov

en: No reason given by the server
sl: Strežnik ni navedel razloga

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
sl: Med obravnavanjem vaše prošnje za skupinski klepet %1 je prišlo do napake. (razlog: %2, koda %3)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
sl: Ali želite odstraniti registracijo s strežnika za Jabber tudi za »%1«?
    Če odstranite registracijo, bo mogoče vaš celoten seznam s stiki odstranjen s strežnika. S tem računom se kasneje tudi ne boste mogli več povezati. To velja za katerikoli odjemalec Jabber.

en: Unregister
sl: Odstrani s strežnika

en: Remove and Unregister
sl: Odstrani iz Kopete in s strežnika

en: Remove only from Kopete
sl: Odstrani samo iz Kopete

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
sl: Med odstranjevanjem računa je prišlo do napake:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
sl: Odstranitev registracije računa za Jabber

en: You cannot see each others' status.
sl: Nihče ne more videti stanja drugega.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
sl: Lahko vidite stanje tega stika, vendar stik vašega stanje ne more videti.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
sl: Stik lahko vidi vaše stanje, vendar vi ne morete videti stanja stika.

en: You can see each others' status.
sl: Oba lahko vidita stanje drugega.

en: Client
sl: Odjemalec

en: User Mood
sl: Razpoloženje uporabnika

en: Groupchat
sl: Skupinski klepet

en: Rich text messages
sl: Sporočila z bogatim besedilom

en: Data Forms
sl: Podatkovni obrazci

en: Message Events
sl: Dogodki sporočil

en: Message Delivery Receipts
sl: Povratnice sporočil

en: File transfers
sl: Prenosi datotek

en: Service Discovery
sl: Odkrivanje storitev

en: Supported Features
sl: Podprte zmožnosti

en: Timestamp
sl: Časovni žig

en: Message
sl: Sporočilo

en: Failed to download Jabber contact photo.
sl: Ni bilo mogoče prejeti Jabber-jeve fotografije stika

en: Edit Bookmarks...
sl: Uredi zaznamke ...

en: Groupchat Bookmark
sl: Zaznamek za skupinski klepet

en: Show audio calls
sl: Prikaži glasovne klice

en: Start audio call
sl: Začni glasovni klic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
sl: Odobritev

en: (Re)send Authorization To
sl: (Ponovno) pošlji odobritev k

en: (Re)request Authorization From
sl: (Ponovno) prosi za odobritev

en: Remove Authorization From
sl: Odstrani odobritev z

en: Call contact
sl: Pokliči stik

en: Set Availability
sl: Nastavi razpoložljivost

en: Free to Chat
sl: Prost za klepet

en: Do Not Disturb
sl: Ne moti

en: Select Resource
sl: Izberite vir

en: Automatic (best/default resource)
sl: Samodejno (najboljši/privzeti vir)

en: Test action
sl: Preizkusi dejanje

en: Jingle Audio call
sl: Glasovni klic Jingle

en: Jingle Video call
sl: Video klic Jingle

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
sl: Prvotno sporočilo je: <i>»%1«</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
sl: <qt><i>%1</i> vas je povabil na konferenco <b>%2</b><br />%3<br />Če želite sprejeti povabilo, vnesite <b>svoj vzdevek</b> in kliknite gumb »V redu«. <br />Če ga želite odkloniti, kliknite gumb »Prekliči«</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
sl: Povabilo na konferenco - vstavek Jabber

en: Message has been displayed
sl: Sporočilo je bilo prikazano

en: Message has been delivered
sl: Sporočilo je bilo dostavljeno

en: Message stored on the server, contact offline
sl: Sporočilo je shranjeno na strežniku, stik ni povezan

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
sl: %1 je prenehal(a) sodelovati v klepetu.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
sl: Ni bilo mogoče dostaviti vašega sporočila: »%1«. Razlog: »%2«

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
sl: Ali želite preklicati tudi pooblastilo stika %1, da lahko vidi vaše stanje?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
sl: Izbrali ste drug vir za stik %1, a še vedno imate odprto okno za klepet s tem stikom. Izbrani vir bo uveljavljen le za nova okna za klepet.

en: Jabber Resource Selector
sl: Izbor vira za Jabber

en: You have been invited to %1
sl: Povabljeni ste bili k %1

en: Change nickname
sl: Spremeni vzdevek

en: Change nickname - Jabber Plugin
sl: Spremeni vzdevek - vstavek Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
sl: Vnesite novi vzdevek, ki ga želite imeti v klepetalnici <i>%1</i>

en: Free for Chat
sl: Prost za klepet

en: Do not Disturb
sl: Ne moti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
sl: Naročnina

en: Authorization Status
sl: Stanje odobritve

en: Available Resources
sl: Razpoložljivi viri

en: vCard Cache Timestamp
sl: Časovni žig predpomnilnika za eVizitke

en: Jabber ID
sl: ID za Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
sl: Rojstni dan

en: Timezone
sl: Časovni pas

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Company name
sl: Ime podjetja

en: Company Departement
sl: Oddelek v podjetju

en: Company Position
sl: Položaj v podjetju

en: Company Role
sl: Vloga v podjetju

en: Work Street
sl: Ulica (služba)

en: Work Extra Address
sl: Dodatni naslov (služba)

en: Work PO Box
sl: Poštni predal (služba)

en: Work City
sl: Mesto (služba)

en: Work Postal Code
sl: Poštna številka (služba)

en: Work Country
sl: Država (služba)

en: Work Email Address
sl: E-poštni naslov (služba)

en: Home Street
sl: Ulica

en: Home Extra Address
sl: Dodatni naslov

en: Home PO Box
sl: Poštni predal

en: Home City
sl: Mesto

en: Home Postal Code
sl: Poštna številka

en: Home Country
sl: Država

en: Fax
sl: Faks

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
sl: O

en: Choose an account to handle the URL %1
sl: Izberite račun za obravnavanje URL-ja %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
sl: Ali želite dodati »%1« na svoj seznam stikov?

en: Do Not Add
sl: Ne dodaj

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
sl: Ali želite stik »%1« odstraniti s svojega seznama?

en: Do Not Remove
sl: Ne odstrani

en: Please enter your nickname for the room %1
sl: Vnesite svoj vzdevek za klepetalnico %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
sl: Glavno okno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
sl: Orodna vrstica

en: Audio
sl: Zvok

en: Choose the contents you want to accept:
sl: Izberite vsebine, ki jih želite sprejeti:

en: New Jingle session from %1
sl: Nova seja Jingle od stika %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
sl: Opravila %1 ni mogoče zagnati. Preverite namestitev Kopete.

en: Answer for incoming call
sl: Odgovor za prejeti klic

en: Accepted
sl: Sprejet

en: Calling...
sl: Klicanje ...

en: Rejected
sl: Zavrnjen

en: Call in progress
sl: Klic je v teku

en: Other side hung up
sl: Druga stran je odložila

en: Waiting...
sl: Čakanje ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
sl: Glasovni klic libjingle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
sl: Klicanje z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
sl: Stanje klica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
sl: Sprejmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
sl: Zavrni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
sl: Odloži

en: None
sl: Brez

en: Afraid
sl: Prestrašen

en: Amazed
sl: Začuden

en: Angry
sl: Jezen

en: Annoyed
sl: Nejevoljen

en: Anxious
sl: Neučakan

en: Aroused
sl: Vzburjen

en: Ashamed
sl: Sramujem se

en: Bored
sl: Zdolgočasen

en: Brave
sl: Pogumen

en: Calm
sl: Miren

en: Cold
sl: Zebe me

en: Confused
sl: Zmeden

en: Contented
sl: Zadovoljen

en: Cranky
sl: Siten

en: Curious
sl: Radoveden

en: Depressed
sl: Potrt

en: Disappointed
sl: Razočaran

en: Disgusted
sl: Zgrožen

en: Distracted
sl: Raztresen

en: Embarrassed
sl: Osramočen

en: Excited
sl: Vznemirjen

en: Flirtatious
sl: Spogledljiv

en: Frustrated
sl: Razdražen

en: Grumpy
sl: Tečen

en: Guilty
sl: Kriv

en: Happy
sl: Srečen

en: Hot
sl: Vroče je

en: Humbled
sl: Ponižen

en: Humiliated
sl: Ponižan

en: Hungry
sl: Lačen

en: Hurt
sl: Prizadet

en: Impressed
sl: Impresioniran

en: In awe
sl: Ustrahovan

en: In love
sl: Zaljubljen

en: Indignant
sl: Ogorčen

en: Interested
sl: Zanima me

en: Intoxicated
sl: Pijan

en: Invincible
sl: Nepremagljiv

en: Jealous
sl: Ljubosumen

en: Lonely
sl: Osamljen

en: Mean
sl: Zloben

en: Moody
sl: Muhast

en: Nervous
sl: Živčen

en: Neutral
sl: Ravnodušen

en: Offended
sl: Užaljen

en: Playful
sl: Igriv

en: Proud
sl: Ponosen

en: Relieved
sl: Olajšan

en: Remorseful
sl: Skesan

en: Restless
sl: Nemiren

en: Sad
sl: Žalosten

en: Sarcastic
sl: Sarkastičen

en: Serious
sl: Resen

en: Shocked
sl: Pretresen

en: Shy
sl: Sramežljiv

en: Sick
sl: Bolan

en: Sleepy
sl: Zaspan

en: Stressed
sl: Pod stresom

en: Surprised
sl: Presenečen

en: Thirsty
sl: Žejen

en: Worried
sl: Zaskrbljen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
sl: Dodaj stike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
sl: ID za račun Jabber, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
sl: ID za račun Jabber, ki ga želite dodati. Vsebovati mora uporabniško ime in domeno (kot e-poštni naslov), saj obstaja več strežnikov za Jabber.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
sl: ID za &Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
sl: <i>(na primer: janez@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
sl: Osveži

en: Execute command
sl: Izvedi ukaz

en: Command executing
sl: Izvajanje ukaza

en: Finish
sl: Zaključi

en: Next
sl: Naslednji

en: Previous
sl: Predhodni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
sl: Trenutno geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
sl: Novo geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
sl: Najprej vnesite vaše trenutno geslo in
    nato dvakrat vnesite novo geslo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
sl: Strežnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
sl: &Poizvedba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
sl: Ime klepetalnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
sl: Opis klepetalnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
sl: Klepetalnica:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
sl: Registracija pri storitvi Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
sl: Obrazec za registracijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
sl: Počakajte med poizvedbo na strežniku ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
sl: Izv&edi

en: Group Chat Name
sl: Ime skupinskega klepeta

en: Enter a name for the group chat:
sl: Vnesite ime skupinskega klepeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
sl: Preklopi samodejno pridruževanje

en: Change Jabber Password
sl: Spremeni geslo za Jabber

en: You entered your current password incorrectly.
sl: Vnesli ste napačno trenutno geslo.

en: Password Incorrect
sl: Napačno geslo

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
sl: Novi gesli se ne ujemata. Vnesite ju ponovno.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
sl: Iz varnostnih razlogov, ni dovoljeno nastaviti praznega gesla.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
sl: Pred spremembo gesla je potrebno vzpostaviti povezavo za račun. Ali želite vzpostaviti povezavo?

en: Jabber Password Change
sl: Sprememba gesla za Jabber

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
sl: Vaše geslo za Jabber je bilo uspešno spremenjeno. Zapomnite si, da sprememba mogoče ni takojšnja. V primeru težav pri prijavi z novim geslom se obrnite na skrbnika strežnika.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
sl: Vašega gesla ni bilo mogoče spremeniti. Mogoče strežnik ne podpira te možnosti, ali pa tega ne dovoli skrbnik strežnika.

en: Join Jabber Groupchat
sl: Pridruži se skupinskemu klepetu za Jabber

en: Join
sl: Pridruži se

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
sl: Ni mogoče pridobiti seznama klepetalnic.

en: List Chatrooms
sl: Seznam klepetalnic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
sl: Izberite strežnik - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
sl: Možnosti računa - Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
sl: &Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
sl: ID za račun Jabber, ki ga želite uporabljati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
sl: ID za račun Jabber, ki ga želite uporabljati. Vsebovati mora uporabniško ime in domeno (kot e-poštni naslov), saj obstaja več strežnikov za Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
sl: ID za račun Jabber, ki ga želite uporabljati. Vsebovati mora uporabniško ime in domeno (na primer: janez@jabber.org), saj obstaja več strežnikov za Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
sl: Izberite to, da onemogočite samodejno povezavo. Če je označeno, se lahko povežete ročno z uporabo ikone na dnu glavnega okna Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
sl: Za povezavo z omrežjem Jabber potrebujete račun na strežniku za Jabber. Če trenutno še nimate računa, ga lahko ustvarite s klikom na gumb.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
sl: Spremeni geslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
sl: Spre&memba vašega gesla ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
sl: Če že imate račun za Jabber in bi radi spremenili geslo zanj, lahko za vnos novega gesla uporabite spodnji gumb.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
sl: &Povezava

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
sl: Označite to polje, da omogočite staro obliko šifrirane komunikacije SSL s strežnikom. To je zahtevano le za stare strežnike.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
sl: Uporabi &staro šifriranje SSL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
sl: D&ovoli overjanje z geslom iz navadnega besedila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
sl: &Prepiši privzeto nastavitev strežnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
sl: Naslov IP ali ime strežnika, s katerim se želite povezati (na primer: jabber.org).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseXOAuth2)
en: Use X-OAuth2 authentication
sl: Uporabi overitev X-OAuth2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgXOAuth2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnXOAuth2)
en: Manage X-OAuth2 tokens
sl: Upravljanje z žetoni X-OAuth2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
sl: Nastavitve mesta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
sl: Ime vira, ki ga želite uporabljati na omrežju Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
sl: Ime vira, ki ga želite uporabljati na omrežju Jabber. Jabber vam omogoča, da se z istim računom povežete z večih krajev naenkrat, ki imajo vsak svoje ime vira. Vnesete lahko na primer: »Dom« ali »Služba«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
sl: &Vir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
sl: P&rednost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
sl: <qt>Vsak vir ima lahko drugačno <b>prednost</b>. Sporočila bodo poslana viru z višjo stopnjo prednosti.
    
    Če imata vira enako prednost, bodo sporočila poslana tistemu, ki je bil povezan nazadnje.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
sl: Ob odsotnosti nastavi prednost na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
sl: Vsa sporočila iz vseh virov združi v enem oknu ali zavihku

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
sl: Prenos &datotek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
sl: Nastavitve za prenos datotek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
sl: JID p&osrednika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
sl: Javni &naslov IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
sl: <i><ul><li>Podatki za »javni naslov IP« in »vrata« veljajo za vse račune Jabber.</li>
    <li>»Javni naslov IP« lahko pustite prazen, če je vaš računalnik na internet povezan neposredno.</li>
    <li>Namesto naslova IP je lahko podate tudi gostiteljsko ime.</li>
    <li>Spremembe stopijo v veljavo po ponovnem zagonu Kopete.</li> <li>»JID posrednika« je lahko drugačen za vsak račun Jabber.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
sl: Omrežje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
sl: Samodejno zaznaj zunanji naslov IP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
sl: Prva vrata za uporabo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
sl: Nastavi prva dohodna vrata, ki bodo uporabljena za seje Jingle.
    Ena predstavnostna vrsta uporablja dvoje vrat in vsaka nova seja Jingle bo uporabila naslednji par razpoložljivih vrat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
sl: Predstavnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
sl: Uporabljeni mikrofon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
sl: Zvočni izhod:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
sl: Nastavitve libjingle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
sl: To omogoči glasovni klic po protokolu libjingle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
sl: Omogoči podporo libjingle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
sl: Zase&bnost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
sl: Splošna zasebnost

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
sl: Privzeto Kopete stikom pošlje nekaj podatkov o vašem sistemu in odjemalcu. Če označite to polje, preprečite pošiljanje teh podatkov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
sl: Skrij podatke o siste&mu in odjemalcu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
sl: Označite to polje, če vedno želite pošiljati obvestila svojim stikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
sl: Vedno pošlji o&bvestila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
sl: <qt>Označite to polje, če želite stikom pošiljati <b>obvestila o dostavi</b>. Ko je sporočilo dostavljeno v Kopete, lahko ta o tem obvesti pošiljatelja.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
sl: Vedno pošlji ob&vestilo o dostavi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
sl: <qt>Označite to polje, če želite stikom pošiljati <b>obvestila o prikazu</b>. Ko Kopete prikaže sporočilo, lahko o tem obvesti pošiljatelja.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
sl: Vedno pošlji obv&estilo o prikazu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
sl: <qt>Označite to polje, če želite stikom pošiljati <b>obvestila o tipkanju</b>. Ko sestavljate sporočilo, lahko Kopete o tem obvesti sogovornika in mu tako da vedeti, da tipkate odgovor.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
sl: Vedno pošlji obvestila o &tipkanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
sl: Vedno pošlji obvestila o &odhodu (zaprtju okna)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
sl: Seznami za zasebnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
sl: Če prejemnik ne podpira OpenPGP XEP-0027, ovij blok PGP v telo sporočila

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
sl: Ni mogoče pridobiti obrazca za registracijo.
    Razlog: »%1«

en: Registration sent successfully.
sl: Registracija uspešno poslana.

en: Jabber Registration
sl: Registracija za Jabber

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
sl: Strežnik je zavrnil obrazec za registracijo.
    Razlog: »%1«

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
sl: Registriraj račun - Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
sl: &Izberi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
sl: &Željen ID za Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
sl: &Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
sl: &Ponovite geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: &Port:
sl: &Vrata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
sl: &Strežnik:

en: Services
sl: Storitve

en: Register...
sl: Registracija ...

en: Search...
sl: Poišči ...

en: Execute...
sl: Izvedi ...

en: Jabber vCard
sl: eVizitka za Jabber

en: &Save User Info
sl: &Shrani podatke o uporabniku

en: Fetch vCard
sl: Pridobi eVizitko

en: Saving vCard to server...
sl: Shranjevanje eVizitke na strežnik ...

en: vCard successfully saved.
sl: eVizitka je bila uspešno shranjena.

en: Error: Unable to save vCard.
sl: Napaka: ni mogoče shraniti eVizitke.

en: Fetching contact vCard...
sl: Pridobivanje eVizitke za stik ...

en: vCard successfully retrieved.
sl: eVizitka je bila uspešno pridobljena.

en: No vCard available.
sl: eVizitka ni na voljo.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
sl: Napaka: eVizitke ni bilo mogoče pridobiti pravilno.
    Preverite povezavo s strežnikom za Jabber.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
sl: <qt>Med spreminjanjem fotografije je prišlo do napake.<br />Prepričajte se, da ste izbrali veljavno datoteko s sliko.</qt>

en: Register
sl: Registracija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
sl: Poišči

en: Please wait while retrieving search form...
sl: Počakajte med pridobivanjem obrazca za iskanje ...

en: Unable to retrieve search form.
sl: Ni mogoče pridobiti obrazca za iskanje.

en: The Jabber server rejected the search.
sl: Strežnik za Jabber je zavrnil iskanje.

en: Jabber Search
sl: Iskanje za Jabber

en: Nickname
sl: Vzdevek

[ctx: First name]
en: First
sl: Ime

[ctx: Last name]
en: Last
sl: Priimek

en: e-mail
sl: E-pošta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
sl: Poišči:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
sl: Vozlišče:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
sl: &Povprašaj strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
sl: Vozlišče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
sl: Polno ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
sl: ID za Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
sl: Domača stran:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
sl: Rojstni dan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
sl: Časovni pas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
sl: I&zbor fotografije ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
sl: Po&čisti fotografijo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
sl: &Domači naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
sl: Ulica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
sl: Poštni predal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
sl: Poštna številka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
sl: Država:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
sl: Slu&žbeni naslov

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
sl: Podatki o služ&bi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
sl: Podjetje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
sl: Oddelek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
sl: Položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
sl: Vloga:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
sl: &Telefonske številke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
sl: Dom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
sl: Služba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
sl: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
sl: Prenosni:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
sl: &O

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseAccessToken)
en: Authenticate directly with Access Token
sl: Overi se neposredno z dostopnim žetonom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAccessToken)
en: Access Token
sl: Dostopni žeton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRequetUrl)
en: Request URL
sl: URL zahteve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientId)
en: Client ID
sl: ID odjemalca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientSecretKey)
en: Client Secret Key
sl: Skrivni ključ odjemalca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRefreshToken)
en: Refresh Token
sl: Osveži žeton

en: Loading instructions from gateway...
sl: Nalaganje navodil od prehoda ...

en: Connect to the Jabber network and try again.
sl: Povežite se z omrežjem Jabber in poskusite znova.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
sl: Med nalaganjem navodil od prehoda je prišlo do napake.

en: Choose Jabber Server
sl: Izberite strežnik za Jabber

en: Retrieving server list...
sl: Pridobivanje seznama strežnikov ...

en: Could not retrieve server list.
sl: Ni bilo mogoče pridobiti seznama strežnikov.

en: Could not parse the server list.
sl: Ni bilo mogoče razčleniti seznama strežnikov.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
sl: Opravljene spremembe bodo pričele veljati naslednjič, ko se prijavite na Jabber.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
sl: Spremembe za Jabber med sejo

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
sl: Izbrani Jabber ID ni veljaven. Prepričajte se, da ima obliko uporabnik@ strežnik.com, ki je podobna e-poštnemu naslovu.

en: Invalid Jabber ID
sl: Neveljaven Jabber ID

en: Register New Jabber Account
sl: Registriraj nov račun za Jabber

en: Please enter a server name.
sl: Vnesite ime strežnika.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
sl: Vnesite veljaven Jabber ID ali kliknite na Izberi.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
sl: Vaš Jabber ID naj bi imel obliko »uporabnik@strežnik.com«. V vašem primeru »uporabnik@%1«.

en: Connecting to server...
sl: Povezovanje s strežnikom ...

en: Protocol error.
sl: Napaka v protokolu.

en: Connected successfully, registering new account...
sl: Povezava uspešna. Registriranje novega računa ...

en: Registration successful.
sl: Registracija je bila uspešna.

en: Registration failed.
sl: Registracija ni uspela.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
sl: Ni mogoče ustvariti računa na strežniku. Želeni Jabber ID je verjetno že v uporabi.

en: Jabber Account Registration
sl: Registracija računa za Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
sl: Nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
sl: Privzeti seznam (vse seje):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
sl: Dejavni seznam (trenutna seja):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
sl: Urejevalnik seznama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
sl: Seznam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
sl: Nov seznam ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
sl: Izbriši seznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
sl: Ob povezavi samodejno omogoči ta seznam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
sl: Pravila

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
sl: Uveljavi

en: %1: Privacy Lists
sl: %1: seznami za zasebnost

en: <None>
sl: <brez>

en: There was an error changing the list.
sl: Med spreminjanjem seznama je prišlo do napake.

en: Error
sl: Napaka

en: There was an error processing your request.
sl: Med obravnavanjem vaše zahteve je prišlo do napake.

en: New List
sl: Nov seznam

en: Enter the name of the new list:
sl: Vnesite ime novega seznama:

en: A list with this name already exists.
sl: Seznam s tem imenom že obstaja.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
sl: Uredi pravila zasebnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
sl: Potem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
sl: Sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
sl: Poizvedbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
sl: Pošiljanje prisotnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
sl: Prejemanje prisotnosti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
sl: Zavrni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
sl: Dovoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
sl: Če:

en: Edit Privacy List Rule
sl: Uredi pravilo s seznama zasebnosti

en: From
sl: Od stika

en: To
sl: K stiku

en: &Change Status Message
sl: &Spremeni sporočilo stanja

en: Meanwhile Plugin: Message from server
sl: Vstavek Meanwhile: sporočilo strežnika

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate veljavno ime za prikaz.</qt>

en: Meanwhile Plugin
sl: Vstavek Meanwhile

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate veljavno geslo ali pa onemogočiti shranjevanje gesla.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate ime gostitelja ali številko IP.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
sl: <qt>0 ni veljavna številka vrat.</qt>

en: Could not connect to server
sl: Ni se bilo mogoče povezati s strežnikom

en: Could not connect to redirected server
sl: Ni se bilo mogoče povezati s preusmerjenim strežnikom

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
sl: Vstavek Meanwhile: povabilo na konferenco

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
sl: Dodaj stik Sametime

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
sl: Uporabniški ID stika, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
sl: Najdi uporabniški ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
sl: &Najdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
sl: <i>(na primer: janeznovak)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
sl: Uredi račun Meanwhile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
sl: Vaš uporabniški ID za Sametime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
sl: &Uporabniško ime Meanwhile:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
sl: Povezava

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
sl: Naslov IP ali gostiteljsko ime strežnika za Sametime na katerega se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
sl: Vrata na strežniku Sametime, s katerim se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
sl: Vrata na strežniku za Sametime, s katerim se želite povezati. Privzeto je to 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
sl: Določilnik odjemalca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
sl: Uporabi določilnik odjemalca po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
sl: Določilnik odjemalca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
sl: Različica odjemalca (velika.mala):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
sl: Obnovi vrednosti za strežnik in vrata na privzete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
sl: Obnovi pri&vzete vrednosti

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
sl: Obiščite spletno stran Kopete na <a href="http://kopete.kde.org/">http://kopete.kde.org/</a>

en: Join Chat...
sl: Pridruži se klepetu ...

en: In&visible
sl: Ne&viden

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
sl: Urejanje vaših uporabniških podatkov ni mogoče, ker niste povezani.

en: Unable to edit user info
sl: Ni mogoče urediti uporabniških podatkov

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
sl: Pridružitev klepetalnici AIM ni mogoča, ker niste povezani.

en: Unable to Join AIM Chat Room
sl: Ni se mogoče pridružiti klepetalnici AIM

en: &Warn User
sl: &Opozori uporabnika

en: Always &Visible To
sl: &Vedno viden za

en: Always &Invisible To
sl: Vedno &neviden za

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
sl: <qt>Ali bi želeli opozoriti %1 anonimno ali s svojim imenom?<br> (Rezultat opozorila je dvig stopnje opozoril za tega uporabnika. Ko se stopnja dvigne do določene točke, se uporabnik ne bo mogel več prijaviti. Ne zlorabljajte te funkcije.)</qt>

en: Warn User %1?
sl: Opozorim uporabnika %1?

en: Warn Anonymously
sl: Opozori anonimno

en: Warn
sl: Opozori

en: Join AIM Chat Room
sl: Pridruži se klepetalnici AIM

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
sl: Ni se mogoče povezati s klepetalnico %1, ker račun za %2 ni povezan.

en: User Profile
sl: &Uporabniški profil

en: Connecting...
sl: Povezovanje ...

en: Waiting for Authorization
sl: Čakanje na odobritev

en: &Do Not Disturb
sl: Ne &moti

en: O&ccupied
sl: Za&poslen

en: Occupied
sl: Zaposlen

en: Not Available
sl: Nisem na voljo

en: Not A&vailable
sl: &Nisem na voljo

en: &Free for Chat
sl: P&rost za klepet

en: Mobile
sl: Prenosni telefon

en: User Information on %1
sl: Uporabniški podatki za %1

en: &Save Profile
sl: &Shrani profil

en: Requesting User Profile, please wait...
sl: Zahtevanje uporabniškega profila, počakajte ...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
sl: <html><body><I>Uporabniški podatki niso na voljo</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
sl: Za dodajanje stikov morate biti povezani.
    Povežite se na omrežje AIM in poskusite znova.

en: ICQ Plugin
sl: Vstavek za ICQ

en: You must enter a valid ICQ number.
sl: Vnesti morate veljavno številko ICQ.

en: You must enter a valid AOL screen name.
sl: Vnesti morate veljavno ime za prikaz na AOL.

en: No Screen Name
sl: Ni imena za prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
sl: Ime za prikaz na AOL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
sl: Številka ICQ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
sl: Možnosti računa - AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
sl: Za povezavo z omrežjem hipnega sporočanja AOL, potrebujete ime za prikaz za AIM, AOL ali Mac.<br><br> Če trenutno še nimate imena za prikaz za AIM, ga lahko ustvarite s klikom na gumb.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
sl: Ime za prikaz vašega računa AIM.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
sl: Ime za prikaz vašega računa AIM. Vsebovalo naj bi številke in črke (presledki so dovoljeni, ni ločevanja velikosti črk)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
sl: Ime za prika&z za AIM:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
sl: &Možnosti računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
sl: Naslov IP ali ime maska gostitelja za strežnik AIM s katerim se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
sl: Naslov IP ali ime maska gostitelja za strežnik AIM s katerim se želite povezati. Običajno zadostuje privzeta nastavitev (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
sl: Vrata na strežniku AIM s katerim bi se radi povezali.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
sl: Vrata na strežniku AIM s katerim bi se radi povezali. Privzeto je to 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
sl: Možnosti za neposredno povezavo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
sl: Vrata za neposredno povezavo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
sl: Vrata, ki se bodo uporabljala za neposredne povezave. Ta vrata ne smejo biti blokirana na požarnem zidu ali usmerjevalniku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
sl: Obseg v&rat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
sl: Začetek obsega vrat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
sl: Začetek obsega vrat. Običajno je to 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
sl: Konec obsega vrat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
sl: Konec obsega vrat. Običajno je to 5199.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
sl: Namesto neposredne povezave uporabi AOL-ov posredniški strežnik. Če ste za usmerjevalnikom, nad katerim nimate nadzora, boste verjetno želeli omogočiti to možnost.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
sl: Namesto neposredne povezave uporabi AOL-ov posredniški strežnik za stvari, ki potrebujejo neposredno povezavo (prenosi datotek). To možnost omogočite, če ste za požarnim zidom ali usmerjevalnikom, ki blokira povezave na vaš računalnik in tega ne morete spremeniti. Če neposredna povezava spodleti, bo ne glede na to nastavitev poskušana povezava prek posredniškega strežnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
sl: &Uporabi posredniški strežnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
sl: Časovna omejitev za neposredne povezave.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
sl: Število sekund čakanja na uspešno neposredno povezavo preden se poskusi z drugo metodo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
sl: Časovna omej&itev (sekund):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
sl: Privzeto ko&diranje za sporočila:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
sl: Nastavitve vidnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
sl: Dovoli le uporabnike s seznama vidnih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
sl: Dovoli le uporabnike s seznama stikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
sl: Dovoli vse uporabnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
sl: Blokiraj vse uporabnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
sl: Blokiraj uporabnike AIM-a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
sl: Blokiraj le uporabnike s seznama nevidnih

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
sl: Viden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
sl: Vedno viden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
sl: Stik za dodajanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
sl: Vedno neviden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
sl: Ime za prikaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
sl: Stopnja opozoril:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
sl: Minut nedejavnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
sl: Povezan od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
sl: Sporočilo odsotnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
sl: Profil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
sl: Vnesite ime klepetalnice, ki se ji želite pridružiti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
sl: Ime &klepetalnice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
sl: &Zamenjava:

en: &Ignore
sl: &Prezri

en: Select Encoding...
sl: Izberite kodiranje ...

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
sl: Nastavi stanje Xtraz

en: Set Status...
sl: Nastavi stanje ...

en: User %1 is reading your status message
sl: Uporabnik %1 bere vaše sporočilo stanja

en: Request Authorization
sl: Prosi za odobritev

en: Reason for requesting authorization:
sl: Razlog za prošnjo za odobritev:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
sl: Dovolite mi, da vas dodam na svoj seznam stikov

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
sl: Stik %1 je odobril vašo prošnjo za dodajanje na seznam.
    Razlog: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
sl: Stik %1 je zavrnil vašo prošnjo za dodajanje na seznam.
    Vzrok: %2

en: RTF-Messages
sl: Bogata sporočila

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
sl: <qt>Za pošiljanje sporočil morate biti prijavljeni v omrežje ICQ.</qt>

en: Not Signed On
sl: Niste prijavljeni

en: &Request Authorization
sl: P&rosi za odobritev

en: &Grant Authorization
sl: Pošlji &odobritev

en: You must be online to add a contact.
sl: Da bi dodali stik, morate biti povezani.

en: '%1'
sl: »%1«

en: '%1' (%2)
sl: »%1« (%2)

en: Do you want to add %1 to your contact list?
sl: Ali želite dodati »%1« na svoj seznam stikov?

en: IP Address
sl: Naslov IP

en: Antigua
sl: Antigva

en: Ascension Island
sl: Otok Ascension

en: British Virgin Islands
sl: Britanski Deviški otoki

en: Canary Islands
sl: Kanarski otoki

en: Cocos-Keeling Islands
sl: Kokosovi (Keelingovi) otoki

en: Cocos (Keeling) Islands
sl: Kokosovi (Keelingovi) otoki

en: French Antilles
sl: Francoski Antili

en: Antilles
sl: Antili

en: French Guiana
sl: Francoska Gvajana

en: Mayotte Island
sl: Otok Mayotte

en: Reunion Island
sl: Otok Reunion

en: Rota Island
sl: Otok Rota

en: Saipan Island
sl: Otok Saipan

en: St. Kitts
sl: Sveti Kitts

en: Tinian Island
sl: Otok Tinian

en: Scotland
sl: Škotska

en: Yugoslavia - Serbia
sl: Srbija

en: Yugoslavia - Montenegro
sl: Črna Gora

en: Yugoslavia
sl: Jugoslavija

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
sl: Kongo, demokratična republika (Zaire)

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
sl: Kantonščina

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
sl: Perzijščina

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
sl: Pandžabščina

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
sl: Mandarinska kitajščina

en: Taiwanese
sl: Tajvanščina

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
sl: Beloruščina

en: euc-JP Japanese
sl: euc-JP japonsko

en: euc-KR Korean
sl: euc-KR korejsko

en: GB-2312 Chinese
sl: GB-2312 kitajsko

en: GBK Chinese
sl: GBK kitajsko

en: GB18030 Chinese
sl: GB18030 kitajsko

en: JIS Japanese
sl: JIS japonsko

en: Shift-JIS Japanese
sl: Shift-JIS japonsko

en: KOI8-R Russian
sl: KOI8-R rusko

en: KOI8-U Ukrainian
sl: KOI8-U ukrajinsko

en: ISO-8859-1 Western
sl: ISO-8859-1 zahodno

en: ISO-8859-2 Central European
sl: ISO-8859-2 srednjeevropsko

en: ISO-8859-3 Central European
sl: ISO-8859-3 srednjeevropsko

en: ISO-8859-4 Baltic
sl: ISO-8859-4 baltsko

en: ISO-8859-5 Cyrillic
sl: ISO-8859-5 cirilica

en: ISO-8859-6 Arabic
sl: ISO-8859-6 arabsko

en: ISO-8859-7 Greek
sl: ISO-8859-7 grško

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
sl: ISO-8859-8 hebrejsko, razporejeno po videzu

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
sl: ISO-8859-8-I hebrejsko, logično razporejeno

en: ISO-8859-9 Turkish
sl: ISO-8859-9 turško

en: ISO-8859-15 Western
sl: ISO-8859-15 zahodno

en: Windows-1250 Central European
sl: Windows-1250 srednjeevropsko

en: Windows-1251 Cyrillic
sl: Windows-1251 cirilica

en: Windows-1252 Western
sl: Windows-1252 zahodno

en: Windows-1253 Greek
sl: Windows-1253 grško

en: Windows-1254 Turkish
sl: Windows-1254 turško

en: Windows-1255 Hebrew
sl: Windows-1255 hebrejsko

en: Windows-1256 Arabic
sl: Windows-1256 arabsko

en: Windows-1257 Baltic
sl: Windows-1257 baltsko

en: Windows-1258 Viet Nam
sl: Windows-1258 vietnamsko

en: TIS-620 Thai
sl: TIS-620 tajsko

en: Single
sl: Samski

en: Long term relationship
sl: Daljša zveza

en: Engaged
sl: Zaročen

en: Married
sl: Poročen

en: Divorced
sl: Razvezan

en: Separated
sl: Ločen

en: Widowed
sl: Ovdovel

en: Art
sl: Umetnost

en: Cars
sl: Avtomobili

en: Celebrity Fans
sl: Ljubitelji slavnih

en: Collections
sl: Zbirke

en: Computers
sl: Računalniki

en: Culture
sl: Kultura

en: Fitness
sl: Fitnes

en: Games
sl: Igre

en: Hobbies
sl: Hobiji

en: ICQ - Help
sl: ICQ - pomoč

en: Lifestyle
sl: Življenjski slog

en: Movies and TV
sl: Filmi in TV

en: Music
sl: Glasba

en: Outdoors
sl: Narava

en: Parenting
sl: Starševstvo

en: Pets and Animals
sl: Divje in domače živali

en: Religion
sl: Vera

en: Science
sl: Znanost

en: Skills
sl: Spretnosti

en: Sports
sl: Šport

en: Web Design
sl: Spletno oblikovanje

en: Ecology
sl: Ekologija

en: News and Media
sl: Novice in mediji

en: Government
sl: Vlada

en: Business
sl: Posel

en: Mystics
sl: Mistika

en: Travel
sl: Potovanja

en: Astronomy
sl: Astronomija

en: Space
sl: Vesolje

en: Clothing
sl: Obleke

en: Parties
sl: Zabave

en: Women
sl: Ženske

en: Social science
sl: Družbena znanost

en: 60's
sl: 60. leta

en: 70's
sl: 70. leta

en: 80's
sl: 80. leta

en: 50's
sl: 50. leta

en: Finance and Corporate
sl: Finance in podjetništvo

en: Entertainment
sl: Razvedrilo

en: Consumer Electronics
sl: Potrošniška elektronika

en: Retail Stores
sl: Prodajalne

en: Health and Beauty
sl: Zdravje in lepota

en: Household Products
sl: Gospodinjski izdelki

en: Mail Order Catalog
sl: Katalogi za naročanje po pošti

en: Business Services
sl: Poslovne storitve

en: Audio and Visual
sl: Slišno in vidno

en: Sporting and Athletic
sl: Šport in atletika

en: Publishing
sl: Založništvo

en: Home Automation
sl: Domača avtomatika

en: Academic
sl: Akademsko

en: Administrative
sl: Administrativno

en: Art/Entertainment
sl: Umetnost/razvedrilo

en: College Student
sl: Študent

en: Community & Social
sl: Skupnost in družba

en: Education
sl: Izobraževanje

en: Engineering
sl: Inženirstvo

en: Financial Services
sl: Finančne storitve

en: High School Student
sl: Dijak

en: Home
sl: Dom

en: ICQ - Providing Help
sl: ICQ - nudenje pomoči

en: Law
sl: Zakon

en: Managerial
sl: Uprava

en: Manufacturing
sl: Proizvodnja

en: Medical/Health
sl: Medicina/zdravje

en: Military
sl: Vojska

en: Non-Government Organization
sl: Nevladna organizacija

en: Other Services
sl: Ostale storitve

en: Professional
sl: Profesionalec

en: Retail
sl: Prodaja

en: Retired
sl: Upokojenec

en: Science & Research
sl: Znanost in raziskave

en: Technical
sl: Tehnika

en: University Student
sl: Univerzitetni študent

en: Web Building
sl: Spletni razvoj

en: Alumni Org.
sl: Nekdanji študent/dijak/učenec

en: Charity Org.
sl: Dobrodelna org.

en: Club/Social Org.
sl: Klub/družbena org.

en: Community Org.
sl: Skupnost

en: Cultural Org.
sl: Kulturna org.

en: Fan Clubs
sl: Ljubiteljski klubi

en: Fraternity/Sorority
sl: Bratovščina/sestriščina

en: Hobbyists Org.
sl: Združenje za hobi

en: International Org.
sl: Mednarodna org.

en: Nature and Environment Org.
sl: Naravovarstvena org.

en: Other
sl: Drugo

en: Professional Org.
sl: Profesionalna org.

en: Scientific/Technical Org.
sl: Znanstvena/tehnična org.

en: Self Improvement Group
sl: Skupina za samo-izpopolnjevanje

en: Spiritual/Religious Org.
sl: Duhovna/verska org.

en: Sports Org.
sl: Športna org.

en: Support Org.
sl: Podporna org.

en: Trade and Business Org.
sl: Trgovska in poslovna org.

en: Union
sl: Združenje

en: Voluntary Org.
sl: Prostovoljna org.

en: Elementary School
sl: Osnovna šola

en: High School
sl: Srednja šola

en: College
sl: Gimnazija

en: University
sl: Univerza

en: Past Work Place
sl: Prejšnje delovno mesto

en: Past Organization
sl: Prejšnja organizacija

en: &Fetch Again
sl: &Pridobi znova

en: '%2' Message for %1
sl: Sporočilo »%2« za %1

en: Fetching '%2' Message for %1...
sl: Pridobivanje sporočila »%2« za %1 ...

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
sl: jezen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
sl: tuširam se

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
sl: utrujen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
sl: zabava

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
sl: pivo

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
sl: razmišljam

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
sl: jem

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
sl: gledam tv

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
sl: sestanek

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
sl: kava

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
sl: glasba

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
sl: posel

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
sl: fotografiram

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
sl: uživam

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
sl: telefon

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
sl: igram se

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
sl: učim se

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
sl: nakupujem

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
sl: bolan

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
sl: spim

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
sl: deskam

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
sl: brskam

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
sl: delam

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
sl: tipkam

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
sl: piknik

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
sl: kuham

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
sl: kadim

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
sl: vzhičen

[ctx: @item icq xtraz status]
en: wc
sl: stranišče

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
sl: biti ali ne biti

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
sl: ljubezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
sl: Druga možnost je iskanje po imeniku za ICQ:

en: Authorization Reply
sl: Odgovor glede odobritve

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
sl: <b>%1</b> je zaprosil za odobritev, da vas doda na svoj seznam stikov.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
sl: Odgovor glede odobritve za <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
sl: Odobritev za ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
sl: %1 vas prosi za odobritev za dodajanje na svoj seznam stikov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
sl: Razlog za zahtevo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
sl: Nek razlog ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
sl: Pošlji &odobritev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
sl: O&dkloni odobritev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
sl: Razlog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
sl: Najprej vnesite svoje trenutno geslo in
    nato dvakrat vnesite svoje novo geslo.
    Geslo naj bo dolgo med 6 in 8 znakov.

en: Change ICQ Password
sl: Spremeni geslo za ICQ

en: ICQ Password Change
sl: Sprememba gesla za ICQ

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
sl: Vaše novo geslo mora biti dolgo med 6 in 8 znakov.

en: Your password could not be changed.
sl: Vašega gesla ni bilo mogoče spremeniti.

en: Your password has been changed successfully.
sl: Vaše geslo je bilo uspešno spremenjeno.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
sl: Možnosti računa - ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
sl: &Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
sl: Možnosti računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
sl: Uporabniški ID za vaš račun ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
sl: Uporabniški ID za vaš račun ICQ. Ta naj bi bil v obliki številke (brez decimalk, presledkov).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
sl: Za povezavo z omrežjem ICQ potrebujete račun za ICQ.<br><br>
    Če trenutno še nimate računa ICQ, ga lahko ustvarite s klikom na gumb.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
sl: Spremeni geslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
sl: Če že imate račun za ICQ in bi radi spremenili geslo zanj, lahko za vnos novega gesla uporabite spodnji gumb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
sl: Sprememba vašega gesla ...

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
sl: &Možnosti računa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
sl: Možnosti zasebnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
sl: Zahtevaj odobritev za dodajanje na seznam stikov. Uporabnik vas tako ne bo mogel dodati na svoj seznam brez vašega dovoljenja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
sl: Zahtevaj odobritev za dodajanje na seznam stikov. Uporabnik vas tako ne bo mogel dodati na svoj seznam brez vašega dovoljenja. Če označite to polje, boste morali potrditi vsako dodajanje preden bo uporabnik lahko videl vaše stanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
sl: Pr&eden vas dodajo na seznam stikov je potrebna vaša odobritev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
sl: Označite, če želite skriti vaš naslov IP pred drugimi uporabniki.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
sl: Označite to polje, če želite, da uporabniki ne bodo mogli videti vašega naslova IP, ko pregledujejo vaše uporabniške podatke, kot so ime, naslov in starost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
sl: Skrij &naslov IP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
sl: Onemogoči prikaz vašega stanja na spletnih straneh.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
sl: Omogoči prikaz vašega stanja na spletnih straneh. Če je prikaz omogočen, lahko uporabniki vidijo vaše stanje na spletnih straneh in vam pošljejo sporočilo, brez da bi sami imeli ICQ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
sl: Moje &stanje naj bo na voljo na spletnih straneh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
sl: Uporabi šifriranje SSL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
sl: Naslov IP ali ime maska gostitelja za strežnik ICQ s katerim se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
sl: Naslov IP ali ime maska gostitelja za strežnik ICQ s katerim se želite povezati. Običajno zadostuje privzeta nastavitev (slogin.icq.com ali login.icq.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
sl: &Strežnik /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
sl: Vrata na strežniku ICQ, s katerim se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
sl: Vrata na strežniku ICQ, s katerim se želite povezati. Privzeto je to 443 ali 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
sl: Prepiši sistemske nastavitve posredniškega strežnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
sl: Posredniški strežnik je SOCKS5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
sl: Naslov IP ali pa maska gostitelja posredniškega strežnika, ki ga želite uporabljati za povezovanje s strežnikom ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
sl: Naslov IP ali pa maska gostitelja posredniškega strežnika, ki ga želite uporabljati za povezovanje s strežnikom ICQ. Posredniški strežnik mora podpirati ukaz CONNECT in dovoljevati povezave na vrata strežnika ICQ (običajno 443 ali 5190).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
sl: Vrata, na katerih posluša posredniški vmesnik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
sl: Vrata, na katerih posluša posredniški strežnik. Običajno so to 3128 ali 8080.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
sl: Vrata, na katerih posluša posredniški strežnik. Običajno so to 3128, 8080 ali 443 (HTTPS).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
sl: Možnosti za povezavo s soležniki

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
sl: Viden

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
sl: Neviden

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
sl: Prezri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
sl: Prezri:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate veljavno številko ICQ.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
sl: Osebni podatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
sl: Št. &UIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
sl: &Vzdevek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
sl: &Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
sl: &Priimek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
sl: &Spol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
sl: Zakonski stan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
sl: &Časovni pas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
sl: Dan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
sl: Mesec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
sl: Leto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
sl: St&arost:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
sl: Govorjeni jeziki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
sl: Prvi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
sl: Drugi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
sl: Tretji:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
sl: Mesto in podatki o stiku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
sl: &Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
sl: &Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
sl: &Zv. država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
sl: &Poštna št.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
sl: &Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
sl: &Telefon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
sl: &Mobitel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
sl: &Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
sl: D&omača stran:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
sl: Izvor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
sl: Zv. država:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
sl: Zanimanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
sl: Vrsta organizacije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
sl: Pretekla pripadnost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
sl: E-poštni naslovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
sl: Pošiljaj posodobitve in ICQ-jeve promocijske podatke na mojo glavno e-pošto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
sl: Neobjavljena e-pošta bo uporabljena za pridobivanje gesla.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
sl: Iskanje po imeniku za iCQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
sl: &E-pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
sl: &Spol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
sl: &Jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
sl: &Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
sl: Išči samo po povezanih stikih

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
sl: Iskanje po UIN

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
sl: Tu so prikazani rezultati vašega iskanja. Če dvakrat kliknete na rezultat, se bo okno za iskanje zaprlo in št. UIN stika se bo vpisala v Čarovnika za dodajanje stikov. Naenkrat lahko dodate le en stik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
sl: Išči v imeniku ICQ z navedenimi pogoji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
sl: Počisti polja za iskanje in rezultate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
sl: Zaustavi iskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
sl: Zaustavi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
sl: Pokaži podatke o izbranem stiku

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
sl: O uporabniku

en: ICQ User Search
sl: Iskanje uporabnikov ICQ

en: Add the selected user to your contact list
sl: Dodaj izbranega uporabnika na seznam stikov

en: Requires Authorization
sl: Zahteva odobritev

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
sl: Za iskanje po imeniku za ICQ morate biti povezani.

en: You must enter a valid UIN.
sl: Vnesti morate veljaven UIN.

en: You must enter search criteria.
sl: Vnesti morate pogoje za iskanje.

en: You must be online to display user info.
sl: Za prikaz uporabniških podatkov morate biti povezani.

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: ICQ User Information
sl: Podatki o uporabniku ICQ

en: General ICQ Information
sl: Splošni podatki za ICQ

en: Home Info
sl: Dom

en: Home Information
sl: Podatki o domu

en: Work Info
sl: Služba

en: Work Information
sl: Podatki o službi

en: Other Info
sl: Drugo

en: Other ICQ Information
sl: Drugi podatki za ICQ

en: Interest Info
sl: Zanimanja

en: Interest Information
sl: Podatki o zanimanjih

en: Org & Aff Info
sl: Organizacije in pripadnost

en: Organization & Affiliation Information
sl: Podatki o organizacijah in pripadnosti

en: Type
sl: Vrsta

en: Publish Email/Email
sl: Objavi e-pošto/e-pošta

[ctx: Primary email address]
en: Primary
sl: Glavni

[ctx: Other email address]
en: More
sl: Več

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
sl: Podatki o mestu podjetja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
sl: Poštna številka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
sl: Osebni službeni podatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
sl: Poklic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
sl: Telefon:

en: Xtraz Status Editor
sl: Urejevalnik stanj Xtraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
sl: Ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
sl: Pripni na meni

en: file is empty:
sl: datoteka je prazna:

en: Bad Request
sl: Slaba zahteva

en: Request Timed Out
sl: Čas za zahtevo je pretekel

en: Acceptance Period Timed Out
sl: Čas za sprejetje je pretekel

en: Unknown Error:
sl: Neznana napaka:

en: missing IP or port
sl: manjkajoč IP ali vrata

en: Timeout
sl: Časovni pretek

en: Adding contacts
sl: Dodajanje stikov

en: Adding contacts to ICQ server list.
sl: Dodajanje stikov na seznam na strežniku ICQ.

en: Adding contacts to AIM server list.
sl: Dodajanje stikov na seznam na strežniku AIM.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
sl: %1 od %2 dodanih.

en: Chat Room Invitation
sl: Povabilo v klepetalnico

en: ICQ Web Express
sl: ICQ-jev hitri splet

en: ICQ Email Express
sl: ICQ-jeva hitra e-pošta

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
sl: Kopete: povezava za %1 prekinjena

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
sl: Med obravnavanjem protokola je prišlo do napake. Napaka ni kritična. Povezava ne bo prekinjena.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
sl: Med obravnavanjem protokola je prišlo do napake. V teku je ponovno vzpostavljanje povezave.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
sl: Kopete: napaka v protokolu OSCAR

[ctx: AIM user id]
en: screen name
sl: ime za prikaz

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
sl: Prijavili ste se več kot enkrat znotraj iste %1. Povezava za račun %2 je sedaj prekinjena.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
sl: Prijava ni uspela, ker je vaš %1 ali geslo napačno. Preverite nastavitve za račun %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
sl: Storitev %1 trenutno ni na voljo. Poskusite znova kasneje.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti na %1 z računom %2, ker je geslo napačno.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti na %1 z neobstoječim računom %2.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
sl: Prijava na %1 ni uspela, ker je vaš račun %2 pretekel.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
sl: Prijava na %1 ni uspela, ker je vaš račun %2 trenutno onemogočen.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
sl: Prijava na %1 ni uspela, ker je povezanih preveč odjemalcev z istega računalnika.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sl: Račun %1 je bil blokiran na strežniku za %2 zaradi prehitrega pošiljanja sporočil. Počakajte 10 minut in poskusite znova. V nasprotnem boste morali čakati še daljši čas.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sl: Račun %1 je blokiran na strežniku za %2 zaradi prehitrega poskušanja ponovnega povezovanja. Počakajte 10 minut in poskusite znova. V nasprotnem boste morali čakati še daljši čas.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
sl: Prijava na %1 z vašim računom %2 ni uspela.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
sl: Strežnik za %1 meni, da je vaš odjemalec prestar. Prijavite hrošča na http://bugs.kde.org/

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
sl: Račun %1 je bil onemogočen na strežniku za %2, ker ste mlajši od 13 let.

en: Buddy icons
sl: Ikone prijateljev

en: Group chat
sl: Skupinski klepet

en: Voice chat
sl: Glasovni klepet

en: Send buddy list
sl: Pošlji seznam prijateljev

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
sl: Preden uporabnika %1 dodate na seznam stikov, je potrebna njegova odobritev. Ali želite poslati zahtevo za odobritev?
    
    Razlog za odobritev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
sl: Uporabi to &kodiranje znakov za klepet s tem stikom:

en: Select Encoding
sl: Izberite kodiranje

en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
sl: Naslednji stiki niso na vašem seznamu stikov. Ali jih želite dodati?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
sl: &Ne vprašaj več

en: Add Contacts to Server List
sl: Dodaj stike na seznam na strežniku

en: Do &Not Add
sl: &Ne dodaj

en: Client Features
sl: Zmožnosti odjemalca

en: Buddy Icon MD5 Hash
sl: Razpršilo za ikono prijatelja

en: Contact Encoding
sl: Kodiranje za stik

en: Member Since
sl: Član od

en: Protocol Version
sl: Različica protokola

en: Show my own video...
sl: Pokaži moj video ...

en: View Contact's Webcam
sl: Pokaži sliko s kamere stika

en: Send Webcam
sl: Pošlji sliko s kamere

en: Country
sl: Država

en: State
sl: Zv. država

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
sl: Domači naslov

en: Zipcode
sl: Poštna št.

en: Age
sl: Starost

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
sl: Med povezovanjem s strežnikom za QQ je prišlo do napake.
    Sporočilo napake:

en: Unable to lookup %1
sl: Ni mogoče najti %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
sl: Neobdelana koda napake QQ: %1 
    Poročajte o hrošču z natančnim opisom. Če je mogoče, priložite zadnji izhod razhroščevanja v konzoli.

en: QQ vCard
sl: eVizitka za QQ

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
sl: OPOZORILO: ta eVizitka je mogoče zastarela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
sl: I&me stika:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
sl: Možnosti računa - QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
sl: Uporabniški ID stika QQ, ki ga želite uporabljati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
sl: Uporabniški ID stika QQ, ki ga želite uporabljati. Ta mora biti v obliki veljavnega e-poštnega naslova.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
sl: Če označite to polje, se ta račun ne bo povezal, ko kliknete gumb »Poveži vse račune«, oziroma četudi ste omogočili samodejno povezovanje ob zagonu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
sl: Prikaži in posodobi mojo eVizitko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
sl: Za povezavo z omrežjem QQ potrebujete račun za QQ.
    Če trenutno še nimate računa, ga morate ustvariti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
sl: Spremenite samo, če želite uporabljati poseben posredniški strežnik za hipno sporočanje, na primer SIMP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
sl: Splošne možnosti za QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
sl: <qt><b>Opomba:</b> te nastavitve veljajo za vse račune QQ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
sl: Če omogočite to možnost, boste obveščeni, ko stik prične pisati svoje sporočilo, še predem bo sporočilo končano ali poslano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
sl: &Samodejno odpri okno za klepet, ko nekdo začne s pogovorom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
sl: <qt><p>Določite, kdaj naj Kopete prejme slike za prikaz poleg stikov</p> <dl><dt>Na zahtevo</dt><dd>slika se ne prejme samodejno, ampak le na zahtevo uporabnika</dd><dt>Ko se odpre klepet</dt><dd>slika se prejme, ko se odpre okno za klepet</dd><dt>Samodejno</dt><dd>če ima stik sliko, se jo vedno poskuša prejeti. <b>Opomba:</b> Stik bo obveščen o tem, da prejemate njegovo sliko.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
sl: Prejmi sliko QQ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
sl: <qt><p>Določite, kdaj naj Kopete prejme slike za prikaz poleg stikov</p> <dl><dt>Na zahtevo</dt><dd>slika se ne prejme samodejno, ampak le na zahtevo uporabnika</dd><dt>Ko se odpre klepet</dt><dd>slika se prejme, ko se odpre okno za klepet</dd><dt>Samodejno</dt><dd>če ima stik sliko, se jo vedno poskuša prejeti. <b>Opomba:</b> Stik bo obveščen o tem, da prejemate njegovo sliko.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
sl: Na zahtevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
sl: Ko se odpre klepet (privzeto)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
sl: Samodejno (preberite pomoč)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
sl: Sporočilnik QQ omogoča prejem in uporabo izraznih ikon po meri. Če je ta možnost omogočena, jih bo Kopete prejel in prikazal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
sl: Prejmi in prikaži &izrazne ikone po meri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
sl: Izvozi vse teme izraznih ikon kot izrazne ikone po meri (deluje le z izraznimi ikonami v obliki PNG).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
sl: I&zvozi trenutno temo izraznih ikon

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate veljaven e-poštni naslov.</qt>

en: QQ Plugin
sl: Vstavek za QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
sl: Slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
sl: Starost:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
sl: N/D

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
sl: Podpis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
sl: Poštna številka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
sl: Telefonske številke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
sl: Podgana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
sl: Vol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
sl: Zajec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
sl: Zmaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
sl: Kača

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
sl: Konj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
sl: Oven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
sl: Opica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
sl: Petelin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
sl: Pes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
sl: Prašič

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
sl: Matura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
sl: Zodiak:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
sl: Oven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
sl: Bik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
sl: Dvojčka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
sl: Rak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
sl: Lev

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
sl: Devica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
sl: Tehtnica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
sl: Škorpijon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
sl: Strelec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
sl: Kozorog

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
sl: Vodnar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
sl: Ribi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
sl: Horoskop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
sl: Predstavitev:

en: Webcam for %1
sl: Spletna kamera za %1

en: No webcam image received
sl: Slika s spletne kamere ni bila prejeta

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
sl: Ta različica Skypa je prestara. Razmislite o nadgradnji.

en: Skype protocol
sl: Protokol Skype

en: Does not have multi-user chat capability
sl: Nima možnosti za večuporabniški klepet

en: Chat denied
sl: Klepet je zavrnjen

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Misc error
sl: Razna napaka

en: User or phone number does not exist
sl: Uporabnik ali telefonska številka ne obstaja

en: User is offline
sl: Uporabnik ni povezan

en: No proxy found
sl: Najden ni bil noben posrednik

en: Session terminated
sl: Seja je končana

en: No common codec found
sl: Ni mogoče najti skupnega kodeka

en: Sound I/O error
sl: V/I napaka zvoka

en: Problem with remote sound device
sl: Težava z oddaljeno zvočno napravo

en: Call blocked by recipient
sl: Prejemnik je blokiral klic

en: Recipient not a friend
sl: Prejemnik ni prijatelj

en: User not authorized by recipient
sl: Prejemnik ni odobril uporabnika

en: Sound recording error
sl: Napaka snemanja zvoka

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
sl: Ta različica Skypa ne podpira dodajanja uporabnikov v klepet.

en: Skype Protocol
sl: Protokol Skype

en: Could not ping Skype
sl: Ni se bilo mogoče povezati s Skypom

en: Skype did not accept this application
sl: Skype ni sprejel tega programa

en: Skype API syntax error
sl: Skladenjska napaka programskega vmesnika Skypa

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
sl: Programski vmesnik Skypa še ni pripravljen, počakajte še malo

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
sl: Na D-Bus ni mogoče registrirati sporazumevanja med Skype in Kopete

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
sl: Skypa ni bilo mogoče zagnati.
    Namestiti morate izvoren, dinamično povezan Skype, različice 2.0, ki ga najdete na http://www.skype.com/

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
sl: Skypa ni bilo mogoče najti.
    Namestiti morate izvoren, dinamično povezan Skype, različice 2.0, ki ga najdete na http://www.skype.com/

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
sl: Ni se bilo mogoče povezati s Skypom.
    Morda Skype ni zagnan.
    Napaka med pošiljanjem sporočila Skypu (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
sl: Med pošiljanjem sporočila Skypu je prišlo do napake (%1).

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
sl: Ni se bilo mogoče povezati s Skypom.
    Ste odjavljeni iz Skypa, prijavite se.

en: Please login to Skype first
sl: Najprej se prijavite v Skype

en: Make Test Call
sl: Opravi preizkusni klic

en: Cannot open info about user %1
sl: Ni mogoče odpreti podatkov o stiku %1

en: Unknown action from SkypeActionHandler
sl: Neznano dejanje od SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
sl: Dodajanje stika od SkypeActionHandler še ni podprto

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
sl: Pošiljanje glasovne pošte od SkypeActionHandler še ni podprto

en: You must connect to Skype first.
sl: Najprej se morate povezati s Skypom.

en: Wrong Information
sl: Napačni podatki

en: You must write the contact's name.
sl: Vnesti morate ime stika.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
sl: Stik echo123 ni potreben. Preizkusni klic lahko sprožite prek dejanj protokola Skype.

en: This contact already exists in this account.
sl: Ta stik v tem računu že obstaja.

en: You cannot add yourself as a contact.
sl: Sebe ne morete dodati kot stik.

en: Call with %1
sl: Pokliči z %1

en: Canceled
sl: Preklicano

en: Other person is busy
sl: Druga oseba je zaposlena

en: Refused
sl: Zavrnjen

en: Call Back
sl: Povratni klic

en: Missed
sl: Zgrešen

en: Resume
sl: Nadaljuj

en: On hold (local)
sl: Zadržan (krajevno)

en: On hold (remote)
sl: Zadržan (oddaljeno)

en: On hold
sl: Zadržan

en: Hold
sl: Zadrži

en: In progress
sl: V teku

en: Ringing
sl: Zvoni

en: Failed
sl: Spodletel

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
sl: Zgodnje (čakanje na operaterja ...)

en: Failed (%1)
sl: Spodletel (%1)

en: %1 active
    %2 total
sl: Dejavnih: %1
    Vseh: %2

en: Skypeout inactive
sl: SkypeOut ni dejaven

en: Call
sl: Pokliči

en: Conference Call
sl: Konferenčni klic

en: Block contact
sl: Blokiraj stik

en: Details for User %1
sl: Podrobnosti o uporabniku %1

en: You can have only one skype account
sl: Imate lahko samo en račun Skype

en: Configure Skype client
sl: Nastavi odjemalca Skype

en: Please enter your skype user name
sl: Vnesite svoje uporabniško ime za Skype

en: You must enter your skype user name
sl: Vnesti morate svoje uporabniško ime za Skype

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
sl: Datoteke %1 za nastavljanje Skypa ni mogoče ustvariti ali odpreti.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
sl: Opravilo je zaključeno.
    Skype je sedaj nastavljen za Kopete.
    Da spremembe stopijo v veljavo, morate znova zagnati odjemalec Skype.

en: Not in Skype list
sl: Ni na seznamu za Skype

en: Not authorized
sl: Ni odobren

en: SkypeOut contact
sl: Stik SkypeOut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
sl: Dodaj stik Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
sl: Ime na Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
sl: Oprostite, a iskanje trenutno še ni podprto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
sl: Poi&šči

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
sl: Klic prek Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
sl: Imena sodelujočih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
sl: Ime drugega sodelujočega v klicu (ali seznam imen, če gre za konferenčni klic).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
sl: Skupni pretečeni čas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
sl: Čas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
sl: Preostalo dobroimetje SkypeOut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
sl: Skupna dolžina klica<br />(čas govorjenja in čakanja)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
sl: Dobroimetje SkypeOut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
sl: Sprejmi klic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
sl: Sprejmi dohodni klic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
sl: Zaključi klic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
sl: Končaj klic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
sl: &Odloži

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
sl: Zadrži klic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
sl: Začasno prekini klic in ga nadaljuj (ali končaj) kasneje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
sl: &Zadrži

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
sl: Odpri klepet s stikom.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
sl: Odpre klepet s stikom, s katerim se pogovarjate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
sl: Zaženi/zaustavi video

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
sl: Podrobnosti o uporabniku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
sl: Odobreno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
sl: Ni odobreno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
sl: Je odobreno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
sl: Ime za prikaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
sl: Spol:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
sl: Omogočite to možnost, če se ne želite povezati z drugimi protokoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
sl: Iz&loči iz »Poveži vse«

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
sl: Pomembna opomba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
sl: Vstavek za Skype deluje kot povezava z zunanjo kopijo Skypa, kar ima nekaj posledic: zagnan mora biti primerek Skypa, uporabljate pa lahko samo en račun Skype.<br /><br />Zapomnite si, da morate namestiti izvorni, dinamično povezan Skype, različice 2.0 ali 2.1, ki ga dobite na <a href="http://www.skype.com/">www.skype.com</a>.<br /><br />Ta vstavek bo deloval samo, če je jezik v odjemalcu Skype nastavljen na angleščino. Obvestila prikazuje Kopete, zato jih v Skype lahko izklopite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
sl: V Skype onemogočite obvestila in nastavite angleški jezik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
sl: Zaže&ni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
sl: Nastavite lahko, ali naj Kopete zažene Skype in kdaj naj ga zažene.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
sl: Zaženi Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
sl: Ko &ni zagnan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
sl: N&ikoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
sl: Ukaz za zagon Skypa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
sl: Časovna omejitev zagona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
sl: Počakaj, preden se poskusiš povezati s Skypeom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
sl: poskušanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
sl: Če dobite napako, da Skypa ni bilo mogoče najti, a je dejansko zagnan, si oglejte navodila na <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">developer.skype.com</a>.<br /><br />Zapomnite si, da je podprt samo dinamično povezan Skype.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
sl: Vsak program, ki želi uporabljati Skype, mora podati svoje ime, uporabnika pa se vpraša, ali dovoli temu programu dostop do Skypa.<br>Privzeto Kopete za ime uporablja "kopete", a če sumite, da nek drug program do Skypa dostopa s tem imenom, lahko ime, ki ga uporablja Kopete, spremenite in v Skypu prepoveste programe, ki se predstavljajo kot "kopete".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
sl: &Neobičajna odobritev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
sl: Katero vodilo želite uporabiti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
sl: Katero vodilo D-Bus želite uporabiti za povezavo s Skypom?<br>Sejno: samo vaše, drugi ga ne morejo uporabljati (da Skype zaženete na tem vodilu, uporabite možnost --use-session-dbus).<br>Sistemsko: v souporabi z vsemi na istem računalniku. Tega Skype uporablja privzeto.<br>Podati morate isti D-Bus, kot ga uporablja Skype.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
sl: Vodilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
sl: &Sejno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
sl: S&istemsko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
sl: Zapomnite si, da se bo medtem, ko vas Skype vprašuje po dovoljenju za dostop, Kopete prenehal odzivati. To je običajno in če dovoljenje velja za vedno (omogočite možnost »Zapomni si« v Skypovem pogovornem oknu), se to ne bo več zgodilo.<br /><br />Možnost sistemskega vodila v Skypu trenutno še ni podprta.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
sl: &Dejavnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
sl: Prikaži vsa dohodna sporočila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
sl: Prikazana bodo vsa dohodna sporočila prek Skypa. Če je možnost onemogočena, je sporočilo prikazano le, če pripada klepetu, začetem iz Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
sl: Prikaži &vsa dohodna sporočila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
sl: Dohodna sporočila so označena kot prebrana. Če imate Skype nastavljen tako, da ne odpira klepetov samodejno, njegova ikona s klicajem ne bo utripala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
sl: Označi kot &prebrano

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
sl: Če je to označeno, bo Kopete ob prijavi Skype povprašal, ali ima kako sporočila, ki še ni bilo prikazano. Če je temu tako, jih bo Kopete prikazal. To je uporabno, če Kopete zaženete kasneje kot Skype in Skype ni nastavljen, da bi prikazoval dohodna sporočila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
sl: Preveri &obstoj neprebranih

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
sl: Za vse klice prikaži okno za nadzor klica

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
sl: To bo prikazalo okno za nadzor klica za vsak klic (tako dohodni, kot tudi odhodni). Če je onemogočeno, lahko kličete iz Kopete, a morate klic nadzirati iz Skypa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
sl: Prikaži &nadzor klica (Skypovo pogovorno okno klica bo skrito)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
sl: Samodejno zapri okno za nadzor klica

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
sl: To bo samodejno zaprlo okno za nadzor klica po zaključku klica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
sl: Samodejno &zapri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
sl: Časovna omejitev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
sl: Če je omogočeno, Kopete spremlja, ali je Skype zagnan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
sl: To spremlja, ali je Skype zagnan. To onemogočite le, če želite imeti razhroščevalni izhod, ki ni prenatrpan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
sl: Spre&mljaj Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
sl: Ob zaprtju okna ne zapusti klepeta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
sl: Ne zapusti klepeta, ko se njegovo okno zapre. Velja le za klepete z več uporabniki. Če je označeno, boste po zaprtju okna še vedno prejemali sporočila iz klepeta.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
sl: &Klici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
sl: Izv&edi pred klicem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
sl: To bo počakalo na zaključek ukaza preden bo izveden ali sprejet klic.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
sl: To bo počakalo na zaključek ukaza preden bo izveden ali sprejet klic.<br>
    Zapomnite si, da se med čakanjem Kopete ne bo odzival.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
sl: &Čakaj na zaključek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
sl: Izvedi po klicu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
sl: Običajno nima veljave, a če čakajo drugi klici, se izvede samo po nazadnje zaključenem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
sl: Samo po za&dnjem klicu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
sl: Izvedi ob dohodne&m klicu

en: Could not load service %1.
sl: Ni mogoče naložiti storitve %1.

en: Error Loading Service
sl: Napaka nalaganja storitve

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
sl: <qt>GSMLib je knjižnica (in pripomočki) za pošiljanje sporočil SMS prek naprave GSM. Najdete ga lahko na <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
sl: Nastavitve GSMLib

en: Could Not Send Message
sl: Ni bilo mogoče poslati sporočila

en: No provider configured
sl: Ni nastavljenega ponudnika

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
sl: <qt>SMSClient je program za pošiljanje sporočil SMS prek modema. Najdete ga lahko na <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
sl: Nastavitve SMSClient

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
sl: &Program SMSClient:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
sl: Po&nudnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
sl: Po&t do nastavitev za SMSClient:

en: No provider configured.
sl: Ni nastavljenega ponudnika.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
sl: Ni nastavljene predpone za SMSSend. Spremenite jo v nastavitvenem oknu.

en: No Prefix
sl: Ni predpone

en: %1 Settings
sl: Nastavitve za %1

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
sl: <qt>SMSSend je program za pošiljanje sporočil SMS prek prehodov na internetu. Najdete ga na <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
sl: Nastavitve za SMSSend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
sl: P&redpona za SMSSend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
sl: Možnosti ponudnika

en: Could not determine which argument should contain the message.
sl: Ni bilo mogoče določiti argumenta, ki naj bi vseboval sporočilo.

en: Could not determine which argument should contain the number.
sl: Ni bilo mogoče določiti argumenta, ki naj bi vseboval številko.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
sl: To sporočilo je daljše od največje mogoče dolžine (%1). Ali naj bo razdeljeno v %2 sporočil?

en: Message Too Long
sl: Sporočilo je predolgo

en: Divide
sl: Razdeli

en: Do Not Divide
sl: Ne razdeli

en: Message too long.
sl: Sporočilo je predolgo.

en: Something went wrong while sending the message.
sl: Nekaj je šlo narobe med pošiljanjem sporočila.

en: &Contact Settings
sl: &Nastavitve stika

en: User Preferences
sl: Uporabniške možnosti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
sl: Možnosti računa - SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
sl: Edinstveno ime za ta račun SMS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
sl: &Storitev za dostavo SMS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
sl: Storitev za dostavo, ki jo želite uporabiti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
sl: Storitev za dostavo, ki jo želite uporabiti. Pred uporabo tega računa boste morali imeti nameščen ta program.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
sl: &Opis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
sl: Opis storitve za dostavo SMS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
sl: Opis storitve za dostavo SMS, vključno z mesti za prejem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
sl: Za uporabo SMS-a potrebujete račun pri storitvi za dostavo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
sl: Možnosti sporočanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
sl: Če je sporočilo pr&edolgo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
sl: Kaj naj se zgodi, če napišete sporočilo, ki je predolgo za samo eno sporočilo SMS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
sl: Kaj naj se zgodi, če napišete sporočilo, ki je predolgo za samo eno sporočilo SMS. Lahko ga samodejno razdelite v krajša sporočila, prekličete pošiljanje sporočila, ali pa naročite Kopete, da vas vpraša o dejanju.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
sl: Vprašaj (priporočeno)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
sl: Razdeli v krajše

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
sl: Prekliči pošiljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
sl: &Omogoči mednarodne telefonske številke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
sl: Označite, da omogočite uporabo mednarodnih telefonskih številk.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
sl: Označite, da omogočite uporabo mednarodnih telefonskih številk. V nasprotnem primeru boste lahko uporabljali račune SMS samo znotraj vaše države.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
sl: Zamenjaj vodilno &ničlo s kodo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
sl: S čim bi radi zamenjali vodilno ničlo?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
sl: Telefonska številka stika, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
sl: Telefonska številka stika, ki ga želite dodati. Ta številka mora imeti na voljo storitev SMS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
sl: I&me stika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
sl: Nekdo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
sl: Telefonska številka stika.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
sl: Telefonska številka stika.  Ta številka mora imeti na voljo storitev SMS.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
sl: Delovna mapa %1 ne obstaja.
    Če za Sambo še niste nastavljali ničesar, bi bilo dobro
    izvesti namestitev v Sambo (Nastavi → Računi → Uredi).
    Ali naj ustvarim delovno mapo? Mogoče bo zahtevano skrbniško geslo.

en: Create Directory
sl: Ustvari mapo

en: Do Not Create
sl: Ne ustvari

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
sl: Dovoljenja delovne mape %1 so napačna!
    Če odgovorite z »Ne«, ne boste mogli prejemati sporočil.
    To lahko popravite ročno (z ukazom »chmod 0777 %1«) in znova zaženete Kopete.
    Ali naj popravim dovoljenja? Mogoče bo zahtevano skrbniško geslo.

en: Fix
sl: Popravi

en: Do Not Fix
sl: Ne popravi

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
sl: Povezava z localhost ni uspela!
    Ali je strežnik Samba na tem računalniku zagnan?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
sl: Datoteke s sporočili ni mogoče odstraniti. Mogoče dovoljenja niso ustrezna.
    Ali naj popravim dovoljenja? Mogoče bo zahtevano skrbniško geslo.

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
sl: Še vedno ni mogoče odstraniti datoteke. Odstranite jo ročno.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
sl: Dodaj stik WinPopup

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
sl: Ime gostitelja, kateremu želite poslati sporočila WinPopup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
sl: &Gostiteljsko ime računalnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
sl: Delovna skupina ali domena v kateri je računalnik, kateremu želite poslati sporočila WinPopup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
sl: &Delovna skupina/domena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
sl: Delovna skupina ali domena v kateri je računalnik, kateremu želite poslati sporočila WinPopup

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
sl: Možnosti računa - WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
sl: &Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
sl: Ime gostitelja, ki ga želite uporabljati za pošiljanje sporočil WinPopup.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
sl: Ime gostitelja, ki ga želite uporabljati za pošiljanje sporočil WinPopup. Za pošiljanje sporočil ni potrebno podati pravega imena gostitelja, to pa morate storiti za prejemanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
sl: Ime &gostitelja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
sl: Namesti podporo v Sambo, da omogoči to storitev.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
sl: Namesti &v Sambo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
sl: Za prejemanje sporočil WinPopup poslanih z drugih računalnikov mora biti ime gostitelja pravo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
sl: Strežnik Samba mora biti nastavljen in zagnan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
sl: »Namesti v Sambo« je preprost način za ustvaritev mape za začasne datoteke sporočil in nastavitev strežnika Samba.<br>
    Kljub temu priporočamo, da prosite svojega skrbnika, če lahko ustvari to mapo (z »mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup«) in doda
    »message command = _POT_DO_/winpopup-send %s %m %t &« (zamenjajte _POT_DO_ z dejansko potjo) v razdelek [global] datoteke smb.conf

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
sl: Možnosti protokola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
sl: sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
sl: Pogostost preverjanja gostiteljev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
sl: Pot do izvedljive datoteke »smbclient«:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
sl: <i>Te možnosti veljajo za vse račune WinPopup.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
sl: Ime gostitelja računalnika tega stika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
sl: Ime ra&čunalnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
sl: Ime računalnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
sl: Opomba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
sl: Iskanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
sl: Delovna skupina ali domena, v kateri je računalnik tega stika.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
sl: Operacijski sistem, ki teče na računalniku tega stika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
sl: Opera&cijski sistem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
sl: Programska oprema, ki teče na računalniku tega stika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
sl: Program&ska oprema strežnika:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate veljavno ime gostitelja.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
sl: <qt>LOCALHOST kot stik ni dovoljen.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate veljavno pot do »smbclient«.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
sl: Nastavitvena datoteka Sambe je spremenjena.

en: Configuration Successful
sl: Nastavitve so uspele

en: Updating the Samba configuration file failed.
sl: Posodabljanje nastavitvene datoteke za Sambo ni uspelo.

en: Configuration Failed
sl: Nastavitve niso uspele

en: User Info for %1
sl: Podatki o uporabniku %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
sl: Možnosti računa - WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
sl: WLM Passport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
sl: Za povezavo z Microsoftovim omrežjem potrebujete Microsoft Passport.<br><br>Če trenutno še nimate Microsoft Passporta, ga lahko ustvarite s klikom na gumb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
sl: Blokirani stiki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
sl: Dovoljeni stiki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Stiki v <span style=" font-style:italic;">ležeči</span> pisavi niso na vašem seznamu stikov.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
sl: OPOZORILO: za spreminjanje te strani morate biti povezani.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
sl: Možnosti povezave (za napredne uporabnike)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
sl: Omogoči posredniški strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
sl: Gostitelj /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPort)
en: port:
sl: vrata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioProxySocks5)
en: Socks5
sl: SOCKS5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
sl: Splošne možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
sl: Drugim stikom ne pošiljaj  izraznih ikon po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
sl: Ne pokaži izraznih ikon po meri od drugi stikov

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate veljaven WLM Passport.</qt>

en: MSN Plugin
sl: Vstavek MSN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
sl: &WLM Passport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
sl: <i>(na primer: janez@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
sl: Vstavek WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
sl: Osebno sporočilo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
sl: Telefoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
sl: Prenosni:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
sl: Pokaže, če ste na seznamu stikov tega uporabnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
sl: Če je polje označeno, vas ima ta uporabnik na svojem seznamu stikov.
    V nasprotnem primeru vas uporabnik ni dodal na svoj seznam ali pa vas je odstranil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
sl: S&em na seznamu stikov tega stika

en: Open Inbo&x...
sl: Odpri &Prejeto ...

en: &Change Display Name...
sl: &Spremeni ime za prikaz ...

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
sl: Odpri stra&n s stanjem storitve MSN ...

en: Buddies
sl: Prijatelji

en: Change Display Name - MSN Plugin
sl: Spremeni ime za prikaz - vstavek MSN

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
sl: Vnesite novo ime za prikaz, pod katerim vas bodo videli prijatelji na MSN:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
sl: <qt>Ime za prikaz, ki ste ga vnesli, je predolgo. Uporabite krajše ime.
    Vaše ime za prikaz <b>ni</b> bilo spremenjeno.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
sl[0]: V Prejeto na Hotmail imate %1 neprebranih sporočil.
sl[1]: V Prejeto na Hotmail imate %1 neprebrano sporočilo.
sl[2]: V Prejeto na Hotmail imate %1 neprebrani sporočili.
sl[3]: V Prejeto na Hotmail imate %1 neprebrana sporočila.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
sl: Odpri Prejeto

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
sl: V Prejeto na Hotmail je novo sporočilo od %1.<p>Zadeva: %2

en: Send Nudge
sl: Pošlji dregnjenje

en: Send &Voice
sl: Pošlji &glas

en: Sound card not detected
sl: Zvočna kartica ni bila zaznana

en: Stop &recording
sl: Zaustavi &snemanje

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
sl: Da bi lahko prejel glasovne posnetke, mora biti drugi stik povezan.

en: You cannot send voice clips in invisible status
sl: Če ste nevidni, ne morete pošiljati glasovnih posnetkov.

en: The maximum recording time is 15 seconds
sl: Posnetek lahko traja največ 15 sekund

en: The voice clip must be longer
sl: Glasovni posnetek mora biti daljši

en: has sent a nudge
sl: je poslal dregnenje

en: has sent you a nudge
sl: vam je poslal dregnenje

en: Send Ink
sl: Pošlji črnilo

en: Select the pen's color
sl: Izberite barvo svinčnika

en: Block Contact
sl: Blokiraj stik

en: Update Photo
sl: Posodobi fotografijo

en: &Block custom emoticons
sl: &Blokiraj izrazne ikone po meri

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
sl: <qt>Če želite odstraniti stik s seznama, morate biti povezani. Ta stik bo viden, ko boste znova povezali.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
sl: Ta stik vas nima na svojem seznam stikov

en: This contact is blocked
sl: Ta stik je blokiran

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
sl: Ta stik vas nima na svojem seznam stikov in je blokiran

en: Be Right Back
sl: Bom takoj nazaj

en: Be &Right Back
sl: &Bom takoj nazaj

en: On the Phone
sl: Na telefonu

en: On The &Phone
sl: Na &telefonu

en: Out to Lunch
sl: Na kosilu

en: Out To &Lunch
sl: Na &kosilu

en: &Idle
sl: Ne&dejaven

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
sl: Posluša

en: File transfer cancelled.
sl: Prenos datoteke preklican.

en: An error occurred while saving the address book entry.
sl: Med shranjevanjem vnosa v imenik je prišlo do napake.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
sl: Ni bilo mogoče shraniti vnosa v Imenik za Yahoo:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
sl: Ni bilo mogoče ustvariti vnosa v Imeniku za Yahoo:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
sl: Ni bilo mogoče izbrisati vnosa iz Imenika za Yahoo:
    %1 - %2

en: The picture was not successfully uploaded
sl: Slike ni bilo mogoče uspešno poslati

en: Could not open file for writing.
sl: Datoteke ni bilo mogoče odpreti za pisanje.

en: An error occurred while downloading the file.
sl: Med prejemanjem datoteke je prišlo do napake.

en: Unable to connect to file transfer server
sl: Ni se mogoče povezati s strežnikom za prenos datotek

en: An error occurred while sending the file.
sl: Med pošiljanjem datoteke je prišlo do napake.

en: An error occurred while sending the message
sl: Med pošiljanjem sporočila je prišlo do napake

en: The message is empty.
sl: Sporočilo je prazno.

en: Error opening file: %1
sl: Napaka med odpiranjem datoteke: %1

en: An unknown error has occurred.
sl: Prišlo je do neznane napake.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
sl: Ni bilo mogoče vzpostaviti povezave za spletno kamero z uporabnikom %1.
    
    Ponovno se prijavite in poskusite znova.

en: An error occurred closing the webcam session.
sl: Med zapiranjem seje za spletno kamero je prišlo do napake.

en: You tried to close a connection that did not exist.
sl: Poskusili ste zapreti povezavo, ki ne obstaja.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
sl: S strežnika ni mogoče pridobiti Imenika z uporabniškimi podatki.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
sl: Med prejemanjem ikone prijatelja je prišlo do napake (%1)

en: Could not join chat
sl: Ni se bilo mogoče pridružiti klepetu

en: The room is full. Please choose another one.
sl: Klepetalnica je polna. Izberite drugo.

en: Invalid user.
sl: Neveljaven uporabnik.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
sl: Prišlo je do neznane napake med pridruževanjem klepetalnici.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
sl: Dodaj stik Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
sl: Ime računa Yahoo, ki ga želite dodati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
sl: Ime računa Yahoo, ki ga želite dodati. Vsebovalo naj bi številke in črke (brez presledkov).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
sl: Uporabniško ime &Yahoo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
sl: <i>(na primer: janez8752)</i>

en: Choose a chat room...
sl: Izberite klepetalnico ...

en: Yahoo Chat rooms
sl: Klepetalnice Yahoo

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
sl: Uporabniki: %1 Kamere: %2 Glas: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
sl: Izberite klepetalnico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
sl: Klepetalnice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
sl: Kategorije:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
sl: Možnosti računa - Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
sl: Ime vašega računa za Yahoo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
sl: Ime vašega računa za Yahoo. Vsebovalo naj bi številke in črke (brez presledkov).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
sl: Za povezavo z omrežjem Yahoo potrebujete račun za Yahoo.<br><br> Če trenutno še nimate računa za Yahoo, ga lahko ustvarite s klikom na gumb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
sl: Re&gistriraj nov račun

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
sl: Možnos&ti računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
sl: Prepiši privzete nastavitve &strežnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
sl: Naslov IP ali ime maska gostitelja za strežnik Yahoo s katerim se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
sl: Naslov IP ali ime maska gostitelja za strežnik Yahoo s katerim se želite povezati Običajno zadostuje privzeta nastavitev (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
sl: Vrata na strežniku za Yahoo, s katerim se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
sl: Vrata na strežniku za Yahoo, s katerim se želite povezati. Privzeto je to 5050, a Yahoo dovoljuje tudi vrata 80 v primeru, da ste za požarnim zidom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
sl: &Vrata:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
sl: Vrata na strežniku za Yahoo, s katerim se želite povezati.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
sl: Ikona prijatelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
sl: Po&šlji ikono prijatelja drugim uporabnikom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
sl: Izberite sliko ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
sl: Podatki o stiku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
sl: E-pošta &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
sl: Pozivnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
sl: E-pošta &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
sl: Dodatno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
sl: Podatki o mestu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
sl: Obletnica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
sl: Drugo ime:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
sl: Povabi prijatelje na konferenco

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
sl: Člani konference

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
sl: Dodaj »

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
sl: « Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
sl: Seznam povabljenih na klepet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
sl: Seznam prijateljev

en: Invite
sl: Povabi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
sl: Opomba 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
sl: Opomba 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
sl: Opomba 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
sl: Opomba 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
sl: Opombe o stiku:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
sl: Prikaži me kot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
sl: Nep&ovezan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
sl: Traj&no nepovezan

en: Yahoo User Information
sl: Podatki o uporabniku Yahoo-ja

en: Save and Close
sl: Shrani in zapri

en: Merge with existing entry
sl: Združi z obstoječim vnosom

en: General Yahoo Information
sl: Splošni podatki za Yahoo

en: Other Yahoo Information
sl: Drugi podatki za Yahoo

en: Replace existing entry
sl: Zamenjaj obstoječi vnos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
sl: Vašemu računu bo potrebno preveriti veljavnost, ker je prevečkrat prišlo do spodletelih poskusov prijave.<br>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
sl: Vnesite znake, ki so prikazani na sliki:

en: %1 has stopped broadcasting
sl: %1 je prenehal z oddajanjem

en: %1 has cancelled viewing permission
sl: %1 je preklical dovoljenje za gledanje

en: %1 has declined permission to view webcam
sl: %1 je odklonil dovoljenje za gledanje skozi kamero

en: %1 does not have his/her webcam online
sl: %1 nima vklopljene svoje spletne kamere

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
sl: Iz neznanega razloga ni mogoče gledati skozi kamero od %1

en: 1 viewer | %1 viewers
sl[0]: %1 gledalcev
sl[1]: %1 gledalec
sl[2]: %1 gledalca
sl[3]: %1 gledalci

en: Open &Address book...
sl: Odpri &imenik ...

en: &Edit my contact details...
sl: &Uredi lastnosti mojega stika ...

en: &Join chat room...
sl: Pridruži se &klepetalnici ...

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti v storitev Yahoo: vaš račun je bil zaklenjen.
    Obiščite %1, da ga znova omogočite.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti v storitev Yahoo: podano uporabniško ime ni veljavno.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
sl: Bili ste odjavljeni s storitve Yahoo. Verjetno ste se poskušali prijaviti dvakrat.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti v storitev Yahoo: koda napake: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
sl: Povezava za %1 je prekinjena.
    Sporočilo o napaki:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
sl: Med povezovanjem %1 s strežnikom za Yahoo je prišlo do napake.
    Sporočilo o napaki:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
sl: %1
    
    Vzrok: %2

en: Yahoo Plugin
sl: Vstavek Yahoo

en: User %1 has granted your authorization request.
sl: Stik %1 je odobril vašo prošnjo za dodajanje na seznam.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
sl: Stik %1 je zavrnil vašo prošnjo za dodajanje na seznam.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
sl: Zvonenje

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
sl: %1 vas je povabil, da se pridružite konferenci z %2.
    
    Njegovo sporočilo: %3
    
    Ali sprejmete?

[ctx: @action]
en: Accept
sl: Sprejmem

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
sl: %1 je odklonil povabilo na konferenco: »%2«

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
sl[0]: V Prejeto na Yahoo imate %1 neprebranih sporočil.
sl[1]: V Prejeto na Yahoo imate %1 neprebrano sporočilo.
sl[2]: V Prejeto na Yahoo imate %1 neprebrani sporočili.
sl[3]: V Prejeto na Yahoo imate %1 neprebrana sporočila.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
sl: %1 ima v sporočilo od %2 v Prejeto na Yahoo!.<br><br>Zadeva: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
sl: %1 vas je povabil, da gledate skozi njegovo kamero. Ali sprejmete?

en: Webcam for %1 is not available.
sl: Spletna kamera od %1 ni na voljo.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
sl: <qt>Izbrane ikone prijatelja ni bilo mogoče odpreti.<br />Izberite novo ikono prijatelja.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
sl: Med spreminjanjem slike za prikaz je prišlo do napake.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
sl: %1 želi spremljati sliko z vaše spletne kamere. Dovolite dostop?

en: You are now in %1 (%2)
sl: Sedaj ste v %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
sl: Klepet Yahoo:

en: Yahoo Chat: %1
sl: Klepet Yahoo: %1

en: Buzz Contact
sl: Pozvoni pri stiku

en: Show User Info
sl: Prikaži podatke o stiku

en: Request Webcam
sl: Prosi za kamero

en: Invite to view your Webcam
sl: Povabilo za ogled prek kamere

en: Yahoo Display Picture
sl: Slika za prikaz za Yahoo

en: &Invite others
sl: &Povabi druge

en: %1|Stealthed
sl: %1|Prikrit

en: View &Webcam
sl: Glej skozi &kamero

en: &Buzz Contact
sl: Po&zvoni stiku

en: &Stealth Setting
sl: &Nastavitev nevidnosti

en: &Invite to Conference
sl: Pova&bi na konferenco

en: &View Yahoo Profile
sl: Prikaži profil za &Yahoo

en: Stealth Setting
sl: Nastavitev nevidnosti

en: Buzz
sl: Pozvoni

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
sl: <qt>Vnesti morate veljavno geslo.</qt>

en: Be right back
sl: Bom takoj nazaj

en: Not at home
sl: Ni me doma

en: Not at my desk
sl: Ni me za mizo

en: Not in the office
sl: Ni me v pisarni

en: On the phone
sl: Na telefonu

en: On vacation
sl: Na počitnicah

en: Out to lunch
sl: Na kosilu

en: Stepped out
sl: Odšel ven

en: I'm On SMS
sl: Sem na SMS-anju

en: Custom
sl: Po meri

en: Buddy Icon Checksum
sl: Nadzorna vsota za ikono prijatelja

en: Buddy Icon Expires
sl: Ikona prijatelja preteče

en: Buddy Icon Remote URL
sl: Oddaljeni URL ikone prijatelja

en: YAB Id
sl: YAB ID

en: Pager number
sl: Številka pozivnika

en: Fax number
sl: Številka faksa

en: Additional number
sl: Dodatna številka

en: Alternative email 1
sl: Drugotna e-pošta 1

en: GoogleTalk
sl: Google Talk

en: Private Address
sl: Naslov (dom)

en: Private City
sl: Mesto (dom)

en: Private State
sl: Zv. država (dom)

en: Private ZIP
sl: Poštna št. (dom)

en: Private Country
sl: Država (dom)

en: Private URL
sl: URL (dom)

en: Corporation
sl: Podjetje

en: Work Address
sl: Naslov (služba)

en: Work State
sl: Zv. država (služba)

en: Work ZIP
sl: Poštna št. (služba)

en: Work URL
sl: URL (služba)

en: Anniversary
sl: Obletnica

en: Notes
sl: Opombe

en: Additional 1
sl: Dodatno 1

en: Additional 2
sl: Dodatno 2

en: Additional 3
sl: Dodatno 3

en: Additional 4
sl: Dodatno 3

en: Account Verification - Yahoo
sl: Preverjanje računa - Yahoo
