kcm_platform - en to sr translation catalogue (44 entries)

en: Platform
sr: Платформа|/|$[својства дат 'Платформи']

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlatformThing)
en: Platform Specific Configuration Module
sr: Модул за подешавање посебног за платформу

[ctx: 'Windows' means the OS]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shellChooser)
en: Windows Desktop Shell
sr: Шкољка површи под Виндоузом

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native Windows Explorer shell
sr: Самосвојна шкољка Виндоуз експлорер

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optNative)
en: This is the standard Windows Desktop shell. Choose this if you want to return your system to the default desktop.
sr: Стандардна шкољка површи под Виндоузом. Изаберите ово кад желите да вратите систем на подразумевану површ.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native desktop shell
sr: Самосвојна шкољка површи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrNative)
en: System's default desktop shell
sr: Подразумевана системска шкољка површи

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Use the KDE desktop shell, as it is seen on Linux.
sr: Поставите шкољку површи КДЕ‑а, као на Линуксу.

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Choose this option if you would like to use the Plasma desktop shell for your Windows system.
sr: Изаберите ову опцију ако желите плазма шкољку површи под Виндоузом.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Plasma desktop shell
sr: Плазма шкољка површи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrPlasma)
en: KDE4 Plasma desktop shell
sr: Плазма шкољка површи из КДЕ‑а 4

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Your custom desktop shell
sr: Ваша посебна шкољка површи.

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Choose this and press the <i>"Setup..."</i> button to configure you custom desktop shell. Not recommended for the average user.
sr: Ако изаберете ово, кликните на дугме <i>Постави...</i> да подесите посебну шкољку површи. Не препоручује се просечном кориснику.

note: i18n: radio button to chose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Custom desktop shell
sr: Посебна шкољка површи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrCustom)
en: This shell is reserved for the user's custom shell. Press the "Setup" button to setup your favorite shell.
sr: Резервисано за корисникову посебну шкољку. Кликните на „Постави...“ да поставите жељену шкољку.

note: i18n: tooltip for button to setup custom Desktop shell i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press to setup your custom desktop shell
sr: Кликните да поставите посебну шкољку површи.

note: i18n: whatsThis for button to setup custom Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press this and a configuration dialog will appear to allow you to configure your custom desktop shell.
sr: Кликом овде добијате дијалог за подешавање, у којем можете подесити жељену посебну шкољку површи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Setup...
sr: Постави...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemIntegration)
en: System Integration
sr: Уклапање у систем

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This will enable automatic regeneration of Windows' Start menu entries for KDE applications
sr: Ово ће укључити аутоматско регенерисање уноса почетном менију Виндоуза ради КДЕ програма.

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This option defines if Windows' Start menu entries should be regenerated or not. By default start menu entries are regenerated automatically, but you may wish to disable it if you have issues with that.
sr: Ова опција одређује треба ли регенерисати уносе у Виндоузовом почетном менију. Подразумевано се уноси регенеришу аутоматски, али можете желети да искључите ово ако вам из неког разлога не одговара.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: Enable automatic regeneration of start menu entries
sr: Аутоматско регенерисање ставки у старт менију

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native Windows file dialogs instead of KDE ones
sr: Самосвојни Виндоузови фајл дијалози уместо КДЕ‑ових

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Choose this option to make KDE applications use the standard Windows Open/Save file dialogs, instead of those normally used in KDE.
sr: Изаберите ову опцију да би КДЕ програми користили стандардне Виндоузове фајл дијалоге (при отварању и уписивању), уместо оних уобичајених у КДЕ‑у.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native system file dialogs
sr: Самосвојни системски фајл дијалози

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install System Settings into the Windows Control Panel.
sr: Инсталирајте Системске поставке у Виндоузов контролни панел.

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: This will install the KDE 'System Settings' as an element in the Windows Control Panel.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
sr: <html><p>Ово ће инсталирати Системске поставке КДЕ‑а као елемент у Виндоузовом контролном панелу.</p><p><b>Опрез: ова опција пише по Виндоузовом регистру.</b></p></html>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install as control panel element
sr: Инсталирај као део контролног панела

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursors as Windows cursor schemes
sr: Инсталирај Кисеоникове показиваче као Виндоузове шему показивача

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: This will install the Oxygen cursors into your system and combine them as a cursor theme.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
sr: <html><p>Ово ће инсталирати Кисеоникове показиваче на систем и груписати их као шему показивача.</p><p><b>Опрез: ова опција пише по Виндоузовом регистру.</b></p></html>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursor schemes
sr: Инсталирај Кисеоникове шеме показивача

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This option installs KDE wallpapers into your "My Pictures" directory
sr: Ова опција инсталира КДЕ тапете у фасциклу „Моје слике“.

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This will install KDE wallpapers into the <i>"My Pictures"</i> directory so they can be used as your Windows wallpaper. If the checkbox is set to half-checked then it means that there are new wallpapers available to update.<br> The wallpaper aspect ratio will be selected according to your current screen resolution.
sr: <html><p>Ово ће инсталирати тапете из КДЕ‑а у фасциклу <tt>Моје слике</tt>, тако да се могу користити као тапети за Виндоуз. Ако је кућица полупопуњена, то значи да су нови тапети доступни кроз ажурирање.</p><p>Пропорција тапета биће изабрана према тренутној резолуцији екрана.</p></html>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: Install Oxygen wallpapers
sr: Инсталирај Кисеоникове тапете

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: This will make essential KDE processes run at user login
sr: Чини да се основни процеси КДЕ‑а покрену по пријављивању.

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Enabling this option will start essential KDE processes at user login. Normally these processes are started when you first start a KDE application, thereby delaying the actual application launch.<br>It is recommended to enable this option to make your applications launch faster for the first time.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
sr: <html><p>Ако укључите ову опцију, основни процеси КДЕ‑а биће покренути по пријављивању корисника. Они се обично покрећу при првом покретању неког КДЕ програма, тиме продужавајући покретање тог програма.</p><p>Препоручујемо да укључите ову опцију ако желите да се програми брже покрећу први пут.</p><p><b>Опрез: ова опција пише по Виндоузовом регистру.</b></p></html>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Load KDE at user login
sr: Учитај КДЕ на пријављивању

en: KDE System Settings
sr: Системске поставке КДЕ‑а

en: All KDE settings in one place
sr: Све КДЕ поставке на једном месту

en: This shell is reserved for user's custom shell. Press "Setup" button to setup your favourite shell.
sr: Резервисано за корисникову посебну шкољку. Кликните на „Постави...“ да поставите жељену шкољку.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShellEditDlg)
en: Setup Custom Shell
sr: Постављање посебне шкољке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sr: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Command:
sr: Наредба:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
sr: Опис:
