kcmhtmlsearch - en to sr translation catalogue (24 entries)

en: ht://dig
sr: хт://диг

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
sr: Могућност целотекстуалног претраживања добија се мотором ХТМЛ претраге хт://диг, који можете преузети са

en: Information about where to get the ht://dig package.
sr: Информације за добављање пакета хт://дига.

en: ht://dig home page
sr: Домаћа страница хт://дига

en: Program Locations
sr: Локације програма

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
sr: <qt>Овде унесите путању за до извршног фајла наредбе <tt>htdig</tt>, нпр. <tt>/usr/local/bin/htdig</tt></qt>

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
sr: <qt>Овде унесите путању за до извршног фајла наредбе <tt>htsearch</tt>, нпр. <tt>/usr/local/bin/htsearch</tt></qt>

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
sr: <qt>Овде унесите путању за до извршног фајла наредбе <tt>htmerge</tt>, нпр. <tt>/usr/local/bin/htmerge</tt></qt>

en: Scope
sr: Опсег

en: Here you can select which parts of the documentation should be included in the fulltext search index. Available options are the KDE Help pages, the installed man pages, and the installed info pages. You can select any number of these.
sr: Овде можете одабрати које делове документације би требало укључити у индекс целотекстуалне претраге. Могуће опције су КДЕ‑ове странице помоћи, инсталиране упутне странице, и инсталиране инфо странице. Можете одредити било коју комбинацију ових.

en: &KDE help
sr: &КДЕ‑ова помоћ

en: &Man pages
sr: &Упутне странице

en: &Info pages
sr: &Инфо странице

en: Additional Search Paths
sr: Додатне путање за претрагу

en: Here you can add additional paths to search for documentation. To add a path, click on the <em>Add...</em> button and select the folder from where additional documentation should be searched. You can remove folders by clicking on the <em>Delete</em> button.
sr: <qt>Овде можете додати још неке путање за претрагу документације. За додавање путање, кликните на дугме <i>Додај...</i> и изаберите фасциклу у којој се налази документација за претраживање. Фасцикле можете уклонити кликом на дугме <i>Обриши</i>.</qt>

en: Add...
sr: Додај...

en: Delete
sr: Обриши

en: Language Settings
sr: Језичке поставке

en: Here you can select the language you want to create the index for.
sr: Овде можете изабрати језик за који желите да направите индекс.

en: &Language
sr: &Језик

en: Generate Index...
sr: Направи индекс...

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
sr: Кликните овде да би се направио индекс целотекстуалне претраге.

en: without name
sr: безимени

en: <h1>Help Index</h1> This configuration module lets you configure the ht://dig engine which can be used for fulltext search in the KDE documentation as well as other system documentation like man and info pages.
sr: <qt><h1>Индекс помоћи</h1><p>У овом модулу можете подесити мотор хт://диг, који се користи за целотекстуалну претрагу документације КДЕ‑а, као и других видова документација, попут упутних и инфо страница.</p></qt>
