kcmkded - en to sr translation catalogue (22 entries)

en: kcmkded
sr: КЦМ‑КДЕД

en: KDE Service Manager
sr: КДЕ‑ов менаџер сервиса|/|$[својства дат 'КДЕ‑овом менаџеру сервиса']

en: (c) 2002 Daniel Molkentin
sr: © 2002, Данијел Молкентин

en: Daniel Molkentin
sr: Данијел Молкентин

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
sr: <qt><h1>Менаџер сервиса</h1><p>Овај модул вам даје преглед свих прикључака за КДЕ‑ов Демон, такође познат и као КДЕ сервиси. Опште узев, постоје две врсте сервиса:</p><ul><li>сервиси покренути при покретању КДЕ‑а</li><li>сервиси који се покрећу на захтев</li></ul><p>Ови други су наведени прегледа ради, док први могу бити покренути и заустављени. У администраторском режиму можете такође одредити који би сервиси требало да буду учитани при покретању.</p><p><b>Ове могућности користите опрезно, јер су неки сервиси неопходни КДЕ‑у; немојте их искључивати ако не знате тачно шта радите.</b></p></qt>

en: Running
sr: у погону

en: Not running
sr: ван погона

en: Load-on-Demand Services
sr: Сервиси учитавани на захтев

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
sr: Ово је списак доступних КДЕ сервиса који ће бити покренути на захтев. Овде су дати само ради прегледа, њима не можете руковати.

en: Service
sr: сервис

en: Status
sr: стање

en: Description
sr: опис

en: Startup Services
sr: Сервиси при покретању

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
sr: Ово приказује све КДЕ сервисе који могу бити учитани при покретању КДЕ‑а. Означени сервиси биће покренути при следећем покретању КДЕ‑а. Будите обазриви са искључивањем непознатих сервиса.

en: Use
sr: користи

en: Start
sr: Покрени

en: Stop
sr: Заустави

en: Unable to contact KDED.
sr: Не могу да се обратим КДЕД‑у.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
sr: Не могу да покренем сервер <em>%1</em>.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
sr: Не могу да покренем сервис <em>%1</em>.<br /><br /><i>Грешка: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
sr: Не могу да зауставим сервер <em>%1</em>.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
sr: Не могу да зауставим сервис <em>%1</em>.<br /><br /><i>Грешка: %2</i>
