ksirkskineditor - en to sr translation catalogue (259 entries)

en: Error: no player to destroy
sr: Грешка: нема играча да се уништи.

en: KsirK - Goal Display
sr: К‑сирк — излагање циља

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkContinentDefinition)
en: Continent
sr: Континент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Bonus:
sr: Бонус:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent
sr: Број бонус поена када се поседује цео континент.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent.
    
    At the end of each turn a number of armies is distributed to each player. If one player owns all the countries of this continent, he/she gains this bonus.
    
    The bonus should be proportional to the continent's size and to the difficulty to conquer it or to keep it.
sr: Број бонус поена када се поседује цео континент.
    
    На крају сваког потеза одређени број армија се даје сваком играчу. Ако неки играч поседује све земље са овог континента, добија овај бонус.
    
    Бонус би требало да буде сразмеран величини континента и тежини освајања односно задржавања поседа.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Select the countries contained in this continent
sr: Изаберите земље које се налазе на овом континенту.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Click here to select the countries contained in this continent.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
sr: Кликните овде да изаберете земље које се налазе на овом континенту.
    
    Добићете списак свих земаља света и моћи ћете да изаберете земље помоћу миша и тастера Ctrl и Shift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Countries:
sr: Земље:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist)
en: Continent's countries
sr: Земље на континенту.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This is the list of countries currently forming this continent.
sr: Ово је списак земаља које тренутно формирају овај континент.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
sr: Земља

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
sr: Застава:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Anchor:
sr: Сидро:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
sr: Центар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Infantry:
sr: Пешадија:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate
sr: x‑координата горње леве тачке спрајта пешадије.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry.
sr: x‑координата горње леве тачке спрајта пешадије.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако померите пешадију.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate
sr: y‑координата горње леве тачке спрајта пешадије.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry by drag and drop.
sr: y‑координата горње леве тачке спрајта пешадије.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако превлачењем померите пешадију.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Cavalry:
sr: Коњица:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate
sr: x‑координата горње леве тачке спрајта коњице.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry.
sr: x‑координата горње леве тачке спрајта коњице.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако померите коњицу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate
sr: y‑координата горње леве тачке спрајта коњице.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry by drag and drop.
sr: y‑координата горње леве тачке спрајта коњице.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако превлачењем померите коњицу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Cannon:
sr: Топ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate
sr: y‑координата горње леве тачке спрајта топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon by drag and drop.
sr: y‑координата горње леве тачке спрајта топа.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако превлачењем померите топа.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate
sr: x‑координата горње леве тачке спрајта топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon.
sr: x‑координата горње леве тачке спрајта топа.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако померите топа.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate
sr: y‑координата тачке око које се исцртава име земље.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
sr: y‑координата тачке око које се исцртава име земље.
    
    Тачка мора бити смештена унутар граница земље на маски карте.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако превлачењем померите иконицу имена земље.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate
sr: x‑координата тачке око које се исцртава име земље.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
sr: x‑координата тачке око које се исцртава име земље.
    
    Тачка мора бити смештена унутар граница земље на маски карте.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако превлачењем померите иконицу имена земље.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate
sr: y‑координата центра истицања.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
sr: y‑координата центра истицања.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако превлачењем померите иконицу истицања.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate
sr: x‑координата центра истицања.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
sr: x‑координата центра истицања.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако превлачењем померите иконицу истицања.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate
sr: y‑координата горње леве тачке спрајта заставе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
sr: y‑координата горње леве тачке спрајта заставе.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако превлачењем померите заставу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate
sr: x‑координата горње леве тачке спрајта заставе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
sr: x‑координата горње леве тачке спрајта заставе.
    
    Задаје се у односу на горњи леви угао карте, величине према задатом у главном виџету дефиниције маске.
    
    Вредност ће се аутоматски ажурирати ако превлачењем померите заставу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Select this country's neighbors
sr: Изаберите суседе ове земље.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Click here to select this country's neighbors.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
sr: Кликните овде да изаберете суседе ове земље.
    
    Добићете списак свих земаља света и моћи ћете да изаберете земље помоћу миша и тастера Ctrl и Shift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Neighbors:
sr: Суседи:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This country's neighbors
sr: Суседи ове земље.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This is the list of countries currently considered as neighbors of this country.
sr: Списак земаља које се тренутно сматрају суседима ове земље.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkGoalDefinition)
en: Goal
sr: Циљ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Goal Type
sr: Врста циља

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, worldtype) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, worldtype)
en: Conquer all the world
sr: Освојити цео свет.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, worldtype)
en: World conquest
sr: освајање света

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, playertype)
en: Eliminate a given player
sr: Уклонити задатог играча.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, playertype)
en: <p>Eliminate a given player. If it is eliminated by another one, you will fall back to a <emphasis>Countries</emphasis> type of goal.</p>
sr: <p>Уклонити задатог играча. Ако га уклони неки други играч, спадате на врсту циља <i>земље</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
sr: играч

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries
sr: Покоравање задатог броја земаља.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries.
    
    You can also make the player to have to put a given number of armies on each country.
sr: Покоравање задатог броја земаља.
    
    Такође можете задати да играч мора да има одређени број армија у свакој земљи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, countriestype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabCountries)
en: Countries
sr: земље

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents
sr: Покоравање задатог списка континената.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents. You can also let the player choose one of their target continents.
sr: Покоравање задатог списка континената. Такође можете дозволити играчу да изабере један од циљних континената.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continentstype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabContinents)
en: Continents
sr: континенти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
sr: Опис:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Text describing the goal
sr: Текст који описује циљ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, description)
en: <p>Text describing the goal. It should include several placeholders for various data depending on the goal type:</p><ul><li><i>World Conquest</i>: none</li><li><i>Player</i>: one for the player name and one for the number of countries fallback</li><li><i>Countries</i>: one for the number of countries and possibly a second one for the number of armies to put on each country</li><li><i>Continents</i>: one for each continent to conquer</li></ul>
sr: <p>Текст који описује циљ. Треба да садржи неколико местодржача за разне податке, зависно од врсте циља:</p><ul><li><i>освајање света</i>: ниједан.</li><li><i>играч</i>: један за име играча и један за број земаља при спадању.</li><li><i>земље</i>: један за број земаља и опционо један за број армија које треба ставити у сваку земљу.</li><li><i>континенти</i>: по један за сваки континент који треба покорити.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Countries nb:
sr: Број земаља:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Armies by country:
sr: Армија по земљи:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: Number of countries to conquer
sr: Број земаља за покоравање.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: <p>Number of countries to conquer in a <i>Countries</i> goal or as a fallback in a <i>Player</i> goal.</p>
sr: <p>Број земаља које треба покорити када је циљ <i>земље</i>, или за спадање када је циљ <i>играч</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: Number of armies to put on each country
sr: Број армија које треба ставити у сваку земљу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: <p>Number of armies to put on each country in a <i>Countries</i> goal.</p>
sr: <p>Број армија које треба ставити у сваку земљу када је циљ <i>земље</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select the continents to conquer
sr: Изаберите континенте за покоравање.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: <p>Click this button to select the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You will be prompted with a list of this world's continents. Select those to conquer with the mouse and the Ctrl and Shift keys.</p>
sr: <p>Кликните на ово дугме да изаберете континенте које треба покорити када је циљ <i>континенти</i>.</p><p>Добићете списак светских континената. Изаберите помоћу миша и тастера Ctrl и Shift оне које треба покорити.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select Continents
sr: Изабери континенте

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, anycontinent) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Check to let the player choose one of the continents to conquer
sr: Попуните да дозволите играчу да изабере један од континената за покоравање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
sr: било који

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: List of the continents to conquer
sr: Списак континената за покоравање.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: <p>List of the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You can change this list by clicking on the "Select continents" button above.</p>
sr: <p>Списак континената за покоравање када је циљ <i>континенти</i>.</p><p>Можете га уредити кликом на дугме <i>Изабери континенте</i> изнад.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkNationalityDefinition)
en: Nationality
sr: Нација

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sr: Име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: Nationality name
sr: Име нације.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, name)
en: <p>Nationality name. The name of the player country. Can be the name of an existing country in case of a <i>realistic</i> world.</p><p>This string should be unique in the skin.</p>
sr: <p>Име нације. Назив земље играча. Може бити име постојеће земље у случају стварног света.</p><p>Ова ниска треба да буде јединствена у датој маски.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Leader name:
sr: Име вође:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leader)
en: Leader name
sr: Име вође.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leader)
en: <p>Name of this nationality leader. In the case of a <i>realistic</i> skin, this could be the name of a well known king, president, etc.</p>
sr: <p>Име вође ове нације. У случају маске стварног света, могло би да се узме име познатог краља, председника, итд.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flag ID in pool:
sr: ИД заставе у пулу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG
sr: ИД спрајта заставе у СВГ пулу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG (pool.svg).
sr: ИД спрајта заставе у СВГ пулу (‘pool.svg’).

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, skindefinition)
en: Skin Definition
sr: Дефиниција маске

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin name:
sr: Име маске:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: The skin's short name
sr: Кратко име маске.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: Type here the skin's short name. This should be an identifier-like string
sr: Овде унесите кратко име маске. То треба да буде ниска налик на идентификатор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width x Height
sr: Ширина × висина

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: Map's width
sr: Ширина карте.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: This is the map's width. The map SVG element will be by default drawn on an image of this width. All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
sr: Ово је ширина карте. СВГ елемент карте биће подразумевано исцртан на слици ове ширине. Сви положаји на карти изражени су у односу на ову димензију.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: Map's height
sr: Висина карте.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: This is the map's height. The map SVG element will be by default drawn on an image of this height All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
sr: Ово је висина карте. СВГ елемент карте биће подразумевано исцртан на слици ове висине. Сви положаји на карти изражени су у односу на ову димензију.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map Font
sr: Фонт карте

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: Font used to draw country names
sr: Фонт којим се исписују имена земаља.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: This font will be used to draw the country names on the map
sr: Овај фонт ће се користити за испис имена земаља на карти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fg:
sr: Текст:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: Foreground color for country names
sr: Боја текста за имена земаља.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the foreground of the country names on the map
sr: Ова боја ће се користити за текста у именима земаља на карти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bg:
sr: Позадина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: Background color for country names
sr: Боја позадине за имена земаља.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the background of the country names on the map
sr: Ова боја ће се користити за позадину у именима земаља на карти.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Human readable description of the skin
sr: Људски разумљив опис маске.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Describe here the skin, its style, its story, the intent of its author(s), etc.
sr: Овде опишите маску, њен стил, причу, намере аутора и слично.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSprites) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkSpritesDefinition)
en: Sprites
sr: Спрајтови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Edit the sprite definitions
    in the right dock
sr: Уредите дефиниције
    спрајтова у пољу десно.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNationalities)
en: Nationalities
sr: Нације

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Creates a new Nationality
sr: Ствара нову нацију.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Click here to add a new nationality. You will be prompted for its name.
sr: Кликните овде да додате нову нацију. Бићете упитани за њено име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: New Nationality
sr: Нова нација

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Removes the currently selected nationality
sr: Уклања тренутно изабрану нацију.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Click here to remove the currently selected nationality. You will be asked for confirmation.
sr: Кликните овде за уклањање тренутно изабране нације. Бићете упитани за потврду.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteNationalityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteCountryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteContinentButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: X
sr: ×

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: Nationality list
sr: Списак нација.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: This list shows the nationalities defined.
    
    Each nationality name should be unique. Select a nationality and edit its details in the right dock.
    
    During the game, each player must choose a nationality. As such, you should add at least as many nationalities as the maximum number of players for this skin.
sr: Овај списак приказује дефинисане нације.
    
    Свака име нације треба да буде јединствено. Изаберите нацију и уредите њене детаље у пољу десно.
    
    У партији сваки играч мора да изабере нацију. Зато треба да додате бар онолико нација колики је максималан број играча за ову маску.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Creates a new country
sr: Ствара нову земљу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Click here to add a new country. You will be prompted for its name.
sr: Кликните овде да додате нову земљу. Бићете упитани за њено име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: New Country
sr: Нова земља

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Removes the currently selected country
sr: Уклања тренутно изабрану земљу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Click here to remove the currently selected country. You will be asked for confirmation.
sr: Кликните овде да уклоните тренутно изабрану земљу. Бићете упитани за потврду.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, countriesList)
en: Country list
sr: Списак земаља.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This list shows the countries defined.
    
    Each country name should be unique. Select a country and edit its details in the right dock.
sr: Овај списак приказује дефинисане земље.
    
    Име сваке земље треба да буде јединствено. Изаберите земљу и уредите њене детаље у пољу десно.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Creates a new continent
sr: Ствара нови континент.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Click here to add a new continent. You will be prompted for its name.
sr: Кликните овде да додате нови континент. Бићете упитани за његово име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: New Continent
sr: Нови континент

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Removes the currently selected continent
sr: Уклања тренутно изабрани континент.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Click here to remove the currently selected continent. You will be asked for confirmation.
sr: Кликните овде да уклоните тренутно изабрани континент. Бићете упитани за потврду.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: Continent list
sr: Списак континената

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: This list shows the continents defined.
    
    Each continent name should be unique. Select a continent and edit its details in the right dock.
sr: Овај списак приказује дефинисане континенте.
    
    Име сваког континента треба да буде јединствено. Изаберите континент и уредите његове детаље у пољу десно.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGoals)
en: Goals
sr: Циљеви

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Creates a new goal
sr: Ствара нови циљ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Click here to add a new goal. It will be named automatically.
sr: Кликните овде да додате нови циљ. Биће аутоматски именован.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: New Goal
sr: Нови циљ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Removes the currently selected goal
sr: Уклања тренутно изабрани циљ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Click here to remove the currently selected goal. You will be asked for confirmation.
sr: Кликните овде да уклоните тренутно изабрани циљ. Бићете упитани за потврду.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, goalslist)
en: Goal list
sr: Списак циљева

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, goalslist)
en: This list shows the goals defined.
    
    Each goal name should be unique. Select a goal and edit its details in the right dock.
sr: Овај списак приказује дефинисане циљеве.
    
    Име сваког циља треба да је јединствено. Изаберите циљ и уредите његове детаље у пољу десно.

en: Preferences
sr: Поставке

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CountriesSelectionDialog)
en: Country Selection Dialog
sr: Дијалог избора земље

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, countriesList)
en: List of all the countries defined in the world. Currently selected countries are highlighted. You can modify the selection using the mouse and Ctrl and Shift keys.
sr: Списак свих земаља дефинисаних у свету. Тренутно изабране земље су истакнуте. Можете мењати избор помоћу миша и тастера Ctrl и Shift.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sr: &Игра

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr: П&омоћ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, skinEditor)
en: KsirK Skin Editor
sr: Уређивач маски за К‑сирк

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Sprite placement buttons
sr: Дугмад за размештај спрајтова.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Use the buttons here to do the initial placement of the corresponding sprite for the currently selected country. The buttons are available only if the sprite is not already placed.
sr: Користите ову дугмад за почетно размештање одговарајућих спрајтова за тренутно изабрану земљу. Дугмад су доступна само ако спрајтови нису већ размештени.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Map with sprites
sr: Карта са спрајтовима

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Shows the map of the skin with all already placed sprites, the country names, and the highlighting anchors.
    
    Drag and drop the sprites, the country names, and the highlighting anchors to change their place.
sr: Приказује карту маске са већ размештеним спрајтовима, именима земаља и сидрима за истицање.
    
    Превуците спрајтове, имена земаља и сидра за истицање на жељена места.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Width between fighter
    and flag:
sr: Размак између
    борца и заставе:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag
sr: Празан простор између борбеног топа и заставе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag.
    
    During a battle, firing (end exploding) cannons of each player are placed in both sides of the defender country flag. This parameter is the number of pixels between the flag and each cannon, measured relatively to the map base size as set in the main skin definition panel.
sr: Празан простор између борбеног топа и заставе.
    
    Током битке, паљба (и експлодирање) топова сваког играча смештена је са обе стране заставе земље браниоца. Овај параметар је број пиксела између заставе и топова, изражено у односу на основну величину карте, задате у главном панелу дефиниције маске.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTabWidget, ktabwidget)
en: Data about all sprites
sr: Подаци о свим спрајтовима.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, flagTab)
en: Data about the flag sprite
sr: Подаци о спрајту заставе.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
sr: Застава

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
sr: Ширина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: Flag individual frame width
sr: Ширина појединачног кадра заставе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: <p>Flag individual frame width.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * N<i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Ширина појединачног кадра заставе.</p><p>Елемент пула <i>застава</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
sr: Висина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height
sr: Висина појединачног кадра заставе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
sr: Висина појединачног кадра заставе.
    
    Елемент пула застава биће рендерован у битмапу висине = висина × број верзија, па подељен у појединачне кадрове.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Frames:
sr: Број кадрова:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: Number of individual flag frames
sr: Број појединачних кадрова заставе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: <p>Number of individual flag frames.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Број појединачних кадрова заставе.</p><p>Елемент пула <i>застава</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Versions:
sr: Број верзија:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions
sr: Број верзија заставе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
    
    Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from the front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.
sr: Број верзија заставе.
    
    Елемент пула застава биће рендерован у битмапу висине = висина × број верзија, па подељен у појединачне кадрове.
    
    Свака верзија приказује спрајт гледан из једног смера. Први је када се спрајт гледа здесна, други када се гледа слева, трећи је гледано спреда, а четврти отпозади. Међутим, нису свим спрајтовима потребне све верзије.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, infantryTab)
en: Data about the infantry sprite
sr: Подаци о спрајту пешадије.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, infantryTab)
en: Infantry
sr: Пешадија

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: Infantry individual frame width
sr: Ширина појединачног кадра пешадије.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: <p>Infantry individual frame width.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * <i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Ширина појединачног кадра пешадије.</p><p>Елемент пула <i>пешадија</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: Infantry individual frame height
sr: Висина појединачног кадра пешадије.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: <p>Infantry individual frame height.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: <i>Height</i> * <i>Number of versions</i> and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Висина појединачног кадра заставе.</p><p>Елемент пула <i>пешадија</i> биће рендерован у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: Number of individual infantry frames
sr: Број појединачних кадрова пешадије.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: <p>Infantry number of individual frames.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Број појединачних кадрова пешадије.</p><p>Елемент пула <i>пешадија</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: Number of infantry versions
sr: Број верзија пешадије.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: <p>Number of infantry versions.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr: <p>Број верзија пешадије.</p><p>Елемент пула <i>пешадија</i> биће рендерован у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p><p>Свака верзија приказује спрајт гледан из једног смера. Први је када се спрајт гледа здесна, други када се гледа слева, трећи је гледано спреда, а четврти отпозади. Међутим, нису свим спрајтовима потребне све верзије.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Data about the cavalry sprite
sr: Подаци о спрајту коњице.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Cavalry
sr: Коњица

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: Individual cavalry frame width
sr: Ширина појединачног кадра коњице.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: <p>Individual cavalry frame width.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Ширина појединачног кадра коњице.</p><p>Елемент пула <i>коњица</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: Individual cavalry frame height
sr: Висина појединачног кадра коњице.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: <p>Individual cavalry frame height.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Висина појединачног кадра коњице.</p><p>Елемент пула <i>коњица</i> биће рендерован у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: Number of individual cavalry frames
sr: Број појединачних кадрова коњице.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: <p>Number of individual cavalry frames.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Број појединачних кадрова коњице.</p><p>Елемент пула <i>коњица</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: Number of cavalry versions
sr: Број верзија коњице.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: <p>Number of cavalry versions.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr: <p>Број верзија коњице.</p><p>Елемент пула <i>коњица</i> биће рендерован у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p><p>Свака верзија приказује спрајт гледан из једног смера. Први је када се спрајт гледа здесна, други када се гледа слева, трећи је гледано спреда, а четврти отпозади. Међутим, нису свим спрајтовима потребне све верзије.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cannonTab)
en: Data about the cannon sprite
sr: Подаци о спрајту топа.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cannonTab)
en: Cannon
sr: Топ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: Cannon individual frame width
sr: Ширина појединачног кадра топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: <p>Cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Ширина појединачног кадра топа.</p><p>Елемент пула <i>топ</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: Individual cannon frame height
sr: Висина појединачног кадра топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: <p>Individual cannon frame height.</p><p>The pool <i>cannon<i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Висина појединачног кадра топа.</p><p>Елемент пула <i>топ</i> биће рендерован у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: Number of individual cannon frames
sr: Број појединачних кадрова топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: <p>Number of individual cannon frames.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Број појединачних кадрова топа.</p><p>Елемент пула <i>топ</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: Number of cannon versions
sr: Број верзија топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: <p>Number of cannon versions.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr: <p>Број верзија топа.</p><p>Елемент пула <i>топ</i> биће рендерован у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p><p>Свака верзија приказује спрајт гледан из једног правца. Први је када се спрајт гледа здесна, други када се гледа слева, трећи је гледано спреда, а четврти отпозади. Међутим нису свим спрајтовима потребне све верзије.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, firingTab)
en: Data about the firing sprite
sr: Подаци о спрајту паљбе.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firingTab)
en: Firing
sr: Паљба

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: Firing cannon individual frame width
sr: Ширина појединачног кадра топовске паљбе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: <p>Firing cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Ширина појединачног кадра топовске паљбе.</p><p>Елемент пула <i>топовска паљба</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: Firing cannon individual frame height
sr: Висина појединачног кадра топовске паљбе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: <p>Firing cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Висина појединачног кадра топовске паљбе.</p><p>Елемент пула <i>топовска паљба</i> биће рендерован у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: Number of individual firing cannon frames
sr: Број појединачних кадрова топовске паљбе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: <p>Number of individual firing cannon frames.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Број појединачних кадрова топовске паљбе.</p><p>Елемент пула <i>топовска паљба</i> биће рендерован у битмапу ширине= <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: Number of firing cannon versions
sr: Број верзија паљбе топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: <p>Number of firing cannon versions.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr: <p>Број верзија топовске паљбе.</p><p>Елемент пула <i>топовска паљба</i> биће рендерован у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p><p>Свака верзија приказује спрајт гледан из једног смера. Први је када се спрајт гледа здесна, други када се гледа слева, трећи је гледано спреда, а четврти отпозади. Међутим, нису свим спрајтовима потребне све верзије.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, explodingTab)
en: Data about the exploding sprite
sr: Подаци о спрајту експлозије.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, explodingTab)
en: Exploding
sr: Експлозија

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: Exploding cannon individual frame width
sr: Ширина појединачног кадра експлозије топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: <p>Exploding cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Ширина појединачног кадра експлозије топа.</p><p>Елемент пула <i>експлозија</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељена у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: Exploding cannon individual frame height
sr: Висина појединачног кадра експлозије топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: <p>Exploding cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Висина појединачног кадра експлозије топа.</p><p>Елемент пула <i>експлозија</i> биће рендерован у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: Number of individual exploding cannon frames
sr: Број појединачних кадрова експлозије топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: <p>Number of individual exploding cannon frames.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr: <p>Број појединачних кадрова експлозије топа.</p><p>Елемент пула <i>експлозија</i> биће рендерован у битмапу ширине = <i>ширина</i> × <i>број кадрова</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: Number of exploding cannon versions
sr: Број верзија експлозије топа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: <p>Number of exploding cannon versions.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr: <p>Број верзија експлозије топа.</p><p>Елемент пула <i>експлозија</i> биће рендерована у битмапу висине = <i>висина</i> × <i>број верзија</i>, па подељен у појединачне кадрове.</p><p>Свака верзија приказује спрајт гледан из једног смера. Први је када се спрајт гледа здесна, други када се гледа слева, трећи је гледано спреда, а четврти отпозади. Међутим, нису свим спрајтовима потребне све верзије.</p>

en: (c) 2008, Gaël de Chalendar
sr: © 2008, Гаел де Шалендар

en: For help and user manual, please see
    The KsirK Web site
sr: Помоћ и корисничко упутство погледајте
    на веб сајту К‑сирка.

en: Gael de Chalendar aka Kleag
sr: Гаел де Шалендар (Kleag)

en: file to open
sr: Фајл за отварање

en: Cannot load anchor icon<br>Program cannot continue
sr: <html>Не могу да учитам иконицу сидра.<br />Програм не може да настави.</html>

en: Error
sr: Грешка

en: Cannot load center icon<br>Program cannot continue
sr: <html>Не могу да учитам иконицу центра.<br />Програм не може да настави.</html>

en: Open a saved skin...
sr: Отвори сачувану маску

en: Load &Recent
sr: Учитај &недавну

en: Open a recently saved skin...
sr: Отвори недавно сачувану маску

en: Save the current skin
sr: Сачувај текућу маску

en: Choose the root folder of the skin to open
sr: Избор корене фасцикла маске за отварање

en: There are unsaved changes. What do you want to do?
sr: Има несачуваних измена. Шта желите да урадите?

en: Exit Anyway?
sr: Свеједно напустити?

en: Quit without saving
sr: Напусти без уписивања

en: Save then quit
sr: Сачувај па напусти

en: Do not quit
sr: Не напуштај

en: New country name
sr: Име нове земље

en: Enter the name of the new country
sr: Унесите име нове земље

en: Do you really want to delete country '%1'?
sr: Желите ли заиста да обришете земљу „%1“?

en: Really delete country?
sr: Заиста обрисати земљу?

en: New continent name
sr: Име новог континента

en: Enter the name of the new continent
sr: Унесите име новог континента

en: Do you really want to delete continent '%1'?
sr: Желите ли заиста да обришете континент „%1“?

en: Really delete continent?
sr: Заиста обрисати континент?

en: Do you really want to delete goal '%1'?
sr: Желите ли заиста да обришете циљ „%1“?

en: Really delete goal?
sr: Заиста обрисати циљ?

en: New nationality name
sr: Име нове нације

en: Enter the name of the new nationality
sr: Унесите име нове нације

en: Do you really want to delete nationality '%1'?
sr: Желите ли заиста да уклоните нацију „%1“?

en: Really delete nationality?
sr: Заиста обрисати нацију?

en: Error - Invalid skin definition file format. Expected %1 and got %2
sr: Грешка — лош формат фајла маске. Очекивано је %1 а добијено %2.

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
sr: Име фајла теме није нађено.
    Програм не може да настави.

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
sr: Слика маске карте није нађена.
    Програм не може да настави.

en: Cannot read file %1:
    %2.
sr: Не могу да читам фајл %1:
    %2.

en: PoolLoader
sr: Учитавач пула

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkSkinEditorPreferencesWidget)
en: KsirK Skin Editor Preferences
sr: Поставке уређивача маски за К‑сирк

en: Error - Unknown skin int data:
sr: Грешка — непознат цео број у маски:

en: Fatal Error
sr: Кобна грешка

en: Error - Unknown skin string data:
sr: Грешка — непозната ниска у маски:
