kcmcrypto - en to sr translation catalogue (185 entries)

en: X509 Certificate Export
sr: Извоз Икс.509 сертификата

en: Format
sr: Формат

en: &PEM
sr: &ПЕМ

en: &Netscape
sr: &Нетскејп

en: &DER/ASN1
sr: &ДЕР/АСН.1

en: &Text
sr: &текст

en: Filename:
sr: Име фајла:

en: &Export
sr: &Извези

en: &Cancel
sr: &Одустани

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
sr: Унутрашња грешка. Пријавите је на <kfm-devel@kde.org>.

en: SSL
sr: ССЛ

en: Error converting the certificate into the requested format.
sr: Грешка при претварању сертификата у захтевани формат.

en: Error opening file for output.
sr: Грешка при отварању фајла за излаз.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
sr: Чаробњак за стварање сертификата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
sr: Тип сертификата:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
sr: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
sr: Лозинка (овера):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
sr: Кôд државе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
sr: Покрајина (пуна):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
sr: Град:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
sr: Назив организације:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
sr: Организациона јединица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
sr: Пуно име домаћина на серверу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
sr: Адреса е‑поште:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
sr: Важи дана:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
sr: Самопотпиши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
sr: Сажетак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Alias:
sr: Алијас:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
sr: Користи ДСА уместо РСА‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
sr: Битска јачина:

en: %1 (%2 of %3 bits)
sr: %1 (%2 од %3 битова)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
sr: <h1>Шифровање</h1>У овом модулу можете подесити ССЛ за коришћење у већини КДЕ програма, као и управљати својим личним сертификатима и познатим ауторитетима за сертификате.

en: KCMCrypto
sr: Шифровање

en: KDE Crypto Control Module
sr: КДЕ‑ов контролни модул за шифровање

en: (c) 2000 - 2001 George Staikos
sr: © 2000-2001, Џорџ Стајкос

en: George Staikos
sr: Џорџ Стајкос

en: Carsten Pfeiffer
sr: Карстен Пфајфер

en: SSL Ciphers to Use
sr: ССЛ шифрари које треба користити

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
sr: Изаберите шифраре за које желите да буду на располагању када се користи ССЛ. Одређени међу њима биће изабран преговарањем са сервером при повезивању.

en: Cipher Wizard
sr: Чаробњак за шифраре

en: Strong Ciphers Only
sr: Само јаки шифрари

en: Export Ciphers Only
sr: Само извозни шифрари

en: Enable All
sr: Активирај све

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
sr: <qt>Користите ове претпоставе за лакше задавање поставки ССЛ шифровања. На располагању су вам следећи режими:<ul><li><b>Само јаки шифрари</b>: бира се само између јаких шифрара (&gt;= 128 бита).</li><li><b>Само извозни шифрари</b>: бира се само између слабих шифрара (&lt;= 56 бита).</li><li><b>Активирај све</b>: сви ССЛ шифрари и методи.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
sr: Упозори при &уласку у ССЛ режим

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
sr: Ако је укључено, бићете обавештени о уласку на сајт који подржава ССЛ

en: Warn on &leaving SSL mode
sr: Упозори при &изласку из ССЛ режима

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
sr: Ако је укључено, бићете обавештени о напуштању сајта са ССЛ‑ом.

en: Warn on sending &unencrypted data
sr: Упозори на слање &нешифрованих података

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
sr: Ако је укључено, бићете обавештени пре него што пошаљете нешифроване податке веб прегледачем.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
sr: Упозори на &помешано са и без ССЛ‑а

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
sr: Ако је укључено, бићете обавештени када гледате веб страницу која садржи и шифроване и нешифроване делове.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
sr: Путања до дељених библиотека ОпенССЛ‑а

en: &Test
sr: &Проба

en: Use EGD
sr: Користи ЕГД

en: Use entropy file
sr: Користи ентропијски фајл

en: Path to EGD:
sr: Путања до ЕГД‑а:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
sr: Ако је укључено, ОпенССЛ‑у ће бити наложено да користи демон сакупљач ентропије (ЕГД) за припремање генератора псеудослучајних бројева.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
sr: Ако је укључено, ОпенССЛ‑у ће бити наложено да користи дати фајл као ентропију за припремање генератора псеудо-случајних бројева.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
sr: Овде унесите путању до сокета који је направио демон сакупљач ентропије (или ентропијског фајла).

en: Click here to browse for the EGD socket file.
sr: Кликните овде да изаберете фајл сокета ЕГД‑а.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
sr: Овај списак показује које ваше сертификате КДЕ познаје. Њима одавде можете једноставно управљати.

en: Common Name
sr: Уобичајено име

en: Email Address
sr: Адреса е‑поште

en: I&mport...
sr: &Увези...

en: &Export...
sr: &Извези...

en: Remo&ve
sr: &Уклони

en: &Unlock
sr: &Откључај

en: Verif&y
sr: &Провери

en: Chan&ge Password...
sr: Промени &лозинку...

en: This is the information known about the owner of the certificate.
sr: Ово су подаци знани о власнику сертификата.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
sr: Ово су подаци знани о издавачу сертификата.

en: Valid from:
sr: Важи од:

en: Valid until:
sr: Важи до:

en: The certificate is valid starting at this date.
sr: Сертификат важи почев од овог датума.

en: The certificate is valid until this date.
sr: Сертификат важи закључно са овим датумом.

en: MD5 digest:
sr: МД5 сажетак:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
sr: Дисперзија сертификата да би се брзо препознао.

en: On SSL Connection...
sr: На ССЛ вези...

en: &Use default certificate
sr: &Користи подразумевани сертификат

en: &List upon connection
sr: &Испиши по повезивању

en: &Do not use certificates
sr: &Не користи сертификате

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
sr: ССЛ сертификатом се не може управљати зато што овај модул није повезан са ОпенССЛ‑ом.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
sr: Подразумевана радња

en: &Send
sr: &Пошаљи

en: &Prompt
sr: &Питај

en: Do &not send
sr: &Не шаљи

en: Default certificate:
sr: Подразумевани сертификат:

en: Host authentication:
sr: Аутентификација домаћина:

en: Host
sr: Домаћин

en: Certificate
sr: Сертификат

en: Policy
sr: Полиса

en: Host:
sr: Домаћин:

en: Certificate:
sr: Сертификат:

en: Action
sr: Радња

en: Send
sr: Пошаљи

en: Prompt
sr: Питај

en: Do not send
sr: Не шаљи

en: Ne&w
sr: &Нови

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
sr: Овај списак показује сертификате сајтова и лица које КДЕ познаје. Одавде њима можете једноставно управљати.

en: Organization
sr: Организација

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
sr: Овим можете извести изабрани сертификат у фајл, у неколико формата.

en: &Remove
sr: &Уклони

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
sr: Овим уклањате изабрани сертификат из кеша сертификата.

en: &Verify
sr: &Провери

en: This button tests the selected certificate for validity.
sr: Овим проверавате да ли је изабрани сертификат ваљан.

en: Cache
sr: У кешу

en: Permanentl&y
sr: &Трајно

en: &Until
sr: &До

en: Select here to make the cache entry permanent.
sr: Изаберите ово ако желите да ставка буде трајно у кешу.

en: Select here to make the cache entry temporary.
sr: Изаберите ово ако желите да ставка буде привремено у кешу.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
sr: Датум и време после кога би кеш сертификата требало да истекне.

en: Accep&t
sr: &Прихвати

en: Re&ject
sr: &Одбиј

en: Select this to always accept this certificate.
sr: Изаберите ово да би се сертификат увек прихватао.

en: Select this to always reject this certificate.
sr: Изаберите ово да би се сертификат увек одбијао.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
sr: Изаберите ово ако желите да будете упитани шта учинити при пријему овог сертификата.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
sr: Овај списак показује ауторитете за сертификате које КДЕ познаје. Одавде њима можете једноставно управљати.

en: Organizational Unit
sr: Организациона јединица

en: Res&tore
sr: &Обнови

en: Accept for site signing
sr: Прихвати за потписивање сајтова

en: Accept for email signing
sr: Прихвати за потписивање е‑поште

en: Accept for code signing
sr: Прихвати за потписивање кôда

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
sr: Упозори на &самопотписане сертификате или непознате ауторитете

en: Warn on &expired certificates
sr: Упозори на &истекле сертификате

en: Warn on re&voked certificates
sr: Упозори на &опозване сертификате

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
sr: Ово је списак сајтова са којих сте одлучили да прихватате сертификат, чак иако не прође проверу ваљаности.

en: &Add
sr: &Додај

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
sr: Ове опције нису подесиве зато што модул није повезан са ОпенССЛ‑ом.

en: OpenSSL
sr: ОпенССЛ

en: Your Certificates
sr: Ваши сертификати

en: Authentication
sr: Аутентификација

en: Peer SSL Certificates
sr: Парњачки ССЛ сертификати

en: SSL Signers
sr: ССЛ потписивачи

en: Validation Options
sr: Опције за проверу

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
sr: Ако не изаберете бар један шифрар, ССЛ неће радити.

en: SSL Ciphers
sr: ССЛ шифрари

en: Could not open the certificate.
sr: Не могу да отворим сертификат.

en: Error obtaining the certificate.
sr: Грешка при добављању сертификата.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
sr: Овај сертификат је успешно прошао пробе веродостојности.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
sr: Овај сертификат није прошао пробе и требало би га сматрати неваљаним.

en: Certificate Password
sr: Лозинка сертификата

en: Certificate password
sr: Лозинка сертификата

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
sr: Фајл сертификата није могао бити учитан. Покушати са другом лозинком?

en: Try
sr: Покушај

en: Do Not Try
sr: Одустани

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
sr: Истоимени сертификат већ постоји. Желите ли заиста да га замените?

en: Replace
sr: Замени

en: Enter the certificate password:
sr: Унесите лозинку сертификата:

en: Password For '%1'
sr: Лозинка за „%1“

en: Decoding failed. Please try again:
sr: Декодирање није успело. Покушајте поново:

en: Export failed.
sr: Извоз није успео.

en: Enter the OLD password for the certificate:
sr: Унесите СТАРУ лозинку сертификата:

en: Enter the new certificate password
sr: Унесите нову лозинку сертификата

en: This is not a signer certificate.
sr: Ово није сертификат потписивача.

en: You already have this signer certificate installed.
sr: Већ имате инсталиран овај сертификат потписивача.

en: The certificate file could not be loaded.
sr: Фајл сертификата није могао бити учитан.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
sr: Желите ли да овај сертификат буде доступан и К‑пошти?

en: Make Available
sr: Учини доступним

en: Do Not Make Available
sr: Не чини доступним

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
sr: Не могу да покренем Клеопатру. Можда морате поново инсталирати пакет КДЕ‑ПИМ‑а.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
sr: Ово ће вратити базу потписивача сертификата на КДЕ‑ову подразумевану.
    Овај се поступак не може опозвати.
    Желите ли заиста да наставите?

en: Revert
sr: Врати

en: Failed to load OpenSSL.
sr: Не могу да учитам ОпенССЛ.

en: libssl was not found or successfully loaded.
sr: ‘libssl’ није пронађена или није успешно учитана.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
sr: ‘libcrypto’ није пронађена или није успешно учитана.

en: OpenSSL was successfully loaded.
sr: ОпенССЛ је успешно учитан.

en: Path to entropy file:
sr: Путања до ентропијског фајла:

en: Personal SSL
sr: Лични ССЛ

en: Server SSL
sr: Серверов ССЛ

en: S/MIME
sr: С/МИМЕ

en: PGP
sr: ПГП

en: GPG
sr: ГПГ

en: SSL Personal Request
sr: Лични ССЛ захтев

en: SSL Server Request
sr: Серверов ССЛ захтев

en: Netscape SSL
sr: Нетскејпов ССЛ

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
sr: Серверов ЦА

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
sr: Лични ЦА

[ctx: Secure MIME certificate authority]
en: S/MIME CA
sr: С/МИМЕ ЦА

[ctx: No Certificates on List]
en: None
sr: (ниједан)

en: Don't Send
sr: Не шаљи

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
sr: Бирач датума и времена

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
sr: Час:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
sr: Минут:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
sr: Секунда:
