libplasma - en to sr translation catalogue (159 entries)

en: animation() takes one argument
sr: animation() прима један аргумент

en: %1 is not a known animation type
sr: %1 није познати тип анимације

en: Script initialization failed
sr: Неуспело припремање скрипте

en: Unable to load the widget
sr: Не могу да учитам виџет

en: Panel
sr: Панел

en: Unknown
sr: Непознат виџет

en: Unknown Widget
sr: Непознат виџет

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Configure...
sr: Подеси...

en: &OK
sr: &У реду

en: &Yes
sr: &Да

en: &No
sr: &Не

en: &Cancel
sr: &Одустани

en: OK
sr: У реду

en: Activate %1 Widget
sr: Активирај виџет %1

en: Widget Settings
sr: Поставке виџета

en: Remove this Widget
sr: Уклони овај виџет

en: Run the Associated Application
sr: Изврши придружени програм

en: Settings
sr: Поставке

en: %1 Settings
sr: Поставке за %1|/|Поставке $[ген %1]

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
sr: Поставке за %1|/|Поставке $[ген %1]

en: Accessibility
sr: приступачност

en: Application Launchers
sr: покретачи програма

en: Astronomy
sr: астрономија

en: Date and Time
sr: датум и време

en: Development Tools
sr: развојне алатке

en: Education
sr: образовање

en: Environment and Weather
sr: природа и време

en: Examples
sr: примери

en: File System
sr: фајл систем

en: Fun and Games
sr: забава и игре

en: Graphics
sr: графика

en: Language
sr: језик

en: Mapping
sr: картографија

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Multimedia
sr: мултимедија

en: Online Services
sr: сервиси на вези

en: Productivity
sr: продуктивност

en: System Information
sr: подаци о систему

en: Utilities
sr: алатке

en: Windows and Tasks
sr: прозори и задаци

en: Keyboard Shortcut
sr: Пречица са тастатуре

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
sr: %1 на %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
sr: Уклони овај %1|/|Уклони $[по-роду-броју %1 овај ову ово ове ове ова] $[аку %1]

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
sr: Поставке за %1|/|Поставке $[ген %1]

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
sr: Не могу да створим скриптни мотор %1 за виџет %2.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
sr: Не могу да отворим пакет %1 неопходан за виџет %2.

en: This object could not be created.
sr: Објекат не може да се направи.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
sr: Објекат није могао да се направи услед:<p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
sr: Уклони овај панел

en: Remove this Activity
sr: Уклони ову активност

en: Activity Settings
sr: Поставке активности

en: Add Widgets...
sr: Додај виџете...

en: Next Widget
sr: Следећи виџет

en: Previous Widget
sr: Претходни виџет

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
sr: Опције за %1|/|Опције $[ген %1]

en: Fetching file type...
sr: Добављам тип фајла...

en: Widgets
sr: Виџети

en: Icon
sr: Иконица

en: Wallpaper
sr: Тапет

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
sr: Уклони %1|/|Уклони $[аку %1]

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
sr: Желите ли заиста да уклоните овај %1?|/|Желите ли заиста да уклоните $[по-роду-броју %1 овај ову ово ове ове ова] $[аку %1]?

en: Could not find requested component: %1
sr: Не могу да нађем захтевану компоненту: %1

en: This plugin needs to be configured
sr: Овај прикључак треба подесити

en: Unknown ContainmentActions
sr: Непознате радње садржаоца

en: Lock Widgets
sr: Закључај виџете

en: Unlock Widgets
sr: Откључај виџете

en: Shortcut Settings
sr: Поставке пречица

en: Unnamed
sr: неименован

en: Show this group.
sr: Прикажи ову групу

en: Hide this group.
sr: Сакриј ову групу

en: Expand this widget
sr: Прошири овај виџет

en: Collapse this widget
sr: Сажми овај виџет

en: Reattach
sr: Прикачи

en: Close
sr: Затвори

en: This system does not support OpenGL widgets.
sr: Систем не подржава опенГЛ виџете.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
sr: Рачунар не подржава опенГЛ виџете.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
sr: неисправан

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
sr: Грешка при покушају извршавања програма придруженог овом виџету.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
sr: Лош токен.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
sr: Неопходна одговарајућа лозинка.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
sr: Приступ одбијен.

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: Images
sr: слике

en: Themed Images
sr: тематске слике

en: Configuration Definitions
sr: дефиниције поставе

en: User Interface
sr: корисничко сучеље

en: Data Files
sr: општи фајлови

en: Executable Scripts
sr: извршне скрипте

en: Translations
sr: преводи

en: Main Config UI File
sr: главни фајл поставе сучеља

en: Configuration XML file
sr: ИксМЛ фајл поставе

en: Main Script File
sr: главни фајл скрипте

en: Default configuration
sr: подразумевана постава

en: Animation scripts
sr: анимационе скрипте

en: Service Descriptions
sr: описи сервиса

en: Images for dialogs
sr: слике за дијалоге

en: Generic dialog background
sr: генеричка позадина дијалога

en: Theme for the logout dialog
sr: тема за одјавни дијалог

en: Wallpaper packages
sr: пакети тапета

en: Images for widgets
sr: слике за виџете

en: Background image for widgets
sr: позадинска слика за виџете

en: Analog clock face
sr: лице аналогног сата

en: Background image for panels
sr: позадинска слика за панеле

en: Background for graphing widgets
sr: позадина за цртачке виџете

en: Background image for tooltips
sr: позадинска слика за облачиће

en: Opaque images for dialogs
sr: непрозирне слике за дијалоге

en: Opaque generic dialog background
sr: непрозирна генеричка позадина дијалога

en: Opaque theme for the logout dialog
sr: непрозирна тема за одјавни дијалог

en: Opaque images for widgets
sr: непрозирне слике за виџете

en: Opaque background image for panels
sr: непрозирна позадинска слика за панеле

en: Opaque background image for tooltips
sr: непрозирна позадинска слика за облачиће

en: Low color images for dialogs
sr: малобојне слике за дијалоге

en: Low color generic dialog background
sr: малобојна генеричка позадина дијалога

en: Low color theme for the logout dialog
sr: малобојна тема за одјавни дијалог

en: Low color background image for widgets
sr: малобојна позадинска слика за виџете

en: Low color analog clock face
sr: малобојно лице аналогног сата

en: Low color background image for panels
sr: малобојна позадинска слика за панеле

en: Low color background for graphing widgets
sr: малобојна позадина за цртачке виџете

en: Low color background image for tooltips
sr: малобојна позадинска слика за облачиће

en: KColorScheme configuration file
sr: поставни фајл шеме боја

en: Screenshot
sr: снимак екрана

en: Recommended wallpaper file
sr: препоручени тапет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
sr: Унесите лозинку испод. Унесите исту лозинку на уређају на који покушавате да се повежете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
sr: Дозволи овом кориснику приступ свим сервисима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
sr: Запамти овог корисника

en: Incoming connection request
sr: Долазни захтев за везу

en: Connect with remote widget
sr: Повезивање са удаљеним виџетом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
sr: Дељење виџета на мрежи омогућава вам да приступите том виџету са другог рачунара као даљинским управљачем.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
sr: Подели овај виџет на мрежи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
sr: Дозволи свима слободан приступ овом виџету

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
sr: Посао више није важећи, поступак није укључен.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
sr: Посао више није важећи, лоши параметри.

en: Timeout.
sr: Прековреме.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
sr: Неисправан (нулти) сервис, не може извршити никакву операцију.

en: The "%1" widget is not installed.
sr: Виџет „%1“ није инсталиран.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
sr: Сервер је послао неисправан пакет плазмоида.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
sr: <html>Спремате се да отворите удаљени виџет на свом систему.<br /></html>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
sr: <tr><td align="right"><b>Име:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
sr: <tr><td align="right"><b>Опис:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
sr: <tr><td align="right"><b>Аутор:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
sr: <tr><td align="right"><b>Сервер:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
sr: <html><br /><br />Желите ли заиста да отворите овај виџет на свом систему?</html>

en: Remote Widget
sr: Удаљени виџет

en: Open Widget
sr: Отвори виџет

en: Reject Widget
sr: Одбаци виџет

en: User rejected
sr: Корисник одбацио

en: Timeout
sr: Прековреме

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
sr: Ваш систем не пружа подршку за могућност „удаљених виџета“. Приступ није успео.

en: Allow everybody access to %1.
sr: Дозволи свима приступ до %1.

en: Deny everybody access to %1
sr: Одбиј свима приступ до %1.

en: Allow %1 access to all services.
sr: Дозволи приступ свим сервисима за %1.

en: Deny %1 access to all services.
sr: Одбиј приступ свим сервисима за %1.

en: Allow access to %1, by %2.
sr: Дозволи приступ до %1 за %2.

en: Deny access to %1, by %2.
sr: Одбиј приступ до %1 за %2.

en: Allow access to %1, by %2?
sr: Дозволити приступ до %1 за %2?

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
sr: Затражили сте приступ до %1 удомљеном на %2.

en: search term
sr: израз за тражење

en: Unknown Wallpaper
sr: Непознат тапет
