juk - en to sr translation catalogue (353 entries)

en: Create Search Playlist
sr: Стварање листе нумера по претрази

en: Playlist name:
sr: Име листе:

en: Search Criteria
sr: Критеријум претраживања

en: Match any of the following
sr: Поклопи било шта од наведеног

en: Match all of the following
sr: Поклопи све наведено

[ctx: additional search options]
en: More
sr: Више

en: Fewer
sr: Мање

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
sr: Кеш музичких података је оштећен. Џук мора одмах да га поново изгради, што може да потраје.

en: Collection List
sr: Листа збирке

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
sr: Уклањање ставке из збирке такође ће је уклонити из свих листа нумера. Желите ли заиста да наставите?
    
    Међутим, ако је фасцикла у којој се ови фајлови налазе на списку за скенирање при покретању, онда ће они бити поново додати при покретању.

en: Show Playing
sr: Прикажи шта се пушта

en: &lt;All Artists&gt;
sr: &lt;сви извођачи&gt;

en: Remove Cover
sr: Уклони омот

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
sr: Менаџер омота

note: i18n: ectx: property (text), widget (KListWidget, m_artists) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Artist
sr: извођач|/|$[својства ном 'извођач' ген,аку 'извођача' дат,лок 'извођачу' инс 'извођачем']

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
sr[0]: <b>%1</b> фајл изабран.
sr[1]: <b>%1</b> фајла изабрана.
sr[2]: <b>%1</b> фајлова изабрано.
sr[3]: <b>1</b> фајл изабран.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
sr: <qt>Ове ставке ће бити <b>трајно обрисане</b> са хард‑диска.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
sr: <qt>Ове ставке ће бити премештене у смеће.</qt>

en: &Send to Trash
sr: &Пошаљи у смеће

en: About to delete selected files
sr: Следи брисање изабраних фајлова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
sr: Желите ли заиста да уклоните ове ставке?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
sr: Ако је попуњено, фајлови ће бити трајно уклоњени уместо да буду смештени у смеће.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
sr: <qt><p>Ако се ова кућица попуни, фајлови ће бити <b>трајно уклањани</b> уместо да буду смештани у смеће.</p>
    
    <p><em>Користите ову опцију опрезно</em>: код већине фајл система обрисани фајлови се не могу поуздано повратити.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
sr: &Обриши фајлове уместо премештања у смеће

en: Folder List
sr: Списак фасцикли

en: Music
sr: Музика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
sr: Изаберите фасцикле у којима држите музику:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
sr: У овим фасциклама ће при покретању бити потражени нови фајлови.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
sr: Додај фасциклу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
sr: Уклони фасциклу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
sr: Изаберите фасцикле које треба изоставити из претраге музике:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
sr: Увези листе нумера

en: JuK
sr: Џук

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
sr: Пример

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
sr: Избор ознака за пример

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
sr: Добави ознаке за пример из овог фајла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
sr: Унесите ручно ознаке за пример:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
sr: Ознаке за пример

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
sr: Наслов:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
sr: Извођач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Album:
sr: Албум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
sr: Жанр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
sr: Број нумере:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
sr: Година:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
sr: Наслов

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleAlbum) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Album
sr: албум|/|$[својства ном,аку 'албум' ген 'албума' дат,лок 'албуму' инс 'албумом']

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
sr: жанр|/|$[својства ном,аку 'жанр' ген 'жанра' дат,лок 'жанру' инс 'жанром']

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
sr: Упозорење

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
sr: Управо ћете преименовати следеће фајлове. Желите ли заиста да наставите?

en: Original Name
sr: Старо име

en: New Name
sr: Ново име

en: No Change
sr: Без промена

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
sr: Уклони

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
sr: Опције

en: Insert folder separator
sr: Уметни раздвајач фасцикли

en: No file selected, or selected file has no tags.
sr: Нема изабраних фајлова, или изабрани фајл нема ознака.

en: Hide Renamer Test Dialog
sr: Сакриј дијалог за пробу преименовања

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
sr: Прикажи дијалог за пробу преименовања

en: %1 to %2
sr: %1 у %2

en: The following rename operations failed:
sr: Следећа преименовања нису успела:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
sr: Подешавање преимењивача фајлова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
sr: Музичка фасцикла:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
sr: ознака албума

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
sr: ознака извођача

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
sr: ознака жанра

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
sr: ознака наслова

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
sr: ознака нумере

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
sr: ознака године

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
sr: Уметни категорију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add category:
sr: Додај категорију:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
sr: Раздвајач:

en: File Renamer Options
sr: Опције преимењивача фајлова

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
sr: Опције за %1|/|Опције за $[аку %1]

en: %1 Format
sr: Формат за %1|/|Формат $[ген %1]

en: When the Track's %1 is Empty
sr: Када уз нумеру недостаје %1|/|Када нумери недостаје $[ном %1]

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
sr: Преимењивач фајлова ће преименовати фајлове на вредности које се налазе у ознаци %1 нумере, плус додатни текст који можете задати испод.

en: File Renamer
sr: Преимењивач фајлова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
sr: Пример замене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
sr: Увек укључи у име &фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
sr: &Игнориши ову ознаку при преименовању фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
sr: Узми &ову вредност:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
sr: Празно

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
sr: Нумерисање нумера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
sr: Џук може наметнути неки најмањи број цифара за број нумере у имену фајла. Ово можете желети ради бољег ређања у менаџерима фајлова.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
sr: Најмањи број цифара:

en: Time
sr: време

en: Your album art failed to download.
sr: Омот албума се не може преузети.

en: Your album art has finished downloading.
sr: Довршено преузимање омота албума.

en: &Random Play
sr: &Насумично пуштање

en: &Disable Random Play
sr: Искључи н&асумично пуштање

en: Use &Random Play
sr: Користи на&сумично пуштање

en: Use &Album Random Play
sr: Користи насу&мично пуштање албума

en: Remove From Playlist
sr: Уклони са листе нумера

en: Crossfade Between Tracks
sr: Претапање између нумера

en: &Play
sr: &Пусти

en: P&ause
sr: П&аузирај

en: &Stop
sr: &Заустави

[ctx: previous track]
en: Previous
sr: Претходна

[ctx: next track]
en: &Next
sr: &Следећа

en: &Loop Playlist
sr: &Листа у круг

en: &Resize Playlist Columns Manually
sr: &Ручно промени величину колона у листи нумера

[ctx: silence playback]
en: Mute
sr: Утишај

en: Volume Up
sr: Јачина горе

en: Volume Down
sr: Јачина доле

en: Play / Pause
sr: Пусти/паузирај

en: Seek Forward
sr: Премотај унапред

en: Seek Back
sr: Премотај уназад

en: Show / Hide
sr: Прикажи/сакриј

en: Show Splash Screen on Startup
sr: Прикажи уводни екран при покретању

en: &Dock in System Tray
sr: &Усидри у системску касету

en: &Stay in System Tray on Close
sr: О&стави у системској касети при затварању

en: Popup &Track Announcement
sr: Искачуће &обавештење о нумери

en: Save &Play Queue on Exit
sr: Сачувај ред &пуштања при изласку

en: &Tag Guesser...
sr: Погађач о&знака...

en: &File Renamer...
sr: Преимењивач &фајлова...

en: &Configure scrobbling...
sr: &Подеси скробловање...

en: Track Position
sr: Положај у нумери

en: Volume
sr: Јачина

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
sr: <qt>Затварање главног прозора ће оставити Џук да ради у системској касети. Употребите <i>Напусти</i> из менија <i>Фајл</i> за напуштање програма.</qt>

en: Docking in System Tray
sr: Пристајање у системску касету

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr: При&каз

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
sr: П&лејер

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
sr: &Означивач

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
sr: Трака пуштања

en: Add Selected Items to Audio or Data CD
sr: Додавање изабраних ставки на аудио ЦД или ЦД са подацима

en: Unable to start K3b.
sr: Не могу да покренем К3б.

en: Create an audio mode CD suitable for CD players, or a data mode CD suitable for computers and other digital music players?
sr: Направити аудио ЦД погодан за ЦД плејере, или ЦД са подацима за рачунаре и друге дигиталне музичке плејере?

en: Create K3b Project
sr: Стварање К3б‑овог пројекта

en: Audio Mode
sr: Аудио режим

en: Data Mode
sr: Режим података

en: Add Playlist to Audio or Data CD
sr: Додај листу нумера на аудио ЦД или ЦД са подацима

en: Configure Shortcuts
sr: Подешавање пречица

en: Global Shortcuts
sr: Глобалне пречице

en: &No keys
sr: &Без тастера

en: &Standard keys
sr: &Стандардни тастери

en: &Multimedia keys
sr: &Мултимедијски тастери

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
sr: Овде можете изабрати тастере као глобалне пречице за управљање плејером.

en: Show &Lyrics
sr: Прикажи &стихове

en: <i>No file playing.</i>
sr: <i>Ништа се не пушта.</i>

en: <i>Loading...</i>
sr: <i>Учитавам...</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
sr: <span style='color:red'>Грешка при добављању стихова.</span>

en: No lyrics available.
sr: Стихови нису доступни.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>
sr: <br /><br /><i>Стихови са <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>Лириквикија</a>.</i>

en: Jukebox and music manager by KDE
sr: Џубокс и менаџер музике из КДЕ‑а

en: Author, chief dork and keeper of the funk
sr: Аутор, главни дрипац и чувар фанка

en: Assistant super-hero, fixer of many things
sr: Помагач суперхероја, поправљач многих ствари

en: More KDE Platform 4 porting efforts
sr: Још напора у преношењу на КДЕ‑4

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
sr: Пристајање у системску касету, уткано уређивање ознака,
    исправке грешака, проповедање, морална подршка

en: GStreamer port
sr: Пребацивање на Гстример

en: Global keybindings support
sr: Подршка за глобалне тастерске везе

en: Track announcement popups
sr: Искакања обавештења о нумери

en: Automagic track data guessing, bugfixes
sr: Аутомагично погађање података о нумери, исправке грешака

en: More automagical things, now using MusicBrainz
sr: Још аутомагичних ствари, сад користи Мјузикбрејнз

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
sr: Конспиратор у чаробњаштву с Мјузикбрејнзом

en: Friendly, neighborhood aRts guru
sr: Пријатељски, комшијски гуру за Артс

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
sr: Учинио Џук предусретљивијим за особе са терабајтима музике

en: DCOP interface
sr: ДКОП сучеље

en: FLAC and MPC support
sr: Подршка за ФЛАЦ и МПЦ

en: Album cover manager
sr: Менаџер омота албума

en: Gimper of splash screen
sr: Гимпер уводног екрана

en: Porting to KDE 4 when no one else was around
sr: Преношење на КДЕ‑4 кад никог другог не беше

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
sr: Преко потребне поправке грешака у уређивачу ознака.

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks.
sr: Подршка за скробловање на ЛастФМ, стихови, припрема за Радне оквире КДЕ‑а.

en: MPRIS2 Interface implementation.
sr: Изведба МПРИС 2 сучеља.

en: © 2002–2016, Scott Wheeler, Michael Pyne, and others
sr: © 2002–2016, Скот Вилер, Мајкл Пајн и други

en: Scott Wheeler
sr: Скот Вилер

en: Michael Pyne
sr: Мајкл Пајн

en: Γιώργος Κυλάφας (Giorgos Kylafas)
sr: Јоргос Килафас

en: Daniel Molkentin
sr: Данијел Молкентин

en: Tim Jansen
sr: Тим Јансен

en: Stefan Asserhäll
sr: Стефан Асерхел

en: Stephen Douglas
sr: Стивен Даглас

en: Frerich Raabe
sr: Фрерих Рабе

en: Zack Rusin
sr: Зaк Расин

en: Adam Treat
sr: Адам Трит

en: Matthias Kretz
sr: Матијас Крец

en: Maks Orlovich
sr: Максим Орлович

en: Antonio Larrosa Jimenez
sr: Антонио Лароса Хименез

en: Allan Sandfeld Jensen
sr: Алан Сандфелд Јенсен

en: Nathan Toone
sr: Нејтан Тун

en: Pascal Klein
sr: Паскал Клајн

en: Laurent Montel
sr: Лорен Монтел

en: Georg Grabler
sr: Георг Граблер

en: Martin Sandsmark
sr: Мартин Сандсмарк

en: Eike Hein
sr: Ајке Хајн

en: File(s) to open
sr: Фајлови за отварање

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
sr: Џук ради у сидришном режиму.
    Употребите контекстни мени у системској касети за обнављање.

en: JuK Docked
sr: Џук усидрен

[ctx: open audio file]
en: Open
sr: Отварање

en: Playlists
sr: Листе нумера

en: Querying MusicBrainz server...
sr: Испитујем сервер Мјузикбрејнза...

en: No matches found.
sr: Нема ниједног поклапања.

en: Error connecting to MusicBrainz server.
sr: Грешка при повезивању са сервером Мјузикбрејнза.

en: back to playlist
sr: назад на листу нумера

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
sr: Џук не може да пусти аудио фајл<nl/><filename>%1</filename><nl/>из следећег разлога:<nl/><message>%2</message>

[ctx: %1 is the artist and %2 is the title of the currently playing track.]
en: %1 - %2 :: JuK
sr: %1 — %2 :: Џук

en: Could not save to file %1.
sr: Не могу да сачувам у фајл %1.

en: Are you sure you want to delete these covers?
sr: Желите ли заиста да обришете ове омоте?

en: &Delete Covers
sr: &Обриши омоте

en: Select Cover Image File
sr: Избор фајла слике омота

en: Could not delete these files
sr: Не могу да обришем ове фајлове

en: Could not move these files to the Trash
sr: Не могу да преместим ове фајлове у смеће

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track Name
sr: име нумере

en: Cover
sr: омот

[ctx: cd track number]
note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track
sr: нумера|/|$[својства ном 'нумера' ген 'нумере' дат,лок 'нумери' аку 'нумеру' инс 'нумером']

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Year
sr: година|/|$[својства ном 'година' ген 'године' дат,лок 'години' аку 'годину' инс 'годином']

en: Length
sr: дужина

en: Bitrate
sr: битски проток

en: Comment
sr: коментар

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileInfoGroup)
en: File Name
sr: име фајла

en: File Name (full path)
sr: име фајла (пуна путања)

en: &Show Columns
sr: Прикажи &колоне

en: Add to Play Queue
sr: Додај у ред пуштања

en: Edit
sr: Уреди

en: Create Playlist From Selected Items...
sr: Направи листу нумера од изабраних ставки...

en: Edit '%1'
sr: Уреди „%1“

en: This will edit multiple files. Are you sure?
sr: Ово ће изменити више фајлова. Јесте ли сигурни?

en: Create New Playlist
sr: Стварање нове листе нумера

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
sr: Укључене су ручне ширине колона. Можете се вратити на аутоматске ширине преко менија „Приказ“.

en: Manual Column Widths Enabled
sr: Укључене ручне ширине колона

en: View Modes
sr: Режими приказа

en: Show &History
sr: Прикажи &историјат

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
sr: Желите ли да обришете ове фајлове и са диска?

en: Keep
sr: Задржи

en: Could not delete these files.
sr: Не могу да обришем ове фајлове.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
sr: Желите ли заиста да уклоните ове листе нумера из збирке?

en: Remove Items?
sr: Уклонити ставке?

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bRemove)
en: &Remove
sr: &Уклони

en: Hid&e
sr: &Сакриј

en: R&emove
sr: &Уклони

en: Dynamic List
sr: Динамичка листа

en: Now Playing
sr: Тренутно се пушта

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
sr: Желите ли да додате ове ставке на тренутну листу или листу збирке?

[ctx: current playlist]
en: Current
sr: Тренутна

en: Collection
sr: Збирка

en: Rename
sr: Преименовање

en: Search Playlist
sr: Листа по претрази

en: Create Folder Playlist
sr: Стварање листе нумера по фасцикли

en: History
sr: Историјат

en: Please enter a name for this playlist:
sr: Унесите име за ову листу нумера:

[ctx: new playlist]
en: &New
sr: &Нова

en: &Empty Playlist...
sr: Празна &листа...

en: &Search Playlist...
sr: Листа по &претрази...

en: Playlist From &Folder...
sr: Листа по &фасцикли...

en: &Guess Tag Information
sr: По&годи податке за ознаке

en: From &File Name
sr: из имена &фајла

en: From &Internet
sr: са &Интернета

en: Guess Tag Information From &File Name
sr: Погоди податке за ознаке из имена &фајла

en: Play First Track
sr: Пусти прву нумеру

en: Play Next Album
sr: Пусти следећи албум

en: Manage &Folders...
sr: &Управљај фасциклама...

en: &Rename...
sr: &Преименуј...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
sr: У&двостручи...

en: Reload
sr: Учитај поново

en: Edit Search...
sr: Уреди претрагу...

en: &Delete
sr: &Обриши

en: Refresh
sr: Освежи

en: &Rename File
sr: Пре&именуј фајл

en: &View Cover
sr: &Прикажи омот

en: Get Cover From &File...
sr: Добави омот из &фајла...

en: Get Cover From &Internet...
sr: Добави омот са &Интернета...

en: &Delete Cover
sr: &Обриши омот

en: Show Cover &Manager
sr: Прикажи &менаџер омота

en: Show &Play Queue
sr: Прикажи &ред пуштања

en: Playlist
sr: Листа нумера

en: Show &Search Bar
sr: Прикажи траку &претраге

en: Edit Track Search
sr: Уреди претрагу нумера

en: Configure scrobbling...
sr: Подеси скробловање...

en: Test login...
sr: Пробна пријава...

en: Please enter your <a href="http://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
sr: Унесите пријавне податке на <a href="http://last.fm/">ЛастФМ‑у</a>:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
sr: К‑новчаник није доступан, ваши последњи акредитиви за ЛастФМ биће складиштени без шифровања.

en: KWallet is unavailable
sr: К‑новчаник није доступан

en: Validating login...
sr: Оверавам пријаву...

en: Login invalid.
sr: Пријава лоша.

en: Login valid.
sr: Пријава добра.

en: Normal Matching
sr: нормално поклапање

en: Case Sensitive
sr: разликовање величине слова

en: Pattern Matching
sr: поклапање обрасца

en: All Visible
sr: све видљиво

en: Search:
sr: Тражи:

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
sr: Премотавање није подржано за овај фајл при вашим аудио поставкама.

[ctx: %1 is a count of loaded music tracks]
en: Loading: %1
sr: Учитавам: %1

en: Jump to the currently playing item
sr: Скочи на тренутно пуштану ставку

en: 1 day | %1 days
sr[0]: %1 дан
sr[1]: %1 дана
sr[2]: %1 дана
sr[3]: 1 дан

en: 1 item | %1 items
sr[0]: %1 ставка
sr[1]: %1 ставке
sr[2]: %1 ставки
sr[3]: 1 ставка

en: Redisplay Popup
sr: Поново прикажи облачић

[ctx: a playing track, %1 is artist, %2 is song title]
en: %1 - <i>%2</i>
sr: %1 — <i>%2</i>

en: Show &Tag Editor
sr: Прикажи &уређивач ознака

en: &Save
sr: &Сачувај

en: Do you want to save your changes to:
sr: Желите ли да сачувате промене у:

en: Save Changes
sr: Уписивање промена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
sr: Име &фајла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
sr: Ну&мера:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
sr: Име извођ&ача:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
sr: Име ал&бума:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
sr: &Жанр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
sr: &Година:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
sr: &Дужина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
sr: &Битски проток:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
sr: &Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
sr: Име нум&ере:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
sr: Укључи

en: Tag Guesser Configuration
sr: Подешавање погађача ознака

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
sr: Тренутне шеме за имена фајлова

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
sr: <p>Овде можете видети тренутно подешене шеме имена фајлова, које се користе у ставци <i>Погоди податке за ознаке из имена фајла</i> у контекстном менију песме за издвајање података за ознаке из имена фајла. Свака ниска може садржати једну од следећих ознака:</p><ul><li>%t: наслов</li><li>%a: извођач</li><li>%A: албум</li><li>%T: број нумере</li><li>%c: коментар</li></ul><p>На пример, шема имена „[%T] %a - %t“ поклопиће „[01] Колибри - Ђиха, ђиха“ а неће „(Колибри) Ђиха, ђиха“. За ово друго име, задајте шему „(%a) %t“.</p><p>Важан је и редослед којим су шеме поређане, јер погађач ознака пролази кроз списак од врха ка дну, и узима прву шему која се поклопи.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
sr: Помери шему нагоре

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
sr: Кликните на ово дугме да померите тренутно изабрану шему један корак нагоре.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
sr: Помери шему надоле

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
sr: Кликните на ово дугме да померите тренутно изабрану шему један корак надоле.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
sr: Додај нову шему

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
sr: Кликните на ово дугме да додате нову шему имена фајла на крај списка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bAdd)
en: &Add
sr: Дод&ај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bModify)
en: Modify scheme
sr: Измени шему

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
sr: Кликните на ово дугме да измените тренутно изабрану шему.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bModify)
en: &Modify
sr: &Измени

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
sr: Уклони шему

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
sr: Кликните на ово дугме да уклоните тренутно изабрану шему са списка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
sr: Можете користити следеће местодржаче:
    %t: наслов
    %A: албум
    %a: извођач
    %T: нумера
    %c: коментар

[ctx: song title]
en: Title
sr: наслов|/|$[својства ном,аку 'наслов' ген 'наслова' дат,лок 'наслову' инс 'насловом']

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
sr: непознато|/|$[својства ном,аку 'непознато' ген 'непознатог' дат,лок 'непознатом' инс 'непознатим']

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
sr: Овај фајл већ постоји.
    Желите ли да га замените?

en: File Exists
sr: Фајл постоји

en: Replace
sr: Замени

en: The following files were unable to be changed.
sr: Следећи фајлови нису могли бити измењени.

en: Error
sr: Грешка

en: Internet Tag Guesser
sr: Погађач ознака преко Интернета

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackInfoGroup)
en: Select Best Possible Match
sr: Избор најбољег поклапања

en: artist
sr: извођач|/|$[својства аку извођача]

en: genre
sr: жанр|/|$[својства аку жанр]

en: album
sr: албум|/|$[својства аку албум]

en: You are about to change the %1 on these files.
sr: Управо ћете променити %1 овим фајловима.|/|Управо ћете променити $[аку %1] овим фајловима.

en: Changing Track Tags
sr: Мењање ознаке нумера

en: Play Queue
sr: Ред пуштања

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
sr: подразумевано

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
sr: сажето

en: Tree
sr: стабло

en: Artists
sr: извођачи

en: Albums
sr: албуми

en: Genres
sr: жанрови

en: Mute/Unmute
sr: Искључи/укључи звук

en: Volume: %1% (muted)
sr: Јачина: %1% (утишано)

en: Volume: %1%
sr: Јачина: %1%

en: Searching for cover. Please Wait...
sr: Тражим омот. Сачекајте...

en: Downloading cover. Please Wait...
sr: Преузимам омот. Сачекајте...

en: Cover found
sr: Омот нађен

en: Store
sr: Ускладишти

en: Cover fetched from <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
sr: Омот добављен са <a href='http://last.fm/'>ЛастФМ‑а</a>.
