kmix - en to sr translation catalogue (210 entries)

en: Audio Setup
sr: Аудио постава

en: Hardware &Information
sr: Подаци о &хардверу

en: Hide Mixer Window
sr: Сакриј прозор миксете

en: Configure &Channels...
sr: Подеси &канале...

en: Select Master Channel...
sr: Изабери главни канал...

en: Save volume profile 1
sr: Сачувај профил јачине 1

en: Save volume profile 2
sr: Сачувај профил јачине 2

en: Save volume profile 3
sr: Сачувај профил јачине 3

en: Save volume profile 4
sr: Сачувај профил јачине 4

en: Load volume profile 1
sr: Учитај профил јачине 1

en: Load volume profile 2
sr: Учитај профил јачине 2

en: Load volume profile 3
sr: Учитај профил јачине 3

en: Load volume profile 4
sr: Учитај профил јачине 4

en: Increase Volume
sr: Повећај јачину

en: Decrease Volume
sr: Смањи јачину

en: Mute
sr: Искључи

en: Cannot add view - GUIProfile is invalid.
sr: Не могу да додам приказ — лош GUIProfile.

en: View already exists. Cannot add View.
sr: Приказ већ постоји, не може опет да се дода.

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
sr: Извучена је звучна картица на којој је главни уређај. Пребацујем на контролу %1 картице %2.

en: The last soundcard was unplugged.
sr: Извучена је последња звучна картица.

en: Mixer Hardware Information
sr: Подаци о хардверу миксете

en: The helper application is either not installed or not working.
sr: Помоћни програм или није инсталиран или не функционише.

en: Error
sr: Грешка

en: No sound card is installed or currently plugged in.
sr: Нема ниједне инсталиране нити утакнуте звучне картице.

en: KDE Mixer
sr: КДЕ миксета

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
sr: К‑миксконтрола — уписивање и обнављање јачина

en: KMixCtrl
sr: К‑миксконтрола

en: (c) 2000 by Stefan Schimanski
sr: © 2000, Штефан Шимански

en: Stefan Schimanski
sr: Штефан Шимански

en: Save current volumes as default
sr: Сачувај тренутне јачине као подразумеване

en: Restore default volumes
sr: Врати на подразумеване јачине

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
sr: К‑миксета — КДЕ‑ова свеобухватна мини миксета

en: KMix
sr: К‑миксета

en: (c) 1996-2013 The KMix Authors
sr: © 1996–2013, аутори К‑миксете

en: Christian Esken
sr: Кристијан Ескен

en: Original author and current maintainer
sr: Првобитни аутор и тренутни одржавалац

en: Colin Guthrie
sr: Колин Гатри

en: PulseAudio support
sr: Подршка за Пулс‑аудио

en: Helio Chissini de Castro
sr: Хелио Ћисини де Кастро

en: ALSA 0.9x port
sr: Преношење на Алсу 0.9

en: Brian Hanson
sr: Брајан Хенсон

en: Solaris support
sr: Подршка за Соларис

note: i18n("Helge Deller")      , ki18n("HP/UX port"), "deller@gmx.de"); The initial support was for ALSA 0.5. The new code is not based on it IIRC. i18n("Nick Lopez")        , ki18n("Initial ALSA port"), "kimo_sabe@usa.net"); Credit Policy: Authors who did a discrete part, like the Dataengine, OSD, help 
en: Igor Poboiko
sr: Игор Побојко

en: Plasma Dataengine
sr: Плазма датомотор

en: Temporary maintainer
sr: Привремени одржавалац

en: Sebestyen Zoltan
sr: Золтан Шебешћен

en: *BSD fixes
sr: Исправке за БСД

en: Lennart Augustsson
sr: Ленарт Августсон

en: Nadeem Hasan
sr: Надим Хасан

en: Mute and volume preview, other fixes
sr: Искључивање звука и преглед јачина, друге исправке

en: Erwin Mascher
sr: Ервин Машер

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
sr: Побољшање подршке за звучне картице засноване на ЕМУ10к1

en: Valentin Rusu
sr: Валантен Ризи

en: TerraTec DMX6Fire support
sr: Подршка за Тератеков ДМИкс сиксфајер

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
sr: Не дозвољава приказивање главног прозора К‑миксете, ако је К‑миксета већ у погону.

en: Starts KMix in failsafe mode.
sr: Покреће К‑миксета у безотказном режиму.

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
sr: Немате дозволу да приступите алса уређају миксете.
    Проверите да ли су алса уређаји правилно направљени.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
sr: К‑миксета: Не могу да нађем алса миксету.
    Проверите да ли је звучна картица инсталирана
    и да ли је учитан драјвер за њу.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
sr: К‑миксета: Немате дозволу да приступите уређају миксете.
    Погледајте у упутству оперативног система како да омогућите приступ.

en: kmix: Could not write to mixer.
sr: К‑миксета: Не могу да пишем у миксету.

en: kmix: Could not read from mixer.
sr: К‑миксета: Не могу да читам из миксете.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
sr: К‑миксета: Не могу да нађем миксету.
    Проверите да ли је звучна картица инсталирана
    и да ли је учитан драјвер за њу.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
sr: К‑миксета: Непозната грешка. Молимо вас да пријавите како сте је изазвали.

en: Recording level of the microphone input.
sr: Ниво снимања на улазу микрофона.

en: Controls the volume of the front speakers or all speakers (depending on your soundcard model). If you use a digital output, you might need to also use other controls like ADC or DAC. For headphones, soundcards often supply a Headphone control.
sr: Управља јачином предњих или свих звучника (у зависности од модела звучне картице). Ако користите дигитални излаз, можда ћете морати да користите и контроле АДЦ‑а или ДАЦ‑а. Звучне картице обично дају и контролу за слушалице.

en: Most media, such as MP3s or Videos, are played back using the PCM channel. As such, the playback volume of such media is controlled by both this and the Master or Headphone channels.
sr: Већина медијума, попут МП3 нумера или филмова, пушта се преко ПЦМ канала. Зато се јачином звука за те медијуме управља и преко овог и преко главног канала (или канала за слушалице).

en: Controls the headphone volume. Some soundcards include a switch that must be manually activated to enable the headphone output.
sr: Управља јачином звука на слушалицама. Неке звучне картице имају прекидач који треба ручно активирати за излаз на слушалице.

en: Playback Streams
sr: токови пуштања

en: Volume
sr: јачина

en: Bass
sr: бас

en: Treble
sr: сопран

en: Synth
sr: синтисајзер

en: Pcm
sr: ПЦМ

en: Speaker
sr: бипер

en: Microphone
sr: микрофон

en: CD
sr: ЦД

en: Line
sr: линија

en: Mix
sr: микс

en: Pcm2
sr: ПЦМ 2

en: RecMon
sr: монитор снимања

en: IGain
sr: улазно појачање

en: OGain
sr: излазно појачање

en: Line1
sr: линија 1

en: Line2
sr: линија 2

en: Line3
sr: линија 3

en: Digital1
sr: дигитални 1

en: Digital2
sr: дигитални 2

en: Digital3
sr: дигитални 3

en: PhoneIn
sr: телефонски улаз

en: PhoneOut
sr: телефонски излаз

en: Video
sr: видео

en: Radio
sr: радио

en: Monitor
sr: монитор

en: 3D-depth
sr: 3Д дубина

en: 3D-center
sr: 3Д центар

en: unknown
sr: непознато

en: unused
sr: некоришћено

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
sr: К‑миксета: Немате дозволу да приступ уређају миксете.
    Пријавите се као „root“ и извршите „chmod а+rw /dev/mixer*“ да бисте омогућили приступ.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
sr: К‑миксета: Не могу да нађем миксету.
    Проверите да ли је звучна картица инсталирана
    и да ли је учитан драјвер за њу.
    Под Линуксом вам можда треба insmod да бисте
    учитали драјвер.
    Употребите soundon ако користите комерцијални ОСС.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
sr: К‑миксета: Не могу да нађем миксету.
    Проверите да ли је звучна картица инсталирана
    и да ли је учитан драјвер за њу.
    Под Линуксом вам можда треба insmod да бисте
    учитали драјвер.
    Употребите soundon ако користите ОСС 4 од Фоурфронта.

en: Unknown Application
sr: Непознат програм

en: Event Sounds
sr: Звукови догађаја

en: Playback Devices
sr: уређаји за пуштање

en: Capture Devices
sr: уређаји за хватање

en: Capture Streams
sr: токови хватања

en: Volume Control Feedback Sound
sr: Одзивни звук контроле јачине

en: Master Volume
sr: главна јачина

en: Internal Speaker
sr: унутрашњи бипер

en: Headphone
sr: слушалице

en: Line Out
sr: излазна линија

en: Record Monitor
sr: монитор снимања

en: Line In
sr: улазна линија

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
sr: К‑миксета: Немате дозволу да приступите уређају миксете.
    Тражите систем-администратору да омогући приступ „/dev/audioctl“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
sr: &Посебне боје

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
sr: Активно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
sr: &Утишано:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
sr: &Гласно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
sr: &Позадина:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
sr: Искључено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
sr: &Гласно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
sr: &Позадина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
sr: &Утишано:

en: Sound drivers supported:
sr: Подржани звучни драјвери:

en: Sound drivers used:
sr: Звучни драјвери у употреби:

en: Experimental multiple-Driver mode activated
sr: Активиран експериментални режим вишеструких драјвера

[ctx: Channel name]
en: Left
sr: леви

[ctx: Channel name]
en: Right
sr: десни

[ctx: Channel name]
en: Center
sr: средишњи

[ctx: Channel name]
en: Subwoofer
sr: бас звучник

[ctx: Channel name]
en: Surround Left
sr: окружујући леви

[ctx: Channel name]
en: Surround Right
sr: окружујући десни

[ctx: Channel name]
en: Side Left
sr: бочни леви

[ctx: Channel name]
en: Side Right
sr: бочни десни

[ctx: Channel name]
en: Rear Center
sr: задњи средишњи

en: All controls
sr: Све контроле

en: Only playback controls
sr: Само контроле пуштања

en: Only capture controls
sr: Само контроле хватања

en: Add View
sr: Додавање приказа

en: Select mixer:
sr: Миксета:

en: Current mixer
sr: Тренутна миксета

en: Select the design for the new view:
sr: Изглед новог приказа:

en: Select the Mixers to display in the sound menu
sr: Изаберите миксете за приказ у менију звука.

en: Select Mixers
sr: Избор миксета

en: Select Master Channel
sr: Избор главног канала

en: Current mixer:
sr: Тренутна миксета:

en: Select the channel representing the master volume:
sr: Канал који представља главну јачину:

en: Automatic (%1 recommendation)
sr: аутоматски (препоручује %1)

en: Configure Channels
sr: Подешавање канала

en: Configuration of the channels. Drag icon to update.
sr: Подешавање канала. Превуците иконицу да ажурирате.

en: Visible channels
sr: Видљиви канали

en: Available channels
sr: Доступни канали

en: Show the selected channel
sr: Прикажи изабрани канал

en: Hide the selected channel
sr: Сакриј изабрани канал

en: Volume Control
sr: Контрола јачине

en: M&ute
sr: &Искључи звук

en: Mixer cannot be found
sr: Не могу да нађем миксету

en: Volume at %1%
sr: Јачина на %1%

en:  (Muted)
sr:  (искључен)

en: Configure
sr: Подеси

en: General
sr: Опште

en: Start
sr: Покретање

en: Sound Menu
sr: Звучни мени

en: Startup
sr: Покретање

en: Restore volumes on login
sr: Обнови јачине по пријављивању

en: Restore all volume levels and switches.
sr: Обнови све јачине и прекидаче звука.

en: Dynamic controls from Pulseaudio and MPRIS2 will not be restored.
sr: Динамичке контроле из Пулс‑аудија и МПРИС‑а 2 неће бити обновљене.

en: Autostart
sr: Самопокретање

en: Enables the KMix autostart service (kmix_autostart.desktop)
sr: Укључује сервис самопокретања К‑миксете (kmix_autostart.desktop).

en: &Horizontal
sr: &Водоравно

en: &Vertical
sr: &Усправно

en: Behavior
sr: Понашање

en: Volume Feedback
sr: Одзив јачине

en: Volume feedback is only available for Pulseaudio.
sr: Одзив јачине је доступан само за Пулс‑аудио.

en: Volume Overdrive
sr: Повишење јачине

[ctx: @info:tooltip]
en: Raise volume maximum to 150% (PulseAudio only)
sr: Подигни највећу јачину на 150% (само за Пулс‑аудио)

en: You must restart KMix for this setting to take effect.
sr: Морате поново покренути К‑миксету да би ова поставка ступила у дејство.

en: Visual
sr: Приказ

en: Show &tickmarks
sr: &Подеоци

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
sr: Укључите или искључите подеоке на клизачима.

en: Show &labels
sr: &Етикете

en: Enables/disables description labels above the sliders
sr: Укључите или искључите описне етикете изнад клизача.

en: Show On Screen Display (&OSD)
sr: Екрански приказ (&ОСД)

en: Slider orientation:
sr: Усмерење клизача:

en: Slider orientation (System tray volume control):
sr: Усмерење клизача (јачина у системској касети):

en: &Dock in system tray
sr: &Усидри у системску касету

en: Docks the mixer into the KDE system tray
sr: Спушта миксету у системску касету КДЕ‑а

en: Autostart can not be enabled, as the autostart file kmix_autostart.desktop is not installed.
sr: Самопокретање не може да се укључи зато што фајл kmix_autostart.desktop није инсталиран.

en: &Hide
sr: &Сакривено

en: C&onfigure Shortcuts...
sr: П&одеси пречице...

en: &Split Channels
sr: &Раздвојени канали

en: &Muted
sr: &Искључено

en: Set &Record Source
sr: &Извор за снимање

en: Mo&ve
sr: &Премести

en: Toggle Mute
sr: Искључено/укључено

en: capture
sr: хватање

en: Capture/Uncapture %1
sr: Ухвати/отпусти %1

en: Mute/Unmute %1
sr: Искључи/укључи %1

en: Capture
sr: Хватање

en: %1 (capture)
sr: %1 (хватање)

en: Automatic According to Category
sr: Аутоматско према категорији

en: &Channels
sr: &Канали

en: Device Settings
sr: Поставке уређаја

en: Mixer
sr: Миксета

en: Load volume profile %1
sr: Учитај профил јачине %1

en: Nothing is capturing audio.
sr: Ништа не хвата аудио.

en: Nothing is playing audio.
sr: Ништа не пушта аудио.

en: No capture devices.
sr: Нема уређаја за хватање.

en: No playback devices.
sr: Нема уређаја за пуштање.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr: &Помоћ
