kppp - en to sr translation catalogue (420 entries)

en: &Edit...
sr: Ур&еди...

en: Allows you to modify the selected account
sr: Омогућава вам да промените изабрани налог

en: &New...
sr: &Нови...

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
sr: Направи нови налог модемске
    везе са Интернетом

en: Co&py
sr: &Копирај

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
sr: <p>Прави копију изабраног налога. Све поставке изабраног налога биће копирана у нови налог, који можете да подесите према својим потребама.</p>

en: De&lete
sr: &Обриши

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
sr: <p>Брише изабрани налог</p><p><font color="red"><b>Користите опрезно!</b></font></p>

en: Phone costs:
sr: Трошкови позивâ:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
sr: <p>Кумулативан трошак позивâ за изабрани налог.</p><p><b>Важно</b>: Ако имате више од једног налога, имајте у виду да ово <b>није</b> збир кумулативних трошкова позивâ за све налоге!</p>

en: Volume:
sr: Обим протока:

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
sr: <p>Број бајтова пренесених преко изабраног налога (не свих налога). Можете изабрати шта желите да прикажете у дијалогу обрачуна.</p><p><a href="#volaccounting">Више о обрачуну протока</a></p>

en: &Reset...
sr: &Ресетуј...

en: &View Logs
sr: Прикажи дне&внике

en: Maximum number of accounts reached.
sr: Достигнут је максималан број налога.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
sr: <p>Желите ли нови налог да направите чаробњаком, или ручно преко дијалога?</p><p>Чаробњак је лакши за употребу и довољан у већини случајева. Ако су вам потребне неке специјалне поставке, онда је боље да изаберете ручно постављање.</p>

en: Create New Account
sr: Стварање новог налога

en: &Wizard
sr: Ч&аробњак

en: &Manual Setup
sr: &Ручно постављање

en: No account selected.
sr: Ниједан налог није изабран.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
sr: Желите ли заиста да обришете налог „%1“?

en: Confirm
sr: Потврда

en: Delete
sr: Обриши

en: New Account
sr: Нови налог

en: Edit Account:
sr: Уреди налог:

en: Dial
sr: Позови

en: Dial Setup
sr: Поставке повезивања

en: IP
sr: ИП

en: IP Setup
sr: Поставка ИП‑а

en: Gateway
sr: Мрежни излаз

en: Gateway Setup
sr: Поставка мрежног излаза

en: DNS
sr: ДНС

en: DNS Servers
sr: ДНС сервери

en: Login Script
sr: Пријавна скрипта

en: Edit Login Script
sr: Уређивање пријавне скрипте

en: Execute
sr: Извршавање

en: Execute Programs
sr: Извршавање наредби

en: Accounting
sr: Обрачун

en: You must enter a unique
    account name
sr: Морате унети јединствено име за налог

en: Login script has unbalanced loop Start/End
sr: Пријавна скрипта има незатворену петљу

en: Byte
sr: B

en: KiB
sr: kiB

en: Reset Accounting
sr: Ресетовање обрачуна

en: What to Reset
sr: Шта ресетовати

en: Reset the accumulated p&hone costs
sr: Ресетуј кумулативни &телефонски трошак

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
sr: Поставите телефонске трошкове на нулу. Највероватније ћете ово желети да радите једном месечно.

en: Reset &volume accounting
sr: Ресетуј &обрачун протока

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
sr: Поставите обрачун протока на нулу. Највероватније ћете ово желети да радите једном месечно.

en: &Enable accounting
sr: Укључи &обрачунавање

en: Check for rule updates
sr: Провери да ли су правила ажурна

en: Selected:
sr: Изабрано:

en: Volume accounting:
sr: Обрачун протока:

en: No Accounting
sr: без обрачуна

en: Bytes In
sr: примљено

en: Bytes Out
sr: послато

en: Bytes In & Out
sr: укупно

en: Available Rules
sr: Доступна правила

en: (none)
sr: (ниједно)

en: Connecting to:
sr: Повезујем се:

en: Unable to create modem lock file.
sr: Не могу да направим забравни фајл модема.

en: Looking for modem...
sr: Тражим модем...

en: &Log
sr: &Дневник

en: Connecting to: %1
sr: Повезујем се: %1

en: Running pre-startup command...
sr: Извршавам наредбе пре покретања...

en: Modem device is locked.
sr: Модем је закључан.

en: Initializing modem...
sr: Припремам модем...

en: Setting
sr: Постављам

en: Setting speaker volume...
sr: Постављам јачину звучника...

en: Turning off dial tone waiting...
sr: Искључујем чекање на слободну линију...

en: Waiting for callback...
sr: Чекам на повратни позив...

en: Dialing %1
sr: Зовем број %1

en: Line busy. Hanging up...
sr: Линија је заузета. Прекидам везу...

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
sr: Линија је заузета. Чекам: %1 секунди

en: No Dial Tone
sr: Нема тона слободне линије

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
sr: Нема носача. Чекам: %1 секунди|/|Нема носача. Чекам: %1 $[множ ^1 секунду секунде секунди]

en: No Carrier
sr: Нема носача

en: Digital Line Protection Detected.
sr: Откривена је заштита дигиталне линије.

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
sr: <p>Откривена је грешка „заштите дигиталне линије“ (ДЛП). Искључите телефонску линију из модема.</p><p>Немојте повезивати овај модем на дигиталну линију, иначе може доћи до његовог <i>трајног</i> оштећења.</p>

en: Scanning %1
sr: Скенирам %1

en: Saving %1
sr: Уписујем %1

en: Sending %1
sr: Шаљем %1

en: Expecting %1
sr: Очекујем %1

en: Pause %1 seconds
sr: Пауза %1 секунди|/|Пауза %1 $[множ ^1 секунду секунде секунди]

en: Timeout %1 seconds
sr: Прековреме %1 секунди|/|Прековреме %1 $[множ ^1 секунду секунде секунди]

en: Hangup
sr: Прекини везу

en: Answer
sr: Одговори

en: ID %1
sr: ИД %1

en: Password %1
sr: Лозинка %1

en: Prompting %1
sr: Упит %1

en: PW Prompt %1
sr: ПВ одзив %1

en: Loop Start %1
sr: Почетак петље %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
sr: ГРЕШКА: Предубоко угнежђено, игноришем.

en: Loops nested too deeply.
sr: Петље су предубоко угнежђене.

en: Loop End %1
sr: Крај петље %1

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
sr: Крај петље нема одговарајући почетак. Ред: %1

en: Starting pppd...
sr: Покрећем pppd...

en: Scan Var: %1
sr: Скенирање променљиве: %1

en: Found: %1
sr: Пронађено: %1

en: Looping: %1
sr: Петља: %1

en: One moment please...
sr: Сачекајте моменат...

en: Script timed out.
sr: Истекло време скрипти.

en: Scanning: %1
sr: Скенирам: %1

en: Expecting: %1
sr: Очекујем: %1

en: Logging on to network...
sr: Пријављујем се на мрежу...

en: Running startup command...
sr: Извршавам наредбу на покретању...

en: Done
sr: Завршено

en: None
sr: никаква

en: Hardware [CRTSCTS]
sr: хардверска [CRTSCTS]

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
sr: Наредба pppd с аргументима командне линије прелази 2024 знака.

en: Connected at:
sr: Брзина везе:

en: Time connected:
sr: Време на вези:

en: Session bill:
sr: Рачун сесије:

en: Total bill:
sr: Укупни рачун:

en: &Disconnect
sr: &Прекини везу

en: De&tails
sr: Д&етаљи

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
sr: Веза: %1
    Брзина везе: %2
    Време на вези: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
sr: 
    Рачун сесије: %1
    Укупни рачун: %2

en: Login Script Debug Window
sr: Исправљачки прозор пријавне скрипте

en: &Close
sr: &Затвори

en: Details
sr: Детаљи

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: Connection &name:
sr: &Име везе:

en: Type in a unique name for this connection
sr: Унесите јединствено име за ову везу

en: P&hone number:
sr: Бр&ој телефона:

en: &Add...
sr: Дод&ај...

en: &Remove
sr: &Уклони

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
sr: <p>Наведите бројеве телефона за позивање. Можете навести више бројева, једноставно кликните на <i>Додај...</i>. Користећи стрелице, можете уредити редослед којим желите да се бројеви позивају. Ако је број заузет (или дође до неког другог проблема) КППП ће покушати да окрене следећи број, итд.</p>

en: A&uthentication:
sr: &Аутентификација:

en: Script-based
sr: скриптом

en: PAP
sr: ПАП

en: Terminal-based
sr: терминалом

en: CHAP
sr: ЦХАП

en: PAP/CHAP
sr: ПАП/ЦХАП

en: <p>Specifies the method used to identify yourself to
    the PPP server. Most universities still use
    <b>Terminal</b>- or <b>Script</b>-based authentication,
    while most ISP use <b>PAP</b> and/or <b>CHAP</b>. If
    unsure, contact your ISP.
    
    If you can choose between PAP and CHAP,
    choose CHAP, because it is much safer. If you do not know
    whether PAP or CHAP is right, choose PAP/CHAP.
sr: <p>Наведите метод којим желите да вас ППП сервер аутентификује. Већина факултета и даље користи пријављивање помоћу <b>терминала</b> или <b>скрипте</b>, док већина интернет провајдера користи <b>ПАП</b> или <b>ЦХАП</b>. Ако нисте сигурни шта да изаберете, обратите се провајдеру. Ако можете да бирате између ПАП‑а и ЦХАП‑а, изаберите ЦХАП, јер је много безбеднији. Ако не знате да ли треба ПАП или ЦХАП, изаберите <b>ПАП/ЦХАП</b>.</p>

en: Store &password
sr: Складишти &лозинку

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
sr: <p>Ако је ово укључено, пријавна лозинка ће бити сачувана у КППП‑овом поставном фајлу, тако да не морате да је уносите сваки пут кад успостављате везу са провајдером.</p><p><b><font color="red">Упозорење:</font></b> Лозинка се чува као обични текст у поставном фајлу, који само ви можете да прочитате. Обезбедите да нико други нема право читања овог фајла!</p>

en: &Callback type:
sr: Тип &повратног позива:

en: Administrator-defined
sr: администраторски дефинисан

en: User-defined
sr: кориснички дефинисан

en: Callback type
sr: Тип повратног позива

en: Call&back number:
sr: &Број повратног позива:

en: Callback phone number
sr: Број телефона за повратни позив

en: Customize &pppd Arguments...
sr: &Прилагоди аргументе за pppd...

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
sr: <p>Овде можете изабрати наредбе које треба извршити у одређеним фазама везе.  Наредбе се покрећу са вашим корисничким ИД‑а, тако да не можете да задате оне које захтевају корене дозволе (осим ако сами нисте <tt>root</tt>).</p><p>Морате навести потпуну путању до наредбе, у супротном КППП неће моћи да је нађе.</p>

en: &Before connect:
sr: П&ре повезивања:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
sr: <p>Омогућава вам да извршите наредбу <i>пре</i> успостављања везе. Наредба се извршава пре него што почне окретање броја.</p><p>Ово може бити корисно нпр. да спречите Хилафакс да блокира модем.</p>

en: &Upon connect:
sr: &Након повезивања:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
sr: <p>Омогућава вам да извршите наредбу <i>после</i> успостављања везе. Кад се наредба позове, све припреме за везу с Интернетом претходно су завршене.</p><p>Ово може бити корисно нпр. да аутоматски добавите нову пошту и вести.</p>

en: Before &disconnect:
sr: Пре &прекидања везе:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
sr: <p>Омогућава вам да извршите наредбу <i>пре</i> него што се веза прекине. Веза ће остати отворена све док се не заврши рад наредбе.</p>

en: U&pon disconnect:
sr: Након пре&кида везе:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
sr: <p>Омогућава да извршите наредбу <i>након</i> што се веза прекине.</p>

en: C&onfiguration
sr: П&одешавање

en: Dynamic IP address
sr: Динамичка ИП адреса

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
sr: <p>Ако ваш рачунар при повезивању на Интернет увек добија нову интернет адресу (ИП) онда изаберите ову опцију.</p><p>Скоро сви интернет провајдери овако додељују адресе, па би ово требало да буде укључено.</p>

en: Static IP address
sr: Статичка ИП адреса

en: Select this option when your computer has a
    fixed internet address (IP). Most computers
    do not have one, so you should probably select
    dynamic IP addressing unless you know what you
    are doing.
sr: <p>Изаберите ову опцију ако ваш рачунар има фиксну интернет адресу (ИП). Већина рачунара је нема, тако да би вероватно требало да изаберете динамичку ИП адресу, осим ако тачно знате шта радите.</p>

en: &IP address:
sr: &ИП адреса:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
sr: <p>Ако ваш рачунар има сталну интернет адресу (ИП), наводите је овде.</p>

en: &Subnet mask:
sr: Ма&ска подмреже:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
sr: <p>Ако ваш рачунар има статичку интернет адресу, овде морате навести мрежну маску. У већини случајева маска ће бити <b>255.255.255.0</b>, али понекад може бити нешто друго.</p><p>Ако нисте сигурни, обратите се свом провајдеру.</p>

en: &Auto-configure hostname from this IP
sr: &Аутоматски подеси име домаћина са овог ИП‑а

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
sr: <p>Када год се повежете, ова опција подешава ваше име домаћина да би се поклапало са ИП адресом коју добијате од ППП сервера. Може бити корисно ако треба да користите протокол који се ослања на овај податак, али такође може изазвати неколико <a href="kppp-7.html#autohostname">проблема</a>.</p><p>Не укључујте уколико вам није заиста потребно.</p>

en: Selecting this option might cause some weird problems with the X-server and applications while kppp is connected. Do not use it unless you know what you are doing.
    For more information take a look at the handbook (or help) in the "Frequently asked questions" section.
sr: <p>Избором ове опције могу се изазвати чудни проблеми са икс сервером и програмима док је КППП повезан. Немојте да је користите осим ако тачно знате шта радите.</p><p>Више детаља потражите у приручнику (или помоћи) у секцији „Често постављена питања“.</p>

en: Warning
sr: Упозорење

en: Domain &name:
sr: &Назив домена:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
sr: <p>Ако овде унесете име домена, оно се користи за ваш рачунар док је на вези. Када се веза прекине, биће враћено првобитно име домена.</p><p>Ако поље оставите празно, неће бити никаквих промена у имену домена.</p>

en: C&onfiguration:
sr: П&одешавање:

en: Automatic
sr: аутоматско

en: Manual
sr: ручно

en: DNS &IP address:
sr: ИП &адреса ДНС‑а:

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
sr: <p>Омогућава вам да наведете ДНС сервер који ће бити коришћен док сте на вези. Када се веза прекине, ова ДНС ставка ће бити уклоњена.</p><p>Да бисте додали ДНС сервер, унесите његову ИП адресу и кликните на <i>Додај</i>.</p>

en: &Add
sr: &Додај

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
sr: Кликните ово дугме да бисте додали ДНС сервер наведен у горњем пољу. Ставка ће потом бити додата у списак испод.

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
sr: Кликните на ово дугме да бисте уклонили изабрани ДНС сервер са доњег списка.

en: DNS address &list:
sr: С&писак ДНС адреса:

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
sr: <p>На овом списку се налазе сви дефинисани ДНС сервери који се користе док сте на вези. Списак мењате дугмадима <i>Додај</i> и <i>Уклони</i>.</p>

en: &Disable existing DNS servers during connection
sr: Искључи &постојеће ДНС сервере током повезивања

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
sr: <p>Када је ова опција изабрана, сви ДНС сервери наведени у <tt>/etc/resolv.conf</tt> привремено се искључују током трајања везе. Када се веза прекине, сервери ће бити опет активирани.</p><p>Углавном нема потребе за коришћењем ове опције, али може бити корисна у неким посебним условима.</p>

en: Default gateway
sr: Подразумевани мрежни излаз

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
sr: <p>Ово омогућава да рачунар на који сте модемом повезани преко ППП‑а буде мрежни излаз. Ваш рачунар ће послати све пакете који не иду на локалну мрежу на овај рачунар, који ће их потом проследити.</p><p>Ово је подразумевано за већину провајдера, па би опцију требало оставити укљученом.</p>

en: Static gateway
sr: Статички мрежни излаз

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
sr: <p>Омогућава вам да наведете који рачунар желите да користите као мрежни излаз (погледајте и <i>Подразумевани мрежни излаз</i> горе).</p>

en: Gateway &IP address:
sr: ИП &адреса мрежног излаза:

en: &Assign the default route to this gateway
sr: Додели подр&азумевану руту овом мрежном излазу

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
sr: <p>Ако је ова опција укључена, сви пакети који не иду на локалну мрежу шаљу се кроз ППП везу.</p><p>Обично ово треба да буде укључено.</p>

en: &Insert
sr: У&метни

en: Add Phone Number
sr: Додавање броја телефона

en: Enter a phone number:
sr: Унесите број телефона:

en: pppd version:
sr: Верзија pppd:

en: pppd &timeout:
sr: &Прековреме pppd:

en:  sec
sr:  сек.

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
sr: <p>КППП ће чекати оволико секунди да би видео да ли је ППП веза успостављена. Ако се веза не успостави за то време, КППП ће одустати и убити процес <tt>pppd</tt>.</p>

en: Doc&k into panel on connect
sr: Усидри у &панел при повезивању

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
sr: <p>Када је веза успостављена, прозор ће се минимизовати тако да га представља иконица у КДЕ‑овом панелу.</p><p>Кликом на иконицу, прозор ће обновити своју првобитну локацију и величину.</p>

en: A&utomatic redial on disconnect
sr: Аутоматски зови опет при &прекиду везе

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
sr: <p>Када је веза успостављена и некако се прекине, КППП ће покушати поново да се повеже на исти налог.</p><p>Погледајте <a href="#redial">овде</a> за више информација.</p>

en: Automatic redial on NO &CARRIER
sr: Аутоматски зови опет када &нема носача

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
sr: <p>Приликом позивања, ако модем пријави да нема носећег сигнала, КППП ће поново покушати да зове уместо да чека да корисник кликне на дугме <i>Одустани</i>.</p>

en: &Show clock on caption
sr: &Време на вези у наслову

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
sr: <p>Када је ова опција укључена, у наслову прозора ће бити приказано време проведено на вези. Веома корисно, требало би да укључите.</p>

en: Disco&nnect on X server shutdown
sr: Прекини везу при &гашењу икс сервера

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
sr: <p>Укључивањем ове опције, све отворене везе ће бити прекинуте када се икс сервер угаси. Требало би укључите, осим ако тачно знате шта радите.</p><p>Погледајте <a href="#disxserver">овде</a> за више информација.</p>

en: &Quit on disconnect
sr: Н&апусти по прекиду везе

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
sr: <p>Када је ова опција укључена, КППП се затвара после прекида везе.</p>

en: Minimi&ze window on connect
sr: Миними&зуј прозор по повезивању

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
sr: Смењује прозор КППП‑а иконицом чим се веза успостави.

en: Modem &name:
sr: Име &модема:

en: Type in a unique name for this modem
sr: Унесите јединствено име за овај модем

en: Modem de&vice:
sr: Модемс&ки уређај:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
sr: <p>Овде наводите на ком се серијском порту налази модем. На икс86 Линуксу, највероватније је то <tt>/dev/ttyS0</tt> (<tt>COM1</tt> под ДОС‑ом) или <tt>/dev/ttyS1</tt> (<tt>COM2</tt> под ДОС‑ом).</p><p>Ако имате унутрашњу ИСДН картицу са емулацијом АТ наредби (већина картица под Линуксом ово подржава), онда изаберите један од <tt>/dev/ttyIx</tt> уређаја.</p>

en: &Flow control:
sr: Кон&трола тока:

en: Software [XON/XOFF]
sr: софтверска ~|[XON/XOFF]|

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
sr: <p>Наведите како серијски порт и модем комуницирају. Ово не би требало да мењате осим ако тачно знате шта радите.</p><p><b>Подразумевано</b>: <tt>CRTSCTS</tt></p>

en: &Line termination:
sr: Завршетак &реда:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
sr: <p>Наведите како се АТ наредбе шаљу модему. Већина модема ће радити добро са подразумеваним <tt>CR/LF</tt>. Ако ваш модем не реагује на припремну ниску, покушајте с другачијом поставком овде.</p><p><b>Подразумевано</b>: <tt>CR/LF</tt></p>

en: Co&nnection speed:
sr: Брзи&на везе:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
sr: <p>Наведите којом брзином комуницирају модем и серијски порт. Прво покушајте са подразумеваном брзином од 115200 bit/s (или већом, ако знате да ваш серијски порт подржава веће брзине), па ако буде било проблема са везом, покушајте да смањите ову вредност.</p>

en: &Use lock file
sr: &Забравни фајл

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
sr: <p>Да би се спречили други програми да приступају модему док је веза успостављена, може се направити фајл који указује да се модем користи. На пример, на Линуксу тај фајл би био <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>. Овде можете да изаберете желите ли такво закључавање.</p><p><b>Подразумевано</b>: укључено</p>

en: Modem &timeout:
sr: &Прековреме модема:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
sr: <p>Овде наводите колико дуго КППП чека одзив <tt>CONNECT</tt> од модема. Препоручена вредност је 30 секунди.</p>

en: &Wait for dial tone before dialing
sr: Чекај &слободну линију пре позивања

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
sr: <p>Уобичајено је да модем сачека сигнал за слободну телефонску линију, што значи да може почети да окреће број. Ако ваш модем не може да препозна тај сигнал, или га ваш телефонски систем не емитује, искључите ову опцију.</p><p><b>Подразумевано</b>: укључено</p>

en: B&usy wait:
sr: Чекај при за&узећу:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
sr: <p>Овде наводите број секунди који треба сачекати пре поновног позивања, када су сви бројеви заузети. Ово је потребно јер се поједини модеми заглаве ако је исти број предуго заузет.</p><p>Подразумевано је 0 секунди, и не би требало да мењате ако није неопходно.</p>

en: Modem &volume:
sr: &Гласност модема:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
sr: <p>Већина модема има звучнике који праве много буке при позивању. Овде можете звук да искључите у потпуности или да изаберете мању јачину.</p><p>Ако ово не делује на ваш модем, мораћете да измените наредбу за јачину звука модема.</p>

en: Modem asserts CD line
sr: Модем процењује ЦД линију

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
sr: <p>Ово контролише како КППП открива када се модем не одазива. Не би требало да дирате ову поставку ако немате проблема.</p><p><b>Подразумевано</b>: искључено</p>

en: Mod&em Commands...
sr: Нар&едбе модема...

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
sr: Омогућава вам да мењате АТ наредбе за модем.

en: &Query Modem...
sr: Упитај м&одем...

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
sr: <p>Већина модема подржава скуп наредби <tt>ATI*</tt> за проналажење произвођача и верзије модема.</p><p>Притисните ово дугме ако желите да затражите модему ове податке. Могу вам добро послужити за подешавање модема.</p>

en: &Terminal...
sr: &Терминал...

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
sr: <p>Отвара уграђени терминал. У њему можете да се играте са скупом АТ наредби модема.</p>

en: &Enable throughput graph
sr: &Графикон протока

en: Graph Colors
sr: Боје на графикону

en: Bac&kground:
sr: П&озадина:

en: &Text:
sr: &Текст:

en: I&nput bytes:
sr: &Примљено:

en: O&utput bytes:
sr: &Послато:

en: C&onnect to:
sr: &Повежи се на:

en: Use &modem:
sr: Користи &модем:

en: &Login ID:
sr: &Корисничко име:

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
sr: <p>Овде унесите корисничко име које сте добили од провајдера. Ово је посебно важно за ПАП и ЦХАП. У случају аутентификације путем скрипте или терминала, можете изоставити корисничко име.</p><p><b>Важно</b>: велика и мала слова чине разлику, <tt>peraperic</tt> није што и <tt>PeraPeric</tt>.</p>

en: &Password:
sr: &Лозинка:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
sr: <p>Овде унесите лозинку коју сте добили од провајдера. Ово је посебно важно за ПАП и ЦХАП. У случају аутентификације путем скрипте или терминала, можете изоставити лозинку.</p><p><b>Важно</b>: велика и мала слова чине разлику, <tt>mojalozinka</tt> није што и <tt>MojaLozinka</tt>.</p>

en: Show lo&g window
sr: &Дневник повезивања

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
sr: <p>Ово контролише да ли ће се приказивати дневник повезивања. Дневник показује комуникацију између КППП‑а и модема, што вам може помоћи у откривању проблема.</p><p>Искључите приказ дневника ако се КППП рутински повезује без проблема.</p>

en: Co&nfigure...
sr: &Подеси...

en: &Connect
sr: По&вежи се

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
sr: Модем не постоји:
    %1
    Прелазим на подразумевани.

en: No such Account:
    %1
sr: Налог не постоји:
    %1

en: KPPP Configuration
sr: Подешавање КППП‑а

en: &Accounts
sr: Н&алози

en: Account Setup
sr: Подешавање налога

en: &Modems
sr: &Модеми

en: Modems Setup
sr: Подешавање модема

en: &Graph
sr: &Графикон

en: Throughput Graph
sr: Графикон протока

en: M&isc
sr: &Разно

en: Miscellaneous Settings
sr: Разне поставке

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
sr: Истекло је време чекања на појављивање ППП сучеља.

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
sr: <p>Демон <tt>pppd</tt> је неочекивано престао са радом!</p>

en: <p>Exit status: %1
sr: <p>Излазно стање: %1</p>

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
sr: <p>За објашњење кôда грешке погледајте <tt>man pppd</tt>, или честа питања о КППП‑у на <a href="%1">%1</a>.</p>

en: Error
sr: Грешка

en: &Details
sr: &Детаљи

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
sr: <p>Помоћни процес КППП‑а је управо престао са радом.</p><p>Пошто би даље извршавање било бесмислено, КППП ће се сада угасити.</p>

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
sr: <p>Не могу да пронађем ППП демон!</p>
    <p>Проверите да ли је наредба <tt>pppd</tt> инсталирана, и да ли је њена наведена исправна путања.</p>

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
sr: <p>КППП не може да се изврши:</p><p>%1</p><p>Проверите да ли извршни фајл <tt>kppp</tt> има дозволу сУИД, и дозволу извршавања.</p>

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
sr: <p>КППП не може да пронађе:</p><p>%1</p><p>Проверите да ли сте модем исправно подесили и унели његову тачну локацију где се налази (под језичком <i>Модем</i> у дијалогу за подешавање).</p>

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
sr: Изабрали сте аутентификацију засновану на методу ПАП или ЦХАП. Ово захтева да унесете корисничко име и лозинку.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
sr: Не могу да направим аутентификациони фајл ПАП‑а/ЦХАП‑а „%1“

en: You must specify a telephone number.
sr: Морате навести број телефона.

en: Disconnecting...
sr: Прекидам везу...

en: Executing command before disconnection.
sr: Извршавам наредбу пре прекидања везе.

en: Announcing disconnection.
sr: Објављујем прекидање везе.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
sr: Излазак из КППП‑а затвориће ППП сесију.

en: Quit kPPP?
sr: Напустити КППП?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
sr: Не могу да учитам правила за обрачун „%1“.

en: Recent Changes in KPPP
sr: Недавне измене у КППП‑у

en: From version 1.4.8 on, kppp has a new feature
    called "Quickhelp". It is similar to a tooltip,
    but you can activate it whenever you want.
    
    To activate it, simply click on a control (like
    a button or a label) with the right mouse button.
    If the item supports Quickhelp, a popup menu
    will appear leading to Quickhelp.
    
    To test it, right-click somewhere in this text.
sr: <p>Од верзије 1.4.8, КППП има нову могућност „брзе помоћи“. Слична је облачићима, али је можете активирати кад ви желите.</p><p>Да бисте активирали брзу помоћ, једноставно кликните десним дугметом на неки виџет (попут дугмета или етикете). Ако виџет подржава брзу помоћ, појавиће се искачући мени који води до ње.</p><p>Ако желите да испробате брзу помоћ, кликните десним дугметом на овај текст.</p>

en: Do not show this hint again
sr: Не приказуј више овај савет

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
sr: <p>Ово је пример <b>брзе помоћи</b>. Овај прозор ће остати отворен све док не кликнете или притиснете неки тастер.</p>

en: Login Terminal Window
sr: Прозор пријавног терминала

en: A dialer and front-end to pppd
sr: Бирач броја и прочеље за pppd

en: KPPP
sr: КППП

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
sr: © 1999–2002, програмери КППП‑а

en: Harri Porten
sr: Хари Портен

en: Current maintainer
sr: Тренутни одржавалац

en: Bernd Wuebben
sr: Бернд Јоханес Вибен

en: Original author
sr: Првобитни аутор

en: Mario Weilguni
sr: Марио Вајлгуни

en: Connect using 'account_name'
sr: Повежи се користећи дати налог

en: Connect using 'modem_name'
sr: Повежи се користећи дати модем

en: Terminate an existing connection
sr: Прекини постојећу везу

en: Quit after end of connection
sr: Напусти након прекида везе

en: Check syntax of rule_file
sr: Провери синтаксу фајла са правилима

en: Enable test-mode
sr: Укључи пробни режим

en: Use the specified device
sr: Користи наведени уређај

en: kppp can not create or read from
    %1.
sr: КППП не може да направи или чита из
    %1.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
sr: <p>КППП је пронашао фајл %1. Изгледа да је већ покренут други примерак КППП‑а са ПИД‑ом %2. Кликните на <i>Изађи</i>, обезбедите да нема примерака КППП‑а у раду, обришите ПИД фајл и поново покрените КППП. У супротном, ако сте сигурни да нема другог примерка КППП‑а, кликните на <i>Настави</i>.</p>

en: Exit
sr: Изађи

en: Kppp Mini-Terminal
sr: КППП‑ов мини терминал

en: &Reset Modem
sr: &Ресетуј модем

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
sr: Минитерм — емулатор терминала за КППП
    
    © 1997, Бернд Јоханес Вибен <wuebben@kde.org>
    © 1998, Хари Портен <porten@kde.org>
    © 1998, Марио Вајлгуни <mweilguni@kde.org>
    
    Програм се издаје под Гнуовим ОЈЛ‑ом (Гнуова Општа јавна лиценца).

en: &File
sr: &Фајл

en: &Modem
sr: &Модем

en: Close MiniTerm
sr: Затвори Минитерм

en: Reset Modem
sr: Ресетуј модем

en: Help
sr: Помоћ

en: Initializing Modem
sr: Припремам модем

en: Modem Ready
sr: Модем је спреман

en: Hanging up...
sr: Прекидам везу...

en: Resetting Modem
sr: Ресетујем модем

en: Unable to open modem.
sr: Не могу да отворим модем.

en: Unable to detect state of CD line.
sr: Не могу да одредим стање ЦД линије.

en: The modem is not ready.
sr: Модем није спреман.

en: The modem is busy.
sr: Модем је заузет.

en: Modem Ready.
sr: Модем је спреман.

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
sr: Не могу да обновим поставке ТТИ‑ја: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
sr: Модем се не одазива.

en: Unknown speed
sr: Непозната брзина

en: Edit Modem Commands
sr: Уређивање наредби модема

en: Pre-init delay (sec/100):
sr: Пауза пред припремање (стотинки):

en: Initialization string %1:
sr: Припремна ниска %1:

en: Post-init delay (sec/100):
sr: Пауза по припремању (стотинки):

en: Dialing speed (sec/100):
sr: Брзина позивања (стотинки):

en: Init &response:
sr: &Одзив припремања:

en: No di&al tone detection:
sr: Без откривања &слободне линије:

en: Dial &string:
sr: Ниска за по&зивање:

en: Co&nnect response:
sr: Одзив &повезивања:

en: Busy response:
sr: Одзив заузећа:

en: No carr&ier response:
sr: Одзив непостојања &носача:

en: No dial tone response:
sr: Одзив непостојања слободне линије:

en: &Hangup string:
sr: Ниска за пр&екид везе:

en: Hangup response:
sr: Одзив прекида везе:

en: Answ&er string:
sr: Ниска за одго&вор на позив:

en: Ring response:
sr: Одзив на звоњење:

en: Ans&wer response:
sr: Одзив на од&говор на позив:

en: DLP response:
sr: Одзив ДЛП‑а:

en: Escape strin&g:
sr: Из&бегавачка ниска:

en: Escape response:
sr: Одзив избегавања:

en: Guard time (sec/50):
sr: Заштитно време (сек./50):

en: Volume off/low/high:
sr: Звук искључен/низак/висок:

en: Select Modem Type
sr: Избор типа модема

en: To set up your modem, first choose its vendor in the list to the left, and then select the model from the right list. If you do not know which modem you have, you can try out one of the "Generic" modems.
sr: Да бисте подесили модем, прво изаберите произвођача са списка лево, онда модел са списка десно. Ако не знате који модем имате, можете да пробате један од „генеричких“.

en: <Generic>
sr: <генерички>

en: Hayes(tm) compatible modem
sr: ⁠Хејсу сагласан модем

en: ATI Query
sr: АТ упит

en: Modem query timed out.
sr: Истекло време за упит модема.

en: Modem Query Results
sr: Резултати упита модема

en: Maximum number of modems reached.
sr: Достигнут је максималан број модема.

en: No modem selected.
sr: Ниједан модем није изабран.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
sr: Желите ли заиста да обришете модем „%1“?

en: New Modem
sr: Нови модем

en: Edit Modem:
sr: Уреди модем:

en: &Device
sr: &Уређај

en: Serial Device
sr: Серијски уређај

en: Modem Settings
sr: Поставке модема

en: You must enter a unique
    modem name
sr: Морате унети јединствено име за модем

en: Customize pppd Arguments
sr: Прилагођавање аргумената за pppd

en: Arg&ument:
sr: Арг&умент:

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
sr: <p>Поставни фајл програма није могао да буде отворен ни за читање ни за уписивање. Администратор би можда требало да промени власништво над тим фајлом, следећом наредбом у вашој домаћој фасцикли:</p><p><tt>chown ваше_корисничко_име .kde/share/config/kppprc</tt></p>

en: %1_copy
sr: %1_копија

en: Cannot open any of the following logfiles:
sr: Не могу да отворим ниједан од следећих дневника:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
sr: <p>Покренули сте <tt>pppd</tt> пре него што је удаљени сервер био спреман да успостави ППП везу.</p><p>Користите терминалско пријављивање за проверу.</p>

en: You have not started the PPP software on the peer system.
sr: Нисте покренули ППП софтвер на парњачком систему.

en: Check that you supplied the correct username and password.
sr: Проверите да ли сте дали исправно корисничко име и лозинку.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
sr: Не би требало да прослеђујете „lock“ као аргумент за pppd. Проверите ‘/etc/ppp/options’ и ‘~/.ppprc’.

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
sr: Изгледа да удаљени систем не одговара на захтев за подешавање. Обратите се провајдеру.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
sr: Проследили сте лошу опцију за pppd. Погледајте „man pppd“ за списак прихватљивих аргумената.

en: Notice that the remote system has sent the following message:
    "%1"
    This may give you a hint why the connection has failed.
sr: Удаљени систем послао је следећу поруку:
    „%1“
    Ово вам може дати идеју због чега је веза прекинута.

en: Unable to provide help.
sr: Не могу да пружим помоћ.

en: KPPP could not prepare a PPP log. It is very likely that pppd was started without the "debug" option.
    Without this option it is difficult to find out PPP problems, so in general the debug option should be used.
    Enable debug now, and restart pppd?
sr: КППП није могао да припреми дневник ППП‑а. Вероватно је pppd покренута без опције „debug“.
    Без ове опције, биће веома тешко да пронађете ППП проблеме, тако да би требало да је користите.
    Активирати је одмах, и поново покренути pppd?

en: Restart pppd
sr: Поново покрени pppd

en: Do Not Restart
sr: Не покрећи поново

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
sr: Опција „debug“ је додата. Покушајте сада поново да се повежете. Ако повезивање опет не успе, добићете дневник ППП‑а који вам може помоћи у проналажењу проблема.

en: PPP Log
sr: Дневник ППП‑а

en: Write to File
sr: Упиши у фајл

en: kppp's diagnosis (just guessing):
sr: КППП‑ова дијагноза (претпоставка):

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
sr: <p>Дневник ППП‑а је сачуван као <tt>%1</tt>.</p><p>Ако желите да пошаљете извештај о грешци, или имате проблема са повезивањем на Интернет, приложите овај фајл уз поруку. То ће помоћи одржаваоцима да пронађу грешку и усаврше КППП</p>

en: kppp Statistics
sr: Статистика КППП‑а

en: Statistics
sr: Статистика

en: Local Addr:
sr: Локална адреса:

en: Remote Addr:
sr: Удаљена адреса:

en: bytes in
sr: примљено бајтова

en: bytes out
sr: послато бајтова

en: packets in
sr: примљених пакета

en: packets out
sr: послатих пакета

en: vjcomp in
sr: примљених vjcomp

en: vjcomp out
sr: послатих vjcomp

en: vjunc in
sr: примљених vjunc

en: vjunc out
sr: послатих vjunc

en: %1 (max. %2) kb/sec
sr: %1 (макс. %2) kB/s

en: unavailable
sr: недоступно

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
sr: Биће вам постављено неколико питања у вези са подацима
    потребним да би се успоставила интернет веза преко
    вашег интернет провајдера.
    
    Проверите да ли вам је при руци регистрациони формулар
    који сте добили од провајдера. Ако буде неких проблема,
    прво покушајте с помоћи на вези. Ако недостаје неки
    податак, обратите се провајдеру.

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
sr: Изаберите локацију одакле желите да користите овај
    налог. Ако ваша држава или локација није на списку,
    онда ћете морати ручно да направите налог, преко
    дијалога за подешавање.
    
    Ако кликнете на „Одустани“, бићете пребачени на
    ручно подешавање.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
sr: Изаберите интернет провајдера са доњег списка. Ако
    провајдер није на списку, кликните на „Одустани“ и
    направите налог ручно, преко дијалога за подешавање.
    
    Кад сте изабрали провајдера, кликните на „Следеће“.

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
sr: Да бисте се пријавили свом провајдеру, потребно је да
    унесете корисничко име и лозинку коју сте добили
    од њега. Унесите ове податке у доња поља.
    
    Разлика између малих и великих слова је овде битна.

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
sr: Ако вам је потребан посебан префикс при позиву
    интернет провајдера (нпр. користите телефон са
    излазом), можете га унети овде. Овај префикс се
    окреће пре него што се почне са бирањем броја.
    
    Ако имате телефон са излазом, онда највероватније
    треба да унесете „0“ или „0,“ као префикс.

en: Dial prefix:
sr: Префикс броја:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
sr: Завршено!
    
    Нови налог је направљен. Кликните на „Заврши“ да
    се вратите у дијалог за подешавање. Ако желите
    да проверите поставке за овај налог, можете
    користити „Уреди...“ у дијалогу за подешавање.

en: kppp: no rulefile specified
sr: КППП: није наведен фајл са правилима

en: kppp: rulefile "%s" not found
sr: КППП: фајл са правилима „%s“ није пронађен

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
sr: КППП: фајл са правилима мора да има наставак .rst

en: kppp: error parsing the ruleset
sr: КППП: грешка рашчлањивања скупа правила

en: kppp: parse error in line %d
sr: КППП: грешка рашчлањивања у реду %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
sr: КППП: фајл са правилима не садржи подразумевано правило

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
sr: КППП: фајл са правилима не садржи ред name=...

en: kppp: rulefile is ok
sr: КППП: фајл са правилима је у реду

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
sr: Није вам дозвољено да се повежете на мрежу КППП‑ом.
    Обратите се систем-администратору.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
sr: Не могу да пронађем ППП демон.
    Проверите да ли је инсталирана pppd.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
sr: Немате дозволу да извршите pppd.
    Обратите се систем-администратору и тражите да вам дозволи приступ овој наредби.

en: You do not have sufficient permission to run:
    %1
    Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
sr: Немате довољне дозволе да бисте покренули:
    %1
    Проверите да ли је root власник извршног фајла kppp, и да ли је постављен сУИД.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
sr: %1 недостаје или не може бити прочитан.
    Питајте систем-администратора да направи овај фајл (може да буде празан) са одговарајућим дозволама за писање и читање.
