kcm_remotecontrol - en to sr translation catalogue (88 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAction) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditDBusAction)
en: Dialog
sr: Дијалог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: How do you wish to create the action?
sr: Како желите да направите радњу?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTemplate)
en: Create an action using a template
sr: Направи радњу на основу шаблона

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Use this if you cannot find a template for the desired action. Here you can browse the whole D-Bus session bus and execute any function using common data types.<br>
    <i>Note that an application must be running in order to be shown here.</i>
sr: <p>Употребите ово ако не можете да нађете шаблон за жељену радњу. Овде можете прегледати целу д‑бус магистралу сесије, и извршити било коју функцију са одговарајућим типовима података.</p><p><i>Приметите да програм мора да се извршава да би био приказан овде.</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This is the recommended way if you would like to control the most common applications. It is the easiest way for adding actions, but also limited to the available templates.
sr: Препоручени начин, када желите да управљате најчешћим програмима. Ово је најлакши начин додавања радњи, али ограничен на доступне шаблоне.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDBus)
en: Create an action browsing D-Bus
sr: Направи радњу прегледањем д‑буса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbKeypressAction)
en: Create a keypress action
sr: Направи радњу притиска тастера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: This type of action offers to generate keypress events. You can execute keyboard shortcuts or type whole sentences with just one button press.
sr: Ова врста радње омогућава генерисање притисака на тастере. Можете извршавати пречице са тастатуре или уписивати целе реченице притиском на једно дугме.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigurationWidget)
en: Linux Infrared Remote Control
sr: Инфрацрвени даљински управљач под Линуксом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lNoRemotesWarning)
en: There are no remote controls available. Please make sure lircd is configured correctly.
sr: Нема доступних даљинских управљача. Проверите да ли је демон ЛИРЦ‑а правилно подешен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lRemotes)
en: Available remotes:
sr: Доступни управљачи:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddMode)
en: Add mode
sr: Додај режим

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddAction)
en: Add action
sr: Додај радњу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveMode)
en: Remove mode
sr: Уклони режим

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveAction)
en: Remove action
sr: Уклони радњу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditMode)
en: Edit mode
sr: Уреди режим

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditAction)
en: Edit action
sr: Уреди радњу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeUp)
en: Move mode up
sr: Помери режим нагоре

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbCopyAction)
en: Duplicate action
sr: Удвостручи радњу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeDown)
en: Move mode down
sr: Помери режим надоле

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAutoPopulate)
en: Automatically create actions using a profile
sr: Аутоматски направите радње на основу профила.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionUp)
en: Move action up
sr: Помери радњу нагоре

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionDown)
en: Move action down
sr: Помери радњу надоле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrayIcon)
en: Show tray icon
sr: Прикажи касетну иконицу

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionContainer)
en: Edit Action
sr: Уређивање радње

[ctx: Button on the remote control]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Button:
sr: Дугме:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Application and function
sr: Програм и функција

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lDBusServices)
en: D-Bus Services:
sr: Д‑бус сервиси:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lFunctions)
en: Functions:
sr: Функције:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Parameters:
sr: Параметри:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Options
sr: Опције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRepeat)
en: Repeat action if button is held down
sr: Понављај радњу док дугме држи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutostart)
en: Start the application if not running
sr: Покрени програм ако није у погону

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If multiple instances of this application are running...
sr: Ако се извршава више примерака овог програма...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTop)
en: send the action to the top-level instance
sr: пошаљи радњу примерку на врху

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBottom)
en: send the action to the lowest instance
sr: пошаљи радњу најнижем примерку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAll)
en: send the action to all instances
sr: пошаљи радњу свим примерцима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbNone)
en: do not send the action
sr: не шаљи радњу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Keypresses to be generated
sr: Генерисани притисци тастера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: &Add
sr: &Додај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove)
en: &Remove
sr: &Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbUp)
en: Move Up
sr: Помери нагоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDown)
en: Move Down
sr: Помери надоле

en: Profiles:
sr: Профили:

en: Action templates:
sr: Шаблони радњи:

en: KRemoteControl
sr: К‑даљински-управљач

en: The KDE Remote Control System
sr: Систем даљинских управљача за КДЕ

en: 2010 Michael Zanetti, 2010 Frank Scheffold
sr: © 2010, Михаел Цанети; © 2010, Франк Шефолд

en: Use this to configure KDE's remote control system in order to control any KDE application with your remote control.
sr: Овде подешавате КДЕ‑ов систем даљинских управљача, тако да њима можете управљати било којим КДЕ програмом.

en: <h1>Remote Controls</h1><p>This module allows you to configure bindings between your remote controls and KDE applications. Simply select your remote control and click Add next to the Actions/Buttons list to create new action for button presses.</p>
sr: <h1>Даљински управљачи</h1><p>У овом модулу можете подесити свезе између даљинских управљача и КДЕ програма. Да направите нову радњу на притисак одређених дугмади, једноставно изаберите даљински управљач и кликните на <i>Додај</i> поред списка радњи и дугмади.</p>

en: Are you sure you want to remove this remote and all of its modes and actions?
sr: Желите ли заиста да уклоните овај даљински и све његове режиме и радње?

en: Remove remote
sr: Уклањање даљинског

en: Are you sure you want to remove this mode and all contained actions?
sr: Желите ли заиста да уклоните овај режим и све радње у њему?

en: Configured actions for %1:
sr: Подешене радње за %1:

en: Configured actions for %1 in mode %2:
sr: Подешене радње за %1 у режиму %2:

en: The remote control daemon failed to load. Your remote controls will not work.
sr: Демон даљинских управљача не може да се учита. Управљачи неће радити.

en: Failed to load daemon
sr: Демон не може да се учита

en: No button
sr: без дугмета

en: Using the cycle function will remove all duplicate button assignments from your modes. Are you sure that you would like to proceed?
sr: Функција кружења ће уклонити све двоструке доделе дугмади из режима̂. Желите ли заиста да наставите?

en: Change mode switch behavior
sr: Промена понашања мењања режима

en: No Button
sr: без дугмета

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ModeDialog)
en: New Mode
sr: Нови режим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSetDefault)
en: Set mode as default
sr: Ови је подразумевани режим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lButton)
en: Button:
sr: Дугме:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbModeCycle)
en: Enable mode cycling (disables mode grouping)
sr: Кружење режима (искључује груписање режима)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleForward)
en: Forward button
sr: Дугме за напред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleBackward)
en: Backward button
sr: Дугме за назад

[ctx: Header in a table holding DBus functions]
en: Application / Node
sr: Програм/чвор

en: Function
sr: функција

en: Parameters
sr: параметри

en: Description
sr: опис

en: Value
sr: вредност

[ctx: Value is true]
en: True
sr: тачно

[ctx: Value is false]
en: False
sr: нетачно

en: A comma-separated list of Strings
sr: Запетама раздвојен списак ниски

en: Profile Name
sr: име профила

en: Author: %1 (Version: %2)
sr: Аутор: %1 (верзија: %2)|/|Аутор: $[ном %1] (верзија: %2)

[ctx: Profile name]
en: Name
sr: име

en: Remotes and modes
sr: управљачи и режими

en: Button
sr: дугме

en: This remote control is currently not available.
sr: Овај даљински тренутно није доступан.

en: Application
sr: програм

en: Select a profile to automatically generate actions for your remote control:
sr: Изаберите профил за аутоматско генерисање радњи за даљински управљач:

en: Available profiles
sr: доступни профили

en: Auto-Populate
sr: Попуни аутоматски

en: Remote supports all defined buttons in selected profile
sr: Даљински подржава сву дефинисану дугмад у изабраном профилу

en: Remote does not support all defined buttons in selected profile
sr: Даљински не подржава сву дефинисану дугмад у изабраном профилу

en: Remote supports none of the defined buttons in selected profile
sr: Даљински не подржава ниједно дефинисано дугме у изабраном профилу
