kquitapp - en to sr@ijekavian translation catalogue (10 entries)

en: Command-line application quitter
sr@ijekavian: Напуштање програма из командне линије

en: Quit a D-Bus enabled application easily
sr@ijekavian: Једноставо напустите програм опремљен д‑бусом

en: (c) 2006, Aaron Seigo
sr@ijekavian: © 2006, Арон Џ. Сајго

en: Aaron J. Seigo
sr@ijekavian: Арон Џ. Сајго

en: Current maintainer
sr@ijekavian: тренутни одржавалац

en: Full service name, overrides application name provided
sr@ijekavian: Пуно име сервиса, потискује дато име програма

en: Path in the D-Bus interface to use
sr@ijekavian: Путања у д‑бус сучељу

en: The name of the application to quit
sr@ijekavian: Име програма који се напушта

en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
sr@ijekavian: Програм %1 не може да се нађе кроз сервис %2 и путању %3.

en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
sr@ijekavian: Неуспјело напуштање програма %1. Пријављена грешка:
    
         %2 : %3
