kuiserver - en to sr@ijekavian translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
sr@ijekavian: Завршени послови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
sr@ijekavian: Премјести их у други списак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
sr@ijekavian: Уклони их

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
sr@ijekavian: Изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
sr@ijekavian: Сви послови у списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
sr@ijekavian: Сви послови у стаблу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
sr@ijekavian: Раздвојени прозори

en: %1 file | %1 files
sr@ijekavian[0]: %1 фајл
sr@ijekavian[1]: %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: %1 фајл

en: %1 folder | %1 folders
sr@ijekavian[0]: %1 фасцикла
sr@ijekavian[1]: %1 фасцикле
sr@ijekavian[2]: %1 фасцикли
sr@ijekavian[3]: %1 фасцикла

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
sr@ijekavian: Премијештање у други списак.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
sr@ijekavian: Уклањање.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
sr@ijekavian: Прикажи све послове у списку.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
sr@ijekavian: Прикажи све послове у стаблу.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
sr@ijekavian: Прикажи раздвојене прозоре.

en: Job Manager
sr@ijekavian: Менаџер послова|/|$[својства ген 'Менаџера послова'
               дат 'Менаџеру послова'
               аку 'Менаџер послова'
    ]

en: KDE Job Manager
sr@ijekavian: КДЕ‑ов менаџер послова

en: (C) 2000-2009, KDE Team
sr@ijekavian: © 2000–2009, тим КДЕ‑а

en: Shaun Reich
sr@ijekavian: Шон Рајх

en: Maintainer
sr@ijekavian: одржавалац

en: Rafael Fernández López
sr@ijekavian: Рафел Фернандез Лопез

en: Former Maintainer
sr@ijekavian: бивши одржавалац

en: David Faure
sr@ijekavian: Давид Фор

en: Former maintainer
sr@ijekavian: бивши одржавалац

en: Matej Koss
sr@ijekavian: Матеј Кос

en: Developer
sr@ijekavian: програмер

en: %1 of %2 processed at %3/s
sr@ijekavian: %1 од %2 обрађено при %3/s

en: %1 of %2 processed
sr@ijekavian: Обрађено %1 од %2

en: %1 processed at %2/s
sr@ijekavian: Обрађено %1 при %2/s

en: %1 processed
sr@ijekavian: Обрађено %1

en: Clear
sr@ijekavian: Очисти

en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

en: Pause
sr@ijekavian: Паузирај

en: Resume
sr@ijekavian: Настави

en: Configure...
sr@ijekavian: Подеси...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
sr@ijekavian: Списак преноса фајлова и послова у току

en: Behavior
sr@ijekavian: Понашање
