kdelibs4support - en to sr@ijekavian translation catalogue (1224 entries)

en: A file or folder named %1 already exists.
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла по имену ‘%1’ већ постоји.

en: You do not have permission to create that folder.
sr@ijekavian: Немате дозволу да направите ту фасциклу.

en: You did not select a file to delete.
sr@ijekavian: Нисте изабрали фајл за брисање.

en: Nothing to Delete
sr@ijekavian: Ничег за брисање

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете
    <tt>%1</tt>?</qt>

en: Delete File
sr@ijekavian: Обриши фајл

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да обришете ову %1 ставку?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да обришете ове %1 ставке?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да обришете ових %1 ставки?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да обришете ову ставку?

en: Delete Files
sr@ijekavian: Брисање фајлова

en: You did not select a file to trash.
sr@ijekavian: Нисте изабрали фајл за бацање у смеће.

en: Nothing to Trash
sr@ijekavian: Ничег за смеће

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да баците у смеће
    <tt>%1</tt>?</qt>

en: Trash File
sr@ijekavian: Баци у смеће

[ctx: to trash]
en: &Trash
sr@ijekavian: &Баци

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да баците у смеће ову %1 ставку?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да баците у смеће ове %1 ставке?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да баците у смеће ових %1 ставки?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да баците у смеће ову ставку?

en: Trash Files
sr@ijekavian: Баци у смеће

en: The specified folder does not exist or was not readable.
sr@ijekavian: Наведена фасцикла не постоји или се не може читати.

en: Menu
sr@ijekavian: Мени

en: Parent Folder
sr@ijekavian: Родитељска фасцикла

en: Home Folder
sr@ijekavian: Домаћа фасцикла

en: Reload
sr@ijekavian: Учитај поново

en: New Folder...
sr@ijekavian: Нова фасцикла...

en: Move to Trash
sr@ijekavian: Премјести у смеће

en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

en: Sorting
sr@ijekavian: Ређање

en: By Name
sr@ijekavian: по имену

en: By Size
sr@ijekavian: по величини

en: By Date
sr@ijekavian: по датуму

en: By Type
sr@ijekavian: по типу

en: Descending
sr@ijekavian: опадајуће

en: Folders First
sr@ijekavian: прво фасцикле

en: Icon Position
sr@ijekavian: Положај иконица

en: Next to File Name
sr@ijekavian: поред имена фајла|/|$[својства списковно 'иконице поред имена фајла']

en: Above File Name
sr@ijekavian: изнад имена фајла|/|$[својства списковно 'иконице изнад имена фајла']

en: Short View
sr@ijekavian: Сажети приказ

en: Detailed View
sr@ijekavian: Детаљан приказ

en: Tree View
sr@ijekavian: Приказ стабла

en: Detailed Tree View
sr@ijekavian: Детаљни приказ стабла

en: Show Hidden Files
sr@ijekavian: Скривени фајлови

en: Show Aside Preview
sr@ijekavian: Преглед са стране

en: Show Preview
sr@ijekavian: Преглед

en: Open File Manager
sr@ijekavian: Отвори менаџер фајлова

en: Properties
sr@ijekavian: Својства

en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

[ctx: folder name]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
sr@ijekavian: Направи нову фасциклу у:
    ‘%1’

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
sr@ijekavian: Избор фасцикле

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
sr@ijekavian: Нова фасцикла...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
sr@ijekavian: Нова фасцикла...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sr@ijekavian: Премјести у смеће

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
sr@ijekavian: Приказ скривених фасцикли

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sr@ijekavian: Својства

en: *|All Files
sr@ijekavian: *|сви фајлови

en: All Supported Files
sr@ijekavian: Сви подржани типови фајлова

en: All Files
sr@ijekavian: сви фајлови

en: Add Places Entry
sr@ijekavian: Додавање ставке у Мјеста

en: Edit Places Entry
sr@ijekavian: Уређивање ставке у Мјестима

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ово је текст који ће се појавити у панелу Мјеста.</p><p>Етикета би требало да буде једна или двије ријечи које ће вас подсјетити на шта ова ставка упућује. Ако је не унесете, биће изведена из УРЛ‑а локације.</p></qt>

en: L&abel:
sr@ijekavian: &Етикета:

en: Enter descriptive label here
sr@ijekavian: Овдје иде описна етикета

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ово је локација придружена ставки. Може бити задат било који исправан УРЛ, на примјер:<br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Кликом на дугме поред поља за унос текста можете прегледати наведени УРЛ.</qt>

en: &Location:
sr@ijekavian: &Локација:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ово је иконица која ће се стајати уз ставку у панелу Мјеста.<br /><br />Кликните на дугме да изаберете неку другу.</qt>

en: Choose an &icon:
sr@ijekavian: Изаберите &иконицу:

en: &Only show when using this application (%1)
sr@ijekavian: Приказуј само у оквиру &овог програма (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Поставите ово ако желите да се ставка приказује само кад се користи текући програм (%1).<br /><br />У супротном, ставка ће бити доступна у свим програмима.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
sr@ijekavian: Домаће

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
sr@ijekavian: Мрежа

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Root
sr@ijekavian: Корен

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
sr@ijekavian: Смеће

en: &Release '%1'
sr@ijekavian: &Ослободи „%1“|/|&Ослободи „$[аку %1]“

en: &Safely Remove '%1'
sr@ijekavian: &Безбједно уклони „%1“|/|&Безбједно уклони „$[аку %1]“

en: &Unmount '%1'
sr@ijekavian: &Демонтирај „%1“|/|&Демонтирај „$[аку %1]“

en: &Eject '%1'
sr@ijekavian: &Избаци „%1“|/|&Избаци „$[аку %1]“

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
sr@ijekavian: Уређај „%1“ није диск и не може се избацити.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sr@ijekavian: Грешка при приступу „%1“, систем јавља: %2|/|Грешка при приступу „$[дат %1]“, систем јавља: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
sr@ijekavian: Грешка при приступу „%1“|/|Грешка при приступу „$[дат %1]“

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sr@ijekavian: Испразни смеће

en: Add Entry...
sr@ijekavian: Додај ставку...

en: &Edit Entry '%1'...
sr@ijekavian: &Уреди ставку „%1“...

en: &Hide Entry '%1'
sr@ijekavian: &Сакриј ставку „%1“

en: &Show All Entries
sr@ijekavian: &Прикажи све уносе

en: &Remove Entry '%1'
sr@ijekavian: &Уклони ставку „%1“

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
sr@ijekavian: Желите ли заиста да испразните смеће? Све ставке ће бити обрисане.

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
sr@ijekavian: Испразни смеће

en: Show Hidden Folders
sr@ijekavian: Скривене фасцикле

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Док куцате у пољу за текст, може вам се предочити списак могућих поклапања. Ову могућност можете контролисати десним кликом и избором пожељног режима из менија <i>Допуна текста</i>.</qt>

en: Drive: %1
sr@ijekavian: Јединица: %1

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Кликните овдје да уђете у родитељску фасциклу.<br /><br />На примјер, ако је тренутна локација <tt>file:/home/%1</tt>, ово дугме ће вас одвести у <tt>file:/home</tt>.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
sr@ijekavian: Кликните овдје да одете један корак уназад у историјату прегледања.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
sr@ijekavian: Кликните овде да одете један корак унапријед у историјату прегледања.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
sr@ijekavian: Кликните овдје да поново учитате садржај текуће локације.

en: Click this button to create a new folder.
sr@ijekavian: Кликните овдје да направите нову фасциклу.

en: Show Places Navigation Panel
sr@ijekavian: Прикажи навигациони панел Мјеста

en: Show Bookmarks
sr@ijekavian: Прикажи обиљеживаче

en: Options
sr@ijekavian: Опције

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
sr@ijekavian: <qt>Ово је мени с поставкама за дијалог фајлова. У њему су доступне разне опције, као што су: <ul><li>како су фајлови поређани на списку</li><li>врсте приказа, укључујући иконице и списак</li><li>приказивање скривених фајлова</li><li>навигациони панел Мјеста</li><li>прегледи фајлова</li><li>одвајање фасцикли од фајлова</li></ul></qt>

en: Zoom out
sr@ijekavian: Умањи

en: Zoom in
sr@ijekavian: Увеличај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
sr@ijekavian: &Име:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ово је филтер који се примјењује на списак фајлова. Имена фајлова која се не уклапају у филтер неће бити приказана.</p><p>Можете изабрати један од предефинисаних филтера, или унијети неки посебан директно у поље за текст.</p><p>Дозвољени су џокери попут * и ?.</p></qt>

en: &Filter:
sr@ijekavian: &Филтер:

en: You can only select one file
sr@ijekavian: Можете изабрати само један фајл.

en: More than one file provided
sr@ijekavian: Задато више од једног фајла

en: You can only select local files
sr@ijekavian: Можете бирати само локалне фајлове.

en: Remote files not accepted
sr@ijekavian: Удаљени фајлови се не прихватају

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
sr@ijekavian: Изабрано је више од једне фасцикле, а како овај дијалог не прихвата фасцикле, није могуће одлучити у коју да се уђе. Изаберите само једну да је излистате.

en: More than one folder provided
sr@ijekavian: Задато више од једне фасцикле

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
sr@ijekavian: Изабрана је бар једна фасцикла и један фајл. Изабрани фајлови ће бити игнорисани, а фасцикла излистана

en: Files and folders selected
sr@ijekavian: Изабрани фајлови и фасцикле

en: The file "%1" could not be found
sr@ijekavian: Не могу да нађем фајл ‘%1’

en: Cannot open file
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл

en: This is the name to save the file as.
sr@ijekavian: Ово је име под којим ће се фајл сачувати.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
sr@ijekavian: Ово је списак фајлова за отварање. Више фајлова се може задати навођењем њихових имена раздвојених размацима.

en: This is the name of the file to open.
sr@ijekavian: Ово је име фајла који треба отворити.

[ctx: @title:window]
en: Places
sr@ijekavian: Мјеста

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
sr@ijekavian: Фајл ‘%1’ већ постоји. Желите ли да га пребришете?

en: Overwrite File?
sr@ijekavian: Пребрисати фајл?

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
sr@ijekavian: Изабрана имена фајлова
    не дјелују исправно.

en: Invalid Filenames
sr@ijekavian: Неисправна имена фајлова

en: You can only select local files.
sr@ijekavian: Можете бирати само локалне фајлове.

en: Remote Files Not Accepted
sr@ijekavian: Удаљени фајлови се не прихватају

en: *|All Folders
sr@ijekavian: *|Све фасцикле

en: &Open
sr@ijekavian: &Отвори

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
sr@ijekavian: Величина иконица: %1 пиксела (стандардна)

en: Icon size: %1 pixels
sr@ijekavian: Величина иконица: %1 пиксела

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
sr@ijekavian: Аутоматски изабери &наставак имена фајла (%1)

en: the extension <b>%1</b>
sr@ijekavian: наставак <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
sr@ijekavian: Аутоматски изабери &наставак имена фајла

en: a suitable extension
sr@ijekavian: прикладан наставак

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
sr@ijekavian: <qt>Ова опција даје неке згодне могућности за чување фајлова са наставцима:<ol><li>Наставак наведен у пољу <i>%1</i> биће ажуриран ако промијените тип фајла који желите да сачувате.</li><li>Ако наставак није дат у пољу <i>%2</i>, када кликнете на <i>Сачувај</i>, %3 ће бити додато на крај имена фајла (ако име већ не постоји); овај наставак је заснован на типу фајла који сте одабрали да сачувате.</li><li>Ако не желите да КДЕ одреди наставак имена, можете или искључити ову опцију или је сузбити додавањем тачке (.) на крај имена фајла (тачка ће бити аутоматски уклоњена).</li></ol>Ако нисте сигурни, оставите ову опцију укљученом јер је тако лакше руковати фајловима.</qt>

en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Овим дугметом можете додати обиљеживач за одређену локацију. По клику на њега, отвориће вам се мени у коме можете додавати, уређивати или бирати обиљеживаче.<br /><br />Ови обиљеживачи су посебни за дијалог фајлова, али се иначе понашају као било где другдје у КДЕ‑у.</qt>

en: Sorry
sr@ijekavian: Извините

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Фајл шаблона <tt>%1</tt> не постоји.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Create directory
sr@ijekavian: Направи фасциклу

[ctx: @action:button]
en: Enter a different name
sr@ijekavian: Изабери друго име

en: Create hidden directory?
sr@ijekavian: Направити скривену фасциклу?

en: The name "%1" starts with a dot, so the directory will be hidden by default.
sr@ijekavian: <html>Име <tt>%1</tt> почиње с тачком, тако да ће фасцикла подразумијевано бити скривена.</html>

en: Do not ask again
sr@ijekavian: Не питај више

en: File name:
sr@ijekavian: Име фајла:

en: Create Symlink
sr@ijekavian: Стварање симвезе

en: Create link to URL
sr@ijekavian: Стварање везе ка УРЛ‑у

[ctx: @item:inmenu Create New]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[аку %1]

en: Basic links can only point to local files or directories.
    Please use "Link to Location" for remote URLs.
sr@ijekavian: Основне везе могу да воде само до локалних фајлова и фасцикли.
    Употребите везу до локације за удаљене УРЛ‑ове.

en: Create New
sr@ijekavian: Направи

en: Link to Device
sr@ijekavian: везу ка уређају

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
sr@ijekavian: нова‑фасцикла

en: Create new folder in:
    %1
sr@ijekavian: Направи нову фасциклу у:
    ‘%1’

en: Copy
sr@ijekavian: Копирај

en: Paste
sr@ijekavian: Налијепи

en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

en: Navigate
sr@ijekavian: Навигација

en: Show Full Path
sr@ijekavian: Пуна путања

en: Custom Path
sr@ijekavian: Посебна путања

[ctx: @action:inmenu]
en: More
sr@ijekavian: Више

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
sr@ijekavian: Уређаји

[ctx: @item:inmenu]
en: Subversion
sr@ijekavian: Субверзија

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
sr@ijekavian: Друго

en: Click for Location Navigation
sr@ijekavian: Кликните за кретање кроз локације

en: Click to Edit Location
sr@ijekavian: Кликните за уређивање локације

en: Setting ACL for %1
sr@ijekavian: Постављам АЦЛ за %1

en: Could not change permissions for
    %1
sr@ijekavian: Не могу да измијеним дозволе за
    ‘%1’

en: No Media inserted or Media not recognized.
sr@ijekavian: Медијум није убачен или није препознатљив.

en: "vold" is not running.
sr@ijekavian: vold није покренута.

en: Could not find program "mount"
sr@ijekavian: Не могу да пронађем наредбу mount

en: mounting is not supported by wince.
sr@ijekavian: Виндоуз ЦЕ не подржава монтирање.

en: Could not find program "umount"
sr@ijekavian: Не могу да пронађем наредбу umount

en: unmounting is not supported by wince.
sr@ijekavian: Виндоуз ЦЕ не подржава демонтирање.

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
sr@ijekavian: Не могу да копирам фајл из %1 у %2. (бр.грешке: %3)

en: No media in device for %1
sr@ijekavian: Нема медијума у уређају за %1

en: Could not get user id for given user name %1
sr@ijekavian: Не могу да добавим кориснички ИД за дато име корисника %1.

en: Could not get group id for given group name %1
sr@ijekavian: Не могу да добавим групни ИД за дато име групе %1

en: Opening connection to host %1
sr@ijekavian: Отварам везу са домаћином %1

en: Connected to host %1
sr@ijekavian: Повезан са домаћином %1

en: %1.
    
    Reason: %2
sr@ijekavian: %1.
    
    Разлог: %2

en: Sending login information
sr@ijekavian: Шаљем податке за пријаву

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
sr@ijekavian: Порука је послата.
    Пријава с корисничким именом: %1 и лозинком: [скривено]
    
    Сервер је одговорио:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
sr@ijekavian: Морате навести корисничко име и лозинку за приступ овом сајту.

en: Site:
sr@ijekavian: Сајт:

en: Login OK
sr@ijekavian: Пријава у реду

en: Could not login to %1.
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим на %1.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
sr@ijekavian: Морате навести корисничко име и лозинку за прокси сервер наведен испод прије него што вам се дозволи приступ било ком сајту.

en: Proxy:
sr@ijekavian: Прокси:

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> на <b>%2</b>

en: Proxy Authentication Failed.
sr@ijekavian: Аутентификација проксија није успјела.

en: No host specified.
sr@ijekavian: Домаћин није наведен.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
sr@ijekavian: Иначе, захтјев би успио.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
sr@ijekavian: добаве вриједности својства|/|$[својства Не-може 'Вриједности својства не могу да се добаве']

[ctx: request type]
en: set property values
sr@ijekavian: постави вредности својства|/|$[својства Не-може 'Вриједности својства не могу да се поставе']

[ctx: request type]
en: create the requested folder
sr@ijekavian: направи захтијевана фасцикла|/|$[својства Не-може 'Фасцикла не може да се направи']

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
sr@ijekavian: копира наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се копира']

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
sr@ijekavian: помјери наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се помјери']

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
sr@ijekavian: тражи у наведеној фасцикли|/|$[својства Не-може 'У наведеној фасцикли не може да се тражи']

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
sr@ijekavian: закључа наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се закључа']

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
sr@ijekavian: откључа наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се откључа']

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
sr@ijekavian: обрише наведени фајл или фасцикла|/|$[својства Не-може 'Наведени фајл или фасцикла не може да се обрише']

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
sr@ijekavian: упита сервер за способности|/|$[својства Не-може 'Сервер не може да се упита за способности']

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
sr@ijekavian: добави садржај наведеног фајла или фасцикле|/|$[својства Не-може 'Садржај наведеног фајла или фасцикле не може да се добави']

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
sr@ijekavian: изврши извјештај у наведеној фасцикли|/|$[својства Не-може 'У наведеној фасцикли не може да се изврши извјештај']

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sr@ijekavian: Неочекивана грешка (%1) при покушају да се %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
sr@ijekavian: Сервер не подржава протокол вебДАВ.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
sr@ijekavian: Грешка при покушају да се %1, %2. Сажетак разлога је дат испод.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
sr@ijekavian: Одбијен је приступ при покушају да се %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
sr@ijekavian: Ресурс не може бити направљен на одредишту све док се једна или више посредишних збирки (фасцикли) не направи.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
sr@ijekavian: Сервер није могао да одржи у животу својства набројана у ИксМЛ елементу propertybehavior или сте покушали да пребришете фајл иако сте захтијевали да се фајлови не пребрисују. %1

en: The requested lock could not be granted. %1
sr@ijekavian: Тражено закључавање није било одобрено. %1

en: The server does not support the request type of the body.
sr@ijekavian: Сервер не подржава тип захтијева у телу.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
sr@ijekavian: Не може да се %1 зато што је ресурс закључан.|/|$[Не-може %1] зато што је ресурс закључан.

en: This action was prevented by another error.
sr@ijekavian: Ова радња је спријечена другом грешком.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
sr@ijekavian: Не може да се %1 зато што одредишни сервер одбија да прихвати фајл или фасциклу.|/|$[Не-може %1] зато што одредишни сервер одбија да прихвати фајл или фасциклу.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
sr@ijekavian: Одредишни ресурс нема довољно простора да запише стање ресурса послије извршења ове методе.

en: The resource cannot be deleted.
sr@ijekavian: Ресурс се не може обрисати.

[ctx: request type]
en: upload %1
sr@ijekavian: отпреми %1|/|$[својства Не-може %1' не може да се отпреми']

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sr@ijekavian: Неочекивана грешка (%1) при покушају да се %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
sr@ijekavian: %1 је контактиран. Чекам одговор...

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
sr@ijekavian: <p>Управо ћете се пријавити на сајт „%1“ са корисничким именом „%2“, али овај сајт не захтева аутентификацију. Неко можда покушава да вас превари.</p><p>Да ли је „%1“ сајт који желите да посетите?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
sr@ijekavian: Потврда приступа веб сајту

en: Server processing request, please wait...
sr@ijekavian: Сервер обрађује захтјев, сачекајте...

en: Sending data to %1
sr@ijekavian: Шаљем податке на %1

en: Retrieving %1 from %2...
sr@ijekavian: Добављам %1 са %2...

en: Authentication Failed.
sr@ijekavian: Аутентификација није успјела.

en: Authorization failed.
sr@ijekavian: Аутентификација није успела.

en: Unknown Authorization method.
sr@ijekavian: Непознат метод аутентификације.

en: KDE HTTP cache maintenance tool
sr@ijekavian: КДЕ‑ова алатка за одржавање ХТТП кеша

en: Empty the cache
sr@ijekavian: Испразни кеш

en: Display information about cache file
sr@ijekavian: Прикажи податке о фајлу кеша

en: Cookie Alert
sr@ijekavian: Упозорење на колачић

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
sr@ijekavian[0]: <p>Примљен %1 колачић са<br/><b>%2%3</b><br/>Прихватате ли или одбијате ове колачиће?</p>
sr@ijekavian[1]: <p>Примљена %1 колачића са<br/><b>%2%3</b><br/>Прихватате ли или одбијате ове колачиће?</p>
sr@ijekavian[2]: <p>Примљено %1 колачића са<br/><b>%2%3</b><br/>Прихватате ли или одбијате ове колачиће?</p>
sr@ijekavian[3]: <p>Примљен колачић са<br/><b>%2%3</b><br/>Прихватате ли или одбијате овај колачић?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
sr@ijekavian:  [прекодоменски]

en: Apply Choice To
sr@ijekavian: Примијени избор на

en: &Only this cookie
sr@ijekavian: &Само овај колачић

en: &Only these cookies
sr@ijekavian: &Само ове колачиће

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
sr@ijekavian: Изаберите ову опцију да бисте прихватили или одбили само овај колачић. Бићете поново питани кад примите наредни колачић.

en: All cookies from this do&main
sr@ijekavian: Све колачиће са овог &домена

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
sr@ijekavian: Изаберите ову опцију да бисте прихватили или одбили све колачиће са овог сајта. Додаће се нова смјерница за сајт са кога колачић потиче, која ће бити трајна док је ручно не измијените у Системским поставкама.

en: All &cookies
sr@ijekavian: Све &колачиће

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
sr@ijekavian: Изаберите ову опцију да бисте прихватили или одбили све колачиће, одакле год да потичу. Овим мијењате глобалну смјерницу за колачиће, све док је поново ручно не промијените у Системским поставкама.

en: &Accept
sr@ijekavian: &Прихвати

en: Accept for this &session
sr@ijekavian: Прихвати за ову &сесију

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
sr@ijekavian: Прихвати колачиће до краја текуће сесије

en: &Reject
sr@ijekavian: &Одбаци

en: See or modify the cookie information
sr@ijekavian: Погледајте или измијените податке у колачићу

en: Cookie Details
sr@ijekavian: Детаљи о колачићу

en: Name:
sr@ijekavian: Име:

en: Value:
sr@ijekavian: Вриједност:

en: Expires:
sr@ijekavian: Истиче:

en: Path:
sr@ijekavian: Путања:

en: Domain:
sr@ijekavian: Домен:

en: Exposure:
sr@ijekavian: Изложеност:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
sr@ijekavian: &Сљедећи >>

en: Show details of the next cookie
sr@ijekavian: Прикажи детаље о сљедећем колачићу

en: Not specified
sr@ijekavian: Није наведен

en: End of Session
sr@ijekavian: Крај сесије

en: Secure servers only
sr@ijekavian: Само безбједни сервери

en: Secure servers, page scripts
sr@ijekavian: Безбједни сервери, скрипте на страницама

en: Servers
sr@ijekavian: Сервери

en: Servers, page scripts
sr@ijekavian: Сервери, скрипте на страницама

en: HTTP Cookie Daemon
sr@ijekavian: Демон за ХТТП колачиће

en: HTTP cookie daemon
sr@ijekavian: Демон за ХТТП колачиће

en: Shut down cookie jar
sr@ijekavian: Угаси теглу са колачићима

en: Remove cookies for domain
sr@ijekavian: Уклони колачиће за домен

en: Remove all cookies
sr@ijekavian: Уклони све колачиће

en: Reload configuration file
sr@ijekavian: Учитај поново поставни фајл

en: No metainfo for %1
sr@ijekavian: Нема метаподатака за %1

en: --- separator ---
sr@ijekavian: --- раздвајач ---

[ctx: @action:button]
en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
sr@ijekavian: Својства обиљеживача

[ctx: @action:button]
en: Add
sr@ijekavian: Додај

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
sr@ijekavian: Додавање обиљеживача

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
sr@ijekavian: &Нова фасцикла...

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
sr@ijekavian: Додавање обиљеживача

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
sr@ijekavian: локација:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
sr@ijekavian: Коментар:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла за обиљеживаче

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
sr@ijekavian: Нова фасцикла за обиљеживаче у %1

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
sr@ijekavian: Нова фасцикла:

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

en: *.html|HTML Files (*.html)
sr@ijekavian: *.html|ХТМЛ фајлови (*.html)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
sr@ijekavian: <!-- Овај фајл је направио К‑освајач -->

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
sr@ijekavian: *.adr|Оперини обиљеживачи (*.adr)

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам обиљеживаче у %1. Пријављена грешка је: %2. Ова порука ће бити приказана само једном. Најбоље је да што прије отклоните узрок грешке, а то је највјероватније пун хард‑диск.

en: Add Bookmark Here
sr@ijekavian: Додај обиљеживач овдје

en: Open Folder in Bookmark Editor
sr@ijekavian: Отвори фасциклу у уређивачу обиљеживача

en: Delete Folder
sr@ijekavian: Обриши фасциклу

en: Copy Link Address
sr@ijekavian: Копирај адресу везе

en: Delete Bookmark
sr@ijekavian: Обриши обиљеживач

en: Open Folder in Tabs
sr@ijekavian: Отвори фасциклу у језичцима

en: Cannot add bookmark with empty URL.
sr@ijekavian: Не може се додати обиљеживач са празним УРЛ‑ом.

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните фасциклу обиљеживача
    ‘%1’?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните обиљеживач
    „%1“?

en: Bookmark Folder Deletion
sr@ijekavian: Брисање фасцикле обиљеживача

en: Bookmark Deletion
sr@ijekavian: Брисање обиљеживача

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
sr@ijekavian: Отвори све обиљеживаче у овој фасцикли као нови језичак.

en: Bookmark Tabs as Folder...
sr@ijekavian: Обиљежи језичке као фасциклу...

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
sr@ijekavian: Додај фасциклу обиљеживача за све отворене језичке.

en: Edit your bookmark collection in a separate window
sr@ijekavian: Уредите своју збирку обиљеживача у посебном прозору

en: New Bookmark Folder...
sr@ijekavian: Нова фасцикла обиљеживача...

en: Create a new bookmark folder in this menu
sr@ijekavian: Направи нову фасциклу обиљеживача у овом менију

en: Hide in toolbar
sr@ijekavian: Сакриј у траци алатки

en: Show in toolbar
sr@ijekavian: Прикажи у траци алатки

en: Open in New Window
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору

en: Open in New Tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

en: Receiving corrupt data.
sr@ijekavian: Примљени искварени подаци.

en: Owner
sr@ijekavian: Власник

en: Owning Group
sr@ijekavian: Власничка група

en: Others
sr@ijekavian: Остали

en: Mask
sr@ijekavian: Маска

en: Named User
sr@ijekavian: Именовани корисник

en: Named Group
sr@ijekavian: Именована група

en: Edit Entry...
sr@ijekavian: Уреди ставку...

en: Delete Entry
sr@ijekavian: Обриши ставку

en:  (Default)
sr@ijekavian:  (подразумијевано)

en: Edit ACL Entry
sr@ijekavian: Уреди АЦЛ ставку

en: Entry Type
sr@ijekavian: Тип ставке

en: Default for new files in this folder
sr@ijekavian: Подразумијевано за нове фајлове у овој фасцикли

en: Named user
sr@ijekavian: Именовани корисник

en: Named group
sr@ijekavian: Именована група

en: User:
sr@ijekavian: Корисник:

en: Group:
sr@ijekavian: Група:

en: Type
sr@ijekavian: Тип

en: Name
sr@ijekavian: Име

[ctx: read permission]
en: r
sr@ijekavian: ч

[ctx: write permission]
en: w
sr@ijekavian: п

[ctx: execute permission]
en: x
sr@ijekavian: и

en: Effective
sr@ijekavian: Ефективни

[ctx: @label]
en: Add Comment...
sr@ijekavian: Додај коментар...

[ctx: @label]
en: Change...
sr@ijekavian: Измијени...

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
sr@ijekavian: Мијењање коментара

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
sr@ijekavian: Додавање коментара

en: Device name
sr@ijekavian: Име уређаја

en: Encoding:
sr@ijekavian: Кодирање:

en: Open
sr@ijekavian: отвори

en: Save As
sr@ijekavian: Сачувај као

en: *|All files
sr@ijekavian: *|Сви фајлови

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: 1 ставка

[ctx: @label]
en: Comment
sr@ijekavian: Коментар

[ctx: @label]
en: Modified
sr@ijekavian: измијењено

[ctx: @label]
en: Owner
sr@ijekavian: власник

[ctx: @label]
en: Permissions
sr@ijekavian: дозволе

[ctx: @label]
en: Rating
sr@ijekavian: оцена

[ctx: @label]
en: Size
sr@ijekavian: величина

[ctx: @label]
en: Tags
sr@ijekavian: ознаке

[ctx: @label]
en: Total Size
sr@ijekavian: укупна величина

[ctx: @label]
en: Type
sr@ijekavian: тип

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
sr@ijekavian: KFileMetaDataReader може послужити за читање метаподатака фајла

en: (C) 2011, Peter Penz
sr@ijekavian: © 2011, Петер Пенц

en: Peter Penz
sr@ijekavian: Петер Пенц

en: Current maintainer
sr@ijekavian: Тренутни одржавалац

en: Only the meta data that is part of the file is read
sr@ijekavian: Читају се само метаподаци који су део фајла

en: List of URLs where the meta-data should be read from
sr@ijekavian: Списак УРЛ‑ова за које треба прочитати метаподатке

en: <Error>
sr@ijekavian: <грешка>

en: &Share
sr@ijekavian: &Дијели

en: Only folders in your home folder can be shared.
sr@ijekavian: Само фасцикле у вашој домаћој фасцикли могу бити дијељене.

en: Not shared
sr@ijekavian: није дијељена

en: Shared
sr@ijekavian: дијељена

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
sr@ijekavian: Дијељењем ова фасцикла постаје доступна под Линуксом/Униксом (НФС) и Виндоузом (Самба).

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
sr@ijekavian: Такође можете поново подесити овлашћење за дијељење фајлова.

en: Configure File Sharing...
sr@ijekavian: Подеси дијељење фајлова...

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
sr@ijekavian: Грешка при покретању filesharelist. Провјерите да ли је инсталирана и да ли се налази у $PATH или ‘/usr/sbin’.

en: You need to be authorized to share folders.
sr@ijekavian: Морате бити овлашћени за дијељење фасцикли.

en: File sharing is disabled.
sr@ijekavian: Дијељење фајлова је искључено.

en: Sharing folder '%1' failed.
sr@ijekavian: Дијељење фасцикле ‘%1’ није успјело.

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
sr@ijekavian: Грешка при покушају дијељења фасцикле ‘%1’. Провјерите да ли скрипта fileshareset има коријени сУИД.

en: Unsharing folder '%1' failed.
sr@ijekavian: Прекид дијељења фасцикле ‘%1’ није успело.

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
sr@ijekavian: Грешка при покушају прекида дијељења фасцикле ‘%1’. Провјерите да ли скрипта fileshareset има коријени сУИД.

en: Select Icon
sr@ijekavian: Избор иконице

en: Icon Source
sr@ijekavian: Извор иконице

en: S&ystem icons:
sr@ijekavian: &Системске иконице:

en: O&ther icons:
sr@ijekavian: &Друге иконице:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
sr@ijekavian: &Прегледај...

en: &Search:
sr@ijekavian: &Тражи:

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
sr@ijekavian: Интерактивно тражи имена иконица (нпр. фасцикла).

en: Actions
sr@ijekavian: радње

en: Animations
sr@ijekavian: анимације

en: Applications
sr@ijekavian: програми

en: Categories
sr@ijekavian: категорије

en: Devices
sr@ijekavian: уређаји

en: Emblems
sr@ijekavian: амблеми

en: Emotes
sr@ijekavian: емотикони

en: Filesystems
sr@ijekavian: фајл системи

en: International
sr@ijekavian: међународно

en: Mimetypes
sr@ijekavian: МИМЕ типови

en: Places
sr@ijekavian: мјеста

en: Status
sr@ijekavian: стање

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
sr@ijekavian: *.png *.xpm *.svg *.svgz|фајлови иконица (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
sr@ijekavian: Подешавање приказа података

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
sr@ijekavian: Изаберите који се подаци приказују:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
sr@ijekavian: Подеси...

[ctx: @title:tab]
en: Information
sr@ijekavian: Подаци

[ctx: @label creation date]
en: Created
sr@ijekavian: стварање

[ctx: @label file content size]
en: Size
sr@ijekavian: величина

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
sr@ijekavian: зависи

[ctx: @label]
en: Description
sr@ijekavian: опис

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
sr@ijekavian: генератор

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
sr@ijekavian: има дио

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
sr@ijekavian: има логички дио

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
sr@ijekavian: припада

[ctx: @label]
en: Keyword
sr@ijekavian: кључна ријеч

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
sr@ijekavian: измијењено

[ctx: @label]
en: MIME Type
sr@ijekavian: МИМЕ тип

[ctx: @label]
en: Content
sr@ijekavian: садржај

[ctx: @label]
en: Related To
sr@ijekavian: у вези са

[ctx: @label]
en: Subject
sr@ijekavian: тема

[ctx: @label music title]
en: Title
sr@ijekavian: наслов

[ctx: @label file URL]
en: Location
sr@ijekavian: локација

[ctx: @label]
en: Creator
sr@ijekavian: стваралац

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
sr@ijekavian: просјечни проток

[ctx: @label]
en: Channels
sr@ijekavian: канала

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
sr@ijekavian: знакова

[ctx: @label]
en: Codec
sr@ijekavian: кодек

[ctx: @label]
en: Color Depth
sr@ijekavian: дубина боје

[ctx: @label]
en: Duration
sr@ijekavian: трајање

[ctx: @label]
en: Filename
sr@ijekavian: име фајла

[ctx: @label]
en: Hash
sr@ijekavian: дисперзија

[ctx: @label]
en: Height
sr@ijekavian: висина

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
sr@ijekavian: преплитање

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
sr@ijekavian: редова

[ctx: @label]
en: Programming Language
sr@ijekavian: програмски језик

[ctx: @label]
en: Sample Rate
sr@ijekavian: узорковање

[ctx: @label]
en: Width
sr@ijekavian: ширина

[ctx: @label number of words]
en: Words
sr@ijekavian: ријечи

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
sr@ijekavian: бленда

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
sr@ijekavian: отклон експозиције

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
sr@ijekavian: експозиција

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
sr@ijekavian: блиц

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
sr@ijekavian: фокусна дужина

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
sr@ijekavian: фокусна дужина 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
sr@ijekavian: ИСО разреди брзине

[ctx: @label EXIF]
en: Make
sr@ijekavian: марка

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
sr@ijekavian: мјерење освјетљења

[ctx: @label EXIF]
en: Model
sr@ijekavian: модел

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
sr@ijekavian: усмерење

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
sr@ijekavian: баланс бијелог

[ctx: @label video director]
en: Director
sr@ijekavian: усмеривач

[ctx: @label music genre]
en: Genre
sr@ijekavian: жанр

[ctx: @label music album]
en: Album
sr@ijekavian: албум

[ctx: @label]
en: Performer
sr@ijekavian: извођач

[ctx: @label]
en: Release Date
sr@ijekavian: датум издања

[ctx: @label music track number]
en: Track
sr@ijekavian: нумера

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
sr@ijekavian: ресурс створен

[ctx: @label]
en: Sub Resource
sr@ijekavian: подресурс

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
sr@ijekavian: ресурс измењен

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
sr@ijekavian: бројевни рејтинг

[ctx: @label]
en: Copied From
sr@ijekavian: копирано из

[ctx: @label]
en: First Usage
sr@ijekavian: прва употреба

[ctx: @label]
en: Last Usage
sr@ijekavian: последња употреба

[ctx: @label]
en: Usage Count
sr@ijekavian: број употреба

[ctx: @label]
en: Unix File Group
sr@ijekavian: уникс група фајла

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
sr@ijekavian: уникс режим фајла

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
sr@ijekavian: уникс власник фајла

[ctx: @label file type]
en: Type
sr@ijekavian: тип

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
sr@ijekavian: мутних порука

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
sr@ijekavian: последњи преводилац

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
sr@ijekavian: застарјелих порука

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
sr@ijekavian: датум извора превода

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
sr@ijekavian: укупно порука

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
sr@ijekavian: преведених порука

[ctx: @label]
en: Translation Date
sr@ijekavian: датум превода

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
sr@ijekavian: непреведених порука

en: Known Applications
sr@ijekavian: Познати програми

en: Open With
sr@ijekavian: Отвори помоћу

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Изаберите програм којим ће се отворити <b>%1</b>. Ако програм није на списку, унесите његово име или кликните на дугме за прегледање.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
sr@ijekavian: Изаберите име програма којим ће се отворити изабрани фајлови.

en: Choose Application for %1
sr@ijekavian: Изаберите програм за %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Изаберите програм за тип фајла: <b>%1</b>. Ако програм није на списку, унесите његово име или кликните на дугме за прегледање.</qt>

en: Choose Application
sr@ijekavian: Избор програма

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Изаберите програм. Ако програм није на списку, унесите његово име или кликните на дугме за прегледање.</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
sr@ijekavian: Уз наредбу се могу задати неки мјестодржачи који ће бити замијењени стварним вриједностима кад се покрене програм:
    %f — једно име фајла
    %F — списак фајлова; користи се за програме који могу да отворе више локалних фајлова одједном
    %u — један УРЛ
    %U — списак УРЛ‑ова
    %d — фасцикла фајла који се отвара
    %D — списак фасцикли
    %i — иконица
    %m — мини‑иконица
    %c — коментар

en: Run in &terminal
sr@ijekavian: Покрени у &терминалу

en: &Do not close when command exits
sr@ijekavian: Не &затварај кад се наредба заврши

en: &Remember application association for this type of file
sr@ijekavian: &Запамти програм који отвара овај тип фајлова

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
sr@ijekavian: Не могу да извучем извршно име из ‘%1’, унесите исправно име програма.

en: '%1' not found, please type a valid program name.
sr@ijekavian: Не могу да нађем ‘%1’, унесите исправно име програма.

en: P&review
sr@ijekavian: П&реглед

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
sr@ijekavian: Терминал

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију ако програм који желите да покренете ради у текстуалном режиму или ако желите да видите информације које исписује у прозору терминала.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: &Run in terminal
sr@ijekavian: &Покрени у терминалу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: &Terminal options:
sr@ijekavian: Опције &терминала:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију ако текстуални програм исписује битне информације при изласку. Задржавши прозор терминала отвореним, моћи ћете да их прегледате.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not &close when command exits
sr@ijekavian: Не &затварај кад се наредба заврши

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
sr@ijekavian: Корисник

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију ако желите да покрећете овај програм са другим корисничким ИД‑ом. Сваки процес има придружен различит кориснички ИД, број који одређује приступ фајловима и друге дозволе. За ову опцију потребна је лозинка дотичног корисника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Ru&n as a different user
sr@ijekavian: Покрени под &другим корисником

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
sr@ijekavian: Унесите име корисника с којим желите да се овај програм покреће.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: &Username:
sr@ijekavian: &Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
sr@ijekavian: Унесите овдје име корисника с којим желите да се овај програм покреће.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
sr@ijekavian: Покретање

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију ако желите да тачно видите када је програм покренут. Визуелни одзив може бити заузети показивач или у траци задатака.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable &launch feedback
sr@ijekavian: Укључи &одзив покретања

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију ако желите да приступате програму кроз системску касету.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: &Place in system tray
sr@ijekavian: &Смести у системску касету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: &D-Bus registration:
sr@ijekavian: Д‑бус регистрација:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: None
sr@ijekavian: никаква

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Multiple Instances
sr@ijekavian: вишеструки примјерци

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Single Instance
sr@ijekavian: један примјерак

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Run Until Finished
sr@ijekavian: ради док не заврши

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
sr@ijekavian: Унесите овдје име које желите да дате програму. Програм ће се јављати под овим именом у менију програма и у панелу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
sr@ijekavian: Унесите овдје опис програма, на основу његове намјене. На примјер: програм за модемско позивање на Интернет (КППП) могао би се описати као „Модемом на Интернет“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
sr@ijekavian: &Опис:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
sr@ijekavian: Унесите овдје какав год користан коментар.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
sr@ijekavian: &Коментар:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commandEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
sr@ijekavian: Овдје унесите наредбу за покретање програма.
    
    Уз наредбу се могу задати неки мјестодржачи који ће бити замијењени стварним вриједностима кад се покрене програм:
    %f — једно име фајла
    %F — списак фајлова; користи се за програме који могу да отворе више локалних фајлова одједном
    %u — један УРЛ
    %U — списак УРЛ‑ова
    %d — фасцикла фајла који се отвара
    %D — списак фасцикли
    %i — иконица
    %m — мини‑иконица
    %c — коментар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Co&mmand:
sr@ijekavian: &Наредба:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
sr@ijekavian: Прегледајте по фајл систему како бисте нашли жељени извршни фајл.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
sr@ijekavian: Поставља радну фасциклу за програм.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
sr@ijekavian: &Радна путања:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Овај списак би требало да приказује типове фајлова којима програм умије да рукује. Уређен је по <u>МИМЕ типовима</u>.</p>
    <p>МИМЕ (енг. <i>Multipurpose Internet (e)Mail Extension</i>) стандардни је протокол за одређивање типа фајлова на основу наставка имена и придруженог <u>МИМЕ типа</u>. На примјер: дио имена <tt>bmp</tt> који долази послије тачке у <tt>krokodilcic.bmp</tt> указује на одређени тип слике, <u>image/x-bmp</u>. Да би знао којим програмом се отвара који тип фајла, систем треба да буде обавијештен о способностима сваког програма за руковање овим наставцима и МИМЕ типовима.</p>
    <p>Ако желите да повежете овај програм са једним или више МИМЕ типова који нису на списку, притисните дугме <b>Додај</b>. Ако једним или више типова овај програм не зна да рукује, можете их уклонити са списка кликом на дугме <b>Уклони</b> испод.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
sr@ijekavian: &Подржани типови фајлова:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
sr@ijekavian: МИМЕ тип

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
sr@ijekavian: Опис

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
sr@ijekavian: Кликните овдје да додате тип фајла (МИМЕ тип) којим програм уме да рукује.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
sr@ijekavian: Додај...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
sr@ijekavian: Ако желите да уклоните тип фајла (МИМЕ тип) којим програм умије да рукује, изаберите га са горњег списка и кликните овдје.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
sr@ijekavian: Кликните овдје да измијените како се програм покреће, обавјештење о покретању, опције д‑буса, или покретање под другим корисником.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
sr@ijekavian: &Напредне опције

en: Properties for %1
sr@ijekavian: Својства за %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
sr@ijekavian[0]: Својства за %1 изабрану ставку
sr@ijekavian[1]: Својства за %1 изабране ставке
sr@ijekavian[2]: Својства за %1 изабраних ставки
sr@ijekavian[3]: Својства изабране ставке

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
sr@ijekavian: &Опште

en: Type:
sr@ijekavian: Тип:

en: Create New File Type
sr@ijekavian: Направи нови тип фајла

en: File Type Options
sr@ijekavian: Опције типа фајла

en: Contents:
sr@ijekavian: Садржај:

en: Location:
sr@ijekavian: Локација:

en: Size:
sr@ijekavian: Величина:

en: Calculate
sr@ijekavian: Израчунај

en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

en: Refresh
sr@ijekavian: Освјежи

en: Points to:
sr@ijekavian: Веза ка:

en: Created:
sr@ijekavian: Стварање:

en: Modified:
sr@ijekavian: Измјена:

en: Accessed:
sr@ijekavian: Приступ:

en: Mounted on:
sr@ijekavian: Монтирање:

en: Device usage:
sr@ijekavian: Попуњеност уређаја:

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
sr@ijekavian: Слободно %1 од %2 (%3% попуњено)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
sr@ijekavian: Рачунам... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
sr@ijekavian[0]: %1 фајл
sr@ijekavian[1]: %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: 1 фајл

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
sr@ijekavian[0]: %1 потфасцикла
sr@ijekavian[1]: %1 потфасцикле
sr@ijekavian[2]: %1 потфасцикли
sr@ijekavian[3]: 1 потфасцикла

en: Calculating...
sr@ijekavian: Рачунам...

en: At least %1
sr@ijekavian: Барем %1

en: The new file name is empty.
sr@ijekavian: Ново име фајла је празно.

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Није могуће сачувати својства. Немате одговарајуће дозволе за упис у <tt>%1</tt>.</qt>

en: Forbidden
sr@ijekavian: забрањено

en: Can Read
sr@ijekavian: читање

en: Can Read & Write
sr@ijekavian: читање и писање

en: Can View Content
sr@ijekavian: приказ садржаја

en: Can View & Modify Content
sr@ijekavian: приказ и измјена садржаја

en: Can View Content & Read
sr@ijekavian: приказ садржаја и читање

en: Can View/Read & Modify/Write
sr@ijekavian: приказ/читање и измјена/писање

en: &Permissions
sr@ijekavian: &Дозволе

en: Access Permissions
sr@ijekavian: Дозволе приступа

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
sr@ijekavian[0]: Сви фајлови су везе и немају дозволе.
sr@ijekavian[1]: Сви фајлови су везе и немају дозволе.
sr@ijekavian[2]: Сви фајлови су везе и немају дозволе.
sr@ijekavian[3]: Овај фајл је веза и нема дозволе.

en: Only the owner can change permissions.
sr@ijekavian: Само власник може да мијења дозволе.

en: O&wner:
sr@ijekavian: &Власник:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
sr@ijekavian: Одређује радње које су дозвољене власнику.

en: Gro&up:
sr@ijekavian: &Група:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
sr@ijekavian: Одређује радње које су дозвољене члановима групе.

en: O&thers:
sr@ijekavian: &Остали:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
sr@ijekavian: Одређује радње које су дозвољене свим другим корисницима, који нису ни власник ни чланови групе.

en: Only own&er can rename and delete folder content
sr@ijekavian: Само в&ласник може да преименује и брише садржај

en: Is &executable
sr@ijekavian: &Извршно

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију да дозволите само власнику да брише или преименује садржане фајлове и фасцикле. Остали корисници могу само да додају нове фајлове, ако је дата дозвола за измјену садржаја.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
sr@ijekavian: Укључите ову опцију да означите фајл као извршан. Ово има смисла само за програме и скрипте, и неопходно је ако желите да их извршавате.

en: A&dvanced Permissions
sr@ijekavian: &Напредне дозволе

en: Ownership
sr@ijekavian: Власништво

en: User:
sr@ijekavian: Корисник:

en: Group:
sr@ijekavian: Група:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
sr@ijekavian: Примијени измјене на све потфасцикле и њихов садржај

en: Advanced Permissions
sr@ijekavian: Напредне дозволе

en: Class
sr@ijekavian: класа

en: Show
    Entries
sr@ijekavian: приказ

en: Read
sr@ijekavian: читање

en: This flag allows viewing the content of the folder.
sr@ijekavian: Ова заставица омогућава приказивање садржаја фасцикле.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
sr@ijekavian: Заставица читања омогућава приказивање садржаја фајла.

en: Write
    Entries
sr@ijekavian: упис

en: Write
sr@ijekavian: упис

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
sr@ijekavian: Ова заставица омогућава додавање, преименовање и брисање фајлова. Брисање и преименовање могу бити ограничени љепљивом заставицом.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
sr@ijekavian: Заставица за писање омогућава измјену садржаја фајла.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
sr@ijekavian: улаз

en: Enable this flag to allow entering the folder.
sr@ijekavian: Поставите ову заставицу да дозволите улазак у фасциклу.

en: Exec
sr@ijekavian: извршна

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
sr@ijekavian: Поставите ову заставицу да дозволите извршавање фајла као програма.

en: Special
sr@ijekavian: посебно

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sr@ijekavian: Посебна заставица. Важи за цијелу фасциклу, тачно значење можете видјети у десној колони.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sr@ijekavian: Посебна заставица. Тачно значење можете видјети у десној колони.

en: User
sr@ijekavian: Корисник

en: Group
sr@ijekavian: Група

en: Set UID
sr@ijekavian: стави УИД

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
sr@ijekavian: Са овом заставицом власник фасцикле ће бити власник свих нових фајлова.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
sr@ijekavian: Ако је фајл извршни, уз ову заставицу ће бити извршаван са дозволама власника.

en: Set GID
sr@ijekavian: стави ГИД

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
sr@ijekavian: Са овом заставицом група фасцикле ће бити коришћена за све нове фајлове.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
sr@ijekavian: Ако је фајл извршни, уз ову заставица ће бити извршаван са дозволама групе.

[ctx: File permission]
en: Sticky
sr@ijekavian: љепљива

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
sr@ijekavian: Ако је љепљива заставица додијељена фасцикли, само власник и коријен могу брисати и преименовати фајлове. Иначе, сви са дозволом писања могу то да раде.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
sr@ijekavian: Љепљива заставица на фајлу се игнорише под Линуксом, али се може користити на другим системима.

en: Link
sr@ijekavian: Веза

en: Varying (No Change)
sr@ijekavian: Промјенљиво (без измјене)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
sr@ijekavian[0]: Ови фајлови користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[1]: Ови фајлови користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[2]: Ови фајлови користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[3]: Овај фајл користи напредне дозволе.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
sr@ijekavian[0]: Ове фасцикле користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[1]: Ове фасцикле користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[2]: Ове фасцикле користе напредне дозволе.
sr@ijekavian[3]: Ова фасцикла користи напредне дозволе.

en: These files use advanced permissions.
sr@ijekavian: Ови фајлови користе напредне дозволе.

en: U&RL
sr@ijekavian: УРЛ

en: URL:
sr@ijekavian: УРЛ:

en: De&vice
sr@ijekavian: &Уређај

en: Device (/dev/fd0):
sr@ijekavian: Уређај (/dev/fd0):

en: Device:
sr@ijekavian: Уређај:

en: Read only
sr@ijekavian: само за читање

en: File system:
sr@ijekavian: Фајл систем:

en: Mount point (/mnt/floppy):
sr@ijekavian: Тачка монтирања (/mnt/floppy):

en: Mount point:
sr@ijekavian: Тачка монтирања:

en: &Application
sr@ijekavian: &Програм

en: Add File Type for %1
sr@ijekavian: Додај тип фајла за %1

en: Select one or more file types to add:
sr@ijekavian: Одаберите један или више типова за додавање:

en: Only executables on local file systems are supported.
sr@ijekavian: Извршни фајлови су подржани само на локалном фајл систему.

en: Advanced Options for %1
sr@ijekavian: Напредне опције за %1

en: Open file dialog
sr@ijekavian: Дијалог за отварање фајла

en: Blocked request.
sr@ijekavian: Блокиран захтјев.

en: Unknown HTTP verb.
sr@ijekavian: Непознат ХТТП глагол.

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да промијеним власништво над фајлом <tt>%1</tt>. Немате довољно дозвола за овакву промјену.</qt>

en: &Skip File
sr@ijekavian: &Прескочи фајл

en: Unable to create io-slave: %1
sr@ijekavian: Не могу да направим У/И захват: %1

en: Folder Already Exists
sr@ijekavian: Фасцикла већ постоји

en: File Already Exists
sr@ijekavian: Фајл већ постоји

en: Already Exists as Folder
sr@ijekavian: Већ постоји као фасцикла

en: Creating directory
sr@ijekavian: Правим фасциклу

en: Directory
sr@ijekavian: Фасцикла

en: Moving
sr@ijekavian: Премијештам

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
sr@ijekavian: Извор

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
sr@ijekavian: Одредиште

en: Deleting
sr@ijekavian: Бришем

en: File
sr@ijekavian: Фајл

en: Und&o
sr@ijekavian: О&позови

en: Und&o: Copy
sr@ijekavian: О&позови копирање

en: Und&o: Link
sr@ijekavian: О&позови повезивање

en: Und&o: Move
sr@ijekavian: О&позови премијештање

en: Und&o: Rename
sr@ijekavian: О&позови преименовање

en: Und&o: Trash
sr@ijekavian: О&позови бацање

en: Und&o: Create Folder
sr@ijekavian: О&позови стварање фасцикле

en: Und&o: Create File
sr@ijekavian: О&позови стварање фајла

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
sr@ijekavian: <html>Фајл <tt>%1</tt> је копиран из <tt>%2</tt>, али је отада очито измијењен у <tt>%3</tt>.
    Опозив копирања обрисаће фајл, чиме ће све измјене бити изгубљене.
    Желите ли заиста да обришете <tt>%4</tt>?</html>

en: Undo File Copy Confirmation
sr@ijekavian: Потврда опозива копирања фајлова

en: 1 day %2 | %1 days %2
sr@ijekavian[0]: %1 дан %2
sr@ijekavian[1]: %1 дана %2
sr@ijekavian[2]: %1 дана %2
sr@ijekavian[3]: 1 дан %2

en: %1 Item | %1 Items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: %1 ставка

en: 1 Folder | %1 Folders
sr@ijekavian[0]: %1 фасцикла
sr@ijekavian[1]: %1 фасцикле
sr@ijekavian[2]: %1 фасцикли
sr@ijekavian[3]: 1 фасцикла

en: 1 File | %1 Files
sr@ijekavian[0]: %1 фајл
sr@ijekavian[1]: %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: 1 фајл

en: Could not read %1.
sr@ijekavian: Не могу да читам ‘%1’.

en: Could not write to %1.
sr@ijekavian: Није могу да пишем у ‘%1’.

en: Could not start process %1.
sr@ijekavian: Не могу да покренем процес %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
sr@ijekavian: Унутрашња грешка
    Извијестите о овој грешци преко http://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
sr@ijekavian: Лоше формиран УРЛ %1.

en: The protocol %1 is not supported.
sr@ijekavian: Протокол %1 није подржан.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
sr@ijekavian: Протокол %1 је само филтерски протокол.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
sr@ijekavian: ‘%1’ је фасцикла, а очекиван је фајл.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
sr@ijekavian: ‘%1’ је фајл, а очекивана је фасцикла.

en: The file or folder %1 does not exist.
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла ‘%1’ не постоји.

en: A file named %1 already exists.
sr@ijekavian: Фајл по имену ‘%1’ већ постоји.

en: A folder named %1 already exists.
sr@ijekavian: Фасцикла по имену ‘%1’ већ постоји.

en: No hostname specified.
sr@ijekavian: Није наведено име домаћина.

en: Unknown host %1
sr@ijekavian: Непознат домаћин %1

en: Access denied to %1.
sr@ijekavian: Одбијен приступ до ‘%1’.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
sr@ijekavian: Приступ одбијен.
    Не могу да пишем у ‘%1’.

en: Could not enter folder %1.
sr@ijekavian: Не могу да уђем у фасциклу ‘%1’.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
sr@ijekavian: Протокол %1 не имплементира сервис фасцикли.

en: Found a cyclic link in %1.
sr@ijekavian: Пронађена кружна веза у ‘%1’.

en: Found a cyclic link while copying %1.
sr@ijekavian: Пронађена кружна веза приликом копирања ‘%1’.

en: Could not create socket for accessing %1.
sr@ijekavian: Не могу да направим сокет за приступ ‘%1’.

en: Could not connect to host %1.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са домаћином %1.

en: Connection to host %1 is broken.
sr@ijekavian: Прекинута веза са домаћином %1.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
sr@ijekavian: Протокол %1 није филтерски протокол.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
sr@ijekavian: Не могу да монтирам уређај.
    Пријављена је грешка:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
sr@ijekavian: Не могу да демонтирам уређај.
    Пријављена је грешка:
    %1

en: Could not read file %1.
sr@ijekavian: Не могу да читам фајл ‘%1’.

en: Could not write to file %1.
sr@ijekavian: Не могу да пишем у фајл ‘%1’.

en: Could not bind %1.
sr@ijekavian: Не могу да вежем %1.

en: Could not listen %1.
sr@ijekavian: Не могу да слушам %1.

en: Could not accept %1.
sr@ijekavian: Не могу да прихватим %1.

en: Could not access %1.
sr@ijekavian: Не могу да приступим до %1.

en: Could not terminate listing %1.
sr@ijekavian: Не могу да прекинем испис %1.

en: Could not make folder %1.
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу ‘%1’.

en: Could not remove folder %1.
sr@ijekavian: Не могу да уклоним фасциклу ‘%1’.

en: Could not resume file %1.
sr@ijekavian: Не могу да наставим фајл ‘%1’.

en: Could not rename file %1.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем фајл ‘%1’.

en: Could not change permissions for %1.
sr@ijekavian: Не могу да промијеним дозволе за ‘%1’.

en: Could not change ownership for %1.
sr@ijekavian: Не могу да промијеним власништво над ‘%1’.

en: Could not delete file %1.
sr@ijekavian: Не могу да обришем фајл ‘%1’.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
sr@ijekavian: Процес протокола %1 је неочекивано умро.

en: Error. Out of memory.
    %1
sr@ijekavian: Грешка. Нема више меморије.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
sr@ijekavian: Непознат прокси домаћин
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
sr@ijekavian: Овлашћивање пропало, аутентификација %1 није подржана

en: User canceled action
    %1
sr@ijekavian: Корисник је одустао од радње
    %1

en: Internal error in server
    %1
sr@ijekavian: Унутрашња грешка у серверу
    %1

en: Timeout on server
    %1
sr@ijekavian: Истекло вријеме на серверу
    %1

en: Unknown error
    %1
sr@ijekavian: Непозната грешка
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
sr@ijekavian: Непознат прекид
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да обришем изворни фајл ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да обришем дјелимични фајл ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем изворни фајл ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем дјелимични фајл ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavian: Не могу да направим симболичку везу ‘%1’.
    Провјерите дозволе.

en: Could not write file %1.
    Disk full.
sr@ijekavian: Не могу да запишем фајл ‘%1’.
    Диск је пун.

en: The source and destination are the same file.
    %1
sr@ijekavian: Изворни и одредишни фајл су један те исти.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
sr@ijekavian: Сервер захтијева %1, али није доступан.

en: Access to restricted port in POST denied.
sr@ijekavian: Одбијен приступ ограниченом порту у ПОСТ‑у.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
sr@ijekavian: Неопходан податак о величини садржаја није дат уз ПОСТ поступак.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
sr@ijekavian: Непознат кôд грешке %1
    %2
    
    Пошаљите извјештај о грешци на http://bugs.kde.org.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава отварање веза.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава затварање веза.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава приступање фајловима.

en: Writing to %1 is not supported.
sr@ijekavian: Упис у %1 није подржан.|/|Упис у $[аку %1] није подржан.

en: There are no special actions available for protocol %1.
sr@ijekavian: Нема никаквих посебних радњи за протокол %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава листање фасцикли.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
sr@ijekavian: Преузимање података преко %1 није подржано.|/|Преузимање података преко $[ген %1] није подржано.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
sr@ijekavian: Добављање податка о МИМЕ типу преко %1 није подржано.|/|Добављање податка о МИМЕ типу преко $[ген %1] није подржано.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
sr@ijekavian: Преименовање или премијештање фајлова унутар %1 није подржано.|/|Преименовање или премијештање фајлова унутар $[ген %1] није подржано.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава стварање симболичких веза.

en: Copying files within %1 is not supported.
sr@ijekavian: Копирање фајлова унутар %1 није подржано.|/|Копирање фајлова унутар $[ген %1] није подржано.

en: Deleting files from %1 is not supported.
sr@ijekavian: Брисање фајлова преко %1 није подржано.|/|Брисање фајлова преко $[ген %1] није подржано.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава стварање фасцикли.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава мијењање атрибута фајловима.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава мијењање власништва над фајловима.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
sr@ijekavian: %1 не подржава употребу под‑УРЛ‑ова.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава вишеструко дохватање.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава отварање фајлова.

en: Protocol %1 does not support action %2.
sr@ijekavian: Протокол %1 не подржава радњу %2.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
sr@ijekavian: (непознат)

en: <b>Technical reason</b>:
sr@ijekavian: <b>Технички разлог</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
sr@ijekavian: <b>Детаљи захтјева</b>:

en: <li>URL: %1</li>
sr@ijekavian: <li>УРЛ: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
sr@ijekavian: <li>Протокол: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
sr@ijekavian: <li>Датум и вријеме: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
sr@ijekavian: <li>Додатни подаци: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
sr@ijekavian: <b>Могући узроци</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
sr@ijekavian: <b>Могућа рјешења</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
sr@ijekavian: (непознат)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
sr@ijekavian: Обратите се подршци ради даље помоћи, било да се ради о систем-администратору или групи за техничку подршку.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
sr@ijekavian: Обратите се администратору сервера ради даље помоћи.

en: Check your access permissions on this resource.
sr@ijekavian: Провјерите ваша права приступа за овај ресурс.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
sr@ijekavian: Можда су вам права приступа недовољна за извођење захтијеваног поступка над овим ресурсом.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
sr@ijekavian: Фајл можда користи неки други корисник или програм (због чега је закључан).

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
sr@ijekavian: Провјерите да ли неки други програм или корисник користи дати фајл или га је закључао.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
sr@ijekavian: Иако мало вјероватно, можда је дошло до хардверске грешке.

en: You may have encountered a bug in the program.
sr@ijekavian: Можда сте наишли на грешку у програму.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sr@ijekavian: Ово је највјероватније проузроковано грешком у програму. Размислите о слању извјештаја о грешци као што је описано испод.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
sr@ijekavian: Ажурирајте програм на најновију верзију. Ваша дистрибуција би требало да обезбјеђује алатке за ажурирање програмâ.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
sr@ijekavian: Ако ништа друго не помогне, размислите о помоћи тиму КДЕ‑а или програмеру овог програма слањем темељитог извјештаја о грешци. Ако програм обезбјеђује неко са стране, обратите се њима директно. У супротном, прво провјерите да ли је неко већ пријавио исту грешку тражењем на <a href="http://bugs.kde.org/">КДЕ‑овом сајту за пријаву грешака</a>; ако није, забиљежите све податке дате изнад и додајте их у свој извјештај, заједно са свим осталим детаљима за које мислите да могу бити од помоћи.

en: There may have been a problem with your network connection.
sr@ijekavian: Можда постоји проблем са вашом везом ка мрежи.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sr@ijekavian: Можда постоји проблем у мрежној постави. Ако сте недавно без проблема приступали Интернету, ово је мало вјероватно.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
sr@ijekavian: Можда постоји проблем у некој тачки дуж мрежног пута између сервера и овог рачунара.

en: Try again, either now or at a later time.
sr@ijekavian: Покушајте поново, одмах или мало касније.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
sr@ijekavian: Можда је дошло до грешке или несагласности протокола.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
sr@ijekavian: Увјерите се да ресурс постоји и покушајте поново.

en: The specified resource may not exist.
sr@ijekavian: Наведени ресурс можда не постоји.

en: You may have incorrectly typed the location.
sr@ijekavian: Можда нисте исправно унијели локацију.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
sr@ijekavian: Провјерите да ли сте унијели тачну локацију и покушајте поново.

en: Check your network connection status.
sr@ijekavian: Провјерите стање везе ка мрежи.

en: Cannot Open Resource For Reading
sr@ijekavian: Не могу да отворим ресурс за читање

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
sr@ijekavian: <qt>Ово значи да садржај захтијеваног фајла или фасцикле <tt>%1</tt> не може бити добављен јер није могао бити обезбјеђен приступ за читање.</qt>

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе да читате фајл или отворите фасциклу.

en: Cannot Open Resource For Writing
sr@ijekavian: Не могу да отворим ресурс за уписивање

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
sr@ijekavian: Ово значи да фајл <tt>%1</tt> не може бити записан као што је захтијевано, зато што се не може добити приступ за упис.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
sr@ijekavian: Не могу да припремим протокол %1

en: Unable to Launch Process
sr@ijekavian: Не могу да покренем процес

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> не може да се покрене. Ово је обично из техничких разлога.|/|Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>$[ном %1]</strong> не може да се покрене. Ово је обично из техничких разлога.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
sr@ijekavian: Програм који обезбјеђује сагласност са овим протоколом можда није ажуриран при посљедњој надоградњи КДЕ‑а. То може изазвати несагласност програма са текућом верзијом и стога онемогућити покретање.

en: Internal Error
sr@ijekavian: Унутрашња грешка

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> пријавио је унутрашњу грешку.

en: Improperly Formatted URL
sr@ijekavian: Неправилно форматиран УРЛ

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
sr@ijekavian: <qt><strong>У</strong>ниформни <strong>р</strong>есурсни <strong>л</strong>окатор (УРЛ) који сте унијели није исправно форматиран. Формат УРЛ‑а је у општем случају овакав: <blockquote><tt>protokol://korisnik:lozinka@www.primjer.org:port/fascikla/ime.nastavak?upit=vrijednost</tt></blockquote></qt>

en: Unsupported Protocol %1
sr@ijekavian: Протокол %1 није подржан

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
sr@ijekavian: КДЕ програми тренутно инсталирани на овом рачунару не подржавају протокол <strong>%1</strong>.

en: The requested protocol may not be supported.
sr@ijekavian: Захтијевани протокол можда није подржан.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
sr@ijekavian: Верзије протокола %1 које подржавају овај рачунар и сервер можда нису сагласне.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
sr@ijekavian: На Интернету можете потражити КДЕ програм, тзв. У/И захват, који подржава овај протокол (кључна ријеч kioslave или ioslave). Добра полазишта су <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> и <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
sr@ijekavian: УРЛ не упућује на ресурс.

en: Protocol is a Filter Protocol
sr@ijekavian: Протокол је филтерски протокол

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
sr@ijekavian: Униформни ресурсни локатор (УРЛ) који сте унели не упућује на неки одређени ресурс.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sr@ijekavian: КДЕ уме да комуницира кроз протокол унутар протокола; наведени протокол је за коришћење само у таквим случајевима, али ово није један од тих. Ово је риједак догађај, и врло вјероватно указује на грешку у програмирању.

en: Unsupported Action: %1
sr@ijekavian: Неподржана радња: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
sr@ijekavian: КДЕ програм који имплементира протокол <strong>%1</strong> не подржава захтијевану радњу.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
sr@ijekavian: Ова грешка врло зависи од КДЕ програма. Додатне информације би требало да вам пруже више увида него што је доступно КДЕ‑овој улазно/излазној архитектури.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
sr@ijekavian: Покушајте да нађете други начин за постизање истог исхода.

en: File Expected
sr@ijekavian: Очекиван је фајл

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
sr@ijekavian: <qt>Захтјев је очекивао фајл, али умјесто тога је пронађена фасцикла <tt>%1</tt>.</qt>

en: This may be an error on the server side.
sr@ijekavian: Ово је можда грешка на страни сервера.

en: Folder Expected
sr@ijekavian: Очекивана је фасцикла

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
sr@ijekavian: <qt>Захтјев је очекивао фасциклу, али умјесто тога је пронађен фајл <tt>%1</tt>.</qt>

en: File or Folder Does Not Exist
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла не постоји

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
sr@ijekavian: <qt>Назначени фајл или фасцикла <tt>%1</tt> не постоји.</qt>

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
sr@ijekavian: Захтијевани фајл не може бити направљен зато што истоимени фајл већ постоји.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
sr@ijekavian: Премјестите тренутни фајл негдје другдје, па покушајте поново.

en: Delete the current file and try again.
sr@ijekavian: Обришите тренутни фајл и покушајте поново.

en: Choose an alternate filename for the new file.
sr@ijekavian: Изаберите друго име за нови фајл.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
sr@ijekavian: Захтијевана фасцикла не може бити направљена зато што истоимена фасцикла већ постоји.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
sr@ijekavian: Премјестите тренутну фасциклу негдје другдје, па покушајте поново.

en: Delete the current folder and try again.
sr@ijekavian: Обришите тренутну фасциклу и покушајте поново.

en: Choose an alternate name for the new folder.
sr@ijekavian: Изаберите друго име за нову фасциклу.

en: Unknown Host
sr@ijekavian: Непознат домаћин

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
sr@ijekavian: Грешка „непознат домаћин“ указује да сервер са захтијеваним именом, <strong>%1</strong>, не може бити пронађен на Интернету.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
sr@ijekavian: Име које сте унијели, %1, можда не постоји: можда је погрешно унијето.

en: Access Denied
sr@ijekavian: Приступ је одбијен

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
sr@ijekavian: Приступ задатом ресурсу <strong>%1</strong> је одбијен.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
sr@ijekavian: Можда сте навели нетачне детаље за аутентификацију или их уопште нисте ни навели.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
sr@ijekavian: Ваш налог нема дозволу да приступа датом ресурсу.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
sr@ijekavian: Поновите захтјев и увјерите се да су детаљи за аутентификацију исправно унијети.

en: Write Access Denied
sr@ijekavian: Приступ за упис је одбијен

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
sr@ijekavian: <qt>Ово значи да је покушај уписа у фајл <tt>%1</tt> одбијен.</qt>

en: Unable to Enter Folder
sr@ijekavian: Не могу да уђем у фасциклу

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
sr@ijekavian: <qt>Ово значи да је покушај уласка (другим ријечима отварања) у захтијевану фасциклу <tt>%1</tt> одбијен.</qt>

en: Folder Listing Unavailable
sr@ijekavian: Листање фасцикле није доступно

en: Protocol %1 is not a Filesystem
sr@ijekavian: Протокол %1 није фајл систем

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
sr@ijekavian: Ово значи да је упућен захтјев који захтијева утврђивање садржаја фасцикле, а КДЕ програм који подржава овај протокол не може да то уради.

en: Cyclic Link Detected
sr@ijekavian: Откривена је кружна веза

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sr@ijekavian: Уникс окружења обично могу да повежу фајл или фасциклу са другим именом и/или локацијом. КДЕ је открио везу или низ веза које резултују бесконачном петљом — тј. фајл је (можда неким изоколним путем) повезан са самим собом.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
sr@ijekavian: Обришите један дио петље тако да више не буде бесконачна, па покушајте поново.

en: Request Aborted By User
sr@ijekavian: Корисник је обуставио захтјев

en: The request was not completed because it was aborted.
sr@ijekavian: Захтјев није довршен зато што га је корисник обуставио.

en: Retry the request.
sr@ijekavian: Поново покушајте захтјев.

en: Cyclic Link Detected During Copy
sr@ijekavian: Откривена је кружна веза при копирању

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sr@ijekavian: Уникс окружења обично могу да повежу фајл или фасциклу са другим именом и/или локацијом. У току захтијеваног копирања, КДЕ је открио везу или низ веза које резултују бесконачном петљом — тј. фајл је (можда неким изоколним путем) повезан са самим собом.

en: Could Not Create Network Connection
sr@ijekavian: Не могу да остварим мрежну везу

en: Could Not Create Socket
sr@ijekavian: Не могу да створим сокет

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
sr@ijekavian: Ово је прилично техничка грешка у којој потребни уређај за мрежну комуникацију (сокет) није могао бити створен.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
sr@ijekavian: Мрежна веза није можда добро подешена, или можда мрежно сучеље није укључено.

en: Connection to Server Refused
sr@ijekavian: Веза ка серверу је одбијена

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
sr@ijekavian: Сервер <strong>%1</strong> је одбио да дозволи овом рачунару да направи везу.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
sr@ijekavian: Сервер, док је тренутно повезан на Интернет, не може бити подешен да дозвољава захтјеве.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
sr@ijekavian: На серверу, док је тренутно повезан на Интернет, можда није покренут захтијевани сервис (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
sr@ijekavian: Мрежни заштитни зид (уређај који ограничава интернет захтјеве), или штитећи вашу или мрежу сервера, можда је интервенисао и спријечио захтјев.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
sr@ijekavian: Веза са сервером је неочекивано затворена

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
sr@ijekavian: Иако је успостављена веза са <strong>%1</strong>, затворена је на неочекиваној тачки комуникације.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
sr@ijekavian: Можда је дошло до грешке у протоколу, која је проузроковала да сервер у одговор затвори везу.

en: URL Resource Invalid
sr@ijekavian: УРЛ ресурс је неисправан

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
sr@ijekavian: Протокол %1 није филтерски протокол

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
sr@ijekavian: Униформни ресурсни локатор (УРЛ) који сте унијели не упућује на исправан механизам за приступање датом ресурсу, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sr@ijekavian: КДЕ умије да комуницира кроз протокол унутар протокола. Овај захтјев је навео протокол који треба тако употријебити, али наведени протокол то не може учинити. Ово је риједак догађај, и врло вјероватно указује на грешку у програмирању.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
sr@ijekavian: Не могу да припремим улазно/излазни уређај

en: Could Not Mount Device
sr@ijekavian: Не могу да монтирам уређај

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sr@ijekavian: Захтијевани уређај није могао бити припремљен („монтиран“). Пријављена грешка је: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
sr@ijekavian: Уређај можда није спреман, нпр. можда није убачен медијум у ЦД јединицу; или, ако се ради о периферном/преносном уређају, можда није исправно повезан.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе да припремите („монтирате“) уређај. На уникс системима често су потребна овлашћења систем-администратора за припремање уређаја.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
sr@ijekavian: Провјерите да ли је уређај спреман; уклоњиве јединице морају имати убачен медијум, а преносни уређаји морају бити повезани и укључени; затим покушајте поново.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
sr@ijekavian: Не могу да отпустим улазно/излазни уређај

en: Could Not Unmount Device
sr@ijekavian: Не могу да демонтирам уређај

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sr@ijekavian: Захтијевани уређај није могао бити отпуштен („демонтиран“). Пријављена грешка је: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
sr@ijekavian: Уређај је можда заузет, тј. још увек га користи програм или корисник. Чак и отворен прозор прегледача на локацији на овом уређају може да изазове овакво заузеће.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе за отпуштање („демонтирање“) уређаја. На уникс системима често су потребна овлашћења систем-администратора за отпуштање уређаја.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
sr@ijekavian: Увјерите се да ниједан програм не приступа уређају, па покушајте поново.

en: Cannot Read From Resource
sr@ijekavian: Не могу да читам из ресурса

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
sr@ijekavian: Ово значи да иако је ресурс <strong>%1</strong> могао бити отворен, дошло је до грешке при читању садржаја из њега.

en: You may not have permissions to read from the resource.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе за читање из овог ресурса.

en: Cannot Write to Resource
sr@ijekavian: Не могу да пишем у ресурс

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
sr@ijekavian: Ово значи да иако је ресурс <strong>%1</strong> могао бити отворен, дошло је до грешке при упису садржаја у њега.

en: You may not have permissions to write to the resource.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе за писање у овај ресурс.

en: Could Not Listen for Network Connections
sr@ijekavian: Не могу да слушам за мрежним везама

en: Could Not Bind
sr@ijekavian: Не могу да повежем

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
sr@ijekavian: Ово је прилично техничка грешка у којој потребни уређај за мрежну комуникацију (сокет) није могао бити успостављен тако да слуша долазеће мрежне везе.

en: Could Not Listen
sr@ijekavian: Не могу да слушам

en: Could Not Accept Network Connection
sr@ijekavian: Не могу да прихватим мрежну везу

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
sr@ijekavian: Ово је прилично техничка грешка до које је дошло приликом покушаја да се прихвати долазећа мрежна веза.

en: You may not have permissions to accept the connection.
sr@ijekavian: Можда немате дозволе за прихватање ове везе.

en: Could Not Login: %1
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
sr@ijekavian: Пријављивање ради извођења захтијеваног поступка није успело.

en: Could Not Determine Resource Status
sr@ijekavian: Не могу да одредим стање ресурса

en: Could Not Stat Resource
sr@ijekavian: Не могу да испитам ресурс

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
sr@ijekavian: Одређивање податка о стању ресурса <strong>%1</strong> (назив, тип, величина, итд.) није успјело.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
sr@ijekavian: Задати ресурс можда не постоји или није приступачан.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
sr@ijekavian: Не могу да откажем листање

en: FIXME: Document this
sr@ijekavian: ПОПРАВИМЕ: Документуј ово

en: Could Not Create Folder
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу

en: An attempt to create the requested folder failed.
sr@ijekavian: Прављење захтијеване фасцикле није успело.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
sr@ijekavian: Локација гдје је фасцикла требало да се направи можда не постоји.

en: Could Not Remove Folder
sr@ijekavian: Не могу да уклоним фасциклу

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
sr@ijekavian: Уклањање задате фасцикле <strong>%1</strong> није успело.

en: The specified folder may not exist.
sr@ijekavian: Задата фасцикла можда не постоји.

en: The specified folder may not be empty.
sr@ijekavian: Задата фасцикла можда није празна.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
sr@ijekavian: Увјерите се да фасцикла постоји и да је празна, па покушајте поново.

en: Could Not Resume File Transfer
sr@ijekavian: Не могу да наставим пренос фајла

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
sr@ijekavian: <qt>Задати захтјев је затражио да се пренос фајла <tt>%1</tt> настави од одређене тачке. То није било могуће.</qt>

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
sr@ijekavian: Протокол, или сервер, можда не подржава наставак преноса.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
sr@ijekavian: Поновите захтјев без покушаја да се пренос настави.

en: Could Not Rename Resource
sr@ijekavian: Не могу да преименујем ресурс

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavian: Преименовање наведеног ресурса <strong>%1</strong> није успело.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
sr@ijekavian: Не могу да измијеним дозволе ресурса

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavian: Промјена дозвола за наведени ресурс <strong>%1</strong> није успела.

en: Could Not Change Ownership of Resource
sr@ijekavian: Не могу да промијеним власништво над ресурсом

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavian: Промјена власништва над наведеним ресурсом <strong>%1</strong> није успела.

en: Could Not Delete Resource
sr@ijekavian: Не могу да обришем ресурс

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavian: Брисање наведеног ресурса <strong>%1</strong> није успјело.

en: Unexpected Program Termination
sr@ijekavian: Неочекивано окончање програма

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> неочекивано је прекинут.

en: Out of Memory
sr@ijekavian: Нема више меморије

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> није могао да добије меморију потребну за наставак.

en: Unknown Proxy Host
sr@ijekavian: Непознат прокси домаћин

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
sr@ijekavian: За вријеме добављања информације о задатом прокси домаћину, <strong>%1</strong>, дошло је до грешке „непознат домаћин“. Ова грешка значи да захтијевано име није могло да се пронађе на Интернету.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sr@ijekavian: Можда постоји проблем у мрежној постави, прецизније са именом домаћина проксија. Ако сте недавно приступали Интернету без проблема, ово је мало вјероватно.

en: Double-check your proxy settings and try again.
sr@ijekavian: Пажљиво провјерите поставке проксија и покушајте поново.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
sr@ijekavian: Аутентификација није неуспјела: метод %1 није подржан

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
sr@ijekavian: Иако сте можда навели исправне податке за аутентификацију, она није успјела зато што КДЕ програм који који изводи протокол %1 не подржава метод који сервер користи.

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
sr@ijekavian: <qt>Пошаљите извјештај о грешци на <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> да обавијестите програмере КДЕ‑а о неподржаном методу аутентификације.</qt>

en: Request Aborted
sr@ijekavian: Захтјев је отказан

en: Internal Error in Server
sr@ijekavian: Унутрашња грешка у серверу

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
sr@ijekavian: Програм на серверу који обезбјеђује приступ протоколу <strong>%1</strong> пријавио је унутрашњу грешку: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sr@ijekavian: Ово је највјероватније изазвано грешком у програму на серверу. Размислите о слању извјештаја о грешци као што је објашњено испод.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
sr@ijekavian: Обратите се администратору сервера да бисте му указали на проблем.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
sr@ijekavian: Ако знате ко су аутори програма на серверу, пошаљите извештај директно њима.

en: Timeout Error
sr@ijekavian: Грешка прековремена

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
sr@ijekavian: <qt>Иако је сервер контактиран, одговор није примљен у оквиру времена додељеног за захтјев на сљедећи начин: <ul><li>прековријеме за успостављање везе: %1 сек.</li><li>прековријеме за пријем одговора: %2 сек.</li><li>прековријеме за приступ прокси серверима: %3 сек.</li></ul>Имајте на уму да ове вриједности можете измијенити у Системским поставкама КДЕ‑а, под <i>Мрежне поставке→Поставке повезивања</i>.</qt>

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
sr@ijekavian: Сервер је био презаузет одговарањем на друге захтјеве да би одговорио.

en: Unknown Error
sr@ijekavian: Непозната грешка

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који пружа приступ протоколу <strong>%1</strong> пријавио је непознату грешку: %2.

en: Unknown Interruption
sr@ijekavian: Непознат прекид

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
sr@ijekavian: Програм на вашем рачунару који пружа приступ протоколу <strong>%1</strong> пријавио је прекид непознатог типа: %2.

en: Could Not Delete Original File
sr@ijekavian: Не могу да обришем изворни фајл

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sr@ijekavian: <qt>Поступак је захтијевао брисање изворног фајла, највјероватније на крају поступка премијештања. Изворни фајл <tt>%1</tt> није могао бити обрисан.</qt>

en: Could Not Delete Temporary File
sr@ijekavian: Не могу да обришем привремени фајл

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sr@ijekavian: <qt>Поступак је захтијевао стварање привременог фајла у који би се уписивао садржај који се преузима. Тај привремени фајл <tt>%1</tt> није могао бити обрисан.</qt>

en: Could Not Rename Original File
sr@ijekavian: Не могу да преименујем изворни фајл

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
sr@ijekavian: <qt>Поступак је захтијевао преименовање изворног фајла <tt>%1</tt>, али се то није могло извести.</qt>

en: Could Not Rename Temporary File
sr@ijekavian: Не могу да преименујем привремени фајл

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
sr@ijekavian: <qt>Поступак је захтијевао стварање привременог фајла <tt>%1</tt>, али се то није могло извести.</qt>

en: Could Not Create Link
sr@ijekavian: Не могу да направим везу

en: Could Not Create Symbolic Link
sr@ijekavian: Не могу да направим симболичку везу

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
sr@ijekavian: <qt>Захтијевана симболичка веза <tt>%1</tt> није могла бити направљена.</qt>

en: No Content
sr@ijekavian: Без садржаја

en: Disk Full
sr@ijekavian: Диск је пун

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
sr@ijekavian: <qt>Захтијевани фајл <tt>%1</tt> није могао да буде записан јер нема довољно простора на диску.</qt>

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
sr@ijekavian: Ослободите довољно простора на диску, тако што ћете 1) побрисати нежељене и привремене фајлове, 2) архивирати неке на уклоњиви медијум попут ЦД‑а, или 3) набавити већи диск.

en: Source and Destination Files Identical
sr@ijekavian: Изворни и одредишни фајл су истовјетни

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
sr@ijekavian: Поступак није могао бити довршен зато што су изворни и одредишни фајл један те исти.

en: Choose a different filename for the destination file.
sr@ijekavian: Изаберите другачије име за одредишни фајл.

en: Undocumented Error
sr@ijekavian: Недокументована грешка

[ctx: @title job]
en: Moving
sr@ijekavian: Премијештање

[ctx: @title job]
en: Copying
sr@ijekavian: Копирање

[ctx: @title job]
en: Creating directory
sr@ijekavian: Стварање фасцикле

[ctx: @title job]
en: Deleting
sr@ijekavian: Брисање

[ctx: @title job]
en: Examining
sr@ijekavian: Испитивање

[ctx: @title job]
en: Transferring
sr@ijekavian: Преношење

[ctx: @title job]
en: Mounting
sr@ijekavian: Монтирање

en: Device
sr@ijekavian: Уређај

en: Mountpoint
sr@ijekavian: Тачка монтирања

[ctx: @title job]
en: Unmounting
sr@ijekavian: Демонтирање

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from Trash? This action cannot be undone.
sr@ijekavian: Желите ли да трајно обришете све ставке у смећу? Ова радња се не може опозвати.

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да баците ову %1 ставку у смеће?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да баците ове %1 ставке у смеће?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да баците ових %1 ставки у смеће?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да баците ову ставку у смеће?

[ctx: Verb]
en: &Trash
sr@ijekavian: &Баци

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
sr@ijekavian: Ланац парњака за ССЛ сертификате делује искварено.

en: SSL
sr@ijekavian: ССЛ

en: Updating System Configuration
sr@ijekavian: Ажурирање поставе система

en: Updating system configuration.
sr@ijekavian: Ажурирам поставу система...

en: No service implementing %1
sr@ijekavian: Ниједан сервис не изводи %1

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
sr@ijekavian: Фајл уноса површи ‘%1’ нема унос „Type=...“.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
sr@ijekavian: Унос површи типа
    %1
    није познат.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
sr@ijekavian: Фајл уноса површи
    %1
    типа је „FSDevice“, али нема унос „Dev=...“.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
sr@ijekavian: Фајл уноса површи
    %1
    типа је везе, али нема унос „URL=...“.

en: Mount
sr@ijekavian: Монтирај

en: Eject
sr@ijekavian: Избаци

en: Unmount
sr@ijekavian: Демонтирај

en: Malformed URL
    %1
sr@ijekavian: Лоше формиран УРЛ
    %1

en: URL cannot be listed
    %1
sr@ijekavian: Садржај УРЛ‑а се не може исписати
    %1

[ctx: @title:column]
en: Name
sr@ijekavian: име

[ctx: @title:column]
en: Size
sr@ijekavian: величина

[ctx: @title:column]
en: Date
sr@ijekavian: датум

[ctx: @title:column]
en: Permissions
sr@ijekavian: дозволе

[ctx: @title:column]
en: Owner
sr@ijekavian: власник

[ctx: @title:column]
en: Group
sr@ijekavian: група

[ctx: @title:column]
en: Type
sr@ijekavian: тип

en: Default
sr@ijekavian: Подразумијевано

en: (Symbolic Link to %1)
sr@ijekavian: (симболичка веза ка %1)

en: (%1, Link to %2)
sr@ijekavian: (%1, веза ка %2)

en:  (Points to %1)
sr@ijekavian:  (показује на %1)

en: Link to %1 (%2)
sr@ijekavian: веза ка %1 (%2)

en: Owner:
sr@ijekavian: власник:

en: Permissions:
sr@ijekavian: дозволе:

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
sr@ijekavian: &Радње

en: &Open with %1
sr@ijekavian: &Отвори помоћу %1|/|&Отвори $[инс-п %1]

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
sr@ijekavian: &Отвори помоћу

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
sr@ijekavian: &другог...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
sr@ijekavian: &Отвори помоћу...

en: Open &with %1
sr@ijekavian: Отвори &помоћу %1|/|Отвори $[инс-п %1]

[ctx: @item:inmenu Open With, %1 is application name]
en: %1
sr@ijekavian: %1|/|$[ген %1]

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: 1 ставка

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

en: All Pictures
sr@ijekavian: Све слике

en: Mime Type
sr@ijekavian: МИМЕ тип

en: Comment
sr@ijekavian: Коментар

en: Patterns
sr@ijekavian: обрасци

en: &Edit...
sr@ijekavian: &Уреди...

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
sr@ijekavian: Кликните овдје да прикажете познати КДЕ‑ов уређивач МИМЕ типова.

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да уђем у <tt>%1</tt>.
    Немате права приступа овој локацији.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Фајл <tt>%1</tt> је извршни програм. Неће бити покренут из безбједносних разлога.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Немате дозволу да покренете <tt>%1</tt>.</qt>

en: You are not authorized to select an application to open this file.
sr@ijekavian: Нисте овлашћени да изаберете програм за отварање овог фајла.

en: Open with:
sr@ijekavian: Отвори помоћу:

en: You are not authorized to execute this file.
sr@ijekavian: Нисте овлашћени да извршите овај фајл.

en: Launching %1
sr@ijekavian: Покрећем %1

en: Error processing Exec field in %1
sr@ijekavian: Грешка у обради извршног поља у %1

en: You are not authorized to execute this service.
sr@ijekavian: Нисте овлашћени да извршите овај сервис.

[ctx: Warning about executing unknown .desktop file]
en: Warning
sr@ijekavian: Упозорење

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
sr@ijekavian: Ово ће покренути програм:

en: If you do not trust this program, click Cancel
sr@ijekavian: Ако не вјерујете програму, кликните на „Одустани“.

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution
sr@ijekavian: Не могу да учиним сервис %1 извршним, обустављам извршавање.

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да извршим задату наредбу. Фајл или фасцикла <b>%1</b> не постоји.</qt>

en: Could not find the program '%1'
sr@ijekavian: Не могу да нађем програм „%1“.

en: Acquire Image
sr@ijekavian: Добави слику

en: OCR Image
sr@ijekavian: ОЦР слика

en: The desktop is offline
sr@ijekavian: Површ је ван везе

en: File '%1' is not readable
sr@ijekavian: Фајл „%1“ није читљив

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Непознат протокол „%1“

en: Authorization Dialog
sr@ijekavian: Дијалог за аутентификацију

en: Filename for clipboard content:
sr@ijekavian: Име фајла за садржај клипборда:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
sr@ijekavian: Клипборд је измијењен од када сте посљедњи пут налијепили нешто: изабрани формат података више није примјењив. Копирајте поново то што желите да налијепите.

en: The clipboard is empty
sr@ijekavian: Клипборд је празан

en: &Paste File | &Paste %1 Files
sr@ijekavian[0]: &Налијепи %1 фајл
sr@ijekavian[1]: &Налијепи %1 фајла
sr@ijekavian[2]: &Налијепи %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: &Налијепи фајл

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
sr@ijekavian[0]: &Налијепи %1 УРЛ
sr@ijekavian[1]: &Налијепи %1 УРЛ‑а
sr@ijekavian[2]: &Налијепи %1 УРЛ‑ова
sr@ijekavian[3]: &Налијепи УРЛ

en: &Paste Clipboard Contents
sr@ijekavian: &Налијепи садржај клипборда

en: Data format:
sr@ijekavian: Формат података:

en: Appl&y to All
sr@ijekavian: Примени на &све

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
sr@ijekavian: Ако је ово попуњено, избор начињен кликом на дугме биће примијењен и на све наредне сукобе фасцикли у оквиру текућег посла.
    Ако не кликнете на „Прескочи“, поново ћете бити питани при наредном сукобу са постојећим фајлом у овој фасцикли.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
sr@ijekavian: Ако је ово попуњено, избор начињен кликом на дугме биће примијењен и на све наредне сукобе у оквиру текућег посла.

en: &Rename
sr@ijekavian: &Преименуј

en: Suggest New &Name
sr@ijekavian: Предложи &ново име

en: &Skip
sr@ijekavian: Пре&скочи

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
sr@ijekavian: Не копирај нити премијештај ову фасциклу, пријеђи на сљедећу ставку

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
sr@ijekavian: Не копирај нити премијештај овај фајл, пријеђи на сљедећу ставку

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
sr@ijekavian: &Упиши унутра

en: &Overwrite
sr@ijekavian: &Пребриши

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
sr@ijekavian: Фајлови и фасцикле биће копирани у постојећу фасциклу, поред тамо већ присутног садржаја.
    Поново ћете бити упитани у случају сукоба са постојећим фајлом у тој фасцикли.

en: &Resume
sr@ijekavian: &Настави

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
sr@ijekavian: Ова радња би пребрисала ‘%1’ самим собом.
    Унесите ново име фајла:

en: C&ontinue
sr@ijekavian: &Настави

en: This action will overwrite the destination.
sr@ijekavian: Ова радња ће пребрисати одредиште.

en: Source
sr@ijekavian: Извор

en: Destination
sr@ijekavian: Одредиште

en: Warning, the destination is more recent.
sr@ijekavian: Пазите, одредиште је новије.

en: An older item named '%1' already exists.
sr@ijekavian: Старија ставка по имену ‘%1’ већ постоји.

en: A similar file named '%1' already exists.
sr@ijekavian: Сличан фајл по имену ‘%1’ већ постоји.

en: A more recent item named '%1' already exists.
sr@ijekavian: Новија ставка по имену ‘%1’ већ постоји.

en: Rename:
sr@ijekavian: Преименуј:

en: Information
sr@ijekavian: Информација

en: Skip
sr@ijekavian: Прескочи

en: AutoSkip
sr@ijekavian: Аутоматски прескачи

en: Unknown protocol '%1'.
sr@ijekavian: Непознат протокол „%1“.

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да пронађем У/И захват за протокол „%1“.

en: Cannot talk to klauncher: %1
sr@ijekavian: Не могу да причам К‑лансеру: %1

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
sr@ijekavian: Не могу да направим У/И захват:
    К‑лансер одговара: %1

en: &Yes
sr@ijekavian: &Да

en: &No
sr@ijekavian: &Не

en: &Details
sr@ijekavian: &Детаљи

en: &Forever
sr@ijekavian: &Заувијек

en: Co&ntinue
sr@ijekavian: Нас&тави

en: &Current Session only
sr@ijekavian: Само за &текућу сесију

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
sr@ijekavian: Управо ћете изаћи из безбједног режима. Преноси више неће бити шифровани.
    Ово значи да неко са стране може да посматра ваше податке током преноса.

en: Security Information
sr@ijekavian: Информација о безбједности

en: C&ontinue Loading
sr@ijekavian: Настави &учитавање

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
sr@ijekavian: %1: неуспео ССЛ преговор

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
sr@ijekavian: Управо ћете ступити у безбједни режим. Сви преноси ће бити шифровани, осим ако се не одреди другачије.
    Ово значи да нико са стране неће моћи лако да посматра ваше податке током преноса.

en: Display SSL &Information
sr@ijekavian: &Прикажи податке о ССЛ‑у

en: C&onnect
sr@ijekavian: &Повежи

en: Enter the certificate password:
sr@ijekavian: Унесите лозинку сертификата:

en: SSL Certificate Password
sr@ijekavian: Лозинка ССЛ сертификата

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
sr@ijekavian: Не могу да отворим сертификат. Да покушате с новом лозинком?

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
sr@ijekavian: Поступак за постављање сертификата клијента за сесију није успио.

en: The server failed the authenticity check (%1).
sr@ijekavian: Сервер није прошао аутентификацију (%1).

en: Server Authentication
sr@ijekavian: Аутентификација сервера

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
sr@ijekavian: Желите ли да прихватите овај сертификат заувијек, без питања убудуће?

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
sr@ijekavian: Назначили сте да желите да прихватите овај сертификат, али није издат серверу који га представља. Желите ли да наставите учитавање?

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
sr@ijekavian: ССЛ сертификат се одбацује по захтјеву. Ово можете искључити у Системским поставкама КДЕ‑а.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
sr@ijekavian: Уобичајено име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName)
en: Acme Co.
sr@ijekavian: сзр. Биртија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
sr@ijekavian: Организација:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
sr@ijekavian: Биро за тихоокеанске јахте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
sr@ijekavian: Организациона јединица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
sr@ijekavian: Одјељење за завлачење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
sr@ijekavian: Држава:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
sr@ijekavian: Недођија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
sr@ijekavian: Република:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
sr@ijekavian: Пустарија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
sr@ijekavian: Град:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
sr@ijekavian: Каменовац

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
sr@ijekavian: Организација / обично име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
sr@ijekavian: Организациона јединица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
sr@ijekavian: Прикажи...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, disableSelection)
en: Disable
sr@ijekavian: Искључи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
sr@ijekavian: Укључи

en: System certificates
sr@ijekavian: Системски сертификати

en: User-added certificates
sr@ijekavian: Кориснички додати сертификати

en: Pick Certificates
sr@ijekavian: Избор сертификата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
sr@ijekavian: <b>Подаци о предмету</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
sr@ijekavian:  <b>Подаци о издавачу</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
sr@ijekavian: <b>Друго</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
sr@ijekavian: Период важења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
sr@ijekavian: Серијски број

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
sr@ijekavian: МД5 сажетак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
sr@ijekavian: СХА‑1 сажетак

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
sr@ijekavian: %1 до %2|/|%1 до $[на-ријеч %2 ген]

en: SSL Configuration Module
sr@ijekavian: Модул за подешавање ССЛ‑а

en: Copyright 2010 Andreas Hartmetz
sr@ijekavian: © 2010, Андреас Хартмец

en: Andreas Hartmetz
sr@ijekavian: Андреас Хартмец

en: SSL Signers
sr@ijekavian: ССЛ потписивачи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
sr@ijekavian: Навели сте да желите да набавите или купите безбедни сертификат. Овај чаробњак ће вас провести кроз тај поступак. Можете одустати у сваком тренутку, чиме ћете обуставити трансакцију.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
sr@ijekavian: Сада треба да задате лозинку за захтев за сертификат. Молимо вас да изаберете врло безбедну лозинку, јер ће бити употребљена за шифровање вашег приватног кључа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
sr@ijekavian: &Поновите лозинку:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
sr@ijekavian: &Изаберите лозинку:

en: Certificate
sr@ijekavian: Сертификат

en: Save selection for this host.
sr@ijekavian: Сачувај избор за овај домаћин.

en: Send certificate
sr@ijekavian: Пошаљи сертификат

en: Do not send a certificate
sr@ijekavian: Не шаљи сертификат

en: KDE SSL Certificate Dialog
sr@ijekavian: КДЕ‑ов дијалог ССЛ сертификата

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
sr@ijekavian: Сервер <b>%1</b> захтијева сертификат.<br /><br />Изаберите један са доњег списка:

en: Signature Algorithm:
sr@ijekavian: Алгоритам потписивања:

en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: Signature Contents:
sr@ijekavian: Садржај потписа:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
sr@ijekavian: непознат алгоритам кључа

en: Key type: RSA (%1 bit)
sr@ijekavian: Тип кључа: РСА (%1‑битни)

en: Modulus:
sr@ijekavian: Модуло:

en: Exponent: 0x
sr@ijekavian: Изложилац: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
sr@ijekavian: Тип кључа: ДСА (%1‑битни)

en: Prime:
sr@ijekavian: Прост бр.:

en: 160 bit prime factor:
sr@ijekavian: 160‑битни прости фактор:

en: Public key:
sr@ijekavian: Јавни кључ:

en: The certificate is valid.
sr@ijekavian: Сертификат је ваљан.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
sr@ijekavian: Неуспио дохват сертификата издавача. Ово значи да се сертификат ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не може наћи.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
sr@ijekavian: Неуспио дохват ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата). Ово значи да се не може наћи ЦРЛ сертификат ЦА‑а (ауторитета за сертификате).

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
sr@ijekavian: Неуспјело дешифровање потписа сертификата. Ово значи да се чак није могао ни срачунати, не само да се не слаже са очекиваним резултатом.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
sr@ijekavian: Неуспјело дешифровање потписа ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата). Ово значи да се чак није могао ни срачунати, не само да се не слаже са очекиваним резултатом.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
sr@ijekavian: Неуспјело декодирање јавног кључа издавача. Ово значи да се сертификат ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не може употријебити за овјеру сертификата који сте жељели да користите.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
sr@ijekavian: Неисправан потпис сертификата. Ово значи да се сертификат не може овјерити.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
sr@ijekavian: Неисправан потпис ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата). Ово значи да се ЦРЛ не може овјерити.

en: The certificate is not valid, yet.
sr@ijekavian: Сертификат још увијек не важи.

en: The certificate is not valid, any more.
sr@ijekavian: Сертификат више не важи.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
sr@ijekavian: ЦРЛ (списак повлачења сертификата) још увијек не важи.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
sr@ijekavian: Неисправан формат времена у пољу сертификата „notBefore“.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
sr@ijekavian: Неисправан формат времена у пољу сертификата „notAfter“.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
sr@ijekavian: Неисправан формат времена у пољу ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата) „lastUpdate“.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
sr@ijekavian: Неисправан формат времена у пољу ЦРЛ‑а (списка повлачења сертификата) „nextUpdate“.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
sr@ijekavian: Нема више меморије за процес ОпенССЛ‑а.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
sr@ijekavian: Сертификат је самопотписан и није на списку поузданих. Ако желите да прихватите овај сертификат, увезите га у списак поузданих.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
sr@ijekavian: Сертификат је самопотписан. Док се ланац повјерења може изградити, сертификат корјеног ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не може бити нађен.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
sr@ijekavian: Сертификат корјеног ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не може бити нађен. Највјероватније вам је искварен ланац повјерења.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
sr@ijekavian: Сертификат се не може овјерити зато што је једини у ланцу поверења и без самопотписа. Ако самопотпишете сертификат, постарајте се и да га увезете у списак поузданих.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
sr@ijekavian: Ланац сертификата је дужи од задате највеће дубине.

en: The certificate has been revoked.
sr@ijekavian: Сертификат је опозван.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
sr@ijekavian: ЦА (ауторитет за сертификате) сертификата није ваљан.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
sr@ijekavian: Дужина ланца поверења премашила је један од параметарâ „pathlength“ ЦА‑а (ауторитета за сертификате), што чини све наредне потписе неваљаним.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
sr@ijekavian: Сертификат није потписан за намјену у коју сте покушали да га употријебите. Ово значи да ЦА (ауторитет за сертификате) не дозвољава такву употребу.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
sr@ijekavian: Корјени ЦА (ауторитет за сертификате) није поуздан за намјену у коју сте покушали да употријебите сертификат.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
sr@ijekavian: Корјени ЦА (ауторитет за сертификате) означен је за одбацивање за намјену у коју сте покушали да га употријебите.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
sr@ijekavian: ЦА (ауторитет за сертификате) овог сертификата не одговара имену ЦА‑а у сертификату.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
sr@ijekavian: ИД кључа сертификата ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не одговара ИД‑у кључа у одијељку „Issuer“ сертификата који покушавате да употријебите.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
sr@ijekavian: ИД кључа и име сертификата ЦА‑а (ауторитета за сертификате) не одговара ИД‑у кључа и имену у одијељку „Issuer“ сертификата који покушавате да употријебите.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
sr@ijekavian: ЦА‑у (ауторитету за сертификате) овог сертификата није допуштено да потписује сертификате.

en: OpenSSL could not be verified.
sr@ijekavian: ОпенССЛ се не може овјерити.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
sr@ijekavian: Проба потписа за сертификат није прошла. Ово може значити да потпис овог сертификата или било ког у његовој путањи повјерења није исправан, не може се декодирати, или се не може овјерити ЦРЛ (списак повлачења сертификата). Ако видите ову поруку, обавијестите аутора софтвера који користите да би требало да дода нове, прецизније поруке о грешкама.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
sr@ijekavian: Овај сертификат, неки у његовој путањи повјерења, или ЦРЛ (списак повлачења сертификата) његовог ЦА‑а (ауторитета за сертификате), не важи. Можда важност тек треба да почне, или је истекла. Ако видите ову поруку, обавијестите аутора софтвера који користите да би требало да дода нове, прецизније поруке о грешкама.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
sr@ijekavian: Нису могли бити нађени корени фајлови ауторитета за потписивање, стога сертификат није овјерен.

en: SSL support was not found.
sr@ijekavian: Није пронађена подршка за ССЛ.

en: Private key test failed.
sr@ijekavian: Проба приватног кључа није успјела.

en: The certificate has not been issued for this host.
sr@ijekavian: Сертификат није није био издат за овај домаћин.

en: This certificate is not relevant.
sr@ijekavian: Сертификат није релевантан.

en: The certificate is invalid.
sr@ijekavian: Сертификат није ваљан.

en: KDE SSL Information
sr@ijekavian: КДЕ‑ови подаци о ССЛ‑у

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
sr@ijekavian: Предмет

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
sr@ijekavian: Издавач

en: Current connection is secured with SSL.
sr@ijekavian: Текућа веза је обезбјеђена ССЛ‑ом.

en: Current connection is not secured with SSL.
sr@ijekavian: Текућа веза није обезбјеђена ССЛ‑ом.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
sr@ijekavian: Подршка за ССЛ није доступна у овој градњи КДЕ‑а.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
sr@ijekavian: Главнина овог документа обезбјеђена је ССЛ‑ом, али неки дијелови нису.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
sr@ijekavian: Нешто од овог документа обезбјеђено је ССЛ‑ом, али главнина није.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
sr@ijekavian[0]: користи %1 бит
sr@ijekavian[1]: користи %1 бита
sr@ijekavian[2]: користи %1 битова
sr@ijekavian[3]: користи %1 бит

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
sr@ijekavian[0]: %1‑битног кључа
sr@ijekavian[1]: %1‑битног кључа
sr@ijekavian[2]: %1‑битног кључа
sr@ijekavian[3]: %1‑битног кључа

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
sr@ijekavian: НЕ, дошло је до грешака:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
sr@ijekavian: да

en: KDE Certificate Request
sr@ijekavian: КДЕ захтев за сертификат

en: KDE Certificate Request - Password
sr@ijekavian: КДЕ захтев за сертификат — лозинка

en: Unsupported key size.
sr@ijekavian: Неподржана величина кључа.

en: KDE
sr@ijekavian: КДЕ

en: Please wait while the encryption keys are generated...
sr@ijekavian: Сачекајте док се стварају кључеви за шифровање...

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
sr@ijekavian: Желите ли да складиштите лозинку у свом фајлу новчаника?

en: Store
sr@ijekavian: Складишти

en: Do Not Store
sr@ijekavian: Не складишти

en: 2048 (High Grade)
sr@ijekavian: 2048 (висок степен)

en: 1024 (Medium Grade)
sr@ijekavian: 1024 (средњи степен)

en: 768  (Low Grade)
sr@ijekavian: 768  (низак степен)

en: 512  (Low Grade)
sr@ijekavian: 512  (низак степен)

en: No SSL support.
sr@ijekavian: Нема подршке за ССЛ.

en: Certificate password
sr@ijekavian: Лозинка сертификата

en: GMT
sr@ijekavian: ГМТ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
sr@ijekavian: [катанац]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
sr@ijekavian: ИП адреса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
sr@ijekavian: Шифровање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
sr@ijekavian: Детаљи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
sr@ijekavian: Верзија ССЛ‑а:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
sr@ijekavian: Ланац сертификата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
sr@ijekavian: Поуздан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
sr@ijekavian: Период важења:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
sr@ijekavian: Серијски број:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
sr@ijekavian: МД5 сажетак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
sr@ijekavian: СХА‑1 сажетак:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
sr@ijekavian: Удаљени домаћин није послао ниједан ССЛ сертификат.
    Обустављам јер се идентитет домаћина не може утврдити.

en: Mail service
sr@ijekavian: Поштански сервис

en: Could not find a usable proxy configuration script
sr@ijekavian: Не могу да пронађем употребљиву скрипту поставе проксија

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
sr@ijekavian: Не могу да преузмем скрипту поставе проксија:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
sr@ijekavian: Не могу да преузмем скрипту поставе проксија

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
sr@ijekavian: Скрипта поставе проксија није исправна:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
sr@ijekavian: Скрипта поставе проксија је вратила грешку:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
sr@ijekavian: Не могу да нађем ни FindProxyForURL ни FindProxyForURLEx.

en: Got an invalid reply when calling %1
sr@ijekavian: Добијен лош одговор на позив %1.

en: Error connecting to server.
sr@ijekavian: Грешка у повезивању на сервер.

en: Not connected.
sr@ijekavian: Није повезан.

en: Connection timed out.
sr@ijekavian: Истекло је вријеме за везу.

en: Time out waiting for server interaction.
sr@ijekavian: Истекло је вријеме за размену са сервером.

en: Server said: "%1"
sr@ijekavian: Сервер одговара: „%1“

en: Sends a bug report by email
sr@ijekavian: Слање извјештаја о грешци е‑поштом

en: (c) 2000 Stephan Kulow
sr@ijekavian: © 2000, Штефан Кулов

en: Stephan Kulow
sr@ijekavian: Штефан Кулов

en: Author
sr@ijekavian: Аутор

en: Subject line
sr@ijekavian: Наслов

en: Recipient
sr@ijekavian: Прималац

en: telnet service
sr@ijekavian: ТЕЛНЕТ сервис

en: telnet protocol handler
sr@ijekavian: Руковалац протоколом ТЕЛНЕТ

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
sr@ijekavian: Немате дозволу за приступ протоколу %1.
