kio_help4 - en to sr@ijekavian translation catalogue (26 entries)

en: Output file
sr@ijekavian: Излазни фајл

en: Generates DocBook entities for key shortcuts of standard actions
sr@ijekavian: Ствара докбук ентитете за тастерске пречице стандардних радњи

en: There is no documentation available for %1.
sr@ijekavian: Нема доступне документације за %1.

en: Looking up correct file
sr@ijekavian: Трагам за правим фајлом

en: Preparing document
sr@ijekavian: Припремам документ

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
sr@ijekavian: <html>Захтијевани фајл помоћи није могао бити рашчлањен:<br/>%1</html>

en: Saving to cache
sr@ijekavian: Уписујем у кеш

en: Using cached version
sr@ijekavian: Користим кеширану верзију

en: Looking up section
sr@ijekavian: Трагам за одијељком

en: Could not find filename %1 in %2.
sr@ijekavian: Не могу да пронађем име фајла %1 у %2.

en: Stylesheet to use
sr@ijekavian: Опис стила који треба користити

en: Output whole document to stdout
sr@ijekavian: Избаци цио документ на стдиз

en: Output whole document to file
sr@ijekavian: Избаци цио документ у фајл

en: Create a ht://dig compatible index
sr@ijekavian: Направи индекс сагласан са ht://dig

en: Check the document for validity
sr@ijekavian: Провјери исправност документа

en: Create a cache file for the document
sr@ijekavian: Створи кеш‑фајл за документ

en: Set the srcdir, for kdelibs
sr@ijekavian: Постави изворну фасциклу, за КДЕ библиотеке

en: Parameters to pass to the stylesheet
sr@ijekavian: Параметри за просљеђивање опису стила

en: The file to transform
sr@ijekavian: Фајл који треба трансформисати

en: XML-Translator
sr@ijekavian: ИксМЛ-преводилац

en: KDE Translator for XML
sr@ijekavian: КДЕ‑ов преводилац за ИксМЛ

en: Could not write to cache file %1.
sr@ijekavian: Не могу да пишем у кеширани фајл ‘%1’.

en: Parsing stylesheet
sr@ijekavian: Рашчлањујем опис стила

en: Parsing document
sr@ijekavian: Рашчлањујем документ

en: Applying stylesheet
sr@ijekavian: Примјењујем опис стила

en: Writing document
sr@ijekavian: Записујем документ
