kopete - en to sr@ijekavian translation catalogue (3782 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
sr@ijekavian: Брзо учим

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
sr@ijekavian: име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
sr@ijekavian: опис

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
sr@ijekavian: <h2>Добродошли у Копете</h2><p>На који гласнички сервис желите да се повежете?</p>

en: Step Two: Account Information
sr@ijekavian: Други корак: Подаци о налогу

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
sr@ijekavian: <h2>Честитамо</h2><p>Завршили сте с подешавањем налога. Још налога можете додати помоћу <i>Подешавање→Подеси Копете...</i>. Кликните на дугме <i>Заврши</i>.</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
sr@ijekavian: Не могу да учитам прикључак протокола %1.

en: Error While Adding Account
sr@ijekavian: Грешка при додавању налога

en: This protocol does not currently support adding accounts.
sr@ijekavian: Овај протокол тренутно не подржава додавање налога.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
sr@ijekavian: Први корак: Изаберите гласничке сервисе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
sr@ijekavian: <h2>Добродошли у чаробњак за додавање налога.</h2><p>Изаберите гласнички сервис са доњег списка.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
sr@ijekavian: Готово

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
sr@ijekavian: <h2>Честитамо</h2><p>Завршили сте с подешавањем налога. Кликните на дугме <i>Заврши</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
sr@ijekavian: Користи посебну боју за овај налог

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
sr@ijekavian: Налози се често разликују иконицом протокола. Али ако имате неколико налога на истом протоколу, можете примијенити боје на иконицу протокола да бисте разликовали те налоге.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
sr@ijekavian: &Посебна боја
    за налог:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
sr@ijekavian: Бирач посебних боја за налог

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
sr@ijekavian: <html>Повежи се одмах по притиску на <i>Заврши</i></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
sr@ijekavian: <html>Ако је ово попуњено, налог ће бити повезан чим кликнете на <i>Готово</i>.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
sr@ijekavian: Повежи се &сада

en: Copy Link Address
sr@ijekavian: Копирај адресу везе

en: Save Conversation
sr@ijekavian: Сачувај разговор

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Нисам могао да отворим <b>%1</b> за писање.</qt>

en: Error While Saving
sr@ijekavian: Грешка при уписивању

en: User Has Left
sr@ijekavian: Корисник је отишао

en: Chat style could not be found, or is invalid.
sr@ijekavian: Стил ћаскања не може се наћи или није добар.

en: Save File as
sr@ijekavian: Уписивање као

en: Wav file (*.wav)
sr@ijekavian: ВАВ фајл (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
sr@ijekavian: Дио за уређивање текста ћаскања

en: A simple rich text editor part
sr@ijekavian: Једноставан дио уређивача богатог текста

en: Richard J. Moore
sr@ijekavian: Ричард Мур

en: Jason Keirstead
sr@ijekavian: Џејсон Кејрстид

en: Michaël Larouche
sr@ijekavian: Микаел Ларуш

en: Benson Tsai
sr@ijekavian: Бенсон Цај

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Примили сте поруку од <b>%1</b> у посљедњој секунди. Желите ли заиста да очистите ово ћаскање?</qt>

en: Unread Message
sr@ijekavian: Непрочитана порука

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
sr@ijekavian: Очисти ћаскање

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Управо ћете изаћи из сесије ћаскања групе <b>%1</b>.<br />Нећете примати будуће поруке из овог ћаскања.</qt>

en: Closing Group Chat
sr@ijekavian: Затварање ћаскања групе

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
sr@ijekavian: Затвори ћаскање

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Примили сте поруку од <b>%1</b> у посљедњој секунди. Желите ли заиста да затворите ово ћаскање?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
sr@ijekavian: Слање ваше поруке је у току и биће обустављено ако затворите ово ћаскање. Желите ли заиста да га затворите?

en: Message in Transit
sr@ijekavian: Порука је у преносу

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
sr@ijekavian[0]: Још %1 особа је у ћаскању
sr@ijekavian[1]: Још %1 особе су у ћаскању
sr@ijekavian[2]: Још %1 особа је у ћаскању
sr@ijekavian[3]: Још једна особа је у ћаскању

en: %1 is typing a message
sr@ijekavian: %1 куца поруку

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
sr@ijekavian: %1 куцају поруку

en: %1 is now known as %2
sr@ijekavian: %1 промијени надимак у %2

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
sr@ijekavian: %1 обриса поруку стања

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
sr@ijekavian: %1 промијени поруку стања: %2

en: %1 has joined the chat.
sr@ijekavian: %1 се прикључи ћаскању.

en: %1 status message is %2
sr@ijekavian: %1 порука стања је %2

en: %1 has left the chat.
sr@ijekavian: %1 напусти ћаскање.

en: %1 has left the chat (%2).
sr@ijekavian: %1 напусти ћаскање (%2).

en: You are now marked as %1.
sr@ijekavian: Сада сте означени као %1.

en: %2 is now %1.
sr@ijekavian: %2 је сада %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
sr@ijekavian: Учесници

[ctx: @action:button]
en: Send
sr@ijekavian: Пошаљи

[ctx: @info:status]
en: Ready.
sr@ijekavian: Спреман.

en: &Send Message
sr@ijekavian: &Пошаљи поруку

en: Send File...
sr@ijekavian: Пошаљи фајл...

en: Close All Chats
sr@ijekavian: Затвори сва ћаскања

en: &Activate Next Active Tab
sr@ijekavian: &Активирај сљедећи активни језичак

en: &Activate Next Tab
sr@ijekavian: &Активирај сљедећи језичак

en: &Activate Previous Tab
sr@ijekavian: &Активирај претходни језичак

en: Nic&k Completion
sr@ijekavian: Довршавање надима&ка

en: &Detach Chat
sr@ijekavian: &Откачи ћаскање

en: Close &All But This Tab
sr@ijekavian: Затвори &све језичке осим овог

en: &Move Tab to Window
sr@ijekavian: Пре&мјести језичак у прозор

en: &Tab Placement
sr@ijekavian: &Постављање језичка

en: Previous History
sr@ijekavian: Претходни историјат

en: Next History
sr@ijekavian: Наредни историјат

en: Automatic Spell Checking
sr@ijekavian: Аутоматска провјера правописа

en: Show Participants
sr@ijekavian: Прикажи учеснике

en: Co&ntacts
sr@ijekavian: Ко&нтакти

en: Toolbar Animation
sr@ijekavian: Анимација траке алатки

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
sr@ijekavian: Затвори текући језичак

en: More...
sr@ijekavian: Више...

en: Top
sr@ijekavian: врх

en: Bottom
sr@ijekavian: дно

en: Left
sr@ijekavian: Лијево

en: Right
sr@ijekavian: Десно

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
sr@ijekavian: Ћ&аскање

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: &Format
sr@ijekavian: &Формат

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
sr@ijekavian: &Језичци

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
sr@ijekavian: Трака ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
sr@ijekavian: Стање

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
sr@ijekavian: Трака форматирања

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
sr@ijekavian: Емитује се на промјену поставки фонта и боја.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
sr@ijekavian: Емитује се на промјену поставки потискивања порука.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
sr@ijekavian: Емитује се на промјену стила прозора ћаскања.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
sr@ijekavian: Емитује се на промјену варијанте стила прозора ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
sr@ijekavian: Име стила прозора ћаскања за Адијум/Копете.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
sr@ijekavian: Релативна путања до ЦСС варијанте за текући стил.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
sr@ijekavian: Групиши надовезујуће поруке истог корисника у један блок.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
sr@ijekavian: Сажета варијанта стила за собе за ћаскање.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
sr@ijekavian: Боја текста при истицању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
sr@ijekavian: Позадинска боја текста при истицању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
sr@ijekavian: Искључи посебно форматирање које задају корисници.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
sr@ijekavian: Боја текста ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
sr@ijekavian: Боја позадине ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
sr@ijekavian: Боја веза у ћаскању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
sr@ijekavian: Фонт за ћаскање.

en: Download
sr@ijekavian: Преузми

en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

en: Play
sr@ijekavian: Пусти

en: Save as
sr@ijekavian: Сачувај као

en: << Prev
sr@ijekavian: << Претходно

en: (0) Next >>
sr@ijekavian: (0) Наредно >>

en: &Set Font...
sr@ijekavian: Постави &фонт...

en: Set Text &Color...
sr@ijekavian: Постави боју &текста...

en: Set &Background Color...
sr@ijekavian: Постави боју &позадине...

en: Spacer for Animation
sr@ijekavian: Размакница за анимацију

en: (%1) Next >>
sr@ijekavian: (%1) Наредно >>

en: Cl&ose Chat
sr@ijekavian: &Затвори ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
sr@ijekavian: Пошаљи

en: Reply
sr@ijekavian: Одговори

en: Add Smiley
sr@ijekavian: Додај емотикон

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
sr@ijekavian: Ф&ормат

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
sr@ijekavian: &Поравнање

en: Input auto-resize
sr@ijekavian: Аутоматска промена величине уноса

en: Enable &Rich Text
sr@ijekavian: Укључи &богати текст

en: Reset Font And Color
sr@ijekavian: Ресетуј фонт и боју

en: Modify Account
sr@ijekavian: Измијени налог

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните налог „%1“?

en: Remove Account
sr@ijekavian: Уклони налог

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните идентитет „%1“?

en: Remove Identity
sr@ijekavian: Уклони идентитет

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
sr@ijekavian: Прије него што уклоните идентитет %1, сљедећи налози морају бити додијељени другом идентитету:

en: Select an identity for the account:
sr@ijekavian: Изаберите идентитет за налог:

en: New Identity
sr@ijekavian: Нови идентитет

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
sr@ijekavian: Копија %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
sr@ijekavian: Копија %1 од %2

en: &Add Account...
sr@ijekavian: &Додај налог...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
sr@ijekavian: &Измијени налог...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
sr@ijekavian: &Уклони налог

en: &Switch Identity...
sr@ijekavian: &Промијени идентитет...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
sr@ijekavian: Постави &боју...

en: Add &Identity...
sr@ijekavian: Додај &идентитет...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
sr@ijekavian: &Копирај идентитет...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
sr@ijekavian: &Измијени идентитет...

en: R&emove Identity
sr@ijekavian: Ук&лони идентитет

en: Set &Default
sr@ijekavian: Као &подразумијеван

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
sr@ijekavian: Управљање налозима

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
sr@ijekavian: Овај виџет хијерархијски приказује ваше идентитете и налоге. Сваки подешени идентитет приказује додијељене му налоге.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
sr@ijekavian: ИД налога

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
sr@ijekavian: <i>Попуните да укључите у глобално повезивање</i>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
sr@ijekavian: <p>Превлачењем можете повећавати и смањивати приоритет налога, при чему они на врху списка имају највиши приоритет.</p><p>Приоритет служи за одређивање контакта који треба употријебити када кликнете на метаконтакт: Копете ће узети контакт налога са највишим приоритетом (под условом да сви имају исто стање на вези).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
sr@ijekavian: <i>Налози на врху списка имају највиши приоритет</i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
sr@ijekavian: Налози

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
sr@ijekavian: Додај нови налог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
sr@ijekavian: Додај налог
    KAction мијења
    ове етикете!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
sr@ijekavian: Уклони изабрани налог

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
sr@ijekavian: Измијени изабрани налог

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
sr@ijekavian: Омогућава вам да уредите својства налога.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
sr@ijekavian: Придружи изабрани налог другом идентитету

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
sr@ijekavian: Сваки налог је придружен тачно једном идентитету. Овим дугметом можете промијенити придружење и пребацити налог другом идентитету.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
sr@ijekavian: Промијени &идентитет...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
sr@ijekavian: Постави посебну боју за овај налог

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
sr@ijekavian: Идентитети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
sr@ijekavian: Додај нови идентитет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
sr@ijekavian: &Додај идентитет...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
sr@ijekavian: Направи нови идентитет заснован на постојећем

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
sr@ijekavian: Уклони изабрани идентитет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
sr@ijekavian: &Уклони

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
sr@ijekavian: Измијени изабрани идентитет

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
sr@ijekavian: Омогућава вам да уредите својства налога.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
sr@ijekavian: Постави изабрани идентитет као подразумијевани

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
sr@ijekavian: &Као подразумијеван

en: Contact List
sr@ijekavian: Листа контаката

en: Colors && Fonts
sr@ijekavian: Боје и фонтови

en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

en: Layout
sr@ijekavian: Распоред

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
sr@ijekavian: Напредна листа контаката

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
sr@ijekavian: Анимације листе контаката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
sr@ijekavian: &Анимирај измјене у листи контаката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
sr@ijekavian: &Претапај контакте како се појављују и нестају

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
sr@ijekavian: &Преклапај контакте како се појављују и нестају

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
sr@ijekavian: Самоскривање листе контаката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
sr@ijekavian: &Аутоматски сакривај листу контаката

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
sr@ijekavian: <p>Пошто усправне траке клизача заузимају простор, увели смо могућност самоскривања — трака неће бити доступна док не помјерите показивач миша изнад листе контаката.</p><p>(<b>Искључено</b> ако је попуњена опција <i>Сакриј усправну клизачку траку</i> изнад.)</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
sr@ijekavian: Сам сакриј у&справну клизачку траку

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
sr@ijekavian: Прековријеме послије којег ће се листа контаката и клизачка трака аутоматски сакрити.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
sr@ijekavian:  сек.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
sr@ijekavian: након што показивач напусти прозор

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
sr@ijekavian: &Мијењај величину прозора листе контаката да сви контакти стану на екран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
sr@ijekavian: Усидри промјену величине на &врху

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
sr@ijekavian: Усидри промјену величине на &дну

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
sr@ijekavian: П&осебни фонтови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
sr@ijekavian: Основни фонт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
sr@ijekavian: Мали фонт:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
sr@ijekavian: Боје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
sr@ijekavian: Осијенчи &мирујуће контакте:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
sr@ijekavian: Имена &група:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
sr@ijekavian: Изглед листе контаката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
sr@ijekavian: Ређање група:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
sr@ijekavian: ручно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
sr@ijekavian: Ређање контаката:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
sr@ijekavian: &Слике контаката кад су доступне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
sr@ijekavian: Ивице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
sr@ijekavian: Заобљени углови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
sr@ijekavian: Распореди метаконтакте по &групи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
sr@ijekavian: Контакти ван везе у &засебној групи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
sr@ijekavian: Линије гранања &стабла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
sr@ijekavian: &Увуци контакте

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
sr@ijekavian: <b>Увијек</b> искључује усправну клизачку траку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
sr@ijekavian: &Сакриј усправну клизачку траку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
sr@ijekavian: Идентитети умјесто налога у траци стања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
sr@ijekavian: Промијени садржај &облачића...

en: Show Icon
sr@ijekavian: Прикажи иконицу

en: Unsaved data?
sr@ijekavian: Несачувани подаци?

en: Reserved Layout Name
sr@ijekavian: Резервисано име распоред

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
sr@ijekavian: Распоред „%1“ је један од подразумијеваних и не може се пребрисати. Изаберите другачије име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
sr@ijekavian: Име распореда:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
sr@ijekavian: Преглед

en: Optimal width
sr@ijekavian: Оптимална ширина

en: Small
sr@ijekavian: Мала

en: Bold
sr@ijekavian: Подебљано

en: Italic
sr@ijekavian: Курзивно

en: Center
sr@ijekavian: Средина

en: Alignment
sr@ijekavian: Поравнање

en: Width
sr@ijekavian: Ширина

en: Tooltip Editor
sr@ijekavian: Уређивач облачића

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
sr@ijekavian: Овом стрелицом преуређујете ставке на списку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbDown)
en: v
sr@ijekavian: ↓

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbUp)
en: ^
sr@ijekavian: ↑

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbRemove)
en: <
sr@ijekavian: ←

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
sr@ijekavian: Овим стрелицама додајете и уклањате ставке из облачића контакта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, tbAdd)
en: >
sr@ijekavian: →

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
sr@ijekavian: Користећи стрелице, ставите десно ставке које желите да видите у облачићу контакта. Затим их можете разврстати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
sr@ijekavian: <b>Овдје можете прилагодити облачић контакта</b>

en: Reset sliders & options to default values
sr@ijekavian: Ресетуј клизаче и опције на подразумијевано

en: Execute
sr@ijekavian: Изврши

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AVDeviceConfig_VideoDevice)
en: Video
sr@ijekavian: Видео

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
sr@ijekavian: Уређај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
sr@ijekavian: Уређај:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
sr@ijekavian: Улаз:

[ctx: Label of a combo box containing video standards like PAL-B, NTSC-M, etc]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, standardLabel)
en: Standard:
sr@ijekavian: Стандард:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
sr@ijekavian: Изаберите уређај за видео улаз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
sr@ijekavian: Изаберите један од улаза које дају неки уређаји

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
sr@ijekavian: Изабери видео стандард

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
sr@ijekavian: Клизачи

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
sr@ijekavian: &Опције

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
sr@ijekavian: Радње

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
sr@ijekavian: &Опште

en: &Events
sr@ijekavian: &Догађаји

en: A&way Settings
sr@ijekavian: Поставке од&сутности

en: Cha&t
sr@ijekavian: Ћас&кање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
sr@ijekavian: Ауто. одсутност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
sr@ijekavian: &Аутоматска одсутност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
sr@ijekavian: Одсутност послије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
sr@ijekavian: минута неактивности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
sr@ijekavian: Укини одсутност чим се открије активност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
sr@ijekavian: Потврди постављање доступности

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
sr@ijekavian: Аутоматска порука о одсутности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
sr@ijekavian: &Посљедња употријебљена порука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
sr@ijekavian: &Сљедећа порука:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
sr@ijekavian: Наслов:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
sr@ijekavian: Порука:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
sr@ijekavian: Ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
sr@ijekavian: &Догађаји у прозору ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
sr@ijekavian: Ис&такни поруке које садрже мој надимак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
sr@ijekavian: &Аутоматска провјера правописа подразумијевана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
sr@ijekavian: &Богати текст подразумијеван

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
sr@ijekavian: &Увијек приказуј језичке

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
sr@ijekavian: Поставке &сучеља

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
sr@ijekavian: &Смјерница груписања прозорâ ћаскања

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
sr@ijekavian: Свако ћаскање ће имати свој прозор.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
sr@ijekavian: Отварај све поруке у новом прозору ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
sr@ijekavian: Групиши поруке истог налога у истом прозору ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
sr@ijekavian: Групиши све поруке у истом прозору ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
sr@ijekavian: Групиши поруке контаката из исте групе у истом прозору ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
sr@ijekavian: Групиши поруке истог метаконтакта у истом прозору ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
sr@ijekavian: Датуми порука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
sr@ijekavian: &Сасијеци име контакта са више знакова од:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
sr@ijekavian: Ограничава максималан број редова видљивих у прозору ћаскања да би се повећала брзина код компликованих распореда.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
sr@ijekavian: &Највише редова у прозору ћаскања:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
sr@ijekavian: Анимација није могућа јер издање КуТ‑а које имате не подржава видео формат МНГ.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
sr@ijekavian: Догађаји

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
sr@ijekavian: Обавјештења

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
sr@ijekavian: Анимирај иконицу у системској касети на долазну поруку

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
sr@ijekavian: Анимирај иконицу у системској касети кад год порука пристигне.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
sr@ijekavian: Анимирај &иконицу у системској касети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
sr@ijekavian: Лијеви клик миша на трепћућу иконицу у системској касети отвара поруку умјесто да минимизује и враћа листу контаката

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
sr@ijekavian: Лијеви клик миша на трепћућу иконицу у системској касети отвара долазну поруку умјесто да минимизује или врати листу контаката (нпр. да бисте провјерили ко шаље поруке). Средњи клик увијек отвара поруку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
sr@ijekavian: &Лијеви клик миша отвара поруку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
sr@ijekavian: Анимирај листу контаката или иконицу у системској касети на долазну поруку из отвореног ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
sr@ijekavian: Анимирај при поруци са отвореног ћаскања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
sr@ijekavian: Једно обавјештење за поруке од истог пошиљаоца

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
sr@ijekavian: Када порука стигне од корисника од кога већ постоји обавјештење о поруци, онда ће то обавјештење бити ажурирано да се назначи да је нова порука стигла, умјесто стварања новог обавјештења.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
sr@ijekavian: Дугме „Игнориши“ у искакачу нове поруке затвара прозор ћаскања за пошиљаоца

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
sr@ijekavian: Ако је већ отворен прозор ћаскања за пошиљаоца поруке дате у искакачу нове поруке, дугме „Игнориши“ ће затворити тај прозор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
sr@ijekavian: Дугме „Игнориши“ у искакачу нове поруке затвара ћаскање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
sr@ijekavian: Обавијести само за истакнуте поруке у групном ћаскању

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
sr@ijekavian: У веома активном групном ћаскању, важне поруке се могу издвојити искључењем обавјештењâ за неистакнуте поруке.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
sr@ijekavian: Изостави неистакнуте поруке у гру&пном ћаскању

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
sr@ijekavian: Користи иста обавјештења за догађаје у активном и осталим прозорима ћаскања на текућој површи (обично мање наметљиво)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
sr@ijekavian: <p>Ако је активирано, догађајима у прозорима ћаскања на текућој површи биће управљано као догађајима у активном прозору ћаскања: иконица у системској касети и иконица пошиљаоца у листи контаката нису анимиране, и догађај <i>Долазна порука у активном ћаскању</i> се користи за обавјештења. Прозори ћаскања на другим површима ће окидати обавјештења.</p><p>Ако није активирано, сви прозори ћаскања осим активног ће обавјештавати путем анимација (ако су активиране) и догађајем <i>Долазна порука</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
sr@ijekavian: Сматрај активним сва ћаскања на текућој &површи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
sr@ijekavian: Разно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
sr@ijekavian: Укључује догађаје ако је стање налога „Одсутан“

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
sr@ijekavian: Укључује обавјештења иако је стање вашег налога „Одсутан“ или мање доступан, нпр. „недоступан“ или „без узнемиравања“. Напомена: Ово не утиче на трептање иконице у системској касети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
sr@ijekavian: &Догађаји и током одсутности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
sr@ijekavian: Пребаци на површ која садржи прозор ћаскања пошиљаоца при отварању поруке од њега

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
sr@ijekavian: Ако већ постоји отворени прозор ћаскања за пошиљаоца поруке, отварање његове поруке ће вас пребацити на површ која садржи тај прозор ћаскања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
sr@ijekavian: Пребаци &на површ гдје је ћаскање при отварању поруке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
sr@ijekavian: Подигни прозор или језичак ћаскања на долазну поруку

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
sr@ijekavian: Ако већ постоји отворени прозор ћаскања за пошиљаоца пристигле поруке, тај прозор ће бити стављен на текућу површ, испред свих других прозора.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
sr@ijekavian: &Подигни прозор на долазну поруку

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
sr@ijekavian: Опште

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
sr@ijekavian: Системска касета

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
sr@ijekavian: Приказује иконицу у системској касети

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
sr@ijekavian: Подразумијевано, иконица системске касете указује на долазне поруке путем анимације. Клик лијевим или средњим дугметом миша отвориће поруку у новом прозору ћаскања, исто као и притисак дугмета „Прикажи“ у искакачу обавјештења.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
sr@ijekavian: &Иконица у системској касети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
sr@ijekavian: Почиње са главним прозором минимизованим у системској касети

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
sr@ijekavian: Почиње са главним прозором скривеним. Једино видљиво је иконица у системској касети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
sr@ijekavian: Сакривен &главни прозор по покретању

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
sr@ijekavian: Руковање порукама

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
sr@ijekavian: Одмах отварај долазне поруке

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
sr@ijekavian: Ако нема ниједног прозора ћаскања, биће отворен један када порука пристигне. Ако већ постоји прозор ћаскања за пошиљаоца, порука ће бити одмах приказана у њему.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
sr@ijekavian: Отварај поруке &одмах

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
sr@ijekavian: Користи ред за складиштење долазних порука

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
sr@ijekavian: Складишти нове поруке у реду за поруке. Нове поруке су поруке које не могу бити приказане у већ отвореном прозору. Само поруке у реду окидају обавјештење преко прозора ћаскања и анимација иконице у системској касети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
sr@ijekavian: Стављај поруке у &ред

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
sr@ijekavian: Додај и непрочитане поруке у ред

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
sr@ijekavian: Непрочитане поруке су поруке које ће бити приказане у већ отвореном али неактивном прозору ћаскања. Само долазне поруке у реду окидају обавјештење преко прозора ћаскања и анимација иконице у системској касети. Кад је ова опција искључена, само нове долазне поруке се стављају у ред, тј. поруке које се не могу приказати у већ отвореном прозору ћаскања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
sr@ijekavian: Стављај &непрочитане поруке у ред

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
sr@ijekavian: Почетно стање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
sr@ijekavian: Постави почетно стање

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
sr@ijekavian: Када покренете Копете док вам је рачунар на вези, сви ваши налози ће добити стање изабрано овдје. Налоге можете појединачно искључити одавдје у њиховим својствима.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
sr@ijekavian: ван везе

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
sr@ijekavian: на вези

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
sr@ijekavian: одсутан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
sr@ijekavian: заузет

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
sr@ijekavian: невидљив

en: &Style
sr@ijekavian: &Стил

en: &Emoticons
sr@ijekavian: &Емотикони

en: (No Variant)
sr@ijekavian: (без варијанте)

en: Choose Chat Window Style to Install
sr@ijekavian: Стила прозора за ћаскање за инсталирање

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
sr@ijekavian: Наведена архива се не може отворити.
    Провјерите да ли је правилна ЗИП или тар архива.

en: Cannot Open Archive
sr@ijekavian: Не могу да отворим архиву

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
sr@ijekavian: Не могу да нађем одговарајуће мјесто за инсталирање стила прозора ћаскања.

en: Cannot Find Styles Directory
sr@ijekavian: Не могу да нађем фасциклу стилова

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
sr@ijekavian: Наведена архива не садржи правилан стил прозора ћаскања.

en: Invalid Style
sr@ijekavian: Лош стил

en: The chat window style was successfully installed.
sr@ijekavian: Стил прозора ћаскања је успјешно инсталиран.

en: Install Successful
sr@ijekavian: Инсталација успјешна

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
sr@ijekavian: Непозната грешка при покушају инсталирања стила прозора ћаскања.

en: Unknown Error
sr@ijekavian: Непозната грешка

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
sr@ijekavian: Стил прозора ћаскања <resource>%1</resource> успјешно је обрисан.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
sr@ijekavian: Грешка при покушају брисања стила прозора ћаскања <resource>%1</resource>. Ваш налог можда нема дозвола да га уклони.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
sr@ijekavian: Инсталирање стила прозора ћаскања <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
sr@ijekavian: Наведена архива <filename>%1</filename> не се може отворити.
    Провјерите да ли је правилна ЗИП или тар архива.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
sr@ijekavian: Не могу да нађем одговарајуће мјесто за инсталирање стила прозора ћаскања <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
sr@ijekavian: Наведена архива <filename>%1</filename> не садржи правилан стил прозора ћаскања.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
sr@ijekavian: Непозната грешка при покушају инсталирања стила прозора ћаскања <resource>%1</resource>.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
sr@ijekavian[0]: %1 стил прозора ћаскања успјешно је инсталиран.
sr@ijekavian[1]: %1 стила прозора ћаскање успјешно су инсталирана.
sr@ijekavian[2]: %1 стилова прозора ћаскање успјешно је инсталирано.
sr@ijekavian[3]: Стил прозора ћаскања успјешно је инсталиран.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
sr@ijekavian: ja@pregled

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
sr@ijekavian: Ја

en: Jack
sr@ijekavian: Пера

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
sr@ijekavian: pera@pregled

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
sr@ijekavian: Пера

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
sr@ijekavian: Преглед сесије

en: Hello, this is an incoming message :-)
sr@ijekavian: Здраво, ово је долазна порука :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
sr@ijekavian: Здраво, ово је надовезана долазна порука.

en: Ok, this is an outgoing message
sr@ijekavian: У реду, ово је одлазна порука

en: Ok, an outgoing consecutive message.
sr@ijekavian: У реду, ово је надовезана одлазна порука.

en: Message that is being sent.
sr@ijekavian: Порука која се шаље.

en: Delivered message.
sr@ijekavian: Достављена порука.

en: Message that cannot be delivered.
sr@ijekavian: Порука која не може бити испоручена.

en: Here is an incoming colored message.
sr@ijekavian: Ево обојене долазне поруке.

en: This is an internal message
sr@ijekavian: Ово је интерна порука

en: performed an action
sr@ijekavian: изврши радњу

en: This is a highlighted message
sr@ijekavian: Ово је истакнута порука

en: Hello, this is an incoming file transfer request
sr@ijekavian: Здраво, ово је долазни захтјев за пренос фајла

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
sr@ijekavian: Здраво, ово је онемогућени долазни захтјев за пренос фајла

en: Bye
sr@ijekavian: Ћао

en: Configure Emoticon Themes
sr@ijekavian: Подеси теме емотикона

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
sr@ijekavian: Фонтови

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Основни фонт прозора ћаскања.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
sr@ijekavian: Основни &фонт:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
sr@ijekavian: Обични екрански фонт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
sr@ijekavian: Системски фонт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
sr@ijekavian: Посебан фонт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
sr@ijekavian: Боја обичног текста

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
sr@ijekavian: Боја &истакнутог:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
sr@ijekavian: Боја за истакнуте поруке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
sr@ijekavian: Боја позадине прозора ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
sr@ijekavian: Боја &позадине:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
sr@ijekavian: Боја позадине за истакнуте поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
sr@ijekavian: Боја по&задине истакнутог:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
sr@ijekavian: Боја веза у ћаскањима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
sr@ijekavian: Боја &веза:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
sr@ijekavian: Потискивање форматирања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
sr@ijekavian: Занемарује боје (позадина и текст) и фонтове (величина и породица) у долазним порукама.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
sr@ijekavian: Игнориши форматирање парњака

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
sr@ijekavian: Ако је попуњено, текстуално представљање емотикона у порукама биће замијењено сликом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
sr@ijekavian: &Користи сљедећу тему емотикона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
sr@ijekavian: &Управљај емотиконима...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
sr@ijekavian: Изглед прозора за ћаскање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
sr@ijekavian: Приказ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
sr@ijekavian: Групиши &надовезујуће поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
sr@ijekavian: &Збијени стил у собама за ћаскање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
sr@ijekavian: Стилови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
sr@ijekavian: Варијанта стила:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
sr@ijekavian: Добави нове стилове прозора ћаскања са Интернета

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
sr@ijekavian: &Добави нови...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
sr@ijekavian: &Инсталирај...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
sr@ijekavian: &Обриши

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
sr@ijekavian: Сваки језичак има

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
sr@ijekavian: Име контакта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
sr@ijekavian: Дугме за затварање

en: General Plugins
sr@ijekavian: Општи прикључци

en: &Manager
sr@ijekavian: &Менаџер

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
sr@ijekavian: Мени стања на вези

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
sr@ijekavian: Мени стања на вези протокола:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
sr@ijekavian: мени глобалног стања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
sr@ijekavian: само стања одговарајуће категорије

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
sr@ijekavian: сва стања родитељске категорије

en: Free For Chat
sr@ijekavian: слободан за ћаскање

en: Extended Away
sr@ijekavian: дуже одсутан

en: Idle
sr@ijekavian: мировање

en: Do Not Change
sr@ijekavian: без промјене

en: New Status
sr@ijekavian: Ново стање

en: New Group
sr@ijekavian: Нова група

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
sr@ijekavian: Додај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
sr@ijekavian: Додај групу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
sr@ijekavian: Категорија:

en: Title
sr@ijekavian: Наслов

en: Placeholder
sr@ijekavian: Мјестодржач

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
sr@ijekavian: Приказно име

en: Status Title
sr@ijekavian: наслов стања

en: Status Message
sr@ijekavian: Порука стања

en: Contact Icons
sr@ijekavian: Иконице контакта

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
sr@ijekavian: Распоред „%1“ је један од подразумијеваних и не може се обрисати.

en: Cannot Delete Default Layouts
sr@ijekavian: Не могу да бришем подразумијеване распореде

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
sr@ijekavian: <qt>Овај контакт је већ у листи контаката, као дјечији контакт од <b>%1</b></qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да стопите метаконтакте? <b>%1</b></qt>

en: Meta Contact Merge
sr@ijekavian: Стапање метаконтаката

[ctx: <tr><td>STATUS ICON <b>PROTOCOL NAME</b> (ACCOUNT NAME)</td><td>STATUS DESCRIPTION</td></tr>]
en: <tr style='white-space:pre'><td><img src="%1">&nbsp;</td><td><b>%2</b>&nbsp;(%3)</td><td align="right">%4</td></tr>
sr@ijekavian: <tr style='white-space:pre'><td><img src="%1"/>&nbsp;</td><td><b>%2</b>&nbsp;(%3)</td><td align="right">%4</td></tr>

en: %1 (%2/%3)
sr@ijekavian: %%1 (%2/%3)

en: Select Address Book
sr@ijekavian: Изаберите адресар

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
sr@ijekavian: Избор контакта

en: No writeable address book resource found.
sr@ijekavian: Није нађен уписив ресурс адресара.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
sr@ijekavian: Додајте или укључите један кроз Системске поставке КДЕ‑а.

en:  (already in address book)
sr@ijekavian:  (већ у адресару)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
sr@ijekavian: Овај чаробњак вам помаже да извезете брзогласничке контакте у КДЕ‑ов адресар.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
sr@ijekavian: &Избор адресара

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
sr@ijekavian: Изабрани контакти ће бити додати у КДЕ‑ов адресар.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
sr@ijekavian: Изабери &све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
sr@ijekavian: &Поништи избор

en: <Not Set>
sr@ijekavian: <није постављено>

en: Export to Address Book
sr@ijekavian: Извоз у адресар

en: Export
sr@ijekavian: Извези

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
sr@ijekavian: Постави поља у адресару према изабраним подацима из Копетеа

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
sr@ijekavian: Стапање са адресаром

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
sr@ijekavian: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
sr@ijekavian: Телефон код куће:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
sr@ijekavian: Телефон на послу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
sr@ijekavian: Мобилни телефон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblUrl)
en: URL:
sr@ijekavian: УРЛ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
sr@ijekavian: Презиме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
sr@ijekavian: Е‑пошта:

en: Create New Group...
sr@ijekavian: Направи нову групу...

en: &Move To
sr@ijekavian: &Премјести у

en: &Copy To
sr@ijekavian: &Копирај у

en: Merge Meta Contacts
sr@ijekavian: Стопи метаконтакте

en: Send Email...
sr@ijekavian: Пошаљи е‑пошту...

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
sr@ijekavian: Преименуј

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
sr@ijekavian: &Додај контакт

en: Select Account
sr@ijekavian: Избор налога

en: Add to Your Contact List
sr@ijekavian: Додај у листу контаката

en: &Properties
sr@ijekavian: &Својства

en: Please enter the name for the new group:
sr@ijekavian: Унесите име за нову групу:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да уклоните контакт <b>%1</b> из листе контаката?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да уклоните групу <b>%1</b> и све контакте које садржи?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните ове контакте из листе контаката?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните ове групе и контакте из листе контаката?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
sr@ijekavian: Налог %1 је ван везе. Желите ли заиста да премјестите овај метаконтакт?

en: Move contact
sr@ijekavian: Премијештање контакта

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
sr@ijekavian: Није постављена адреса е‑поште за овај контакт у КДЕ‑овом адресару.

en: No Email Address in Address Book
sr@ijekavian: Нема адресе е‑поште у адресару

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
sr@ijekavian: Овај контакт није нађен у КДЕ‑овом адресару. Провјерите да ли је контакт изабран у дијалогу својстава.

en: Not Found in Address Book
sr@ijekavian: Није нађено у адресару

en: Rename Contact
sr@ijekavian: Преименуј контакт

en: Remove Contact
sr@ijekavian: Уклони контакт

en: Send Single Message...
sr@ijekavian: Пошаљи једну поруку...

en: &Add Subcontact
sr@ijekavian: Додај &потконтакт

en: Rename Group
sr@ijekavian: Преименуј групу

en: Remove Group
sr@ijekavian: Уклони групу

en: Send Message to Group
sr@ijekavian: Пошаљи поруку групи

en: &Add Contact to Group
sr@ijekavian: Додај контакт у &групу

en: Rename
sr@ijekavian: Преименуј

en: Make Meta Contact
sr@ijekavian: Направи метаконтакт

en: Add Contact
sr@ijekavian: Додавање контакта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
sr@ijekavian: &Име:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
sr@ijekavian: Иконице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
sr@ijekavian: Посебне &иконице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
sr@ijekavian: О&творено:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
sr@ijekavian: З&атворено:

en: Properties of Group %1
sr@ijekavian: Својства групе %1

en: Custom &Notifications
sr@ijekavian: Посебна &обавјештења

en: Properties of Meta Contact %1
sr@ijekavian: Својства метаконтакта %1

en: Sync KABC...
sr@ijekavian: Синхронизуј КАБЦ...

en: (custom name)
sr@ijekavian: (посебно име)

en: (nick name)
sr@ijekavian: (надимак)

en: (formatted name)
sr@ijekavian: (форматирано име)

en: (contact id)
sr@ijekavian: (ИД контакта)

en: No Contacts with Photo Support
sr@ijekavian: Нема контаката са подршком за фотографије

en: No contacts were imported from the address book.
sr@ijekavian: Ниједан контакт није увезен из адресара.

en: No Change
sr@ijekavian: Без промјене

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
sr@ijekavian: Веза с адресаром

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
sr@ijekavian: Извези детаље контакта у КДЕ‑ов адресар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
sr@ijekavian: Извези &детаље...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
sr@ijekavian: Увези контакте из КДЕ‑овог адресара

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
sr@ijekavian: &Увези контакте

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
sr@ijekavian: Извор приказног имена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
sr@ijekavian: &Из адресара (потребна веза с адресаром)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
sr@ijekavian: Из контакта:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
sr@ijekavian: Контакт са којим се синхронизује приказно име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
sr@ijekavian: Посе&бно:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
sr@ijekavian: Извор слике

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
sr@ijekavian: &Из адресара (потребна веза с адресаром)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
sr@ijekavian: Фотографија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
sr@ijekavian: Посебна:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
sr@ijekavian: Изабери...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
sr@ijekavian: &Синхронизуј слику са адресаром

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
sr@ijekavian: &Напредно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
sr@ijekavian: Попуните да бисте поставили посебне иконице за овај контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
sr@ijekavian: Посебне &иконице стања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
sr@ijekavian: &На вези:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
sr@ijekavian: &Ван везе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
sr@ijekavian: &Одсутан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
sr@ijekavian: Не&познато:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
sr@ijekavian: &Група:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
sr@ijekavian: Унос у адресару:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
sr@ijekavian: Идентитет налога

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
sr@ijekavian: Изаберите идентитет за налоге:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
sr@ijekavian: <img name="foobar" /> Мој налог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
sr@ijekavian: идентитет

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
sr@ijekavian: Детаљни подаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
sr@ijekavian: Е‑пошта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
sr@ijekavian: Приватни телефон:

en: Identity Information
sr@ijekavian: Подаци о идентитету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
sr@ijekavian: Без фотографије

en: General Information
sr@ijekavian: Општи подаци

en: Detailed Information
sr@ijekavian: Детаљни подаци

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
sr@ijekavian: Општи подаци

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
sr@ijekavian: Изабери слику

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
sr@ijekavian: Уклони слику

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
sr@ijekavian: Прикажи као:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
sr@ijekavian: Надимак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
sr@ijekavian: Име идентитета

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
sr@ijekavian: Кликните да додате нови налог

en: View
sr@ijekavian: Прикажи

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
sr@ijekavian: &Уређивање

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
sr@ijekavian: Трака брзе претраге

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
sr@ijekavian: &Друге радње

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
sr@ijekavian: &Групе

en: Global status message
sr@ijekavian: Глобална порука стања

en: Service messages
sr@ijekavian: Сервисне поруке

en: &Export Contacts...
sr@ijekavian: &Извези контакте...

en: &Away
sr@ijekavian: &Одсутан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
sr@ijekavian: &Заузет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
sr@ijekavian: &Невидљив

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
sr@ijekavian: &На вези

en: &Set Status
sr@ijekavian: &Постави стање

en: Configure &Global Shortcuts...
sr@ijekavian: Подеси &глобалне пречице...

en: Show &All
sr@ijekavian: Прикажи &све

en: Show Offline &Users
sr@ijekavian: Прикажи &кориснике ван везе

en: Show Empty &Groups
sr@ijekavian: Прикажи &празне групе

en: Read Message
sr@ijekavian: Читање поруке

en: Read the next pending message
sr@ijekavian: Прочитајте сљедећу поруку на реду

en: Show/Hide Contact List
sr@ijekavian: Прикажи/сакриј листу контаката

en: Show or hide the contact list
sr@ijekavian: Приказује се или сакрива листа контаката

en: Set Away/Back
sr@ijekavian: Постави одсутан/присутан

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Затварањем главног прозора Копете ће наставити да ради у системској касети. Употријебите <i>Напусти</i> из менија <i>Фајл</i> да бисте напустили програм.</qt>

en: Docking in System Tray
sr@ijekavian: Пристајем у системску касету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, mResource)
en: Kopete
sr@ijekavian: Копете

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
sr@ijekavian: <b>Наслов&nbsp;стања:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
sr@ijekavian: <br /><b>Порука&nbsp;стања:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
sr@ijekavian: Копете, брзи гласник за КДЕ

en: (c) 2001-2004, Duncan Mac-Vicar Prett
    (c) 2002-2016, Kopete Development Team
sr@ijekavian: © 2001–2004, Данкан Мак‑Викар Прет
    © 2002–2016, развојни тим Копетеа

en: Pali Rohár
sr@ijekavian: Пали Рохар

en: Developer and maintainer
sr@ijekavian: Програмер и одржавалац

en: Duncan Mac-Vicar Prett
sr@ijekavian: Данкан Мак‑Викар Прет

en: Developer and Project founder
sr@ijekavian: Програмер и оснивач пројекта

en: Andre Duffeck
sr@ijekavian: Андре Дуфек

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
sr@ijekavian: Програмер, одржавалац прикључка Јахуа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
sr@ijekavian: Програмер

en: Andy Goossens
sr@ijekavian: Анди Госенс

en: Chris Howells
sr@ijekavian: Крис Хауелс

en: Developer, Connection status plugin author
sr@ijekavian: Програмер, аутор прикључка стања везе

en: Cláudio da Silveira Pinheiro
sr@ijekavian: Клаудио да Силвеира Пињеиро

en: Developer, Video device support
sr@ijekavian: Програмер, подршка за видео уређаје

en: Gregg Edghill
sr@ijekavian: Грег Еџхил

en: Developer, MSN
sr@ijekavian: Програмер, МСН

en: Grzegorz Jaskiewicz
sr@ijekavian: Гжегож Јашкјевич

en: Developer, Gadu plugin maintainer
sr@ijekavian: Програмер, одржавалац прикључка гаду‑гадуа

en: Gustavo Pichorim Boiko
sr@ijekavian: Густаво Пикорим Бојко

en: Matt Rogers
sr@ijekavian: Мат Роџерс

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
sr@ijekavian: Водећи програмер, одржавалац прикључака ајсикјуа и АИМ‑а

en: Michel Hermier
sr@ijekavian: Мишел Ермје

en: IRC plugin maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац прикључка ИРЦ‑а

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
sr@ijekavian: Водећи програмер, одржавалац прикључака Телепатије и МСН месенџера

en: Olivier Goffart
sr@ijekavian: Оливје Гофар

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
sr@ijekavian: Водећи програмер, одржавалац прикључка МСН‑а

en: Ollivier Lapeyre Johann
sr@ijekavian: Јохан Оливје Лапер

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
sr@ijekavian: Цртач, програмер, одржавалац графике

en: Richard Smith
sr@ijekavian: Ричард Смит

en: Developer, UI maintainer
sr@ijekavian: Програмер, одржавалац корисничког сучеља

en: Tiago Salem Herrmann
sr@ijekavian: Тијаго Салем Херман

en: Developer, WLM plugin maintainer
sr@ijekavian: Програмер, одржавалац прикључка Виндоуз лајв месенџера

en: Till Gerken
sr@ijekavian: Тил Геркен

en: Developer, Jabber plugin maintainer
sr@ijekavian: Програмер, одржавалац прикључка џабера

en: Will Stephenson
sr@ijekavian: Вил Стивенсон

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
sr@ijekavian: Водећи програмер, одржавалац групвајза

en: Rafael Fernández López
sr@ijekavian: Рафел Фернандез Лопез

en: Roman Jarosz
sr@ijekavian: Роман Јарош

en: Developer, AIM and ICQ
sr@ijekavian: Програмер, АИМ и ајсикју

en: Charles Connell
sr@ijekavian: Чарлс Конел

en: Tejas Dinkar
sr@ijekavian: Теђас Динкар

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
sr@ijekavian: Програмер, одржавалац прикључка Бонжура

en: Konki style author
sr@ijekavian: Аутор конки-стила

en: Hacker style author
sr@ijekavian: Аутор хакерског стила

en: Luciash d' Being
sr@ijekavian: Луцијаш Дебејнг

en: Kopete's icon author
sr@ijekavian: Аутор Копетеових иконица

en: Steve Cable
sr@ijekavian: Стив Кејбл

en: Sounds
sr@ijekavian: Звукови

en: Jessica Hall
sr@ijekavian: Џесика Хол

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
sr@ijekavian: Богиња документације, испробавање грешака и закрпа.

en: Justin Karneges
sr@ijekavian: Џастин Карнегис

en: Iris Jabber Backend Library
sr@ijekavian: Ајрис, позадинска библиотека за џабер

en: Tom Linsky
sr@ijekavian: Том Лински

en: OscarSocket author
sr@ijekavian: Написао OscarSocket

en: Olaf Lueg
sr@ijekavian: Олаф Луег

en: Kmerlin MSN code
sr@ijekavian: Кôд К‑мерлина (МСН клијент)

en: Chetan Reddy
sr@ijekavian: Четан Реди

en: Former developer
sr@ijekavian: Бивши програмер

en: Nick Betcher
sr@ijekavian: Ник Бечер

en: Former developer, project co-founder
sr@ijekavian: Бивши програмер, суоснивач пројекта

en: Ryan Cumming
sr@ijekavian: Рајан Каминг

en: Stefan Gehn
sr@ijekavian: Штефан Ген

en: Martijn Klingens
sr@ijekavian: Мартајн Клингенс

en: Andres Krapf
sr@ijekavian: Андрес Крапф

en: Carsten Pfeiffer
sr@ijekavian: Карстен Пфајфер

en: Misc bugfixes and enhancements
sr@ijekavian: Разне исправке грешака и побољшања

en: Zack Rusin
sr@ijekavian: Зaк Расин

en: Former developer, original Gadu plugin author
sr@ijekavian: Бивши програмер, првобитни аутор прикључка гаду‑гадуа

en: Richard Stellingwerff
sr@ijekavian: Рихард Стелингверф

en: Daniel Stone
sr@ijekavian: Данијел Стоун

en: Former developer, Jabber plugin author
sr@ijekavian: Бивши програмер, аутор прикључка џабера

en: Chris TenHarmsel
sr@ijekavian: Кристофер Тенхармсел

en: Former developer, Oscar plugin
sr@ijekavian: Бивши програмер, прикључак оскара

en: Hendrik vom Lehn
sr@ijekavian: Хендрик фом Лен

en: Gav Wood
sr@ijekavian: Гав Вуд

en: Former developer and WinPopup maintainer
sr@ijekavian: Бивши програмер и одржавалац прикључка Винпопапа

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
sr@ijekavian: Не учитавај прикључке. Ова опција потискује све друге опције.

en: Disable auto-connection
sr@ijekavian: Искључи аутоматско повезивање

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
sr@ijekavian: Аутоматски се повежи на наведене налоге. Више налога можете
    задати запетама раздвојеним списком.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
sr@ijekavian: Не учитавај наведене прикључке. Више прикључака можете
    задати запетама раздвојеним списком.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
sr@ijekavian: Учитај само наведене прикључке. Више прикључака можете
    задати запетама раздвојеним списком. Ова опција нема
    ефекта уз опцију --noplugins, и потискује све друге
    опције везане за прикључке у командној линији.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
sr@ijekavian: УРЛ‑ови за просљеђивање Копетеу / теме емотикона за инсталирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
sr@ijekavian: &Очисти

en: Edit Message
sr@ijekavian: Уређивање поруке

en: Edit Message...
sr@ijekavian: Уреди поруку...

en: Edit Statuses...
sr@ijekavian: Измијени стања...

en: Configure Statuses
sr@ijekavian: Подеси стања

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
sr@ijekavian: циљних KiB

note: i18n: General Purpose In/Out
en: GPIO
sr@ijekavian: ГП‑У/И

en: Flicker Reduction
sr@ijekavian: смањење трептања

en: Framerate
sr@ijekavian: проток кадрова

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
sr@ijekavian: алтернативни УСБ

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
sr@ijekavian: свјетла

en: Reset Camera
sr@ijekavian: ресетовање камере

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
sr@ijekavian: АГЦ за хроминансу

note: i18n: Combfilter
en: combfilter
sr@ijekavian: гребенасти филтер

note: i18n: Automute
en: automute
sr@ijekavian: аутоматско утишавање

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
sr@ijekavian: десеткујући филтер за луминансу

note: i18n: Analog/Digital Conversion Crush (!!! aGc is a typo !!! => aDc)
en: agc crush
sr@ijekavian: АДЦ слом

note: i18n: Video Cassette Recorder Hack (improves sync on poor VCR tapes)
en: vcr hack
sr@ijekavian: хак за видео-рикордере

note: i18n: Whitecrush Upper (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; upper threshold)
en: whitecrush upper
sr@ijekavian: горњи слом бијелог

note: i18n: Whitecrush Lower (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; lower threshold)
en: whitecrush lower
sr@ijekavian: доњи слом бијелог

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
sr@ijekavian: однос U-V

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
sr@ijekavian: пун опсег луминансе

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
sr@ijekavian: раслојавање

en: Invert
sr@ijekavian: инвертовање

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
sr@ijekavian: парно поље y‑помака

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
sr@ijekavian: непарно поље y‑помака

note: i18n: Green Balance
en: green balance
sr@ijekavian: равнотежа зелене

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
sr@ijekavian: магнитуда ДАЦ‑а

note: i18n: Band Filter
en: band filter
sr@ijekavian: појасни филтер

note: i18n: RGB Gamma
en: rgb gamma
sr@ijekavian: РГБ гама

note: i18n: Reset Level
en: reset level
sr@ijekavian: ресетовање нивоа

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
sr@ijekavian: напон поларизације пиксела

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
sr@ijekavian: сузбијање шума (глачање)

en: Minimum Clock Divider
sr@ijekavian: најмањи дјелилац такта

en: Webcam Effects
sr@ijekavian: ефекти веб камере

en: Infrared
sr@ijekavian: инфрацрвено

note: i18n: Black/White
en: B/W
sr@ijekavian: црно‑бијело

en: Auto Luminance Control
sr@ijekavian: аутоматско управљање луминансом

en: Horizontal Edge Enhancement
sr@ijekavian: водоравно побољшање ивица

en: Vertical Edge Enhancement
sr@ijekavian: усправно побољшање ивица

en: Lens Shading Compensation
sr@ijekavian: поправка засјенчења сочива

en: Maximum Exposure Time
sr@ijekavian: најдужа експозиција

en: Red Saturation
sr@ijekavian: засићење црвене

en: Blue Saturation
sr@ijekavian: засићење плаве

en: Luminance Bandpass
sr@ijekavian: појасно пропуштање луминансе

en: Luminance Bandpass Weight
sr@ijekavian: тежина појасног пропуштања луминансе

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
sr@ijekavian: високофреквентно раслојавање луминансе

en: Force Color ON
sr@ijekavian: наметање боје укључено

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
sr@ijekavian: управљање појачањем хроминансе

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
sr@ijekavian: временска константа видео-рикордера

en: Luminance Delay Compensation
sr@ijekavian: поправка застоја луминансе

en: Vertical Noise Reduction
sr@ijekavian: усправно смањење шума

en: Save User Settings
sr@ijekavian: Сачувај корисничке поставке

en: Restore User Settings
sr@ijekavian: Врати корисничке поставке

en: Restore Factory Settings
sr@ijekavian: Врати фабричке поставке

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
sr@ijekavian: режим боје

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
sr@ijekavian: аутоматска контура

en: Contour
sr@ijekavian: контура

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
sr@ijekavian: поправка позадинског свјетла

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
sr@ijekavian: без трептања

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
sr@ijekavian: смањење шума

en: Compression Target
sr@ijekavian: циљ компресије

en: Color Filter
sr@ijekavian: филтер боја

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
sr@ijekavian: вријеме трансакције (ms)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
sr@ijekavian: бафера по трансакцији

note: i18n: off / disable flicker compensation
en: NoFliker
sr@ijekavian: без сузбијања

en: Automatic
sr@ijekavian: аутоматски

en: Quality
sr@ijekavian: квалитет

en: Off
sr@ijekavian: искључена

en: Both
sr@ijekavian: оба

en: On
sr@ijekavian: укључен

en: Brightness
sr@ijekavian: освјетљај

en: Hue
sr@ijekavian: нијанса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
sr@ijekavian: Боја

en: Contrast
sr@ijekavian: контраст

en: Whiteness
sr@ijekavian: бјелина

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
sr@ijekavian: аутоматска поправка освјетљаја и контраста

en: Automatic Color Correction
sr@ijekavian: аутоматска поправка боја

en: Vertical Flip
sr@ijekavian: усправно превртање

en: Horizontal Flip
sr@ijekavian: водоравно превртање

en: Saturation
sr@ijekavian: засићење

en: Volume
sr@ijekavian: јачина

en: Balance
sr@ijekavian: равнотежа

en: Bass
sr@ijekavian: бас

en: Treble
sr@ijekavian: сопран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
sr@ijekavian: Утишај

en: Loudness
sr@ijekavian: гласноћа

en: Black Level
sr@ijekavian: ниво црне

en: Automatic White Balance
sr@ijekavian: аутоматска равнотежа бијеле

en: Do White Balance
sr@ijekavian: уравнотежавање бијеле

en: Red Balance
sr@ijekavian: равнотежа црвене

en: Blue Balance
sr@ijekavian: равнотежа плаве

en: Gamma
sr@ijekavian: гама

en: Exposure
sr@ijekavian: експозиција

en: Automatic Gain
sr@ijekavian: аутоматско појачање

en: Gain
sr@ijekavian: појачање

en: Horizontal Center
sr@ijekavian: водоравно центрирање

en: Vertical Center
sr@ijekavian: усправно центрирање

en: Power Line Frequency
sr@ijekavian: фреквенција струјног извора

en: Automatic Hue
sr@ijekavian: аутоматска нијанса

en: White Balance Temperature
sr@ijekavian: температура равнотеже бијеле

en: Sharpness
sr@ijekavian: оштрина

en: Backlight Compensation
sr@ijekavian: поправка позадинског свјетла

en: Chroma AGC
sr@ijekavian: АГЦ хроминансе

en: Color Killer
sr@ijekavian: укидач боја

en: Color Effects
sr@ijekavian: ефекти боје

en: Rotate
sr@ijekavian: ротирање

en: Background color
sr@ijekavian: боја позадине

en: Chroma Gain
sr@ijekavian: појачање хроминансе

en: Illuminator 1
sr@ijekavian: освјетљивач 1

en: Illuminator 2
sr@ijekavian: освјетљивач 2

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
sr@ijekavian: Дошло је до прекида мрежне везе. Програм је сада у режиму ван везе. Желите ли да програм настави мрежне операције када мрежа поново буде доступна?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
sr@ijekavian: Овај програм је тренутно у режиму ван везе. Да ли желите да се повежете?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
sr@ijekavian: Овај програм је тренутно у режиму ван везе. Желите ли да се повежете да би се овај поступак извршио?

en: Leave Offline Mode?
sr@ijekavian: Напустити режим ван везе?

en: Connect
sr@ijekavian: Повежи се

en: Stay Offline
sr@ijekavian: Остани ван везе

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
sr@ijekavian: Не могу наћи contactlist.xml у Копетеовим програмским подацима.

en: Could not open contact list file.
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл листе контаката.

en: Could not write contact list to a file.
sr@ijekavian: Не могу да упишем фајл листе контаката.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Копете не подржава „%1“.</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
sr@ijekavian: Не могу да синхронизујем са КДЕ‑овим адресаром

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
sr@ijekavian: Не користи

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
sr@ijekavian: <qt>Други програм је додао адресу овом контакту.<br />Желите ли да је користите у Копетеу?<br /><b>Протокол:</b> %1<br /><b>Адреса:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
sr@ijekavian: Увоз адресе из адресара

en: Use
sr@ijekavian: Користи

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Један или више ваших налога који користе %1 ван везе су. Већина система мора бити повезана да би се додавали контакти. Повежите те налоге и покушајте поново.</qt>|/|<qt>Један или више ваших налога који користе $[аку %1] ван везе су. Већина система мора бити повезана да би се додавали контакти. Повежите те налоге и покушајте поново.</qt>

en: Not Connected
sr@ijekavian: Није повезан

en: Choose Account
sr@ijekavian: Избор налога

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Још увијек нисте подесили налог за <b>%1</b>. Направите налог, повежите га, и покушајте поново.</qt>|/|<qt>Још увијек нисте подесили налог за <b>$[аку %1]</b>. Направите налог, повежите га, и покушајте поново.</qt>

en: No Account Found
sr@ijekavian: Налог није нађен

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Није било могуће додати контакт.</qt>

en: Could Not Add Contact
sr@ijekavian: Не могу да додам контакт

en: You have been disconnected
sr@ijekavian: Веза је прекинута

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
sr@ijekavian: Повезали сте се са другог клијента или рачунара на налог „%1“

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
sr@ijekavian: Већина власничких брзогласничких сервиса не дозвољава да се повежете са више од једне локације. Провјерите да неко не користи ваш налог без ваше дозволе. Ако вам је потребан сервис који подржава повезивање са различитих локација у исто вријеме, користите протокол џабер.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
sr@ijekavian: Није дозвољено да сами себе додате у листу контаката. „%1“ неће бити додато у налог „%2“.

en: Error Creating Contact
sr@ijekavian: Грешка при прављењу контакта

en: Properties
sr@ijekavian: Својства

en: Edit Account
sr@ijekavian: Уреди налог

en: You have been added
sr@ijekavian: Додати сте

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
sr@ijekavian: Додај...

en: Authorize
sr@ijekavian: Овласти

en: Block
sr@ijekavian: Блокирај

en: Info...
sr@ijekavian: Инфо...

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
sr@ijekavian: Контакт <b>%1</b> вас је додао на своју листу контаката.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
sr@ijekavian: Емитује се при измјени изгледа листе контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
sr@ijekavian: Подршка за емотиконе у Копетеу.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
sr@ijekavian: Да ли се у прозору ћаскања користи системски фонт.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
sr@ijekavian: Боја за означавање мирујућих контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
sr@ijekavian: Да ли користити другачију боју за мирујуће контакте.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
sr@ijekavian: Својства контакта дата у облачићу контакта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
sr@ijekavian: Ређање група у листи контаката

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
sr@ijekavian: Приказ иконица у листи контаката — иконица протокола или фотографија контакта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
sr@ijekavian: Ивице око фотографије контакта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
sr@ijekavian: Заобљени углови фотографије контакта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
sr@ijekavian: Приказ листе контаката као стабла.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
sr@ijekavian: Контакти увучени ако се не виде линије стабла.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
sr@ijekavian: Сакривена усправна клизачка трака.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
sr@ijekavian: Контакти су распоређени по групи.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
sr@ijekavian: Посебни фонтови за листу контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
sr@ijekavian: Аутоматска промјена величине главног прозора.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
sr@ijekavian: Угао који је сидро главног прозора при промјени величине.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
sr@ijekavian: Нормалан фонт за листу контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
sr@ijekavian: Мали фонт за листу контаката (за поруке стања).

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
sr@ijekavian: Боја за име групе.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
sr@ijekavian: Анимација листе контаката на промјене у њој.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
sr@ijekavian: Израњање и утапање при промјенама стања контакта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
sr@ijekavian: Сажимање и ширење при промјенама стања контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
sr@ijekavian: Аутоматско одложено скривање листе контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
sr@ijekavian: Аутоматско одложено скривање усправне клизачке траке у листи контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
sr@ijekavian: Прековријеме аутоматског скривања

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
sr@ijekavian: Корисници ван везе приказани у листи контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
sr@ijekavian: Празне групе приказане у листи контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
sr@ijekavian: Идентитети умјесто налога у траци стања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
sr@ijekavian: Корисници ван везе приказани у засебној групи.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
sr@ijekavian: Копете се сидри по покретању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
sr@ijekavian: Иконица Копетеа у системској касети.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
sr@ijekavian: Поруке иду у ред.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
sr@ijekavian: Непрочитане поруке иду у ред.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
sr@ijekavian: Навигација мишем само у листи контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
sr@ijekavian: Повезивање по прекиду везе.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
sr@ijekavian: Дизање приказа порука на нову поруку.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
sr@ijekavian: Догађаји у прозору ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
sr@ijekavian: У ред иду само истакнуте поруке у групном ћаскању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
sr@ijekavian: У ред иду само поруке са друге површи

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
sr@ijekavian: Једно обавјештење за поруке од истог пошиљаоца.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
sr@ijekavian: Игнорисање балонског обавјештења затвара приказ ћаскања

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
sr@ijekavian: Обавјештење трептањем у касети

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
sr@ijekavian: Лијеви клик на трептање у касети отвара поруку.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
sr@ijekavian: Анимација на поруку са отвореног ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
sr@ijekavian: Обавјештење трептањем у касети поставља површ приказа ћаскања

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
sr@ijekavian: Догађаји и током одсутности.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
sr@ijekavian: Смјерница груписања прозора̂ ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
sr@ijekavian: Провјера правописа подразумијевана.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
sr@ijekavian: Богати текст подразумијеван.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
sr@ijekavian: Дугме за слање у прозору ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
sr@ijekavian: Датуми порука.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
sr@ijekavian: Сасијецање имена контакта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
sr@ijekavian: Највећа дужина имена контакта без сасијецања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
sr@ijekavian: Највећи број приказаних порука у прозору ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
sr@ijekavian: Истицање порука које садрже ваш надимак.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
sr@ijekavian: Прикључак приказа за прозор ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
sr@ijekavian: Аутоматска одсутност.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
sr@ijekavian: Прековријеме аутоматске одсутности.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
sr@ijekavian: Постављање присутности чим се открије активност.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
sr@ijekavian: Потврда прије враћања из аутоматске одсутности

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
sr@ijekavian: Аутоматска одсутност поставља посљедњу поруку о одсутности.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
sr@ijekavian: Аутоматска одсутност поставља посебну поруку о одсутности.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
sr@ijekavian: Посебан наслов аутоматске одсутности.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
sr@ijekavian: Посебна порука аутоматске одсутности.

en: I am gone right now, but I will be back later
sr@ijekavian: Тренутно ме нема, али вратићу се касније

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
sr@ijekavian: Глатко клизање у листи контаката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
sr@ijekavian: Језичци увијек приказани.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
sr@ijekavian: Сваки језичак приказује име контакта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
sr@ijekavian: Сваки језичак даје дугме за затварање.

en: Outgoing Message Sent
sr@ijekavian: Одлазна порука је послата

en: A contact sent you a buzz/nudge.
sr@ijekavian: Контакт вам је послао зврц/гуркање.

en: User <i>%1</i> is typing a message
sr@ijekavian: Корисник <i>%1</i> куца поруку

[ctx: @action]
en: Chat
sr@ijekavian: Ћаскај

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Грешка при прављењу новог прозора за ћаскање. Прозор није направљен.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
sr@ijekavian: Грешка при прављењу прозора ћаскања

en: Enter Arguments
sr@ijekavian: Унесите аргументе

en: Enter the arguments to %1:
sr@ijekavian: Унесите аргументе за %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
sr@ijekavian: Псеудоним „%1“ се проширује сам у себе.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
sr@ijekavian[0]: „%2“ захтијева бар %1 аргумент.
sr@ijekavian[1]: „%2“ захтијева бар %1 аргумента.
sr@ijekavian[2]: „%2“ захтијева бар %1 аргумената.
sr@ijekavian[3]: „%2“ захтијева бар један аргумент.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
sr@ijekavian[0]: „%2“ има највише %1 аргумент.
sr@ijekavian[1]: „%2“ има највише %1 аргумента.
sr@ijekavian[2]: „%2“ има највише %1 аргумената.
sr@ijekavian[3]: „%2“ има највише један аргумент.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
sr@ijekavian: Нисте овлашћени да извршавате наредбу „%1“.

en: Command Error
sr@ijekavian: Грешка наредбе

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /help [<наредба>] — за набрајање доступних наредби, или помоћ за наведену наредбу.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /url — отвара посљедњи УРЛ у текућем ћаскању у подразумијеваном прегледачу.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /close — затвара текући приказ.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /part — затвара текући приказ.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /clear — чисти бафер ћаскања у активном приказу.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /away [<разлог>] — поставља одсутан/присутан само у текућем налогу.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /awayall [<разлог>] — поставља одсутан/присутан у свим налозима.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /say <текст> — изговара текст у овом ћаскању. Исто као када само упишете поруку, али је врло корисно за скрипте.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /exec [-o] <наредба> — извршава се наведена наредба и приказује излаз из бафера ћаскања. Ако се наведе -o, излаз се шаље свим учесницима ћаскања.

en: Available Commands:
sr@ijekavian: Доступне наредбе:

en: 
    Type /help <command> for more information.
sr@ijekavian: 
    Откуцајте /help <наредба> за више информација.

en: There is no help available for '%1'.
sr@ijekavian: Помоћ није доступна за „%1“.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Приступ шкољци је ограничен на вашем систему. Наредба /exec неће функционисати.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Неуспешно покретање процеса из наредбе /exec.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
sr@ijekavian: Наредбе

en: &Add to Your Contact List
sr@ijekavian: &Додај у листу контаката

en: Visible when offline
sr@ijekavian: Видљив кад је ван везе

en: Move Contact
sr@ijekavian: Премјести контакт

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
sr@ijekavian: Изаберите метаконтакт у који желите да премјестите овај контакт:

en: Create a new metacontact for this contact
sr@ijekavian: Направи нови метаконтакт за овај контакт

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
sr@ijekavian: Ако одаберете ову опцију, биће направљен нови метаконтакт на врху са именом овог контакта. Затим ће контакт бити премјештен у њега.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
sr@ijekavian: Овај корисник тренутно није доступан. Покушајте са протоколом који омогућава слање ван везе, или сачекајте док корисник поново не буде на вези.

en: User is Not Reachable
sr@ijekavian: Корисник није доступан

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните контакт „%1“ из листе контаката?

[ctx: @label:textbox %3 is contact-display-name, %1 is its status]
en: <b><nobr>%3</nobr></b><br /><img src="%2">&nbsp;%1
sr@ijekavian: <b><nobr>%3</nobr></b><br /><img src="%2" />&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox %4 is contact-display-name, %3 is contact-id, %1 is its status]
en: <nobr><b>%4</b> (%3)</nobr><br /><img src="%2">&nbsp;%1
sr@ijekavian: <nobr><b>%4</b> (%3)</nobr><br /><img src="%2" />&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
sr@ijekavian: <br /><b>Пуно име:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
sr@ijekavian: <br /><b>Мирује:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
sr@ijekavian: <br /><b>Домаћа страница:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
sr@ijekavian: <br /><b>Наслов&nbsp;стања:</b>&nbsp;%1

[ctx: <days>d <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %4d %3h %2m %1s
sr@ijekavian: %4д %3ч %2м %1с

[ctx: <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %3h %2m %1s
sr@ijekavian: %3ч %2м %1с

[ctx: <minutes>m <seconds>s]
en: %2m %1s
sr@ijekavian: %2м %1с

en: Full Name
sr@ijekavian: пуно име

en: Idle Time
sr@ijekavian: вријеме мировања

en: Online Since
sr@ijekavian: на вези од

en: Last Seen
sr@ijekavian: посљедње виђен

en: First Name
sr@ijekavian: име

en: Last Name
sr@ijekavian: презиме

en: Private Phone
sr@ijekavian: приватни телефон

en: Private Mobile Phone
sr@ijekavian: приватни мобилни телефон

en: Work Phone
sr@ijekavian: телефон на послу

en: Work Mobile Phone
sr@ijekavian: мобилни телефон на послу

en: Email Address
sr@ijekavian: адреса е‑поште

en: Nick Name
sr@ijekavian: надимак

en: Custom Name
sr@ijekavian: посебно име

en: Shown even if offline
sr@ijekavian: приказан чак и ван везе

en: Top Level
sr@ijekavian: Врх

en: Not in your contact list
sr@ijekavian: Није у листи контаката

en: Offline Users
sr@ijekavian: Корисници ван везе

[ctx: Identity tooltip information: <nobr>ICON <b>NAME</b></nobr><br /><br />]
en: <nobr><img src="kopete-identity-icon:%1"> <b>%2</b></nobr><br /><br />
sr@ijekavian: <nobr><img src="kopete-identity-icon:%1" /> <b>%2</b></nobr><br /><br />

[ctx: Account tooltip information: <nobr>ICON <b>PROTOCOL:</b> NAME (<i>STATUS</i>)</nobr><br />]
en: <nobr><img src="kopete-account-icon:%3:%4"> <b>%1:</b> %2 (<i>%5</i>)</nobr><br />
sr@ijekavian: <nobr><img src="kopete-account-icon:%3:%4" /> <b>%1:</b> %2 (<i>%5</i>)</nobr><br />

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
sr@ijekavian: Подразумијевани идентитет

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
sr@ijekavian: Овај корисник тренутно није доступан. Провјерите да ли сте повезани и да ли протокол подржава слање ван везе, или сачекајте док корисник не дође на везу.

en: Status not available
sr@ijekavian: Стање није доступно

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
sr@ijekavian: <qt><i>%1</i> је сада %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
sr@ijekavian: Не могу да нађем фајл %1.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да преузмем захтијевани фајл; провјерите да ли је адреса %1 исправна.</qt>

en: Connecting
sr@ijekavian: повезује се

en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: Password Required
sr@ijekavian: Потребна је лозинка

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Копете не може безбједно да сачува лозинку у ваш новчаник; желите ли умјесто тога да сачувате лозинку у <b>несигуран</b> поставни фајл?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
sr@ijekavian: Не могу безбједно да ускладиштим лозинку

en: Store &Unsafe
sr@ijekavian: Ускладишти &несигурно

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
sr@ijekavian: <qt><b>Лозинка је погрешна.</b> Унесите поново лозинку за %1 налог <b>%2</b>.</qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
sr@ijekavian: <qt>Унесите лозинку за %1 налог <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
sr@ijekavian: Налог ван везе

en: Sorry, I am busy right now
sr@ijekavian: Жао ми је, тренутно сам заузет

en: Going Online - Kopete
sr@ijekavian: Идем на везу — Копете

en: Do You Want to Change Status to Available?
sr@ijekavian: Желите ли да промијените стање на доступно?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
sr@ijekavian: Тип менија стања за протокол.

en: Copying
sr@ijekavian: Копирање

en: Source
sr@ijekavian: Извор

en: Destination
sr@ijekavian: Одредиште

en: File transfer %1 completed.
sr@ijekavian: Пренос фајла %1 је завршен.

en: File transfer %1 failed.
sr@ijekavian: Пренос фајла %1 није успио.

en: You cancelled file transfer %1
sr@ijekavian: Отказали сте пренос фајла %1

en: File transfer %1 cancelled.
sr@ijekavian: Пренос фајла %1 је отказан.

en: Kopete File Transfer
sr@ijekavian: Копетеов пренос фајлова

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
sr@ijekavian: Извините, овај протокол још увијек не подржава слање фајлова који нису складиштени локално.
    Копирајте фајл на свој рачунар и покушајте поново.

en: File Transfer
sr@ijekavian: Пренос фајлова

en: You must provide a valid local filename
sr@ijekavian: Морате задати правилно локално име фајла

en: You do not have permission to write to selected file
sr@ijekavian: Немате дозволу за упис у изабрани фајл

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
sr@ijekavian: Фајл „%1“ већ постоји.
    Желите ли да га пребришете?

en: Overwrite File
sr@ijekavian: Пребриши фајл

en: The directory %1 does not exist
sr@ijekavian: Фасцикла %1 не постоји

en: You do not have permission to write to selected directory
sr@ijekavian: Немате дозволу за упис у изабрану фасциклу

en: You must provide a valid local directory
sr@ijekavian: Морате дати исправно име локалне фасцикле

en: You have been disconnected.
sr@ijekavian: Веза је прекинута.

en: Connection Lost.
sr@ijekavian: Веза је изгубљена.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
sr@ijekavian: Изгубљен је канал коришћен за разговор са брзогласничким системом.
    Може бити да је оборен приступ Интернету, да сервис има проблеме или да је прекинуо везу јер сте покушали да се пријавите са истим налогом са друге локације. Покушајте да се повежете касније.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са брзогласничким сервером или вршњацима.

en: Cannot connect.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
sr@ijekavian: Ово значи да Копете не може да приступи брзогласничком серверу или вршњацима.
    Може бити да је оборен приступ Интернету, или да сервер има проблеме. Покушајте да се повежете касније.

en: More Information...
sr@ijekavian: Више информација...

en: + %1 more message | + %1 more messages
sr@ijekavian[0]: и још %1 порука
sr@ijekavian[1]: и још %1 поруке
sr@ijekavian[2]: и још %1 порука
sr@ijekavian[3]: и још једна порука

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
sr@ijekavian: Долазна порука од <i>%1</i>

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
sr@ijekavian: Корисник покушава да вам пошаље фајл <filename>%1</filename>.

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
sr@ijekavian: Корисник покушава да вам пошаље фајл <filename>%1</filename> уз поруку:<nl/>„%2“

en: Incoming message from <i>%1</i>
sr@ijekavian: Долазна порука од <i>%1</i>

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
sr@ijekavian: Истакнута порука је стигла од <i>%1</i>

[ctx: @action]
en: View
sr@ijekavian: Прикажи

[ctx: @action]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

en: Choose the corresponding entry for '%1'
sr@ijekavian: Изаберите одговарајућу ставку за „%1“

en: Choose the corresponding entry in the address book
sr@ijekavian: Изаберите одговарајући унос у адресару

en: Address Book Association
sr@ijekavian: Придруживање адресару

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
sr@ijekavian: Уноси КДЕ‑овог адресара придружени овом Копетеовом контакту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
sr@ijekavian: Очисти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
sr@ijekavian: Изаберите унос из адресара.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
sr@ijekavian: П&ромијени...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
sr@ijekavian: е‑пошта

en: New Address Book Entry
sr@ijekavian: Нова ставка у адресару

en: Name the new entry:
sr@ijekavian: Именујте нову ставку:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
sr@ijekavian: Додаје нови унос у адресар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
sr@ijekavian: Направи нови &унос...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
sr@ijekavian: Изаберите контакт са којим желите да комуницирате брзогласнички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
sr@ijekavian: &Тражи:

en: Select Avatar
sr@ijekavian: Избор аватара

en: No Avatar
sr@ijekavian: Нема аватара

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
sr@ijekavian: Додај аватар...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
sr@ijekavian: Уклони аватар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
sr@ijekavian: Са веб камере

en: Take a photo
sr@ijekavian: Фотографисање

en: Someone Has Added You
sr@ijekavian: Неко вас је додао

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
sr@ijekavian: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> Контакт <b>%2</b> вас је додао на своју листу контаката (налог %3).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
sr@ijekavian: Контакт XXX вас је додао на своју листу контаката

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
sr@ijekavian: Више о овом контакту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
sr@ijekavian: Овласти овај контакт да види моје стање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
sr@ijekavian: Додај овај контакт у листу контаката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
sr@ijekavian: Приказно име контакта. Оставите празно да би то био надимак контакта.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
sr@ijekavian: Унесите приказно име контакта, тј. оно под којим ће се контакт водити у листи контаката.
    Оставите празно ако желите да надимак контакта буде приказно име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
sr@ijekavian: Приказно име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
sr@ijekavian: Унесите групу у коју ће се додати контакт. Оставите празно за групу на врху.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
sr@ijekavian: У групу:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
sr@ijekavian: Унесите групу у коју ће се додати контакт. Оставите празно за групу на врху.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
sr@ijekavian: Веза с адресаром:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
sr@ijekavian: Наведите поруку о одсутности или изаберите једну од предефинисаних.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
sr@ijekavian: Подаци

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
sr@ijekavian: Попуните ово и унесите испод лозинку ако желите да буде складиштена у вашем новчанику, тако да Копете не мора да вам је тражи сваки пут када је потребна.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
sr@ijekavian: Упамти лозинку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
sr@ijekavian: Овдје унесите лозинку.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
sr@ijekavian: Овдје унесите лозинку. Ако радије не бисте уписивали лозинку, испразните кућицу „Упамти лозинку“ изнад; тада ће вам лозинка бити тражена када год је потребна.

en: Start &Chat...
sr@ijekavian: Покрени ћа&скање...

en: &Send Single Message...
sr@ijekavian: &Пошаљи једну поруку...

en: User &Info
sr@ijekavian: &Подаци о кориснику

en: Send &File...
sr@ijekavian: Пошаљи &фајл...

en: View &History...
sr@ijekavian: Прикажи &историјат...

en: &Create Group...
sr@ijekavian: &Направи групу...

en: Cha&nge Meta Contact...
sr@ijekavian: Промије&ни метаконтакт...

en: &Delete Contact
sr@ijekavian: &Обриши контакт

en: Change A&lias...
sr@ijekavian: Промијени псеу&доним...

en: &Block Contact
sr@ijekavian: &Блокирај контакт

en: Un&block Contact
sr@ijekavian: Де&блокирај контакт

en: Contacts
sr@ijekavian: Контакти

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
sr@ijekavian: Потфасцикла за сваки контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
sr@ijekavian: Увијек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
sr@ijekavian: Никад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
sr@ijekavian: Само за изабране контакте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
sr@ijekavian: Не за изабране контакте

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
sr@ijekavian: Додај нови псеудоним

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
sr@ijekavian: Наредба:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
sr@ijekavian: Наредба коју желите да покренете када извршите овај псеудоним.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Наредба која желите да буде покренута када извршите овај псеудоним.</p><p>У наредби можете користити промјенљиве <b>%1, %2, ..., %9</b>, које ће бити замијењене аргументима псеудонима. Промјенљива <b>%s</b> ће бити замијењена свим аргументима. <b>%n</b> се проширује у ваш надимак.</p><p>Не укључујте ‘/’ у наредбу (биће уклоњено ако га укључите).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Alias:
sr@ijekavian: Псеудоним:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
sr@ijekavian: Псеудоним који додајете, тј. оно што ћете откуцати послије идентификатора наредбе, ‘/’.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
sr@ijekavian: Псеудоним који додајете, тј. оно што ћете откуцати послије идентификатора наредбе, ‘/’. Не укључујте сâмо ‘/’ (биће уклоњено ако га укључите).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
sr@ijekavian: &Сачувај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
sr@ijekavian: &Одустани

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
sr@ijekavian: Ако желите да овај псеудоним буде активан само за одређене протоколе, изаберите их овдје.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
sr@ijekavian: протоколи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
sr@ijekavian: За протоколе:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
sr@ijekavian: Списак посебних псеудонима и наредби које сте већ додали.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Alias
sr@ijekavian: псеудоним

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
sr@ijekavian: наредба

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
sr@ijekavian: &Додај нови псеудоним...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
sr@ijekavian: &Обриши изабране

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
sr@ijekavian: Уреди псеудоним...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
sr@ijekavian: &Додај

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да додам псеудоним <b>%1</b>. Име псеудонима не може да садржи знакове ‘_’ и ‘=’.</qt>

en: Invalid Alias Name
sr@ijekavian: Лоше име псеудонима

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да додам псеудоним <b>%1</b>. Овом наредбом већ управља или други псеудоним или Копете лично.</qt>

en: Could Not Add Alias
sr@ijekavian: Не могу да додам псеудоним

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Не могу да додам псеудоним <b>%1</b>. Овом наредбом већ управља или други псеудоним или Копете лично.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете изабране псеудониме?

en: Delete Aliases
sr@ijekavian: Брисање псеудонима

en: Text
sr@ijekavian: текст

en: Replacement
sr@ijekavian: замјена

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
sr@ijekavian: Опције реченице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
sr@ijekavian: Додај тачку на крај сваког послатог реда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
sr@ijekavian: Почни сваки послати ред великим словом

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
sr@ijekavian: Списак замјена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
sr@ijekavian: &Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Text:
sr@ijekavian: &Текст:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
sr@ijekavian: &Замјена:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
sr@ijekavian: Опције замјене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
sr@ijekavian: Аутоматски замијени у долазним порукама

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
sr@ijekavian: Аутоматски замијени у одлазним порукама

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
sr@ijekavian: Биљешке о контактима

en: Notes about %1:
sr@ijekavian: Биљешке о %1:

en: &Notes
sr@ijekavian: &Биљешке

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sr@ijekavian: &Алатке

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
sr@ijekavian: Криптографска трака

en: Cryptography
sr@ijekavian: Криптографија

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
sr@ijekavian: Шифруј поруке

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
sr@ijekavian: Потпиши поруке

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
sr@ijekavian: Извези кључеве контакта у адресар

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
sr@ijekavian: Нисте изабрали свој приватни кључ па потписивање није могуће. Изаберите приватни кључ у дијалогу за подешавање криптографије.

en: No Private Key
sr@ijekavian: Нема приватног кључа

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
sr@ijekavian: Овај протокол можда неће радити са шифрованим порукама. То је зато што сервер или прималац могу одбацити шифроване поруке јер су веома дугачке. Да бисте избјегли да вас одјаве са налога, упозоре или привремено суспендују, искључите шифровање.

en: Cryptography Unsupported Protocol
sr@ijekavian: Неподржан протокол за криптографију

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
sr@ijekavian[0]: Треба да изаберете јавни кључ за %2 да бисте слали шифроване поруке том контакту.
sr@ijekavian[1]: Треба да изаберете јавни кључ за сљедеће метаконтакте да бисте им слали шифроване поруке:
    %2
sr@ijekavian[2]: Треба да изаберете јавни кључ за сљедеће метаконтакте да бисте им слали шифроване поруке:
    %2
sr@ijekavian[3]: Треба да изаберете јавни кључ за сљедеће метаконтакте да бисте им слали шифроване поруке:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
sr@ijekavian[0]: Недостају јавни кључеви
sr@ijekavian[1]: Недостају јавни кључеви
sr@ijekavian[2]: Недостају јавни кључеви
sr@ijekavian[3]: Недостаје јавни кључ

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
sr@ijekavian: &Изабери јавни кључ...

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
sr@ijekavian: И&звези јавне кључеве у адресар...

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
sr@ijekavian: Овај протокол (%1) можда неће радити са шифрованим порукама. То је зато што сервер или прималац могу одбацити шифроване поруке јер су веома дугачке. Да бисте избјегли да вас одјаве са налога, упозоре или привремено суспендују, искључите шифровање.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
sr@ijekavian: Неподржан протокол %1 за криптографију

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
sr@ijekavian: Прикључак за криптографију је нашао шифрарски кључ за %1 (%2) у вашем адресару. Желите ли да користите %3 као јавни кључ овог контакта?

en: Public Key Found
sr@ijekavian: Нађен јавни кључ

en: Public Keys Found
sr@ijekavian: Нађени јавни кључеви

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
sr@ijekavian: Прикључак за криптографију је нашао више шифрарских кључева за %1 (%2) у вашем адресару. Да бисте користили један од њих, изаберите га па кликните на <i>У реду</i>.

en: Private Key:
sr@ijekavian: Приватни кључ:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
sr@ijekavian: Изаберите кључ којим желите да се поруке потписују и шифрују

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
sr@ijekavian: Изаберите кључ којим желите да се поруке потписују и шифрују

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
sr@ijekavian: Приватни кључ за дешифровање и потписивање

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
sr@ijekavian: Преглед и измјена приватног кључа за потписивање и шифровање порука помоћу прикључка за криптографију.

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
sr@ijekavian: <para>Пре потписивања или примања шифрованих порука, морате изабрати свој приватни кључ.</para><para>Да бисте могли да шаљете шифроване поруке неком контакту, морате поставити његов јавни кључ десним кликом на име у листи контаката и избором <interface>Изабери јавни кључ</interface>.</para>

en: Sign messages in clearsign mode
sr@ijekavian: Потписуј поруке јасним потписом

en: Select Contact's Public Key
sr@ijekavian: Избор јавног кључа контакта

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
sr@ijekavian: Изаберите кључ којим желите да шифрујете поруке за примаоца

en: Select public key
sr@ijekavian: Избор јавног кључа

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
sr@ijekavian: Изаберите јавни кључ за %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
sr@ijekavian: Отисак корисниковог приватног кључа

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
sr@ijekavian: Потписуј поруке јасним потписом

en: Export Public Keys
sr@ijekavian: Извоз јавних кључева

[ctx: @action:button]
en: Export
sr@ijekavian: Извези

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
sr@ijekavian: Извези означене кључеве у адресар

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
sr@ijekavian: &lt;нема метаконтаката са кључевима за извоз&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
sr@ijekavian: Прикључак за криптографију ће извести кључеве за изабране метаконтакте. Ако за неки метаконтакт још увијек не постоји унос у адресару, биће направљен.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
sr@ijekavian: Изаберите кључеве за извоз.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
sr@ijekavian: Попуните кућицу поред имена и кључа сваког корисника којег желите да извезете у адресар.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
sr@ijekavian: Изаберите кључеве који се користе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
sr@ijekavian: Изаберите кључ који желите да користите за шифровање метаконтакту.

en: -New filter-
sr@ijekavian: -Нови филтер-

en: Rename Filter
sr@ijekavian: Преименуј филтер

en: Please enter the new name for the filter:
sr@ijekavian: Унесите ново име за филтер:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
sr@ijekavian: Доступни филтери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
sr@ijekavian: Преименуј...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
sr@ijekavian: Критеријуми

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
sr@ijekavian: Ако порука садржи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
sr@ijekavian: Регуларни израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
sr@ijekavian: Уреди...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
sr@ijekavian: Разликуј величину слова

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
sr@ijekavian: Радња

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
sr@ijekavian: Постави важност поруке на:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
sr@ijekavian: ниску

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
sr@ijekavian: нормалну

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
sr@ijekavian: истакнуту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
sr@ijekavian: Промијени боју позадине у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
sr@ijekavian: Промијени боју текста у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
sr@ijekavian: Подигни прозор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
sr@ijekavian: Подеси обавјештења...

en: Keep
sr@ijekavian: Задржи

en: Would you like to remove the old history files?
sr@ijekavian: Желите ли да уклоните старе фајлове историјата?

en: History Converter
sr@ijekavian: Претварач историјата

en: History converter
sr@ijekavian: Претварач историјата

en: Parsing the old history in %1
sr@ijekavian: Рашчлањујем стари историјат у %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
sr@ijekavian: Рашчлањујем стари историјат у %1:
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
sr@ijekavian: Претходне поруке у новим ћаскањима.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
sr@ijekavian: Број приказаних порука.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
sr@ijekavian: Број порука по страници

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
sr@ijekavian: Боја порука

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
sr@ijekavian: Жељени стил у прегледачу историјата.

en: History for %1
sr@ijekavian: Историјат за %1

en: All
sr@ijekavian: сви

en: Loading...
sr@ijekavian: Учитавам...

en: Searching...
sr@ijekavian: Тражим...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
sr@ijekavian: &Тражи

en: History for All Contacts
sr@ijekavian: Историјат за све контакте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
sr@ijekavian: Спреман

en: Latest History
sr@ijekavian: Најскорији историјат

en: View &History
sr@ijekavian: Прикажи &историјат

en: Quote Last Message
sr@ijekavian: Цитирај посљедњу поруку

en: Import History
sr@ijekavian: Увези историјат

en: Import Listed Logs
sr@ijekavian: Увези набројане дневнике

en: Get History From &Pidgin...
sr@ijekavian: Добави историјат из &Пиџина...

en: Select log directory by hand
sr@ijekavian: Ручни избор фасцикле дневника

en: Parsed History
sr@ijekavian: рашчлањени историјат

en: Saving logs to disk ...
sr@ijekavian: Уписујем дневнике на диск...

en: Abort Saving
sr@ijekavian: Обустави уписивање

en: Saving
sr@ijekavian: Уписивање

en: Are You Sure?
sr@ijekavian: Јесте ли сигурни?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
sr@ijekavian: <p>Већ сте увезли дневнике из Пиџина. Ако их опет увезете, свака порука ће бити удвостручена.</p><p>Желите ли заиста да наставите?</p>

en: Select Log Directory
sr@ijekavian: Избор фасцикле дневника

en: Parsing history from pidgin ...
sr@ijekavian: Рашчлањујем историјат из Пиџина...

en: Abort parsing
sr@ijekavian: Обустави рашчлањивање

en: Parsing history
sr@ijekavian: Рашчлањивање историјата

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
sr@ijekavian: УПОЗОРЕЊЕ: Протокол %1 нема еквивалент у Копетеу.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
sr@ijekavian: УПОЗОРЕЊЕ: Не могу да нађем поклапајући налог за %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
sr@ijekavian: УПОЗОРЕЊЕ: Не могу да нађем %1 (%2) у листи контаката. Нађени дневници неће бити увезени.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
sr@ijekavian: УПОЗОРЕЊЕ: Не могу да отворим фајл %1. Прескачем.

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
sr@ijekavian: УПОЗОРЕЊЕ: Не могу да рашчланим датум „%1“. Можете покушати ручно да уредите фајл да исправите датум (примјер распознатљиве ниске датума: „%2“).

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
sr@ijekavian: НАПОМЕНА: „%1“ узет за један од ваших надимака.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
sr@ijekavian: НАПОМЕНА: „%1“ узет за један од надимака ваших другара.

en: Cannot map Nickname to Account
sr@ijekavian: Не могу да повежем надимак с налогом

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
sr@ijekavian: Јесте ли икад користили „%1“ као надимак у историјату?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
sr@ijekavian: УПОЗОРЕЊЕ: Грешка рашчлањивача ИксМЛ‑а у %1, ред %2, знак %3: %4

en: History
sr@ijekavian: Историјат

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
sr@ijekavian: Откривени су стари фајлови историјата из Копетеа 0.6.x или ранијег.
    Желите ли да се увезу и претворе у нови формат?

en: History Plugin
sr@ijekavian: Прикључак историјата

en: Import && Convert
sr@ijekavian: Увези и претвори

en: Do Not Import
sr@ijekavian: Не увози

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
sr@ijekavian: Историјат ћаскања

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
sr@ijekavian: Број порука које се приказују када прегледате историјат у прозору ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
sr@ijekavian: Број порука по страници:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
sr@ijekavian: Боја порука историјата у прозору ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
sr@ijekavian: Боја порука:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
sr@ijekavian: Број порука које се аутоматски додају у прозор када отворите ново ћаскање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
sr@ijekavian: Број порука које ће се приказивати:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
sr@ijekavian: Број порука које се приказују када прегледате историјат у прозору ћаскања

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
sr@ijekavian: Када се отвори нови прозор за ћаскање, аутоматски се додаје посљедњих неколико порука које сте размијенили са контактом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
sr@ijekavian: Историјат ћаскања у новим ћаскањима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
sr@ijekavian: Контакт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
sr@ijekavian: Увези историјат...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
sr@ijekavian: Филтер порука:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
sr@ijekavian: све поруке

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
sr@ijekavian: само долазне

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
sr@ijekavian: само одлазне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
sr@ijekavian: датум

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
sr@ijekavian: контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
sr@ijekavian: Тражи:

en: Get History From &Kopete...
sr@ijekavian: Добави историјат из &Копетеа...

en: Parsing history from kopete ...
sr@ijekavian: Рашчлањујем историјат из Копетеа...

en: History2
sr@ijekavian: Историјат‑2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
sr@ijekavian: Увезите историјат из другог Копетеовог прикључка за историјат, Пиџина, итд.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
sr@ijekavian: Увези историјат

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
sr@ijekavian: Водоравна резолуција рендеровања (тпи).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
sr@ijekavian: Усправна резолуција рендеровања (тпи).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
sr@ijekavian: Латех фајл за укључивање.

en: Preview Latex Images
sr@ijekavian: Преглед латех слика

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
sr@ijekavian: Порука коју куцате не садржи латех. Латех формула мора бити омотана двоструким знаковима долара: $$formula$$

en: No LaTeX Formula
sr@ijekavian: Нема латех формуле

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
sr@ijekavian: <b>Преглед латех поруке :</b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
sr@ijekavian: <p>Не могу да нађем Имејџмеџикову наредбу <tt>convert</tt>, која је неопходна за рендеровање латех формула.</p>
    <p>Добавите овај софтвер са <a href="www.imagemagick.org">www.imagemagick.org</a>, или преко менаџера пакета своје дистрибуције.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
sr@ijekavian: <p>Прикључак Копете‑тех омогућава Копетеу да рендерује латех формуле у прозору ћаскања. Пошиљалац мора да окружи формулу са два знака $, тј.: $$формула$$</p><p>Неопходно је да буде инсталирана Имејџмеџикова наредба <tt>convert</tt>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
sr@ijekavian: Опције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
sr@ijekavian: Латех фајл за укључивање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
sr@ijekavian: Резолуција рендеровања (dpi):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: x
sr@ijekavian: ×

en: Unknown artist
sr@ijekavian: Непознат извођач

en: Unknown album
sr@ijekavian: Непознат албум

en: Unknown track
sr@ijekavian: Непозната нумера

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
sr@ijekavian: Заглавље објавне поруке.

en: Now listening to:
sr@ijekavian: Тренутно слушам:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
sr@ijekavian: Језгро објавне поруке.

en: %track( by %artist)( on %album)
sr@ijekavian: %track (од %artist) (са %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
sr@ijekavian: Везник када се пушта неколико нумера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
sr@ijekavian:  и

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
sr@ijekavian: Изричит приказ тренутно слушане музике, кроз мени или наредбом /media.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
sr@ijekavian: Приказ тренутно слушане музике у прозору ћаскања.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
sr@ijekavian: Музика коју тренутно слушате умјесто поруке о вашем стању.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
sr@ijekavian: Музика коју тренутно слушате надовезана поруку о вашем стању.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
sr@ijekavian: Задати медија плејер.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
sr@ijekavian: Медија плејер који је извор објава о слушању.

en: Send Media Info
sr@ijekavian: Пошаљи податке о медију

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
sr@ijekavian: Ниједан од подржаних медија плејера (Амарок, КсЦД, Џук, Кафеин, Кводлибет, КуММП) не пушта ништа.

en: Nothing to Send
sr@ijekavian: Ништа за слање

en: USAGE: /media - Displays information on current song
sr@ijekavian: УПОТРЕБА: /media — приказује податке о текућој пјесми

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
sr@ijekavian: „Тренутно слушам“ за Копете — не можеш да видиш шта слушам, јер не слушам на подржаном медија плејеру.

en: Unknown player
sr@ijekavian: Непознат плејер

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
sr@ijekavian: Тренутно слушам

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
sr@ijekavian: <b>Подијелите свој музички укус</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
sr@ijekavian: Пору&ка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
sr@ijekavian: Користи ову поруку при рекламирању:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
sr@ijekavian: %track, %artist, %album, %player биће замијењени ако су познати.
    Израз у заградама зависи од замјене која се изврши.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
sr@ijekavian: Почни са:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
sr@ijekavian: Тренутно слушам:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
sr@ijekavian: За сваку нумеру:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
sr@ijekavian: %track (од %artist) (са %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
sr@ijekavian: Везник (при >1 нумере):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
sr@ijekavian: Режим &рекламирања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
sr@ijekavian: &Изричито, преко „Алатке→Пошаљи податке о медију“,
    или уписивањем „/media“ у прозору ћаскања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
sr@ijekavian: У &прозору ћаскања (аутоматски)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
sr@ijekavian: &Музика коју слушате на мјесту
    ваше поруке стања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
sr@ijekavian: &Прикачи поруци стања

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
sr@ijekavian: Медија пле&јер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
sr@ijekavian: &Задати медија плејер

en: Waiting for %1...
sr@ijekavian: Чекам на %1...

en: Checking if answers match...
sr@ijekavian: Провјеравам поклапање одговора...

en: Incoming authentication request from %1
sr@ijekavian: Долазни захтјев за аутентификацију од %1

en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: @title]
en: Select authentication method
sr@ijekavian: Избор метода аутентификације

en: Question and Answer
sr@ijekavian: Питање и одговор

en: Shared Secret
sr@ijekavian: Дијељена тајна

en: Manual fingerprint verification
sr@ijekavian: Ручно овјеравање отиска

[ctx: @title]
en: Question and Answer
sr@ijekavian: Питање и одговор

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
sr@ijekavian: Унесите питање на које једино %1 може да одговори:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
sr@ijekavian: Унесите одговор на питање:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
sr@ijekavian: Аутентификација са %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
sr@ijekavian: %1 жели да овјерите аутентификацију. Одговорите на сљедеће питање у поље испод:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
sr@ijekavian: Дијељена тајна

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
sr@ijekavian: Унесите тајну лозинку коју знате само ви и %1:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
sr@ijekavian: Аутентификација са %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
sr@ijekavian: Унесите тајну лозинку коју знате само ви и %1:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
sr@ijekavian: Ручно овјеравање

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
sr@ijekavian: Контактирајте %1 преко неког другог сигурног канала и провјерите да ли је сљедећи отисак тачан:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
sr@ijekavian: Нисам

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
sr@ijekavian: Јесам

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
sr@ijekavian: овјерио да је ово заиста исправан отисак за %1

en: Authentication successful
sr@ijekavian: Аутентификација успјешна

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
sr@ijekavian: Аутентификација са %1 је успјешно завршена. Разговор је сада безбједан.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
sr@ijekavian: <b>%1</b> вас успјешно аутентификова. Можда желите да и ви аутентификујете овај контакт тако што ћете поставити сопствено питање.

en: Authentication failed
sr@ijekavian: Аутентификација није успјела

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
sr@ijekavian: Аутентификација са %1 није успјела. Да бисте се увјерили да не разговарате са варалицом, покушајте поново методом ручног овјеравања отиска. Разговор није безбједан.

en: Authentication aborted
sr@ijekavian: Аутентификовање обустављено

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
sr@ijekavian: %1 обустави поступак за аутентификацију. Да бисте се увјерили да не разговарате са варалицом, покушајте поново методом ручног овјеравања отиска.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
sr@ijekavian: Поставите %1 питање на које одговор знате само ви и %1. Ако се одговор не поклапа, можда разговарате са варалицом.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
sr@ijekavian: Изаберите тајну познату само вама и %1. Ако се тајне не поклапају, можда разговарате са варалицом. Не шаљите тајну преко ћаскања, иначе овај метод аутентификације с лакоћом може бити угрожен.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
sr@ijekavian: Ручно овјерите отисак од %1. На примјер, у телефонском разговору или е‑поштом потписаном (и овјереном) поруком.

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
sr@ijekavian: Аутентификовање контакта

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
sr@ijekavian: Увијек шифруј одлазне поруке

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
sr@ijekavian: Шифруј поруке аутоматски ако друга страна подржава ОТР

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
sr@ijekavian: Шифруј поруке ако друга страна захтијева ОТР везу

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
sr@ijekavian: Никад не шифруј одлазне поруке

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
sr@ijekavian: Поставке ОТР‑а

en: OTR Encryption
sr@ijekavian: Шифровање ОТР‑ом

en: Start OTR Session
sr@ijekavian: Почни ОТР сесију

en: End OTR Session
sr@ijekavian: Заврши ОТР сесију

en: Authenticate Contact
sr@ijekavian: Аутентификуј контакт

en: Refresh OTR Session
sr@ijekavian: Освјежи ОТР сесију

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
sr@ijekavian: <b>Примили сте нови отисак од <a>%1</a>. Требало би да аутентификујете овај контакт.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
sr@ijekavian: <b>Покренута је приватна ОТР сесија.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
sr@ijekavian: <b>Покренута је неовјерена ОТР сесија.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
sr@ijekavian: <b>ОТР сесија је завршена. Разговор више није безбједан.</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
sr@ijekavian: <b>ОТР веза је успјешно освјежена.</b>

en: Error occurred encrypting message.
sr@ijekavian: Грешка при шифровању поруке.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
sr@ijekavian: Послали сте шифроване податке за %1 кад их не очекује.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
sr@ijekavian: Послали сте нечитљиву шифровану поруку.

en: You transmitted a malformed data message.
sr@ijekavian: Послали сте искварену поруку са подацима.

en: [resent]
sr@ijekavian: [поново послато]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
sr@ijekavian: Аутентификација са <b>%1</b> је успјела. Разговор је сада безбједан.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
sr@ijekavian: Аутентификација са <b>%1</b> није успјела. Разговор није безбједан.

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
sr@ijekavian: Покушали сте да пошаљете нешифровану поруку за %1.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
sr@ijekavian: Грешка при шифровању поруке. Порука није послата.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
sr@ijekavian: %1 раније обустави приватну везу са вама. Порука није послата. Или окончајте овај приватни разговор, или га покрените поново.

en: OTR error
sr@ijekavian: ОТР грешка

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
sr@ijekavian: Пристижу ваше сопствене ОТР поруке. Или покушавате да причате сами са собом, или вам неко шаље назад поруке које сте му послали.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
sr@ijekavian: <b>Последња порука за %1 поново је послата.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
sr@ijekavian: <b>Шифрована порука примљена од %1 није читљива, пошто тренутно не разговарате приватно.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
sr@ijekavian: Примљена је нечитљива шифрована порука од %1.

en: We received a malformed data message from %1.
sr@ijekavian: Примљена је искварена порука са подацима од %1.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
sr@ijekavian: <b>Наредна порука примљена од %1 <i>није</i> шифрована: [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
sr@ijekavian: %1 посла шифровану поруку намерену различитој сесији. Ако сте се пријавили више пута, можда је нека друга сесија примила ову поруку.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
sr@ijekavian: <b>%1</b> оконча ОТР сесију. И ви треба да урадити исто.

en: An error occurred while encrypting the message.
sr@ijekavian: Грешка при шифровању поруке.

en: Terminating OTR session.
sr@ijekavian: Прекидам ОТР сесију.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
sr@ijekavian: <b>Аутентификација је обустављена. Разговор није безбједан.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
sr@ijekavian: <b>Аутентификујем контакт...</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
sr@ijekavian: Нема отиска.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
sr@ijekavian: некоришћен

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
sr@ijekavian: приватан

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
sr@ijekavian: неовјерен

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
sr@ijekavian: завршен

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
sr@ijekavian: није приватан

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
sr@ijekavian: да

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
sr@ijekavian: не

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
sr@ijekavian: Смјерница ОТР‑а

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
sr@ijekavian: &подразумијевано

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
sr@ijekavian: &увијек

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
sr@ijekavian: &опортунистички

[ctx: @item:inmenu Use the manual encryption mode]
en: &Manual
sr@ijekavian: &ручно

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
sr@ijekavian: &никад

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
sr@ijekavian: Поставка смјернице не дозвољава шифроване сесије са овим контактом.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
sr@ijekavian: Покушавам да освјежим ОТР сесију са <b>%1</b>...

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
sr@ijekavian: Покушавам да покренем приватну ОТР сесију са <b>%1</b>...

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
sr@ijekavian: Изабрани налог већ има кључ. Желите ли да направите нови?

en: Overwrite key?
sr@ijekavian: Пребрисати кључ?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
sr@ijekavian: Контактирајте %1 на неки други безбједан начин да бисте овјерили исправност сљедећег отиска:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да вјерујете овом отиску?

en: Verify fingerprint
sr@ijekavian: Овјери отисак

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
sr@ijekavian: Поставке прикључка ОТР‑а

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
sr@ijekavian: Приватни кључеви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
sr@ijekavian: Налог:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
sr@ijekavian: &Направи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
sr@ijekavian: Отисак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
sr@ijekavian: Нема отиска

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
sr@ijekavian: Подразумијевана смјерница ОТР‑а

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
sr@ijekavian: Увијек шифруј поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
sr@ijekavian: &Увијек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: &Manual
sr@ijekavian: &Ручно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
sr@ijekavian: Шифруј поруке аутоматски ако друга страна подржава ОТР

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
sr@ijekavian: &Опортунистички

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
sr@ijekavian: Никад не шифруј поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
sr@ijekavian: &Никад

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
sr@ijekavian: &Познати отисци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
sr@ijekavian: ИД контакта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
sr@ijekavian: овјерен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
sr@ijekavian: отисак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
sr@ijekavian: протокол

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
sr@ijekavian: &Овјери отисак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
sr@ijekavian: &Заборави отисак

en: Please wait
sr@ijekavian: Сачекајте

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
sr@ijekavian: Сачекајте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
sr@ijekavian: Сачекајте док се лични кључ не направи

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
sr@ijekavian: долазна

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
sr@ijekavian: одлазна

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
sr@ijekavian: двосмијерна

en: HTML Message Body
sr@ijekavian: порука као ХТМЛ

en: Plain Text Message Body
sr@ijekavian: порука као обични текст

en: Kopete Message XML
sr@ijekavian: Копетеов ИксМЛ порукâ

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
sr@ijekavian: долазна

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
sr@ijekavian: одлазна

en: Path
sr@ijekavian: путања

en: Direction
sr@ijekavian: смјер

en: Pipe Contents
sr@ijekavian: Садржај цијеви

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
sr@ijekavian: Цев %1 прослиједила је прикључку лоше образован ИксМЛ. Грешка је:
    
    %2
    
    у реду %3, колона %4.

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
sr@ijekavian: Избор наредбе или скрипте за провлачење порука

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
sr@ijekavian: &Додај...

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
sr@ijekavian: &Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
sr@ijekavian: Додај постојећи метаконтакт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
sr@ijekavian: Одреди други контакт:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
sr@ijekavian: Сви могу да ми шаљу поруке.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
sr@ijekavian: Поруке могу да ми шаљу само контакти са бијеле листе.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
sr@ijekavian: Поруке могу да ми шаљу сви осим контакти са црне листе.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
sr@ijekavian: Контактни на бијелој листи.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
sr@ijekavian: Контакти на црној листи.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
sr@ijekavian: Испусти поруке које садрже бар једну од ових ријечи.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
sr@ijekavian: Ријечи на које се пази.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
sr@ijekavian: Испусти поруке које садрже све ове речи.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
sr@ijekavian: Филтрирање по пошиљаоцу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
sr@ijekavian: Само поруке контаката са бијеле листе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
sr@ijekavian: Црна листа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
sr@ijekavian: Све поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
sr@ijekavian: Само поруке са моје листе контаката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
sr@ijekavian: Све поруке осим контаката са црне листе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
sr@ijekavian: Бијела листа:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
sr@ijekavian: Филтрирање по садржају (више ријечи одвајате запетама)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
sr@ijekavian: Испусти поруке које садрже све сљедеће ријечи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
sr@ijekavian: Испусти поруке које садрже бар једну од сљедећих ријечи:

en: Add to WhiteList
sr@ijekavian: Додај на бијелу листу

en: Add to BlackList
sr@ijekavian: Додај на црну листу

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
sr@ijekavian: Порука од %1 је испуштена, јер контакт није на бијелој листи.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
sr@ijekavian: Порука од %1 је испуштена, јер је контакт на црној листи.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
sr@ijekavian: Порука од %1 је испуштена, јер контакт није на листи контаката.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
sr@ijekavian: Порука од %1 је испуштена, јер садржи ријеч са црне листе.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
sr@ijekavian: Порука од %1 је испуштена, јер садржи ријечи са црне листе.

en: Add Contact to Whitelist
sr@ijekavian: Додај контакт на бијелу листу

en: Add Contact to Blacklist
sr@ijekavian: Додај контакт на црну листу

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
sr@ijekavian: Приватност

en: Statistics for %1
sr@ijekavian: Статистика за %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
sr@ijekavian: Кључ:  <font color="%1">на вези</font>  <font color="%2">одсутан</font>  <font color="%3">ван везе</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
sr@ijekavian: <h1>Статистика: %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
sr@ijekavian: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="Приказ општег сажетка">Опште</a></b><br><span title="Изаберите дан или мјесец за који желите статистику"><b>Дани: </b><a href="dayofweek:1">понедјељак</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">уторак</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">среда</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">четвртак</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">петак</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">субота</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">недјеља</a><br/><b>Мјесеци: </b><a href="monthofyear:1">јануар</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">фебруар</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">март</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">април</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">мај</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">јун</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">јул</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">август</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">септембар</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">октобар</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">новембар</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">децембар</a>&nbsp;</span></div><br/>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
sr@ijekavian: <div class="statgroup" title="Историјат стања контаката за данас"><h2>Данас</h2><table width="100%"><tr><td>Стање</td><td>од</td><td>до</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
sr@ijekavian: <b title="Укупно вријеме видљивости за %1">Укупно вријеме видљивости:</b> %2<br/>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
sr@ijekavian: <b title="Укупно вријеме на вези за %1">Укупно вријеме на вези:</b> %2<br/>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
sr@ijekavian: <b title="Укупно вријеме одсутности за %1">Укупно вријеме одсутности:</b> %2<br/>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
sr@ijekavian: <b title="Укупно вријеме ван везе за %1">Укупно вријеме ван везе:</b> %2

en: General information
sr@ijekavian: Општи подаци

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
sr@ijekavian[0]: <b>Просјечна дужина поруке:</b> %1 знак<br/>
sr@ijekavian[1]: <b>Просјечна дужина поруке:</b> %1 знака<br/>
sr@ijekavian[2]: <b>Просечна дужина поруке:</b> %1 знакова<br/>
sr@ijekavian[3]: <b>Просјечна дужина поруке:</b> %1 знак<br/>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
sr@ijekavian[0]: <b>Вријеме између двије поруке:</b> %1 секунда
sr@ijekavian[1]: <b>Вријеме између двије поруке:</b> %1 секунде
sr@ijekavian[2]: <b>Вријеме између двије поруке:</b> %1 секунди
sr@ijekavian[3]: <b>Вријеме између двије поруке:</b> %1 секунда

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
sr@ijekavian: <b title="Посљедњи пут када сте причали са %1">Посљедњи разговор:</b> %2<br/>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
sr@ijekavian: <b title="Посљедњи пут када је %1 био на вези или одсутан">Посљедња присутност:</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
sr@ijekavian: Тренутно стање

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> од <b>%2</b>|/|<b>%1</b> од <b>$[на-ријеч %2 ген]</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
sr@ijekavian: <html>Када је овај контакт био видљив?<br />Сви графикони су подијељени у 24 блока по сату, обухватајући један дан. %1 је лијево, %2 је десно.</html>

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
sr@ijekavian: Између %1 и %2, %3 је био видљив %4% сата.

en: Online time
sr@ijekavian: вријеме на вези

en: Away time
sr@ijekavian: вријеме одсутности

en: Offline time
sr@ijekavian: вријеме ван везе

en: online
sr@ijekavian: на вези

en: away
sr@ijekavian: одсутан

en: offline
sr@ijekavian: ван везе

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
sr@ijekavian: Између %1 и %2, %3 је био %4% %5.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
sr@ijekavian: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Стање</td><td>од</td><td>до</td></tr>

en: View &Statistics
sr@ijekavian: Прикажи &статистику

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
sr@ijekavian: Приказ &календара

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
sr@ijekavian: &Боје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
sr@ijekavian: &Додај...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
sr@ijekavian: Помјери на&горе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
sr@ijekavian: Помјери на&доље

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
sr@ijekavian: Случајним редом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
sr@ijekavian: Промијени глобалну боју текста

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
sr@ijekavian: Промијени боју за свако слово

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
sr@ijekavian: Промијени боју за сваку ријеч

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
sr@ijekavian: Ефекти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
sr@ijekavian: ТаЛАси МАлиХ И веЛИкиХ СлоВА

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
sr@ijekavian: Подразумијевани матерњи језик

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
sr@ijekavian: Преводилачки сервис

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
sr@ijekavian: Не преводи долазне поруке

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
sr@ijekavian: Прикажи оригиналну долазну поруку

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
sr@ijekavian: Преведи долазну поруку директно

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
sr@ijekavian: Не преводи одлазне поруке

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
sr@ijekavian: Прикажи оригиналну одлазну поруку

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
sr@ijekavian: Преведи одлазну поруку директно

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
sr@ijekavian: Прикажи дијалог прије слања поруке

en: Translator Plugin
sr@ijekavian: Преводилачки прикључак

en: Translate
sr@ijekavian: Преведи

en: Detect language
sr@ijekavian: Откриј језик

en: Afrikaans
sr@ijekavian: африканс

en: Albanian
sr@ijekavian: албански

en: Arabic
sr@ijekavian: арапски

en: Armenian
sr@ijekavian: јерменски

en: Azerbaijani
sr@ijekavian: азербејџански

en: Basque
sr@ijekavian: баскијски

en: Belarusian
sr@ijekavian: бјелоруски

en: Bulgarian
sr@ijekavian: бугарски

en: Catalan
sr@ijekavian: каталонски

en: Chinese (Simplified)
sr@ijekavian: кинески (поједностављени)

en: Chinese (Traditional)
sr@ijekavian: кинески (традиционални)

en: Croatian
sr@ijekavian: хрватски

en: Czech
sr@ijekavian: чешки

en: Danish
sr@ijekavian: дански

en: Dutch
sr@ijekavian: холандски

en: English
sr@ijekavian: енглески

en: Estonian
sr@ijekavian: естонски

en: Filipino
sr@ijekavian: филипински

en: Finnish
sr@ijekavian: фински

en: French
sr@ijekavian: француски

en: Galician
sr@ijekavian: галицијски

en: Georgian
sr@ijekavian: грузијски

en: German
sr@ijekavian: њемачки

en: Greek
sr@ijekavian: грчки

en: Haitian Creole
sr@ijekavian: хаићански креолски

en: Hebrew
sr@ijekavian: хебрејски

en: Hindi
sr@ijekavian: хинду

en: Hungarian
sr@ijekavian: мађарски

en: Icelandic
sr@ijekavian: исландски

en: Indonesian
sr@ijekavian: индонезијски

en: Irish
sr@ijekavian: ирски

en: Italian
sr@ijekavian: италијански

en: Japanese
sr@ijekavian: јапански

en: Korean
sr@ijekavian: корејски

en: Latvian
sr@ijekavian: летонски

en: Lithuanian
sr@ijekavian: литвански

en: Macedonian
sr@ijekavian: македонски

en: Malay
sr@ijekavian: малајски

en: Maltese
sr@ijekavian: малтешки

en: Norwegian
sr@ijekavian: норвешки

en: Persian
sr@ijekavian: персијски

en: Polish
sr@ijekavian: пољски

en: Portuguese
sr@ijekavian: португалски

en: Romanian
sr@ijekavian: румунски

en: Russian
sr@ijekavian: руски

en: Serbian
sr@ijekavian: српски

en: Slovak
sr@ijekavian: словачки

en: Slovenian
sr@ijekavian: словеначки

en: Spanish
sr@ijekavian: шпански

en: Swahili
sr@ijekavian: свахили

en: Swedish
sr@ijekavian: шведски

en: Thai
sr@ijekavian: тајландски

en: Turkish
sr@ijekavian: турски

en: Ukrainian
sr@ijekavian: украјински

en: Urdu
sr@ijekavian: урду

en: Vietnamese
sr@ijekavian: вијетнамски

en: Welsh
sr@ijekavian: велшки

en: Yiddish
sr@ijekavian: јидиш

en: Set &Language
sr@ijekavian: Постави &језик

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
sr@ijekavian: %2 
    Аутоматски преведено: 
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
sr@ijekavian: <html>%2 <br/>Аутоматски преведено: <br/>%1</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
sr@ijekavian: Преводилачки сервис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
sr@ijekavian: Подразумијевани матерњи језик:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
sr@ijekavian: Долазне поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
sr@ijekavian: Не преводи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
sr@ijekavian: Прикажи оригиналну поруку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
sr@ijekavian: Преведи директно

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
sr@ijekavian: Одлазне поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
sr@ijekavian: Прикажи дијалог прије слања

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
sr@ijekavian: Највећи број прегледа

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
sr@ijekavian: Да ли скалирати слику

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
sr@ijekavian: Да ли ограничити број прегледа

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
sr@ijekavian: Скалирај слике на ширину

en: Preview of:
sr@ijekavian: Преглед:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
sr@ijekavian: Поставке прегледа слике

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, само ће изабрани број слика бити преузет и приказан као преглед.
    Ако није попуњено, број прегледа није ограничен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
sr@ijekavian: &Ограничи број прегледа:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
sr@ijekavian: Највећи број слика за преузимање и преглед.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
sr@ijekavian: Скалирање

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, слике прегледа ће бити умањене на одређену ширину.
    У супротном, слике ће бити приказане у изворној величини.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
sr@ijekavian: Умањи на:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
sr@ijekavian: Ширина на коју се слике умањују. Слике мање од овога дају се у изворној величини.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
sr@ijekavian:  пиксела

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
sr@ijekavian: Преглед везе

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
sr@ijekavian: Ствара слику прегледа везе.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
sr@ijekavian: Укључи преглед &везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
sr@ijekavian: Обустави стварање &прегледа након

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
sr@ijekavian: Након задатог времена стварање прегледа ће бити прекинуто аутоматски.
    Задајте 0 секунди да се стварање никад не прекида.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
sr@ijekavian:  секунди

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
sr@ijekavian: Застој у секундама прије ажурирања фајла

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
sr@ijekavian: УРЛ на који се фајл отпрема

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
sr@ijekavian: ХТМЛ форматирање

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
sr@ijekavian: ИксХТМЛ форматирање

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
sr@ijekavian: ИксМЛ форматирање

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
sr@ijekavian: Трансформација ИксМЛ помоћу ИксСЛТ листа

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
sr@ijekavian: ИксСЛТ лист

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
sr@ijekavian: Замијени текст протокола сликама у ХТМЛ‑у

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
sr@ijekavian: Једно од мојих ИМ имена је приказно име

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
sr@ijekavian: Неко друго име као приказно име

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
sr@ijekavian: Жељено приказно име

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
sr@ijekavian: Укључи ИМ адресе

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
sr@ijekavian: Грешка при отпремању ваше странице присутности.
    Провјерите путању и дозволе за писање на одредишту.

en: Not yet known
sr@ijekavian: Још увијек непознато

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
sr@ijekavian: Отпремање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
sr@ijekavian: &Отпреми на:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
sr@ijekavian: Форматирање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
sr@ijekavian: ХТМЛ 4.01 прелазни, кодирање ИСО‑8859-1.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
sr@ijekavian: <p>Форматирање ХТМЛ 4.01 прелазно, с кодирањем ИСО‑8859-1.</p><p>Ову верзију би требало лако да отвори већина веб прегледача.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
sr@ijekavian: ХТМЛ (једноставан и&зглед)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML 1.0 Strict
sr@ijekavian: ИксХТМЛ 1.0 строги

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
sr@ijekavian: <p>Резултујућа страница ће бити форматирана као ИксХТМЛ 1.0 строга, по препоруци В3Ц‑а. Кодирање је УТФ‑8.</p><p>Имајте на уму да неки веб прегледачи не подржавају ИксХТМЛ. Такође обезбиједите да ваш веб сервер шаље исправан МИМЕ тип, као што је <tt>application/xhtml+xml</tt>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
sr@ijekavian: ИксХТМЛ (једноставан изглед)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
sr@ijekavian: Сачувај излаз у ИксМЛ формату с кодирањем УТФ‑8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
sr@ijekavian: Сачувај излаз у ИксМЛ формату с кодирањем УТФ‑8.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: &XML
sr@ijekavian: &ИксМЛ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
sr@ijekavian: Трансформација ИксМЛ‑а &путем ИксСЛТ листа:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
sr@ijekavian: Мијења имена протокола, као МСН или ИРЦ, сликама.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
sr@ijekavian: <p>Мијења имена протокола, као МСН или ИРЦ, сликама.</p><p>Мораћете ручно да копирате ПНГ фајлове на право мјесто.</p><p>Подразумијевано се користе сљедећи фајлови:</p><p><tt>images/msn_protocol.png</tt><br/><tt>images/icq_protocol.png</tt><br/><tt>images/jabber_protocol.png</tt><br/><tt>images/yahoo_protocol.png</tt><br/><tt>images/aim_protocol.png</tt><br/><tt>images/irc_protocol.png</tt><br/><tt>images/sms_protocol.png</tt><br/><tt>images/gadu_protocol.png</tt><br/><tt>images/winpopup_protocol.png</tt><br/></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
sr@ijekavian: &Замијени текст протокола сликама у ХТМЛ‑у

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
sr@ijekavian: Једно од &мојих брзогласничких имена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
sr@ijekavian: Укључи брзогласничке &адресе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
sr@ijekavian: Неко друго &име:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
sr@ijekavian: Не могу да објавим бонжур сервис. Тренутно прикључак Бонжура ради само са Авахијем.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
sr@ijekavian: Не можемо да се повежемо с локалним мДНС сервером. Провјерите да ли је покренут демон Авахија.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
sr@ijekavian: Поставке налога — Бонжур

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
sr@ijekavian: &Основне поставке

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
sr@ijekavian: Подаци о налогу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_firstName)
en: KDE
sr@ijekavian: КДЕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
sr@ijekavian: Адреса е‑поште:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_emailAddress)
en: kde@example.com
sr@ijekavian: kde@primer.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
sr@ijekavian: Протокол Бонжура захтијева да одредите бар име. Оно може бити облика „пуно име@име домаћина“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Протокол Бонжура не дозвољава да додате контакте.</p><p>Контакти ће се појављивати како ступају на везу.</p><p>Ако се контакт који очекујете да видите не појављује, онда:</p><p>1) провјерите да ли је локални мДНС сервер (<tt>avahi-daemon</tt>) покренут и ради исправно;</p><p>2) извршите у терминалу <tt>avahi-browse _presence._tcp -t</tt> и провјерите да ли тамо видите жељени контакт;</p><p>3) провјерите да ли су у заштитном зиду отворени УДП порт 5353 и ТЦП 5298.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
sr@ijekavian: &На вези

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
sr@ijekavian: Одсутан

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
sr@ijekavian: &Одсутан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
sr@ijekavian: &Ван везе

en: &Search for Friends
sr@ijekavian: &Потражи пријатеље

en: Export Contacts to Server
sr@ijekavian: Извези контакте на сервер

en: Import Contacts from Server
sr@ijekavian: Увези контакте са сервера

en: Delete Contacts from Server
sr@ijekavian: Обриши контакте на серверу

en: Export Contacts to File...
sr@ijekavian: Извези контакте у фајл...

en: Import Contacts from File...
sr@ijekavian: Увези контакте из фајла...

en: Only for Friends
sr@ijekavian: Само за пријатеље

en: Go O&nline
sr@ijekavian: Иди &на везу

en: Set &Busy
sr@ijekavian: Постави &заузетост

en: Set &Invisible
sr@ijekavian: Постави &невидљивост

en: Go &Offline
sr@ijekavian: Иди &ван везе

en: Set &Description...
sr@ijekavian: Постави &опис...

en: Export Contacts on change
sr@ijekavian: Извези контакте при измјени

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
sr@ijekavian: Повезивање са ССЛ‑ом није успјело, покушавам без њега.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са гаду‑гаду сервером („%1“).

en: Connection Error
sr@ijekavian: Грешка везе

en: Imported contacts list is empty.
sr@ijekavian: Увезена листа контаката је празна.

en: Contacts imported.
sr@ijekavian: Контакти су увезени.

en: Contacts exported.
sr@ijekavian: Контакти су извезени.

en: Contacts deleted from the server.
sr@ijekavian: Контакти су обрисани на серверу.

en: Save Contacts List for Account %1 As
sr@ijekavian: Уписивање листе контаката за налог %1 као

en: Unable to create temporary file.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл.

en: Save Contacts List Failed
sr@ijekavian: Уписивање листе контаката није успјело

en: Load Contacts List for Account %1 As
sr@ijekavian: Учитавање листе контаката за налог %1 као

en: Contacts List Load Has Failed
sr@ijekavian: Учитавање листе контаката није успјело

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
sr@ijekavian: Дијалог одсутности

en: Gadu-Gadu
sr@ijekavian: Гаду‑гаду

en: Unable to retrieve token.
sr@ijekavian: Не могу да добавим токен.

en: Registration FAILED
sr@ijekavian: Регистрација НИЈЕ успјела

en: Unknown connection error while retrieving token.
sr@ijekavian: Непозната грешка везе у току добављања токена.

en: Token retrieving status: %1
sr@ijekavian: Стање добављања токена: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
sr@ijekavian: Проблем са добављањем гаду‑гаду токена

en: Unknown connection error while registering.
sr@ijekavian: Непозната грешка везе у току регистровања.

en: Registration status: %1
sr@ijekavian: Стање регистрације: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
sr@ijekavian: Грешка при гаду‑гаду регистрацији

en: Registration Finished
sr@ijekavian: Регистрација је окончана

en: Registration has been completed successfully.
sr@ijekavian: Регистрација је успјешно окончана.

en: Registration Error
sr@ijekavian: Грешка при регистрацији

en: Incorrect data sent to server.
sr@ijekavian: Нетачни подаци су послати на сервер.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
sr@ijekavian: Подсјећање на лозинку је прерано завршено због грешке у вези.

en: Success
sr@ijekavian: Успјех

en: Unsuccessful. Please retry.
sr@ijekavian: Неуспјешно. Покушајте поново.

en: Remind Password
sr@ijekavian: Лозинка

en: Remind password finished:
sr@ijekavian: Подсјећање на лозинку је завршено:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
sr@ijekavian: Промјена лозинке је прерано завршена због грешке у вези.

en: State Error
sr@ijekavian: Грешка стања

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
sr@ijekavian: Промјена лозинке је прерано завршена због проблема у вези са сесијом (покушајте поново касније).

en: Changed Password
sr@ijekavian: Лозинка је промијењена

en: Your password has been changed.
sr@ijekavian: Ваша лозинка је промијењена.

en: Show Profile
sr@ijekavian: Прикажи профил

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате бити на вези да бисте уклонили контакт из листе контаката.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
sr@ijekavian: Прикључак гаду‑гадуа

en: &Resume
sr@ijekavian: &Настави

en: Over&write
sr@ijekavian: &Пребриши

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
sr@ijekavian: Фајл %1 већ постоји, желите ли да га наставите или пребришете?

en: File Exists: %1
sr@ijekavian: Фајл постоји: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
sr@ijekavian: Веза са вршњаком је одбијена; можда не слуша долазне везе.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
sr@ijekavian: Вршњак се није сложио са преносом фајла.

en: File-transfer handshake failure.
sr@ijekavian: Руковање за пренос фајла није успјело.

en: File transfer had problems with the file.
sr@ijekavian: Било је проблема са фајлом при преносу.

en: There was network error during file transfer.
sr@ijekavian: Грешка у мрежи при преносу фајла.

en: Unknown File-Transfer error.
sr@ijekavian: Непозната грешка у преносу фајла.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
sr@ijekavian: <p align="center">Добављам са сервера</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
sr@ijekavian: <b>Регистрација НИЈЕ успјела.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
sr@ijekavian: <b>Унесите УИН.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
sr@ijekavian: <b>УИН треба да буде позитиван број.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
sr@ijekavian: <b>Унесите лозинку.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
sr@ijekavian: <b>Покретање ДЦЦ сокета за ослушкивање није успјело; ДЦЦ сада не ради.</b>

en: Edit Contact's Properties
sr@ijekavian: Уређивање својства контакта

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
sr@ijekavian: блокиран

en: A&way
sr@ijekavian: &Одсутан

en: B&usy
sr@ijekavian: &Заузет

en: I&nvisible
sr@ijekavian: &Невидљив

en: Search &More...
sr@ijekavian: Тражи &више...

en: Gadu-Gadu Public Directory
sr@ijekavian: Јавни именик гаду‑гадуа

en: &New Search
sr@ijekavian: &Нова претрага

en: S&earch
sr@ijekavian: &Тражи

en: &Add User...
sr@ijekavian: &Додај корисника...

en: &Close
sr@ijekavian: &Затвори

en: Register New Account
sr@ijekavian: Региструј нови налог

en: &Register
sr@ijekavian: &Региструј

en: Retrieving token
sr@ijekavian: Добављам токен

en: Please enter a valid E-Mail Address.
sr@ijekavian: Унесите исправну адресу е‑поште.

en: Please enter the same password twice.
sr@ijekavian: Унесите исту лозинку двапут.

en: Password entries do not match.
sr@ijekavian: Уноси лозинке се не слажу.

en: Please enter the verification sequence.
sr@ijekavian: Унесите секвенцу за овјеру.

en: Account created; your new UIN is %1.
sr@ijekavian: Налог је направљен; ваш нови УИН је %1.

en: Registration failed: %1
sr@ijekavian: Регистрација није успјела: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
sr@ijekavian: Регистрација није успјела, покушајте поново.

en: You are not connected to the server.
sr@ijekavian: Нисте повезани са сервером.

en: You have to be connected to the server to change your status.
sr@ijekavian: Морате бити повезани са сервером да бисте могли да промијените своје стање.

en: idle
sr@ijekavian: мировање

en: resolving host
sr@ijekavian: разрешавам домаћина

en: connecting
sr@ijekavian: повезујем се

en: reading data
sr@ijekavian: читам податке

en: error
sr@ijekavian: грешка

en: connecting to hub
sr@ijekavian: повезујем се са чвориштем

en: connecting to server
sr@ijekavian: повезујем се са сервером

en: retrieving key
sr@ijekavian: добављам кључ

en: waiting for reply
sr@ijekavian: чекам на одговор

en: connected
sr@ijekavian: повезан

en: sending query
sr@ijekavian: шаљем упит

en: reading header
sr@ijekavian: читам заглавље

en: parsing data
sr@ijekavian: рашчлањујем податке

en: done
sr@ijekavian: готово

en: TLS connection negotiation
sr@ijekavian: преговор око ТЛС везе

en: unknown
sr@ijekavian: непознато

en: Resolving error.
sr@ijekavian: Грешка при разрешавању.

en: Connecting error.
sr@ijekavian: Грешка при повезивању.

en: Reading error.
sr@ijekavian: Грешка при читању.

en: Writing error.
sr@ijekavian: Грешка при писању.

en: Unknown error number %1.
sr@ijekavian: Непознат број грешке %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
sr@ijekavian: Не могу да разријешим адресу сервера. Крах ДНС‑а.

en: Unable to connect to server.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са сервером.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
sr@ijekavian: Сервер је послао неисправне податке. Грешка протокола.

en: Problem reading data from server.
sr@ijekavian: Проблем при читању података са сервера.

en: Problem sending data to server.
sr@ijekavian: Проблем при слању података на сервер.

en: Incorrect password.
sr@ijekavian: Неисправна лозинка.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем преко шифрованог канала.
    Покушајте да искључите подршку за шифровање у поставкама гаду‑гаду налога и да се поново повежете.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
sr@ijekavian: Кориснички ИД гаду‑гаду налога који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
sr@ijekavian: Кориснички ИД гаду‑гаду налога који желите да додате. Требало би да буде у облику броја (без децимала, без размака). Ово поље је обавезно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Gadu-Gadu &UIN:
sr@ijekavian: Гаду‑гаду &УИН:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
sr@ijekavian: <i>(на примјер: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
sr@ijekavian: Име (без презимена) контакта који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
sr@ijekavian: Име (без презимена) контакта који желите да додате. Можете овдје додати и средње име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
sr@ijekavian: &Име (без презимена):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
sr@ijekavian: Презиме контакта који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
sr@ijekavian: Презиме контакта који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
sr@ijekavian: &Презиме:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
sr@ijekavian: Надимак контакта који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
sr@ijekavian: Над&имак:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
sr@ijekavian: Адреса е‑поште овог контакта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
sr@ijekavian: Адреса &е‑поште:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
sr@ijekavian: Број &телефона:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
sr@ijekavian: Укључите ако желите да искључите овај контакт док сте у режиму „само за пријатеље“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
sr@ijekavian: Ван везе за овај контакт у режиму „&само за пријатеље“

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
sr@ijekavian: група

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
sr@ijekavian: Изаберите стање, подразумијевано се поставља „на вези“. 
    Тако да је само потребно да унесете опис. 
    Бирање стања „ван везе“ ће вас откачити са везе, са датим описом.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
sr@ijekavian: Постави стање „на вези“.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
sr@ijekavian: Поставља се стање „на вези“, што значи да сте доступни за ћаскање свакоме ко то пожели.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
sr@ijekavian: Постави стање „заузет“.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
sr@ijekavian: Поставља се стање „заузет“, што значи да вам не треба сметати тривијалним ћаскањем и да можда нећете моћи одмах да одговорите.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
sr@ijekavian: Поставља стање „невидљив“, што ће сакрити ваше присуство од других корисника.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
sr@ijekavian: Поставља стање „невидљив“, што ће сакрити ваше присуство од других корисника (видеће као да сте ван везе). Међутим, и даље можете ћаскати и видјети присуство на вези других.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
sr@ijekavian: Изаберите ово стање да бисте прекинули везу уз доље дати опис.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
sr@ijekavian: Опис вашег стања.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
sr@ijekavian: Опис вашег стања (до 70 знакова).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
sr@ijekavian: &Порука:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
sr@ijekavian: Поставке налога — гаду‑гаду

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
sr@ijekavian: Кориснички ИД вашег гаду‑гаду налога.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
sr@ijekavian: Кориснички ИД вашег гаду‑гаду налога. Требало би да буде у облику броја (без децимала, без размака).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
sr@ijekavian: Попуните да искључите аутоматско повезивање. У том случају можете ручно повезати овај налог помоћу иконице у дну главног прозора Копетеа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
sr@ijekavian: Ис&кључи из повезивања свега

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
sr@ijekavian: Регистрација

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
sr@ijekavian: <p>Да бисте се повезали на гаду‑гаду мрежу, требаће вам гаду‑гаду налог.</p><p>Ако тренутно немате гаду‑гаду налог, кликните на дугме да бисте га направили.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
sr@ijekavian: Региструје нови налог на овој мрежи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
sr@ijekavian: Ре&гиструј нови налог

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
sr@ijekavian: П&оставке налога

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
sr@ijekavian: Поставке повезивања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
sr@ijekavian: Кешира податке о вези за сваки повезан сервер, у случају да откаже главни сервер за уравнотежавање оптерећења.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
sr@ijekavian: Ова опција се користи кад год главни гаду‑гаду сервер за уравнотежавање оптерећења падне. Ако је укључена, Копете ће покушати да се директно повеже на конкретне сервере, користећи кеширане податке о њима. Ово спречава грешке при повезивању када главни се сервер за уравнотежавање не одазива. У пракси, ово се дешава врло ријетко.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
sr@ijekavian: &Кеширај податке о серверу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
sr@ijekavian: &Директне везе (ДЦЦ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
sr@ijekavian: Ради синхронизације листе контаката у локалу и на серверу, свака измјена локалне листе повлачи извоз листе на сервер.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
sr@ijekavian: &Извези листу контаката при измјени

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
sr@ijekavian: При сваком повезивању Копете ће увозити вашу листу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
sr@ijekavian: Увези листу контаката при &покретању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
sr@ijekavian: &Игнориши особе ван листе контаката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
sr@ijekavian: Желите ли да укључите ССЛ шифровану комуникацију са сервером.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
sr@ijekavian: Желите ли да укључите ССЛ шифровану комуникацију са сервером. Имајте у виду да ово није шифровање од корисника до корисника, већ само комуникације са сервером.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
sr@ijekavian: &Шифровање протокола (ССЛ):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
sr@ijekavian: ако је доступно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
sr@ijekavian: неопходно

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
sr@ijekavian: Подаци о &кориснику

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
sr@ijekavian: Подаци о кориснику

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
sr@ijekavian: <p align="center">Морате бити повезани да бисте мијењали своје личне податке.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
sr@ijekavian: Дјевојачко презиме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
sr@ijekavian: Град поријекла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
sr@ijekavian: Вриједности испод ће бити коришћене у претрази али се неће појављивати у резултатима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
sr@ijekavian: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
sr@ijekavian: Презиме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
sr@ijekavian: Надимак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
sr@ijekavian: Пол:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
sr@ijekavian: Година рођења:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
sr@ijekavian: Град:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
sr@ijekavian: женски

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
sr@ijekavian: мушки

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
sr@ijekavian: Пренос &фајлова

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
sr@ijekavian: Глобалне опције ДЦЦ‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Ове опције утичу на <b>све</b> гаду‑гаду налоге.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
sr@ijekavian: &Потисни подразумијевану поставу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
sr@ijekavian: &Локална ИП адреса /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
sr@ijekavian: по&рт:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
sr@ijekavian: Регистровање налога — гаду‑гаду

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
sr@ijekavian: Потврда лозинке коју желите да користите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
sr@ijekavian: Потврда лозинке коју желите да користите за овај налог.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
sr@ijekavian: Поновите ло&зинку:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
sr@ijekavian: Лозинка коју желите да користите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
sr@ijekavian: Лозинка коју желите да користите за овај налог.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
sr@ijekavian: Ваша адреса е‑поште.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
sr@ijekavian: Адреса е‑поште коју желите да употријебите за регистровање овог налога.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
sr@ijekavian: Адреса &е‑поште:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
sr@ijekavian: Текст са доње слике.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
sr@ijekavian: Текст са доње слике. Ово се користи да би се спријечиле насртљиве скрипте за аутоматску регистрацију.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
sr@ijekavian: &Низ за овјеру:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
sr@ijekavian: &Лозинка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
sr@ijekavian: Гаду‑гаду токен за регистрацију.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
sr@ijekavian: <html>Ово поље садржи слику са бројем који морате да унесете у поље <i>Низ за овјеру:</i> изнад.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
sr@ijekavian: <i>Упишите слова и бројеве приказане на слици изнад у поље „Низ за овјеру:“. Служи за спречавање аутоматске злоупотребе регистрације.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
sr@ijekavian: Претражи по наведеним подацима:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
sr@ijekavian: Надимак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
sr@ijekavian: Старост од:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
sr@ijekavian: до:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
sr@ijekavian: Затражи информације о кориснику:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
sr@ijekavian: Број корисника:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
sr@ijekavian: Потражи само међу онима који су тренутно на вези

en: &Set Auto-Reply...
sr@ijekavian: &Постави аутоматски одговор...

en: &Join Channel...
sr@ijekavian: Придружи се &каналу...

en: &Manage Privacy...
sr@ijekavian: &Управљај приватношћу...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
sr@ijekavian: ССЛ подршка не може да се припреми за налог %1. Највјероватније зато што ТЛС прикључак КуЦА‑а није инсталиран на систему.

en: GroupWise SSL Error
sr@ijekavian: Грешка ССЛ‑а у групвајзу

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
sr@ijekavian: <p>Копете не може да пошаље посљедњу поруку издату са налога '%1'.</p><p>Ако можете, молимо пошаљите конзолни излаз Копетеа на адресу &lt;<a href="mailto:wstephenson@novell.com">wstephenson@novell.com</a>&gt; ради анализе.</p>

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем поруку са налога „%1“

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
sr@ijekavian: Копете: сукобљене измјене начињене ван везе

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
sr@ijekavian: Док сте били ван везе, у листи контаката групвајза дошло је до измијена које је немогуће усагласити.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
sr@ijekavian: <p>Копете не може да се повеже на сервер Групвајз месенџера за налог „%1“.</p><p>Провјерите поставке сервера и порта и покушајте поново.</p>

en: Unable to Connect '%1'
sr@ijekavian: Не могу да повежем „%1“

en: The host name does not match the one in the certificate.
sr@ijekavian: Име домаћина не поклапа се са оним у сертификату.

en: The certificate is invalid.
sr@ijekavian: Сертификат није ваљан.

en: No certificate was presented.
sr@ijekavian: Сертификат није представљен.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
sr@ijekavian: Ауторитет за сертификате је одбио сертификат.

en: The certificate is not trusted.
sr@ijekavian: Сертификат није поуздан.

en: The signature is invalid.
sr@ijekavian: Потпис није ваљан.

en: The Certificate Authority is invalid.
sr@ijekavian: Ауторитет за сертификате није ваљан.

en: Invalid certificate purpose.
sr@ijekavian: Лоша сврха сертификата.

en: The certificate is self-signed.
sr@ijekavian: Сертификат је самопотписан.

en: The certificate has been revoked.
sr@ijekavian: Сертификат је опозван.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
sr@ijekavian: Прекорачена је максимална дужина ланца сертификата.

en: The certificate has expired.
sr@ijekavian: Сертификат је истекао.

en: The Certificate Authority has expired.
sr@ijekavian: Ауторитет за сертификате је истекао.

en: Validity is unknown.
sr@ijekavian: Ваљаност је непозната.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Идентитет и сертификат сервера %1 не могу бити потврђени за налог %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Желите ли да наставите?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Сертификат сервера %1 не може бити потврђен за налог %2: %3</p><p>Желите ли да наставите?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
sr@ijekavian: Проблем сертификата групвајз везе

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
sr@ijekavian: Аутоматски одговор од %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
sr@ijekavian: Емитована порука од %1:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
sr@ijekavian: Системски емитована порука од %1:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
sr@ijekavian: Контакт %1 не може бити додат на листу контаката, уз поруку грешке: %2

en: Error Adding Contact
sr@ijekavian: Грешка при додавању контакта

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
sr@ijekavian: Копете: пријављени сте као %1 другдје

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
sr@ijekavian: Откачени сте са Групвајз месенџера јер сте пријављени као %1 другдје

en: %1 has been invited to join this conversation.
sr@ijekavian: %1 је позван да се прикључи овом разговору.

en: Enter Auto-Reply Message
sr@ijekavian: Унесите поруку аутоматског одговора

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
sr@ijekavian: Унесите поруку аутоматског одговора, која се приказује корисницима који вас контактирају док сте одсутни или заузети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
sr@ijekavian: Име налог&а:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
sr@ijekavian: Име налога који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
sr@ijekavian: Тип контакта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
sr@ijekavian: &Ехо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
sr@ijekavian: Погледајте! Само једна опција. Можете ли да направите ово падајуће и додате нул?

en: Unblock User
sr@ijekavian: Деблокирај корисника

en: Block User
sr@ijekavian: Блокирај корисника

en: %1|Blocked
sr@ijekavian: %1|Блокиран

en: &Invite
sr@ijekavian: Позов&и

en: Security Status
sr@ijekavian: Безбједносно стање

en: Conversation is secure
sr@ijekavian: Разговор је безбједан

en: Archiving Status
sr@ijekavian: Стање архивирања

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
sr@ijekavian: Грешка при покушају покретања ћаскања: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
sr@ijekavian: Ваша порука није могла бити послата. Не можете слати поруке док је ваше стање „привидно ван везе“.

en: &Other...
sr@ijekavian: &Друго...

en: Enter Invitation Message
sr@ijekavian: Унос поруке за позивницу

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
sr@ijekavian: Унесите разлог за позивницу, или оставите празно ако нема разлога:

en: Search for Contact to Invite
sr@ijekavian: Тражење контакта за позивање

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
sr@ijekavian: (очекује се)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
sr@ijekavian: Сви други учесници су отишли, а неке позивнице се још увијек очекују. Ваше поруке неће бити испоручиване док се још неко не прикључи ћаскању.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
sr@ijekavian: %1 одби позивницу за прикључење овом разговору.

en: Conversation is being administratively logged
sr@ijekavian: Разговор се административно биљежи

en: Conversation is not being administratively logged
sr@ijekavian: Разговор се не биљежи административно

en: This conversation is secured with SSL security.
sr@ijekavian: Овај разговор је обезбеђен ССЛ‑ом.

en: This conversation is being logged administratively.
sr@ijekavian: Овај разговор се административно биљежи.

en: A&vailable
sr@ijekavian: &Доступан

en: Appear Offline
sr@ijekavian: привидно ван везе

en: A&ppear Offline
sr@ijekavian: &Привидно ван везе

en: Invalid Status
sr@ijekavian: Лоше стање

en: Auto Reply Message
sr@ijekavian: Порука за аутоматски одговор

en: Common Name
sr@ijekavian: Заједничко име

en: Access denied
sr@ijekavian: Приступ одбијен

en: Not supported
sr@ijekavian: Није подржано

en: Password expired
sr@ijekavian: Лозинка је истекла

en: Invalid password
sr@ijekavian: Лоша лозинка

en: User not found
sr@ijekavian: Корисник није нађен

en: Attribute not found
sr@ijekavian: Својство није нађено

en: User not enabled
sr@ijekavian: Корисник није омогућен

en: Directory failure
sr@ijekavian: Крах именика

en: Host not found
sr@ijekavian: Домаћин није нађен

en: Locked by admin
sr@ijekavian: Закључао администратор

en: Duplicate participant
sr@ijekavian: Дупли учесник

en: Server busy
sr@ijekavian: Сервер је заузет

en: Object not found
sr@ijekavian: Објекат није нађен

en: Directory update
sr@ijekavian: Ажурирање именика

en: Duplicate folder
sr@ijekavian: Дупла фасцикла

en: Contact list entry already exists
sr@ijekavian: Унос листе контаката већ постоји

en: User not allowed
sr@ijekavian: Корисник није дозвољен

en: Too many contacts
sr@ijekavian: Превише контаката

en: Conference not found
sr@ijekavian: Конференција није нађена

en: Too many folders
sr@ijekavian: Превише фасцикли

en: Server protocol error
sr@ijekavian: Грешка у протоколу сервера

en: Conversation invitation error
sr@ijekavian: Грешка позивнице у разговор

en: User is blocked
sr@ijekavian: Корисник је блокиран

en: Master archive is missing
sr@ijekavian: Главна архива недостаје

en: Expired password in use
sr@ijekavian: Истекла лозинка је у употреби

en: Credentials missing
sr@ijekavian: Недостају акредитиви

en: Eval connection limit
sr@ijekavian: Ограничење везе

en: Unsupported client version
sr@ijekavian: Неподржана верзија клијента

en: A duplicate chat was found
sr@ijekavian: Нађено је дупло ћаскање

en: Chat not found
sr@ijekavian: Ћаскање није нађено

en: Invalid chat name
sr@ijekavian: Лоше име ћаскања

en: The chat is active
sr@ijekavian: Ћаскање је активно

en: Chat is busy; try again
sr@ijekavian: Ћаскање је заузето; покушајте поново

en: Tried request too soon after another; try again
sr@ijekavian: Захтјев поново покушан пребрзо; покушајте поново

en: Server's chat subsystem is not active
sr@ijekavian: Подсистем ћаскања сервера није активан

en: The chat update request is invalid
sr@ijekavian: Захтјев ажурирања ћаскања није добар

en: Write failed due to directory mismatch
sr@ijekavian: Уписивање није успјело због непоклапања фасцикли

en: Recipient's client version is too old
sr@ijekavian: Примаочево издање клијента превише је старо

en: Chat has been removed from server
sr@ijekavian: Ћаскање је уклоњено са сервера

en: Unrecognized error code: %1
sr@ijekavian: Непрепознат кôд грешке: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
sr@ijekavian: Поставке налога — групвајз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
sr@ijekavian: Име вашег налога.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
sr@ijekavian: &Кориснички ИД:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
sr@ijekavian: Попуните да искључите аутоматско повезивање. Тада можете ручно повезати налог иконицом у дну главног прозора Копетеа.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
sr@ijekavian: ИП адреса или име домаћина сервера на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
sr@ijekavian: ИП адреса или име домаћина сервера на који желите да се повежете (нпр. vasafirma.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
sr@ijekavian: Сер&вер:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
sr@ijekavian: Порт на серверу на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
sr@ijekavian: Порт на серверу на који желите да се повежете (подразумијеван је 5222).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: Po&rt:
sr@ijekavian: По&рт:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
sr@ijekavian: &Напредне опције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
sr@ijekavian: &Увијек прихватај позивнице

en: You need to be connected to be able to add contacts.
sr@ijekavian: Морате бити повезани да бисте могли да додајете контакте.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
sr@ijekavian: Повежите се на Групвајз месенџер и покушајте поново.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
sr@ijekavian: &Основно

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
sr@ijekavian: Додај користећи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
sr@ijekavian: Пуно или дјелимично име. Звездице се игноришу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
sr@ijekavian: Упишите дио или цијело име контакта. Поклапања ће бити приказана испод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
sr@ijekavian: Кориснички &ИД:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
sr@ijekavian: &Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
sr@ijekavian: Исправан кориснички ИД

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
sr@ijekavian: Употријебите ово поље да додате контакт ако већ знате тачан кориснички ИД.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
sr@ijekavian: Својства групвајз ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
sr@ijekavian: ПРИКАЗНО ИМЕ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
sr@ijekavian: Корисник који је направио собу за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
sr@ijekavian: Упит:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
sr@ijekavian: Тема:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
sr@ijekavian: Одрицање за кориснике који улазе у собу за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
sr@ijekavian: Власник:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
sr@ijekavian: Тренутна тема разговора

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
sr@ijekavian: НЕПОЗНАТО

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
sr@ijekavian: Највише корисника:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
sr@ijekavian: Направљено:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
sr@ijekavian: Одрицање:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
sr@ijekavian: Општи опис собе за ћаскање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
sr@ijekavian: Највише истовремених корисника дозвољених у соби за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
sr@ijekavian: Стваралац:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
sr@ijekavian: Датум и вријеме када је соба за ћаскање успостављена

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
sr@ijekavian: Наводи да се разговор у соби за ћаскање архивира на серверу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
sr@ijekavian: Архивирање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
sr@ijekavian: Корисник који је власник ове собе за ћаскање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
sr@ijekavian: Подразумијевани приступ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
sr@ijekavian: Општа дозвола за читање порука у соби за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
sr@ijekavian: Читање поруке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
sr@ijekavian: Општа дозвола за писање порука у соби за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
sr@ijekavian: Писање поруке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
sr@ijekavian: Општа дозвола за мијењање листе контроле приступа соби за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
sr@ijekavian: Измјена приступа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
sr@ijekavian: Листа контроле приступа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
sr@ijekavian: Дозволе приступа за поједине кориснике

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
sr@ijekavian: Додај нови унос АЦЛ‑а

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
sr@ijekavian: Уреди постојећи унос АЦЛ‑а

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
sr@ijekavian: Обриши унос АЦЛ‑а

en: Chatroom properties
sr@ijekavian: Својства собе за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
sr@ijekavian: &Освјежи

en: Search Chatrooms
sr@ijekavian: Претрага соба за ћаскање

en: Updating chatroom list...
sr@ijekavian: Ажурирам списак соба за ћаскање...

en: Contact Properties
sr@ijekavian: Својства контакта

en: Telephone Number
sr@ijekavian: Број телефона

en: Department
sr@ijekavian: Одјељење

en: Location
sr@ijekavian: Локација

en: Mailstop
sr@ijekavian: Поштанска станица

en: Personal Title
sr@ijekavian: Лична титула

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
sr@ijekavian: Промијени приказно име за овај контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
sr@ijekavian: Стање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
sr@ijekavian: &Приказно име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
sr@ijekavian: Додатна својства:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
sr@ijekavian: нова колона

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
sr@ijekavian: Претражи Групвајз месенџер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
sr@ijekavian: &Име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
sr@ijekavian: &Кориснички ИД

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
sr@ijekavian: &Титула

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
sr@ijekavian: &Одјељење

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
sr@ijekavian: садржи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
sr@ijekavian: почиње са

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
sr@ijekavian: једнако

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
sr@ijekavian: &Презиме

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
sr@ijekavian: &Очисти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
sr@ijekavian: &Резултати:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
sr@ijekavian: &Детаљи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
sr@ijekavian: Нема поклапајућих корисника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
sr@ijekavian: &Стање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
sr@ijekavian: Порука о одс&утности:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
sr@ijekavian: Промјене које сте управо направили ступиће на снагу сљедећи пут кад се пријавите на групвајз.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
sr@ijekavian: Поставке групвајза измијењене док сте још пријављени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
sr@ijekavian: Корисници који могу да виде моје стање на вези и шаљу ми поруке:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
sr@ijekavian: Д&озвољени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
sr@ijekavian: &Блокирај >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
sr@ijekavian: << &Дозволи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
sr@ijekavian: &Додај...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
sr@ijekavian: Б&локирани

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
sr@ijekavian: Управљај приватношћу за %1

en: Privacy settings have been administratively locked
sr@ijekavian: Поставке приватности су административно закључане

en: <Everyone Else>
sr@ijekavian: <сви други>

en: Search for Contact to Block
sr@ijekavian: Тражење контакта за блокирање

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
sr@ijekavian: Поставке приватности можете промијенити само док сте пријављени на сервер Групвајз месенџера.

en: '%1' Not Logged In
sr@ijekavian: „%1“ није пријављен

en: Invitation to Conversation
sr@ijekavian: Позивница у разговор

en: User ID
sr@ijekavian: Кориснички ИД

en: Searching
sr@ijekavian: Тражим

en: 1 matching user found | %1 matching users found
sr@ijekavian[0]: Пронађен је %1 поклапајући корисник
sr@ijekavian[1]: Пронађена су %1 поклапајућа корисника
sr@ijekavian[2]: Пронађено је %1 поклапајућих корисника
sr@ijekavian[3]: Пронађен је један поклапајући корисник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
sr@ijekavian: <p align="right">Од:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
sr@ijekavian: <p align="right">Послато:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
sr@ijekavian: Датум позива

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
sr@ijekavian: Име контакта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
sr@ijekavian: Позивна порука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
sr@ijekavian: Желите ли да се придружите разговору?

en: Temporary Network - %1
sr@ijekavian: Привремена мрежа — %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
sr@ijekavian: Мрежа увезена из претходног издања Копетеа, или са УРИ‑ја ИРЦ‑а

en: Join Channel...
sr@ijekavian: Придружи се каналу...

en: Search Channels...
sr@ijekavian: Претражи канале...

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Мрежа придружена овом налогу нема прихватљивих домаћина. Провјерите има ли налог добру мрежу.</qt>

en: Network is Empty
sr@ijekavian: Мрежа је празна

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Мрежа придружена овом налогу, <b>%1</b>, нема прихватљивих домаћина. Провјерите ли налог има добру мрежу.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Копете не може да се повеже ни на један сервер у мрежи придруженој овом налогу (<b>%1</b>). Покушајте поново касније.</qt>

en: Network is Unavailable
sr@ijekavian: Мрежа је недоступна

en: Join Channel
sr@ijekavian: Придруживање каналу

en: Please enter the name of the channel you want to join:
sr@ijekavian: Унесите име канала коме желите да се придружите:

note: i18n: ectx: Menu (irc)
en: IRC
sr@ijekavian: ИРЦ

en: Password Incorect
sr@ijekavian: Лозинка неисправна

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
sr@ijekavian[0]: %1 оператер је на вези.
sr@ijekavian[1]: %1 оператера су на вези.
sr@ijekavian[2]: %1 оператера је на вези.
sr@ijekavian[3]: Један оператер је на вези.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
sr@ijekavian[0]: %1 непозната веза.
sr@ijekavian[1]: %1 непознате везе.
sr@ijekavian[2]: %1 непознатих веза.
sr@ijekavian[3]: Једна непозната веза.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
sr@ijekavian[0]: %1 канал је образован.
sr@ijekavian[1]: %1 канала су образована.
sr@ijekavian[2]: %1 канала је образовано.
sr@ijekavian[3]: Канал је образован.

en: Server was too busy to execute %1.
sr@ijekavian: Сервер је презаузет да изврши %1.

en: You have been marked as being away.
sr@ijekavian: Сада сте означени као одсутни.

en: %1 is a registered nick.
sr@ijekavian: %1 је регистрован надимак.

en: %1 is an IRC operator.
sr@ijekavian: %1 је ИРЦ оператер.

en: You cannot send messages to channel %1.
sr@ijekavian: Не можете послати поруке каналу %1.

en: Nickname %1 is already in use.
sr@ijekavian: Надимак %1 је већ у употреби.

en: You are not on channel %1.
sr@ijekavian: Нисте на каналу %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
sr@ijekavian: Не могу се придружити каналу %1, канал је пун.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
sr@ijekavian: Не могу се придружити каналу %1, канал је само за позване.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
sr@ijekavian: Не могу се придружити каналу %1, забрањен вам је приступ том каналу.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
sr@ijekavian: Не могу се придружити каналу %1, дат је погрешан кључ канала.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
sr@ijekavian[0]: %1 оператер је на вези.
sr@ijekavian[1]: %1 оператера су на вези.
sr@ijekavian[2]: %1 оператера је на вези.
sr@ijekavian[3]: Један оператер је на вези.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
sr@ijekavian[0]: %1 непозната веза.
sr@ijekavian[1]: %1 непознате везе.
sr@ijekavian[2]: %1 непознатих веза.
sr@ijekavian[3]: Једна непозната веза.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
sr@ijekavian[0]: %1 канал је образован.
sr@ijekavian[1]: %1 канала су образована.
sr@ijekavian[2]: %1 канала је образовано.
sr@ijekavian[3]: Канал је образован.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
sr@ijekavian: Знана величина већа је од очекиване величине фајла

en:  members
sr@ijekavian:  чланова

en: Channel
sr@ijekavian: канал

en: Users
sr@ijekavian: корисници

en: Topic
sr@ijekavian: тема

en: Search for:
sr@ijekavian: Тражи:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
sr@ijekavian: Можете тражити канале на ИРЦ серверу путем овдје унесене текстуалне ниске.

en: Channels returned must have at least this many members.
sr@ijekavian: Враћени канали морају имати бар оволико чланова.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
sr@ijekavian: Можете тражити канале на ИРЦ серверу путем овдје унесене текстуалне ниске. На примјер, можете укуцати „linux“ да нађете све канале које имају некакве везе са Линуксом.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
sr@ijekavian: Можете тражити канале на ИРЦ серверу путем овдје унесене текстуалне ниске.

en: Perform a channel search.
sr@ijekavian: Претражи канале.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
sr@ijekavian: Претражују се канали. Будите стрпљиви, пошто ово може бити споро, у зависности од броја канала на серверу.

en: Double click on a channel to select it.
sr@ijekavian: Кликните двапут на канал да бисте га изабрали.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
sr@ijekavian: Морате бити повезани са ИРЦ сервером да бисте излистали канале.

en: You have been disconnected from the IRC server.
sr@ijekavian: Прекинута вам је веза са ИРЦ сервером.

en: Disconnected
sr@ijekavian: Прекинута веза

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
sr@ijekavian: Име ИРЦ контакта или канала који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
sr@ijekavian: Име ИРЦ контакта или канала који желите да додате. Можете једноставно унијети надимак особе, или име канала претхођено тарабом (‘#’).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
sr@ijekavian: Над&имак/канал за додавање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
sr@ijekavian: <i>(нпр. <tt>pera_mika</tt> или <tt>#nekikanal</tt>)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
sr@ijekavian: Пре&тражи канале

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате да наведете канал коме се треба придружити, или упит који треба отворити.</qt>

en: You Must Specify a Channel
sr@ijekavian: Морате да наведете канал

en: The nickname %1 is already in use
sr@ijekavian: Надимак %1 је већ у употреби

en: IRC Plugin
sr@ijekavian: Прикључак ИРЦ‑а

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
sr@ijekavian: Надимак %1 је већ у употреби. Унесите неки други:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
sr@ijekavian: „%1“ није добро име канала. Канали морају да почињу са ‘#’, ‘!’, ‘+’ или ‘&’.

en: Channel List for %1
sr@ijekavian: Списак канала за %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
sr@ijekavian: ИРЦ сервер је тренутно превише заузет да би одговорио на овај захтјев.

en: Server is Busy
sr@ijekavian: Сервер је заузет

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
sr@ijekavian: Име које ће сви видјети сваки пут када нешто кажете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
sr@ijekavian: Над&имци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
sr@ijekavian: &Право име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
sr@ijekavian: <html>Корисничко име које желите на ИРЦ‑у, ако ваш систем не подржава <tt>identd</tt>. Оставите празно да би се преузело име вашег системског налога.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
sr@ijekavian: &Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
sr@ijekavian: <html>Корисничко име које желите на ИРЦ‑у, ако ваш систем не подржава <tt>identd</tt>.</html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
sr@ijekavian: <html>Псеудоним који желите на ИРЦ‑у. Када будете на вези, можете га промијенити наредбом <tt>/nick</tt>.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
sr@ijekavian: Мрежа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
sr@ijekavian: &Уреди...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
sr@ijekavian: <p><b>Напомена:</b> већина ИРЦ сервера не захтијева лозинку да бисте се повезали, потребан је само надимак.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
sr@ijekavian: &Веза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
sr@ijekavian: Подразумијевано &кодирање:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
sr@ijekavian: <html>Ако укључите ово, налог неће бити повезан када притиснете дугме <i>Повежи све</i>, нити при покретању ако сте изабрали аутоматско повезивање.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
sr@ijekavian: &Пожељне су ССЛ‑засноване везе

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
sr@ijekavian: Извршавање наредби по повезивању

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
sr@ijekavian: Наредбе наведене овдје биће извршене чим се повежете са ИРЦ сервером.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
sr@ijekavian: Додај &наредбу

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
sr@ijekavian: Напре&дно подешавање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
sr@ijekavian: Посебни ЦТЦП одговори

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
sr@ijekavian: У овом дијалогу можете додати посебне одговоре на ЦТЦП захтјеве које вам други шаљу. Такође потиснути уграђене одговоре за верзију, податке о кориснику и клијенту (VERSION, USERINFO, CLIENTINFO).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: &CTCP:
sr@ijekavian: &ЦТЦП:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
sr@ijekavian: &Одговор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
sr@ijekavian: &Додај одговор

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
sr@ijekavian: Подразумијеване поруке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
sr@ijekavian: Порука коју желите да други виде када одете са ИРЦ‑а и не кажете разлог. Оставите празно за Копетеову подразумијевану поруку.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
sr@ijekavian: Порука коју желите да други виде када одете са канала и не кажете разлог. Оставите празно за Копетеову подразумијевану поруку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
sr@ijekavian: &Порука при напуштању:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
sr@ijekavian: &Порука при одласку:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
sr@ijekavian: Прозори

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
sr@ijekavian: Одредишта поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
sr@ijekavian: Аутоматски прикажи анонимне прозоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
sr@ijekavian: Аутоматски прикажи серверски прозор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
sr@ijekavian: Серверске поруке:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
sr@ijekavian: Серверска обавјештења:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
sr@ijekavian: активан прозор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
sr@ijekavian: серверски прозор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
sr@ijekavian: анонимни прозор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: KNotify
sr@ijekavian: К‑обавјештења

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
sr@ijekavian: игнориши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
sr@ijekavian: Поруке о грешкама:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
sr@ijekavian: Информациони одговори:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате да унесете надимак.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
sr@ijekavian: Подешавање мреже

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
sr@ijekavian: По&дешавање домаћина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
sr@ijekavian: &Нови...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
sr@ijekavian: ИРЦ сервери придружени овој мрежи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
sr@ijekavian: ИРЦ сервери придружени овој мрежи. Користите дугмад за горе и доље да бисте измијенили редослијед по којем се покушава повезивање.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
sr@ijekavian: Помјери овај сервер надоље

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
sr@ijekavian: Умањи приоритет покушаја повезивања за овај сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
sr@ijekavian: Доље

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
sr@ijekavian: Помјери овај сервер нагоре

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
sr@ijekavian: Увећај приоритет покушаја повезивања за овај сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
sr@ijekavian: Горе

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
sr@ijekavian: Попуните бисте укључили ССЛ за ову везу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
sr@ijekavian: Корис&ти ССЛ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
sr@ijekavian: &Домаћин:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
sr@ijekavian: По&рт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
sr@ijekavian: &Опис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
sr@ijekavian: Но&ва

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
sr@ijekavian: &Преименуј...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
sr@ijekavian: &Уклони

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете мрежу <b>%1</b>?<br/>Налози који користе ову мрежу мораће да буду измијењени.</qt>

en: Deleting Network
sr@ijekavian: Брисање мреже

en: &Delete Network
sr@ijekavian: &Обриши мрежу

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да обришете домаћин <b>%1</b>?</qt>

en: Deleting Host
sr@ijekavian: Брисање домаћина

en: &Delete Host
sr@ijekavian: &Обриши домаћин

en: New Host
sr@ijekavian: Нови домаћин

en: Enter the hostname of the new server:
sr@ijekavian: Унесите име домаћина новог сервера:

en: A host already exists with that name
sr@ijekavian: Истоимени домаћин већ постоји

en: Rename Network
sr@ijekavian: Преименуј мрежу

en: Enter the new name for this network:
sr@ijekavian: Унесите ново име за ову мрежу:

en: A network already exists with that name
sr@ijekavian: Истоимена мрежа већ постоји

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
sr@ijekavian: Не могу да свежем менаџер преноса фајлова џабером са локалним портом. Провјерите да ли се порт за пренос фајлова већ користи, или изаберите други порт у поставкама налога.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
sr@ijekavian: Неуспјело покретање менаџера преноса фајлова џабером

en: Join Groupchat...
sr@ijekavian: Придружи се групном ћаскању...

en: Services...
sr@ijekavian: Сервиси...

en: XML Console
sr@ijekavian: Конзола ИксМЛ‑а

en: Edit User Info...
sr@ijekavian: Уреди податке о кориснику...

en: Set Mood
sr@ijekavian: Постави расположење

en: Jabber Error
sr@ijekavian: Грешка џабера

en: Please connect first.
sr@ijekavian: Прво се повежите.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
sr@ijekavian: ССЛ подршка не може да се припреми за налог %1. Највјероватније зато што није доступна ТЛС подршка за КуЦА.

en: Jabber SSL Error
sr@ijekavian: ССЛ грешка џабера

en: Jabber Connection Certificate Problem
sr@ijekavian: Проблем са сертификатом за џабер везу

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
sr@ijekavian: Шифрована веза са џабер сервером не може се успоставити.

en: Jabber Connection Error
sr@ijekavian: Грешка џабер везе

en: Malformed packet received.
sr@ijekavian: Примљен је лоше образован пакет.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
sr@ijekavian: Неповратна грешка у протоколу.

en: Generic stream error.
sr@ijekavian: Општа грешка тока.

en: There was a conflict in the information received.
sr@ijekavian: Сукоб у примљеним подацима.

en: The stream timed out.
sr@ijekavian: Истекло је вријеме за ток.

en: Internal server error.
sr@ijekavian: Унутрашња грешка сервера.

en: Stream packet received from an invalid address.
sr@ijekavian: Пакет тока је примљен са лоше адресе.

en: Malformed stream packet received.
sr@ijekavian: Примљен је лоше образован пакет тока.

en: Policy violation in the protocol stream.
sr@ijekavian: Прекршај смјерница у протоколском току.

en: Resource constraint.
sr@ijekavian: Ограничење ресурса.

en: System shutdown.
sr@ijekavian: Гашење система.

en: Unknown reason.
sr@ijekavian: Непознат разлог.

en: There was an error in the protocol stream: %1
sr@ijekavian: Грешка у протоколском току: %1

en: Host not found.
sr@ijekavian: Домаћин није нађен.

en: Address is already in use.
sr@ijekavian: Адреса је већ у употреби.

en: Connection refused.
sr@ijekavian: Веза је одбијена.

en: Connection attempt already in progress.
sr@ijekavian: Покушај повезивања је већ у току.

en: Network failure.
sr@ijekavian: Крах мреже.

en: Socket timed out.
sr@ijekavian: Истекло је вријеме за сокет.

en: Remote closed connection.
sr@ijekavian: Удаљени затвори везу.

en: Unexpected error condition (%1).
sr@ijekavian: Неочекивано стање грешке (%1).

en: There was a connection error: %1
sr@ijekavian: Грешка са везом: %1

en: Unknown host.
sr@ijekavian: Непознат домаћин.

en: Could not connect to a required remote resource.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем на захтијевани удаљени ресурс.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
sr@ijekavian: Изгледа да смо преусмјерени на други сервер; не знам како да обрадим ово.

en: Unsupported protocol version.
sr@ijekavian: Неподржана верзија протокола.

en: Unknown error.
sr@ijekavian: Непозната грешка.

en: There was a negotiation error: %1
sr@ijekavian: Грешка у преговору: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
sr@ijekavian: Сервер је одбио наш захтјев за покретање ТЛС руковања.

en: Failed to establish a secure connection.
sr@ijekavian: Не могу да успоставим безбједну везу.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
sr@ijekavian: Грешке у „безбједности преносног слоја“ (ТЛС‑у): %1

en: Login failed with unknown reason.
sr@ijekavian: Пријава није успјела због непознатог разлога.

en: No appropriate authentication mechanism available.
sr@ijekavian: Није доступан ниједан одговарајући механизам аутентификације.

en: Bad SASL authentication protocol.
sr@ijekavian: Лош протокол САСЛ аутентификације.

en: Server failed mutual authentication.
sr@ijekavian: Сервер није прошао узајамну аутентификацију.

en: Encryption is required but not present.
sr@ijekavian: Шифровање је захтијевано али није присутно.

en: Invalid user ID.
sr@ijekavian: Лош кориснички ИД.

en: Invalid mechanism.
sr@ijekavian: Лош механизам.

en: Invalid realm.
sr@ijekavian: Лоше царство.

en: Mechanism too weak.
sr@ijekavian: Механизам је преслаб.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
sr@ijekavian: Дати су погрешни акредитиви (провјерите свој кориснички ИД и лозинку)

en: Temporary failure, please try again later.
sr@ijekavian: Привремени крах, покушајте поново касније.

en: There was an error authenticating with the server: %1
sr@ijekavian: Грешка при аутентификовању са сервером: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
sr@ijekavian: Проблем „безбједности транспортног слоја“ (ТЛС).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
sr@ijekavian: Проблем „једноставног слоја за аутентификацију и безбједност“ (САСЛ).

en: There was an error in the security layer: %1
sr@ijekavian: Грешка у безбједносном слоју: %1

en: No permission to bind the resource.
sr@ijekavian: Нема дозволе за везивање ресурса.

en: The resource is already in use.
sr@ijekavian: Ресурс је већ у употреби.

en: Could not bind a resource: %1
sr@ijekavian: Не могу да вежем ресурс: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
sr@ijekavian: Копете: проблем са везом са џабер сервером %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
sr@ijekavian: Џабер корисник %1 је уклонио претплату %2 на њега/њу. Овај налог више неће бити у могућности да види његово/њено стање на вези/ван везе. Желите ли да обришете контакт?

en: Notification
sr@ijekavian: Обавјештење

en: Waiting for authorization
sr@ijekavian: Чекам на овлашћење

en: A password is required to join the room %1.
sr@ijekavian: За придруживање соби %1 потребна је лозинка.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
sr@ijekavian: Грешка при покушају уласка у %1: надимак %2 се већ користи

en: Provide your nickname
sr@ijekavian: Дајте свој надимак

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
sr@ijekavian: Не можете се прикључити соби %1 зато што вам је забрањено

en: Jabber Group Chat
sr@ijekavian: Групно џабер ћаскање

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
sr@ijekavian: Не можете се прикључити соби %1 зато што је достигнут максималан број корисника

en: No reason given by the server
sr@ijekavian: Сервер није дао никакав разлог

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
sr@ijekavian: Грешка при обради захтијева за групно ћаскање %1 (разлог: %2, кôд %3).

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
sr@ijekavian: Желите ли такође да одрегиструјете „%1“ са џабер сервера?
    Ако одрегиструјете, цијела ваша листа контаката може бити уклоњена са сервера, и ни из једног клијента нећете више моћи да се повежете на овај налог.

en: Unregister
sr@ijekavian: Одрегиструј

en: Remove and Unregister
sr@ijekavian: Уклони и одрегиструј

en: Remove only from Kopete
sr@ijekavian: Уклони само из Копетеа

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
sr@ijekavian: Грешка при покушају уклањања налога:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
sr@ijekavian: Одрегистровање џабер налога

en: You cannot see each others' status.
sr@ijekavian: Не можете међусобно да видите стање.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
sr@ijekavian: Можете да видите стање овог контакта, али он/она не могу да виде ваше.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
sr@ijekavian: Овај контакт може да види ваше стање али ви не можете да видите његово/њено.

en: You can see each others' status.
sr@ijekavian: Можете међусобно видјети стање.

en: Client
sr@ijekavian: Клијент

en: User Mood
sr@ijekavian: Расположење корисника

en: Groupchat
sr@ijekavian: Групно ћаскање

en: Rich text messages
sr@ijekavian: Поруке с богатим текстом

en: Data Forms
sr@ijekavian: Формулари података

en: OpenPGP
sr@ijekavian: ОпенПГП

en: Message Events
sr@ijekavian: Догађаји порука

en: Message Delivery Receipts
sr@ijekavian: Потврде испоруке порука

en: File transfers
sr@ijekavian: Преноси фајлова

en: Service Discovery
sr@ijekavian: Откривање сервиса

en: Supported Features
sr@ijekavian: Подржане могућности

en: Timestamp
sr@ijekavian: Временска ознака

en: Message
sr@ijekavian: Порука

en: Failed to download Jabber contact photo.
sr@ijekavian: Преузимање слике џабер контакта није успјело.

en: Edit Bookmarks...
sr@ijekavian: Уреди обиљеживаче...

en: Groupchat Bookmark
sr@ijekavian: Обиљеживач групног ћаскања

en: Show audio calls
sr@ijekavian: Прикажи аудио позиве

en: Start audio call
sr@ijekavian: Почни аудио позив

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
sr@ijekavian: Овлашћење

en: (Re)send Authorization To
sr@ijekavian: (Поново) пошаљи овлашћење за

en: (Re)request Authorization From
sr@ijekavian: (Поново) захтијевај овлашћење од

en: Remove Authorization From
sr@ijekavian: Уклони овлашћење са

en: Call contact
sr@ijekavian: Позови контакт

en: Set Availability
sr@ijekavian: Постави доступност

en: Free to Chat
sr@ijekavian: слободан за ћаскање

en: Do Not Disturb
sr@ijekavian: без узнемиравања

en: Select Resource
sr@ijekavian: Избор ресурса

en: Automatic (best/default resource)
sr@ijekavian: Аутоматски (најбољи/подразумијевани ресурс)

en: Test action
sr@ijekavian: Пробна радња

en: Jingle Audio call
sr@ijekavian: Џингл аудио позив

en: Jingle Video call
sr@ijekavian: Џингл видео позив

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
sr@ijekavian: Оригинална порука је: <i>„ %1 “</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
sr@ijekavian: <qt><i>%1</i> вас позва да се придружите конференцији <b>%2</b><br />%3<br />Ако желите да се придружите, само <b>унесите свој надимак</b> и притисните <i>У реду</i>.<br />Ако желите да одустанете, притисните <i>Одустани</i>.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
sr@ijekavian: Позвани у конференцију — прикључак џабера

en: Message has been displayed
sr@ijekavian: Порука је приказана

en: Message has been delivered
sr@ijekavian: Порука је испоручена

en: Message stored on the server, contact offline
sr@ijekavian: Порука је остала на серверу, контакт ван везе

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
sr@ijekavian: %1 оконча учешће у сесији ћаскања.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
sr@ijekavian: Ваша порука није могла да се испоручи: „%1“, разлог „%2“

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
sr@ijekavian: Желите ли кориснику „%1“ такође да уклоните овлашћење да види ваше стање?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
sr@ijekavian: Претходно сте изабрали ресурс за контакт %1, али и даље имате отворен прозор за ћаскање са овим контактом. Предизабрани ресурс ће бити примијењен само на новоотворене прозоре ћаскања.

en: Jabber Resource Selector
sr@ijekavian: Бирач џабер ресурса

en: You have been invited to %1
sr@ijekavian: Позвани сте у %1

en: Change nickname
sr@ijekavian: Промијени надимак

en: Change nickname - Jabber Plugin
sr@ijekavian: Промјена надимка — прикључак џабера

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
sr@ijekavian: Унесите нови надимак који желите имати у соби <i>%1</i>

en: Free for Chat
sr@ijekavian: слободан за ћаскање

en: Do not Disturb
sr@ijekavian: без узнемиравања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
sr@ijekavian: Претплата

en: Authorization Status
sr@ijekavian: Стање овлашћења

en: Available Resources
sr@ijekavian: Доступни ресурси

en: vCard Cache Timestamp
sr@ijekavian: Временска ознака в‑кард кеша

en: Jabber ID
sr@ijekavian: Џабер ИД

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
sr@ijekavian: Рођендан

en: Timezone
sr@ijekavian: Временска зона

en: Homepage
sr@ijekavian: Домаћа страница

en: Company name
sr@ijekavian: Име фирме

en: Company Departement
sr@ijekavian: Одјељење фирме

en: Company Position
sr@ijekavian: Положај у фирми

en: Company Role
sr@ijekavian: Улога у фирми

en: Work Street
sr@ijekavian: Улица посла

en: Work Extra Address
sr@ijekavian: Додатна адреса посла

en: Work PO Box
sr@ijekavian: Поштански фах посла

en: Work City
sr@ijekavian: Град посла

en: Work Postal Code
sr@ijekavian: Поштански број посла

en: Work Country
sr@ijekavian: Држава посла

en: Work Email Address
sr@ijekavian: Адреса е‑поште на послу

en: Home Street
sr@ijekavian: Улица становања

en: Home Extra Address
sr@ijekavian: Додатна адреса становања

en: Home PO Box
sr@ijekavian: Поштански фах становања

en: Home City
sr@ijekavian: Град становања

en: Home Postal Code
sr@ijekavian: Поштански број становања

en: Home Country
sr@ijekavian: Држава становања

en: Fax
sr@ijekavian: Факс

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
sr@ijekavian: О

en: Choose an account to handle the URL %1
sr@ijekavian: Изаберите налог да управља УРЛ‑ом %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
sr@ijekavian: Желите ли да додате „%1“ у листу контаката?

en: Do Not Add
sr@ijekavian: Немој да додаш

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
sr@ijekavian: Желите ли да уклоните „%1“ из листе контаката?

en: Do Not Remove
sr@ijekavian: Не уклањај

en: Please enter your nickname for the room %1
sr@ijekavian: Унесите свој надимак за собу %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
sr@ijekavian: Главни прозор

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
sr@ijekavian: Трака алатки

en: Audio
sr@ijekavian: Звук

en: Choose the contents you want to accept:
sr@ijekavian: Изаберите садржај који желите прихватити:

en: New Jingle session from %1
sr@ijekavian: Нова џингл сесија од %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
sr@ijekavian: Дијалог

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
sr@ijekavian: Не могу да покренем процес %1. Провјерите инсталацију Копетеа.

en: Answer for incoming call
sr@ijekavian: Одговор на долазни позив

en: Accepted
sr@ijekavian: Прихваћен

en: Calling...
sr@ijekavian: Зовем...

en: Rejected
sr@ijekavian: Одбијен

en: Call in progress
sr@ijekavian: Позив у току

en: Other side hung up
sr@ijekavian: Друга страна је прекинула

en: Waiting...
sr@ijekavian: Чекам...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
sr@ijekavian: libjingle видео позив

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
sr@ijekavian: Позив са:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
sr@ijekavian: Стање позива:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
sr@ijekavian: Прихвати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
sr@ijekavian: Одбиј

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
sr@ijekavian: Прекини

en: None
sr@ijekavian: ништа

en: Afraid
sr@ijekavian: уплашен

en: Amazed
sr@ijekavian: запањен

en: Angry
sr@ijekavian: љут

en: Annoyed
sr@ijekavian: изнервиран

en: Anxious
sr@ijekavian: анксиозан

en: Aroused
sr@ijekavian: узбуђен

en: Ashamed
sr@ijekavian: постиђен

en: Bored
sr@ijekavian: досађује се

en: Brave
sr@ijekavian: храбар

en: Calm
sr@ijekavian: смирен

en: Cold
sr@ijekavian: прехлађен

en: Confused
sr@ijekavian: збуњен

en: Contented
sr@ijekavian: задовољан

en: Cranky
sr@ijekavian: зловољан

en: Curious
sr@ijekavian: знатижељан

en: Depressed
sr@ijekavian: депресиван

en: Disappointed
sr@ijekavian: разочаран

en: Disgusted
sr@ijekavian: згрожен

en: Distracted
sr@ijekavian: деконцентрисан

en: Embarrassed
sr@ijekavian: посрамљен

en: Excited
sr@ijekavian: узбуђен

en: Flirtatious
sr@ijekavian: кокетан

en: Frustrated
sr@ijekavian: фрустриран

en: Grumpy
sr@ijekavian: џандрљив

en: Guilty
sr@ijekavian: крив

en: Happy
sr@ijekavian: сретан

en: Hot
sr@ijekavian: врућ

en: Humbled
sr@ijekavian: скроман

en: Humiliated
sr@ijekavian: понижен

en: Hungry
sr@ijekavian: гладан

en: Hurt
sr@ijekavian: повређен

en: Impressed
sr@ijekavian: импресиониран

en: In awe
sr@ijekavian: задивљен

en: In love
sr@ijekavian: заљубљен

en: Indignant
sr@ijekavian: огорчен

en: Interested
sr@ijekavian: заинтересован

en: Intoxicated
sr@ijekavian: опијен

en: Invincible
sr@ijekavian: непобједив

en: Jealous
sr@ijekavian: љубоморан

en: Lonely
sr@ijekavian: усамљен

en: Mean
sr@ijekavian: злочест

en: Moody
sr@ijekavian: раздражљив

en: Nervous
sr@ijekavian: нервозан

en: Neutral
sr@ijekavian: равнодушан

en: Offended
sr@ijekavian: увријеђен

en: Playful
sr@ijekavian: враголаст

en: Proud
sr@ijekavian: поносан

en: Relieved
sr@ijekavian: опуштен

en: Remorseful
sr@ijekavian: покајнички

en: Restless
sr@ijekavian: немиран

en: Sad
sr@ijekavian: тужан

en: Sarcastic
sr@ijekavian: саркастичан

en: Serious
sr@ijekavian: озбиљан

en: Shocked
sr@ijekavian: шокиран

en: Shy
sr@ijekavian: стидљив

en: Sick
sr@ijekavian: болестан

en: Sleepy
sr@ijekavian: поспан

en: Stressed
sr@ijekavian: напет

en: Surprised
sr@ijekavian: изненађен

en: Thirsty
sr@ijekavian: жедан

en: Worried
sr@ijekavian: забринут

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
sr@ijekavian: Додавање контаката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
sr@ijekavian: Џабер ИД налога који бисте жељели да додате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
sr@ijekavian: Џабер ИД налога који бисте жељели да додате. Мора садржати корисничко име и домен (као адреса е‑поште), пошто постоје многи џабер сервери.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
sr@ijekavian: &Џабер ИД:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
sr@ijekavian: <i>(на примјер: pera@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
sr@ijekavian: Освјежи

en: Execute command
sr@ijekavian: Изврши наредбу

en: Command executing
sr@ijekavian: Извршавање наредбе

en: Finish
sr@ijekavian: Заврши

en: Next
sr@ijekavian: Наредно

en: Previous
sr@ijekavian: Претходно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
sr@ijekavian: Тренутна лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
sr@ijekavian: Нова лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
sr@ijekavian: Унесите прво своју тренутну лозинку
    а затим нову лозинку два пута.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
sr@ijekavian: Сервер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
sr@ijekavian: &Упит

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
sr@ijekavian: Име собе за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
sr@ijekavian: Опис собе за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
sr@ijekavian: Соба:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
sr@ijekavian: Региструјте се на џабер сервис

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
sr@ijekavian: Формулар за регистрацију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
sr@ijekavian: Сачекајте док испитујем сервер...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
sr@ijekavian: &Изврши

en: Group Chat Name
sr@ijekavian: Име групног ћаскања

en: Enter a name for the group chat:
sr@ijekavian: Унесите име за групно ћаскање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
sr@ijekavian: Обрни аутоматско придруживање

en: Change Jabber Password
sr@ijekavian: Промијени џабер лозинку

en: You entered your current password incorrectly.
sr@ijekavian: Неисправно сте унијели тренутну лозинку.

en: Password Incorrect
sr@ijekavian: Лозинка неисправна

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
sr@ijekavian: Нове лозинке се не поклапају. Унесите их поново.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
sr@ijekavian: Ради безбједности, није дозвољено да поставите празну лозинку.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
sr@ijekavian: Ваш налог мора бити повезан прије него се лозинка измијени. Желите ли да се сада повежете?

en: Jabber Password Change
sr@ijekavian: Измјена џабер лозинке

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
sr@ijekavian: Ваша лозинка је успјешно промијењена. Знајте да измјена можда неће бити тренутна. Ако имате проблема са пријављивањем са новом лозинком, контактирајте администратора.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
sr@ijekavian: Ваша лозинка не може бити промијењена. Или сервер не подржава ту могућност или администратор не дозвољава да је промијените.

en: Join Jabber Groupchat
sr@ijekavian: Прикључивање групном џабер ћаскању

en: Join
sr@ijekavian: Придружи се

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
sr@ijekavian: Не могу да добавим списак соба за ћаскање.

en: List Chatrooms
sr@ijekavian: Наброји собе за ћаскање

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
sr@ijekavian: Избор сервера — џабер

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
sr@ijekavian: Поставке налога — џабер

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
sr@ijekavian: &Основне поставке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
sr@ijekavian: Џабер ИД за налог који бисте жељели да користите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
sr@ijekavian: Џабер ИД за налог који бисте жељели да користите. Мора садржати корисничко име и домен (као адреса е‑поште), пошто постоје многи џабер сервери.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
sr@ijekavian: Џабер ИД за налог који бисте жељели да користите. Мора садржати корисничко име и домен (нпр. pera@jabber.org), пошто постоје многи џабер сервери.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
sr@ijekavian: Попуните да искључите аутоматско повезивање. Ако је попуњено, можете ручно повезати овај налог иконицом у дну главног прозора Копетеа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
sr@ijekavian: Да бисте се повезали на џабер мрежу, требаће вам налог на неком џабер серверу. Ако још увијек немате налог, кликните на дугме да бисте га направили.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
sr@ijekavian: Измјена лозинке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
sr@ijekavian: Измијени &лозинку...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
sr@ijekavian: Ако бисте жељели да промијените лозинку за постојећи џабер налог, за унос нове лозинке можете употријебити ово дугме.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
sr@ijekavian: &Веза

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу да бисте укључили застарело ССЛ шифровање комуникације са сервером. Потребно само код старијих сервера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
sr@ijekavian: Застарело ССЛ шифровање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
sr@ijekavian: Дозволи аутентификацију лозинком у &обичном тексту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
sr@ijekavian: &Потисни подразумијеване серверске податке

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
sr@ijekavian: ИП адреса или име домаћина сервера на који желите да се повежете (нпр. jabber.org).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseXOAuth2)
en: Use X-OAuth2 authentication
sr@ijekavian: Користи ИксО‑аут2 аутентификацију

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgXOAuth2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnXOAuth2)
en: Manage X-OAuth2 tokens
sr@ijekavian: Управљај ИксО‑аут2 токенима

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
sr@ijekavian: Поставке локације

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
sr@ijekavian: Име ресурса које бисте жељели да користите на џабер мрежи.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
sr@ijekavian: Име ресурса које бисте жељели да користите на џабер мрежи. Џабер вам дозвољава да се пријавите са истим налогом са више локација са различитим именима ресурса, тако да можете овдје унијети нпр. „Кућа“ или „Посао“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
sr@ijekavian: &Ресурс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
sr@ijekavian: &Приоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Сваки ресурс може имати различите нивое <b>приоритета</b>. Поруке ће бити послате ресурсу који има највећи ниво приоритета. Ако два ресурса имају исти ниво приоритета, порука ће бити послата оном који је посљедњи повезан.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
sr@ijekavian: У одсутности постави приоритет на:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
sr@ijekavian: Стопи све поруке из свих извора у исти прозор/језичак

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
sr@ijekavian: Пренос фај&лова

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
sr@ijekavian: Поставке преноса фајлова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
sr@ijekavian: Про&кси ЈИД:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
sr@ijekavian: Јавна ИП &адреса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
sr@ijekavian: <i><ul><li>Подаци у пољима <i>Јавна ИП адреса:</i> и <i>Порт:</i> примјењују се на све џабер налоге.</li>
    <li>Поље <i>Јавна ИП адреса:</i> можете оставити празно ако је ваш рачунар директно повезан на Интернет.</li>
    <li>Име домаћина је такође прихватљиво.</li>
    <li>Измјене у овим пољима ступиће на снагу тек кад сљедећи пут покренете Копете.</li>
    <li><i>Прокси ЈИД:</i> се може подесити за сваки налог понаособ.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Jingle
sr@ijekavian: &Џингл

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
sr@ijekavian: Мрежа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
sr@ijekavian: Аутоматски откриј спољашњу ИП адресу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
sr@ijekavian: Први порт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
sr@ijekavian: Поставите први долазни порт за џингл сесије.
    Један тип медија користи два порта, и свака нова џингл сесија ће користити сљедећа два доступна порта.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
sr@ijekavian: Медији

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
sr@ijekavian: Микрофон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
sr@ijekavian: Звучни излаз:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Libjingle
sr@ijekavian: &libjingle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
sr@ijekavian: Поставке libjingle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
sr@ijekavian: Активира гласовне позиве преко libjingle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
sr@ijekavian: Подршка за libjingle

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
sr@ijekavian: &Приватност

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
sr@ijekavian: Општа приватност

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
sr@ijekavian: Подразумијевано, Копете даје другим корисницима неке податке о систему и клијенту. Попуњавањем ове кућице сакрићете те податке.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
sr@ijekavian: &Сакриј податке о систему и клијенту

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу ако желите да увијек шаљете обавјештења својим контактима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
sr@ijekavian: Увијек шаљи &обавјештења

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Попуните да бисте слали <b>обавјештење о уручењу</b> својим контактима: када се порука испоручи Копетеу, Копете може да обавијести контакт да је порука примљена.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
sr@ijekavian: &Увијек шаљи обавјештења о уручењу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Попуните ово да бисте слали <b>обавјештење о приказу</b> својим контактима: када се порука прикаже у Копетеу, Копете може да обавијести контакт да порука приказана.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
sr@ijekavian: У&вијек шаљи обавјештења о приказу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Попуните ово да бисте слали <b>обавјештење о куцању</b> својим контактима: када састављате поруку, можда бисте жељели да контакт види да куцате, како би знао да му одговарате.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
sr@ijekavian: Увијек шаљи обавјештења о &куцању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
sr@ijekavian: Увијек шаљи обавјештења о &одласку (затварање прозора)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
sr@ijekavian: Листе приватности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
sr@ijekavian: Када прималац не подржава опенПГП (КСЕП‑0027) омотај ПГП блок према телу поруке

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
sr@ijekavian: Не могу да добавим формулар за регистрацију.
    Разлог: „%1“

en: Registration sent successfully.
sr@ijekavian: Регистрација је успјешно послата.

en: Jabber Registration
sr@ijekavian: Регистрација на џабер

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
sr@ijekavian: Сервер је одбацио формулар за регистрацију.
    Разлог: „%1“

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
sr@ijekavian: Регистровање налога — џабер

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
sr@ijekavian: &Изабери...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
sr@ijekavian: Жељени џабер &ИД:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
sr@ijekavian: Ло&зинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
sr@ijekavian: Поновите &лозинку:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: &Port:
sr@ijekavian: &Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
sr@ijekavian: &Сервер:

en: Services
sr@ijekavian: Сервиси

en: Register...
sr@ijekavian: Региструј...

en: Search...
sr@ijekavian: Тражи...

en: Execute...
sr@ijekavian: Изврши...

en: Jabber vCard
sr@ijekavian: Џабер в‑кард

en: &Save User Info
sr@ijekavian: &Сачувај податке о кориснику

en: Fetch vCard
sr@ijekavian: Дохвати в‑кард

en: Saving vCard to server...
sr@ijekavian: Уписујем в‑кард на сервер...

en: vCard successfully saved.
sr@ijekavian: В‑кард успјешно сачувана.

en: Error: Unable to save vCard.
sr@ijekavian: Грешка: Не могу да сачувам в‑кард.

en: Fetching contact vCard...
sr@ijekavian: Добављам в‑кард контакта...

en: vCard successfully retrieved.
sr@ijekavian: В‑кард успјешно преузета.

en: No vCard available.
sr@ijekavian: В‑кард није доступна.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
sr@ijekavian: Грешка: Није било могуће исправно добавити в‑кард.
    Провјерите повезаност са џабер сервером.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
sr@ijekavian: <qt>Грешка приликом покушаја да се промијени слика.<br />Провјерите да ли сте изабрали добар фајл.</qt>

en: Register
sr@ijekavian: Региструј

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
sr@ijekavian: Тражи

en: Please wait while retrieving search form...
sr@ijekavian: Сачекајте док довлачим формулар за претрагу...

en: Unable to retrieve search form.
sr@ijekavian: Не могу да добавим формулар за претрагу.

en: The Jabber server rejected the search.
sr@ijekavian: Џабер сервер је одбио претрагу.

en: Jabber Search
sr@ijekavian: Претрага џабера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: JID
sr@ijekavian: ЈИД

en: Nickname
sr@ijekavian: надимак

[ctx: First name]
en: First
sr@ijekavian: име

[ctx: Last name]
en: Last
sr@ijekavian: презиме

en: e-mail
sr@ijekavian: е‑пошта

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
sr@ijekavian: Тражи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Node:
sr@ijekavian: Чвор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
sr@ijekavian: &Сервер за упите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices)
en: Node
sr@ijekavian: чвор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
sr@ijekavian: Пуно име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
sr@ijekavian: Џабер ИД:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
sr@ijekavian: Домаћа страница:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
sr@ijekavian: Рођендан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
sr@ijekavian: Временска зона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
sr@ijekavian: Изаберите &слику...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
sr@ijekavian: &Уклони слику

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
sr@ijekavian: &Кућна адреса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
sr@ijekavian: Улица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
sr@ijekavian: Поштански фах:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
sr@ijekavian: Поштански број:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
sr@ijekavian: Држава:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
sr@ijekavian: Адреса на &послу

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
sr@ijekavian: Подаци о пос&лу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
sr@ijekavian: Фирма:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
sr@ijekavian: Одјељење:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
sr@ijekavian: Положај:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
sr@ijekavian: Улога:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
sr@ijekavian: &Бројеви телефона

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
sr@ijekavian: Кућни:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
sr@ijekavian: На послу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
sr@ijekavian: Факс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
sr@ijekavian: Мобилни:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
sr@ijekavian: &О

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseAccessToken)
en: Authenticate directly with Access Token
sr@ijekavian: Аутентификуј непосредно приступним токеном

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAccessToken)
en: Access Token
sr@ijekavian: Приступни токен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRequetUrl)
en: Request URL
sr@ijekavian: УРЛ захтева

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientId)
en: Client ID
sr@ijekavian: ИД клијента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientSecretKey)
en: Client Secret Key
sr@ijekavian: Тајни кључ клијента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRefreshToken)
en: Refresh Token
sr@ijekavian: Освежавајући токен

en: Loading instructions from gateway...
sr@ijekavian: Учитавам инструкције са мрежног излаза...

en: Connect to the Jabber network and try again.
sr@ijekavian: Повежи се на мрежу џабера и покушај поново.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
sr@ijekavian: Грешка при учитавању инструкција са мрежног излаза.

en: Choose Jabber Server
sr@ijekavian: Избор џабер сервера

en: Retrieving server list...
sr@ijekavian: Добављам списак сервера...

en: Could not retrieve server list.
sr@ijekavian: Не могу да добавим списак сервера.

en: Could not parse the server list.
sr@ijekavian: Не могу да рашчланим списак сервера.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
sr@ijekavian: Промјене које сте управо направили ступиће на снагу сљедећи пут када се пријавите на џабер.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
sr@ijekavian: Промјене џабера у току џабер сесије на вези

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
sr@ijekavian: Џабер ИД који сте изабрали није правилан. Треба да буде облика korisnik@server.com, као адреса е‑поште.

en: Invalid Jabber ID
sr@ijekavian: Лош џабер ИД

en: Register New Jabber Account
sr@ijekavian: Регистровање новог џабер налога

en: Please enter a server name.
sr@ijekavian: Унесите име сервера.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
sr@ijekavian: Унесите правилан џабер ИД или кликните на „Изабери...“.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
sr@ijekavian: Осим ако тачно знате шта радите, ваш ЈИД би требало да има облик „korisnickoime@server.com“. У вашем случају нпр. „korisnickoime@%1“.

en: Connecting to server...
sr@ijekavian: Повезујем се са сервером...

en: Protocol error.
sr@ijekavian: Грешка у протоколу.

en: Connected successfully, registering new account...
sr@ijekavian: Повезивање успјешно, региструјем нови налог...

en: Registration successful.
sr@ijekavian: Регистрација је успјела.

en: Registration failed.
sr@ijekavian: Регистрација није успјела.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
sr@ijekavian: Не могу да направим налог на серверу. Вјероватно је џабер ИД већ у употреби.

en: Jabber Account Registration
sr@ijekavian: Регистровање џабер налога

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
sr@ijekavian: Поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
sr@ijekavian: Подразумијевана листа (све сесије):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
sr@ijekavian: Активна листа (текућа сесија):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
sr@ijekavian: Уређивач листе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
sr@ijekavian: Листа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
sr@ijekavian: Нова листа...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
sr@ijekavian: Обриши листу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
sr@ijekavian: Аутоматски активирај ову листу при повезивању

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
sr@ijekavian: Правила

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
sr@ijekavian: Примијени

en: %1: Privacy Lists
sr@ijekavian: %1: листе приватности

en: <None>
sr@ijekavian: <ниједна>

en: There was an error changing the list.
sr@ijekavian: Грешка при измјени листе.

en: Error
sr@ijekavian: Грешка

en: There was an error processing your request.
sr@ijekavian: Грешка при обради захтјева.

en: New List
sr@ijekavian: Нова листа

en: Enter the name of the new list:
sr@ijekavian: Унесите име за нову листу:

en: A list with this name already exists.
sr@ijekavian: Истоимена листа већ постоји.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
sr@ijekavian: Уређивање правила приватности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
sr@ijekavian: Онда:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
sr@ijekavian: Поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
sr@ijekavian: Упити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
sr@ijekavian: Одлазна присутност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
sr@ijekavian: Долазна присутност

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
sr@ijekavian: одбиј

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
sr@ijekavian: дозволи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
sr@ijekavian: Ако:

en: Edit Privacy List Rule
sr@ijekavian: Уређивање правила листе приватности

en: From
sr@ijekavian: од

en: To
sr@ijekavian: за

en: &Change Status Message
sr@ijekavian: &Промијени поруку стања

en: Meanwhile Plugin: Message from server
sr@ijekavian: Прикључак минвајла: порука са сервера

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате унијети правилно екранско име.</qt>

en: Meanwhile Plugin
sr@ijekavian: Прикључак минвајла

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате искључити памћење лозинке или унијети добру лозинку.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате унијети име домаћина или ИП адресу сервера.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
sr@ijekavian: <qt>0 није исправан број порта.</qt>

en: Could not connect to server
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са сервером

en: Could not connect to redirected server
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са преусмјереним сервером

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
sr@ijekavian: Прикључак минвајла: позив у конференцију

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
sr@ijekavian: Додавање сејмтајм контакта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
sr@ijekavian: Кориснички ИД контакта који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
sr@ijekavian: Нађи кориснички ИД

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
sr@ijekavian: &Нађи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
sr@ijekavian: <i>(на примјер: peraperic)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
sr@ijekavian: Уређивање минвајл налога

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
sr@ijekavian: Ваш сејмтајм кориснички ИД

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
sr@ijekavian: Минвајл &корисничко име:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
sr@ijekavian: Веза

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
sr@ijekavian: ИП адреса или име домаћина сејмтајм сервера на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
sr@ijekavian: Порт на сејмтајм серверу на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
sr@ijekavian: Порт сејмтајм сервера на који желите да се повежете. То је обично 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
sr@ijekavian: Идентификатор клијента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
sr@ijekavian: Посебни идентификатор клијента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
sr@ijekavian: Идентификатор клијента:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
sr@ijekavian: Издање клијента (велико.мало):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
sr@ijekavian: Врати вриједности сервера и порта на подразумијевано.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
sr@ijekavian: Врати &подразумијевано

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
sr@ijekavian: Посетите веб сајт Копетеа на <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
sr@ijekavian: Придружи се ћаскању...

en: In&visible
sr@ijekavian: &Невидљив

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
sr@ijekavian: Није могуће уредити ваше корисничке податке зато што нисте повезани.

en: Unable to edit user info
sr@ijekavian: Не могу да уредим корисничке податке

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
sr@ijekavian: Придруживање АИМ соби за ћаскање није могуће зато што нисте повезани.

en: Unable to Join AIM Chat Room
sr@ijekavian: Не могу да се придружим АИМ соби за ћаскање

en: &Warn User
sr@ijekavian: &Упозори корисника

en: Always &Visible To
sr@ijekavian: Увијек &видљив

en: Always &Invisible To
sr@ijekavian: Увијек &невидљив

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Желите ли да упозорите %1 анонимно или под својим именом?</p><p>(Упозоравање корисника на АИМ‑у резултоваће подизањем „нивоа упозорења“ корисника кога сте упозорили. Кад овај ниво дође до одређене тачке, корисник више неће моћи да се пријави. Немојте злоупотребљавати ову функцију, она је ту за легитимне намјене.)</p></qt>

en: Warn User %1?
sr@ijekavian: Упозорити корисника %1?

en: Warn Anonymously
sr@ijekavian: Упозори анонимно

en: Warn
sr@ijekavian: Упозори

en: Join AIM Chat Room
sr@ijekavian: Улазак у АИМ собу за ћаскање

en: AIM
sr@ijekavian: АИМ

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
sr@ijekavian: Не могу да повежем собу за ћаскање %1 зато што налог %2 није повезан.

en: User Profile
sr@ijekavian: Кориснички профил

en: Connecting...
sr@ijekavian: Повезујем се...

en: Waiting for Authorization
sr@ijekavian: Чекам овлашћење

en: &Do Not Disturb
sr@ijekavian: &Не узнемиравај

en: O&ccupied
sr@ijekavian: &Заузет

en: Occupied
sr@ijekavian: заузет

en: Not Available
sr@ijekavian: недоступан

en: Not A&vailable
sr@ijekavian: &Недоступан

en: &Free for Chat
sr@ijekavian: &Слободан за ћаскање

en: Mobile
sr@ijekavian: у покрету

en: ICQ
sr@ijekavian: ајсикју

en: User Information on %1
sr@ijekavian: Подаци о кориснику на %1

en: &Save Profile
sr@ijekavian: &Сачувај профил

en: Requesting User Profile, please wait...
sr@ijekavian: Захтијевам кориснички профил, сачекајте...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
sr@ijekavian: <html><body><I>Нема података о кориснику</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
sr@ijekavian: Морате бити повезани да бисте могли да додајете контакте.
    Повежите се на АИМ мрежу и покушајте поново.

en: ICQ Plugin
sr@ijekavian: Прикључак ајсикјуа

en: You must enter a valid ICQ number.
sr@ijekavian: Морате да унесете важећи ајсикју број.

en: You must enter a valid AOL screen name.
sr@ijekavian: Морате да унесете важеће АОЛ екранско име.

en: No Screen Name
sr@ijekavian: Нема екранског имена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
sr@ijekavian: АОЛ екранско име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
sr@ijekavian: Ајсикју број:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
sr@ijekavian: Поставке налога — АИМ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
sr@ijekavian: <p>Да бисте се повезали на АОЛ‑ову брзогласничку мрежу, треба вам екранско име са АИМ‑а, АОЛ‑а или Дот‑мека.</p><p>Ако тренутно немате АИМ екранско име, кликните на дугме да бисте га направили.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
sr@ijekavian: Екранско име вашег АИМ налога.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
sr@ijekavian: Екранско име вашег АИМ налога. Требало би да буде у облику алфанумеричке ниске (дозвољени су размаци, али не разликује величину слова).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
sr@ijekavian: АИМ &екранско име:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
sr@ijekavian: Поставке &налога

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
sr@ijekavian: ИП адреса или маска домаћина АИМ сервера на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
sr@ijekavian: ИП адреса или маска домаћина АИМ сервера на који желите да се повежете. Обично ће то бити подразумијевани (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
sr@ijekavian: Порт АИМ сервера на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
sr@ijekavian: Порт АИМ сервера на који желите да се повежете. Ово је обично 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
sr@ijekavian: Опције директне везе

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
sr@ijekavian: Портови за директне везе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
sr@ijekavian: Портови за ослушкивање директних веза. Не смију их блокирати заштитни зид или рутер.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
sr@ijekavian: Опсег по&ртова:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
sr@ijekavian: Почетак опсега портова.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
sr@ijekavian: Почетак опсега портова. Ово је обично 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
sr@ijekavian: Крај опсега портова.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
sr@ijekavian: Крај опсега портова. Ово је обично 5199.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
sr@ijekavian: Користи АОЛ‑ов прокси сервер умјесто директних веза. Ако сте иза рутера који не можете контролисати, вјероватно желите ово.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
sr@ijekavian: Користи АОЛ‑ов прокси сервер за ствари које би иначе захтијевале директну везу, као што су преноси фајлова. Ово вам треба ако заштитни зид или рутер блокирају везе ка вашем рачунару, и не можете их деблокирати. Ако директна веза не успије, прокси веза ће бити покушана без обзира на ову поставку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
sr@ijekavian: &Прокси умјесто директног

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
sr@ijekavian: Прековријеме за директне везе.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
sr@ijekavian: Вријеме у секундама чекања на везу да успије прије покушаја неког другог метода.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
sr@ijekavian: &Прековријеме (секунде):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
sr@ijekavian: Подразумијевано за сљедећа &кодирања за поруке:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
sr@ijekavian: Поставке видљивости

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
sr@ijekavian: Дозволи само са листе видљивих

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
sr@ijekavian: Прихвати само кориснике у листи контаката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
sr@ijekavian: Прихвати све кориснике

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
sr@ijekavian: Блокирај све кориснике

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
sr@ijekavian: Блокирај АИМ кориснике

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
sr@ijekavian: Блокирај само са листе невидљивих

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visibleTab)
en: Visible
sr@ijekavian: Видљив

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
sr@ijekavian: Увијек видљив:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
sr@ijekavian: Контакт за додавање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
sr@ijekavian: Увијек невидљив:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
sr@ijekavian: Екранско име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
sr@ijekavian: Ниво упозорења:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
sr@ijekavian: Минута мировања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
sr@ijekavian: На вези од:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
sr@ijekavian: Порука о одсутности:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
sr@ijekavian: Профил:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
sr@ijekavian: Унесите име собе за ћаскање којој желите да се придружите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
sr@ijekavian: &Име собе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
sr@ijekavian: Ра&змијени:

en: &Ignore
sr@ijekavian: &Игнориши

en: Select Encoding...
sr@ijekavian: Изабери кодирање...

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
sr@ijekavian: Постави екстраз стање

en: Set Status...
sr@ijekavian: Постави стање...

en: User %1 is reading your status message
sr@ijekavian: Корисник %1 чита вашу поруку стања

en: Request Authorization
sr@ijekavian: Захтјев за овлашћење

en: Reason for requesting authorization:
sr@ijekavian: Разлог за захтијевање овлашћења:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
sr@ijekavian: Молим те, овласти ме да те додам у своју листу контаката

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
sr@ijekavian: Корисник %1 вам је одобрио захтјев за овлашћење.
    Разлог: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
sr@ijekavian: Корисник %1 вам је одбио захтјев за овлашћење.
    Разлог: %2

[ctx: Translators: client-name client-version]
en: %1 %2
sr@ijekavian: %1 %2|/|$[ном %1] %2

en: UTF-8
sr@ijekavian: УТФ‑8

en: RTF-Messages
sr@ijekavian: РТФ‑поруке

en: DirectIM/IMImage
sr@ijekavian: Директни ИМ/ИМ слика

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате бити пријављени на ајсикју да бисте могли да пошаљете поруку кориснику.</qt>

en: Not Signed On
sr@ijekavian: Без пријаве

en: &Request Authorization
sr@ijekavian: &Захтијевај овлашћење

en: &Grant Authorization
sr@ijekavian: &Одобри овлашћење

en: You must be online to add a contact.
sr@ijekavian: Морате бити на вези да бисте додавали контакте.

en: '%1'
sr@ijekavian: „%1“

en: '%1' (%2)
sr@ijekavian: „%1“ (%2)

en: Do you want to add %1 to your contact list?
sr@ijekavian: Желите ли да додате %1 у листу контаката?

en: IP Address
sr@ijekavian: ИП адреса

en: Antigua
sr@ijekavian: Антигва

en: Ascension Island
sr@ijekavian: Ускршња острва

en: Barbuda
sr@ijekavian: Барбуда

en: British Virgin Islands
sr@ijekavian: Британска Дјевичанска острва

en: Canary Islands
sr@ijekavian: Канарска острва

en: Cocos-Keeling Islands
sr@ijekavian: Кокос-Килингова острва

en: Cocos (Keeling) Islands
sr@ijekavian: Кокосова (Килингова) острва

en: Diego Garcia
sr@ijekavian: Дијего Гарсија

en: French Antilles
sr@ijekavian: Француски Антили

en: Antilles
sr@ijekavian: Антили

en: French Guiana
sr@ijekavian: Француска Гвајана

en: Mayotte Island
sr@ijekavian: Острво Мајот

en: Nevis
sr@ijekavian: Невис

en: Reunion Island
sr@ijekavian: Острво Реинион

en: Rota Island
sr@ijekavian: Острво Рота

en: Saipan Island
sr@ijekavian: Острво Сајпан

en: Sierra Leone
sr@ijekavian: Сијера Леоне

en: St. Kitts
sr@ijekavian: Св. Китс

en: Tinian Island
sr@ijekavian: Острво Тинијан

en: Wales
sr@ijekavian: Велс

en: Scotland
sr@ijekavian: Шкотска

en: Yugoslavia - Serbia
sr@ijekavian: Југославија — Србија

en: Yugoslavia - Montenegro
sr@ijekavian: Југославија — Црна Гора

en: Yugoslavia
sr@ijekavian: Југославија

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
sr@ijekavian: Конго, Демократска Република (Заир)

note: i18n("Arabic")
en: Bhojpuri
sr@ijekavian: Бојпури

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
sr@ijekavian: Кантонски

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
sr@ijekavian: Фарси

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
sr@ijekavian: Панџаби

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
sr@ijekavian: Мандарински

en: Taiwanese
sr@ijekavian: Тајвански

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
sr@ijekavian: Бјелоруски

en: Big5
sr@ijekavian: биг5

en: Big5-HKSCS
sr@ijekavian: биг5‑ХКСЦС

en: euc-JP Japanese
sr@ijekavian: еуц‑ЈП јапански

en: euc-KR Korean
sr@ijekavian: еуц‑КР корејски

en: GB-2312 Chinese
sr@ijekavian: ГБ‑2312 кинески

en: GBK Chinese
sr@ijekavian: ГБК кинески

en: GB18030 Chinese
sr@ijekavian: ГБ18030 кинески

en: JIS Japanese
sr@ijekavian: ЈИС јапански

en: Shift-JIS Japanese
sr@ijekavian: шифт‑ЈИС јапански

en: KOI8-R Russian
sr@ijekavian: КОИ8‑Р руски

en: KOI8-U Ukrainian
sr@ijekavian: КОИ8‑У украјински

en: ISO-8859-1 Western
sr@ijekavian: ИСО‑8859-1 западни

en: ISO-8859-2 Central European
sr@ijekavian: ИСО‑8859-2 централноевропски

en: ISO-8859-3 Central European
sr@ijekavian: ИСО‑8859-3 централноевропски

en: ISO-8859-4 Baltic
sr@ijekavian: ИСО‑8859-4 балтички

en: ISO-8859-5 Cyrillic
sr@ijekavian: ИСО‑8859-5 ћирилични

en: ISO-8859-6 Arabic
sr@ijekavian: ИСО‑8859-6 арапски

en: ISO-8859-7 Greek
sr@ijekavian: ИСО‑8859-7 грчки

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
sr@ijekavian: ИСО‑8859-8 хебрејски, визуелно уређен

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
sr@ijekavian: ИСО‑8859-8-I хебрејски, логички уређен

en: ISO-8859-9 Turkish
sr@ijekavian: ИСО‑8859-9 турски

en: ISO-8859-10
sr@ijekavian: ИСО‑8859-10

en: ISO-8859-13
sr@ijekavian: ИСО‑8859-13

en: ISO-8859-14
sr@ijekavian: ИСО‑8859-14

en: ISO-8859-15 Western
sr@ijekavian: ИСО‑8859-15 западни

en: Windows-1250 Central European
sr@ijekavian: Виндоуз‑1250 централно европски

en: Windows-1251 Cyrillic
sr@ijekavian: Виндоуз‑1251 ћирилични

en: Windows-1252 Western
sr@ijekavian: Виндоуз‑1252 западни

en: Windows-1253 Greek
sr@ijekavian: Виндоуз‑1253 грчки

en: Windows-1254 Turkish
sr@ijekavian: Виндоуз‑1254 турски

en: Windows-1255 Hebrew
sr@ijekavian: Виндоуз‑1255 хебрејски

en: Windows-1256 Arabic
sr@ijekavian: Виндоуз‑1256 арапски

en: Windows-1257 Baltic
sr@ijekavian: Виндоуз‑1257 балтички

en: Windows-1258 Viet Nam
sr@ijekavian: Виндоуз‑1258 вијетнамски

en: IBM 850
sr@ijekavian: ИБМ 850

en: IBM 866
sr@ijekavian: ИБМ 866

en: TIS-620 Thai
sr@ijekavian: ТИС‑620 тајландски

en: UTF-8 Unicode
sr@ijekavian: УТФ‑8 уникод

en: UTF-16 Unicode
sr@ijekavian: УТФ‑16 уникод

en: Single
sr@ijekavian: сам(а)

en: Long term relationship
sr@ijekavian: дуготрајна веза

en: Engaged
sr@ijekavian: вјерен(а)

en: Married
sr@ijekavian: у браку

en: Divorced
sr@ijekavian: разведен(а)

en: Separated
sr@ijekavian: растављен(а)

en: Widowed
sr@ijekavian: удовац/ица

en: Art
sr@ijekavian: умјетност

en: Cars
sr@ijekavian: аутомобили

en: Celebrity Fans
sr@ijekavian: обожаваоци славних

en: Collections
sr@ijekavian: збирке

en: Computers
sr@ijekavian: рачунари

en: Culture
sr@ijekavian: култура

en: Fitness
sr@ijekavian: фитнес

en: Games
sr@ijekavian: игре

en: Hobbies
sr@ijekavian: хобији

en: ICQ - Help
sr@ijekavian: ајсикју — помоћ

en: Internet
sr@ijekavian: Интернет

en: Lifestyle
sr@ijekavian: стил живота

en: Movies and TV
sr@ijekavian: филмови и ТВ

en: Music
sr@ijekavian: музика

en: Outdoors
sr@ijekavian: природа

en: Parenting
sr@ijekavian: родитељство

en: Pets and Animals
sr@ijekavian: љубимци и животиње

en: Religion
sr@ijekavian: религија

en: Science
sr@ijekavian: наука

en: Skills
sr@ijekavian: вјештине

en: Sports
sr@ijekavian: спортови

en: Web Design
sr@ijekavian: веб дизајн

en: Ecology
sr@ijekavian: екологија

en: News and Media
sr@ijekavian: новости и медији

en: Government
sr@ijekavian: државна управа

en: Business
sr@ijekavian: посао

en: Mystics
sr@ijekavian: мистицизам

en: Travel
sr@ijekavian: путовања

en: Astronomy
sr@ijekavian: астрономија

en: Space
sr@ijekavian: свемир

en: Clothing
sr@ijekavian: одијевање

en: Parties
sr@ijekavian: журке

en: Women
sr@ijekavian: жене

en: Social science
sr@ijekavian: друштвене науке

en: 60's
sr@ijekavian: шездесете

en: 70's
sr@ijekavian: седамдесете

en: 80's
sr@ijekavian: осамдесете

en: 50's
sr@ijekavian: педесете

en: Finance and Corporate
sr@ijekavian: финансије и компаније

en: Entertainment
sr@ijekavian: забава

en: Consumer Electronics
sr@ijekavian: потрошачка електроника

en: Retail Stores
sr@ijekavian: продавнице

en: Health and Beauty
sr@ijekavian: љепота и здравље

en: Household Products
sr@ijekavian: производи за домаћинство

en: Mail Order Catalog
sr@ijekavian: каталог за наручивање поштом

en: Business Services
sr@ijekavian: пословне услуге

en: Audio and Visual
sr@ijekavian: аудио и видео

en: Sporting and Athletic
sr@ijekavian: спорт и вежбање

en: Publishing
sr@ijekavian: издаваштво

en: Home Automation
sr@ijekavian: аутоматизација дома

en: Academic
sr@ijekavian: академско

en: Administrative
sr@ijekavian: администрација

en: Art/Entertainment
sr@ijekavian: умјетност/забава

en: College Student
sr@ijekavian: студент (колеџ)

en: Community & Social
sr@ijekavian: заједница и друштво

en: Education
sr@ijekavian: образовање

en: Engineering
sr@ijekavian: инжењерство

en: Financial Services
sr@ijekavian: финансијске услуге

en: High School Student
sr@ijekavian: ученик (средња школа)

en: Home
sr@ijekavian: дом

en: ICQ - Providing Help
sr@ijekavian: ајсикју — пружање помоћи

en: Law
sr@ijekavian: право

en: Managerial
sr@ijekavian: менаџерство

en: Manufacturing
sr@ijekavian: производња

en: Medical/Health
sr@ijekavian: медицина/здравље

en: Military
sr@ijekavian: војска

en: Non-Government Organization
sr@ijekavian: невладина организација

en: Other Services
sr@ijekavian: остале услуге

en: Professional
sr@ijekavian: професионалац

en: Retail
sr@ijekavian: малопродаја

en: Retired
sr@ijekavian: пензионер

en: Science & Research
sr@ijekavian: наука и истраживање

en: Technical
sr@ijekavian: техничар

en: University Student
sr@ijekavian: студент

en: Web Building
sr@ijekavian: веб изградња

en: Alumni Org.
sr@ijekavian: алумни орг.

en: Charity Org.
sr@ijekavian: добротворна орг.

en: Club/Social Org.
sr@ijekavian: клуб/друштвена орг.

en: Community Org.
sr@ijekavian: друштвена орг.

en: Cultural Org.
sr@ijekavian: културна орг.

en: Fan Clubs
sr@ijekavian: клубови обожавалаца

en: Fraternity/Sorority
sr@ijekavian: братство/сестринство

en: Hobbyists Org.
sr@ijekavian: хобистичка орг.

en: International Org.
sr@ijekavian: међународна орг.

en: Nature and Environment Org.
sr@ijekavian: природњачка и зелена орг.

en: Other
sr@ijekavian: друго

en: Professional Org.
sr@ijekavian: професионална орг.

en: Scientific/Technical Org.
sr@ijekavian: научна/техничка орг.

en: Self Improvement Group
sr@ijekavian: група за самопобољшање

en: Spiritual/Religious Org.
sr@ijekavian: духовна/религијска орг.

en: Sports Org.
sr@ijekavian: спортска орг.

en: Support Org.
sr@ijekavian: орг. за подршку

en: Trade and Business Org.
sr@ijekavian: трговинска и пословна орг.

en: Union
sr@ijekavian: синдикат

en: Voluntary Org.
sr@ijekavian: волонтерска орг.

en: Elementary School
sr@ijekavian: основна школа

en: High School
sr@ijekavian: средња школа

en: College
sr@ijekavian: колеџ

en: University
sr@ijekavian: факултет

en: Past Work Place
sr@ijekavian: претходно радно мјесто

en: Past Organization
sr@ijekavian: претходна организација

en: &Fetch Again
sr@ijekavian: &Дохвати поново

en: '%2' Message for %1
sr@ijekavian: „%2“ порука за „%1“

en: Fetching '%2' Message for %1...
sr@ijekavian: Добављање поруке „%2“ за „%1“...

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
sr@ijekavian: љут

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
sr@ijekavian: купање

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
sr@ijekavian: уморан

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
sr@ijekavian: журка

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
sr@ijekavian: пиво

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
sr@ijekavian: размишља

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
sr@ijekavian: једе

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
sr@ijekavian: гледа ТВ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
sr@ijekavian: састанак

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
sr@ijekavian: кафа

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
sr@ijekavian: музика

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
sr@ijekavian: посао

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
sr@ijekavian: пуца

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
sr@ijekavian: забавља се

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
sr@ijekavian: телефон

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
sr@ijekavian: играње

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
sr@ijekavian: учење

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
sr@ijekavian: куповина

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
sr@ijekavian: болестан

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
sr@ijekavian: спавање

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
sr@ijekavian: сурфује

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
sr@ijekavian: прегледа

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
sr@ijekavian: ради

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
sr@ijekavian: куца

[ctx: @item icq xtraz status]
en: picnic
sr@ijekavian: излет

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
sr@ijekavian: кува

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
sr@ijekavian: пуши

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
sr@ijekavian: надуван

[ctx: @item icq xtraz status]
en: wc
sr@ijekavian: ВЦ

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
sr@ijekavian: бити или не бити

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
sr@ijekavian: љубав

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
sr@ijekavian: Алтернативно можете претражити бијеле странице ајсикјуа:

en: Authorization Reply
sr@ijekavian: Одговор на овлашћење

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
sr@ijekavian: <b>%1</b> захтијева овлашћење да вас дода на своју листу контаката.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
sr@ijekavian: Одговор на овлашћење за <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
sr@ijekavian: Одговор на ајсикју овлашћење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
sr@ijekavian: %1 захтијева овлашћење да вас дода на своју листу контаката.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
sr@ijekavian: Захтијевај разлог:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
sr@ijekavian: Неки разлог...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
sr@ijekavian: &Одобри овлашћење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
sr@ijekavian: &Одбиј овлашћење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
sr@ijekavian: Разлог:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
sr@ijekavian: Унесите прво своју тренутну лозинку,
    а затим нову лозинку два пута.
    Лозинка мора имати између 6 и 8 знакова.

en: Change ICQ Password
sr@ijekavian: Измјена ајсикју лозинке

en: ICQ Password Change
sr@ijekavian: Измјена ајсикју лозинке

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
sr@ijekavian: Нова лозинка мора имати између 6 и 8 знакова.

en: Your password could not be changed.
sr@ijekavian: Лозинка није могла бити промијењена.

en: Your password has been changed successfully.
sr@ijekavian: Лозинка је успјешно промијењена.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
sr@ijekavian: Поставке налога — ајсикју

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
sr@ijekavian: &Основне поставке

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
sr@ijekavian: Поставке налога

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
sr@ijekavian: Кориснички ИД вашег ајсикју налога.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
sr@ijekavian: Кориснички ИД вашег ајсикју налога. Требало би да буде у облику броја (без децимала, без размака).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: IC&Q UIN:
sr@ijekavian: &Ајсикју УИН:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
sr@ijekavian: <p>Да бисте се повезали на ајсикју мрежу, потребан вам је ајсикју налог.</p><p>Ако још увијек немате ајсикју налог, кликните на дугме да бисте га направили.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
sr@ijekavian: Измјена лозинке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
sr@ijekavian: Ако имате постојећи ајсикју налог и жељели бисте да промијените његову лозинку, за унос нове лозинке можете употријебити ово дугме.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
sr@ijekavian: Измијени лозинку...

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
sr@ijekavian: Поставке &налога

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
sr@ijekavian: Опције приватности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
sr@ijekavian: Укључује захтијевање овлашћења, чиме ће корисници бити спријечени да вас додају у своју листу контаката без вашег одобрења.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
sr@ijekavian: Укључује захтијевање овлашћења, чиме ће корисници бити спријечени да вас додају у своју листу контаката без вашег одобрења. Ако попуните ову кућицу, мораћете да дате потврду сваком кориснику који вас дода у своју листу да би могао да види ваше стање на вези.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
sr@ijekavian: &Захтијевај овлашћење прије него што ме неко дода у своју листу контаката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
sr@ijekavian: Попуните ово да бисте сакрили своју ИП адресу када неко гледа ваше корисничке податке.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
sr@ijekavian: Попуњавањем ове кућице спријечићете друге да виде вашу ИП адресу када гледају ваше ајсикју детаље, као што су име, адреса или године.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
sr@ijekavian: Сакриј ИП &адресу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу да бисте укључили „свјесност Веба“.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу да бисте укључили „свесност Веба“, што омогућава другима да виде ваше стање на вези преко ајсикјуове веб странице, и да вам пошаљу поруку и ако сами не користе ајсикју.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
sr@ijekavian: &Моје стање преко ајсикјуовог сједињеног гласничког центра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
sr@ijekavian: ССЛ шифровање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
sr@ijekavian: ИП адреса или маска домаћина ајсикју сервера на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
sr@ijekavian: ИП адреса или маска домаћина ајсикју сервера на који желите да се повежете. Обично ћете хтјети подразумијевани (slogin.icq.com или login.icq.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
sr@ijekavian: Сер&вер /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
sr@ijekavian: Порт ајсикју сервера на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
sr@ijekavian: Порт ајсикју сервера на који желите да се повежете. То је обично 443 или 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
sr@ijekavian: Потисни системске поставке проксија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
sr@ijekavian: Прокси сервер је СОКС‑5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
sr@ijekavian: ИП адреса или маска домаћина прокси сервера преко којег желите да се повежете на ајсикју сервер.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
sr@ijekavian: <qt>ИП адреса или маска домаћина прокси сервера преко којег желите да се повежете на ајсикју сервер. Прокси сервер мора да подржава наредбу <tt>CONNECT</tt> и дозвољава везе на порт ајсикју сервера (обично 443 или 5190).</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
sr@ijekavian: Порт на коме прокси сервер слуша.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
sr@ijekavian: Порт на коме прокси сервер слуша. Обично 3128 или 8080.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
sr@ijekavian: Порт на коме прокси сервер слуша. Обично један од 3128, 8080 и 443 (ХТТПС).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
sr@ijekavian: Опције повезивања вршњака

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabVisible)
en: Visible
sr@ijekavian: Видљивост

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
sr@ijekavian: Невидљивост

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
sr@ijekavian: Игнорисање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
sr@ijekavian: Игнориши:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате да унесете важећи ајсикју број.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
sr@ijekavian: Лични подаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
sr@ijekavian: &УИН #:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipLabel)
en: &IP:
sr@ijekavian: &ИП:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
sr@ijekavian: &Надимак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
sr@ijekavian: &Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
sr@ijekavian: &Презиме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
sr@ijekavian: По&л:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
sr@ijekavian: Брачно стање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
sr@ijekavian: &Временска зона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
sr@ijekavian: Дан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
sr@ijekavian: Мјесец:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
sr@ijekavian: Година:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
sr@ijekavian: &Старост:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
sr@ijekavian: Говорни језици

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
sr@ijekavian: Први:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
sr@ijekavian: Други:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
sr@ijekavian: Трећи:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
sr@ijekavian: Локација и подаци о контакту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
sr@ijekavian: &Адреса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
sr@ijekavian: &Град:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
sr@ijekavian: &Савезна јединица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
sr@ijekavian: &Поштански број:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
sr@ijekavian: &Држава:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
sr@ijekavian: &Телефон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
sr@ijekavian: &Мобилни:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
sr@ijekavian: &Факс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
sr@ijekavian: Домаћа ст&раница:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
sr@ijekavian: Поријекло

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
sr@ijekavian: Савезна јединица:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
sr@ijekavian: Интереси

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
sr@ijekavian: Тип организације

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
sr@ijekavian: Претходно намијештење

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
sr@ijekavian: Адресе е‑поште

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
sr@ijekavian: Шаљи надоградње и промотивни материјал ајсикјуа на моју примарну е‑пошту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
sr@ijekavian: Необјављена адреса е‑поште користиће се за повраћај лозинке.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
sr@ijekavian: Претрага бијелих страница ајсикјуа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
sr@ijekavian: &Е‑пошта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
sr@ijekavian: По&л:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
sr@ijekavian: &Језик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
sr@ijekavian: &Држава:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
sr@ijekavian: Тражи само контакте на вези

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
sr@ijekavian: Претрага по УИН‑у

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
sr@ijekavian: Овдје се приказују резултати претраге. Ако двокликнете на резултат, прозор за претрагу ће се затворити и прослиједити УИН контакта који желите да додате назад у чаробњак за додавање. Контакте морате додавати један по један.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
sr@ijekavian: Претражи бијеле странице ајсикјуа према задатим условима

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
sr@ijekavian: Чисти поља претраге и резултате

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
sr@ijekavian: Зауставља тражење

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
sr@ijekavian: Прикажи податке о изабраном контакту

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
sr@ijekavian: Подаци о кориснику

en: ICQ User Search
sr@ijekavian: Претрага ајсикју корисникâ

en: Add the selected user to your contact list
sr@ijekavian: Додај изабраног корисника на листу контаката

en: UIN
sr@ijekavian: УИН

en: Requires Authorization
sr@ijekavian: тражи овлашћење

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
sr@ijekavian: Морате бити на вези да бисте претраживали бијеле странице ајсикјуа.

en: You must enter a valid UIN.
sr@ijekavian: Морате да унесете важећи УИН.

en: You must enter search criteria.
sr@ijekavian: Морате унијети услове претраге.

en: You must be online to display user info.
sr@ijekavian: Морате бити на вези да бисте погледали податке о кориснику.

en: Yes
sr@ijekavian: Да

en: No
sr@ijekavian: Не

en: ICQ User Information
sr@ijekavian: Подаци о ајсикју кориснику

en: General ICQ Information
sr@ijekavian: Општи ајсикју подаци

en: Home Info
sr@ijekavian: Подаци о становању

en: Home Information
sr@ijekavian: Подаци о становању

en: Work Info
sr@ijekavian: Подаци о послу

en: Work Information
sr@ijekavian: Подаци о послу

en: Other Info
sr@ijekavian: Остали подаци

en: Other ICQ Information
sr@ijekavian: Остали ајсикју подаци

en: Interest Info
sr@ijekavian: Подаци о занимањима

en: Interest Information
sr@ijekavian: Подаци о занимањима

en: Org & Aff Info
sr@ijekavian: Подаци о орг. и намеш.

en: Organization & Affiliation Information
sr@ijekavian: Подаци о организацији и намијештењу

en: Type
sr@ijekavian: тип

en: Publish Email/Email
sr@ijekavian: објава е‑поште/е‑пошта

[ctx: Primary email address]
en: Primary
sr@ijekavian: Примарна

[ctx: Other email address]
en: More
sr@ijekavian: Више

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
sr@ijekavian: Подаци о локацији компаније

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
sr@ijekavian: Поштански број:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
sr@ijekavian: Лични подаци о послу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
sr@ijekavian: Занимање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
sr@ijekavian: Телефон:

en: Xtraz Status Editor
sr@ijekavian: Уређивач екстраз стања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
sr@ijekavian: Иконица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
sr@ijekavian: Додај у мени

en: file is empty:
sr@ijekavian: фајл је празан:

en: Bad Request
sr@ijekavian: Лош захтјев

en: Request Timed Out
sr@ijekavian: Истекло вријеме захтјева

en: Acceptance Period Timed Out
sr@ijekavian: Истекло вријеме периода прихватања

en: Unknown Error:
sr@ijekavian: Непозната грешка:

en: missing IP or port
sr@ijekavian: недостаје ИП или порт

en: Timeout
sr@ijekavian: Прековријеме

en: Adding contacts
sr@ijekavian: Додавање контаката

en: Adding contacts to ICQ server list.
sr@ijekavian: Додајем контакте на листу ајсикју сервера.

en: Adding contacts to AIM server list.
sr@ijekavian: Додајем контакте на листу АИМ сервера.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
sr@ijekavian: Додато %1 од %2.|/|$[множ ^1 Додат Додата Додато] %1 од %2.

en: Chat Room Invitation
sr@ijekavian: Позивница у собу за ћаскање

en: ICQ Web Express
sr@ijekavian: Ајсикју веб експрес

en: ICQ Email Express
sr@ijekavian: Експресна е‑пошта ајсикјуа

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
sr@ijekavian: Копете: прекинута веза за %1

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
sr@ijekavian: Грешка у руковању протоколом; грешка није кобна, тако да неће доћи до прекида везе.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
sr@ijekavian: Грешка у руковању протоколом; ради се аутоматско поновно повезивање.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
sr@ijekavian: Копете: грешка протокола оскар

[ctx: ICQ user id]
en: UIN
sr@ijekavian: УИН|/|$[својства са-истим 'са истим УИН‑ом']

[ctx: AIM user id]
en: screen name
sr@ijekavian: екранско име|/|$[својства са-истим 'са истим екранским именом']

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
sr@ijekavian: Пријавили сте се више од једном са истим %1, налог %2 је сада избачен са везе.|/|Пријавили сте се више од једном $[са-истим %1], налог %2 је сада избачен са везе.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
sr@ijekavian: Пријава није успјела, или %1 или лозинка нису исправни. Провјерите поставке за налог %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
sr@ijekavian: Сервис %1 тренутно није доступан. Покушајте поново касније.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим на %1 са налогом %2, јер је лозинка била погрешна.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим на %1 са непостојећим налогом %2.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
sr@ijekavian: Пријављивање на %1 није успјело зато што је ваш налог %2 истекао.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
sr@ijekavian: Пријављивање на %1 није успјело зато што је ваш налог %2 тренутно суспендован.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим на %1 зато што има превише клијената са истог рачунара.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr@ijekavian: %2 сервер је блокирао налог %1 због пребрзог слања порука. Сачекајте десет минута и покушајте поново. Ако одмах наставите да покушавате, мораћете још дуже да чекате.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr@ijekavian: %2 сервер је блокирао налог %1 због пребрзог поновног повезивања. Сачекајте десет минута и покушајте поново. Ако одмах наставите да покушавате, мораћете још дуже да чекате.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
sr@ijekavian: Пријављивање на %1 са вашим налогом %2 није успјело.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
sr@ijekavian: %1 сервер мисли да је клијент који користите застарио. Пријавите ово као грешку на http://bugs.kde.org

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
sr@ijekavian: Налог %1 је искључен на %2 серверу због ваших година (мање од 13).

en: Buddy icons
sr@ijekavian: Иконице другара

en: Group chat
sr@ijekavian: Групно ћаскање

en: Voice chat
sr@ijekavian: Ћаскање гласом

en: Send buddy list
sr@ijekavian: Пошаљи листу другара

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
sr@ijekavian: <p>Корисник %1 тражи овлашћење да бисте га додали у листу контаката. Желите ли да пошаљете захтјев за овлашћење?</p><p>Разлог тражења овлашћења:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
sr@ijekavian: &Кодирање када се ћаска са овим контактом:

en: Select Encoding
sr@ijekavian: Избор кодирања

en: Default
sr@ijekavian: подразумијевано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
sr@ijekavian: Сљедећи контакти нису у листи контаката. Желите ли да их додате?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
sr@ijekavian: Не питај &више

en: Add Contacts to Server List
sr@ijekavian: Додавање контаката на серверску листу

en: Do &Not Add
sr@ijekavian: &Немој да додаш

en: Client Features
sr@ijekavian: Могућности клијента

en: Buddy Icon MD5 Hash
sr@ijekavian: МД5 дисперзија иконице другара

en: Contact Encoding
sr@ijekavian: Кодирање контакта

en: Member Since
sr@ijekavian: Члан од

en: Protocol Version
sr@ijekavian: Верзија протокола

en: Show my own video...
sr@ijekavian: Прикажи мој видео...

en: View Contact's Webcam
sr@ijekavian: Прикажи веб камеру контакта

en: Send Webcam
sr@ijekavian: Пошаљи веб камеру

en: Country
sr@ijekavian: Држава

en: State
sr@ijekavian: Савезна јединица

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
sr@ijekavian: Кућна адреса

en: Zipcode
sr@ijekavian: Поштански број

en: Age
sr@ijekavian: Старост

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
sr@ijekavian: Дошло је до грешке при повезивању са ку‑ку сервером.
    Порука о грешци:

en: Unable to lookup %1
sr@ijekavian: Не могу да потражим %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
sr@ijekavian: Необрађен ку‑ку кôд грешке %1 
    Пошаљите нам извјештај о грешци са детаљним описом и, ако је могуће, посљедњим исправљачким излазом из конзоле.

en: QQ vCard
sr@ijekavian: Ку‑ку в‑кард

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
sr@ijekavian: УПОЗОРЕЊЕ: Ова в‑кард је можда застарела.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
sr@ijekavian: И&ме контакта:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
sr@ijekavian: Поставке налога — ку‑ку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
sr@ijekavian: Кориснички ИД ку‑ку контакта који желите да користите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
sr@ijekavian: Кориснички ИД ку‑ку контакта који желите да користите. Требало би да буде у облику правилне адресе е‑поште.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
sr@ijekavian: Ку‑ку ИД:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
sr@ijekavian: <html>Ако попуните ову кућицу, налог неће бити повезан када притиснете дугме <i>Повежи све</i>, нити при покретању ако сте изабрали аутоматско повезивање.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
sr@ijekavian: Прикажи и ажурирај моју в‑кард

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
sr@ijekavian: Да бисте се повезали на ку‑ку мрежу, потребан вам је ку‑ку налог.
    
    Ако тренутно немате ку‑ку налог, направите га.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
sr@ijekavian: Мијењајте ове вриједности само ако желите да користите посебан ИМ прокси сервер, као СИМП.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
sr@ijekavian: Глобалне опције ку‑куа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
sr@ijekavian: <qt><b>Напомена:</b> Ове поставке су примјењиве на све ку‑ку налоге</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
sr@ijekavian: Ова опција ће вас обавијестити када контакт почне да куца своју поруку, прије него што порука буде послата или завршена.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
sr@ijekavian: &Аутоматски отвори прозор за ћаскање када неко започне разговор

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
sr@ijekavian: <qt><p>Показује када ће Копете преузети приказну слику контакта:</p><dl><dt>само ручно</dt><dd>Слика се не преузима аутоматски, већ само када је корисник затражи.</dd><dt>када је ћаскање отворено</dt><dd>Слика се преузима када се отвори сокет за разговор, нпр. када отворите прозор ћаскања.</dd><dt>аутоматски</dt><dd>Увијек покушава да преузме слику ако је контакт има. <b>Напомена:</b> ово ће отворити сокет, и ставити до знања кориснику да преузимате његову слику.</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
sr@ijekavian: Преузми ку‑ку слику:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
sr@ijekavian: <qt><p>Показује када ће Копете преузети слику контакта:</p><dl><dt>само ручно</dt><dd>Слика се не преузима аутоматски, већ само када је корисник затражи.</dd><dt>када је ћаскање отворено</dt><dd>Слика се преузима када се отвори сокет за разговор, нпр. када отворите прозор ћаскања.</dd><dt>аутоматски</dt><dd>Увијек покушава да преузме слику ако је контакт има. <b>Напомена:</b> ово ће отворити сокет, и ставити до знања кориснику да преузимате његову слику.</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
sr@ijekavian: само ручно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
sr@ijekavian: када је ћаскање отворено (подразумијевано)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
sr@ijekavian: аутоматски (прочитајте помоћ)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
sr@ijekavian: Ку‑ку месенџер омогућава корисницима коришћење посебних емотикона. Ако је ова опција укључена, Копете ће преузети и приказати ове емотиконе.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
sr@ijekavian: &Преузимај и приказуј посебне емотиконе

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
sr@ijekavian: Извези све теме емотикона као посебне емотиконе (ради само за емотиконе формата ПНГ).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
sr@ijekavian: И&звези тренутну тему емотикона корисницима

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате унијети правилну адресу е‑поште.</qt>

en: QQ Plugin
sr@ijekavian: Прикључак ку‑куа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
sr@ijekavian: Слика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQQId)
en: QQ ID:
sr@ijekavian: Ку‑ку ИД:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
sr@ijekavian: Старост:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
sr@ijekavian: Н/Д

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
sr@ijekavian: Потпис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
sr@ijekavian: Поштански број:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
sr@ijekavian: Бројеви телефона

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneQQ)
en: QQ:
sr@ijekavian: Ку‑ку:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
sr@ijekavian: пацов

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
sr@ijekavian: бик

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
sr@ijekavian: тигар

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
sr@ijekavian: зец

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
sr@ijekavian: змај

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
sr@ijekavian: змија

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
sr@ijekavian: коњ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
sr@ijekavian: овца

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
sr@ijekavian: мајмун

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
sr@ijekavian: пијетао

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
sr@ijekavian: пас

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
sr@ijekavian: свиња

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
sr@ijekavian: Диплома:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
sr@ijekavian: Зодијак:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
sr@ijekavian: ован

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
sr@ijekavian: бик

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
sr@ijekavian: близанци

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
sr@ijekavian: рак

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
sr@ijekavian: лав

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
sr@ijekavian: дјевица

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
sr@ijekavian: вага

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
sr@ijekavian: шкорпија

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
sr@ijekavian: стријелац

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Capricorn
sr@ijekavian: јарац

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
sr@ijekavian: водолија

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
sr@ijekavian: рибе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
sr@ijekavian: Хороскоп:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
sr@ijekavian: Увод:

en: Webcam for %1
sr@ijekavian: Веб камера за %1

en: No webcam image received
sr@ijekavian: Није примљена слика веб камере

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
sr@ijekavian: Превише старо издање Скајпа, надоградите га.

en: Skype protocol
sr@ijekavian: Протокол Скајпа

en: Does not have multi-user chat capability
sr@ijekavian: Нема способност вишекорисничког ћаскања

en: Chat denied
sr@ijekavian: Ћаскање одбијено

en: Unknown error
sr@ijekavian: Непозната грешка

en: Misc error
sr@ijekavian: Друга грешка

en: User or phone number does not exist
sr@ijekavian: Корисник или број телефона не постоји

en: User is offline
sr@ijekavian: Корисник је ван везе

en: No proxy found
sr@ijekavian: Прокси није нађен

en: Session terminated
sr@ijekavian: Сесија обустављена

en: No common codec found
sr@ijekavian: Заједнички кодек није нађен

en: Sound I/O error
sr@ijekavian: У/И грешка звука

en: Problem with remote sound device
sr@ijekavian: Проблем с удаљеним звучним уређајем

en: Call blocked by recipient
sr@ijekavian: Прималац блокирао позив

en: Recipient not a friend
sr@ijekavian: Прималац није пријатељ

en: User not authorized by recipient
sr@ijekavian: Прималац није овластио корисника

en: Sound recording error
sr@ijekavian: Грешка у снимању звука

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
sr@ijekavian: Ово издање Скајпа не подржава додавање корисника̂ у ћаскање.

en: Skype Protocol
sr@ijekavian: Протокол Скајпа

en: Could not ping Skype
sr@ijekavian: Не могу да пингујем Скајп

en: Skype did not accept this application
sr@ijekavian: Скајп не прихвата овај програм

en: Skype API syntax error
sr@ijekavian: Синтаксна грешка Скајповог АПИ‑ја

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
sr@ijekavian: Скајпов АПИ још није спреман, сачекајте мало

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
sr@ijekavian: Не могу да региструјем комуникацију Скајпом за Копете на д‑бусу.

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
sr@ijekavian: Не могу да покренем Скајп.
    Морате инсталирати оригинално динамички повезано бинарно издање 2.0 Скајпа, са http://www.skype.com.

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
sr@ijekavian: Не могу да нађем Скајп.
    Морате инсталирати оригинално динамички повезано бинарно издање 2.0 Скајпа, са http://www.skype.com.

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
sr@ijekavian: Не могу да пингујем Скајп.
    Можда Скајп није покренут.
    Грешка при слању поруке Скајпу (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
sr@ijekavian: Грешка при слању поруке Скајпу (%1).

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
sr@ijekavian: Не могу да пингујем Скајп.
    Одјављени сте са Скајпа, пријавите се.

en: Please login to Skype first
sr@ijekavian: Прво се пријавите на Скајп.

en: Skype (%1)
sr@ijekavian: Скајп (%1)

en: Skype Me
sr@ijekavian: зврцни ме

en: Make Test Call
sr@ijekavian: Пробни позив

en: Cannot open info about user %1
sr@ijekavian: Не могу да отворим податке о кориснику %1

en: Unknown action from SkypeActionHandler
sr@ijekavian: Непозната радња из SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
sr@ijekavian: Додавање контаката из SkypeActionHandler још није подржано

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
sr@ijekavian: Слање гласовне поште из SkypeActionHandler још није подржано

en: You must connect to Skype first.
sr@ijekavian: Прво се морате повезати на Скајп.

en: Wrong Information
sr@ijekavian: Погрешни подаци

en: You must write the contact's name.
sr@ijekavian: Морате уписати име контакта.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
sr@ijekavian: Контакт echo123 није потребан. Пробни позив дат је међу радњама протокола Скајпа.

en: This contact already exists in this account.
sr@ijekavian: Овај контакт већ постоји у овом налогу.

en: You cannot add yourself as a contact.
sr@ijekavian: Не можете додати сами себе за контакт.

en: Call with %1
sr@ijekavian: Разговор са %1

en: Canceled
sr@ijekavian: Отказан

en: Other person is busy
sr@ijekavian: Друга особа је заузета

en: Refused
sr@ijekavian: Одбијен

en: Call Back
sr@ijekavian: Узврати позив

en: Missed
sr@ijekavian: Пропуштен

en: Resume
sr@ijekavian: Настави

en: On hold (local)
sr@ijekavian: На чекању (локално)

en: On hold (remote)
sr@ijekavian: На чекању (удаљено)

en: On hold
sr@ijekavian: На чекању

en: Hold
sr@ijekavian: Задржи

en: In progress
sr@ijekavian: у току

en: Ringing
sr@ijekavian: Звони

en: Failed
sr@ijekavian: Није успио

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
sr@ijekavian: Звук чекања (на оператера...)

en: Failed (%1)
sr@ijekavian: Није успио (%1)

en: %1 active
    %2 total
sr@ijekavian: %1 активних
    %2 укупно

en: Skypeout inactive
sr@ijekavian: Скајпаут није активан

en: Call
sr@ijekavian: Позови

en: Conference Call
sr@ijekavian: Конференцијски позив

en: Block contact
sr@ijekavian: Блокирај контакт

en: Details for User %1
sr@ijekavian: Детаљи корисника %1

en: You can have only one skype account
sr@ijekavian: Можете имати само један налог на Скајпу

en: Configure Skype client
sr@ijekavian: Подешавање клијента Скајпа

en: Please enter your skype user name
sr@ijekavian: Унесите своје корисничко име на Скајпу

en: You must enter your skype user name
sr@ijekavian: Морате унијети своје корисничко име на Скајпу

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
sr@ijekavian: Не могу да створим/отворим фајл %1 за подешавање клијента Скајпа.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
sr@ijekavian: Поступак довршен.
    Скајп је сада подешен за Копете.
    Морате поново покренути клијент Скајпа да би измјене ступиле у дејство.

en: Not in Skype list
sr@ijekavian: није на листи Скајпа

en: Not authorized
sr@ijekavian: није овлашћен

en: SkypeOut contact
sr@ijekavian: контакт на Скајпауту

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
sr@ijekavian: Додај контакт на Скајпу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
sr@ijekavian: Име на Скајпу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
sr@ijekavian: Функционалност претраживања још увијек није изведена.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
sr@ijekavian: &Тражи

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
sr@ijekavian: Позив преко Скајпа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
sr@ijekavian: Имена учесника

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
sr@ijekavian: Имена других учесника у позиву (или списак имена ако је конференцијски позив).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
sr@ijekavian: Протекло вријеме до сада.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
sr@ijekavian: Вријеме:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
sr@ijekavian: Преостало кредита Скајпаута

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
sr@ijekavian: <html>Укупно трајање позива<br />(тј. и вријеме причања и вријеме на чекању).</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
sr@ijekavian: Кредита Скајпаута:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
sr@ijekavian: Прихвати позив

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
sr@ijekavian: Прихватите долазни позив.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
sr@ijekavian: Окончај позив.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
sr@ijekavian: Обуставите позив.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
sr@ijekavian: &Прекини

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
sr@ijekavian: Позив на чекање

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
sr@ijekavian: Накратко паузирајте позив, па га наставите (или прекините) касније.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
sr@ijekavian: &Задржи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
sr@ijekavian: Отвори ћаскање ка особи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
sr@ijekavian: Отворите ћаскање ка особи с којом разговарате.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
sr@ijekavian: Покрени/заустави видео

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
sr@ijekavian: Детаљи корисника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype ID:
sr@ijekavian: ИД на Скајпу:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
sr@ijekavian: овлашћен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
sr@ijekavian: није овлашћен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
sr@ijekavian: Овлашћен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
sr@ijekavian: Приказно име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
sr@ijekavian: Пол:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
sr@ijekavian: Попуните ако не желите повезивање кроз друге протоколе.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
sr@ijekavian: &Искључи из повезивања

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
sr@ijekavian: Важна напомена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
sr@ijekavian: <html><p>Прикључак Скајпа је мост ка спољашњем примјерку Скајпа у погону. Ово доводи до неких ограничења у функционисању: примјерак Скајпа се мора извршавати, и може се користити само један налог на Скајпу.</p><p>Такође морате имати инсталирано оригинално динамички повезано издање Скајпа 2.0 или 2.1 са <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a>.</p><p>Овај прикључак ће радити само ако је у клијенту Скајпа постављен енглески језик. Пошто Копете показује обавјештења (долазни позив, порука...), можете искључити обавјештења у Скајпу.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
sr@ijekavian: Искључи обавјештења и постави енглески језик у клијенту Скајпа

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
sr@ijekavian: &Покрени

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
sr@ijekavian: Можете одредити да ли и када Копете покреће Скајп.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
sr@ijekavian: Покретање Скајпа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
sr@ijekavian: Када није у &погону

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
sr@ijekavian: &Никада

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
sr@ijekavian: Наредба за покретање Скајпа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
sr@ijekavian: Прековријеме покретања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
sr@ijekavian: Чекање прије повезивања на Скајп:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
sr@ijekavian: Повезивање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
sr@ijekavian: <html><p>Ако добијете грешку да Скајп није нађен, а заправо је у погону, погледајте упутства на <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.</p><p>Подржано је само динамички повезано бинарно издање Скајпа.</p></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
sr@ijekavian: <html><p>Сваки програм који жели да користи Скајп мора да наведе своје име, послије чега корисник бива упитан жели ли да дозволи том програму приступ Скајпу.</p><p>Копете подразумијевано наводи <tt>kopete</tt> као име. Ако сумњате да би други програм могао приступити Скајпу под овим именом, овдје можете измијенити име које Копете наводи, а у Скајпу одбити све програме који се представе као <tt>kopete</tt>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
sr@ijekavian: &Нестандардно овлашћивање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
sr@ijekavian: Д‑бус који треба користити.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
sr@ijekavian: <html><p>Преко којег д‑буса желите да се повежете са Скајпом?</p><ul><li><i>Сесијски</i>: ваш сопствени, други корисници га не могу користити. Употријебите <tt>--use-session-dbus</tt> за покретање Скајпа на том д‑бусу.</li><li><i>Систем</i>: дијеле га сви корисници на истом рачунару. Скајп подразумијевано користи овај.</li></ul><p>Морате задати исти д‑бус који користи Скајп.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Bus
sr@ijekavian: Д‑бус

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
sr@ijekavian: &Сесијски

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
sr@ijekavian: С&истем

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
sr@ijekavian: <html><p>Копете ће се блокирати док вас Скајп пита да ли да дозволи приступ Копетеу. Ово је нормално, и ако дозволите приступ заувијек (попуните кућицу „Запамти“ у Скајповом дијалогу), неће се поновити сљедећи пут.</p><p>Скајп још увијек не подржава опцију системског д‑буса.</p></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
sr@ijekavian: &Активност

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
sr@ijekavian: Прикажи све долазне поруке

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
sr@ijekavian: Ако је укључено, приказују се све долазне поруке из Скајпа. Иначе се порука приказује само ако припада ћаскању покренутом из Копетеа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
sr@ijekavian: Прикажи све &долазне поруке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
sr@ijekavian: Означава све долазне поруке прочитаним, тако да ако сте подесили Скајп да не искаче аутоматски на ћаскање, иконица са узвиком неће трептати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
sr@ijekavian: Означи као &прочитане

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, Копете ће по пријављивању на Скајп провјерити има ли неприказаних порука, и ако има, приказати их. Ово је корисно ако покрећете Копете након Скајпа, а подесили сте Скајп да не приказује долазне поруке.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
sr@ijekavian: Потражи &непрочитане

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
sr@ijekavian: Прикажи прозор управљања позивом за све позиве

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
sr@ijekavian: Приказује прозор управљања позивом за сваки позив, било долазни било одлазни. Ако је искључено, можете звати из Копетеа, али позивом морате управљати из Скајпа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
sr@ijekavian: &Управљање позивом (сакрива дијалог позива у клијенту Скајпа)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
sr@ijekavian: Аутоматски затварај прозор управљања позивом

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
sr@ijekavian: Аутоматски затвара прозор управљања позивом пошто се позив заврши.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
sr@ijekavian: &Аутоматски затварај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
sr@ijekavian: Прековријеме:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
sr@ijekavian: Ако је укључено, Копете прати да ли је Скајп у погону.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
sr@ijekavian: Прати да ли је Скајп у погону. Искључити ово има смисла само ако покушавате да избјегнете пренатрпани исправљачки излаз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
sr@ijekavian: &Пингуј Скајп

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
sr@ijekavian: Не напуштај ћаскање по затварању прозора

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
sr@ijekavian: Не напустити ћаскање по затварању прозора има смисла само у вишекорисничким ћаскањима: ако је попуњено, наставићете да примате поруке из тог ћаскања чак и пошто затворите прозор.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
sr@ijekavian: &Позиви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
sr@ijekavian: &Изврши прије позива

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
sr@ijekavian: Чекаће да се оконча наредба прије позивања и прихватања позива.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
sr@ijekavian: Копете чека да се наредба доврши прије него што позове или прихвати позив. За то вријеме ће се блокирати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
sr@ijekavian: &Чекај окончање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
sr@ijekavian: Изврши послије позива

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
sr@ijekavian: Обично није битно, али ако има неких позива на чекању, извршава се само за посљедњи окончани позив.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
sr@ijekavian: &Само за посљедњи позив

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
sr@ijekavian: И&зврши на долазни позив

en: Could not load service %1.
sr@ijekavian: Не могу да учитам сервис %1.

en: Error Loading Service
sr@ijekavian: Грешка при учитавању сервиса

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
sr@ijekavian: <qt>ГСМ‑либ је библиотека (и алатке) за слање СМС‑ова преко ГСМ уређаја. Програм се може наћи на <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
sr@ijekavian: Поставке ГСМ‑либа

en: Could Not Send Message
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем поруку

en: No provider configured
sr@ijekavian: Нема подешених провајдера

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
sr@ijekavian: <qt>СМС‑клијент је програм за слање СМС‑ова модемом. Може се наћи на <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
sr@ijekavian: Поставке СМС‑клијента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
sr@ijekavian: &Наредба СМС‑клијента:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
sr@ijekavian: Про&вајдер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
sr@ijekavian: Путања &поставе СМС‑клијента:

en: No provider configured.
sr@ijekavian: Нема подешених провајдера.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
sr@ijekavian: Није постављен префикс СМС‑сенда, измијените га у дијалогу за подешавање.

en: No Prefix
sr@ijekavian: Нема префикса

en: %1 Settings
sr@ijekavian: Поставке за %1

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
sr@ijekavian: <qt>СМС‑сенд је програм за слање СМС‑ова кроз мрежне излазе на Вебу. Може се наћи на <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
sr@ijekavian: Опције СМС‑сенда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
sr@ijekavian: Префи&кс СМС‑сенда:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
sr@ijekavian: Опције провајдера

en: Could not determine which argument should contain the message.
sr@ijekavian: Не могу да утврдим који аргумент треба да садржи поруку.

en: Could not determine which argument should contain the number.
sr@ijekavian: Не могу да утврдим који аргумент треба да садржи број.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
sr@ijekavian: Ова порука је дужа од максималне дужине (%1). Подијелити је у %2 порука?|/|Ова порука је дужа од максималне дужине (%1). Подијелити је у %2 $[множ ^2 поруку поруке порука]?

en: Message Too Long
sr@ijekavian: Порука је предугачка

en: Divide
sr@ijekavian: Подијели

en: Do Not Divide
sr@ijekavian: Не дијели

en: Message too long.
sr@ijekavian: Порука је предугачка.

en: Something went wrong while sending the message.
sr@ijekavian: Нешто је пошло наопако у току слања поруке.

en: &Contact Settings
sr@ijekavian: Поставке &контакта

en: User Preferences
sr@ijekavian: Корисничке поставке

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
sr@ijekavian: Поставке налога — СМС

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
sr@ijekavian: Јединствено име за овај СМС налог.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
sr@ijekavian: СМС &сервис за испоруку:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
sr@ijekavian: Сервис за испоруку који желите да користите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
sr@ijekavian: Сервис за испоруку који желите да користите. Мораћете да имате овај софтвер инсталиран прије коришћења овог налога.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
sr@ijekavian: О&пис

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
sr@ijekavian: Опис СМС сервиса за испоруку.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
sr@ijekavian: Опис СМС сервиса за испоруку, укључујући и локације за преузимање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
sr@ijekavian: Да бисте користили СМС, требаће вам налог код сервиса за испоруку.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
sr@ijekavian: Поставке оглашавања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
sr@ijekavian: Ако је порука пре&дугачка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
sr@ijekavian: Шта учинити када унесете поруку које је предугачка да би стала у једну СМС поруку.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
sr@ijekavian: Шта учинити када унесете поруку које је предугачка да би стала у једну СМС поруку. Можете изабрати или да се порука аутоматски подијели у неколико мањих, да се потпуно одустане од слања такве поруке, или да вас Копете пита сваки пут када је порука предугачка.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
sr@ijekavian: Питај (препоручено)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
sr@ijekavian: Подијели у више порука

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
sr@ijekavian: Одустани од слања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
sr@ijekavian: &Интернационализација телефонског броја

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
sr@ijekavian: Укључите ако желите интернационализацију телефонског броја.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
sr@ijekavian: Укључите ако желите интернационализацију телефонског броја. Без ове опције, моћи ћете да користите СМС само за налоге у вашој земљи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
sr@ijekavian: &Замијени водећу нулу кôдом:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
sr@ijekavian: Чиме год бисте жељели да замијените водећу нулу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
sr@ijekavian: Телефонски број контакта који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
sr@ijekavian: Телефонски број контакта који желите да додате. Ово би требало да буде број са доступним СМС сервисом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
sr@ijekavian: И&ме контакта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
sr@ijekavian: Неко

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
sr@ijekavian: Телефонски број контакта.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
sr@ijekavian: Телефонски број контакта. Ови би требало да буде број са доступним СМС сервисом.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
sr@ijekavian: <html><p>Радна фасцикла <tt>%1</tt> не постоји.</p><p>Ако још ништа нисте подешавали за Самбу, погледајте упутства под <i>Инсталирај у Самбу</i> (<i>Подеси...→Налог→Уреди</i>).</p><p>Да ли направити фасциклу? (Може захтијевати корјену лозинку.)</p></html>

en: Create Directory
sr@ijekavian: Направи фасциклу

en: Do Not Create
sr@ijekavian: Не прави

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
sr@ijekavian: <html><p>Дозволе за радну фасциклу <tt>%1</tt> нису исправне.</p><p>Нећете примати поруке ако изаберете <i>Не</i>.</p><p>Можете такође ручно исправити проблем (<tt>chmod 0777 %1</tt>) и поново покренути Копете.</p><p>Да ли да исправим проблем? (Може захтијевати корјену лозинку.)</p></html>

en: Fix
sr@ijekavian: Исправи

en: Do Not Fix
sr@ijekavian: Не исправљај

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
sr@ijekavian: Веза са локалним домаћином је прекинута.
    Да ли вам је покренут самба сервер?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
sr@ijekavian: Фајл поруке се не може уклонити; можда дозволе нису у реду.
    Да поправим? (Може захтијевати корјену лозинку.)

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
sr@ijekavian: И даље не могу да уклоним фајл; исправите то ручно.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
sr@ijekavian: Додај винпопап контакт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
sr@ijekavian: Име домаћина на које желите да шаљете винпопап поруке.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
sr@ijekavian: Име домаћина &рачунара:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
sr@ijekavian: Радна група или домен у коме је рачунар којем желите да шаљете винпопап поруке.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
sr@ijekavian: Р&адна група/домен:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
sr@ijekavian: Радна група или домен у коме је рачунар којем желите да шаљете винпопап поруке

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
sr@ijekavian: Поставке налога — Винпопап

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
sr@ijekavian: &Основне поставке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
sr@ijekavian: Име домаћина са којег желите да шаљете винпопап поруке.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
sr@ijekavian: Име домаћина са којег желите да шаљете винпопап поруке. Не морате задати стварно име домаћина да бисте слали поруке, али морате да бисте их примали.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
sr@ijekavian: &Име домаћина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
sr@ijekavian: У Самбу се инсталира подршка за коришћење овог сервиса.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
sr@ijekavian: &Инсталирај у Самбу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
sr@ijekavian: Да бисте примали винпопап поруке са других машина, горе наведено име домаћина мора бити постављено на име домаћина ове машине.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
sr@ijekavian: Самба сервер мора бити подешен и покренут.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
sr@ijekavian: <html><p><i>Инсталирај у Самбу</i> је једноставан начин за прављење фасцикле за привремене фајлове порука и подешавање самба сервера.</p><p>Међутим, препоручљиво је да тражите администратору да направи ову фасциклу (<tt>mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup</tt>) и да дода <tt>message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &amp;</tt> (гдје се <tt>_PATH_TO_</tt> мијења стварном путањом) у фајл <tt>smb.conf</tt>, одјељак <tt>[global]</tt>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
sr@ijekavian: Поставке протокола

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
sr@ijekavian: секунди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
sr@ijekavian: Учестаност провјере домаћина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
sr@ijekavian: Путања наредбе smbclient:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
sr@ijekavian: <i>Ове опције се примјењују на све винпопап налоге.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
sr@ijekavian: Име домаћина рачунара овог контакта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
sr@ijekavian: Име &рачунара:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
sr@ijekavian: Име рачунара

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
sr@ijekavian: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
sr@ijekavian: Тражим

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
sr@ijekavian: Радна група или домен у коме је рачунар контакта.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
sr@ijekavian: Оперативни систем који се користи на рачунару контакта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
sr@ijekavian: Оперативни с&истем:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
sr@ijekavian: Софтвер који се користи на рачунару контакта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
sr@ijekavian: Сер&верски софтвер:

en: WinPopup (%1)
sr@ijekavian: Винпопап (%1)

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате унијети правилно име домаћина.</qt>

en: WinPopup
sr@ijekavian: Винпопап

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
sr@ijekavian: <qt><tt>LOCALHOST</tt> није дозвољен као контакт.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате унијети важећу путању за <tt>smbclient</tt>.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
sr@ijekavian: Поставни фајл Самбе је измијењен.

en: Configuration Successful
sr@ijekavian: Подешавање успјешно

en: Updating the Samba configuration file failed.
sr@ijekavian: Ажурирање Самбиног поставног фајла није успјело.

en: Configuration Failed
sr@ijekavian: Подешавање није успјело

en: User Info for %1
sr@ijekavian: Подаци о кориснику %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
sr@ijekavian: Поставке налога — ВЛМ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
sr@ijekavian: ВЛМ пасош:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
sr@ijekavian: <p>Да бисте се повезали на Мајкрософтову мрежу, требаће вам Мајкрософтов пасош.</p><p>Ако тренутно немате такав пасош, кликните на дугме да бисте га направили.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
sr@ijekavian: Блокирани контакти:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
sr@ijekavian: Дозвољени контакти:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p><i>Курзивни</i> контакти нису на вашој листи контаката.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
sr@ijekavian: УПОЗОРЕЊЕ: Морате бити повезани да бисте измијенили ову страницу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
sr@ijekavian: Поставке повезивања (за напредне кориснике)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
sr@ijekavian: Прокси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
sr@ijekavian: Домаћин /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPort)
en: port:
sr@ijekavian: порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioProxyHttp)
en: HTTP
sr@ijekavian: ХТТП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioProxySocks5)
en: Socks5
sr@ijekavian: СОКС 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
sr@ijekavian: Опште опције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
sr@ijekavian: Не шаљи посебне емотиконе другим контактима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
sr@ijekavian: Не приказуј посебне емотиконе других контаката

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате да унесете исправну ВЛМ лозинку.</qt>

en: MSN Plugin
sr@ijekavian: Прикључак МСН‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
sr@ijekavian: ВЛМ па&сош:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
sr@ijekavian: <i>(на примјер: pera@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
sr@ijekavian: Прикључак ВЛМ‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
sr@ijekavian: Лична порука:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
sr@ijekavian: Телефони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
sr@ijekavian: Мобилни:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
sr@ijekavian: Прикажи да ли сам у листи контаката овог корисника

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
sr@ijekavian: Ако је ова кућица попуњена, онда сте у листи контаката овог корисника.
    Ако није, корисник вас није додао у своју листу, или вас је уклонио.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
sr@ijekavian: Ја сам на &листи контаката овог контакта

en: Open Inbo&x...
sr@ijekavian: Отвори &долазно сандуче...

en: &Change Display Name...
sr@ijekavian: &Промијени приказно име...

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
sr@ijekavian: Отвори сајт стања &МСН сервиса...

en: Buddies
sr@ijekavian: Другари

en: Change Display Name - MSN Plugin
sr@ijekavian: Промјена приказног имена — прикључак МСН‑а

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
sr@ijekavian: Унесите ново приказно име под којим ћете бити видљиви пријатељима на МСН‑у:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Приказно име које сте унели је предугачко. Унесите неко краће.
    Ваше приказно име <b>није</b> промијењено.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
sr@ijekavian[0]: Имате %1 непрочитану поруку у пријемном сандучету на Хотмејлу.
sr@ijekavian[1]: Имате %1 непрочитане поруке у пријемном сандучету на Хотмејлу.
sr@ijekavian[2]: Имате %1 непрочитаних порука у пријемном сандучету на Хотмејлу.
sr@ijekavian[3]: Имате непрочитану поруку у пријемном сандучету на Хотмејлу.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
sr@ijekavian: Отвори пријемно сандуче

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
sr@ijekavian: <p>Нова порука од %1 у пријемном сандучету на Хотмејлу.</p><p>Тема: %2</p>

en: Send Nudge
sr@ijekavian: Пошаљи гуркање

en: Send &Voice
sr@ijekavian: Пошаљи &глас

en: Sound card not detected
sr@ijekavian: Звучна карта није откривена

en: Stop &recording
sr@ijekavian: &Заустави снимање

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
sr@ijekavian: Други контакт мора бити на вези да би примао гласовне исјечке.

en: You cannot send voice clips in invisible status
sr@ijekavian: Не можете слати гласовне исјечке док сте невидљиви

en: The maximum recording time is 15 seconds
sr@ijekavian: Може се снимати најдуже 15 секунди

en: The voice clip must be longer
sr@ijekavian: Гласовни исјечак мора бити дужи

en: has sent a nudge
sr@ijekavian: посла гуркање

en: has sent you a nudge
sr@ijekavian: посла вам гуркање

en: Send Ink
sr@ijekavian: Пошаљи мастилом

en: Select the pen's color
sr@ijekavian: Избор боје пера

en: Block Contact
sr@ijekavian: Блокирај контакт

en: Update Photo
sr@ijekavian: Ажурирај слику

en: &Block custom emoticons
sr@ijekavian: &Блокирај посебне емотиконе

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате бити на вези да бисте уклонили контакт из своје листе контаката. Овај контакт ће се поново појавити кад се повежете.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
sr@ijekavian: Овај вас контакт нема на својој листи контаката

en: This contact is blocked
sr@ijekavian: Овај контакт је блокиран

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
sr@ijekavian: Овај вас контакт нема на својој листи контаката и блокиран је

en: WLM
sr@ijekavian: ВЛМ

en: Be Right Back
sr@ijekavian: одмах се враћам

en: Be &Right Back
sr@ijekavian: Одмах се &враћам

en: On the Phone
sr@ijekavian: причам телефоном

en: On The &Phone
sr@ijekavian: Причам &телефоном

en: Out to Lunch
sr@ijekavian: на ручку

en: Out To &Lunch
sr@ijekavian: На &ручку

en: &Idle
sr@ijekavian: &Мировање

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
sr@ijekavian: Тренутно слушам

en: File transfer cancelled.
sr@ijekavian: Пренос фајла отказан.

en: An error occurred while saving the address book entry.
sr@ijekavian: Грешка при уписивању уноса у адресар.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
sr@ijekavian: Унос у Јахуов адресар није могао бити сачуван:
    %1 — %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
sr@ijekavian: Унос у Јахуов адресар није могао бити направљен:
    %1 — %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
sr@ijekavian: Унос у Јахуов адресар није могао бити обрисан:
    %1 — %2

en: The picture was not successfully uploaded
sr@ijekavian: Слика није успјешно отпремљена

en: Could not open file for writing.
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл за писање.

en: An error occurred while downloading the file.
sr@ijekavian: Грешка при преузимању фајла.

en: Unable to connect to file transfer server
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са сервером за пренос фајлова.

en: An error occurred while sending the file.
sr@ijekavian: Грешка при слању фајла.

en: An error occurred while sending the message
sr@ijekavian: Грешка при слању поруке.

en: The message is empty.
sr@ijekavian: Порука је празна.

en: Error opening file: %1
sr@ijekavian: Грешка при отварању фајла: %1

en: An unknown error has occurred.
sr@ijekavian: Непозната грешка.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
sr@ijekavian: Веза са веб камером корисника %1 није могла бити успостављена.
    
    Поново се пријавите и покушајте још једном.

en: An error occurred closing the webcam session.
sr@ijekavian: Грешка при затварању сесије веб камере.

en: You tried to close a connection that did not exist.
sr@ijekavian: Покушали сте да затворите везу која није постојала.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
sr@ijekavian: Не могу да добавим адресар са сервера ради података о кориснику.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
sr@ijekavian: Грешка при преузимању иконице другара (%1)

en: Could not join chat
sr@ijekavian: Не могу да се придружим ћаскању

en: The room is full. Please choose another one.
sr@ijekavian: Соба је пуна. Изаберите другу.

en: Invalid user.
sr@ijekavian: Лош корисник.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
sr@ijekavian: Непозната грешка при покушају придруживања соби за ћаскање.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
sr@ijekavian: Додавање контакта на Јахуу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
sr@ijekavian: Име налога на Јахуу који желите да додате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
sr@ijekavian: Име налога на Јахуу који желите да додате. Требало би да буде у облику алфанумеричке ниске (без размака).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
sr@ijekavian: &Корисничко име на Јахуу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
sr@ijekavian: <i>(на примјер: pera8752)</i>

en: Choose a chat room...
sr@ijekavian: Изабери собу за ћаскање...

en: Yahoo Chat rooms
sr@ijekavian: Собе за ћаскање на Јахуу

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
sr@ijekavian: Корисника: %1, веб камера: %2, гласова: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
sr@ijekavian: Избор собе за ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
sr@ijekavian: Собе за ћаскање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Categories:
sr@ijekavian: Категорије:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
sr@ijekavian: Поставке налога — Јаху

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
sr@ijekavian: Име вашег налога на Јахуу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
sr@ijekavian: Име вашег налога на Јахуу. Требало би да буде у облику алфанумеричке ниске (без размака).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
sr@ijekavian: <p>Да бисте се повезали на Јахуову мрежу, потребан вам је налог на Јахуу.</p><p>Ако тренутно немате налог, кликните на дугме да бисте га направили.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
sr@ijekavian: Региструј &нови налог

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
sr@ijekavian: Поставке &налога

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
sr@ijekavian: &Потисни подразумијеване серверске податке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
sr@ijekavian: ИП адреса или маска домаћина Јахуовог сервера на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
sr@ijekavian: ИП адреса или маска домаћина Јахуовог сервера на који желите да се повежете. Обично ће то бити подразумијевани (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
sr@ijekavian: Порт на Јахуовом серверу на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
sr@ijekavian: Порт Јахуовог сервера на који желите да се повежете. То је обично 5050 али Јаху допушта и 80 ако сте иза заштитног зида.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
sr@ijekavian: П&орт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
sr@ijekavian: Порт на Јахуовом серверу на који желите да се повежете.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
sr@ijekavian: Иконица другара

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
sr@ijekavian: П&ошаљи иконицу другара другим корисницима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
sr@ijekavian: Изабери слику...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
sr@ijekavian: Подаци о контакту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
sr@ijekavian: Е‑пошта &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
sr@ijekavian: Пејџер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
sr@ijekavian: Е‑пошта &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
sr@ijekavian: Додатно:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
sr@ijekavian: Подаци о локацији

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
sr@ijekavian: Годишњица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
sr@ijekavian: ИД на Јахуу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
sr@ijekavian: Друго име:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
sr@ijekavian: Титула:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
sr@ijekavian: Позивање пријатеља у конференцију

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
sr@ijekavian: Чланови конференције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
sr@ijekavian: Додај >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
sr@ijekavian: << Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
sr@ijekavian: Списак позива у ћаскање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
sr@ijekavian: Списак пријатеља

en: Invite
sr@ijekavian: Позови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
sr@ijekavian: Биљешка 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
sr@ijekavian: Биљешка 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
sr@ijekavian: Биљешка 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
sr@ijekavian: Биљешка 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
sr@ijekavian: Коментари о контакту:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
sr@ijekavian: Прикажи ме као

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
sr@ijekavian: &Ван везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
sr@ijekavian: &Трајно ван везе

en: Yahoo User Information
sr@ijekavian: Јахуови подаци о кориснику

en: Save and Close
sr@ijekavian: Сачувај и затвори

en: Merge with existing entry
sr@ijekavian: Стопи са постојећим уносом

en: General Yahoo Information
sr@ijekavian: Општи подаци Јахуа

en: Other Yahoo Information
sr@ijekavian: Остали подаци Јахуа

en: Replace existing entry
sr@ijekavian: Замијени постојећи унос

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
sr@ijekavian: <html>Ваш налог мора бити провјерен усљед превише неуспјелих покушаја пријављивања.<br/></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
sr@ijekavian: Унесите знакове приказане на слици:

en: %1 has stopped broadcasting
sr@ijekavian: %1 престаде да емитује

en: %1 has cancelled viewing permission
sr@ijekavian: %1 отказа дозволу за гледање

en: %1 has declined permission to view webcam
sr@ijekavian: %1 одби да дозволи гледање веб камере

en: %1 does not have his/her webcam online
sr@ijekavian: %1 нема своју веб камеру на вези

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
sr@ijekavian: Не могу да видим веб камеру од %1 из непознатог разлога

en: 1 viewer | %1 viewers
sr@ijekavian[0]: %1 гледалац
sr@ijekavian[1]: %1 гледаоца
sr@ijekavian[2]: %1 гледалаца
sr@ijekavian[3]: 1 гледалац

en: Open &Address book...
sr@ijekavian: Отвори &адресар...

en: &Edit my contact details...
sr@ijekavian: &Уреди својства мог контакта...

en: &Join chat room...
sr@ijekavian: П&ридружи се ћаскању...

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим на Јахуов сервис: ваш налог је блокиран.
    Посетите %1 да бисте га реактивирали.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим на Јахуов сервис: наведено корисничко није важеће.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
sr@ijekavian: Одјављени сте из Јахуовог сервиса, можда због дуплог пријављивања.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
sr@ijekavian: Не могу да се пријавим на Јахуов сервис. Ко̂д грешке: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
sr@ijekavian: Прекинута је веза са %1.
    Порука о грешци:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
sr@ijekavian: Грешка при повезивању %1 са Јахуовим сервером.
    Порука о грешци:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
sr@ijekavian: %1
    
    Разлог: %2

en: Yahoo Plugin
sr@ijekavian: Прикључак Јахуа

en: User %1 has granted your authorization request.
sr@ijekavian: Корисник %1 вам је одобрио захтјев за овлашћење.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
sr@ijekavian: Корисник %1 је одбио ваш захтјев за овлашћење.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
sr@ijekavian: Звррр

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
sr@ijekavian: %1 вас позва да се придружите конференцији са %2.
    
    Порука: %3
    
    Прихватате?

[ctx: @action]
en: Accept
sr@ijekavian: Прихвати

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
sr@ijekavian: %1 одби да се придружи конференцији: „%2“

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
sr@ijekavian[0]: Имате %1 непрочитану поруку у пријемном сандучету на Јахуу.
sr@ijekavian[1]: Имате %1 непрочитане поруке у пријемном сандучету на Јахуу.
sr@ijekavian[2]: Имате %1 непрочитаних порука у пријемном сандучету на Јахуу.
sr@ijekavian[3]: Имате непрочитану поруку у пријемном сандучету на Јахуу.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
sr@ijekavian: <html>%1 има поруку од %2 у пријемном сандучету на Јахуу.<br /><br />Тема: %3</html>

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
sr@ijekavian: %1 вас позва да видите њену/његову веб камеру. Прихватате?

en: Webcam for %1 is not available.
sr@ijekavian: Веб камера за %1 није доступна.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Изабрана иконица другара се не може отворити. <br />Изаберите неку другу.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
sr@ijekavian: Грешка при покушају промјене приказне слике.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
sr@ijekavian: %1 жели да гледа вашу веб камеру. Одобравате?

en: You are now in %1 (%2)
sr@ijekavian: Сада сте у %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
sr@ijekavian: Ћаскање на Јахуу:

en: Yahoo Chat: %1
sr@ijekavian: Ћаскање на Јахуу: %1

en: Buzz Contact
sr@ijekavian: Зврцни контакт

en: Show User Info
sr@ijekavian: Прикажи податке о кориснику

en: Request Webcam
sr@ijekavian: Захтијевај веб камеру

en: Invite to view your Webcam
sr@ijekavian: Позовите на гледање своје веб камере

en: Yahoo Display Picture
sr@ijekavian: Приказна слика на Јахуу

en: &Invite others
sr@ijekavian: Позови &друге

en: %1|Stealthed
sr@ijekavian: %1|прикривен

en: View &Webcam
sr@ijekavian: Прикажи &веб камеру

en: &Buzz Contact
sr@ijekavian: &Зврцни контакт

en: &Stealth Setting
sr@ijekavian: Поставка &прикривености

en: &Invite to Conference
sr@ijekavian: &Позови у конференцију

en: &View Yahoo Profile
sr@ijekavian: &Профил на Јахуу

en: Stealth Setting
sr@ijekavian: Поставка прикривености

en: Buzz
sr@ijekavian: Звррр

en: Yahoo
sr@ijekavian: Јаху

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Морате да унесете добру лозинку.</qt>

en: Be right back
sr@ijekavian: одмах се враћам

en: Not at home
sr@ijekavian: нисам код куће

en: Not at my desk
sr@ijekavian: нисам за столом

en: Not in the office
sr@ijekavian: нисам у канцеларији

en: On the phone
sr@ijekavian: причам телефоном

en: On vacation
sr@ijekavian: на одмору

en: Out to lunch
sr@ijekavian: на ручку

en: Stepped out
sr@ijekavian: изађох напоље

en: I'm On SMS
sr@ijekavian: на СМС‑у сам

en: Custom
sr@ijekavian: посебно

en: Buddy Icon Checksum
sr@ijekavian: Контролна сума иконице другара

en: Buddy Icon Expires
sr@ijekavian: Иконица другара истиче

en: Buddy Icon Remote URL
sr@ijekavian: Удаљени УРЛ иконице другара

en: YAB Id
sr@ijekavian: ИД у адресару

en: Pager number
sr@ijekavian: Број пејџера

en: Fax number
sr@ijekavian: Број факса

en: Additional number
sr@ijekavian: Додатни број

en: Alternative email 1
sr@ijekavian: Алтернативна е‑пошта 1

en: MSN
sr@ijekavian: МСН

en: GoogleTalk
sr@ijekavian: Гугл‑разговор

en: Skype
sr@ijekavian: Скајп

en: QQ
sr@ijekavian: ку‑ку

en: Private Address
sr@ijekavian: Приватна адреса

en: Private City
sr@ijekavian: Приватни град

en: Private State
sr@ijekavian: Приватна савезна јединица

en: Private ZIP
sr@ijekavian: Приватни поштански број

en: Private Country
sr@ijekavian: Приватна држава

en: Private URL
sr@ijekavian: Приватни УРЛ

en: Corporation
sr@ijekavian: Корпорација

en: Work Address
sr@ijekavian: Пословна адреса

en: Work State
sr@ijekavian: Пословна република

en: Work ZIP
sr@ijekavian: Пословни поштански број

en: Work URL
sr@ijekavian: Пословни УРЛ

en: Anniversary
sr@ijekavian: Годишњица

en: Notes
sr@ijekavian: Биљешке

en: Additional 1
sr@ijekavian: Додатно 1

en: Additional 2
sr@ijekavian: Додатно 2

en: Additional 3
sr@ijekavian: Додатно 3

en: Additional 4
sr@ijekavian: Додатно 4

en: Account Verification - Yahoo
sr@ijekavian: Овјера налога — Јаху
