kcmcgi - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (8 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
sr@ijekavianlatin: Putanje do lokalnih CGI programa

en: Add...
sr@ijekavianlatin: Dodaj...

en: Remove
sr@ijekavianlatin: Ukloni

en: kcmcgi
sr@ijekavianlatin: KCM‑CGI

en: CGI KIO Slave Control Module
sr@ijekavianlatin: Kontrolni modul U/I zahvata za CGI|/|$[svojstva dat 'Kontrolnom modulu U/I zahvata za CGI']

en: (c) 2002 Cornelius Schumacher
sr@ijekavianlatin: © 2002, Kornelijus Šumaher

en: Cornelius Schumacher
sr@ijekavianlatin: Kornelijus Šumaher

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
sr@ijekavianlatin: <qt><h1>CGI skripte</h1><p>U/I zahvatom za CGI možete izvršavati lokalne CGI programe bez potrebe da pokrećete veb server. U ovom kontrolnom modulu podešavate putanje u kojima će se tražiti CGI skripte.</p></qt>
