kcmkded - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (22 entries)

en: kcmkded
sr@ijekavianlatin: KCM‑KDED

en: KDE Service Manager
sr@ijekavianlatin: KDE‑ov menadžer servisa|/|$[svojstva dat 'KDE‑ovom menadžeru servisa']

en: (c) 2002 Daniel Molkentin
sr@ijekavianlatin: © 2002, Danijel Molkentin

en: Daniel Molkentin
sr@ijekavianlatin: Danijel Molkentin

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
sr@ijekavianlatin: <qt><h1>Menadžer servisa</h1><p>Ovaj modul vam daje pregled svih priključaka za KDE‑ov Demon, takođe poznat i kao KDE servisi. Opšte uzev, postoje dvije vrste servisa:</p><ul><li>servisi pokrenuti pri pokretanju KDE‑a</li><li>servisi koji se pokreću na zahtjev</li></ul><p>Ovi drugi su navedeni pregleda radi, dok prvi mogu biti pokrenuti i zaustavljeni. U administratorskom režimu možete takođe odrediti koji bi servisi trebalo da budu učitani pri pokretanju.</p><p><b>Ove mogućnosti koristite oprezno, jer su neki servisi neophodni KDE‑u; nemojte ih isključivati ako ne znate tačno šta radite.</b></p></qt>

en: Running
sr@ijekavianlatin: u pogonu

en: Not running
sr@ijekavianlatin: van pogona

en: Load-on-Demand Services
sr@ijekavianlatin: Servisi učitavani na zahtjev

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
sr@ijekavianlatin: Ovo je spisak dostupnih KDE servisa koji će biti pokrenuti na zahtjev. Ovde su dati samo radi pregleda, njima ne možete rukovati.

en: Service
sr@ijekavianlatin: servis

en: Status
sr@ijekavianlatin: stanje

en: Description
sr@ijekavianlatin: opis

en: Startup Services
sr@ijekavianlatin: Servisi pri pokretanju

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
sr@ijekavianlatin: Ovo prikazuje sve KDE servise koji mogu biti učitani pri pokretanju KDE‑a. Označeni servisi biće pokrenuti pri sljedećem pokretanju KDE‑a. Budite obazrivi sa isključivanjem nepoznatih servisa.

en: Use
sr@ijekavianlatin: koristi

en: Start
sr@ijekavianlatin: Pokreni

en: Stop
sr@ijekavianlatin: Zaustavi

en: Unable to contact KDED.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da se obratim KDED‑u.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem server <em>%1</em>.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem servis <em>%1</em>.<br /><br /><i>Greška: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da zaustavim server <em>%1</em>.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da zaustavim servis <em>%1</em>.<br /><br /><i>Greška: %2</i>
