plasma_scriptengine_qscript - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (37 entries)

en: Images
sr@ijekavianlatin: slike

en: Configuration Definitions
sr@ijekavianlatin: definicije postave

en: User Interface
sr@ijekavianlatin: korisničko sučelje

en: Data Files
sr@ijekavianlatin: fajlovi sa podacima

en: Executable Scripts
sr@ijekavianlatin: izvršne skripte

en: Translations
sr@ijekavianlatin: prevodi

en: Animation scripts
sr@ijekavianlatin: animacione skripte

en: Main Script File
sr@ijekavianlatin: glavni fajl skripte

en: Unable to load script file: %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da učitam fajl skripte ‘%1’.

en: debug takes one argument
sr@ijekavianlatin: debug() prima jedan argument

en: print() takes one argument
sr@ijekavianlatin: print() prima jedan argument

en: listAddons takes one argument: addon type
sr@ijekavianlatin: listAddons() prima jedan argument (tip dodatka)

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
sr@ijekavianlatin: loadAddon() prima dva argumenta (tip dodatka i ime dodatka za učitavanje)

en: Failed to find Addon %1 of type %2
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nađem dodatak %1 tipa %2

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otvorim fajl skripte za dodatak %1: %2

en: setData() takes at least one argument
sr@ijekavianlatin: setData() prima bar jedan argument

en: Could not extract the DataEngineObject
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da izvučem DataEngineObject

en: Could not extract the DataEngine
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da izvučem DataEngine

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
sr@ijekavianlatin: removeAllData() prima bar jedan argument (ime izvora)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
sr@ijekavianlatin: removeData() prima bar dva argumenta (ime izvora i ključ)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
sr@ijekavianlatin: Servis zahtijeva bar jedan parametar (ime servisa)

en: Requested service %1 was not found in the Package.
sr@ijekavianlatin: Traženi servis %1 nije nađen u paketu.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
sr@ijekavianlatin: Odbijeno ovlašćenje za neophodno proširenje „%1“.

en: loadui() takes one argument
sr@ijekavianlatin: loadui() prima jedan argument

en: Unable to open '%1'
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otvorim „%1“

en: Constructor takes at least 1 argument
sr@ijekavianlatin: Konstruktor prima bar jedan argument

en: dataEngine() takes one argument
sr@ijekavianlatin: dataEngine() prima jedan argument

en: Could not extract the Applet
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da izvučem Applet

en: service() takes two arguments
sr@ijekavianlatin: service() prima dva argumenta

en: service() takes one argument
sr@ijekavianlatin: service() prima jedan argument

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
sr@ijekavianlatin: <html>Greška u %1 kod reda %2.<br /><br />%3</html>

en: animation() takes one argument
sr@ijekavianlatin: animation() prima jedan argument

en: %1 is not a known animation type
sr@ijekavianlatin: %1 nije poznat tip animacije

en: i18n() takes at least one argument
sr@ijekavianlatin: i18n() prima bar jedan argument

en: i18nc() takes at least two arguments
sr@ijekavianlatin: i18nc() prima bar dva argumenta

en: i18np() takes at least two arguments
sr@ijekavianlatin: i8np() prima bar dva argumenta

en: i18ncp() takes at least three arguments
sr@ijekavianlatin: i18ncp() prima bar tri argumenta
