ksirkskineditor - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (258 entries)

en: Error: no player to destroy
sr@ijekavianlatin: Greška: nema igrača da se uništi.

en: KsirK - Goal Display
sr@ijekavianlatin: KSirk — izlaganje cilja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkContinentDefinition)
en: Continent
sr@ijekavianlatin: Kontinent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent
sr@ijekavianlatin: Broj bonus poena kada se posjeduje cio kontinent.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent.
    
    At the end of each turn a number of armies is distributed to each player. If one player owns all the countries of this continent, he/she gains this bonus.
    
    The bonus should be proportional to the continent's size and to the difficulty to conquer it or to keep it.
sr@ijekavianlatin: Broj bonus poena kada se posjeduje cio kontinent.
    
    Na kraju svakog poteza određeni broj armija se daje svakom igraču. Ako neki igrač posjeduje sve zemlje sa ovog kontinenta, dobija ovaj bonus.
    
    Bonus bi trebalo da bude srazmjeran veličini kontinenta i težini osvajanja odnosno zadržavanja posjeda.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Select the countries contained in this continent
sr@ijekavianlatin: Izaberite zemlje koje se nalaze na ovom kontinentu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Click here to select the countries contained in this continent.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da izaberete zemlje koje se nalaze na ovom kontinentu.
    
    Dobićete spisak svih zemalja svijeta i moći ćete da izaberete zemlje pomoću miša i tastera Ctrl i Shift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectcountriesbutton)
en: Countries:
sr@ijekavianlatin: Zemlje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist)
en: Continent's countries
sr@ijekavianlatin: Zemlje na kontinentu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This is the list of countries currently forming this continent.
sr@ijekavianlatin: Ovo je spisak zemalja koje trenutno formiraju ovaj kontinent.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
sr@ijekavianlatin: Zemlja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
sr@ijekavianlatin: Zastava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Anchor:
sr@ijekavianlatin: Sidro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
sr@ijekavianlatin: Centar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Infantry:
sr@ijekavianlatin: Pješadija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta pješadije.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry.
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta pješadije.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako pomjerite pješadiju.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta pješadije.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry by drag and drop.
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta pješadije.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako prevlačenjem pomjerite pješadiju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Cavalry:
sr@ijekavianlatin: Konjica:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta konjice.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry.
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta konjice.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako pomjerite konjicu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta konjice.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry by drag and drop.
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta konjice.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako prevlačenjem pomjerite konjicu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Cannon:
sr@ijekavianlatin: Top:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon by drag and drop.
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta topa.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako prevlačenjem pomjerite topa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon.
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta topa.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako pomjerite topa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata tačke oko koje se iscrtava ime zemlje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata tačke oko koje se iscrtava ime zemlje.
    
    Tačka mora biti smeštena unutar granica zemlje na maski karte.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako prevlačenjem pomjerite ikonicu imena zemlje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata tačke oko koje se iscrtava ime zemlje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata tačke oko koje se iscrtava ime zemlje.
    
    Tačka mora biti smeštena unutar granica zemlje na maski karte.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako prevlačenjem pomjerite ikonicu imena zemlje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata centra isticanja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata centra isticanja.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako prevlačenjem pomjerite ikonicu isticanja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata centra isticanja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata centra isticanja.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako prevlačenjem pomjerite ikonicu isticanja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta zastave.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
sr@ijekavianlatin: y‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta zastave.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako prevlačenjem pomjerite zastavu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta zastave.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
sr@ijekavianlatin: x‑koordinata gornje lijeve tačke sprajta zastave.
    
    Zadaje se u odnosu na gornji lijevi ugao karte, veličine prema zadatom u glavnom vidžetu definicije maske.
    
    Vrijednost će se automatski ažurirati ako prevlačenjem pomjerite zastavu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Select this country's neighbors
sr@ijekavianlatin: Izaberite susjede ove zemlje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Click here to select this country's neighbors.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da izaberete susjede ove zemlje.
    
    Dobićete spisak svih zemalja svijeta i moći ćete da izaberete zemlje pomoću miša i tastera Ctrl i Shift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, neighboursbutton)
en: Neighbors:
sr@ijekavianlatin: Susjedi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This country's neighbors
sr@ijekavianlatin: Susjedi ove zemlje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This is the list of countries currently considered as neighbors of this country.
sr@ijekavianlatin: Spisak zemalja koje se trenutno smatraju susjedima ove zemlje.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkGoalDefinition)
en: Goal
sr@ijekavianlatin: Cilj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Goal Type
sr@ijekavianlatin: Vrsta cilja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, worldtype) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, worldtype)
en: Conquer all the world
sr@ijekavianlatin: Osvojiti cio svijet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, worldtype)
en: World conquest
sr@ijekavianlatin: osvajanje svijeta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, playertype)
en: Eliminate a given player
sr@ijekavianlatin: Ukloniti zadatog igrača.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, playertype)
en: <p>Eliminate a given player. If it is eliminated by another one, you will fall back to a <emphasis>Countries</emphasis> type of goal.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Ukloniti zadatog igrača. Ako ga ukloni neki drugi igrač, spadate na vrstu cilja <i>zemlje</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
sr@ijekavianlatin: igrač

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries
sr@ijekavianlatin: Pokoravanje zadatog broja zemalja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries.
    
    You can also make the player to have to put a given number of armies on each country.
sr@ijekavianlatin: Pokoravanje zadatog broja zemalja.
    
    Takođe možete zadati da igrač mora da ima određeni broj armija u svakoj zemlji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, countriestype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabCountries)
en: Countries
sr@ijekavianlatin: zemlje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents
sr@ijekavianlatin: Pokoravanje zadatog spiska kontinenata.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents. You can also let the player choose one of their target continents.
sr@ijekavianlatin: Pokoravanje zadatog spiska kontinenata. Takođe možete dozvoliti igraču da izabere jedan od ciljnih kontinenata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continentstype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabContinents)
en: Continents
sr@ijekavianlatin: kontinenti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
sr@ijekavianlatin: Opis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Text describing the goal
sr@ijekavianlatin: Tekst koji opisuje cilj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, description)
en: <p>Text describing the goal. It should include several placeholders for various data depending on the goal type:</p><ul><li><i>World Conquest</i>: none</li><li><i>Player</i>: one for the player name and one for the number of countries fallback</li><li><i>Countries</i>: one for the number of countries and possibly a second one for the number of armies to put on each country</li><li><i>Continents</i>: one for each continent to conquer</li></ul>
sr@ijekavianlatin: <p>Tekst koji opisuje cilj. Treba da sadrži nekoliko mestodržača za razne podatke, zavisno od vrste cilja:</p><ul><li><i>osvajanje svijeta</i>: nijedan.</li><li><i>igrač</i>: jedan za ime igrača i jedan za broj zemalja pri spadanju.</li><li><i>zemlje</i>: jedan za broj zemalja i opciono jedan za broj armija koje treba staviti u svaku zemlju.</li><li><i>kontinenti</i>: po jedan za svaki kontinent koji treba pokoriti.</li></ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Countries nb:
sr@ijekavianlatin: Broj zemalja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Armies by country:
sr@ijekavianlatin: Armija po zemlji:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: Number of countries to conquer
sr@ijekavianlatin: Broj zemalja za pokoravanje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, nbcountries)
en: <p>Number of countries to conquer in a <i>Countries</i> goal or as a fallback in a <i>Player</i> goal.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj zemalja koje treba pokoriti kada je cilj <i>zemlje</i>, ili za spadanje kada je cilj <i>igrač</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: Number of armies to put on each country
sr@ijekavianlatin: Broj armija koje treba staviti u svaku zemlju.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, armiesbycountry)
en: <p>Number of armies to put on each country in a <i>Countries</i> goal.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj armija koje treba staviti u svaku zemlju kada je cilj <i>zemlje</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select the continents to conquer
sr@ijekavianlatin: Izaberite kontinente za pokoravanje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: <p>Click this button to select the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You will be prompted with a list of this world's continents. Select those to conquer with the mouse and the Ctrl and Shift keys.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Kliknite na ovo dugme da izaberete kontinente koje treba pokoriti kada je cilj <i>kontinenti</i>.</p><p>Dobićete spisak svjetskih kontinenata. Izaberite pomoću miša i tastera Ctrl i Shift one koje treba pokoriti.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select Continents
sr@ijekavianlatin: Izaberi kontinente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, anycontinent) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Check to let the player choose one of the continents to conquer
sr@ijekavianlatin: Popunite da dozvolite igraču da izabere jedan od kontinenata za pokoravanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
sr@ijekavianlatin: bilo koji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: List of the continents to conquer
sr@ijekavianlatin: Spisak kontinenata za pokoravanje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: <p>List of the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You can change this list by clicking on the "Select continents" button above.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Spisak kontinenata za pokoravanje kada je cilj <i>kontinenti</i>.</p><p>Možete ga urediti klikom na dugme <i>Izaberi kontinente</i> iznad.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkNationalityDefinition)
en: Nationality
sr@ijekavianlatin: Nacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sr@ijekavianlatin: Ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: Nationality name
sr@ijekavianlatin: Ime nacije.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, name)
en: <p>Nationality name. The name of the player country. Can be the name of an existing country in case of a <i>realistic</i> world.</p><p>This string should be unique in the skin.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Ime nacije. Naziv zemlje igrača. Može biti ime postojeće zemlje u slučaju stvarnog svijeta.</p><p>Ova niska treba da bude jedinstvena u datoj maski.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Leader name:
sr@ijekavianlatin: Ime vođe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leader)
en: Leader name
sr@ijekavianlatin: Ime vođe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leader)
en: <p>Name of this nationality leader. In the case of a <i>realistic</i> skin, this could be the name of a well known king, president, etc.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Ime vođe ove nacije. U slučaju maske stvarnog svijeta, moglo bi da se uzme ime poznatog kralja, predsjednika, itd.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flag ID in pool:
sr@ijekavianlatin: ID zastave u pulu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG
sr@ijekavianlatin: ID sprajta zastave u SVG pulu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG (pool.svg).
sr@ijekavianlatin: ID sprajta zastave u SVG pulu (‘pool.svg’).

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, skindefinition)
en: Skin Definition
sr@ijekavianlatin: Definicija maske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin name:
sr@ijekavianlatin: Ime maske:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: The skin's short name
sr@ijekavianlatin: Kratko ime maske.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: Type here the skin's short name. This should be an identifier-like string
sr@ijekavianlatin: Ovdje unesite kratko ime maske. To treba da bude niska nalik na identifikator.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width x Height
sr@ijekavianlatin: Širina × visina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: Map's width
sr@ijekavianlatin: Širina karte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, widthLineEdit)
en: This is the map's width. The map SVG element will be by default drawn on an image of this width. All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
sr@ijekavianlatin: Ovo je širina karte. SVG element karte biće podrazumijevano iscrtan na slici ove širine. Svi položaji na karti izraženi su u odnosu na ovu dimenziju.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: Map's height
sr@ijekavianlatin: Visina karte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, heightLineEdit)
en: This is the map's height. The map SVG element will be by default drawn on an image of this height All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
sr@ijekavianlatin: Ovo je visina karte. SVG element karte biće podrazumijevano iscrtan na slici ove visine. Svi položaji na karti izraženi su u odnosu na ovu dimenziju.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map Font
sr@ijekavianlatin: Font karte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: Font used to draw country names
sr@ijekavianlatin: Font kojim se ispisuju imena zemalja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: This font will be used to draw the country names on the map
sr@ijekavianlatin: Ovaj font će se koristiti za ispis imena zemalja na karti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fg:
sr@ijekavianlatin: Tekst:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: Foreground color for country names
sr@ijekavianlatin: Boja teksta za imena zemalja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the foreground of the country names on the map
sr@ijekavianlatin: Ova boja će se koristiti za teksta u imenima zemalja na karti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bg:
sr@ijekavianlatin: Pozadina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: Background color for country names
sr@ijekavianlatin: Boja pozadine za imena zemalja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the background of the country names on the map
sr@ijekavianlatin: Ova boja će se koristiti za pozadinu u imenima zemalja na karti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Human readable description of the skin
sr@ijekavianlatin: Ljudski razumljiv opis maske.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Describe here the skin, its style, its story, the intent of its author(s), etc.
sr@ijekavianlatin: Ovde opišite masku, njen stil, priču, namjere autora i slično.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSprites) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkSpritesDefinition)
en: Sprites
sr@ijekavianlatin: Sprajtovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Edit the sprite definitions
    in the right dock
sr@ijekavianlatin: Uredite definicije
    sprajtova u polju desno.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNationalities)
en: Nationalities
sr@ijekavianlatin: Nacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Creates a new Nationality
sr@ijekavianlatin: Stvara novu naciju.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: Click here to add a new nationality. You will be prompted for its name.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da dodate novu naciju. Bićete upitani za njeno ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newNationalityButton)
en: New Nationality
sr@ijekavianlatin: Nova nacija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Removes the currently selected nationality
sr@ijekavianlatin: Uklanja trenutno izabranu naciju.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteNationalityButton)
en: Click here to remove the currently selected nationality. You will be asked for confirmation.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje za uklanjanje trenutno izabrane nacije. Bićete upitani za potvrdu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteNationalityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteCountryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteContinentButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: X
sr@ijekavianlatin: ×

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: Nationality list
sr@ijekavianlatin: Spisak nacija.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: This list shows the nationalities defined.
    
    Each nationality name should be unique. Select a nationality and edit its details in the right dock.
    
    During the game, each player must choose a nationality. As such, you should add at least as many nationalities as the maximum number of players for this skin.
sr@ijekavianlatin: Ovaj spisak prikazuje definisane nacije.
    
    Svaka ime nacije treba da bude jedinstveno. Izaberite naciju i uredite njene detalje u polju desno.
    
    U partiji svaki igrač mora da izabere naciju. Zato treba da dodate bar onoliko nacija koliki je maksimalan broj igrača za ovu masku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Creates a new country
sr@ijekavianlatin: Stvara novu zemlju.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: Click here to add a new country. You will be prompted for its name.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da dodate novu zemlju. Bićete upitani za njeno ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newCountryButton)
en: New Country
sr@ijekavianlatin: Nova zemlja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Removes the currently selected country
sr@ijekavianlatin: Uklanja trenutno izabranu zemlju.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteCountryButton)
en: Click here to remove the currently selected country. You will be asked for confirmation.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da uklonite trenutno izabranu zemlju. Bićete upitani za potvrdu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, countriesList)
en: Country list
sr@ijekavianlatin: Spisak zemalja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This list shows the countries defined.
    
    Each country name should be unique. Select a country and edit its details in the right dock.
sr@ijekavianlatin: Ovaj spisak prikazuje definisane zemlje.
    
    Ime svake zemlje treba da bude jedinstveno. Izaberite zemlju i uredite njene detalje u polju desno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Creates a new continent
sr@ijekavianlatin: Stvara novi kontinent.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: Click here to add a new continent. You will be prompted for its name.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da dodate novi kontinent. Bićete upitani za njegovo ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newContinentButton)
en: New Continent
sr@ijekavianlatin: Novi kontinent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Removes the currently selected continent
sr@ijekavianlatin: Uklanja trenutno izabrani kontinent.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteContinentButton)
en: Click here to remove the currently selected continent. You will be asked for confirmation.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da uklonite trenutno izabrani kontinent. Bićete upitani za potvrdu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: Continent list
sr@ijekavianlatin: Spisak kontinenata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: This list shows the continents defined.
    
    Each continent name should be unique. Select a continent and edit its details in the right dock.
sr@ijekavianlatin: Ovaj spisak prikazuje definisane kontinente.
    
    Ime svakog kontinenta treba da bude jedinstveno. Izaberite kontinent i uredite njegove detalje u polju desno.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGoals)
en: Goals
sr@ijekavianlatin: Ciljevi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Creates a new goal
sr@ijekavianlatin: Stvara novi cilj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: Click here to add a new goal. It will be named automatically.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da dodate novi cilj. Biće automatski imenovan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, newGoalButton)
en: New Goal
sr@ijekavianlatin: Novi cilj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Removes the currently selected goal
sr@ijekavianlatin: Uklanja trenutno izabrani cilj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteGoalButton)
en: Click here to remove the currently selected goal. You will be asked for confirmation.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da uklonite trenutno izabrani cilj. Bićete upitani za potvrdu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, goalslist)
en: Goal list
sr@ijekavianlatin: Spisak ciljeva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, goalslist)
en: This list shows the goals defined.
    
    Each goal name should be unique. Select a goal and edit its details in the right dock.
sr@ijekavianlatin: Ovaj spisak prikazuje definisane ciljeve.
    
    Ime svakog cilja treba da je jedinstveno. Izaberite cilj i uredite njegove detalje u polju desno.

en: Preferences
sr@ijekavianlatin: Postavke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CountriesSelectionDialog)
en: Country Selection Dialog
sr@ijekavianlatin: Dijalog izbora zemlje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, countriesList)
en: List of all the countries defined in the world. Currently selected countries are highlighted. You can modify the selection using the mouse and Ctrl and Shift keys.
sr@ijekavianlatin: Spisak svih zemalja definisanih u svijetu. Trenutno izabrane zemlje su istaknute. Možete mijenjati izbor pomoću miša i tastera Ctrl i Shift.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sr@ijekavianlatin: &Igra

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavianlatin: &Podešavanje

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr@ijekavianlatin: P&omoć

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavianlatin: Glavna traka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, skinEditor)
en: KsirK Skin Editor
sr@ijekavianlatin: Uređivač maski za KSirk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Sprite placement buttons
sr@ijekavianlatin: Dugmad za razmještaj sprajtova.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Use the buttons here to do the initial placement of the corresponding sprite for the currently selected country. The buttons are available only if the sprite is not already placed.
sr@ijekavianlatin: Koristite ovu dugmad za početno razmeštanje odgovarajućih sprajtova za trenutno izabranu zemlju. Dugmad su dostupna samo ako sprajtovi nisu već razmešteni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Map with sprites
sr@ijekavianlatin: Karta sa sprajtovima

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Shows the map of the skin with all already placed sprites, the country names, and the highlighting anchors.
    
    Drag and drop the sprites, the country names, and the highlighting anchors to change their place.
sr@ijekavianlatin: Prikazuje kartu maske sa već razmeštenim sprajtovima, imenima zemalja i sidrima za isticanje.
    
    Prevucite sprajtove, imena zemalja i sidra za isticanje na željena mjesta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Width between fighter
    and flag:
sr@ijekavianlatin: Razmak između
    borca i zastave:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag
sr@ijekavianlatin: Prazan prostor između borbenog topa i zastave.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag.
    
    During a battle, firing (end exploding) cannons of each player are placed in both sides of the defender country flag. This parameter is the number of pixels between the flag and each cannon, measured relatively to the map base size as set in the main skin definition panel.
sr@ijekavianlatin: Prazan prostor između borbenog topa i zastave.
    
    Tokom bitke, paljba (i eksplodiranje) topova svakog igrača smeštena je sa obe strane zastave zemlje branioca. Ovaj parametar je broj piksela između zastave i topova, izraženo u odnosu na osnovnu veličinu karte, zadate u glavnom panelu definicije maske.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTabWidget, ktabwidget)
en: Data about all sprites
sr@ijekavianlatin: Podaci o svim sprajtovima.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, flagTab)
en: Data about the flag sprite
sr@ijekavianlatin: Podaci o sprajtu zastave.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
sr@ijekavianlatin: Zastava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
sr@ijekavianlatin: Širina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: Flag individual frame width
sr@ijekavianlatin: Širina pojedinačnog kadra zastave.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagw)
en: <p>Flag individual frame width.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * N<i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Širina pojedinačnog kadra zastave.</p><p>Element pula <i>zastava</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
sr@ijekavianlatin: Visina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height
sr@ijekavianlatin: Visina pojedinačnog kadra zastave.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
sr@ijekavianlatin: Visina pojedinačnog kadra zastave.
    
    Element pula zastava biće renderovan u bitmapu visine = visina × broj verzija, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Frames:
sr@ijekavianlatin: Broj kadrova:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: Number of individual flag frames
sr@ijekavianlatin: Broj pojedinačnih kadrova zastave.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagf)
en: <p>Number of individual flag frames.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj pojedinačnih kadrova zastave.</p><p>Element pula <i>zastava</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text)
en: Nb Versions:
sr@ijekavianlatin: Broj verzija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions
sr@ijekavianlatin: Broj verzija zastave.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
    
    Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from the front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.
sr@ijekavianlatin: Broj verzija zastave.
    
    Element pula zastava biće renderovan u bitmapu visine = visina × broj verzija, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.
    
    Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog smera. Prvi je kada se sprajt gleda zdesna, drugi kada se gleda slijeva, treći je gledano sprijeda, a četvrti otpozadi. Međutim, nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, infantryTab)
en: Data about the infantry sprite
sr@ijekavianlatin: Podaci o sprajtu pješadije.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, infantryTab)
en: Infantry
sr@ijekavianlatin: Pješadija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: Infantry individual frame width
sr@ijekavianlatin: Širina pojedinačnog kadra pješadije.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryw)
en: <p>Infantry individual frame width.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * <i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Širina pojedinačnog kadra pješadije.</p><p>Element pula <i>pješadija</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: Infantry individual frame height
sr@ijekavianlatin: Visina pojedinačnog kadra pješadije.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryh)
en: <p>Infantry individual frame height.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: <i>Height</i> * <i>Number of versions</i> and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Visina pojedinačnog kadra zastave.</p><p>Element pula <i>pješadija</i> biće renderovan u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: Number of individual infantry frames
sr@ijekavianlatin: Broj pojedinačnih kadrova pješadije.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryf)
en: <p>Infantry number of individual frames.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj pojedinačnih kadrova pješadije.</p><p>Element pula <i>pješadija</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: Number of infantry versions
sr@ijekavianlatin: Broj verzija pješadije.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, infantryv)
en: <p>Number of infantry versions.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj verzija pješadije.</p><p>Element pula <i>pješadija</i> biće renderovan u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog smera. Prvi je kada se sprajt gleda zdesna, drugi kada se gleda slijeva, treći je gledano sprijeda, a četvrti otpozadi. Međutim, nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Data about the cavalry sprite
sr@ijekavianlatin: Podaci o sprajtu konjice.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Cavalry
sr@ijekavianlatin: Konjica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: Individual cavalry frame width
sr@ijekavianlatin: Širina pojedinačnog kadra konjice.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryw)
en: <p>Individual cavalry frame width.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Širina pojedinačnog kadra konjice.</p><p>Element pula <i>konjica</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: Individual cavalry frame height
sr@ijekavianlatin: Visina pojedinačnog kadra konjice.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryh)
en: <p>Individual cavalry frame height.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Visina pojedinačnog kadra konjice.</p><p>Element pula <i>konjica</i> biće renderovan u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: Number of individual cavalry frames
sr@ijekavianlatin: Broj pojedinačnih kadrova konjice.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryf)
en: <p>Number of individual cavalry frames.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj pojedinačnih kadrova konjice.</p><p>Element pula <i>konjica</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: Number of cavalry versions
sr@ijekavianlatin: Broj verzija konjice.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cavalryv)
en: <p>Number of cavalry versions.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj verzija konjice.</p><p>Element pula <i>konjica</i> biće renderovan u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog smera. Prvi je kada se sprajt gleda zdesna, drugi kada se gleda slijeva, treći je gledano sprijeda, a četvrti otpozadi. Međutim, nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cannonTab)
en: Data about the cannon sprite
sr@ijekavianlatin: Podaci o sprajtu topa.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cannonTab)
en: Cannon
sr@ijekavianlatin: Top

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: Cannon individual frame width
sr@ijekavianlatin: Širina pojedinačnog kadra topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonw)
en: <p>Cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Širina pojedinačnog kadra topa.</p><p>Element pula <i>top</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: Individual cannon frame height
sr@ijekavianlatin: Visina pojedinačnog kadra topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonh)
en: <p>Individual cannon frame height.</p><p>The pool <i>cannon<i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Visina pojedinačnog kadra topa.</p><p>Element pula <i>top</i> biće renderovan u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: Number of individual cannon frames
sr@ijekavianlatin: Broj pojedinačnih kadrova topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonf)
en: <p>Number of individual cannon frames.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj pojedinačnih kadrova topa.</p><p>Element pula <i>top</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: Number of cannon versions
sr@ijekavianlatin: Broj verzija topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, cannonv)
en: <p>Number of cannon versions.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj verzija topa.</p><p>Element pula <i>top</i> biće renderovan u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog pravca. Prvi je kada se sprajt gleda zdesna, drugi kada se gleda slijeva, treći je gledano sprijeda, a četvrti otpozadi. Međutim nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, firingTab)
en: Data about the firing sprite
sr@ijekavianlatin: Podaci o sprajtu paljbe.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firingTab)
en: Firing
sr@ijekavianlatin: Paljba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: Firing cannon individual frame width
sr@ijekavianlatin: Širina pojedinačnog kadra topovske paljbe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingw)
en: <p>Firing cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Širina pojedinačnog kadra topovske paljbe.</p><p>Element pula <i>topovska paljba</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: Firing cannon individual frame height
sr@ijekavianlatin: Visina pojedinačnog kadra topovske paljbe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingh)
en: <p>Firing cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Visina pojedinačnog kadra topovske paljbe.</p><p>Element pula <i>topovska paljba</i> biće renderovan u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: Number of individual firing cannon frames
sr@ijekavianlatin: Broj pojedinačnih kadrova topovske paljbe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingf)
en: <p>Number of individual firing cannon frames.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj pojedinačnih kadrova topovske paljbe.</p><p>Element pula <i>topovska paljba</i> biće renderovan u bitmapu širine= <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: Number of firing cannon versions
sr@ijekavianlatin: Broj verzija paljbe topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, firingv)
en: <p>Number of firing cannon versions.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj verzija topovske paljbe.</p><p>Element pula <i>topovska paljba</i> biće renderovan u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog smera. Prvi je kada se sprajt gleda zdesna, drugi kada se gleda slijeva, treći je gledano sprijeda, a četvrti otpozadi. Međutim, nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, explodingTab)
en: Data about the exploding sprite
sr@ijekavianlatin: Podaci o sprajtu eksplozije.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, explodingTab)
en: Exploding
sr@ijekavianlatin: Eksplozija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: Exploding cannon individual frame width
sr@ijekavianlatin: Širina pojedinačnog kadra eksplozije topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingw)
en: <p>Exploding cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Širina pojedinačnog kadra eksplozije topa.</p><p>Element pula <i>eksplozija</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: Exploding cannon individual frame height
sr@ijekavianlatin: Visina pojedinačnog kadra eksplozije topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingh)
en: <p>Exploding cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Visina pojedinačnog kadra eksplozije topa.</p><p>Element pula <i>eksplozija</i> biće renderovan u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: Number of individual exploding cannon frames
sr@ijekavianlatin: Broj pojedinačnih kadrova eksplozije topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingf)
en: <p>Number of individual exploding cannon frames.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj pojedinačnih kadrova eksplozije topa.</p><p>Element pula <i>eksplozija</i> biće renderovan u bitmapu širine = <i>širina</i> × <i>broj kadrova</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: Number of exploding cannon versions
sr@ijekavianlatin: Broj verzija eksplozije topa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, explodingv)
en: <p>Number of exploding cannon versions.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Broj verzija eksplozije topa.</p><p>Element pula <i>eksplozija</i> biće renderovana u bitmapu visine = <i>visina</i> × <i>broj verzija</i>, pa podijeljen u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog smera. Prvi je kada se sprajt gleda zdesna, drugi kada se gleda slijeva, treći je gledano sprijeda, a četvrti otpozadi. Međutim, nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

en: (c) 2008, Gaël de Chalendar
sr@ijekavianlatin: © 2008, Gael de Šalendar

en: For help and user manual, please see
    The KsirK Web site
sr@ijekavianlatin: Pomoć i korisničko uputstvo pogledajte
    na veb sajtu KSirka.

en: Gael de Chalendar aka Kleag
sr@ijekavianlatin: Gael de Šalendar (Kleag)

en: file to open
sr@ijekavianlatin: Fajl za otvaranje

en: Cannot load anchor icon<br>Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: <html>Ne mogu da učitam ikonicu sidra.<br />Program ne može da nastavi.</html>

en: Error
sr@ijekavianlatin: Greška

en: Cannot load center icon<br>Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: <html>Ne mogu da učitam ikonicu centra.<br />Program ne može da nastavi.</html>

en: Open a saved skin...
sr@ijekavianlatin: Otvori sačuvanu masku

en: Load &Recent
sr@ijekavianlatin: Učitaj &nedavnu

en: Open a recently saved skin...
sr@ijekavianlatin: Otvori nedavno sačuvanu masku

en: Save the current skin
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj tekuću masku

en: Choose the root folder of the skin to open
sr@ijekavianlatin: Izbor korene fascikla maske za otvaranje

en: There are unsaved changes. What do you want to do?
sr@ijekavianlatin: Ima nesačuvanih izmena. Šta želite da uradite?

en: Exit Anyway?
sr@ijekavianlatin: Svejedno napustiti?

en: Quit without saving
sr@ijekavianlatin: Napusti bez upisivanja

en: Save then quit
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj pa napusti

en: Do not quit
sr@ijekavianlatin: Ne napuštaj

en: New country name
sr@ijekavianlatin: Ime nove zemlje

en: Enter the name of the new country
sr@ijekavianlatin: Unesite ime nove zemlje

en: Do you really want to delete country '%1'?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da obrišete zemlju „%1“?

en: Really delete country?
sr@ijekavianlatin: Zaista obrisati zemlju?

en: New continent name
sr@ijekavianlatin: Ime novog kontinenta

en: Enter the name of the new continent
sr@ijekavianlatin: Unesite ime novog kontinenta

en: Do you really want to delete continent '%1'?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da obrišete kontinent „%1“?

en: Really delete continent?
sr@ijekavianlatin: Zaista obrisati kontinent?

en: Do you really want to delete goal '%1'?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da obrišete cilj „%1“?

en: Really delete goal?
sr@ijekavianlatin: Zaista obrisati cilj?

en: New nationality name
sr@ijekavianlatin: Ime nove nacije

en: Enter the name of the new nationality
sr@ijekavianlatin: Unesite ime nove nacije

en: Do you really want to delete nationality '%1'?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da uklonite naciju „%1“?

en: Really delete nationality?
sr@ijekavianlatin: Zaista obrisati naciju?

en: Error - Invalid skin definition file format. Expected %1 and got %2
sr@ijekavianlatin: Greška — loš format fajla maske. Očekivano je %1 a dobijeno %2.

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: Ime fajla teme nije nađeno.
    Program ne može da nastavi.

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: Slika maske karte nije nađena.
    Program ne može da nastavi.

en: Cannot read file %1:
    %2.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da čitam fajl %1:
    %2.

en: PoolLoader
sr@ijekavianlatin: Učitavač pula

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkSkinEditorPreferencesWidget)
en: KsirK Skin Editor Preferences
sr@ijekavianlatin: Postavke uređivača maski za KSirk

en: Error - Unknown skin int data:
sr@ijekavianlatin: Greška — nepoznat cio broj u maski:

en: Fatal Error
sr@ijekavianlatin: Kobna greška

en: Error - Unknown skin string data:
sr@ijekavianlatin: Greška — nepoznata niska u maski:
