kppplogview - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (52 entries)

en: Export to a text file, using semicolons as separators.<p></p>Can be used for spreadsheet programs like <i>KSpread</i>.
sr@ijekavianlatin: <p>Izvoz u tekstualni fajl. Tačka-zapeta, „;“, koristi se kao razdvajač.</p><p>Može biti korišćeno u programima za tabelarna izračunavanja, kao što je KSpread.</p>

en: Export to a HTML Page.<p></p>Can be used for easy exchange over the <i>Internet</i>.
sr@ijekavianlatin: <p>Izvoz u stranicu HTML‑a.</p><p>Može biti korišćeno za laku razmjenu preko Interneta.</p>

en: Export Wizard for kPPP Logs
sr@ijekavianlatin: Čarobnjak za izvoz dnevnika KPPP‑a

en: List with possible output formats
sr@ijekavianlatin: Nabroji moguće izlazne formate

en: <qt><b>Please choose the output format on the left side.</b></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><b>Izaberite izlazni format sa leve strane.</b></qt>

en: Selection of Filetype
sr@ijekavianlatin: Izbor vrste fajla

en: Filename:
sr@ijekavianlatin: Ime fajla:

en: [No file selected]
sr@ijekavianlatin: [Nije odabran nijedan fajl]

en: &Select File...
sr@ijekavianlatin: &Izaberi fajl...

en: Select the filename of the exported output file
sr@ijekavianlatin: Izaberite ime za fajl u koji se izvozi

en: Selection of Filename
sr@ijekavianlatin: Izbor imena fajla

en: File Format
sr@ijekavianlatin: Format fajla

en: Please Choose File
sr@ijekavianlatin: Izbor fajla

en: Connection log for %1
sr@ijekavianlatin: Dnevnik veza za %1

en: Loading log files
sr@ijekavianlatin: Učitavam dnevnike

en: KPPP log viewer
sr@ijekavianlatin: Prikazivač dnevnika KPPP‑a

en: KPPP Log Viewer
sr@ijekavianlatin: Prikazivač dnevnika KPPP‑a

en: Monthly Log
sr@ijekavianlatin: Mjesečni dnevnik

en: &File
sr@ijekavianlatin: &Fajl

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
sr@ijekavianlatin: © 1999-2002, programeri KPPP‑a

en: Bernd Wuebben
sr@ijekavianlatin: Bernd Johanes Viben

en: Mario Weilguni
sr@ijekavianlatin: Mario Vajlguni

en: Harri Porten
sr@ijekavianlatin: Hari Porten

en: Run in KPPP mode
sr@ijekavianlatin: Pokreni u režimu KPPP‑a

en: %1 KiB
sr@ijekavianlatin: %1 kiB

en: %1h %2m %3s
sr@ijekavianlatin: %1č %2m %3s

en: Connection
sr@ijekavianlatin: veza

en: Day
sr@ijekavianlatin: dan

en: From
sr@ijekavianlatin: od

en: Until
sr@ijekavianlatin: do

en: Duration
sr@ijekavianlatin: trajanje

en: Costs
sr@ijekavianlatin: trošak

en: Bytes In
sr@ijekavianlatin: primljeno

en: Bytes Out
sr@ijekavianlatin: poslato

en: All Connections
sr@ijekavianlatin: sve veze

en: &Prev Month
sr@ijekavianlatin: &Prethodni mjesec

en: &Next Month
sr@ijekavianlatin: &Sljedeći mjesec

en: C&urrent Month
sr@ijekavianlatin: &Tekući mjesec

en: &Export...
sr@ijekavianlatin: &Izvezi...

en: Statistics:
sr@ijekavianlatin: Statistika:

en: n/a
sr@ijekavianlatin: n/d

en: Selection (%1 connection) | Selection (%1 connections)
sr@ijekavianlatin[0]: Izbor (%1 veza)
sr@ijekavianlatin[1]: Izbor (%1 veze)
sr@ijekavianlatin[2]: Izbor (%1 veza)
sr@ijekavianlatin[3]: Izbor (1 veza)

en: %1 connection | %1 connections
sr@ijekavianlatin[0]: %1 veza
sr@ijekavianlatin[1]: %1 veze
sr@ijekavianlatin[2]: %1 veza
sr@ijekavianlatin[3]: 1 veza

en: Monthly estimates
sr@ijekavianlatin: Mesečno predviđanje

en: Connection log for %1 %2
sr@ijekavianlatin: Dnevnik veza za %1 %2.

en: No connection log for %1 %2 available
sr@ijekavianlatin: Dnevnika veza za %1 %2 nije dostupan

en: A document with this name already exists.
sr@ijekavianlatin: Istoimeni dokument već postoji.

en: Overwrite file?
sr@ijekavianlatin: Prebrisati fajl?

en: An error occurred while trying to open this file
sr@ijekavianlatin: Greška pri pokušaju da se otvori ovaj fajl

en: Sorry
sr@ijekavianlatin: Izvinite

en: Monthly estimates (%1)
sr@ijekavianlatin: Mjesečno predviđanje (%1)

en: An error occurred while trying to write to this file.
sr@ijekavianlatin: Greška pri pokušaju upisivanja u ovaj fajl.
