kglobalaccel - en to sr@latin translation catalogue (8 entries)

en: The global shortcut for %1 was issued.
sr@latin: Izdata je globalna prečica %1.

en: The application %1 has registered a new global shortcut
sr@latin: Program %1 registrovao je novu globalnu prečicu.|/|Program $[nom %1] registrovao je novu globalnu prečicu.

en: Open Global Shortcuts Editor
sr@latin: Otvori uređivač globalnih prečica

en: KDE Global Shortcuts Service
sr@latin: KDE‑ov servis globalnih prečica

en: (C) 2007-2009  Andreas Hartmetz, Michael Jansen
sr@latin: © 2007—2009, Andreas Hartmec i Mihael Jansen

en: Andreas Hartmetz
sr@latin: Andreas Hartmec

en: Maintainer
sr@latin: Održavalac

en: Michael Jansen
sr@latin: Mihael Jansen
