kquitapp - en to sr@latin translation catalogue (10 entries)

en: Command-line application quitter
sr@latin: Napuštanje programa iz komandne linije

en: Quit a D-Bus enabled application easily
sr@latin: Jednostavo napustite program opremljen D‑Busom

en: (c) 2006, Aaron Seigo
sr@latin: © 2006, Aron Dž. Sajgo

en: Aaron J. Seigo
sr@latin: Aron Dž. Sajgo

en: Current maintainer
sr@latin: trenutni održavalac

en: Full service name, overrides application name provided
sr@latin: Puno ime servisa, potiskuje dato ime programa

en: Path in the D-Bus interface to use
sr@latin: Putanja u D‑Bus sučelju

en: The name of the application to quit
sr@latin: Ime programa koji se napušta

en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
sr@latin: Program %1 ne može da se nađe kroz servis %2 i putanju %3.

en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
sr@latin: Neuspelo napuštanje programa %1. Prijavljena greška:
    
         %2 : %3
