kuiserver - en to sr@latin translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
sr@latin: Završeni poslovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
sr@latin: Premesti ih u drugi spisak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
sr@latin: Ukloni ih

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
sr@latin: Izgled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
sr@latin: Svi poslovi u spisku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
sr@latin: Svi poslovi u stablu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
sr@latin: Razdvojeni prozori

en: %1 file | %1 files
sr@latin[0]: %1 fajl
sr@latin[1]: %1 fajla
sr@latin[2]: %1 fajlova
sr@latin[3]: %1 fajl

en: %1 folder | %1 folders
sr@latin[0]: %1 fascikla
sr@latin[1]: %1 fascikle
sr@latin[2]: %1 fascikli
sr@latin[3]: %1 fascikla

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
sr@latin: Premeštanje u drugi spisak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
sr@latin: Uklanjanje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
sr@latin: Prikaži sve poslove u spisku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
sr@latin: Prikaži sve poslove u stablu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
sr@latin: Prikaži razdvojene prozore.

en: Job Manager
sr@latin: Menadžer poslova|/|$[svojstva gen 'Menadžera poslova'
               dat 'Menadžeru poslova'
               aku 'Menadžer poslova'
    ]

en: KDE Job Manager
sr@latin: KDE‑ov menadžer poslova

en: (C) 2000-2009, KDE Team
sr@latin: © 2000–2009, tim KDE‑a

en: Shaun Reich
sr@latin: Šon Rajh

en: Maintainer
sr@latin: održavalac

en: Rafael Fernández López
sr@latin: Rafel Fernandez Lopez

en: Former Maintainer
sr@latin: bivši održavalac

en: David Faure
sr@latin: David For

en: Former maintainer
sr@latin: bivši održavalac

en: Matej Koss
sr@latin: Matej Kos

en: Developer
sr@latin: programer

en: %1 of %2 processed at %3/s
sr@latin: %1 od %2 obrađeno pri %3/s

en: %1 of %2 processed
sr@latin: Obrađeno %1 od %2

en: %1 processed at %2/s
sr@latin: Obrađeno %1 pri %2/s

en: %1 processed
sr@latin: Obrađeno %1

en: Clear
sr@latin: Očisti

en: Cancel
sr@latin: Odustani

en: Pause
sr@latin: Pauziraj

en: Resume
sr@latin: Nastavi

en: Configure...
sr@latin: Podesi...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
sr@latin: Spisak prenosa fajlova i poslova u toku

en: Behavior
sr@latin: Ponašanje
